Kleurige vendelgroet van Brabantse schutters Huwelijksreceptie werd chaotische demonstratie Verkeer en water eisten 13 doden FEESTELIJK BLOEMENDEFILE Huurauto s zijn vaak onveilig Weduwe Jansen gaf nog gauw even een hand Mutaties politie te Culemborg 7 VRIJDAG 1 MEI 1964 gen heel lief een zuiver en klein ver- jardagsliedje en de koningin zei: „Heel ioi, welbedankt allemaal"! Alweer een vergefelijk moment Nieuwe groepen In de lange stoet liepen ditmaal ver schillende nieuwe groepen mee. Bij voor beeld 200 leerlingen van de Amerikaanse school in Soesterberg, die per week twee Nederlandse les krijgen en bij wie belangsteling voor het Nederlandse staatsbestel wordt gewekt door ze te confronteren met allerlei grote gebeur tenissen. Ook waren er 70 girlscouts of America: /eneens kinderen van in Soesterberg ge legerde Amerikaanse militairen. Beide groepen boden bloemen aan. En dan de bonte afvaardiging van de Carnavalsverenigingen in 's Heerenberg, compleet met Prins Ton. diens hofhou ding en de Raad van Elf in vol ornaat, plus als eregarde de plaatselijke Schut terij in 18e eeuwse uniformen, muziek band en dansende meisjes. Een kostelijk vertoon, waarbij men ook i van de Oldenzaalse Carnavalsvereni ging gekaapte geit meevoerde. Het dier :en keurig dekje. waarop „De ont voerde" stond geschilderd. De vorige ond hadden de 's Heerenbergers de Oldenzalers opgebeld: „Als jullie je geit ;ens willen zien. kijk dan donder dagochtend maar goed naar de televisie"! zo had men op deze dag van het défilé ook op andere wijze onder elkaar nog de nodige pret Tegen één uur was alles weer vrij rustig bij het paleis, maai de feestgangers, die veelal per auto- waren aangekomen, was het festijn nog lang niet ten einde: er volgde nog vrolijke middag en een gezellige avond, waar dan ook in het land. De Koningin bleek zeer in haar schik met. de toverheks-achtige pop, die haar werd aangeboden namens de carnavalsvereniging „D'olde waskupen" uit 's-Heeren- berg. Ook prins Bernhard lachte hartelijk mee. Op de achtergrond minister Marijnen. Stralende Koningin wuifde haar volk hartelijk toe Hoofdschotel van het zeer drukke, dikwijls en altijd blijde bloemen- defilé in het park van paleis Soest- dijk, waar de koninklijke familie met de ministers Mrijnen en Bies heuvel op het bordes stonden, was wel het optreden van de Brabantse schuttersgilden. Bijna 2000 leden van de 158 gilden, voor een groot deel in bonte uniformen gekleed, marcheer den bij wijze van verrassing voor de jarige, over het brede gazon op en gaven daar, bij straf tromgeroffel, een prachtige demonstratie. Od dat moment wensten wij in alle Nederlandse huiskamers kleurentelevisie want dit schitterende gebeuren in de volle lentezon op het groene grastapijt was vooral door de grote afwisseling in kleuren een uniek schouwspel, waar de koninklijke familie kennelijk van genoot. Prins Bernhard legde verschillende mo menten od kleurenfilm vast. Maar mag dit evenement, met stan- daardrüders. koningen, zilverdragers, talloze gildevanen. zwaaivendels en de- kenen. in royale formaties opgesteld, als een bijzonderheid imponerend zijn ge weest er was nog zo heel veel anders moois en ontroerends, dat het haast veel Is om od te noemen. Doordat er binnen even moest worden overlegd aangaande de mogelijkheid var een korte autorit na het défilé, kwam dc koninklijke familie iets later aan mer verwachtte od het bordes. Voor het eerst misten wij een van dc leden van het koninklijk gezin. De be kende rij van vier prinsessen was ver broken: prinses Irene is op huwelijks- Koningin Juilana scheen voor dit uui alle zorgen van de laatste weken te heb ben vergeten: in een heel flatteus lila deux pièces stapte zij lachend naar ten en zy toonde zich tydens het défilé verrast en geïnteresseerd als altüd. Zij wuifde af en toe vrolijk op de maat de marsmuziek. Daar waren ook prins Bernhard. die het filmtoestel meermalen hanteerde, (weer helemaal „prinses Glimlach") in een