UITNODIGING Geschenkenhuis VERDOES Ds. D. Keuning deed intree in Noord wijk aan Zee Aandelen Vereenigd Bezit van 1894' goede belegging in aandelen. VISSCRIJNICUWS BIJ D€ Jeugdconcerf Gouden echtpaar Kulk te Katwijk aan Zee Wij mogen nieuw leven beginnen Hervormde scholen doen het goed in Katwijk Kinderen sagen hoe hun eendjes werden gedood Salaris wethouders nog niet verhoogd; stemmen staakten in Voorhout Veilig Verkeer Oegstgeest heeft plannen NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 13 APRIL 1961 IJMUIDEN Zaterdag heeft de IJmuider machinefabriek en scheeps bouw H. Zwart de kotter 0.195 Antonette aan een gelukkige reder Georges Derijcker overgedragen. Dit was het23 ste schip dat het IJmuider bedrijf in de laatste jaren voor Belgische rekening heeft gebouwd. Over zes weken volgt het 24ste vaartuig, de Atlas, die de visserij op IJsland zal gaan bedrijven. De Antoinette maakte een geslaagde proefvaart op het Noordzeekanaal en is later op de dag naar de thuishaven vertrokken. De Antoinette is 27.20 meter lang, 6.30 meter breed en 3.40 meter diep. In de machinekamer staat een 300 pk Bolnesmotor. Het gekoelde visruim heeft een capaciteit van 300 kisten. De kotter dit scheepstype wordt in België middenslagtreiler genoemd beschikt verder over de meest moderne opsporings- en navaigatie-apparatuur. VisserUmars Sinds zaterdagavond beschikt de Neder landse visserij over een eigen mars. Di1 door de dirigent van de IJmuider Har monie, Jan Groot, gecomponeerde ziekstuk is opgedragen aan de heer W. G. Meyboom, de secretaris van de IJmui der Redersvereniging, die onlangs zilveren jubileum vierde Weekoverzicht In de afgelopen week was de haring met 5000 kisten in de IJmuider vishal- len de meest voorkomende vissoort, op de hielen gezeten door de makreel met 4800 kisten. Altijd nog heel aardige hoe veelheden maar toch al een stuk min der dan in de laatste weken. Voor de vismeelfabriek was er dan ook heel wat minder werk aan de winkel Dit bete kende dus dat men boven de opvang- prijs bleef zodat de besommingen van de treilers over het algemeen hoger lagen. Als goede derde kwam met 4500 kisten de koolvis uit de bus. De note ringen voor deze vissoort gingen bij de dag omlaag, de handel kon de over stelpende aanvoer niet aan. Daar kwam ong bij dat de schelvis gul en kabel jauw resp. 3600 en 2600 kisten even eens best vertegenwoordigd waren. De belangstelling van de handel richtte zich voornamelijk op deze produkten die zowél in het binnen- als in het bui tenland in een betere lucht staan dan de koolvis. Van deze overvloed aan schelvis en kabeljauw werd ook de wijting de dupe. Op vrijdag lag de prijs voor de dichte soorten weinig boven de acht gulden. Deze ruime rondvisaamvoer was voor een groot deel te danken aan de komst van verschillende treilers van de verre visserij. De KW 41 Elisabeth Christine voerde 1600 kisten aan en be- somde daarvoor f 43.000 Maar ook od de Noordzee kwam in de noorderlijke regionen meeir rondvis voor zodat de handel te kust en te keur kon inkopen. Soorten die in kwalitatief opzicht maar iets te wensen overlieten werden niet gekocht of voor heel lage prijzen. De logger- en kottervloot moest weer met schrale resulaten genoegen nemon. Men kwam niet verder dan een dinsdag 14 april concerteert HENK BRIËR in de Geref. kerk aan de Voorstraat te Katwijk aan Zee het Leids Jeugd kamer- orkèst. Gereduceerde toegangsprijs 75 cent. van 4000 kisten schol en 75.000 kg tong. Vooral onder de kust viel er weinig eer te behalen. Verschllende schepen probeerden het op 55 NB tussen de stenen. Deze vaartuigen konden tot re delijke resultaten komen, vooral in de laatste dagen ging het daar niet slecht door de aanwezigheid van veel tarbot Deze kotters boekten lonende besom mingen maar de meeste andere vaartui gen waren niet zo gelukkib. Aan stijve kabeljauwen was er geen gebrek. Et werden niet minder