N.Z.H.-stadsritten 2 cent duurder Felix de Nobel speelde en Aafje Heynis zong in Leidse Gehoorzaal 2.45 4.50 Binnenkort eerste examens te Leiden voor bejaardenhulpen Indonesiër Sharif sprak in Volkenkunde Leiden NIEUWE LEIDSE COURANT 4 VRIJDAG 24 APRIL 1964 LEIDEN Er bestónd gisteravond in de Gehoorzaal mime belangstel- ng voor het optreden van de altzanger es Aafje Heynis en de pianist Felix de Nobel, waarmee de reeks concerten van de Leidse Kunstkring voor dit seizoen tot een (uitgesteld) einde kwam. Deze liederenavond vormde stel lig geen anttolimax in deze reeks, eerder een hoogtepunt of beter een der hoogtepunten. We zijn allen wel vertrouwd met het prachtige timbre, de niet uitbundige, doch in het sot to voce en het mezza di voce zo innige en gave timbre van deze altstem, die so duidelijk de Engelse vorming ver raadt. Kenmerkend is vóór Aafje Héynts Agenda voor Leiden en Den Haag Vrijdag Den Burcht, 7.30 uur: Chr. Kinderkoor Ex Animo, jubileumuitvoering, De hekj in het Toverbos, van Herman de Wolff. Stadsgehoorzaal, 8 uur: feestavond Personeelsver. Lichtfabrieken. Hal chr-nat ulo-school Diepenbróck- laan, 7.45 uur: ouderavond chr.-nat school Obrechtstraat. G. WeSEel over verkeersonderwijs op de lagere school, verkeerswedstrijd en vertoning van films door de heer 7. F. S. Voerman van de verkeerspolitie. Rest. Van der Heijden: 8 uur club avond Leidse Smalfilm Liga met be zoek van Rotterdamse smalfilmers, die hun werk tonen. De Lakenhal, 8.15 uur; concert t.g.v. herdenking geboortedag Shakespeare, koor vah "Engels-studerenden uit Utrecht, A. J. J. Kramer, bariton en G. T. Uiter- wijk en J. Boeysma, clavecimbel, uit gaande van het L-A.K. Den Haag: Kon. Schouwburg. Haag sehe Comedie met Othello, besl. voorstel ling. Den Haag: Gebouw K. en W„ 8 uur Hofstad-Operette met Monsieur Beau- caire. Den Haag: Diligentia. 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met Spel der Vergis singen. Scheveningen: Op Gouden Wieken 8.15 uur: Zuidhollands Orkest Zaterdag Foyer Gehoorzaal, 7.45 uur: feestavond Chr. Jongerenver. Jong Leiden, „Alle maal kolder". Hervormd Jeugdgebouw In den Mori aen. Moriaansteeg 2. 7.30 uur: slotbal met intermezzi van „The Beatles". Gerei Jeugdhuis. Breestraat 19, 8 uur Gerei Jeugdverband, Marionetten theater, optreden van Leidse kleinkun stenaar Joop Koevoets. Schouwburg. 8 uur: Kon. Ver. Litteris Sacrum, opvoering van La Marquise, Noel Coward. Barak Klikspaanweg (achter studen tenflati, 8,30 uur: jazz-sociëteit Th« Beat, optreden van kwartet Titus Stol- te (tot 12 uur). Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur Haagsche Comedie mot Uitkomst Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: D« Nieuwe Komedie met What is "In a Name? Scheveningen: Op Gouden Wieken. 8.15 uur: Ned. Kamerorkest, m.m.v. Erna Spoorcnberg, sopraan en Joke Vermeu len, alt Maandag Zomerzorg, Stationsweg 35a. 8 uur: Vereniging van oud-leerlingen der Am bachtsschool, de heer H. Schuitemaker van de afdeling Tunnelbouw te Rotter dam over de Rotterdamse Metro, met lichtbeelden. De Doelen, 8 uur: Leidse Amateurfo- tografenvereniging, Poop Pieete, kleu rendia- en filmprojectie met geluid. Rembrandt-lyceum (ingang Hoge Rijn dijk), 8 uur: K. en O., begin toeristen- cursussen Spaans en Italiaans. Schouwburg, 8 uur: r.k. toneelgroep De Gastspelcrs, opvoering van „Valstrik Gewelfkamer universiteit Rapenburg 73, 7.30 uur: Leids Akademisch Kunst centrum. ontvangst ter gelegenheid van de landelijke première van 4 films uit het vroegere oeuvre van de Italiaanse rineast Michelangelo Antonioni. 