donkerblauwe voorjaarsmantel en met een heel mooi kapsel, prinses in een groen en prinses Christina in een oker geel pakje. Voor het eerst vormden twee bewinds lieden. de minister-president Marijnen en de vice-premier Biesheuvel, een of ficiële regeringsdelegatie en stonden als gewaardeerde gasten mee op het bordes Studentengroet Het waren dit jaar weer de Leidse studenten die. met een estafetteploeg 30 leden, de oorkonde naar het paleis ge bracht hadden en nu als eersten het bor des betraden om de officiciële aankondi ging van het defié te doen Maar ever later kwamen ook de Utrechtse studen ten en prinses Beatrix wuifde in beide groepen goede kennissen speciaal toe. Toen de bussen met chronische patiën ten uit Waddinxveen van de club „De Zonnebloem" voorbijreden, boog konin gin Juliana zich heel diep voorover orr in de bussen naar binnen te kunnen kij ken. De patiënten kregen een hartelijke groet, en de jarige toonde zich blij met het geschenk dat zij brachten: een meta len tuinstoel, bekleed met witte, blauw- gebloemde stof, passend bij het tuin ameublement dat dc koninklijke familie in haar Italiaanse zomerhuis te Porto Ercole gebruikt. Voor het eerst zagen wij in verschil lende groepen (zo ook in die van hei Kon. Sted. Muziekcorps Concordia uit Culemborg) spandoeken meedragen, waarop gelukwensen voor de jarige ren geschilderd. lest nieuws was ditmaal ook de af vaardiging van de Wereld-Moederbew- ging, welke een prachtige grote mand Onvermoeibaar zwaaide de ja rige Koningin naar de vele dui zenden mensen die haar een mas sale gelukwens brachten. Op de achtergrond minister Biesheuvel, die evenals minister Marijnen vanaf het bordes het défilé Scholen Opmerkelijk was de aardige groepering van de deelnemers. Utrechtse leden van het Veteranenlegioen en leden van de Maasdijkse Beiaardensiciëteit (de 86- jarige mevrouw G. Hanemayervan der Heiden klom de treden op om bloemen te bieden) werden gevolgd door kin deren van De Govert Maanschool en op de Prof. Gerbrandyschool in Vlaardin- gen. Voor twee Utrechtse kleinen, een twee ling nog wel, was het een groots moment, toen zij namens de drumband Oranje Garde Vendel een reusachtige taart naar boven mochten dragen. „Wat is dat een dank je wel!" zei koningin Juli- en daar zullen Annie en Willie thuis wel heel veel over nagepraat heb ben. En zo ging het maar door: muziekkorp- :n, verenigingen, kinderen, wandel- verenigingen en bejaardengroepen in bonte mengeling dooreen. afgewisseld dor groepen burgers, zo'n 300 tegelijk, die met hun bloemengaven weer een fraai tapijt op de bordestrappen lieten sprei den: heel veel witte en gele narcissen eii bonte tulpen vooral. Geschenken ne originele geschenk na het andere werd aangedragen: een Lim burgse vlaai kwam van Geleense bejaar den, een scheepje van bloemen van de Arnhemse school voor Schipperskinde ren, eén dwaze heksenpop van de carna valsvereniging te 's Heerenberg. In pittige oranjegroene uniformen mar cheerden onder leiding van de heer A Kuipers honderd leden van de binnen kort jubilerende Haagse wandelvereni ging „Steeds op stap" voorbij. Een zeer aandoenlijke groep vormden veertig meiskes van het Instiuut blinde en slechtziende kinderen uit Grave, geleid door de Zusters van Liefde De blinde Joke Glazing betastte onder het lopen voortdurende de ketting pottenbakkerswerk door haarzelf de koningin gemaakt en de slechtziende Claartje Hoeker mocht een grammofoon plaat aanbieden van het bandje, dat zij leidt Koningin Juliana kwam voor deze meisjes de bordestrappen af en toonde zich heel blij met de geschenken. De •eertig meisjes en haar geleidsters Onderzoek Den Hang: Huurauto's zijn vaak onveilig, aldus de in dc consumentengids vermelde conclu sie uit een onderzoek, waarbij achttien auto's, gehuurd bij Haagse bedrijven, werden onderworpen aan de techno- kcuring van de A.N.W.B. In vele geval len leverden de remmen of banden ge vaar op of liet de verdere mechanische toestand ernstig te