dan 8500 dikkop pen aangevoerd die gezien deze „inva sie" voor alleszins redelijke prijzen van de hand gingen. Vandaag aan de markt Voor de IJmuider maandagmarkt had- denden zich 137 vaarutigen gemeld, on der meer de IJM 37 Delft met 1050 kis ten, de VL 16 Voorloper met 1130 kis ten, de SCH 261 Onderneming 1 met 930 kisten, de SCH 117 Onderneming 2 met 915 kisten en de IJM 99 Egmorrt met 1500 kisten en 500 stuks stijve kabel jauw uit de IJslandse wateren. Thuis- stomend waren de KW 85 Rijnmond 4 met 60 kisten, de K W44 Rijnmond 3 met 830 kisten, de KW 3 Koraalbank met 760 kisten en de KW Rijnmond 1 met 130 kisten uit de omgeving van het Bereneiland. Deze hektreiler zal ver moedelijk aan de woensdagmarkt ver schijnen. KATWIJK AAN ZEE Op 16 april hoopt hei echtpaar Willem Kalk en Clasina van Beelen in alle stilte (wegens ziekte van de bruidegom) zijn gouden huwelijksfeest te vieren. De bruidegom werd in december ge opereerd en hij is nog niet geheel hersteld. De bruidegom ging op zijn twaalfde jaar naar het land. Op veertienjarige leeftijd verwisselde hij van vak en ging ter haringvisserij. Bij verschillende rederijen heeft hij 23 teelt ten op loggers gevaren, 's Winters werkte hij in de bouwbedrijven fails op perman in Den Haag). In 1926 bleef hij voorgoed aan de wal; hij ging als opperman werken. In 1938 werd hij bode-administrateur van de Ned. Christelijke Fabrieksarbeidersbond. later Christelijke Bedrijfsgroepencentra le. Dit werk heeft hU tot eind decem ber 1960 (tot zijn pensioen) gedaan. Actief Ook op ander terrein heeft de bruide gom veel gedaan. Zo is hij jarenlang bestuurslid van „De Verpleging" ge weest. Ook is hij van 1931 tot 1958 raads lid geweest voor de CHU-fractie. Vanaf 1932 is de bruidegom diaken in de Her vormde Gemeente en collectant in de Nieuwe Kerk. De bruid heeft voor haar trouwen bij verscheidene reders de netten geboet. Bruid en bruidegom zijn respectieve lijk 73 en 72 jaar. Van de acht kinderen (5 zöons eri 3 dochters) is één zoon in 1947 by de politionele acties in Ned.-Indië Lenteklokjes zingen in Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Morgenavond n half acht geeft het meisjeskoor „De Lenteklokjes", afdelingen A en B (van 5 tot 10 jaar), in de kapel aan de Voor straat te Katwijk aan Zee een uitvoe ring. Medewerking verlenen de afde ling D (boven 13 jaar) en mejuffrouw Ada van der Bent (piano). Dirigent is de heer Dirk van Vliet. KATWIJK AAN DEN RIJN, De paas. collecte door de Hervormde Gemeente gehouden bracht op ƒ1.106,56 De diaco niecollecten brachten in maart op 943.0L KATWIJK AAN ZEE, Dinsdag: hoog water 4.28 en 16.46 uur (springvloed); laag water 0.17 en 12.44 uur. op 20-jarige leeftijd gesneuveld bij Medan. Er zijn 31 kleinkinderen en 4 achterkleinkinderen Het zal, ondanks de ziekte van de bruidegom, die een zeer geziene figuur is in Katwijkhet bruidspaar in zijn woning Te Brittenstraat 78 in de ko mende dagen niet aan belangstelling ont- NOORDWIJK Gistermiddag deed ds. D. Keuning gekomen van Blok zijl zijn intrede bij de Hervormde Gemeente te Noordwijk aan Zee. Ds. Keuning vervult de vacature ontstaan door het vertrek van ds. N. T. Cu- pedo, die verleden jaar met emeritaat ging. De intrededienst werd onder anderen bijgewoond door afgevaardigden van de classis Leiden, de ring Bollenstreek, de plaatselijke Gereformeerde en Rooms-Katholieke kerken en het gemeentebestuur, benevens door een aantal collega's van ds. Keu ning, ook was een flinke deputatie aanwezig uit Blokzijl, de vorige ge meente van ds. Keuning. ook gemeenschap hebben aan Zijn lijden en dit betekent onszelfs te verloochenen, tegen bepaalde dingen ..neen" te zeggen. Dit kan ook betekenen leed van buiten af. het martelaarschap soms, maar vooral een van binnen uit „ja" zeggen tegen onze Heer. ook al komt dit op lijden en leed te staan. Dan komen we met Paulus tot de opstanding uit de doden. Dan