Leiden vierde Koninginnedag uitbundiger dan voorheen Nederland door God en Oranje zijn samengevoegd In binnenstad werd druk gevlagd Zonnig weer lokte duizenden naar verschillende attracties NATUURLIJK Verkeer op en naar de route van het corso NIEUWE L5E COURANT VRIJDAG 1 MEI 1964 ich Agendaoor Leiden en In Haag rydag :ta Gymnastiekz Pieterskerkgracht, uur: Leidse tuimpioenschappen. Filmzaal Atmie. Rapenburg 73. en 9 uur: verbg van Italiaanse film. II uur n.m.: cirie Drof. Sorani. Marekerk, 8r: Evangelisatieavond, ]ds J. M. D. vani Berg over „Verbroken verloving" ds.Lagerweij te Den Haag over ..De oecuie en Rome". Rest. Van dtleyden. Breestraat 85, 8 uur: Leidse ïalfilmliga, clubavond, J. Pieete en Oostenbrug vertonen eigen films. Den Ilzag: I' Schouwburg, 8.15 uur: rHaagsche Com; met Othello. Den Haag: iligentia, 8.15 uur: De - Nieuwe Komei met Spel der Vergis singen. k iterdag Stationsplein.10 uur: afd. Leiden Kon. Ned. Narhist. Vereniging, ver- j trek voor excie naar Zuidwij k, Rijks straatweg 247, assenaar. zal Schouwburg, uur: Litteris Sacrum, opvoering vani Marquise, ek- Den Haag: K Schouwburg, 8.15 uur: er- Haagsche Come met Uitkomst. Ir. Den Haag: len W., 8.15 uur: Resi- dentie-Orkest, t Ruggiero Ricci, viool Den Haag: ligentia, 8.15 uur: De "fl Nieuwe Komei met Spel der Vergis- ,de singen. We apotheek Geopend voi spoedeisende gevallen: Zuiderapotheel Lammenschansweg 7, ind telefoon 23553,veneens voor de apo- en- theek Van Brt Smallenburg te Lei- derdorp. C dc Oegstgeestei apotliee^ is S«end. De apotheek te Voorschotlis zondag 26 april ge- sloten van 8 t24 uur. de üefdcl8 jaar); woensdag: Le diable au corp,18 jaar), en Lido (2.30, 7i 9.15 uur): De hel van an de South-Pacif(14 jaar). Luxor (2.30, rn 9.15 uur): De de vijf paspoon (18 jaar). Rex (2.30, 5 en 9.15 uur): De val van Bataan (14ar). Studio (2.30, ;n 9.15 uur): De edie hij begeerd! 18 jaar). Trianon (2 e.8 uur): Irma la Douce (18 jaar) er_ Op 4 mei veallen de eerste avond en voorstellingen. avondvoorstelling van en Trianon begint i die datum om 8.30 uur Teoonstellingen De LakenhalShakesoeare hoe en de waar, tot 29 ja 2J Wassenaar: kistzaal Heuff, Hoflaan 7 iet tent0°pstelling n schilderijen van Huub te- Gerritsen en vi keramiek van Olga Oderkerk en Hiny Radijs, van 18 april 2 uur tot en me 7 mei. dagelijks van 10 de tot 17 uur, ook jydagavond van 8 tot 10 rig uur, 's zondags psloten De Ruil (.*ar<|ssensteeg): tentoonstel- en ling werken jonf Amsterdamse schilders (tot eind april) de Os. Dc Tchibe in 't zilver LEIDEN ij, lz. de Tombe, over w'e onze MeneHjke-Notitiesredacteur enige tijd geledn uitvoerig heeft ge- sohreven, vierde gisteren zijn zilveren jubileum als prdika.nl der Hervormde Kerk. Hij werd >p 19 april 1896 den geboren, wa na zijn h.b.s.-opleiding journalist en adninistrateur. deed staats- jn examen en werd ten slotte d- cesvolle studie (:um laude) versiteit op 30 april 1939 predikant der n_ Hervormde Gemeente te Doeveren. Hij sn diende hierna ie Gemeenten Bladel e- Zoelen, Zalk en Veecaten en Jaarsveld. Op 1 mei 1961 ging ds. De Tombe met e_ emeritaat. Thans studeert hij weer aan d, de Leidse universiteit. J EIDEN De Koninginnedag is in Leiden in opgewekte stemming voorbijgegaan. Het was op sommige uren wel rustig in de stad, maar wat de