wensen over. Ver plichte keuring, zoals die voor taxi'i bussen geldt, wordt in de Consumenten gids met klem ook voor huurauto's bevolen. „Nu heb ik toch mijn zin (Van een onzer verslaggevers) „Nu heb ik tóch mijn zin", zei de weduwe Juliana Jansen uit Hilver sum tevreden, toen zij prinses Bea trix en prinses Margriet gauw even een hand had gegeven, nadat de koninklijke familie de rondrit buiten de hekken had gemaakt en lachend uit de met bloemen bestrooide auto stapte. Op dat vrolijke moment „sloeg zij haar slag", dit heel merk waardig, heel kleine bejaarde dame tje, dat zichzelf onder en boven de wet heeft gesteld en die, o, wonder! niemand iets in de weg legt. Zij is er elk jaar als de kippen bij. de bloemenhulde begint, wanl zij koestert diep in haar hart de wens eenmaal het bordes te mogen bestijgen, al is het haar tot nu toe niet gelukt. Stel u de merkwaardige situatie voor. langs een stevig afgezette weg, waar het wemelt van politie te voet en te d, waar geen muis zomaar het hek het paleis kan binnengaan, en waar duizenden Nederlanders elkaar de voor rang bevechten op een halve meter, Waar de eerste burgers die binnen mo gen gaan, al in de prille oohtend zijn aangekomen en elkaar geen duimbreed toegeven, en waar, kort gezegd, „hele maal niets mag". Daar komt de hoog bejaarde mevrouw Jansen echt niet zes uur in de ochtend aan Zij komt tegen dat het tijd wordt voor het defilè, heel keurig in haar zwarte mantel en haar kleine zwarte hoedje, oranjestrikje op, kinnetje omhoog. Zij vraagt niets, zij dribbelt. Zéker van zichzelf en wel bewust, en daarom gaat zij precies haar eigen weggetje en niemand verbiedt haar iets. Dat dóé je eenvoudig niet: zij hoogbejaard en heel zeker van haar zaak Zij heeft nergens toestemming en zij doet alles. Zij is het hek al binnen voordat het défilé begint want ja, dat doet zij elk jaar iedereen kent haar kleine smalle verschijning. Zij er langzaamerhand bij gaan horen. zij doet maar en de agenten knikken haar als een oude kennis toe. Eens, een paar jaar geleden, toen zü vlak naast het bordes was gaan staan, merkte de koningin haar op en zij liet een stoel brengen, zodat zij kon gaan Dat éne niet Het is mevrouw Jansens oedoeling dus, op een keer naar boven te gaan. Maar hoewel alles lukt, dat éne niet. Want haar naam komt helemaal niet voor op de lijst van de Rijksvoor lichtingsdienst en dus komt ook zij met geen voet op de trappen bordes. Wel legt zij ongevee*- als eerste hoogstpersoonlijk haar boeketje narcis sen op de treden O neen, dat laat zij zich door geen ijverige inzamelende dame afpakken Dan zet zij weer haar vastberaden gezichtje en loopt de da mes kalmpjes voorbij. En dat lukt haar jaar op jaar. Daarna schuift zy zoetjes opzij, achter de fotografen, tussen de journalisten en een stapje opzij, zodat zij heel de optocht privé aan zich kan laten voorbij- Wie van de burgers, die in groepen binnenkomen, even blijft aarzelen, wordt onmiddellijk door de stoere polltieman- tot „doorlopen daar!" aangemaand dan wórdt er doorgelopen, daar helpt geen lieve-moedertje aan. Niet alzo me- uw Jansen, want zij aarzelt niet en loopt niemand voor de voeten. Zij staa. en doet eens een stapje, altijd aan de goede kant van het bordes: daar waar de optocht aankomt. Wie een woordje met haar probeert te spreken, krijgt een vaag glimlachje, denkt aan dove oren te spreken: zij zegt niets, zij houdt zich helemaal alleen loert op haar grote kans. ROME, vrijdagmorgen Een typisch voorproefje van wat ik over twee dagen op de Spaanse berg Montejurra zal meemaken, kreeg ik woensdagmiddag in het Grand Hotel te zien. toen prinses Irene en de prins van Bourbon- Parma in het hotel hun huwelijks receptie gaven. Het was het laat ste evenement van een bepaald rumoerige week en het werd zon der meer een carlistische demon stratie. Het zuidelijke tempera ment en het gebrek aan gevoel voor verhoudingen niets ont brak. Men moet er niet aan denken dat hier koningin Juliana