is er iets van de spanning in ons leven die Paulus deed zeggen: Ik jaag naar het doel met als einde de opstanding. De intredetekst van de nieuwe predi kant was Filippenzen 3 vers 10 en 11 „Dit alles om Hem te kennen en de kracht Zijner opstanding en de gemeen' schap aan Zijn ïyden. of ik. aan Zijn dood gevormig wordende, zou mogen komen tot de opstanding uit de doden. Deze oproep van de apostel Paulus i niet alleen aan de Filippenzen maar oo aan ons gericht aldus ds. Keuning. Pau lus verzet zich tegen mensen is Gemeente, die meenden dat het zo niet ging. maar dat ook nog de besnij denis en andere Joodse ceremonieën noodzakelijk waren tot geloof. Staan deze gedachten zo ver van ons af? Wij z\jn ook geneigd elkaar iets oi te leggen. Wij willen vaak elkaar vast spijkeren aan een bepaalde keuze voot een politieke party, aan een schoolkeuze of een bepaalde manier van zondags- Deze dingen z.yn natuurlijk wel belang, maar als we ons daarop gaan vastleggen is dit een poging onszelf te gaan rechtvaardigen. En dan zegt Paulus dat we ons christen zUn daaraan niet mogen afmeten. Deze dingen zijn dan voor hem vuilnis geworden, waardeloos, zouden wij vandaag zeggen. Het gaat om andere dingen, namelijk Christus te kennen niet alleen verstan delijk. maar zich door Hem te laten beheersen. Wij, die in Gods oog niets betekenen, mogen door Christus leven uit de kracht van Zyn opstanding. Ja tot de Heer Deze dynamische kracht heeft de dood vernietigd en stelt ons tevens in staat een nieuw'leven te beginnen Wij mogen KATWIJK AAN DEN RIJN. In de Otto Baron van Wassenaer van CatwUck- school aan de Xarcisslraat werd de jaar vergadering gehouden voor de hervormde schoolvereniging. De voorzitter, ds. A. Makkenze, zei in zyn openingswoord, dat de heer M. M. Vögc door ziekte de school niet kon bezoeken. Het bestuur tracht voorzieningen te treffen. De secretaris, de heer A. van Leeuwen, deelde mee. dat het aantal leerlingen zo wel op de school in de Narcisstr. als op de Prinses Beatrixschool gesUdig toeneemt. Spreker zei verder, dat steeds meer ou ders van de gelegenheid gebruik maken, hun kinderen te laten testen. Tenslotte maakte de secretaris bekend, dat de ker- keraad van de Hervormde Gemeente aan het bestuur het verzoek heeft gedaan de kleuterschool in de Prins Bernhardlaan De penningmeester, de heer T. Onder water, lichtte zijn financieel jaaroverzicht -Brhxn uo j»;s3ueAiuo neA jeejs oa "3QJ ven'gaf als eindcijfer aan 140.324,94; de exploitatierekening over 1963 een bedrag van ƒ36.224.50; de balans per 3i decern- Wij hopen morgen, DINSDAG 14 APRIL a.s., 3 uur n.m. onze geheel nieuwe zaak in LUXE- en HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN te OPENEN. Grote collectie GERO - PORCELEIN - KRISTAL - GLAS - AARDEWERK en aanverwante artikelen. Vertegenwoordiging van vele bekende merken o.a. GERO - ARZBERG - ESCHENBACH - ROSENTHAL LEERDAM e.a. Gaarne nodigen wij u uit tot een bezoek. Badstraat 7 - Katwijk aan Zee Dinsdag is onze zaak Badstraat 3 GESLOTEN ber 161.951,13. Aan waarborgsommen staat een bedrag uit van 134.759.— waarvoor geleend moest worden 130,250 Het aftredende bestuurslid, de heer Ti Onderwater, werd herkozen. In de plaats van de heer A. van Leeuwen, die zich niet herkiesbaar stelde, koos .nen als be- stuurslid de heer C. van der Tol. De voorzitter sprak waarderende woor_ den aan het adres van de heer A. Leeuwen, die vele jaren bestuurslid secretaris is geweest. De voorgestelde statutenwijziging werd aanvaard. Goedgekeurd werd het voorste] tot overneming van de hervormde kleu terschool in De Koestal. Men verleende machtiging tot het - angaan van een geld lening. groot 26.723, ten behoeve de waarborgsom van de genoemde kleu terschool D.V.S. gaf ges-J uitvoering in Katwijk KATWIJK AAN ZEE Voor de jaar lijkse uitvoering van de drumband D.V.S. bestond vrijdag in de kapel de Voorstraat veel