Winkelgalerij Hazerswoude aan Rijndijk te bijna voltooid VLEET Visdief stallen aan boord van Katwijkse schepen Boerderijbrand in Hazerswoude VISSERMNIEUWS BIJ DE Lenteklokjes zongen in de Katwijkse Kapel Duitsland wil meer bodem in Noordzee Stichting Drinkwaterleiding De Tien Gemeenten NIEUWE LEIDSE COURANT V u. W j WOENSDAG 15 APRIL 19e: IJMU1DEN De Velser politie heeft een 35-jarige fabrieksarbeider uit IJmuiden-Oost en een 14-jarige matroos uit IJmuiden aangehouden. Het duo had zich uit het ruim van de kotter KW 72, die in de IJmuider Vissers haven lag, een hoeveelheid vis toegeëigend. Als afnemer fungeerde een IJmuider vishandelaar. Uit het onderzoek kwam vast te staan, dat het tweetal drie weken geleden de kotter ook al met een bezoek had vereerd. Zij verdwenen toen mot een partij schol en kleine tong. Ook in dit geval leverden zij de vis aan de betrokken handelaar. dag op de sleephelling in IJmuiden ge zet en dit onderzoek wees uit, dat er nog veel meer beschadigingen zijn. Men vreest zelfs dat de motor is ontzet. Bij deze explosie werden drie opvarenden min of meer ernstig gewond. Zij werden in het Antonius Ziekenhuis in IJmuiden opgenomen. Hun toestand gaat goed vooruit. Zij zullen dit ziekenhuis binnen kort kunnen verlaten. Zeer ernstig werd de 24-jarige monteur A. de Bruin uit IJmuiden gewond. Hij werd met schedel letsel in het Academisch Ziekenhuis in Leiden opgenomen. Aanvankelijk werd Een nog brutaler staaltje moet zich in de nacht van zaterdag op zondag op de kotter KW 100 Alpha Omega hebben af gespeeld. Dit schip was zaterdagavond de IJmuider Haringhaven binnengelopen en verscheen dinsdagmorgen aan kant om de met zoveel moeite vergaarde vangst te lossen. Volgens een opgave van de schipper moest er onder meer 300 kilo tong aan boord zijn. Toen men de ruimen opende, bleek hiervan ten minste de helft verdwenen te zijn. Men neemt aan dat de daders met een bootje langszij gekomen zijn om zonder al te veel opzien te baren hun duistere prak tijken te kunnen bedrijven. De waarde van de ontvreemde vis wordt naar de marktprijs van dinsdag op ruim f 500 geschat. Vroeger kon zo iets niet gebeuren. Toen was er op elk schip een wachtsman maar dit gilde sterft langzaam uit. Wel iswaar oefent de politie van het IJmui der Staatsvissershavenbedrijf regelmatig controle uit, maar het Uitgestrekte ha vengebied kan men niet helemaal be strijken. Daarom wordt het hoog tijd dat er in IJmuiden een patrouilleboot van de rijkspolitie te water wordt gestatio neerd. De plannen hiervoor verkeren in een vergevorderd stadium. Met dit vaar tuig zal men beter een oogje in het zeil kunnen houden. Veel makreel Bijna de hele Nederlandse treilervloot is thans op 58.40 NB te vinden. In dit gebied komt veel makreel voor en daar er op de andere visgronden maar weinig te verdienen valt, heeft men zich uit alle windrichtingen met de grootste spoed naar déze "contreien begeven. Per trek kwamen gemiddeld 150 kisten scheep, zodat men voor de komende da gen op een grote aanvoer van deze vis soort moet rekenen. De kotters die in middels de vanggebieden weer hebben bereikt, konden niet tot imponerende verrichtingen komen. De tong laat nog steeds in teleurstellende mate verstek gaan. Meer dan tien kilo en een paar mandjes schol werden per trek niet seheepgehaald. Volkomen onverwacht verscheen de KW 15 Rijnmond 1 van de verre wate ren aan de dinsdagmarkt. Dit schip had het op deze laatste reis in het raam van de proefnemingen met de verre visserij niet zo best gedaan als op dc voorgaande expedities. Men voerde slechts 950 kisten en 250 stuks stijve kabeljauw aan. