Wet tegen bouw T V-eiland Regionale samenwerking door bestuurseenheden Hoe is het mogelijk? Commerciële radio als politiek instrument ■kliisriii IMPS De Rijkspostspaarbank deelt mede dat te rekenen van 1 januari 1964 de rente op gewone spaarrekeningen is verhoogd van 3% tot 3.24 RIJKSPOSTSPAARBANK DINSDAG 12 MEI 1964 Verolme: Dc heer C. Verolme een der be langrijkste aandeelhouders en initia tiefnemers van de R.E-M. heeft naar aanleiding van het ontwerp van wet een verklaring afgelegd „Ik kan mij niet voorstellen dat een wetsvoorstel van zeven artikelen vol doende is om het grondwettelijk recht van de verkondiging van de vrije mening in Nederland te verbieden. Om enige wet in Nederland van toe passing te verklaren, moet eerst vast staan wat het Nederlandse grondge bied omvat. Oni een Nederlandse wet buiten het grondwettig bepaalde grondgebied van toepassing te ver klaren moet dus naar mijn mening", aldus de heer Verolme, „de grondwet worden gewijzigd". „Rest de vraag, is het wetsontwerp in harmonie met de internationale ver dragen? Hier zet ik toch wel een vraag teken achter. Het ontwerp van wet ba seert zich zoals wordt gezegd op de souvereine rechten ontleend aan hei in 1958 gesloten verdrag inzake het con tinentale plateau. Het is duidelijk dat dit verdrag uitsluitend wil voorzien in de exploitatie van de bodemrijkdommen van het 'continental shelf' en zeer zeker niet in iets wat met deze al of niet ver onderstelde bodemrijkdommen niet» te maken heeft". „Wie kan zich opwerpen als kust staat, als mijn eiland buiten het ter ritoir en dus bulten het gezag van de beweerde kuststaat ligt. Men stelt ook dat het tv-eiland scha delijk is voor internationale belangen. Ik vraag mij in gemoede af, wat voor schade? De enige schade ligt toch ken nelijk in het vlak van de verzuilde tv. Regering wil optreden tegen REM (Van onze parlemcntsredactie) Bij de Tweede Kamer is thans het wetsontwerp ingediend, dat de bouw van een televisie-eiland in de Noordzee door dc REM moet verhinderen. De regering wil het wettelijk mogelijk gemaakt zien om hot wetboek van strafrecht en de telegraaf- en tefoonwet op installaties op het zogenaamde continentaal plat van toepassing te verklaren. Voorts wenst de regering de bevoegdheid om ten aanzien van deze installaties speciale voorschriften vast te stellen, waarvan overtreding kan worden gestraft met een boete van ten hoogste f 10.000, De regering acht het geraden op korte termijn voorzieningen in onze wet te tref fen, die elke twijfel uitsluiten omtrent hetgeen zal geschieden wanneer uitvoe ring wordt gegeven aan de plannen van bepaalde particulieren om een kunstmatig eiland te doen bouwen voor de Nederland- kust buiten dc territoriale zone. thans ingediend ontwerp, zo schrijft zij de Tweede Kamer, bevat de daartoe nodige bepalingen. De werkingssfeer van de wet is beperkt tot dat deel van het continentaal plat, waarop Nederland soevereine rechten tot het opsporen en ontginnen van bodem schatten uitoefent. De installaties, die daarop worden opgericht, worden geacht tot het grondgebied van Nederland te be horen. Dit betekent echter niet, dat de gehele Nederlandse wetgeving automa tisch op deze installaties van toepassing is. De regering verlangt een wet, die de mogelijkheid biedt tot een optreden, dat de omstandigheden is aangepast. Daarom wenst de regering bij algemene maatregel van bestuur wettelijke voor» schriften van toepassing te verklaren. Daarvoor