vereniging Konin ginnedag en enkele buitenwijken hadden georganiseerd kreeg toch veel bekijks. Er werd bijzonder goed gevlagd. En er werd ook meer oranje gedragen dan anders. Heel velen hebben er behoefte aan gevoeld, hun liefde en sympathie voor het Oranjehuis te hernieuwen. Dat is blijkbaar dc positieve kant van gebeurtenissen zoals zich de laatste tijd rond het Koningshuis hebben voorgedaan. Het slagen van de feestelijkheden in Leiden kwam zeker ook door het stralen de weer dat een groot deel van de dag de kuststreek ten deel viel. Complimenten verdienen allen die bij de voorbereiding en de uitvoering van het programma be trokken zijn geweest. De middelen zijn niet indrukwekkend en het is ook al niet zo eenvoudig op deze dag de medewerking te verkrijgen die men nodig heeft. Er ging gistermorgen een telegram uit Leiden naar Soestdijk. Ondertekend door de voorzitter van de vereniging Koninginnedag, de heer W. de Gast, en de secretaris, de heer J. C. J. Lambermont. „Met het Huis van Oranje in hechte trouw verbonden bieden bestuur en leden van de vereniging Konin ginnedag Leiden Uwe Majesteit en haar gezin op Uw verjaardag eerbiedige gelukwensen aan". le filmvoorstellingen gegeven voor kinderen van 6 tot 16 jaar. Een aantal ouderen verenigde zich in de avond uren in de kantine van Royal voor Op het zonnige stadhuisplein ver zorgden gistermorgen leden van de Turnkring Leiden de gebruikelijke demonstraties, waarvoor weer veel belangstelling bestond. (Foto N. v. d. Horst) Reveille en aubade LEIDEN De drumband Victorie, de band van Jahn, de band van de St. Pau- lusgroep en de Franciscusband hebben met opgewekte tonen het feest in Lei den geopend en vele kijklustigen, al of niet nog in pyjama, naar ramen en deu ren getrokken in een groot deel der stad. Leiden-Zuidwesten Tuinstadwijk deelden niet in deze reveille-vreugde- Meer dan 2000 schoolkinderen hebben hierna op hun wijze het feest geopend door deel te nemen aan een aubade op het Stadhuisplein onder leiding van de heer A. van KapeL Wü vinden dit al weer een aantrekkelijk program mapunt. dat bovendien vele belangstel lenden lokt en waaraan het Leids Po- litie-Muziekgezelschap ook nu weer me dewerking verleende. Films en poppenkast LEIDEN Duizenden kinderen zijn ia de aubade naar de Leidse bioscopen n het Antoniusclubhuis getrokken, /aar een paar vrolijke films werden vertoond. De grote zaal van Den Burcht stroomde ondertussen vol met jeugdige kijklustigen voor de poppenkastvoor stelling. Het theater Devilé bracht een gevarieerd programma, waarin uiter aard Jan Klaassen niet ontbrak. Et werden vier voorstellingen Turnen bij stadhuis LEIDEN Voor de turndemonstra- ties. die een aantal gymnastiekver enigingen gisterochtend op het Stad huisplein verzorgde, bestond zeer veel belangstelling. Mede door de dranghekken en de muren konden de turners en turnsters ongehinderd hun kunnen tonen op de verschillende toestellen als de brug met ongelijke leggers en het springpaard. Het pu bliek toonde veel waardering voor dit programma-onderdeel door met geest driftig applaus de verrichtingen te be- Feest in de wijk De Burgemeesterswijk zette de traditie van een eigen feest naast het officiële van de vereniging Ko ninginnedag voort. Dat schept een prettige stemming in de wijk, die er ongetwijfeld