zou zijn geweest Terwijl van het pas gehuwde paar nog niets was te zien. werden de carlistische gevoelens langzaam op het kookpunt gebracht. Het begon met een kopje bouillon, met een glaasje wiin. met wat vlezigheid en wat fruitsalade. Spanjaarden en Nederlanders, van wie het merendeel paters en nonnea groeiden langzaam maar zeker tot een drom van misschien tweeduizend personen aan. Het bruidspaar hield als het ware open huis. Iedereen, die de dag tevoren een kaart voor de ba siliek had gehaald, werd toegelaten De balzaal, de lounges, de wintertuin en de patio waren weldra te klein. Het gonsde er van Spaans, en Neder landstalige begroetingen, terwyl het er flonkerde van kruizen van ondefi- neerbare orden of van al en niet ech te edelstenen. De stemming kwam er pas goed in toen de tuna's, twee studentenorkesten uit respectievelyk Orviedo en Barce lona, met zwaaiende vaandels het Grand Hotel binnenmarcheerden. De in lange, zwarte mantels gestoken le den hadden het hoofd trots naar bo ven geheven, terwyl ze hun gitaarmu ziek met wiegende heupen begeleid- Aubade na aubade werd aan de zus ters van Charles Hugues gebracht. Prinses dankt met „Gi-arias"' Vooral Marie Thérèse. die de spil van de huwelijksvoorbereidingen in Rome was geweest, kreeg de ene muzikale hulde na de andere. De opwindende, patriottische liederen, die opklonken, zong ze Zo nu en dan uit volle borst Hetzelfde deden in een juichstem ming verkerende Spanjaarden. Het was allemaal „ouwe jongens" wat de klok sloeg, allemaal omhelzingen, allemaal blijheid en vrijheid. Kreet Plotseling was er een kreet. „Leve de koning van Spanje", werd er ge roepen. De oude prins Xavicr werd opeens omspoeld dpor honderden drin. gende en hysterisch schreeuwende Spanjaarden. Men probeerde hem aan te raken, men viel voor hem op de knieën, men greep z'n hand om deze te kussen, vrouwen zowel als mannen lieten hun tranen vrüdük vloeien. De kleine prins met de grote pre tenties stond er als een glimlachende madonna bij. Het gelaat was -verheer lijkt. de lippen murmelden wat. de handen gleden liefkozend over de schouders en armen van zijn aanbid ders. Het was duidelijk te zien: de mystiek van het ogenblik had ook hem te pakken. Uitgerekend op dit. voor een buiten, staander onvatbare moment, hief een met een oranje strik getooide pater het „lang zal die leven" aan. Omdat het bruidspaar er nog niet was, zal dit wel als een soort tegenwicht tegen de Spaanse uitbundigheid zijn bedoeld, maar het is de vraag, of de carlisten dit snapten. Het „in de gloria" door honderden Nederlanders overgeno men, galmde als een soort donder door het hotel heen En by het ..hoe ra", dat er op volgde, lieten de Span jaarden zich niet onbetuigd. Enkele ogenblikken daarna hervat ten de carlisten hun initiatief. „Ruim te voor de koningin", werd er ge schreeuwd, gevolgd door een dave rend „leve de koningin van Spanje". Geëscorteerd door zeker twintig als ordebewaarders optredende jongelin gen schreed de vrouw van prins Xa- vier, prinses Magdalena, de balzaal binnen. Spaansen met mantilla's op het hoofd en Spanjaarden in smoking en jacquet vochten byna om baar te Prinses Eindelijk, na anderhalf uur carlisme in de praktijk, lieten prinses Irene en prins Charles Hugues zich zien. Ze verschenen op het orkestbalkon van de balzaal, die met een Spaanse en een verkeerd gehangen blauw-wit- roodt Nederlandse vlag was gedra peerd. Het deftige hotel kreeg het krachtigste gejuich in zfjn bestaan te horen. Handen werden ten groet op geheven. opnieuw waren er tranen en zakdoeken. Carlistische strijdliederen werden aangeheven. Er werd van de koning, die het vaderland en de traditie ge zongen, de „heilige traditie", wei te verstaan Spontaan begonnen ook de aanwezige Nederlanders te zingen. „In de gloria" was de eerste keuze. En daarna, door niemand ooit begrepen, de laatste twee regels van het volks lied (..De koning van Hispanje, heb ik altijd geëerd") Kleurrijk Later kwam het