Zes maanden op vakantie Staatssecretaris Bartels opende Diaconessenhuis Leidse kleinhandel in groenten en fruit 50 jaar georganiseerd wax SIEUWE LEIDSE COUHANT 3 WOENSDAG 15 APRIL 1964 Menselijke en religieuze in patiënt moeten de volle aandacht krijgen klinisch centrum van behandeling de mogelijkheid bieden tot concentratie van de vele specialismen. Specialismen, die niet naast elkaar, maar in hecht team verband een integrale geneeskundige be handeling moeten trachten te waarborgen. Agenda voor Leiden en Den Haag Woensdag Pieterskerk. 7.15 uur: avondgebed. Geref. Jeugdhuis Breestraat 19. 8 uur: afdeling Leiden Chr. Plattelandsvrou- en Meisjesbond, zuster T. Wolters over Ziekenverpleging. Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19. 8 uur: afdeling Leiden Tuinbouw en Plantkunde ledenvergadering, de heer B. Schouten over „De grootste Alpenweiden van Europa (met kleurendia's). Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Ned. Comedie met De dans van de Rei ger. Den Haag: Diligentia. 8.15 uur: Nieuwe Komedie met What is in a Name? Scheveningen: Kurhaus-Paviljoen, 8 u.: Anglo-American Theatre Group met The Women. Donderdag Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. Leiden Zuid-west Ned. Christen-Vrou wenbond de heer J. v. d. Hoek te Leider dorp ovr „Gebedsgenezing". Kleuterdagverblijw Margriet Boer- haavelaan 4, 9.45 uur: afdeling Leiden Ned. Ver. van Huisvrouwen, excursie jongerencontact. Stadsgehoorzaal, 8 uur: K. en O., Rot terdams Philharmonisch Orkest, solist Vladmir Ashkenazy, piano. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Uitkomst, beslo ten voorstelling. Vrijdag Antonius-clubhuis, Mare, 8 uur: Friese Vereniging, Selskip ..Rients Gratema". Wijkgebouw Rehoboth, 8 uur: afdeling Centrum Ned. Christen-Vrouwenbond, mej. Kohlbrugge te Utrecht over „Le vende en dienende Kerk in deze wereld". Foyer Gehoorzaal, 8 uur: K. en O. cau serie met kleurenfilm door Jan Strijbos, reisindrukken uit Nieuw-Zeeland. Kleine zaal Gehoorzaal 2 uur: afdeling Leiden Ned. Ver. Huisvrouwen, fa. To rnado met demonstratie van huishoude lijke artikelen, quiz en verloting. Rest. Van der Heyden, Breestraat 85, 8 uur: afd. Leiden Ned Inst, van Regis- teringenieurs en afgestudeerden van Ho gere Technische Scholen (seer. J. Wage- naarlaan 4), filmavond (o.a. „Polsslag van onze tijd"). Geref. Jeugdhuis. 8 uur: spreekbeurt ds J. A. Smink. Remonstr. kerk, Hoogl. Kerkgracht 34. t uur: oecumenische Bijbelstudiekring, spreker ds. A. Hofman, Leiden. Oegstgeest. gebouw Irene, 7.45 u.: Chr. Lyceïstenvereniging Leiden, docu mentair programma over J. F. Kennedy. Den Haag: bij fontein Binnenhof, 7.30 uur: verzamelpunt excursie Ridderzaal en gebouwen Eerste en Tweede Kamer, afd. Leiden en Den Haag Chr. Reisver- eniging. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Uitkomst, be sloten voorstelling. Den Haag: Gebouw K. en W., 8 uur: The Country and Western Show. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Nieuwe Komedie met Spel der Vergissingen. Scheveningen: Op Gouden Wieken. 8.15 uur: Theo Bruins, piano. Zaterdag Den Burcht, 8 uur: Ons Grunneger- land, opvoering van toneelstuk ,Drei dreuge dainders" blijspel van Max Vitus. adsgehoorzaal 8 uur: toneelvereni ging Tot Ieders Genoegen, opvoering van „Met hartelijke gelukwensen". Hervormd Jeugdgebouw In den Mo- riaen, Moriaansteeg 2, 7.30 uur: sociëteits. avond, met bestuursverkiezing. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Othelh'o. Den Haag: Gebouw K. en W., 8 uur: Ned. Opera met Nabucco. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Nieuwe Komedie met What is in a Name? Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807, 1 apotheek Van Breest Smallenburg te Leiderdorp. De Oegstgeester apotheek is op zondag 12 april gesloten van 8 tot 24 uur. Camera (2 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Een wereld van plezier (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Een man, een vrouw.het huwelijk (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Piraten van het recht (14 jaar); van maandag tot en met woensdag: In de greep van dr. Mabuse (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Arsène Lupin contre Arsène Lupin (14 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Shehera- tade (14 jaar). Films van donderdag af Camera (2.30 en 8 uur): Fellini 8M (18 jaar); woensdag (7 en 9.30 uur): De Ro verssymfonie (14 jaar). Lido (2.30. 7 en 9.15 uur): De beul van Venetië (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.30 uur): De met de vijf paspoorten (14 jaar) Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Stripgirls in Soho (18 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): De Antonio (18 jaar). Trianon (2.30. 7 en 9 15 uur): Koningen van de zon (14 jaar). Tentoonstellingen Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: tentoonstelling van sohilderijen van Huub Gerritsen en van keramiek van Olga Oderkerk en Henny Radijs, van 18 april 2 uur tot en met 7 mei, dagelijks tot 17 uur, ook vrijdagavond van 8 tot 10 uur, 's zondags gesloten. Openbar. uiunotneeK Reuvens. Bree- •traat 27: maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur. dinsdag 1 tot 5.30 uur, vrijdag van 10 tot 5.3 van 7 tot 9.30 uur en zaterdag van 4 uur; openingsuren filiaal Plantage 6 dinsdag 330 tot 530 uur, donderdag 1 tot 830 uur en vrijdag van 10 tot 12 uur; LEIDEN De staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. A. J. H. Bartels, heeft vanmiddag de officiële opening verricht van het nieuwe Diaconessenhuis aan de Houtlaan. Na vijf jaar bouwen had van middag om twee uur in de Kapel van het ziekenhuis deze heuglijke ge beurtenis plaats. De staatssecretaris sprak zijn bewondering en waardering uit aan het adres van bestuur en personeel over het totstandkomen van het schitterende complex. Hij memoreerde de vele moeiten die men zich 'heeft moeten getroosten om dit moderne particuliere ziekenhuis te verwezen lijken. Het heeft zijn kracht en zijn karakter te danken aan een diep re ligieus besef, aldus de heer Bartels. opnieuw te doordenken. Zeker nu bij de Hij wees op het feit dat de diacona's de eerste eeuwen van de christenheid al te Rome voorkwamen. De aanzet van de particuliere ziekenhuizen in hun hui dige vorm. vinden we in de tweede helft de 19e eeuw. In die dagen was er sprake van een heftige kritiek op de openbare ziekenhuizen. Een kritiek die in hoofdzaak richtte op het lage van de verpleging. Parallel daarmee ontstond een sterke stroming om het oude instituut van het diaconaat weer te doen herleven. Dat leidde tot de vorming van korps van vrouwen, dat zich belastte met de verpleging van zieken: eerst thuis: zien we hoe een enkele patiënt door de zusters in haar eigen woning wordt opgenomen en van daaruit groeit de ge dachte en de behoefte aan het particu liere ziekenhuis. doordenken. Zeker huidige ontwikkeling van de geneeskunst, het ziekenhuis het topcentrum is gewor- de geneeskundige behandeling. Voor de patiënt betekent dit. dat hij in steeds meerdere mate wordt geconfron teerd met zakelijkheid en efficiëncy in de geneeskundige behandeling en dat de menselijke benadering op de achtergrond dreigt te geraken. Men heeft de gedachte geopperd dit tegen te gaan door te streven kleinere en meer overzichtelijke zie kenhuizen. waarin het psychisch-hygië- nisch en het religieuze klimaat beter tot zijn recht kan komen. Stimulans Een korte terugblik in de historie, aldus de staatssecretaris, zou voor velen een stimulans mogen zijn zich tot dit werk van ziekenverzorging geroepen te voelen en het in de huidige bijna ideale omstandigheden, samen met de staf van medici