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 46 vaartuigen. Zij zorgden voor een aan voer van 8200 kisten vis. waarvan 900 kisten schelvis. 120 kisten radio. 460 kis ten wijting, 650 kisten gul 'en kabeljauw. 250 kisten koolvis. 250 kisten haring, 50 kleine kisten haring, 2480 kisten ma kreel. 1050 kisten schol, 50 kisten tar bot, 320 kisten diversen. 560 kisten gul en kabeljauw van IJsland. 190 kisten roodbaars en 65 kisten wolf. Vandaag aan dc markt Vandaag lagen onder meer aan de markt de KW 85 Rijnmond 4 met 635 kisten, waarvan 25 kisten schelvis, 90 kisten haring, 375 kisten makreel, 25 kis ten wijting. 60 kisten koolvis en 25 kisten diversen, de KW 44 Rijnmond 3 met 835 kisten, waarvan 25 kisten schelvis, 80 kisten haring, 600 kisten makreel. 10 kisten wijting, 100 kisten koolvis. 20 kisten diversen en 50 stuks stijve kabel jauw, de KW 43 Rijnmond 2 met 1200 kisten (van het Beren-eiland), waarvan 825 kisten schelvis. 300 kisten gul en kabeljauw. 75 kisten diversen en 120 kleine kisten schelvis, de KW 54 Dirkje met 425 kisten, de KW 144 Cornelis den Duik met 935 kisten, de KW 39 Wilhel- mina Johanna met 1250 kisten, de IJM 26 's Gravenhage met 1050 kisten, de KW 122 Arie Ouwehand met 955 kisten, de IJM 211 met 160 kisten en 350 stuks stijve kabeljauw en de KW 153 Fran- cina met 155 kisten. Voor de donderdag- markt is uit de verre wateren thuissto- mend de IJM 24 Utrecht met 1400 kisten In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 50 kisten schelvis. 150 kisten wijting. 180 kisten gul en kabeljauw, 100 kisten koolvis, 300 kisten haring, 2100 kisten makreel, 60 kisten schol en 3000 kilo tong. Grote schade De schade op de kotter KW 160 Vrouw Alida door de explosie in de kombuis op maandag 6 april blijkt veel groter te zijn dan men op het eerste gezicht ver moedde. Weliswaar lag onmiddellijk na de ontploffing het logies volkomen in gruzelementen, maar overigens leek het nogal mee te vallen. Het schip is dins- Zaak Katwijk voor Haagse rechtbank DEN HAAG De behandeling van de zaak „fraude bij de Twentsche Bank te Katwijk'' voor de Haagse rechtbank is tot vrijdagmiddag uitgesteld, aangezien de duur van voorgaande zaken aanmer kelijk langer is dan werd verwacht KATWIJK AAN ZEE Donderdag: hoog water 5.47 en 18.14 uur: laag water 1.36 en 14.06 uur De stand van het schatkistpapier was op 14 (7) april in miljoenen guldens: Pro messen 562,5 (562,5), biljetten 2792,2 (2792,2). Friesland-Holland Bank: Tot directeur U benoemd mr. H. J. Alta, tot commis saris mr. J. Wilkens. Het dividend js be- op 12 (v.j. 12) voor zijn leven gevreesd, maar inmid dels is het levensgevaar gelukkig ge- Verre visserij De Duitse treilers die na de Paasda gen ter verre visserij zijn vertrokken, hebben zowel onder IJsland als onder Groenland enorm goede vangsten kun nen boeken. Vooral in laatstgenoemd visgebied kan men de ruimen vol gen. Dit komt voornamelijk door het prachtige weer. Het is daar bladstil, dat de treilers elke minuut van eer maal kunnen benutten. Er zijn dan ook records gebroken. Ook het assortiment laat niets