STENO-TYPISTE Philips rekent weer op flinke omzetstijging Economie en Financiën NIEUWE LEIDSE COURANT 6 VRIJDAG 24 APRIL 1964 Moeilijkheden krijgt men wel onder de knie Philips Gloeilampenfabrieken heb ben in het eerste kwartaal een bepaald bevredigende omzet gehaald en rekent voor 1964 eerder op een stijging van tien procent dan van acht procent. Het bestuur kan echter niet verzekeren of het lukken zal de rentabiliteit omhoog te brengen. De achteruitgang is echter gestuit. Het zal niet mogelijk zijn dc loonsverhoging terstond op te vangen. Men zal daaraan een zware dobber hebben doch vertrouwt op den duip de moeilijkheden onder de knie te krij gen. De liquiditeit is bepaald goed en men denkt in het geheel niet aan leningen ol emissies. Met plannen voor internationale samenwerkinr is men bezig. Het is de taak van het hestuur. maar he4 is ook zijn taak niets daarvan te vertellen, aldus verklaarde de president. Ir. F. J. Philips op de jaarvergadering. Een aandeelhouder merkte op dat bii Philips alles omhoog gaat fc ihalve het dividend, doch het bestuur merkte op. dat steeds hetzelfde dividend wordt uit gekeerd op een telkens met 5% agio- bonus vergroot kapitaal. Het dividena was in de buitengewoon goede jaren 1959 en 1960 tot 16% gestegen en is gehand haafd ondanks hoge kosten en toegeno men concurrentie, en hierover is men nogal tevreden Een andere aandeelhouder noemde het koersverloov teleurstellend, en herinnerde traan, dat Philips nog steeds niet officieel genoteerd is Amerika. Het bestuur zeide dat na aankopen van Euroüese aandelen Amerika, daar te lande een gunstige conjunctuur is ontstaan, terwijl in Eu ropa door stijging van lonen de toe stand iets te wensen overliet. Hierop hebben de Amerikanen Europese fond sen geruild voor Amerikaanse en het Amerikaanse bezit van Philips is van 35 tot 30% gedaald. Dit betekent niet verlies aan vertrouwen in Philips. Toen de Amerikanen veel Philips-aan- delen kochten, waren het jaren van Politieke rede voor de S.G.P. te Lisse LISSE Voor de afd. Lisse van de Staatk. Geref. Party heeft ir. De Graal uit Rotterdam In gebouw Salvatori een politiek betoog gehouden. IIU zei dat begin selpolitiek en verantwoorde""' heldsbesef naast elkaar staan, doch van elkaar zUn te scheiden. God behoort in de vergaderingen de overheid een plaats te hebben omdat deze Hem vanwege Zijn hoge Majesteit toekomt. De overheid heeft een roeping van Godswege en daarom zijn wij aan de overheid gehoorzaamheid verschul digd, tenzij dit leiden micht tot het doen van iets» dat met Gods Woord in strijd is. Spreker toonde aan, dat wan neer de mens zich goddeliike eer laat aan meten. hij te gronde gaat (Nero Hitler) Kerk en staat hebben beide een roe ping en horen naast elkaar te staan. Dj? staat mag de Kerk nimmer overheersen zoals In Rusland. De KVP stelt de Kerk boven de staat, terwijl de A R deze twee los van elkaar wil zien. De Kerk moet met Gods Woord de lijnen aangeven voor een waarachtige christelijke politiek. D overheid heeft de plicht de Kerk to beschermen. Het gehele volk moet wor den geplaatst onder het Woord en de eis van God. Spreker zeide ,dat dr. A Kuyper. In tegenstelling met de gedachte van de SGP. niet heeft gewild, dat de overheid de Bijbel onvoorwaardelijk zou hanteren Later kwam men hierop terug. De PvdA drijft een zakelijke politiek. In de EEG zag de heer Van der Graaf geen heil. Volgens hem kan een Ver enigd Europa niet de oplossing brengen Het rooms-katholicisme zal hier winst uit halen. Een drukke