8 uur in filmzaal, vertoning van twee films. Antonius-clubhuls. 7.30 uur: Leidscb Muzieklyceum (RUnsburgerweg 179). leerlingenuitvoering. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Nat Ballet Den Haag: Diligentia. 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met Spel der Vergis singen. Scheveningen: Kurhaus-pavilj' uur: Semafor-theater (Praag) Dinsdag Stadsgehoorzaal, 7.45 uur: uitvc^ring Chr. Muziek- en Toneelgezelschap Sem- pre Avanti tg.v. 25-jarig bestaan. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Garenmarkt, 1 uur: K. en O., vertrek middagexcursie naar de werkplaats tot herstel van antiek textiel te Haarlem Chr. Nijverheidsschool voor Meisjes Boshuizen", Toussaintkade, 3 tot 5 7 tot 9 uur: openbare les (voor iedere belangstellende). Rest Van der Heyden, Breestraat 85, 8 uur: district Leiden Gerei Schoolver band, ds. W. de Graag van Zaltbommel ove,r de betekenis van het lied bij dc godsdienstige vorming. Filmzaal Academie. Rapenburg 78. 8 uur: Leids Academisch Kunstcentrum, vertoning van Italiaanse films. Station, 9.30 uur: afdeling Leiden Ned. Chr. Reisvereniging, vertrek dagtocht naar Noord-Holland (excursie naar kou- senfabriek te Haarlem). Theater Camera, 12 uur n.m: Leids Academisch Kunstcentrum, vertoning van Italiaanse film. Café Aniba, hoek HerenstraatW. Singel, 8 uur: Leidse tuiniers- en bloe mistenver. Door Eendracht Verbonden, A. Wetselaar causerie met lichtbeelden en levend plantenmateriaal over „Ex- Leiderdorp: Dorpshuls, 7.30 uur: uit voering gymnastiekvereniging Sparta. Oegstgeest: Rijnlands Lyceum. 8 uur: afd. Oegstgeest K. en O.. D. van der Meulen over Yemen, met lichtbeelden. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Quadrille. Den Haag: K. en W8.15 uur: Ned Opera met L'Amieo, Fritz v. Mascagni Scheveningen: Kurhaus-paviljoen, 8.15 uur: Semafor-theater Praag). Den Haag: (Luth. Burgwal), 815 Caroline Kaart zang, Felke Asma, orgel Woensdag Stadsgehoorzaal 7.45 uur: uitvoering Chr. Muziek- en Toneelgezelschap Sem- pre Avanti Lg.v. 25-jarig bestaan. Pieterskerk. 7.15 uur: avondgebed. Rest Van dér Heyden. Breestraat 85t I uur: buitengewone vergadering van aandeelhouders Van Wijk en Heringa NV Leiden, 10.30 uur buitengewone alge- menè vergadering van aandeelhouders, ur algemene vergadering van aan deelhouders. Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum, opvoering van La Marquise. Rest. Van der Heyden, Breestraat 85. 6 uur: afdeling Leiden en Omstreken Ned. Roode Kruis, algemene ledenverga dering. Filmzaal Academie, Rapenburg 73, 7 uur en 9 uur vertoning van Italiaanse film. Zomerzorg, Stationsweg 85, 8 uur: Ky- nologenverenlging Rijnland, dr. Naaktgeboren te Rotterdam over embryonale ontwikkeling en geboorte zoogdieren, in het bijzonder van de hond". M. Ridder over „De voeding en verzorging van de hond". Foyer Gehoorzaal. 8 uur: Leidse Chr. Oranjevereniging, opvoering door chr toneelvereniging Mobiel te Alphen aan den Rijn van de thriller „Valstrik voo m man alleen". Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur Ned. Comedie met Wie is bang voor Vir ginia Woolf? Den Haag: K. en W. 8.15 uur: H Menuhin piano en Y. Menuhin viool. Den Haag: Diligentia. 8.15 uur: De Niéuwe Komedie met Leer om Leer. Scheveningen: Kurhaus-paviljoen, 8.15 ar: Semafor-theater (Praag). Stadhuisplein. 8.15 uur: aubade mei politiemuziek. Bioscopen en Antonius-clubhui6, 9 uur kinderfeest. Buitenwijken, 9 uur: kinderfeesten. Den Burcht. 9.30 tot 12 uur: poppen kastvoorstellingen. Pieterskerk. 