zó te verrichten dat het niet allen een zinvolle voortzetting van een traditie is. maar dat het eveneens een eigentijds teken blijft van echte christe lijkheid. Dat vraagt van ons om deze waarden A. J. H. BARTELS, staatssecretaris van Socia le Zaken en Volksgezondheid., die vanmviddag het Diacones- serilhwis te Leiden officieel opende. Oranj e-wandeltocht in Leiden LEIDEN Als hoogtepunt van het middagprogramma van de Leidse Ko ninginnedagviering zal ook dit jaar on der auspiciën van de vereniging „Ko ninginnedag',' in samenwerking met de Wandelkring-Leiden de Gemeentelijke Schoolsportcommissie en de Leidse Jeugdactie, de traditionele Oranje-Wan deltocht worden gehouden. De afstanden bedragen 10 km voor deelnemers (sters) van 8 tot 11 jaar en 15 km vqor alle overige deelnemers (sters) kinderen jonger dan 8 jaar mogen be slist niet meelopen. De start heeft 5 van „Den Burcht" uit (ingang Nieuwstraa,t) en wel voor de afstand an 10 km tussen half twee en twee ur en voor de 15 km lussen twee uur i half drie. Iedere deelnemer(ster) die de mars uitloopt, ontvangt een speciaal ontwor- herinneringsmedaille en iedere groep (ten minste elf personen) een groepsmedaille. Zij die de tocht reeds eerder volbrachten, ontvangen een jaar cijfer ter bevestiging aan het lint van verworven medaille. Aan die groepen, die hiervoor volgens de jury in aanmerking komen, worden extra prijzen uitgereikt. Op de Hoge Rijndijk zullen de deel nemende groepen om circa half vijf feeststoet vormen teneinde met zikale opluistering de laatste kilome- naar de finish gezamenlijk af te leggen. Inschrijfgeld: van 8 t/m 15 jaar f0,50 (in groepsverband f0,25) boven 15 jaar f0,85, zowel individueel (zoveel mogelijk vóór 26 april) bij: Verstraten, Maresingel 47, C. var Latesteyn, Oosterstraat Ha, A. Lager- wey, Burggravenlaan 27, Leiden, W van Eist Lijsterbeslaan 48, Hillegom het secretariaat L. J. A., p/a F huis ingang Koornbrugsteeg-hoek Bree straat (teL 20041, toestel 142) Voorts kan ook nog op 30 april van 13 af de start worden ingeschreven. openingsuren filiaal lagere school Übrechtstraat: dinsdag en donderdag var tot 930 uur en zaterdag van 1 tot ïr, vooi de Jeugd woensdag van tot 5 uur. jeugdbibliotheek Plantage 6 maandag en dinsdag van 4 tot 530 uur woensdag van 12 tot 430 uur en zaterdag 12 tot 4 uur, vrijdag voor ouderen 6.30 tot 8.30 uur; Jeugdhonk Zwarte Pad, Marnixstraat 102: vrijdag van 3.31 >t 5.30 uur De Lakenhal: 200 affiches uit de pe riode 1887—1917 (tot 20 april). De Ruif (Janvossensteeg): tentoonstel ling werken jonge Amsterdamse schilders (tot eind april). WASSENAAR kunstzaaJ Heuff. Hof. laan 7: tentoonstelling van werken var H. E. Roodenburt, en bronsplastieken var Rob Bleute, van 28 maart tot en met 16 april, dagelijks van 10 tot 5 uur. boven dien woensdagavond van 8 tot 10 uu: en feestdagen gesloten). „Ik r Niet juist ;en echter niet dat dit de juiste zou zijn. Veeleer ben ik van mening, we onze krachten moeten inspannen door een reeks van maatregelen goed functionerende poliklinieken te voorkomen dat patiënten in ziekenhui- moeten worden opgenomen. En als zij dan toch opgenomen moeten worden, dat dan de opnameduur zoveel mogelijk wordt bekort. Maar het ziekenhuis moet zekere omvang behouden, wil het als Aandacht Lei- Maar een Integrale geneeskundige be handeling betekent voor de verpleegkun dige en de geneeskundige staf tevens, dat het menselijke en het religieuze in de patiënt alle aandacht krijgt die het ver dient. De grootte van het ziekenhuis be hoeft daarbij geen belemmering te zijn, mits men zich naar positief t.a.v. deze taak opstelt en daarbij oog heeft voor d< grote moeilijkheden die een goede orga nisatie en toepassing van de huidige menswetenschappen bieden. Moge de staf tot een goede king komen met de andere staven den, opdat voor de patiënt het