bruidspaar naar be neden. Bijna anderhalf uur lang trok een kleurijke stoet van Spaanse en Nederlandse fclicitanten voorbij. „Dank u", boorde men Charles Hu gues voortdurend zeggen, terwijl een bleke, doch minzaam glimlachende prinses Irene „gracias" zei. De bruidstaart, een meter hoog en getooid met de wapens van de beide huizen in suiker, werd niet in het openbaar aangesneden. Alleen werd de vaas met lelietjes-van-dalen er af gehaald, ten teken dat aan het huwe- lijks-ceromonieel was voldaan. Nadat het bloemendéfilè op pa leis Soestdijk gisteren was afge lopen, maakte de jarige Konin gin, met prins Bernhard en dc drie Prinsessen nog een rondrit in een open wagen langs de vele duizenden, die zich langs de weg bij het paleis hadden opgesteld. Tevreden Die grote kans heeft zy ook gisteren niet kunnen grijpen, maar niettemin is zy uiterst tevreden naar huis gegaan. Want zij heeft twee prinsessen de hand toegestoken en die hand werd vriendelyk gedrukt. Niemand had er erg in, niemand zég haar eigenlijk. Later dribbelde zij vrolijk over het groene gazon naar het hek, „Goeiendag!" knikte zij tegen de koene marechaussées Zij kon vrij'gaan want een zij op de stoel, die de koningin voor haar liet halen en dusheeft zij haar eigen privileges. En zij geniet, jaar uit jaar in, van haar uitstapje naar Soestdijk, waar iedereen haar kent en niemand haar iets verbiedt. Zolang zij maar niet probeent, zelf haar bloemen het bordes op te dragen. Maar. zij heefit geduld, zij pro beert het ieder jaar weer. en ja wie weet Bij de gemeentepolitie in Culemborg adjudant J. P. M. van Paridon over geplaatst naar Arnhem: brigadier A Spierenburg overgeplaatst naar Utrecht Zijn taak wordt overgenomen door hoofdagent H. P. Hartman, na bevorde ring tot brigadier. Brigadier J. van Tongeren zal per 1 mei zijn functie van hoofd recherche weer op zich nemen. De van 18 december af te Culemborg ge detacheerde adjudant R. Seldenrust keert per 1 mei terug naar Utrecht, aldus de waarnemend korpschef te Cu lemborg, hoofdinspecteur B. D. Kalma. Wisselvallig weer 'TUSSEN een depressie ten noorden van Schotland en een hogedrukge- bied boven Frankrijk voeren westelijke winden onstabiele polaire lucht naar land. De buiioheid in deze lucht i vanmorgen toe onder invloed van randstoring van genoemde depres- Het gehele systeem beweegt zich in oostelijke richting, waarna een zwakke rug van hogedruk. die vanmorgen bij Ierland lag een tijdelijke afneming van de buiigheid zal veroorzaken. Op on- qeveer duizend km ten westen van Ier land ligt een oceaanstoring die naar west-Europa koerst. In de loop van zaterdag zal deze storing het weer in ons land gaan beïnvloeden. Het regen- gebied ervan zal wellicht later op de dag reeds ons land bereiken. Het weer behoudt dus een wisselvallig karakter. ZON EN MAAN Zaterdag 2 mei: zon op 5.09, onder 1.06; maan op 0.57. onder 8.38. Maandag 4 mei: laatste kwartier HOOGWATER SCnEVENINGEN 2 mei: 6.15 v.m.: 18.38 n.m. het weer in europa Rapporten hedenmorgen zeven uur "PLF personen zijn in de afgelopen J-i twee dagen bij verkeersonge lukken of door verdrinking om het le ven gekomen. Bovendien werd de vijf maanden oude baby Nicolaas Koop man woensdagmiddag dood in zijn le dikant je in de ouderlijke woning aan de Retiefstraat in Amsterdam gevon den. Waarschijnlijk is het kind gestikt in voedsel. Een bijzonder gecompliceerd onge luk deed zich woensdagavond voor op rijksweg 13 tussen Delft en Rotterdam. Op het ogenblik dat drie auto's, een vrachtwagen, een Volkswagen en een Mercedes, alle drie komende uit Rot terdam, elkaar passeerden, schoten twee vrachtwagens, komende uit de richting Delft, door de middenbaan, waardoor zij op het pad van het ge noemde drietal auto's geraakten. De Volkswagen, bestuurd door de 26- jarige ongehuwde heer Johannes Strik uit Wateringen, schoot onder een dei- twee wagens uit Delft en werd volledig in elkaar gedrukt. De heer Strik was op slag dood. Ook de andere wagens bot