10 uur: kerkdienst, voor ganger ds. J. M. D. v. d. Berg. Terrein Zoeterwoudsesingel, 10 kinderspelen. Stadhuisplein. 10 tot 11 uur: demon straties gymnastiekverenigingen. Kort Galgewater. 11 tot 11.30 uur: brandweerdemonstratie. Stadhuis. 9 tot 10 en 11 tot 12 uur: ca- rillonspeL Burgerzaal stadhuis. 12 uur: receptie burgemeester. Den Burcht, 1.30 tot 2 uur: start deltochten 15 km. 2 tot 2.30 uur: start voor 10 km. Kikkerpolder. 2.30 uur: sportmiddag, voetbalwedstrijd KNVB-elftallen Gouda -Leiden. Kaasmarkt, 2.30 tot 4.30 uur Haarens Jeugdcircus Van der Werfpark. 4 uur: openlucht- concert Stadhuis, 4.15 uur: wandelaarsdcfilé. Pieterskerkplcin, 8.30 uur: muziek festijn Leidse Harmonie- en Fanfarever enigingen, medewerkihg van dansgroep Thzater Camera. 12 uur n.m Leids Academisch Kunstcentrum, vertoning sn Italiaanse film. Schouwburg. 8 uur: K. en O., toneel televisiegezelschap Ensemble met Ro bert en Bertram. Stationsplein, 10.15 uur: afdeling Lei den Ned Chr. Reisver., vertrek Citosa bus naar Zwammerdam voor wandeling lar Nieuwkoopse Plassen. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met De Maxibulen. Den Haag: K en W. 8 uur: Chr. Resi dentie-mannenkoor. Den Haag: Houtrusthallen. 8.15 uur Residentie-Orkest Daniël Wayenberg, piano. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met Leer óm Leer. Vrüdag Gymnastiekzaal Pieterskerkgracht, 7 uur: Leidse turnkampioenschappen. Filmzaal Academie, Rapenburg 73. 7 en 9 uur: vertoning van Italiaanse film. uur n.m.: causerie prof. Sorani. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Othello. Den Haag: Diligentia. 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met Spel der Vergis singen. Zaterdag Stationsplein, 2.10 uur: afd. Leiden Kon. Ned. Natuurhist Vereniging, ver trek voor excursie naar Zuidwijk, Rijks straatweg 247, Wassenaar. Schouwburg, 8 uur: Litteris Sacrum, opvoering van La Marquise. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur Haagsche Comedie met Uitkomst Den Haag: K. en W., 8.15 uur: Resi dentie-Orkest, met Ruggiero Ried, viool Den Haag: Diligentia. 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met Spel der Vergis- Welke apotheek? Geopend voor spoedgevallen: apotheek Herdingh en Blanken. Hogewoerd 171, telefoon 20502. en de Oegstgeester Apo theek. De dienst van apotheek Van Breest Smallenburg Leiderdorp wordt ook waargenomen door de apotheek Herdingh en Blanken. Films Camera. 2 30 en 8 uur: Fellmi 84 (18). Lido, 2.30. 7 en 9 15 uur, Incognito (14) Luxor, 2.30, 7 en 9.15 uur: De man met de vijf paspoorten (14). Rex, 2.30, 7.15 en 9.15 uur: donderdag tot maandag: Om het goud van Nevada (14); maandag tot en met woensdag: Mr. Sardonicus (14). Studio, 2 30, 7 en 9.15 uur: De mooie Antonio (18). Trianon, 2 en 8 uur: Irma la Douche, (18). Tentoonstellingen De Lakenhal: Shakespeare hoe en waar. tot 29 juni. Wassenaar: kunstzaal Heuft Hoflaan 7: tentoonstelling van schilderijen van Huub Gerritsen en van keramiek van Olga Oderkerk en Henny Radijs, van 18 april 2 uur tot ea met 7 mei, dagelijks van 10 tot 17 uur, ook vrijdagavond van 8 tot 10 uur. 's zondags gesloten De Ruil (.