te wen- m over, alle soorten zijn vertegenwoor digd waardoor de Duitse huisvrouwen thans tegen billijke prijzen hun favo riete vis kunnen inslaan. Door de lange reisduur is het niet mogelijk de hele vangst in verse toestand aan te voeren, ook voor het diepgevroren pro- dukt bsetaat op de binnenlandse markt grote belangsteling. Muziekavond in Koudekerk KATWIJK AAN ZEE Terwijl het Jeugdkamerorkest musiceerd gaven de jongste Lenteklokjes (A en B), een concert in de volle Kapel. Dit samenvallen van twee belangrijke uitvoeringen moest worden betreurd. Voor niet weinigen was de keus hi dit geval moeilijk en dan vond men het achteraj jammer, ook niet aan de andere kant van de Voorstraat te zijn geweest. De jongste Lenteklokjes (de A'tjes) zongen fris en fleurig en meestal reeds aardig stemvast. Nu en dan hoorde de zuiverheid even wankelen. Dit kwam zelfs de B's, die toch al stevig ge noeg de melodische lijnen kunnen ophou. den, in de leuke, maar vrij moeilijke ca non „Tra ra. zo blazen de jagers". De kleintjes deden het écht leuk in ..Langoor op reis", (Andreae) en „De koe zonder staart" (Cor Ruiter). Bijzonder levendig, met veel gevarieerde beweging op het toneel, werd „Onder moeders pa raplu" voorgedragen. De B's waren zeer te prijzen, ook al, omdat ze, afdoende, zo goed op stem bleven, in „De zeven dwer gen" (Leen de Quaasteniet). Vooral de hoofddwerg zong met een helder, vast stemmetje. Wat betreft deze groep, moeten we ook het stapel liedje „Een ander geluid" niet ver geten met waardering te vermelden. De B's speelden, al zingend, ook nog „De Jaargetijden", waarbij de jon gelui naai; de uitgebeelde weersom standigheden waren aangekleed. De grote meisjes van afdeling D (de radio-groep, zullen we maar zeggen) wis selden aan paar maal prettig af. Toen werden de verschillen toch wel merk baar Maar het mag, op goede gronden, worden verwacht, dat de jongsten het eens óók zo ver zullen brengen. We den ken hierbij aan de uitstekende overgangs groep (C.). die deze avond niet aan de beurt kwam. De D's waren héél goed in het mooie „Vrolijke Lente" (John van de Puil) en „La Tirolienne des Nains" (Franck Chur chill) Zoals te doen gebruikelijk, werd er ge opend en gesloten (door A en B) met een serie geestelijke liedjes („Laat mij sla pend op U wachten" aan het eind). Mejuffrouw M. den Dikken, die zich weer In een langdurige en moei zame voorbereiding beijverd heeft om alles goed te krijgen, leidde ook het dankbetoon. waarbij aan de voortref felijke dirigent Dirk van Vliet een caravan-eettafel werd aangeboden, Ada van der Bent. de bekwame pia niste. kreeg bonbons. Mejuffrouw Den Dikken werd zelf met een pro jector-tafeltje, een dia-rekje en bloe men bedacht. Hetzelfde programma zal binnenkort het Haags bejaardentehuis worden uitge voerd. Joh. van Wolfswinkel. Woubruggenaar gehuldigd WOUBRUGGE Het heeft gisteren storm gelopen in de bovenzaal van Het Oude Raedthuys. Daar werd namelijk een receptie gehouden door de heer C. M. v. d. Nagel, die op deze wijze het gouden jubileum van zijn groente-expe ditiebedrijf vierde. Honderden relaties kwamen de heer en mevrouw v. d. Nagel gelukwensen Zoals wij vorige week al schreven, heeft de heer v. a. Nagel zich een grote bekendheid verworven op de Leidse groenteveiling en bij de vele afnemers. Dat bleek gisteren dus wel heel duidelijk Onder de zeer