komen in elk geval de bepalin- In de boezem van het Britse kabinet heerst nogal verdeeldheid ten aanzien van de vraag welke maatregelen er moeten worden getroffen tegen het tweede com merciële Britse piraten- schip „Radio Atlanta", dat afgelopen weekeinde met zenden is begonnen. Sommige ministers zouden uitgebreider stu die van het probleem no dig achten en willen wachten op het resultaat van de discussies welke deze week worden ge voerd door een commis sie van de Raad van Europa, die probeert een Europese conventie be treffende piratenzenders op te stellen, Inmiddels neemt het vertrouwen toe van de l,couloir"-pc.llticl die in de wandelgangen Westminster voor machtige commerciële diO' en advertentie-be langen optreden, dat zij deze aangelegenheid kun nen gebruiken om de gering te dwingen tot het wettigen van commerciële plaatselijke radio-uitzen dingen in Engeland. Parlementsleden waar schuwen de ministers, dat elke poging om wetten te maken tegen firma's, die in de plratenprogramma's adverteren, een scheuring in de conservatieve partij teweeg zou brengen en de uooruitzichten van de con servatieven voor de ver kiezingen zou schaden. Vorige week heeft de directeur-generaal der posterijen, Reginald Be- vins, onder wie het gehele radiowezen in Engeland ressorteert, aan het parle. ment te kennen gegeven, dat hij een wetsontwerp overweegt, om de piraten uit de ether te verjagen. Vernomen werd, dat hier in aan Britse firma's zou worden verboden, via pi ratenzenders te adverte ren en aan Britse maat. schappijen zaken met dt schepen te doen. Aan per son en van Britse nationa liteit zou worden verbo den op de schepen te wer ken. Radio Atlanta beuindt zich aan boord van het tn Panama geregistreerde schip Mi Amigo, dat onge veer een halve mijl buiten de driemijlsgrens ligt. De eerste uitzending had za terdag plaats op dezelfde golflengte die door de eerste Britse piratenzen der, Radio Caroline, wordt gebruik. Meer bewolking rpUSSEN EEN hogedrukgebied, dal zich van Frankrijk naar het Alpen gebied verplaatst en een depressie op de oceaan, voerden zuidwestelijke tol zuidelijke winden belangrijk warmere lucht aan. Het hogedrukgebied verwij dert zich echter naar de Balkan, ter wijl het depTessiegebied op de oceaan in diepte toenemend naar IJsland trekt, gevolgd door een nieuwe rug van hoge luchtdruk, die zich morgen van de Golf van Biscaye naar West-Europa zal uitbreiden. Deze ontwikkeling van de luchtdrukverdeling zal tot gevolg hebben dat minder warmere lucht over de Britse eilanden naar onze omgeving gaat stromen waardoor het morgen minder warm zal zijn dan vandaag en meer bewolking zal komen en de kans op enige regen groter wordt. ZON EN MAAN Woensdag 13 mei: zon op 4.50, onder 20.24: maan op 6.05, onder 22.44. 18 mei: eerste kwartier. HOOGWATER SCHEVENINGEN 13 mei: 3.53 v.m.; 16.21 n.m. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur windstil 21 10 18 13 0.1 windstil 21 11 nnw i 22 windstil 31 7 o 1 24 15 windstil 25 ono 4 22 windstil 29 Experiment onbewoond eiland (Anton van de Water) afgelast Anton van de'Water, de 24-jarlge Ne. derlander, die gedurende enkele maan den op een -nbewoond eiland op de Caribische zee wilde leven, heeft van daag, ruim drie weken nadat het ex periment begon, een zo ernstige ver. wonding opgelopen, dat hij een S.O.S. uitzond en naar de bewoonde wereld li teruggebracht. De verwonding is, voor zover thans bekend, niet van levens gevaarlijke