*ar.v»ssensteeg): tentoonstel ling werken jonge Amsterdams* schilders (tot eind april). tevena de ernst, waarmee zij de vocalè interpretatieve problemen van de lied kunst steeds tracht te benaderen. Soms gaat dit wel eens ten koste van een deel der spontaniteit, maar meestal overwint by haar het artistieke temperament. In de hogere tonen klinkt de stem soms wat precair, wanneer de melodie boven de dis" uitgaat, maar een andere maal haal» ze de as" tamelijk gemakkelijk. Elegische liederen zoals Haydns She •ver told her lové. of Mahlérs Scheiden und Meiden, of Mendelssohns Die Ge- liebte schreibt, liggen haar het besté, doch ook gepassioneerde liederen als Badings' opmerkelijke Coplas naar een tekst van Hendrik de Vries, of de drie liederen van Zoltén Kodaly, liggen blijkbaar volkomen binnen haar technische en emotionele middelen. Snelle Of staccato-liederen zoals Haydns The Mermaid's Song, of Mendelssohns Hexenlied, of diens Neue Liebe, naar Heine, klinken wat voorzichtig en ver liezen daardoor soms aan spanning. Voor het zeer genuanceerde en zelfs voor ken ners niet alledaagse programma zijn we de zangeres zeer erkentelijk. Na de pauze raakten haar emotio nele remmingen, die aanvankelijk bij elke nieuwe groep aan de dag traden, meer op de achtergrond. An derzijds gaven de liederen van Ba dings, Kodaly en Moessorgsky haa\ minder gelegenheid haar sterkste troeven uit te spelen, zodat onze be- langstelling toen toch iets verminde.'- de. Het hoogtepunt van de avond vormden voor ons de Mahler-lie- deren. Haar Engelse scholing leverde hier de beste resultaten op, terwijl deze muziek haar ook muzikaal ge sproken het beste ligt Moessorgsky denken we ons wat barbaarser, t extroverter. minder geciviliseerd gepolijst. Het langdurige applaus werd met twee toegiften beloond, een Schotse wiegenlied en Heer Jesus heeft een hofken i bewerking van Willem Pijper, wel mooi doch wat te precieus gezongen. Felix de Nobel begeleidde aanvankelijk nogal slordig, met teveel pedaal, later ge raakte hij meer geïnspireerd en bereikte hij een hoger peil dank zij zijn suggestieve toucher. In technische verfijning staat hij bij Aafje Heynis ten achter. Ondanks enkele ongaafheden was deze avond toch een prachtige belevenis, voor we de Kunstkring dankbaar zijn, temeer daar we met liederenrecitals door gaans niet worden verwend. Gelukkig zal dit genre ook in het volgende seizoen de Kunstkring niet worden vergeten. Dr. J. van der Veea AAFJE HEYNIS MOOIE KWALITEIT GEBLOEMDE BADDOEKEN GROTE MAAT per 2 stuks Overal kijken, maar kopen bij: Haarlemmerstraat 172-1T4-179 HERENSTRAAT 9 MIDZA Koninklijk zilver voor J. van der Linden LEIDEN Gisteren was het veertig jaar geleden dat de heer J. van der Linden als leerling^bakker/hezorger in dienst trad bij de firma N- van Rijnswou, brood- en banketbakkerij aan de Heren straat. In de loop der jaren werd de heer Van der Linden niet alleen een bij zijn klanten zeer geziene broodbezorger, doch ontwikkelde hij zich tevens tot een vakbekwaam brood- en banketbakker i waarnemend bedrijfsleider. In verband met dit jubileum werd do heer Van der Linden gistermiddag zijn woning aan het Duinhof 7 hartelijk gehuldigd. Wethouder C. J. Piena speld de hem de zilveren eremedaille, verbon- ;n aan de Orde van Oranje-Nassau op. In zyn toespraak schetste wethouder Piena de voorbeeldige staat van dienst de heer Van der Linden; hij achtte het tevens een vreugdetoon waard dat dé jubilaris gedurende zijn 40-jOrige diensttijd bij de firma nog geen dag ziek is geweest. De waardering, die de firma Van Rijns ou voor het werk van de heer Van der Linden koestert, kwam tot uiting in de huldigingstoespraak van de oudste fir mant, de heer N. van RijnswOu, die zijn felicitatie vergezeld deed gaan van enveloppe met inhoud. Vervolgens mocht de héér Van dor Linden de gelukwensen in ontvangst ne- van collega's, vrienden en relaties, d-ie hun woorden van waardering veelal ondersteunden met een persoonlijk ge schenk. Spoor van inbraken in Leiden LEIDEN Enkele inbrekers hebben vannacht een spoor door