ietwat verlaten zou bijliggen als op het plein Cobet- straat-De Laat de Kanterstraat de hoge vlaggestok niet zou zijn opge richt. De dag zette in met een kinderoptocht met muziek van K. en G- Na een trac- tatie begonnen de kinderspelen. De len en vrouwen die zich hiermee bezighouden verdienen de dank van de wijk. Er kwam ook nog een poppen theater de jeugd vermaken. Kortom, het was weer een intiem onder-óns feestje. En wat on opviel: zeer kleur rijk, door kleding en feesttooi der kin deren en de lijnen met vlaggetjes. Zuid-West had ook een eigen pro grammaatje. 's Morgens vroeg liep er een muziekkorps door de wijk, dat vele kinderen met zich voerde. In de speeltuin aan de Hoflaan waren kin derspelen en in het wijkgebouw Het Boshuis verzamelden zich de kleintjes voor een marionettenvoorstelling. In Het Boshuis werden 's middags enke een lustig dansje. Kinderspelen aan Op het terrein aan dc Zoeterwoud- sesingel hadden de jaarlijkse spelen voor de schoolgaande jeugd plaats onder leiding van de heer A. J. J. Duindam. Ruim 650 jongens en meis jes, naar leeftijd verdeeld in vier groepen, hebben "gewedijverd in bal- drijven, ringsteken, blokjcsrapen, zak- lopcn, hindernisracen, hardlopen, etc. Aan het eind van de zeer geslaagde ochtend, werden allen onthaald op limonade en koek, waarna de geluk kige winnaars en winnaressen hun prijzen in ontvangst konden nemen. Hindernisrace op de fiets (jongens 12 jaar): 1. Wim Leeflang; 2. Jan van Ros- sum; 3. Herman Pauw. Blokjesrapen (meisjes 9 jaar): 1. Lyke Roodenburg; 2. Thea Ven-berg; 3. Gea Brouwers- Blok jesrapen (meisjes 10 jaar); 1. Anneke Burgerjon: 2. Wilma Boter. Blokjesra pen (jongens 9 jaar): 1. Frans Koot; 2. Jan van Gooswillige; 3. Frank Wortel. Blokjesrapen (jongens 10 jaar): 1. John Braak; 2. Hennie Polanen; 3. Erik v. d. Moer- Hardlopen (meisjes 10 jaar): 1. Annenke Ligtvoet; 2. Jannie Neuteboom; 3. Marie van Leeuwen. Hardlopen (meis jes 11 jaar): 1 Dieneke Weeda: 2. Wil lie Sering; 3. Paulien Snijders. Zaklopen (jongens 10 jaar): 1. Theo Smit; 2. Cok- kie van Egmond; 3. Jan Pauw. Zaklopen (jongens 11 jaar): 1. Robby Kapaan; 2. Peter v. d- Burg: 3. Wim van Rhijn. Zeilkruipen (jongens 11 jaar): 1. Bas Duindam; 2. Albert Dekker. 3. Jan de Graaf. Ringsteken (meisjes 10 jaar): 1. Maria Bonte; 2. Liesbeth v. d. Meyden; 3. Annemieke de Vriend. Ringsteken (meisjes 11 jaar): 1. Ria van Varderden; 2. Tineke v. d Veen; 3. Joke de Ruiter. Zaklopen (meisjes 12 jaar): 1. Ria la Ria Rijsbergen: 3. Margaretha Spuitfestijn Het bestuur van Koninainnedao ■nrobeert telkeniare met iets nieuws le komen. Daarin slaagt het welis waar niet altijd, maar gisteren ver- kreea het toch de daadiverkelijke medewerkina van de brandweer, die ou het Stadstimmerwerfeen aardige demonstratie verzorade. Ov de Bos- telbrua en het Galaewater was het zwart van de mensen. De stralen vormden sotns leuke figuren. Boven dien hebben de Leidenaars weer eens kunnen zien. dat hun brandweer zeer modern materieel ten dienste staat. Tal van fietsers en wandelaars onder, vonden de demonstratie ..aan den lij ve", doordat de vrij krachtige wind voor een massa stuif wat er zorgde. Versiering En dan zijn er nog van die „op- vulpuntieszonder welke het pro gramma van Koninainnedao toch niet volledia er de versierina van. Zo