aard. Het schijnt dat Van de Water op een rif is gevallen en daarbij letsel opliep aan zijn rug en zijn been. In overleg met de Nederlandse am bassade te Caracas heeft het dagblad De Telegraaf, dat als sponsor van de onderneming optrad, besloten het ex- perimen'. af te gelasten. Zodra dit mo gelijk is, zal Van de Water naar Neder land terugkeren. Op dit ogenblik ont breken nadere bijzonderheden, ook over de juiste verblijfplaats van Van de Wh- ter, zo heeft De Telegraaf meegedeeld. gen van het wetboek van strafrecht in aanmerking, evenals de bepalingen de telegraaf- en telefoonwet, die kunnen worden gehanteerd tegen een ongeauto riseerde televisiezender. Bij algemene maatregel van bestuur kan dc toepasse lijkheid van de aangewezen wettelijke voorschriften ook worden beperkt of zelfs uitgesloten. Indien bijvoorbeeld vreemde staat een installatie voor weten schappelijk onderzoek opricht, ligt het voor de hand de jurisdictie in beginsel aan die staat over te laten. Ter afronding wil het wetsontwerp het; mogelijk maken bij algemene maatregel van bestuur ten aanzien van installaties op het continentaal plat voorschriften vast te stellen in het belang var scheepvaart, de visserij, het in stand houden van de levende rijkdommen de zee of wetenschappelijk onderzoek dergelijke door het volkenrecht erkende belangen. Overtreding van zulke voor schriften zou strafbaar zijn met een geld boete van ten hoogste f 10.000. Zo wordt door het wetsontwerp in het nationale recht een basis gelegd vooi eventueel treffen van maatregelen. De Nederlandse overheid kan niet dulden, dat voor onze kust een kunstmatig eiland wordt gevestigd, waarop geen enkel voor schrift van nationaal recht van toepas sing zou zijn. Een rechtsvacuüm moet worden voorkomen. De regering gaat uit van het op 28 april 1958 te Genève gesloten verdrag inzake het continentaal plateau. Dit verdrag legt vast, dat de kuststaten soevereine rechten uitoefenen over het daarin omschreven plat Volgens het verdrag kan de kust staat wettelijke maatregelen nemen met betrekking tot installaties op het plat maar daarbij heeft men het oog op in stallaties voor het onttrekken van na tuurlijke rijkdommen aan.de zeebodem. Voor installaties, die voor andere doelein den worden opgericht moet volgens de memorie van toelichting te rade worden gegaan bij de algemene geschreven en ongeschreven regels van het volkenrecht betreffende de volle zee. De geschreven regels zijn vastgelegd in het „verdrag inzake de volle zee", dat eveneens in 1958 te Genève werd gesloten. Dit verdrag somt een aantal gewaarborgde vrijheden op, maar noemt daarbij niet het oprichten van installaties. De regering gaat er niettemin van uit dat het be ginsel van de vrije zee wel de vrijheid impliceert tot het oprichten van bakens, wetenschappelijke waarnemingsposten en Installaties voor de visserij. Deze in stallaties zijn immers dienstbaar aan «en door het volkenrecht erkend belang. Zij Kunnen evenwel gevaarlijk zijn voor de scheepvaart en bovendien kunnen zü wor den gebruikt als ruimtelijk steunpunt voor allerlei activiteiten, die schadelijk zijn voor internationale of nationale be langen. Er is geen regel van volkenrecht, aldus de memorie van toelichting, welke zou impliceren, dat zulke activiteiten steeds ongemoeid moeten worden gelaten. Met de erkenning van het „mare liberum" is geenszins beoogd tweederde van het aardoppervlak aan elke mogelijkheid van uitoefening van