bereikt wordt ook als eigen kennen kunnen ergens beperkt mocht blijken. Het is goed dat elk ziekenhuis zich bewust eer beperking oplegt, als veeleisende moge lijkheden hiertoe ook in een naburig zie kenhuis of instituut reeds voorhanden zijn. Met deze wensen voor ogen, moge ik het Diaconessenhuis dan openen in het vertrouwen, dat het in toene mende mate een getuigenis mag zijn van de wijze waarop de christenen in onze tijd hun medemens tege- moettreden, en dat het bestuur personeel hiertoe de kracht blijven vinden door een regelmatige be zinning in deze kapel, zo besloot dr. Bartels. In de courant van morgen komen we nog op de opening van dit ziekenhuis terug. Receptie in de Turk - diner in Avifauna LEIDEN In een met vele fraaie bloemstukken verluchte zaal van café-restaurant ..In den Ver gulden Turk" aan de S-teenstraat heeft gistermiddag het bestuur van de „Eerste Leidsche Vereeniging van Kleinhandelaren in Aardappelen, Groenten en Fruit" gerecipieerd ter gelegenheid van het gouden jubi leum van de vereniging. Velen maak- van de gelegenheid gebruik voorzitter M. Vermond, secr. J. KLeijn en penningmeester J. Onder water en de verdere bestuursleden met dit feit geluk te wensen. De heer B van Vliet, voorzitter van Leidse Groenteveiling, wees er in zijn toespraak op dat de harde concurrentie strijd van vroeger langzaamaan is over gegaan in samenwerking. Het zioh hand haven achtte hij momenteel het grootste probleem. Hiervoor zag hij de oplossing in de verkoop van kwaliteit en grotere sortering. Bedreigd De heer C. B. Tieman uit Ede. lan delijk voorzitter van de bond. roemde de samenwerking in Leiden. HU meen de dat de detailhandelaren worden be dreigd door de loon- en prijspolitiek. Daarom vond hij een vakorganisatie in het grootste belang. Onder de vele relaties, zoals grossiers leveranciers, merkten we op voorzit- r J. Heemskerk en secr. E. Oostendorp m de Ohr. bond in Leiden en een de- Prijzen voor Leidse amateurfotografen LEIDEN De bovenzaal van restau rant „De Doelen" was tot de laatste plaats bezet met LAFV-leden voor een dia-praatwedstrijd, waaraan zes leden deelnamen, mevrouw N. van Dijk en de heren J. F. S. van Blijswijk. N. L. van Dalsen. J. Tinbergen U. M. Ubbens en J. A. de Vries. Aan het eind van de bijzonder span nende dia-praatwedstrijd bleek, dat de jury de hoogste lof had toegekend aan de heer Tinbergen. Uitslagen van de jaarlijkse onderlinge wedstrijden Kleurenfoto wedstrijd: selectieklasse: 1 W. Rotteveel; 2 U. M. Ubbens; 3 mevr. W. B. Wajon-Stroethoff; eervolle ver melding A. Brinks; wedstrijdklasse 1 R. Singerling; 2 dr. J. Versteeg; 3 G. L. v. d. Berg; eervolle vermelding: W. J. B. Ziegelaar. Zwart-witwedstrijd, selectieklasse: 1 H J. Blechstein 2 J. Tinbergen; wedstrijd klasse: 1 R. Singerling: 2 F. A. Eradus; 3 H. T. Wijsman; eervolle vermelding: dr. J. Versteeg. Uitslagen van de onderlinge competitie 1963-'64: Afdeling kleurendia's: seleotiefklasse: 2. F. A. Eradus (67 ptn); 3: P H. de Blocq (66 ptn), P. F. v. d. Kley (63 ptn). Jac. Raar (62 ptn); eervolle vermeldingen: W. B. Wajon-Stroethoff, mevr. W. M. J. Rotteveel; mevr. N. van Dijk, en de heren J. A. Brinks, U. M. Ubbens, A. D. J. van Oosten. J Stoffels, N. L. van Dalsen en P. S. Geertsma; wedstrijdklasse 2. R. Singerling (69 ptn); 2. W. J. Ziege laar (68 ptn); eervolle vermelding; dr. J Versteeg. Afdeling zwart-wit: selectieklasse: 1. A. D. J. van Oosten (68 ptn); 2. P. F v. d. Kley (63 ptn); 3 mevr. N. van Dijk (62 ptn); eervolle vermeldingen: mej. M. Smit en de heren L. de Bolster, A. A. Rosin en J. Stoffels; wedstrijdklasse: 1 dr. J. Versteeg (73 ptn); 2 W. J. Ziegelaar (68 ptn); 3 G. Kikkert en W. Wondergem (beiden 65 ptn); eervolle vermeldingen: mevr. W. B. Wajon-Stroethoff en de heren R. Singerling en F. A. Eradus. Highly commended LEIDEN De heer Jac. Alphenaar