denken aan de muzikale rondaangen. carillon-spel uit de stadhuis- en Lodewükstoren en het spuiten de fonteinen Over de fontein aan de Vismarkt wordt vaak smalend gepraat. Dat ding staat daar maar en geeft zel den water. Maar gisteren stonden toch, toen wij erlangs gingen, en kele buitenlanders de frêle straal tjes op het celluloid vast te leggen. „We vinden hem daar zo goed staan tegen de achtergrond van die pila- renbruq", vertrouwden ze ons toe. Laten we ons oordeel, over de fon tein eens herzien. Vreemdelingen brengt hij in verrukking. Honderden kinderen en enkele tien tallen ouderen vermaakten zich in de middaguren aan de Kaasmarkt, waar Haaren's jeugdcircus een gevarieerde voorstelling gaf. Enthousiast werd er geapplaudisseerd voor dc prestaties die dc kinderen van het circusgczcl- schap leverden. Op vrolijke muziek van het eigen jeugdorkest, waarvan M. Beerens kapel meester was en dat zich had opgesteld in de laadbak van een vrachtwagen, voerden de ongeveer honderd jeugdige artiesten hun nummers uit. Jong en oud genoot van de paarden- dressuur (het circus bezit vier kleii paardjes en een geit), het koorddansen, dc acrobatiek op cen-wiel-met-pedalen, het balanceren op een grote houten bal, het nummer van de fakir niet zijn spij kerbed, enzovoort. Velen kenden hel circus reeds door een optreden voor de televisie, doch men vond het des te ple zieriger de kennismaking met het jeug dige artiestenteam, dat onder leiding stond van directeur J. van de Dries, te hernieuwen. Daarvan getuigden de aan dacht, de gulle bijval en de feestelijke sfeer aan de Kaasmarkt. De opnamen voor de genoemde tele- •isie-uitzending dingt voor Nederland nee in de internationale wedstrijd om dc „Prix Jeunesse" te München. Receptie Het is een gewoonte, dat de bur- meester op Koninginnedag om 12 uur een receptie houdt. Zo ook gis teren. In de voorname Burgerzaal van het stadhuis maakten vele ver tegenwoordigers van Kerken, or ganisaties, verenigingen en bedrij ven hun opwachting om de eerste burger der gemeente de gelukwen sen voor Hare Majesteit aan te bie den. Het mag een traditie zijn, maar zij is niet loos. Zij is tevens een goe de gelegenheid de relatie tussen bur gemeester en deze vertegenwoordi ging der burgerij te verstevigen. kleurenfilm bij het bloemencorso Foto Ciné Jan Wolfslag N.V. BREESTRAAT 123 t.o. Stadhuis HAARLEMMERSTRAAT 102 naast de Bata LEIDEN Tussen de bladzijden This sporting live STUDIO Frank Machin. een mijn- erker uit een Noordengelse industrie stad, weet mede door zijn keiharde men en fysieke instelling, een contract te krijgen als „beroeps" bij de plaatse lijke football(rugby) club. Hierdoor komt hij ineens ruim in het geld te zit ten, waryr hij zeer gelukkig mee is tot hij ontdekt dat zijn populariteit tc dan- is aan zyn uiterlijke aantrekkings kracht Zijn hospita, een jonge weduwe, kan hij noch met geld noch met kracht ertoe bewegen respect en liefde voor hem op te brengen. Nergens vindt hij de aanhankelijk heid, die hij steeds fanatieker na streeft. Hoe langer hoe meer voelt hij zich de rugby-aap, terwijl hij zich aan de andere kant een supermens waant. Na veel scènes tussen de ruwe Machin zijn hospita Margaret Hammond komt het tot een breuk, die haar met een her senbloeding in het ziekenhuis doet be landen. Frank