nationale jurisdictie te onttrekken. Verder stelt de memorie nog, dat van de kuststaat ook mag worden verwacht dat hij zijn bevoegdheden gebruikt tot be scherming van internationale belangen. Daartoe behoort mede het voorkomen van inbreuk op de internationale verdeling van frequenties voor radio en televisie. LUCHTMACHTOEFENING VAN 12 T.M. 15 MEI Van 12 mei tot en met 15 mei zal een geallieerde luchtmachtoefening worden gehouden o.a. ook boven Nederland. De mogelijkheid bestaat, dat er tijdens deze oefening ook op de avonden en in de nachten van 12 op 13, 13 op 14 en 14 op 15 mei wordt gevlogen. Het maximale bedrag waarop deze rentever goeding van toepassing is, blijft gehandhaafd op f10 000.- Van Baerlestraat 27, Amsterdam, tel. (020)-731271 Pleidooi voor behoud zelfstandigheid Gemeenschappelijke 1 AE voorzitter van de Vereniging U van Nederlandse Gemeenten, burgemeester mr. H. A. M. T. Kolf schoten van Den Haag, heeft van daag tijdens de jaarvergadering van deze vereniging te Noordwijk ge pleit voor de vrijheid van de ge meente, die haar van nature toekomt De lagere overheidsorganen mogen i niet verstikt worden in een keurslijf regeling als uitgangspunt De Haagse burgemeester had alle den om zo te spreken. Als voorbeeld I noemde hij de gasvoorziening. Steeds van een massa detail-aanwijzingen, hebben de gemeenten het gas aan indus trie en particulieren tegen verantwoorde voorschriften en richtlijnen. „Je zei, dat je geld moest hebben om een schip te kunnen kopen." Dat had hij gezegd, ja. Als iemand hem had willen helpen, als hij weer een schip had en naar zee kon gaan, zou hij zich verder ook ner gens om hebben bekommerd, zich niet hebben afgevraagd hoe het mogelyk was, dat die lui van de recherche hem hadden gesnapt en aan Jakob Thomsen niet eens meer hebben gedacht. „Dat geld krijg ik nergens van geen mens. Geloof maar, dat ik het overal heb gevraagd en overal mijn kop gestoten heb, Als Thomsen niet gekletst had Hij zat in elkaar gezakt, met gebalde vuisten en een starre blik in zijn fletse ogen en staarde voor zich uit. „Ik weet niet, heb je het Jan Boetjes ge vraagd?" zei ze. Hij gaf er geen antwoord op. Misschien hoor de hij het niet eens. En ze vervolgde: „Ik weet niet of hij het niet zou geven als ik het voor je vroeg?" Dat drong tot hem door. Misschien waren het wel niet de woorden die ze zei, maar de toon waarop het gezegd werd. „Jij?" Hij scheen het te overwegen. Maar toen schudde hij het hoofd. „Hier in het dorp hoef je bü niemand te komen. Ook bij Jan Boetjes niet." Ze stond weer op en ging toen toch even naar de thermometers op de droogovens kijken. De temperatuur in de buitenste oven was werke lijk wat te hoog opgelopen. Ze scheen die din gen altijd te voelen, zoals ze ook voelde wan neer de inhoud van een van de grote kookpot ten gaar moest zijn. Daarom was ze zo geschikt voor het werk op de drogerij.Ze trok de klep on der de oven een eindje op, zodat er koude lucht Inkwam,-keek nog even op de thermometer en zag het kwikkolommetje langzaam dalen. Daar na trok ze de klep weer dicht en ging terug naar het schafthokje. „Rooie Tjeerd heeft die botter van Jakob Thomsen gekocht," zei ze, terwijl ze haar gonje voorschot afdeed, op de grond gooide en ging zitten. „Ja, dat weet ik „Hy doet er niets mee. Hy zegt dat hij er door KLAAS VAN DER GEEST misschien een jachtje van wil maken." „Dat is zijn zaak „Misschien als je hem vraagt „Ik vraag hem niets! Ik vraag niemand