sten op elkaar maar zonder fatale ge volgen. Nadat de wagens links en rechts in de berm tot stilstand waren gekomen, bleken van de overige inzittenden een vrouw zo gewond te zijn, dat zij naar een ziekenhuis moest worden gebracht, en een bijrijder van een der vrachtwa gens snijwonden te hebben opgelopen. Een auto-ongeluk op de Rijksstraat weg in Rietveld (gem. Woerden) heeft één persoon het leven gekost: de 57-ja- rige mevrouw D. Luplow-Hirtschultzwer uit Hamburg overleed enkele uren na de botsing aan haar verwondingen Het ongeluk gebeurde gistermorgen doordat in een bocht de personenauto waarin het echtpaar Luplow was gezeten op de lin ker weghelft kwam. Hij botste daar fron taal tegen een tegemoetkomende perso nenauto. Zowel de bestuurder van deze auto. de heer J. W. Kleef, zijn verloofde mej. Faassen uit Amsterdam, als de heer Luplow liepen verwondingen op. Bij een verkeersongeluk op de Nieu we Hemweg in Amsterdam is woensdag- J H. Kroese uit de hoofdstad om het le ven gekomen en liep een echtpaar ver wondingen op. Bij een frontale botsing waren betrokken een truck met opleg ger en een tegenligger op dezelfde baan. die juist een kleine personenauto had ingehaald. De auto werd totaal vernield De bestuurder, de heer Kroese, was op slag dood. Terwijl de brandweer bezig was het lichaam van de heer Kroese met snij branders uit het wrak te bevrijden, ge raakte 'dit in brand. De vernielde auto is -geheel uitgebrand. In de Augustinusstraat te-Geleen is woensdagmiddag de zesjarige J. Vaas- sen uit Geleen dodelijk gewond toen hij plotseling de rijweg overstak en door een auto werd overreden. De jon gen werd naar het ziekenhuis te Ge leen overgebracht, waar hij enkele uren later is overleden. O In de Bestevaertstraat te Amsterdam is woensdagavond de zes-jarige Henk Staneke, die tussen twee geparkeerde auto's door de rijweg was opgelopen, door een personenauto aangereden cn zo ernstig gewond dat hij bij aankomst in het ziekenhuis bleek te zijn overleden. De driejarige D. Akker uit Stadska naal is woensdagmiddag verongelukt. De jongen stak met zijn zusje de Water- sehapsweg te Vledderveen over. Beide kleuters werden aangereden door een personenauto, die uit de richting Mussel- kanaal kwam. Het zusje, de vierjarige H. Akker, werd ernstig gewond naar het ziekenhuis in Groningen gebracht. De heer L Boomkamp (65), gepen sioneerd schoolhoofd te Varsseveld, is woensdag overleden aan de gevolgen van een aanrijding die de vorige avond plaats had. NIETS GEZEGD De vierjarige Ronald Fick uit Utrecht is gistermiddag verdronken in een sloot langs de Utrechtse Kanaalweg. Hy speel de met een vijfjarig vriendje aan de slootkant en kwam in het water terecht. Het vriendje ging naar huis maar ver telde niets van het ongeluk. Dat gebeur de pas toen het dienstmeisje van de fa milie Fick een uur later kwam informe ren waar Ronald bleef. De politie werd onmiddellijk gealarmeerd. Uren dreggen had geen resultaat en tenslotte bracht een amateur-duiker het kind 's middags aan dc oppervlakte. Vannacht trof een automobilist de 21- jarige heer G. Klop uit Hoogblokland zwaar gewond aan bij zijn bromfiets op de weg van Gorinchern naar Hoogblok land Een arts. die door de automobilist werd gewaarschuwd, kon niets meer doen voor het slachtoffer, dat overleed tien minuten nadat het was gevonden. Vermoedelijk is de man tegen een berm- plank gereden. De 61-jarige administrateur C. van der Boveiikamp uit Rotterdam, die enkele dagen geleden tegen een rijdende tram opliep is in het ziekenhuis aan de ge volgen van dit ongeluk overleden. Voor ongeluk met drie doden: twee maanden De Rotterdamse rechtbank heeft de 46- jarige chauffeur W. M uit Markenesse, veroordeeld tot twee maanden hechtenis- straf wegens roekeloos en onoplettend rijden, waardoor hij op 29 juli 1963 op de rijksweg UtrechtDen Haag een ongeluk veroorzaakte dat aan drie mensen het leven heeft gekost.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 7