treft haar daar als hij op weg het hoofd te buigen. Dan ster"& zij. Hoewel hij aanvankelijk radeloos is.win- de ophitsing van zijn managers en de kreten van het publiek het weer en hij werpt zich in het spel, waar hij zijn fysieke kracht in kan uitleven, als kam- Een sterk gespeelde zwart-wit film net een beroerd gekozen Hollandse ti- el, waarin een stuk tragiek wordt ge toond zónder happy-ending zodat de bezoekers met stof tot nadenken en be zinning het theater verlaten. (Tragiek) Van de duivel bezeten CAMERA (alleen woensdag) Een jonge Franse gymnasiast wordt tijdens de-tweede wereldoorlog verliefd op een pas getrouwde vrouw, wier man aan het front is. Deze schuldige liefdes verhouding bezorgt de beide mensen weinig of geen oprecht geluk. De w verwacht een baby. hetgeen haar ten slotte het leven kost. Een bijzonder knap gemaakte en somber-poëtische film, waaraan onge twijfeld een positieve instelling ten grondslag ligt: het kwaad als oorzaak het ongeluk. Niettemin is het thema zodanig behandeld, dat dit slechts aan toeschouwers met onder scheidingsvermogen werkelijk duidelijk (Voor geestelijk volwassenen) Hoe slaagde ik in de liefde CAMERA Pretentieloos verhaaltje /er een jongeman, die zijn nogal vlak ke leventje plotseling ziet veranderd en bestaan-met-vaart. De oorzaak daarvan is een leuk meisje op wie mj verliefd wordt en met wie hij wil trouwen. Allerlei grappige en minder grappige situaties ontstaan, maar van een happy-ending is men bij voorbaat verzekerd. Michel Boisrond. de regisseur, blijkt bij het maken van de film zijn Franse aard niet te hebben verloochend. Even min trouwens als de acteurs Dany Sa- val en Jean Poiret Een korreltje zout is soms wel nodig. (Franse grapjesJ De val van Bataan REX Gueiillastrijd tegen de Ja panners. Uit verbittering door het uit blijven van Amerikaans hulp dreigen de guerilla's de strijd op te geven, maar het goede voorbeeld van een po pulaire fiomster doet hen doorzetten ea overwinnen. (Guerilla! De hel van de South Pacific LIDO Rommelige beeldroman ovet een guerillastrijd, waarin de liefde een woordje meespreekt. De goeden wor den na harde strijd beloond. De slech teriken komen smadelijk om. (Naar berpoefd recept). Irma la Douce TRLANON Irma la Douce is ge prolongeerd. Billy Wilder heeft dez« musical verfilmd zonder muziek. Kan dat? Eigenlijk niet. maar als men zich helemaal van het musical-idee distan tieert. moet men erkennen, dat deze regisseur werkelijk iets nieuws, een ge heel eigen werk heeft weten te maken van het thema van het lichte meisje, dat het goede pad op gaat. (Humor) De man met de vijf paspoorten LUXOR De opnieuw geprolongeer. de film „De man met de vijf paspoor ten" is een aardige, pretentieloze rol prent, waarin spanning soms met een wat harde humor afwisselt. Gezellig om naar te kijken, mede door het geestige spel van Audry Hepburn. Ontspanning VAKANTIE Bestel tijdig een autobusjc om u naar uw vakantieoord te brengen. Garage W. C. A. v. KERKHOF Narmstraat IA Leiden Tel. 25555 Ook autoverhuur zonder chauffeur. Duizenden hebben op Prinsei kade Kort Rapenburg, Bostelbrug en Galgewater gisteren de spuit- demonstraties van Leidse brandweer gadegeslagen. (Foto N. v. d. Horst) DESSO moquette tapijt effen en ingeweven dessins verzet bouclé (zeer sterk) 125 