slaagde voor het associatie-examen van de United Kingdom Alliance of Profes sional Teachers of Dancing, met de ver- i melding highly commended. putatie van de R.K. bond onder leiding van voorzitter G Sassen. De heer H. Sie- re, het enige lid dat de oprichting nog heeft meegemaakt, memoreerde uit het verleden de gezellige bijeenkomsten „De Drie Pottekes" in de Janvossensteeg. Na afloop van de receptie begaf zich naar Avifauna in Alphen aan Rijn. waar de leden met hun dames een uitgebreid diner aanzaten Hiermee werd het gouden jubileumfeest afgeslo- Vissen vergiftigd door Leids afval in Kagerplassen LEIDEN Visser J. van Nieuwkoop ontdekte dezer dagen met grote schrik, dat in het water van de Ka gerplassen enige duizenden dode vissen ronddreven. Hij waarschuw de de rijkspolitie te water, die een laboratoriumonderzoek liet instellen. Het onderzoek wees uit. dat de vis sen waren gestorven wegens vergif tiging door fenol. Fenol is een der afvalprodukten van gemeentelijke energiebedrijven in Leiden. Vroeger loosde men dit af val met het koelwater in het water van de Langegracht, op de bodem waarvan een teerachtige substantie ontstond. De Langegracht wordt thans gedempt, waartoe eerst wordt gebaggerd. De bovenlaag stort op een terrein in Leiden Zuid-West. De onderspecie werd na overleg met de provincie gestort in een dertig meter diepe put in het Sweiland. een der Kagerplassen. Wethouder C. J. Piena vertelde, dat de nodige voorzorgsmaatregelen genomen. Vermoedelijk is toch nog een kleine hoeveelheid gif in de onderspecie van de Langegracht doorgedrenkt. Bij opborrelen van de put, die dicht moet, is dus het water van de Kagerplassen besmet geraakt. Aanvankelijk werd het storten van bagger gestaakt, doch de gemeente Leiden heeft het met verhoogde waakzaamheid voortgezet. Nauwlet tend wordt de samenstelling van de te storten bagger door de directeur van de re'n'fingsdiensL d» heer J. Hoorn, in het oog gehouden. Leiden geslaagd voc kunde: mej. J G dc laude) Dit staat vast. 'Dat ik met mijn kolenhaard precies weet waar dat ze hadden! Steeds was er weer iets. De ik aan toe ben. En als je wat anders in je huis ene keer haperde er wat, de andere keer was haalt, moet je nog maar zien wat je krijgt. Ik stook nu al jaren kolen. Nooit gezeur, nooit zogenaamde technische storingen. Want er is niets technisch aan brandende kolen.' Dit is de mening van mevrouw A. J. Langereis, er een verstopping of zo - en dan wilde dat ding niet. Het hele huis koud door iets wat je met het blote oog niet eens zien kunt. Stel je voor! Nee, er gaat bij mij niets boven kolen. En bovendien: in de kamer, waarin je leeft Oosterparkstraat 63 in Zandvoort. Waarom daar moet je lééfwarmte hebben. Warmte waar denkt zij er zo over? 'Ik zie het nu bij kennis- wat aan te beleven is. Kolen!' sen. Die wilden niet aan kolen. En een gezanik Zo is het! gezellige mensen stoken Drie Engelse jongens trekken via Leiden door heel Europa Schildcrspatrooiis in Leiden leven CAO na LEIDEN Op een vergadering van de afdeling Leiden van de Bond van Nederlandse Schilderspatroons is dezer dagen de algemene afspraak gemaakt b\J het invoeren van de nieuwe C.A.O. de hieraan verbonden voorwaarden en af spraken nauwkeurig na te leven. LEIDEN De schuchtere pogingen van de westenwinden om de temperatuur in Nederland boven de 10 (of liever boven de 15) graden Celcius te houden, leggen ons weliswaar vakantieplannen in het hoofd, maar de uitvoering wacht bij de meesten nog op echt zomers weer. Niet bij de twee Engelse jongens op deze foto: Brian Hayes'holgite (r) en Philip Machell. die uit de Londense voorstad Cheam Surreykomen. Ze zijn eigenlijk met z"n drieën: de beide vrienden van 18 jaar en de 20-jarige broer van Brian. Allen. Zij hebben vorig jaar het plan „gesmeed" om met een bestelwagen (gekocht voor 900 