gedachtenwisseling volgde Feestavond Lisse LISSE Gisteravond heeft In de bloemlusthal van de H.B.G. de start plaats gehad van de 6 feestavonden, ge organiseerd door V.V.V. en Comité „Lisse Vooruit". Namens de organiserende!) werd het inleidend woord gesproken door de heer J- de Vos. Het was hem een groot genoegen zoveel belangstellenden een welkom te mogen toeroepen. Het gezelschap Joop Doderer werkte in vlot tempo een aantrekkelijk pro gramma ai. Burgerlijke stand van Lisse LISSE. Geboren: Anna Erlanda Jan netje d v C R Gort en H van der Tang Kanaalstraat 274a: Nicolaas Adrianus Ce cillia. z v B A Augustinus en A Wasse naar, Montbretiastraat 20: Nicolette Eli sabeth Maria, d v L J van Berke' er C C Th Wassenaar Van Speijkstr.--at 208. Ondertrouwd: Leonardin A van Maris te Lisse en Jacoba J M Warmerdam te Lisse: Rudolphus H Hoogemoom te Haar lemmermeer en Ida C van Diest te Lisse Gehuwd: G Berghoef e» P J van de Wetering: Chr Blom cn C A Lanser: Th J Möller en J C W Berbee; Th van der Linden en M van Leeuwen. Overleden: Elisabeth Pieterse, oud 86 jaar. Stand der bevolking te Lisse LISSE, Vertrokken: fc C Slootbcek. van Willemskade 17 naar Utrecht; J van Werkhoven, van Doormanplein 21 naar Vlaardingen: J IJ I Y de Vries, van Loos- terweg Zuid 14 naar Duitsland; C Schil der en echtg van Achterweg 8a Ooster-Nijkerk; H ivi Kerkvliet en gezin van ws ..Mulderseinde" naar Voorschoten E C Ostmeier-van Woesik, vai Gladiolen- straat 17, naar Djakarta; R F Schmidt. Gladiolenstraat 17 naar Voorhout: A var Groen en gezin van Kanaalstr 223 naai Haarlemmermeer; M van der Voort. Molenstraat 23 naar Laren; W J F de Bruin en echtge v Gar-' aat 7 naai Leiden: A M de Vries-van Stijn, var Broekweg 1 naar Hillegom. LISSE, De evangelist Th. Dikke: uit Leiden komt dinsdagavond spreken voor dc evangelisatiekring in De Witte Zwaan. 8 uur LISSE. Ir. de week van 27 april tot 2 mei zal te Lisse een collecte voor Kinderbescherming worden gehouden. bloei en sindsdien is het rendement gedaald. Tegen de voorwaarden voor officiële notering op de New Yorkse beurs heeft Philips nog bezwaren. Bij Philips werken thans 2800 Belgen 300 tot 400 Spanjaarden voor wie even buiten Eindhoven een model-woonplaats zal verrijzen. Het liefst echter brengt Philips het werk bij de mensen. Zo zijn er in Nederland in zestig plaatsen fa brieken. elders in de Benelux tien Ook wil men werk brengen naar Griekenland, Ierland en er bestaan plannen voor Zuid- Italië en Spanje. Philips is voor individuele verticale prijsbinding. Zou deze worden afgeschaft dan zou dit de wanorde verscherpen en de persoonlijke vrijheid aan banden leg gen. maar ook die komt Philips wel weer te boven. Een aandeelhouder wilde invoering van aandelen van 20,in plaats van 25,waarop de heer W. A. de Jonge, lid van de raad van bestuur, het geiyk noemde misschien straks aande len van i 10.in te voeren met een huidige beurswaarde van ƒ60, Daverend applaus oogstte de dankbe tuiging van een aandeelhouder voor de fraaie resultaten. Het dividend werd bepaald op 16%. Bij de N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken trad de heer G. J L. M. Jenneskens af als lid van de raad van bestuur en werd de heer P. C. Breek als lid gekozen. Prof. A. Goudeket nam afscheid als hoofd van de accountantsafdeling onder dankbetui ging en blijft adviseur. Veel dames De vergadering was volgens de voorzitter van de raad van commissarissen, ir. P. F. S. Ot- ten, de grootste in Europa. Niet minder dan 3500 mensen hadden zich gemeld en er waren 