vele bezoekers was ook een groot aantal dat geschenken aanbood. Al met al is het voor de heer en mevr. v. d. Nagel, die o.a. door burgemeester J. C. van Wageningen en diens echtge note werden gefeliciteerd, een onverge telijke dag geworden. Agenda Woubrugge WOUBRUGGE Donderdag 16 april: 7.30 uur Oude Raedthuys: Jaarfeest plattelandsvrouwen. Vrijdag 17 april: 7.30 café Van dei- Ploeg (Hoogmade). Jaarfeest Hervormde Jeugdver. Nieuw Leven. Dinsdag 12 april: 8 uur. O Raedt huys: slotavond prijsjassen om de wissel beker. Van het intercontinentale plateau on der de Noordzee eist de Duitse bonds republiek thans 70.000 km2 voor zich op, zo melden Oostfriese kranten. Volgens het nog niet geratificeerde verdrag van Genève. krijgt West-Duitsland 25 000 van dc in totaal 575.000 km2 grote Noordzee bodem. Bonn zou dit sinds de gas- en olierush op de Noordzee onduldbaar ach ten. Op korte termijn zullen ook met De nemarken onderhandelingen worden ge opend over vergroting van Westduitse Noordzeebodem, aldus deze Duitse dag bladen. Over de verdeling van het interconti nentale plateau zijn, zoals reeds gemeld, besprekingen gaande tussen de Bondsre publiek en Nederland. Het ministerie van buitenlandse „aken deelde desgevraagd mee, dat het hier gaat om ambtelijke contacten. De argumenten die «Vest-Duitsland aanvoert, zouden zijn: de lengten van de kustlijn, het grote achterland en het be volkingsaantal in vergelijking tot dat van de andere Noordzeelanden. Ook zou wor den aangevoerd, dat WestDuitsland onderzoekingen verrichtte, die nu w< schappelijke basis opleveren voor speurtochten naar olie en gas KOUDEKERK AAN DEN RIJN. In de Hervormde kerk hield het mannen koor Onderling Zanggenot, onder leiding van zUn dirigent, de heer C. van der Molen, een uitvoering, waarbij mede werking werd verleend door een koper kwartet, bestaande uit de heren Jac. Bjj- eveld, II. de Jong. T. de Jong en D. Kemp, terwijl de heer Jac. Vonk het orgel bespeelde en mevrouw Dc Jong een trompetsolo van de heer T. de Jong aan de piano begeleidde. Dc belang stelling voor deze avond was bevredi gend. Hoewel het mannenkoor wel voor uitbreiding vatbaar is. is de kwaliteit goed tc noemen. Nadat het koor was begonnen met Re- sonet in Laudibus van Gallus, een num mer dat goed tot zijn recht kwam, werd Bist du bei mir, van Bach uitgevoerd. Vervolgens liet het kwartet zich in een tweetal nummers verdienstelijk horen. Nadat de heer T. de Jong. begeleid door mevrouw De Jong, Andante uit het Trompetconcert van Haydn had uitge voerd, speelde de heer Vonk een tweetal stukjes van Cesar Franck, Hij bege^ leidde ook een klarinetsolo van de heer D. Kemp. De heer Jac. Bijleveld zorgde voor een uitvoering van De Heilige Stad van Adams. Het koperkwartet sloot deze mooie avond met een parafrase van H van Tussenbroek. Met grote aandacht werd het program ma beluisterd. Ds. Koerselman kon zich de tolk van de aanwezigen weten toen hij alle medewerkers dankte en de hoop uitsprak dat deze avond door andere zal worden gevolgd, De heer Van der Molen en de heer Vonk mochten een geschenk onder cou vert ontvangen, mevrouw De Jong kreeg bloemen. Tennisclub O. Wetering OUDE WETERING In Oude Wete. ring is een tennisclub opgericht, Men kan beschikken over een mooi terrein legen in de Gogerpolder nabij de tech nische school te Oude Wetering. De initiatiefnemers