meer iets!" Ze had Jakob Thomsen genoemd en hij vergat, dat hij een schip, een botter moest heb ben. „Als Jakob zijn mond gehouden had. was er niets gebeurd en had ik niet van de een naar de ander hoeven te lopen om te vragen of ze me in vredesnaam wilden helpen." Hij stond op, liep naar de deur van het schafthokje en ging door de lege loods naar buiten. „Ga je naar huis?" riep ze hem na. Waarschijnlijk hoorde hij het niet. Maar als hij het hoorde, gaf hij er in elk geval geen ant woord op. Hij moest al een eind weg zijn, toen ze nog steeds op het ruw houten bankje zat en zich plotseling bewust werd van een beklem mende angst, die diep uit haar wezen omhoog kwam en haar haast verlamde. Ze voelde, dat het zweet haar uitbrak en haar knieën knikten, toen ze eveneens opstond, met gejaagde bewe ging de ventilator afzette, die de warme lucht boven het ene vuur dat nog gestookt werd, door de ovens pompte en de weg afliep naar Jan Boetjes' huis. waar ze naar de veipleegster vroeg. Een paar uur later kreeg Rooie Tjeerd aan boord van de Panamees van een schipper van een aak die juist langszij gekomen was, een briefje. „Een brief van je meisje," zei de schipper. Een paar anderen, die erbij stonden, meesmuil den. De enveloppe was goed dichtgeplakt. Niemand kon weten wat Ina hem schreef. En als ze soms iets mochten vermoeden, vergisten ze zich toch wel heel erg. Het was geen briefje, zoals andere meisjes aan een jongen schreven. Rooie Tjeerd stak het ook niet in zijn zak, toen hij het gelezen had, zoals de meeste jongens waar schijnlijk hadden gedaan, maar scheurde het aan kleine schippers, die hij over boord liet waaien. Ze dreven zachtjes weg met de stroom. Twee van de vier ruimen van de katoenboot waren toen al leeg. Of tenminste zo goed als. Tjeerd was van plan het volk dat daarin werk te, over de beide andere te verdelen. Maar omdat hij dan te veel mensen had en ze elkaar maar in de weg liepen, liet hij ze eerst alle maal bij zich komen. „Wat willen jullie, jongens Een paar van de jongens die nog niet ge trouwd waren, wilden er wel mee ophouden en naar huis. Het werd zo langzamerhand tijd, dat ze eens weer op de visvangst gingen» De mees- ten wilden echter nog graag doorwerken tot de boot gelost en de hele lading geborgen was. Dat had Rooie Tjeerd ook het liefst, maar hij zei: „Dan zullen we in ploegen moeten werken, dag en nacht door. en we zullen meer aken en botters moeten hebben." Er werd nog wat over gepraat. Alles werd goed overlegd ook. Iemand kwam bij Tjeerd vragen: „Kan ik die botter van jou niet huren?" En dat kon. Tot nog toe had Tjeerd zijn bót ter gebruikt om mensen van de bergingsmaat schappij en de verzekering, die het werk kwa men in specteren, van en naar de wal te bren gen. Maar die konden ook met andere botters meevaren. Een paar anderen zeiden, dat ze wel kans zagen in de stad een praam of tjalkje te krijgen. En dat werd afgesproken. Het werk schoot toen harder op. Maar goed ook, want het was nog vroeg in de tyd. Het mooie, rustige weer kon plotseling een einde ne men en als er een noordwester opstak, hadden ze een kans, dat het wrak van de Panamees uit elkaar geslagen werd, zodat de lading die er nog* in was en de instrumenten die aan boord waren, verloren gingen. (Wordt vervolgd) prijzen en met de gewenste service ge leverd. Maar nu hebben de gemeenten zelf alle energie nodig om zich op dit terrein te handhaven en te voorkomen dat haar taak bij de