3000 gekomen, waarbij de vrouwen sterk vertegenwoordigd waren. Er waren vertaalinstallaties in het Frans, Duits en Engels. Voor de tweede maal werd geen koffietafel geserveerd. De ge bruikelijke uitreiking van een grammofoonplaat zal niet wor den afgeschaft en er werden twee films vertoond. Ir. Otten betreurde de afwe zigheid van de heer G. E. van der Werff sr., die onlangs over leden is. Mocht het aantal be zoekers op 5000 komen, dan zullen er bijzondere maatregelen worden getroffen. Buiten Eu ropa zijn er nog veel grotere vergaderingen. Bij Bell waren meer dan 10.000 aandeelhouders aanwezig. Victoria Biscuit- en Chocoladefabriek boekte in 1963 (1962) f 731.268 (828 809) exploitatiewinst en f 150.739 (150.950) winst. Reeds voorgesteld is 8 (8)*/» di vidend. De omzet heeft zich niet naar verwachting ontwikkeld tengevolge van doorlopend nijpend tekort aan werk krachten. De prijzen van de hoofdgrondstoffen waren hoger wat in vele gevallen bij de uitvoer de winstmarge aantastte Voor uitzichten zijn moeilijk te geven gezien de krasse loonsverhoging. Men wil door aanschaffing van machines het assorti- Vermogen Nefo steeg Het vermogen van de Nederlandsche Fondsen My. Nefo is in het eerste kwar taal gestegen met f 11.8 miljoen tot ruim f 52 miljoen, de totale reserves namen met f 5.1 min toe tot f 25.7 min, de in nerlijke waarde van het aandeel van f 50 met afgiftekosten daalde van f 113 tot f 109.50, waarbij men de uitkering van 4 pet. slotdividend en 5 pet agio- bonus in aanmerking moet nemen, het geplaatste kapitaal steeg met f 6.7 min tot f 25.8 min. Een belangrijk deel van de beschikbare middelen werd belegd in internationale aandelen. Bankaandelen werden gekocht, voorts aandelen Amev en f 40.000 aandelen Nillmij, f 50.000 elk van de Drie Hoefijzers, Varossieau. Overzeese Gas, Thomassen en Drijver en Billiton II. Hoger produktie IGB Hoewel 1963 voor de bouwnijverheid een jaar van onzekerheden was. ging de uitbreiding van Internationale Gewa- pendbeton-Bouw voort, de produktie was weer hoger Gezien de stijgende kosten en weinig bemoedigende arbeids- produktiviteit is het nog een open vraag in hoeverre de winsten evenredig aan de hogere produktie zullen stijgen. Het exploitatieresultaat en diverse baten be droegen f 2.66 (vorig jaar 2.32) miljoen, interestbaten f 35.614 (31.458). en de winst was na aftrek van algemene kosten, afschrijving, belasting, enz- f 490.074 (417.411). Reeds voorgesteld is 17 (15)% dividend. De produktie van de groeps maatschappijen was f 142 min. en 1964 begon met f 179 min uit te voeren or ders. De investeringen beliepen f 7,22 min. In 1964. dat met een redelijk ge vulde portefeuille begon, werden enke le grote werken aangenomen, waaronder 100 km gaspijpleiding. Voor dit miljoe- nenwerk werd samen met anderen de combinatie Association Internationale pour la Pose de Conduites de Gaz natu rel aux Pays Bas (AIGB) aangegaan. De buitenlandse deelnemingen ontwikkelden zich bevredigend. De Beneluxtunnel vordert goed. Banken financieren Portugese werf De Nederlandsche Handel Mij- en de Twentsche Bank hebben een overeen komst gesloten met de Lisnave Estalei- Navais de Lisboa S.A.. waarbij deze lening ontvangt van f 48.3 miljoen r de bouw van een werf bij Lissa bon In het kapitaal van de Lisnave Portugezen, Zweden en de Neder landsche Dok- en Scheepsbouwmij., de Rotterdamsche Droog-Mij. en de Dok- Werfmij. Wilton-Fijenoord deeL De Koninklijke Nederlandsche Mij. voor He venwerken voert de bouw uit. Dividendvoorstel De