breed 28,90 p.m. 380 breed 96,50 p.m. traplopers sterke kwaliteit 57 breed 26,50 p.m. 70 breed 32.50 p.m. Textielhandel en Woninginrichting W. J. ZIRKZEE Van 't Hofstraat 7-7A Leiden Telefoon 24610 MIDZA Ds. Van den Berg in de Pieterskerk LEIDEN In de in de Pieterskerk -ter gelegenheid van Koninginnedag gehouden kerkdienst heeft ds. J. M. D. van den Berg gistermorgen 'n hairts- toohtelijk beroep gedaan op zijn toehoorders voor ons Vorstenhuis te bid den. Hij verwees hierbij naar het woord van Paulus in zijn eerste brief aan Timotheüs: Ik vermaan u dan allereerst smekingen, gebeden, voorbeden en dankzeggingen te doen voor alle mensen, voor koningen en alle hoogge- plaatsten. Ds. Van den Berg had als tekstwoord gekozen het 24ste vers van 1 Samuël 10: En Samuël zeide tot het gehele volk: Ziet gU wel, wien de Here ver koren heeft? Want er is niemand als hij onder het gehele volk. Toen juichte het gehele volk en riep: De koning LISSE Ongeacht de rijrichting zal het bloemencorso door de bollen streek zich voortbewegen over rijksweg 8. De afstand tussen de Warmonder- dam te Sassenheim en het keerpunt in Bennebroelc. de Bennebroeker Dreef, is 14 km. Het corso buigt nergens af naar de omleidingswegen. De corso- route is via de bestaande wegen normaal te bereiken. Men dient vooral tijdig aanwezig te zijn. Het parkeren voor personenauto's is toegestaan langs de corsoroute buiten de bebouwde kommen. In de bebouwde kommen dienen de aanwijzingen van de politie te worden opgevolgd. Voor. het verkeer heeft de politie nog een aantal speciale maatregelen afgekondigd. Uit Huuriem Van 9.30 tot IS uur wordt in Heemstede uitsluitend het doorgaande verkeer in de richting LeidenDen HaagRotterdam via de Van Merlen- laan naar rijksweg 4 geleid. Het corsoverkeer zal zo lang mogelijk worden doorgelaten langs rijksweg 8 en de Glipperweg in de richting Bennebroek. Verder wordt het corsoverkeer via de Zandvoortselaan doorgelaten in zui delijke richting langs de Leidschevaart. Van 11.30 uur af wordt het verkeer op de rijksweg 8 (HaarlemSassen heim) gestremd in zuidelijke richting. Deze afsluiting geschiedt om hal) twaalf aan de zuidzijde van de Pastoorslaan bij rijksweg 8 in Hillegom en om 12 uur in Bennebroek bij het kruispunt ZwartewegBennebroekerlaan De stremming zal duren tot ongeveer 16.15 uur. Van 11.30 tot 14 uur is de weg Nieuw VennepHillegom gestremd in de richting Hillegom. Uit Den Huug Het gedeelte van de rijksweg 8, gelegen tussen de splitsing rijksweg 4 rijksweg 8 en de splitsing rijksweg 8 Warmonderdam is in beide rich tingen niet toegankelijk voor verkeer over de rijbaan pan 7J0 tot 11.25 uur Van half drie tot vijf uur en van kwart voor zes tot half acht wordt de rijksweg 8 van de splitsing van rijksweg 4 af noordwaarts gestremd. Van half elf af zal het doorgaand verkeer uit de richting Den Haag worden geleid via rijksweg 4 tot het viaduct Kruisweg, waar het langs Hoofddorp de richting Haarlem kan kiezen. Koninklijk Na te hebben geschetst de rijke genade die God het Nederlandse volk in het Huis van Oranje heeft geschonken, ves tigde de predikant vooral de aandacht op de koninklijke houding van koningin Juliana in de afgelopen weken. Zy heeft zichzelf verloochend, zichzelf wegge- cijfert om tot heil te kunnen zyn van ons volk. In dit