gul den) zes maanden door Europa te trek- Het idee is hun ingegeven door de vader en een oudere broer van Brian en Allen. Beiden varen op zee en hebben veel van de wereld gezien. De „kleintjes" moesten dat ook maar doen. Dat doen ze dan nu. Allen komt over een paar dagen naar Rotterdam. Vlak voor het vertrek werd hij ziek. De jongens hebben er lang voor gespaard. Brian installateurJ en Phil (elektri cien) en Allen (constructeur) hebben het belangrijkste deel van hun spaar centen belegd in de oude Morris. Dat vonden ze nuttiger dan het in dans- of andere vermaaksgelegenheden te bren gen. Onderweg zullen ze proberen door hier en daar wat los werk te doen. hun financiën op peil te houden. Met hun bestelwagen (keurige gordijntjes voor de raampjes) reden ze gisteren nog steeds wat onwennig door het Leidse verkeer. Voorlopig toeren ze maar een beetje rond. Vorige week dinsdag zijn ze met de boot van Dover Oostende gevaren. Na een bezoek Brussel kwamen ze naar Holland. Het EENMAAL PER JAAR.. KLAAR furf|e de "gloed" nieuwe en sensationele vloeibare autowas beschermt uw wagen een heel jaar lang. Een beschermend schild voor uw auto een vol jaar lang. plan is via Amsterdam, de Afsluitdijk en de noordelijke provincies naar Ham burg te gaan. En dan naar het zuiden. Van het resterende spaargeld zouden ze met hun eigen kook- en slaapgelegen heid een heel eind komen. Maar ze willen ook naar Joegoslavië en Grieken land. Dan overvaren naar Sicilië, door Italië en verder naar Spanje en Frank rijk. In oktober hopen ze terug te zijn in Cheam. Ze hebben echter zoveel plannen dat ze toch wel wat willen bij verdienen en dat zullen ze ongetwijfeld doen zodra ze er de kans toe krijgen. Daarmee zal het wel loslopen menen ze. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Arie. zv A Kranenburg en M M Spijker, Ariea J C, dv C T v d Plas en J Dijkhuizen: Geertruida, dv G Freke en A Dijkhuizen; Hendrik, zv J de Ruiter en C de Roode; Alexander, zv F Hendriks en A v d Hoeven; Alexander S, zv R J C Graaf van Rand wij ck en E M Franken; Eric, zv J v Donk en M C de Rooij. OVERLEDEN: J v d Mark, 67, m; D Kraaij, 76, m; A M v Wijk, 3 mnd.d. Christenvrouwen Oegstgeest OEGSTGEEST Maandag 20 april houdt de Nederlandse Christen Vrouwen bond een ledenvergadering in Irene" om 8 uur. Mevrouw A. J. Frugte-Óuburg zal spreken over ,,Zo zag ik New York". De laatste bijeenkomst is op 1 juni; dan hoopt ds. B. van Ginkel uit Amster dam te spreken over: „Wat was het ge heim van Paus Joannes XXIII?" Ze hebben al getoond niet voor een kleintje vervaard te zijn. Als broer Allen beter is, gaan ze „op pad". Of ze het zullen redden? Met de auto hebben ze al tweemaal pech gehad. Vlak na Oostende brak de riem van de ventl- lateur en gisteren op het Levendaal moesten ze zo plotseling stoppen voor een handwagen, dat de hele imperial (kofferrek bovenop) losschoot en op straat terecht kwam. Maar motorisch is de Morris van 1954 wel in orde, zeggen ze. Hij zal nog duizenden kilometers moeien draaien Filmkring K. en O. Interessante avond met „Blonde Venus" LEIDEN De vertoning van „Bion- ie Venus" gisteravond in de filmzaal /an de Leidse universiteit was een waardige afsluiting van het wintersei zoen van de K. en O.-filmkring. Deze door Jozef von Sternberg ge regisseerde film stamt nog uit de bloeitijd van Hollywood in het begin van de jaren dertig. Men werd sterk getroffen door de ontwikkeling die de filmkunst sedertdien heeft doorge- Jozef von Sternberg bleek zich nage noeg uitsluitend op Mariene Dietrich te hebben geconcentreerd. Zij wordt zodanig belicht, dat al het andere in de schaduw verdwijnt, zelfs de twee mannen die om haar gunsten vechten. Het was een interessante belevenis nog eens met deze manier van filmen aanraking te worden gebracht

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3