Leiden getrok ken. Allereerst werd ingebroken In eer winkel aan de Haarlemmerstraat, waar echter niets wordt vermist. Van een tal geparkeerde auto's op de Hooigracht werden vermoedelijk met een dolk mes de banden dwars doorstoken. De schade Is groot. Zeven autobezitters hebben reeds aangifte gedaan. Op het Levendaal werd vannacht ge tracht een sigarettenautomaat te kraken. De politie vond drie stukken van een dolkmes. Het lukte de daders niet de geldla te forceren. Wel maakten zij enige pakjes sigaretten buit. Pakjes van zelfde merk werden aangetroffen ir kantoor van de provinciale waterstaat aan de Hoge Rijndijk, dat ook bezoek kreeg in de afgelopen nacht. Stalen bu reaus en kasten wérden opengebroken. De schade is groot en uit een der laden wordt een bedrag van 110 gulden ver mist. De daders verschaften zich toe gang door de achterdeur te forceren- Muziekgen er ale LEIDEN Als u vanavond muziek in de stad hoort, wordt deze voortge bracht. door de Leidse Harmonie- en Fanfare-korpsen, die op het Pieterskerk plein een generale repetitie houden voor het Muziekfestijn op 30 april (Konin ginnedag). Aan chr. nijverheidsschool Boshuizen LEIDEN In tegenstelling tot wat uit een bericht in ons blad van gis teren zou kunnen blijken, bestaat de mogelijkheid tot het volgen van een opleiding tot gediplomeerd bejaardenhulp in Leiden al geruime tijd. Twet jaar geleden startte dit werk van de Stichting „Protestantse opleiding be jaardenhelpster" aan de chr. nijverheidsschool voor meisjes „Boshuizen" aan de Toussaintkade. Deze tweejarige cursus zal binnenkort de eerste re sultaten voortbrengen. Aan deze school worden op 6 juli a.s. eindexamens afgenomen. Enkele dagen later zullen de diploma's en de daarbij behorende insignes van de Nederlandse Federatie voor Bejaardenzorg worden uitge reikt. de plaatselijke commissie wordt het vol- deze opleiding ook gestimuleerd De opleiding van de SPOB aan de chr nijverheidsschool telt leerlingen uit Leiden. Katwijk, Noordwijk. Rijnsburg. Lisse, Alphen aan den Rijn, Bodegraven. Woerden en andere plaatsen. De' meesten zijn reeds werkzaam in bejaardencentra in Leiden en omgeving. In september zal het derde jaar begin nen Gegadigden hiervoor kunnen inlich tingen inwinnen bij de waarnemend di rectrice. mej. K. J. Wigboldus, aan de school Ook dc bestuursleden van de plaatselijke commissie van de SPOB ge ven gaarne inlichtingen. Dit zijn: de heer W. G. Aldershoff (voorz.), Lorentzkade nr. 26 (tel. 32609) en de heer H. Schoon- derwoerd (secr.). Stille Rijn 9 (tel 22841). Meer vraag Gezien het steeds toenemende aantal bejaardentehuizen stijgt de vraag naar bejaardenhelpsters en vooral naar gedi plomeerde. Behalve door de stichting en door het bestuur en directie van de be jaardencentra. De meisjes krijgen elke woensdagmiddag en -avond 44 met een totaal van 165 uur in het eerste cursusjaar en 150 uur voor het tweede. De belangrijkste vakken zijn de alge mene ontwikkeling, godsdienstige ol geestelijke vorming, huishoudelijke vor ming, omgang met bejaarden, hygiëne, huiselijke ziekenverpleging, handenar beid en vrijetijdsbesteding. De cursus i geheel op de praktijk afgestemd. Collecte gezinszorg Leiden: f 1680,98 LEIDEN De in Leiden gehouden collecte voor interkerkelijke gezinszorg en bejaardenhulp heeft bruto f 1( opgebracht HAARLEM Met ingang van 1 mei a.s. voltooit de N.Z-H. de tariefsherzie ning waarvan de eerste fase op 26 jan- van dit jaar van kracht werd Werden toen voornamelijk de tarieven voor reizen van meer dan tien kilometer met vijf cent verhoogd, thans zijn de