Büenkorf zal 28 mei over 1963/64 (62/63) over de oude gewone aandelen dividend voorstellen, 8*/i de nieuwe en 6 (6)% op de cumulatiel preferente aandelen. N'Üverdal/tcn Cate zal 22 mei 6 (vorig jaar 7)% dividend voorstellen. Hoger winst Ford De Ford Motor Company heeft ov het eerste kwartaal 144,3 (vorig jaar 121.3) miljoen winst geboekt of 1.30 (1.10) per aandeel, dank zij grotere ver- Hero Conserven heeft vertrouwen De bruto-winst van Hero Conserven Breda bedroeg in 1963 (1962) f 26,83 (24.65) miljoen, tegenover f 24.48 (22.56) min. onkosten, reclame, interest, belas ting. enz. en I 1,5 (1.07) min. afschrij ving. De netto-winst was f 851.127 (1,02 miln.). Reeds voorgesteld is 9 (9)% dividend op oude en 4&*/n op nieuwe aandeden. Het maatschappelijk kapitaal werd verhoogd tot f 12.5 (5) min., het geplaatste tot f 7,5 (5.63) min. Ondanks de strenge winter daalde de produktie groenteconserven slechts licht wijl hoeveelheid cn kwaliteit van gevoerd fruit ruim gelegenheid boden tot uitbreiding van de produktie. De af- groente- en fruitconserven werd sterk bevorderd door de strenge winter /as daarna weer normaal. Produktie afzet van vruchtendranken krachtig toe. Grote moeilijkheden deden zich voor bij de aanneming van werk nemers in het seizoen cn weer werden vele Belgen in dienst genomen. In het lopende jaar ontwikkelen de omzetten zich bevredigend en hoewel de gevol de loonsverhoging nog niet zijn heeft de directie toch trouwen. Spaarklimaat remt expansie van de boerenleenbanken In het eerste kwartaal van 1964 zijn de spaartegoeden bij de plaatselijke boe renleenbanken. aangesloten bij de Coöperatieve Centrale Boerenleenbank, minder gestegen dan in de overeenkom stige periode van 1963. Anderzijds stegen de uitstaande voor schotten aanmerkelijk sterker. Deze ken tering in de ontwikkeling van de ban ken schrijft de directie van de centrale bank naar de algemeen directeur, mr Ph. C. M. van Campen tijdens een pers conferentie zei. toe aan de thans nogal •ichtige toestand aan het pryzen- front. Prijsstijgingen dragen niet be paald bij tot het scheppen van een gun stig spaarklimaat. aldus mr. Van Cam pen. Het spaaroverschot beliep in het eer ste kwartaal f 68 min. f 24 minder dan in het eerste kwartaal van 1963. Intus- slaan de boerenleenbanken met dit cijfer geen slecht figuur in vergelijking met de overige traditionele spaarinstel- lingen. De middelen der boerenleenbanken hebben zich in 1963, blijkens het ver slag, sterker uitgebreid dan ooit tevo ren. Ook de kredietverlening ontwikkel de zich op een hoog niveau De spaarte goeden bij de 599 aangesloten banken na- toe met f 292 min (v.j. f 216 min.) Deze stijging met ruim 14 procent was wederom hoger dan bij andere groepen van traditionele spaarinstellingen. VASTGOEDBELEGGING NEDERLAND Het Vastgoedbelegginsfonds Neder land heeft in 1963 vier nieuwe projec- èxploitatie genomen. Het vermo gen groeide tot f 10.79 (vorig jaar 3.06) miljoen door afgifte van 11.724 partici- paties, waardoor het totaal komt op 16.365, waarmee f 3.3 min aankopen werden betaald. In grondaankopen en bouwterreinen van aangetrokken ob jecten is f 4.08 min geïnvesteerd. Voor de bouw hiervan en in 1964 te verrich ten aankopen is f 12.7 min nodig, waar. door het fondsvermogen verdere aan kopen buiten beschouwing latende, f 23.5 min zal bedragen. De toestand op de bouwmarkt maakt het steeds moeilijker redelijk renderende objecten te verwerven. Over verschillende aan trekkelijke objecten wordt ondefhan- deld. Aan huren (inclusief