verband toonde ds. Van den Berg zich ontsteld over de uitlatin gen in de Kamer van de PSP-afge- vaardigde Lankhorst. die een plei- dooi voor de vestiging van een re publiek had gevoerd. Deze opvatting is in strijd met de ohristelüke gods dienst, want Gods hand zelf heeft Huisvrouw vindt bloemen en levensmiddelen voor haar deur Het is eeD vorneugend verschijnsel dat duizenden huisvrouwen (en met name zij die in buitenwyken of ver van de be bouwde kom hunner gemeente wonen) in de gelegenheid zyn vlak voor hun huis inkopen te doen - dankzy de straathande laar die met zyn grote verscheidenheid artikelen by hen komt. Dat dit een groot gemak is, wordt wel bewezen door het veelvuldige gebruik dat de huisvrouwen van deze koop-service maken. Een gemak én een voordeel. De straathandelaar biedt immers op zyn wagen een ruime keus van kwaliteitsartikelen (.hij heeft niet voor niets zoveel vaste klanten) tegen de laagst mogeiyke prijzen. Hy koopt voordelig in, zorgt voor variatie, weet precies wat zyn klanten willen en kan daardoor zyn pry zen laag houden. Vandaar dat de straathandelaar, die óf aan de deur komt. óf dichtby huis zyn vaste standplaats heeft, het leven iedere week heel wat guldens goedkoper maakt, OOK BIJ DE STRAATHANDELAAR IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD de Oranjeboom geplant. En zy is ook in sfcrijd met de wil van het volk. Zeker 98 procent van ons volk is blij met de grote schat, die het in het gezin van Soestdyk bezit. De liefde voor Oranje is eeriyk, koml uit het hart. Wat zou Nederland zonder Oranje zyn Kaal, arm en troosteloos. Nederland en Oranje horen by elkaar. En wat God heeft samengevoegd, da! scheide de mens niet. Het Huis van Oranje is door God verkoren tot wel. zyn van de hele natie. Dorre tuk Ds. Van den Berg roerde voorts de geloofsovergang van prinses Irene aan, prinses Irene, die de kniën buigt voor de Paus. Ik wil u troosten, zo zei hy. Aan elke boom zit wel een dorre tak. Ook aan de stamboom van Oranje. Maar wat Irene heeft gedaan, ligt niet in de lyn der vaderen. De lyn harer vaderen is anders. De predikant herinnerde hier- by onder meer aan een uitspraak van koningin Wilhelmina in Parijs: Christus vóór alles. Ten slabte bond ds. Van den Berg zijin gehoor dus op het hart voor Ko ninklijk Huis te bidden. Het gebed van een rechtvaardige vermag veel. Hebt onze koninklijke familie lief, zij is het waard. Bidt voor haar, zij heeft het nodig. Bijzonder Kerkewerk in Stadsgehoorzaal LEIDEN Kwart over tien begint zondagmorgen de büeenkomst van Bij zonder Kerkewerk in de Gehoorzaal Dit kwartier eerder dan gewooniyk houdt verband met het vrij uitgebreide, af- wisclcnde programma. De samenvatten de titel van de bijeenkomst is: Reis in de zon. Dr. P. L. Schoonheim zal naar aanlei ding hiervan een.opwekkend woord spre ken. Vervolgens worden dia's vertoond over Athene, een stad in de zon. De aan raking van deze oude stad met het Evan gelie, via de prediking van de apostel Paulus, zal hierbij ter sprake komen. Ook wordt verteld, hoe de tegenwoor dige christenen van Athene uitbundig het grote kerkelijke feest van Pasen vie- In de pauze wordt de bezoekers deze keer een kopje koffie aangeboden. De bijeenkomst wordt besloten met solozang

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3