afstanden tót tien kilometer en de itad&lijnen aan de beurt Een en an der 13 onvermijdelijk omdat de ver- vóersOpbrengsten ernstig achter blij ven bij dé kostenstijgingen wegens de 1 januari ingegane hogere ionen, duur der geworden materialen en de per 1 april ingevoerde verhoging der we genbelasting. De tariefswijziging ii mét de betrokken autoriteiten uitvoe rig besproken en werd inmiddels door de Rijkshoofdinspecteur van het Ver keer te Amsterdam goedgekeurd Op de stadsnetten van Haarlem en Leiden zal het „enkeltje" op zevenen twintig cent wórden gebracht, het kin derkaartje komt van een dubbeltje op twaalf cent, de vijf-rittenkaart wordt vervangen door een zes-rittenkaart van f 1,46. De in omloop zijnde vijf-ritten- kaarten blijven geldig tot 1 augustus. De zes-retourenkaart Van f 1.85 (mei overstapbevóégdheid) en de maandabon nementen voor de stadsnetten blijven in prijs gelijk en worden relatief dus nog goedkoper. Hetzelfde geldt vóór de scho- lierenabonnementen en de vijftig-ritten- kaarten voor scholieren. In het interlokale tarief keert de N.Z.H. terug tot de kilometerprijs van drie cent. Bij de tariefswijziging van 26 januari werd de kilometerprijs op 3,2 cent gebracht. In plaats daarvan wórdt echter de „vaste aanslag" van tien tot vijftien cent verhoogd. In de praktyk zal de enkele rit voor afstan den tot Ongeveer tien kilometer met vyf cent omhoog gaan. De langere trajecten blijven daarentegen hetzelfde in prijs gaan in enkele gevallen zelfs omlaag daar de verhoging voor die afstanden reeds per 26 januari was ingevoerd. Voorts blijft het minimumtarief in het interlokale verkeer onveranderd op twin- tig cent, zódat hiervoor de verhoging niet geldt. In dat verband wordt op gemerkt. dat op de trajecfcgedeelten der interlokale lijnen; voor zover deze deel uitmaken van de stadsnetten van Haar lem en Leiden, uiteraard het stadstarief van 27 cent geldt. Het overeenkomstige minimum-abonnementstarief op de in- terlokale lijnen is vastgesteld op acht gulden per maand. De omrekeningssleutel dér maand abonnementen wordt voortaan op 26"keer het enkele reistarief bepaald. Dit be tekent een relatieve en in enkele ge vallen zelfs een absolute verlaging, LEIDEN Dr. Mohammed Sharif, Indonesisch zaakgelastigde te Den Haag, heeft een omgangsvorm waaraan de gebiedende wijs ontbreekt, een van de belangrijke middelen ter verbetering van de verhouding tussen Ne derland en Indonesië genoemd. De Nederlanders hebben in ons land 'n voor sprong op elk ander land omdat zij gedeeltelijk onze taal spreken en Onze ge bruiken kennen. Uw land verkeert daarom, ook al gaan wij ervan uit dat het een plaats krijgt als elk ander, toch in een zeer bijzondere positie. Een en ander zei dr. Sharif in een lezing over het huidige Indonesië, onder auspiciën van de Nederlandse Studenten Vereniging voor Internationale Betrekkingen in het museum voor Volkenkunde te Leiden georganiseerd. Dr. Sharif vertelde in zijn jeugd veel over Nederland geleerd te hebben. Er bestaat met uw land een band van fa miliariteit Er is is een gegroeide eerbied ten aanzien van de Nederlanders, wij weten dat wij over en weer veel kunnen leren, o.a op het gebied van land- en tuinbouw. Mogelijkheden tot wederzijdse samenwerking moeten worden gestimu leerd. Er moet in Indonesië nog veel worden gedaan, speciaal het probleem van de economische ontwikkeling komt Niet minder belangrijk echter dan de economie, moet men de vorming van de natie noemen zoals deze de afgelopen jaren tot stand is gekomen. In de 13.47? eilanden waaruit Indonesië bestaat is een zekere