zijn mevrouw v Haselen G, F. Stroek te Oude Wetering, rouw Kolfschoten te Roelofarends- mevrouw v. d. Werf te Rijpwete- ring en L. v. Dueren te Leimuiden. Hier kunnen de liefhebbers van de tennissport zich als lid melden. Het gemeentebestuur Alkemade heeft de volle medewer king toegezegd, zodat verwacht mag ■orden dat er binnenkort zal worden begonnen met het aanleggen van twee tennisbanen. HAZERSWOUDE (Rijndijk). Gistermiddag ontdekte de heer Kompier, wonende aan de Rijndijk, dat rook uit liet dak kwam van de boerderij van zijn broer, de heer J. H. Kompier, wonende H. Rijndijk 175 te Hazerswoude. Hij begaf zich naar de woning van zijn broer. Toen zij boven een onderzoek wilden instellen, bleek dit onmogelijk, want reeds viel het brandende riet van de dakbedekking naar beneden. Aangewakkerd door de sterke wind. bi-eidde het vuur zich snel uit door de rieten dakbedekking. In korte tijd ston den het huis en de daarachter aange bouwde stal over de volle lengte in vlam. Ook een naast de woning staande stal raakte in brand, maar het mocht de inmiddels ter plaatse verschenen brand weer gelukken het vuur tot het boven gedeelte van de schuur te beperken. In verband met de hevigheid van de Tien miljoen in Hazerswoude "HAZERSWOUDE De Raiffeisenbank Hazerswoude-Kouderkerk heeft een mijl paal bereikt in haar 65-jarig bestaan door overschrijding van de f. 10 miljoen aan spaargelden. Mevrouw A. M. E. van der Werf-van Emmerik uit het Rietveld zorgde voor dc beslissende inleg en daarom ontving zjj gisteravond tijdens de jaarvergadering in hotel Van Egmond uit handen van voorzitter J. Th. Wesse- lingh een enveloppe met inhoud. verdere agenda werd afgewerkt onder leiding van de heer H. van Driel, voorzitter van de raad van toezicht. Kassier L. M. de Boer vertelde iets over het nieuwe onderdak van de bank bij de Koudekerkse brug, dat thans Ln aanbouw i dat volgend jaar in gebruik wordt genomen. De kosten bedragen circa een half miljoen gulden. Het balanstotaal was vorig jaar geste gen tot f. 10.389.453,84 tegen f 9 070.542.t7 .•er 1962. De definitieve bestemming van hel gebouw aan de Groenendijk is nog niet bekend. Na de opening van het nieuwe pand zal hier voorlopig nog enkele keren per week zitting worden gehouden. De vergoeding voor de voorzitter werd vastgesteld op f.200 per jaar, voor de secretaris op f. 100 en voor bestuursleden op f 12.50 per vergadering Het winst saldo over 1963 bedroeg f. 22.121.62. vuurzee werd de assistentie ingeroepen van de brandweer uit Alphen aan den Rijn, zodat met elf stralen water werd gegeven. Het gelukte de bewoners, geholpen door omwonenden, het vee tijdig buiten te brengen. Van de inboedel bleef vrij wel niets gespaard. Enige schuren die achter op het erf stonden, konden dank zij gunstige windrichting worden be houden. De vermoedelijke oorzaak is een vonk die uit het stookhok op het rieten dak is terechtgekomen. Kompier, die als pachter deze boerderij bewoont, was tegen brandschade verzekerd. De schade wordt geschat op f 100.00Q Bejaardenuitstapje HAZERSWOUDE De reis van de bejaarden van Hazerswoude-Rijndijk en Koudekerk onder auspiciën van de Bond van Plattelandsvrouwen wordt dit jaar op 3 juni gehouden. In de week van 20 tot 25 april wordt hiervoor gecollecteerd. Auto voor wijk verpleegster HAZERSWOUDE Binnen afzienbare tijd kan de wijkzuster