energievoorziening wordt ingeperkt en op anderen overgaat. Dat zyn anderen, die bij het plaatse lijk bestuur en by de plaatselijke ge meenschap niet nauw zijn betrokken. Die anderen kunnen, door een technocra tische mentaliteit geleide activiteiten, alleen reeds daarom de plaatselijke be langen niet in die mate onderscheiden en dienen als een gemeentebestuur dat wil en kan. Als tweede Voorbeeld noemde voorzitter de voorbereiding van streekplannen. De betrokken gemeenten moeten behoorlyk worden geconsulteerd bü de opstelling van de plannen. Aan de provinciale diensten gaf burgemeester Kolfschoten de raad wat meer bestuurs- gevoeligheid aan de dag te leggen bü 't adviseren van hun leken-gedeputecrden. De gemeenten kregen van de inleider het advies de handen zelf ineen te slaan te trachten te komen tot een harmo nisering van structuurplannen. Op deze door gebruik te maken van de mogelijkheden, die de wet op dc ruimte lijke ordening biedt zal de streekont- wikkeling van onderen op kunnen wor den geleid. Dan zal het ook mogelijk zijn, dat de provincie zich wat terughou dend betoont bij hot voorbereiden van de formele streekplannen. Burgemeester Kolfschoten vertrouwde, dat de gemeen ten door blijk te geven van ruimheid van inzicht, door goed onderling samen spel. juist bij de ruimtelüke ordening, terrein kunnen herwinnen, dat verloren scheen. Pu bliekrech tel ijk Samenwerking is een eerste eis. En deze samenwerking kan verstevigd wor den door ook publiekrechtelijke bc- voedheden tot voorwerp te maken van een gemeenschappelüke belangenbehar tiging, Zo moet het bouw- en woning toezicht aan een regionaal orgaan wor den opgedragen, dat beschikt over een uniforme bouwverordening. Deze vorm van samenwerking achtte mr, Kolfscho ten zo belangrijk dat hij er een station in zag van waai* de gemeenten vertrek ken naar hun aanpassing aan een vol- komende veranderde samenleving. De voorzitter pleitte In dit verband ver der voor een ontwikkeling van de ge meenschappelijke regeling tot een een voudige vorm van intergemecntelük samenspel en tot een instrument van vormgeving op regionaal niveau. Zo Beatles-show wordt 8 juni uitgezonden Reeds lang voordat bekend was, waar The Beatles hun Nederlandse televisie- uitzending zouden maken, was de te huren zaal door overvloedige aanvra gen al volgeboekt. Inmiddels is die zaal gehuurd en wel in Marcanti te Amster dam, waar de vier idolen op 5 juni op treden. De VARA maakt daar opnamen, welke zij zo vlug mogelijk zal uitzen- ETHERGOLVEN den, en dat wordt dan op maandag 3 juni. want eerder komt de VARA niet op het scherm. Beatles-fans weten dus wat zij moeten doen: de avond van 8 juni vrijhouden! Deze zomer eenmaal televisierechlbank De televisierechtbank van de VARA zal deze zomer éénmaal zitting houden en wel op maandag 8 en woensdag 10 Juni a.s. Het onderwerp dat dan wordt behandeld blijft uiteraard nog een ver rassing voor de kijkers. Hilversum I. 402 m. AVRO: 19.00 Voor de Kleuters 19 05 Paris vous parlc: gesproken irief uit Parijs 19 10 Operafragrilenten (gr) >0.00 Nws 2005 Hou Je aan Je woord, een jrogramma vol speelse Invallen en literaf- _..45 Shakespeare. dichter, literair klankbeeld 22.15 Zang en plano: lichte muziek 22 30 Nws en mede delingen 22 40 Actualiteiten 23 00 Neder landse moderne orkestwerken (gr) 23.55 —24 00 Nieuws. Hilversum II, 298 m. KRO: 19.00 Nieuws 19.10 Aktualiteiten 19 25 Licht Instrumen taal ensemble 19 50 Klass gram (stereofo- nische uitzending) 2115 Reisoogst: zwerf- toehti - 22.40 Vreemd... keuze uit woord. vanavond KRO: 19.30 Reakties op: Adoptie. NTS: 20 00 Journaal KRO: 20 20 Actualiteiten 20 40 Cabaretprogramma 21.05 Een kwestie van geloof m wetenschap, programma ter gelegenheid van het 40-Jarlg bestaan van dc Katholieke Universiteit van Nijmegen 2145 Een uur met Hitchcock, fllmprogr 22 35 Epiloog. NTS: 22.45—22.50 Journaal. Programma voor morgen Hilversum I, 102 m. VARA: 7.00 Nws 710 Ochtendgym 7 20 Socialistisch strtjd- lier 7.23 Lichte gram (om ca. 7.30 Van de voorpagina) 8.00 Nws en socialistisch strijdlied 818 Lichte gram 8.50 Ochtend- gym voor de vrouw 9.00 Kookpraatje 9.05 Klass gram 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Schoolradio. VARA: 10.00 Lichte gram 1100 Voor de vrouw 1140 RVU: Tilm- revue: De .dwaling van da* Duitse*film. r H Wlelek 12.10 Musette-orkest 12.30 Ica ten behoeve van land- en tuinbouw het platteland 12 38 EHfttro nisch oi 13 00 Ni ensemble 'gel zangsolist: licï 13 15 Licht orkest, vocale i zangsolisten 13 45 Lenin als -nationale: zijn e uitgegeven brieven, lezing 14 00 Radioka merorkest. radiokoor cn solisten: moderne rhoging. toespraak V d zieken 17.28 Tentoonstellingsagenda 17 25 Licht ensem ble met zangsolist 17 50 Regeringsuitzen ding: Geven cn nemen. Tips voor en van weggebruikers 18 00 Nws 18 15 Lichte gram 18.20 Uitzending van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie: Luistert naar da stem van de VVD 18.30 RVU: Muzikaal Spectrum, door Klaas A Posthuma. Hilversum II. 298 m. NCRV: 7.00 Nws 7.10 Dagopening 7 20 Klasa gram 7.45 Ra diokrant 8 00 Nws 3.15 Akkordeon cn or gelspel (gr) 8.30 Lichte gram 8.45 Zuid- Afrikaanse liedjes (gr) 9 00 V d zieken 9.35 Gr* Modeme kam llteltcn 13 00 I quiz 11.50 12 33 Triptiek: vak an - eventueel actua- de Jeugd 17 15 Orgelspel met ritmi sche begeleiding 17 40 Promenade-orkest en piano: amus muziek 18 15 Meisjeskoor 18.30 Het Spekt rum. lezingen 18.45 Nieuwe gram TELEVISIE NTS: 17.00 De Verrekijker: Internationaal jeugdjournaal. VARA: 17.10—17.45 Voor de kinderen C. M, Dosker (63) overleden In zijn woninr in Roermond is gis termiddag: op 63-jarige leeftijd plotse ling overleden de heer C. M. Dosker- directeur van de Maas- en Roerbode te Roer- lond en mededirecteur van Het Dagblad voor Noord-Limburg in Venlo. Tijdens de oorlogsjaren werd hü we gens zijn werk in het verzet gearresteerd en ov -gebracht naar het concentratie kamp Buchenwald. Later werd hij naar Nederland teruggestuurd, waar hij en kele jaren in het kamp in St. Michiels gestel werd gegijzeld. Naast zijn vele commissariale functies was de heer Dosker onder meer vice- voorzitter van de Nederlandse Dagblad Pers en voorzitter van de Katholieke Nederlandse Dagblad Pers. Ook binnen deze eenheden zal span ning optreden tussen het streven naar centralisatie en de zelfstandigheid van de deelnemende gemeenten Maar meer voudige samenwerking zal een hogere mate van flexibiliteit kunnen bieden dan een regeling van streekbelangen door welk ander orgaan ook. Het onderwerp van het congres van de vereniging, dat vandaag en morgen wordt gehouden is ..De gemeenten en de openluchtrecreatie." „Is niet iu|st de openluchtrecreatie een tak van gemeentelijke bestuurszorg" zo vroeg mr. Kolfschoten zich af, ,,die er zich bij uitstek voor leent in regio nale samenwerking behartigd tc wor den....?"

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 7