eenheid gebracht. De vijf (Advertentie) DIVANBED 24.75 matras met 15 jaar garantie. PIASTIC MATRAS KAPOKKUSSEN MATRASDEK MOLTONDEKEN WOLLEN DEKEN 27.50 6.25 2.95 3.95 19.75 KOMPLEET 85.15 OVERAL KIJKEN MAAR KOPEN BIJ HAARLEMMERSTRAAT 172-174 Film in Volkenkunde LEIDEN, Zondagmiddag om drie uur wordt in het Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steenstraat la, een film vertoond over Zuidzee-aardewerk. Dr. S. Kooijman geeft toelichting. tot nu toe werd een glijdende schaal fee- gepast, welke van 24 tot 38 keer de prijs van een enkele reis varieerde. De dagkaarten vóór het gehele net komerr nu op vier gulden (was f 3,75); vóór -kjitderen blijvenze f 2,50 kosten. ZOEKT U EEN MOOI EN GOED COSTUUM C. H. NOLET BOTERMARKT S-9 Óók hebben wij êen gfOté Sortering Fakón regenjassen echt Tirolêr lodenjas^n en weet wat U doet. koop bij Nolet Uw hoed. grondprincipes door Soekarno In 1945 hiervoor opgesteld, zijn daarbij van grool belang geweest. De Indonesiërs zijn vooi een groot deel Islamiet. Maar de Isla miet gelooft in God en in de gelijkheid en eenheid van alle mensen tegenover God. Er la een gelijkheid van alle natiet al zijn er natuurlijk individueel wel schillen. Wij geloven ln een democratie. De varingen van de afgelopen jaren hebben echter wel geleerd dat men een staats- vorm maar niet zonder meer kan over nemen. Zoals in het Nederlands kiesrecht voortdurend wijzigingen moesten wor den aangebracht, zo ook moesten wij de democratie aanpassen aan de situatie in eigen land, haar doelgericht maken. Ook humanisme en sociale rechtvaardigheid noemde dr. Sharif pijlers waarop het mo derne Indonesië bouwt In onze wereld is geen plaats meer voor de exploitatie van mens tot men6. Geen plaats ook voor supranationalisme. De idee van weder zijdse hulp die in de Indonesische dorps gemeenschap kampong en dessa be staat moet worden overgebracht in grotere gemeenschap als de staat. Onderscheiding de heer Corha LEIDEN Vandaag herdenkt de heer N. Corba het feit. dat h(j veertig jaar geleden als ambachtsman II jn dlensl trad bij de NZHVM met als standplaats Lelden. In de loop der Jaren is de nu 61-jarige jubilaris opgeklommen tot on derhoudsmonteur I. De heer Corba werd met zijn echtge note. kinderen, kleinkind en verdere naaste familieleden hedenmorgen door burgemeester Van Kinschot ontvangen in de koffiekamer van het stadhuis, waar hem door de burgemeester de bronzen ere-medaille verbonden aan dc orde van Oranje-Nassau werd opgespeld. De burgemeester schetste de loopbaan van de heer Corba en legde de nadruk op de grote nauwgezetheid, waarmee de jubilaris steeds zijn taak in het NZH- bedrijf verdichtte. Nadat de jubilaris door de aanwezigen was gelukgewenst overhandigde de di recteur van de NZH. de heer H. Horten- sius, hem de draagmedaille behorende bij de onderscheiding. Tijdens een daarop volgende huldi gingsbijeenkomst ten huize van de ju bilaris ontving de heer Corba uit han den van de heer E. R. Sehultz. chef van de technische dienst, de gouden legpen ning en het vererend getuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Han del en. namens de directie, een envelop pe met in/houd. Lissenaar overleden na ongeluk te Sassenheim LEIDEN in het academisch zieken huis overleed de 19-jarige J. J. C. M Labee uit Lisse, die op 8 februari hij had deelgenomen aan een carnavalsfeest ter hoogte van de Oude Post te Sas- senheim als voetganger enkele keren door een auto werd aangereden. Medische diensten voort Leiden en omgeving Doktersdiensten ALKEMADE: dokter Muskens, Noord einde 166, Roelofaréndsveen. tél. 