van Het Groene Kruis in Hazerswoude haar patiënten per auto bezoeken. Een aantal vrijwil ligers heeft hiertoe f. 5000 bijeengebracht. Zuster Bosch kan dus weldra haar brom mertje aan de kant zetten. Schaakclub Hazerswoudfe HAZERSWOUDE Voor de onderlin ge competitie van de Schaakclub Hazers woude werden de volgende wedstrijden gespeeld: J v d Haven—Jac Karkes M J RavensbergJ de Bruin xx; J v DorpJ A Vos 01; P den HertogB Vreugdenhil 10; L v Gor- kumB C Poot "jP den Hertog— Joh de Groot 10. HAZERSWOUDE De afd. Hazers woude van de Christen-Vrouwenbond komt vrijdag 17 april bijeen in een der lokalen achter de Geref. Kerk. Mevrouw J. A. Wesselink-Langkfrk. voordrachtkunstenares te Den Haag. zei spreken. HAZERSWOUDE Tijdens hot jeugd- tafeltennistoernooi van de Alphense ver eniging Baronie behaalde Bernard Mil van Slagvaardig een tweede plaats. BENTHUIZEN Het algemeen be stuur van de stichting drinkwaterleiding „De Tien Gemeenten", waaronder de ge meenten Benthuizen, Bergsehenhoek, Bleiswijk. Moerkapelle, Nootdorp, Pijn- acker. Zevenhuizen en Zoetermeer res sorteren, heeft in de onder leiding van burgemeester J. Vader te Pijnacker (voorzitter) staande ter vergadering de huidige burgemeester van Zoetermeer, de heer H. G. I. Baron van Tuyll van Serooskerken tot lid van het dagelijks bestuur der stichting benoemd, ter voor ziening in de vakature. ontstaan door het vertrek van burgemeester mr. N. Vernède. Laatstgenoemde is. met de heer L. Dekker te Moerkapelle (die van de oprichting af deel van het algemeen be stuur heeft uitgemaakt) tot erelid der stichting benoemd. De balans per 31 december 1962 en de verlies- en winstrekening over dat jaar zijn vastgesteld. De rekening sluit met |n nadelig saldo van f 49.113.63. De begroting van baten en lasten voor 1964 tot een bedrag van f 1 042.342.50 in ontvangst en f 1.011.102,68 in uitgaaf, HAZERSWOUDE-RIJNDIJK Naar wij vernemen, zal dc burgemeester van Hazerswoude. de heer C. G. van Dobbcn de Bruyn, op woensdag 17 juni de winkel galerij aan dc Da Costaslngcl tussen het nieuwe raadhuis en de Gemcnewcg offi cieel openen. Zaterdag daarop is er dan feest voor de burgerij en waarschijnlijk zal onder anderen vader Stiefbeen daar bij tegenwoordig zün. ook vele Koudekerkers zien al lange tijd reikhalzend uit naar deze winkelmoge lijkheid. De galerij (rechts op dc teke ning i lelt 14 winkels, die op 2 na thans alle zijn verhuurd. Erboven bevinden zich twee lagen met in totaal 26 galerij woningen, die alle zijn verhuurd. Haaks op de winkelgalerij staat een blok met 30 flatwoningen, die enige tijd geleden zijn verkocht en betrokken. De N.V. Grootstad te Nootdorp bouwde het complex (waarvoor in februari 1962 de eerste paal werd geslagen) naar een ontwerp van architect M. J. Rouw te Zoetermeer. Het bedrijf heeft trouwens al weer plannen klaar liggen voor de bouw van een tweede blok flats (achter het eer ste) voor de verkoop. Dit nieuwe blok zal 26 woningen omvatten en men hoopt dat de goedkeuring tijdig genoeg aankomt om er gelijk na de oplevering var winkelgalerij mee te beginnen. Verder gaat genoemde N.V. nog 125 koophuizen bouwen in Koudekerk. Wat het thans büna voltooide plan be treft: in de 14 winkels komen onder an deren een melkboer, een slager, een groentehandelaar, een manufacturier. een drogist, een zaak In elektrische artikelen een