rijksbijdra gen) werd f 1.44.813 ontvangen. Na on derhoudskosten. afschrijving, enz. blijft f 126.656 over. De overige baten bedroe gen f 420.454, algemen kosten f 28.388. Voor uitkering is f 518.722 beschikbaar en deze zal per participatie f 31.60 (31) bedragen. De basiswaarde der partici patie was eind december f 659.15 (658.68). In 1964 zal men officiële beurs notering krijgen. Drukkerij De Boer zeer tevreden Drukkerij en Uitgeverij v. h. C. de Boer Jr. meldt in alle afdelingen een zeer bevredigende gang van zaken voor al in de koperdiepdrukkerij. Het eigen bedrijfsre9ulaat was f 1.136.860 (vorig jaar 823.430), deenemingsbate f 91.480 (96.500) en de winst na belasting, af schrijving en extra afschrijving f 460.960 (346.060). Reeds voorgesteld is 11 (10) pet dividend waarvan desgewenst 2,5 pet in agio-aandelen. Het is bemoe digend dat het totale bedryfsresultaat in het eerste kwartaal niet lager was dan een jaar tevoren. Een uitermate be langrijke verhoging van produktie en omzet vooral in de koperdiepdrukkerij met opdrachten van de AVRO, A.N.WB, en de N.C.R.V. is te ver wachten, en maakt een aanzieniyke uit breiding noodzakelijk. Een tweede ro tatiepers is reeds besteld. Of men tot een emissie zal overgaan is nog in studie. De gestegen kosten werden ruimschoots goedgemaakt door grotere produktie en omzet. De agioreserve was eind 1963 f 226.960, waarvan een deel is ontstaan door overneming en dus niet belasting vrij is. Het kapitaal nam van f 2.126.000 tot f 2.229.000 toe en wordt in 1964 ver groot met f 55.000. Groei bij Shell Oil De winst van de Shell Oil Company over het eerste kwartaal was 48.9 (vo rig jaar 46.5) miljoen of S 0.81 (0,77) per aandeel, de verkoop was 6". hoger, of meer dan bij andere oliebedrijven. Gro tere omzet maakten lagere prijzen van benzine en detillaten ruimschoots goed. De winning haalde een nieuw record. Als er geen onverwachte scherp» prijsdaling komt, zal 1964 hogere winst geven, win- Waarschuwend geluid Bank in Voorhout zestig jaar VOORHOUT Dc Coöperatieve Raif- feisenbank te Voorhout bestaat 60 Jaar jaar en daarom gaf dokter A. W. Bots als voorzitter van de raad van toezicht terugblik over de afgelopen jaren. Ook stond hü stil by het initiatief van F. W. Raiffeisen. Bij de oprichting heette de bank in Voorhout: „Coöperatieve spaar- en voor schotbank voor land- en tuinbouw". Het totaal aan spaargelden steeg van f 11.096.20 in 1904 tot f 4.778.384.36 thans. De omzet steeg van f 76.000 tot meer dan f 64 miljoen. De winst bedroeg vorig jaar f 18.881.23. Zich bepalend tot het heden liet de heer Bots een waarschuwend geluid horen. De thans geldende speciale faciliteiten bij kredietverlening zijn niet bestemd tekort aan eigen vermogen vai kredietnemers of een onvoldoende tabiliteit van de bedrijven op te vangen evenmin om jonge agrariërs in de ge legenheid te stellen bedrijven over te ne men tegen een prijs, die in geen enkele redelijke verhouding staat tot de te wachten rentabiliteit. Vervolgens herdacht dokter Bots hel overlijden van oud-voorzitter L. P. R Vester en van een 10-tal leden. De heer P. J. Westerhoven, die 32 jaar bestuurslid is geweest en zich nu herkiesbaar stelde, werd tot lid benoemd. De heer A. C. Pennings werd herko- >n als besltuurslid en in de vacature L. P. H. Vester werd de heer Joh. Lake- gekozen. In de vacatureP J. Westerhoven koos len de heer L. Nijssen. Auto's botsten in Voorschoten VOORSCHOTEN Doordat één dei bestuurders verzuimde voorrang te lenen, zijn gistermorgen op het