01718 - 329, en dokter Brinkhorst Stapenseastr. f Léimuidèn, tel. 01721 - 269. ALPHEN AAN DEN RIJN dokter Cornet, Kiévitstraat 48, tol. 3607. HAZERSWOUDE dokter Blauwen- draad Hogewaard 4 Koudekerk, tel 01714-208. HILLEGOM dokter v. d. Kaarden. Hoofdstraat 14, tel. 5114. KATWIJK RIJN dokter Hagen. Kon. j Julianalaan 4, tel. 3222. KATWIJK ZEE dokter Beyderwel- len, Boulevard 28. tel. 2182. KOUDEKERK zie Hazerswoude. LANGERAAR dokter Van Dongen te Nieuwveen, tel. 01723-101. LEIDEN: dokter Meel, Thorbeoke6tr. 5,1 tel. 22522; dokter Verhoef. Zoeterwoud-j sesingel 4, tel. 32505; dokter WiJdicks, Witte Singel 17. teL 30177; dokter Van Leeuwen, v. d. Brandelerkade 28, tel 20412; dokter Roodenburg Vermaat, Bos- huizerlaan 8, tel. 26655. 1 LEIDERDORP zie Haaerswoudó. LEÏMUTDEN zie Alkemade. LISSE dokter Duymaer van Twist, Heereweg 295, teL 3453. NIEUWKOOP r dokter Bremer te Nieuwkoop, tel. 01725-103. NIEUWVEEN zie Lange raar. NOORDWIJK dr. Mulder, Niewwi Zeeweg 69, tel. 2230. NOORDWIJKERHOUT dokter De Groof. Eyken Donk 52, tel. 02533-2910; dokter v. d. Lugt, Hoogduinweg 20, De Zilk tel. 02520-5707. OÉGSTGEEST dokter Hugenholtz, Wilhelminapark 2, tel. 51390. RIJNSBURG zie Katwijk aan den Rijn. SASSENHEIM dokter Van Raay, J. P. Goeverneurlaan 40. tel. 7777. VALKENBURG zie Katwijk Rijn. VOORHOUT dokter Bots, Prof. Aalberselaan 2. tel. 02532-7393. VOORSCHOTEN dokter Jamea, Leidseweg 51, tel. 2520. WARMOND zie Voorhout. WOUBRUGGE zie Langeraar ZOETERMEER dokter Vegt Juliana laan 1 tel. 3035. ZWAMMERDAM zie Nieuwkoop. Apotheken ALPHEN AAN DEN RIJN apotheek Allart. Raadhuisstraat 206. tel. 3165. BOLLENSTREEK Hillegomse apo theek'. Hoofdstraat 78, tel. 02520-3272 KATWIJK apotheek Katwijk Rijn, Kon. Julianalaan 18, tel. 4370. LEIDEN Zuider' apotheek, Lammen- schansweg 7 tel. 23553. LEIDERDORP zie Leiden. OEGSTGEEST Oegstgeester apo theek, Wilhelminapark 8. tel. 53274. Wijkverpleging AARLANDEKVEEN, zuster Schip pers, Groene Kruis te Zevenhoven, tel 01723—364. ALPHEN AAN DEN RIJN zuster Fulikschot. Ambonstraat 44. tel. 3940. BENTHUIZEN zuster Van Oostende, Beelaertspark 1, tel. 01790-3682. BOLLENSTREEK Groene Kruis, zuster Konijn, Kerkdam 3 Warmond, tel 01711-250. HAZERSWOUDE (Dorp) zie Bent huizen. HAZERSWOUDE (Rijndijk) zuster v. d. Holst Hoge Rijndijk 200. Hazers woude. tel. 01714-255; bij ongevallen aan de Rijndijk, tel. 01714-278. HOOGMADE zie Aarlanderveen. KATWIJK chr. wijkverpleging, zus ter Den Draak, tel. 2282; Groene Kruis, zuster Ouwehand, tel. 2780. KOUDEKERK zie Hazerswoude (Rijndijk». LEIDEN Groene Kruis: zusters Brands en Rigters, Witte Singel 58. tel 31055; zuster Vodegel Valdezstraat 5 tel. 22696; zuster v. d. Zeeuw. Stieltjes straat 52, tel. 21669. Oranje-Groene Kruis, zuster Fieten, Kanaalstraat 63 tel. 32292. NOORDWIJK zuster ïioemeling. Hoofdstraat 12. tel. 2907. OEGSTGEEST zusters De Jonge en De Groot, De Kempenaerstraat 42, tel. 50338. SASSENHEIM zuster v. d. Beukei, Emmalaan 2, tel. 7463. TER AAR zie Aarlanderveen. VOORHOUT - zie Bollenstreek. VOORSCHOTEN Gezondheidscen trum. tel. 2177. WARMOND zie Bollenstreek. WOUBRUGGE zie Aarlanderveen. ZEVENHOVEN zie Aarlanderveen. ZOETERMEER zuster AspersLag Vermeerstraat 4, tel. 3530 ZOETERWOUDE zie Hazerswoude (Rijndijk). Tandartsen AIiPHEN AAN DEN RIJN tandarts Jonker Wilhelminalaan 64, tel. 3700 BOLLENSTREEK tandarts Beek Hoofdstraat 8. HiUegom, tel. 02520-5723. KATWIJK tandarts Reynders, Kon. Wilhelminastraat 1. tel. 2012. LEIDEN voorlopig voor noodgeval len eigen tandarts.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 4