supermarket, een showroom De opzet van de winkels is zodanig, dat ze aan de achterzijde eventueel met een overdekte ruimte van 80 m2 kunnen worden uitgebreid. Sommige bedrijven hebben deze ruimte er nu al bij. De galarijwoningen boven de winkels hebben allemaal dezelfde oppervlakte Naar gelang de behoefte tellen ze drie of vier kamers. Inclusief de verwarmings- kosten (blokverwarming) bedraagt de huur der woningen ongeveer f 190 per maand. Ze zijn voornamelijk verhuurd aan mensen van buiten Hazerswoude. alsmede de rekening van kapitaalsont vangsten en -uitgaven, verkreeg de goed keuring. Voor 1964 mag het dagelijks be stuur kasgeld leningen, vaste geldlenin gen en rekening-courantovereenkomsten sluiten tot een bedrag van f 750.000. Voorts is de goedkeuring tot wijziging van de bijdragen voor aanlegkosten van dienstleidingen met ingang van 1 januari 1964 verkregen en vastgesteld. Er is besloten voor de bouw van een aanjaagstation te Bergsohenhoek 12.000 m2 grond aan te kopen. Een gedeelte van dit terrein zal te zijner tijd aan de pro vinciale waterstaat van Zuid-Holland- worden doorverkocht. Ten behoeve van het personeel is een regeling vastgesteld voor het verstrekken van leningen en bij dragen in verband met de aankoop van een eigen woning. Ten slotte verkreeg het dagelijks be stuur machtiging om grond aan te ko pen in het industrieterrein van Pijnacker (.,Zuid"-plan) ten behoeve van het toe komstig opslagterrein en kantoorgebouw met magazijn, werkplaats en garages. Filmclub Alphen ALPHEN Voor de leden van dc Filmclub draait morgenavond de Engelse film „Whistle down the wind", in het Nederlands „De vreemdeling" genoemd. Het is een romanbewerking. Kinderen vinden op een eenzame boerderij in Lan cashire een vreemde man en denken in hun fantasie dat hij Jezus is. In werke lijkheid is de man een door de poli-tic gezochte moordenaar Met deze film besluit de Filmclub het seizoen. Er zijn dan acht films gebracht. Ditmaal draait men maar één avond omdat „De vreemdeling" één avond be schikbaar was. Overigens is dat ook niet zo heel erg. want de commissie werd toch geconfronteerd met een minder, wordende belangstelling, met als gevolg groter wordende financiële zorgen. Men weet het streven van de Filmclub commissie: films brengen, die aanspraak maken op ware kunst. Dat is dan wel. eens zware kost en velen die meer het ontspannende element zochten, hot lichte- genre, hebben de Filmclub dan ook los gelaten. Het volgende seizoen zal er wellicht steeds maar één avond worden gegeven. ALPHEN In Concordia woedt vrij dagavond 17 april, 8 uur eeri'vcrgadfi ring gehouden van de Arjos. De hoer R. Geerlof zal spreken over: „Ontmoet je in deze tijd in gesprekken de Christen nog?" ALPHEN Morgenmiddag om half 3 'wordt in de grote Salvatorizaal weer qcn sejaardenbijeenkomst gehouden. Burgerlijke stand van Woubrugge WOUBRUGGE GEBOREN: Adri- aan H. zv G J de Leeuw en L Lips; Gerardus S J. zv H Holtrop en M C v d Laan. GETROUWD: Cornelis T Rodenburg an Margaretha Slingerland; FrederlkM lansen en Emerentiana G M Borst; Mar- tinus v Santen en Petronella Düks- loorn. WOUBRUGGE De voor vrijdag 17 ipril aangekondigde bazaar ten bate van net clubhuls der plaatselijke voetbal vereniging is wegens een sterfgeval uit gesteld tot vrijdag 24 aprlL Aanvang 7.30 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9