kruis punt Frisolaan-Prins Bernhardlaan-Ko- ningin Wilhelminalaan twee personen auto's met elkaar in botsing gekomen Eén van de voertuigen schoot daarbij door de heg van het pand Prins Bern- hardlaan 12 en kwam tegen een in de staande boom tot stilstand. De be stuurders. beiden uit Voorschoten, kwa- met de schrik vrü. Niet alleen hun auto's werden beschadigd, maar ook ter plaatse geparkeerde auto. VOORSCHOTEN Volgende week wordt gecollecteerd voor de Kinderbe- scherm ing. Burgerlijke stand van Voorschoten VOORSCHOTEN, Geboren: Catha rine Ingrid, d v J Rietmulder en C C Kramer. Louise de Colignylaan 17; Jo hannes Wilhelmus, z v P Vreeburg J Meershoek. Schoolstraat 10: Maria Ca rolina. d v J H G Gerritsen en P F M Kuijpers. Nicolaas Maeskade 22; Carolus Huibert Maria, z v A C M Groenewegen en A M J Spoorenberg, Carel Fabritius- laan 3; geobren te Leiden: Anmarie Ve- ronique d v J M Zandvliet en P M Clau- set. Palestrinalaan 46: Wybrand Leo. z v W J Vis en S Lammerts van Bueren, Jan van Goyenplantsoen 13. Ondertrouwd: J J J Hogervorst (1935) te Oegstgeest en B H M .noy (1940); A van Luyk (1940) te Den Haag en A d Reuver - (1940); KCvd Drift (1927) te Wassenaar en W J Klaassen (1027); J A M Linderhof (1938) te Leiden, en. M--G van der Waard (1937). Getrouwd: W F A Grüter er I M Lam pater; J J B Boon te Leiden en C E M Valentijn. Omzetstijging Gero De omzet van de Gerofabriek is in 1963 ruim 9*1» gestegen tot een record ondanks de moeilijke arbeidsmarkt. Dit was te danken aan modernisering en uitbrei ding,, die tevens een tegenwicht vorm den tegen toenemende personeelskosten Het is echter, ook door de grotere vraag naar gero zilvium nog niet mogelijk ge bleken de orderportefeuille tot het ge wenste peil terug te brengen. De exploi tatie winst bedroeg f 2,07 (vorig jaar 1,77) miljoen, vrijgekomen belastingreserve ring f 200.000 .tegenover afschrijving f 655.107 (606.863) extra-afschrijving f 200.000 belasting f 520.000 (425.000), winst f 612.277 (509.846). Voorgesteld is 12l£ (12)*/» dividend. Op de balans is de post deelnemingen en vorderingen op deelnemingen ad f 3.61 min. verschenen In 1963 werd nl. Gero Internationaal N.V met f 100.000 geplaatst kapitaal opgericht en het geplaatste kapitaal ad. f 145.000 N.V. tot voortzetting der zaken van Hol- landia Plate te Hilversum. Overgenomen is N.V. Reppel in België. De messenfa briek te Nieuw Weerdinge kan najaar 1964 in gebruik komen. De afleveringen van verkoopkantoren in het buitenland nam iets minder toe dan de Nederlandse omzet evenals de rechtstreekse uitvoer De netto-investering was f 103 (0,94) min. Hevbroek-Zelander Heybroek-Zelander meldt ondanks dr strenge winter een gunstig resultaat over 1963. De groei heeft de kostenstijging goedgemaakt. De verkoopkantoren heb ben hiertoe bijgedragen. Het exploitatie saldo steeg tot f 3.45 (vorig jaar 3.12) miljoen. Bijzondere baten beliepen f 75.909 (70.716). Aan het bouwfonds werd weer f 500.000 toegevoegd. Na f 906.700 (826 083) afschrijving is de winst f 2.12 (1,86) min. Reeds voorgesteld is 16 (15) pet dividend, waarvan 2 (5) pet in agio- aandelen. Hierdoor wordt f 200.000 aan de agioreserve onttrokken, waartegen over aan de reserve diverse belangen evenveel wordt toegevoegd. De omzet van duurzame gebruikstoestellen nam even eens toe. De directie blijft desniettemin bezorgd in verband met het streven naar afschaffing van de verticale prijsbinding. Dit kan leiden tot schade aan het kwa liteitsbesef. de ontwikkeling van een gezond distributie-apparaat en de solva biliteit van de detaillisten, In verband met de loonstijging streeft men er naar de kosten binnen redelijke grenzen te houden. De eerste maanden van 1964 geven de directie vertrouwen. Biihrmann-Tetterode is voornemens 22»/. dividend voor te stellen (in 1902 be taald Bührmanns Papiergroothandel 224/#, Tetterode 18'/., Vromen en Papierfabriek Doetinchem 11®/#). Dit betekent niet dat het dividend van de beide werkgroepen gelijk zal moeten zijn aan dat van de houdstermaatschappij. ning en verkoop zullen sterker stijgen dan het gemiddelde voor de olie-indus trie. om de verkoop van chemische pro- dukten zal toenemen. Hoge uitgaven van 400 miljoen zijn nodig voor opsporing cn winning, verwerking en het chemisch bedrijf. De vooruitzichten voor de indus trie zijn in het algemeen goed en men verwacht een toeneming van de vraag met 3'/», en voor benzine nog iets meer. Ook op het gebied van GAS-ARTIKELEN hebben wij een UITGEBREIDE KOLLEKTIE o.a. in Gasfornuizen, Komforen, Geisers, Kachels etc. lemco kan U reeds nu leveren alle gasapparaten ook geschikt voor aardgas, dus later geen kosten van ombouwen. Wy verzorgen ook komplete douche-installaties. Komt U eens vrybiyveud een kykje nemen in onze SPECIALE SHOWROOM! NIEUWE RIJN 30-32 - LEIDEN - TEL. 24244" bedrijf gaat de verkoop gewoon door. Tijdens de verbouwing TWEN KOSTUUMS v.a. 84.- OXFORD KOSTUUMS voor blijv. pasvorm 129.- SUÈDE JASJES speciale prijs v.a. 118.- FOAM-BACK REGENJASSEN v.a. 39.- HAARL.STRAAT 107-109 TEL. 01710-24016 LEIDEN Bezoekt de grote JUBILEUM ORANJEFEESTEN TE VOORSCHOTEN ter gelegenheid van het 60-jarig jubileum van de Kon. Wiihelmina Vereniging. Op het voormalig M.O.C.-terrein kunt U zich uren lang met Uw kinderen amuseren met autoscooter, zweefmolen, kinderdraaimolen, raceboot, caroussel, schiettent oefe- ningspel-tenten om fraaie prijzen, oliebollen, paling t noga-kramen. Officiële opening zaterdag 25 april te 14.00 uur tot 23.00 uur Maandag 27 april gesloten. Dinsdag 28 april wordt door de gezamenlyke exploitanten de ouden van dagen vrij gebruik van de vermaakinrich- tingen aangeboden van 14 tot 15 uur en van 15 tot 16 uur idem voor de kinderen uit Huize „Voordorp". Daarna geopend voor het publiek tot 23 uur. Vrij entree tot het terrein. Glas 1204 1964 Goggomobil sport 1963 V.W 1200 schuifdak 1963 BM.W. LS Sport1962 Citroën Ami 6 1962 V.W. 1200 schuifdak 1962 B.M.W. 600 1961 Citroën 2 CV 1961 Isar T 700 U.S.A1961 Ford Consul 1700 1960 Goggomobil T 400 1950 V.W. Stationcar 1959 Fiat 500 1958 V.W. Stationcar 1958 V.W. de Luxe 1955 Citroën 2 CV 1954 V.W. de Luxe 1952 Tevens keuze uit ca. 25 bedrijfsauto's Inkoop Garantie Inruil Financiering Official dealer Leiden e.o. Glas - Isar - Goggomobil Kort Galgewater 14—16 Leiden Tel. 3 33 55 Gevraagd NET MEISJE niet beneden 18 jaar, 2 dagen per week. Vaste daghulp aanwezig. Mevr. Beubema toe Water Laan v.. Oud Poelgeest 13 Oegstgeest. Tel. (01710) 51121. •K VOUW MIJN kindergebeden HANDJES door |o Ktlmijn-Splarcnburf 1J 3.251 TO Speciale aanbieding Bij deze ERRES RADIO van 298.- dio spelend of niet 40,— terug. Kom, kijk en luister bij LIGTVOET - Gangetje Speciaalzaak - Telefoon 23005 Ind. onderneming te Leiden vraagt voor spoedige indiensttreding Leeftijd niet beneden 20 jaar. Vereisten: kantoorervaring, kennis van Frans, Duits en Engels, vlot steno Nederlands. Soil, onder No. 7061 aan het bureau van dit' blad. da/t/ nee/móten KNOOPPUNT VAN k^jroenen^ leiden

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 6