belangstelling. Voor zitter Nic. Kulk wekte de aanwezigen op de band te steunen, muziekgezelschap zich van zijn beste zijde liet kennen in een gevarieerd repertoire. Wie mocht menen dat de mogelijkheden met een band van sig naalhorens en trommen maar zeer be perkt zijn, heeft zich vergist. De vin dingrijkheid van de instructeur van D.V.S. bewijst, dat er steeds nieuwe ïances mogelijk zyn. Hier en daar werd wel eens te „dik" geslagen en er waren wel enkele on effenheden in de gelijkmatigheid, maar het geheel werd zeer verdienstelijk ten gehore gebracht In de pauze was er een verloting ter versteviging van de kas en erna speelde het toneelgezelschap „De Vliet- kanters" het blijspel „De gebroeders Kalkoen", waarmee iedereen zich zeer amuseerde. Bejaardensociëteit Lisse LISSE De afdeling Lisse van de Alg. Bond van Bejaarden hield de laat- ledenvergadering in dit seizoen. Voot de rit naar Apeldoorn had de voorzitter geen moeite om al direct 23 deelnemers te noteren van de 28 aanwezigen. De tocht zal plaats vinden op 25 juni a De voorzitter riep aller medewerking i voor het werven van leden. De mini- lum leeftyd om lid van de afdeling te worden is 55 jaar LISSE De zangvereniging ,,De Lof- stem" van de Geref. Gemeente zal dins dagavond 14 april de jaarlijkse zang- avond geven in het kerkgebouw aan dc Tulpenstraat. Het Meisjeskoor zal aar deze uitvoering medewerking verlenen. Aanvang 8 uur precies. Na de dienst werd ds. I< i harte lijk toegesproken door de burgemeester mr. G. F. W. van Berckel. De burgemees ter zei dat de preek hem uit het hart gegrepen was en hij verzocht ds. Keu ning de plaatseiyke overheid in het gebed te blijven gedenken. Namens de classis werd ds. Keuning verwelkomd door ds. J. van Dok en na mens de ring dov,. ds. A. Smits. Ouder ling A. Plug vertolkte de gevoelens van kerkeraad en Gemeente. Ds. Keuning dankte voor de hartelijke woorden en betrok in ddt dankwoord ook zijn- plaatselijke collega ds. W. Hoek stra, die hem 's morgens had bevestigd met een preek over Johannes 10 vers 11 „Ik ben de goede Herder. NOORDWIJK Tot ouderling bij de gereformeerde kerk van Noordwij k aan Zee zijn gekozen de heren: J. van Duin, H. van der Gugten, A. R. Los en C. Plug. Tot diaken de heren D. Brouwer en L. In sloot te NOORDWIJK NOORDWIJK Zaterdagmorgen zijn de eendjes in de Boekersloot doodgeschoten voor de ogen van dc kinderen, die de dieren door het voe ren van stukjes brood de winter hebben helpen doorkomen. Sommigen huilden. Eén jongetje riep met een verbeten gezicht scheldwoorden naar de man met het jachtgeweer. De bewoners van de Boekerslootlaan jn zeer ontstemd over het feit, dat dit afschieten is gebeurd op een zodanig tijdstip en een zodanige manier, dat tien tallen kinderen in de leeftijd van drie tot tien jaar er met hun neus bovenop konden staan. Tam De betrokken eenden hebben zich onge- ;er een jaar geleden bij de enkele tamme soortgenoten gevoegd, die in de Boeker sloot hun domein hadden. De kinderen daar uit de buurt voerden ze trouw en volgens de omwonenden waren ze zo tam geworden, dat ze uit de hand aten en in de hallen van de duplexwoningen kwa- hier eten voor ze was. Juist daarom zijn deze mensen zo verontwaardigd. De eenden hadden gemakkelijk weggelokt kunnen wo< den. Het was volgens hen beslist niet nodigdat ze domweg werden dood geschoten en dat nog wél terwijl veel kleine kinderen toekeken. Men doet in de gezinnen en op de scholen zijn best de jeugd eerbied bij te brengen voor wat leeft en groeit. In deze geest hebben de kinderen de eenden dan ook verzorgd tot er plotseling een jager met twee politiemannen komt on eind aan te maken. Wat bereikt deze manier met de opvoeding? Het resul taat is, dat de jongens straks met stenen gaan gooien naar de dieren of de buks op hen richten, zo verzuchtten de ouders. Schade Schutter C. van den Berg-handelde in opdracht van de heer De Groot, de eige- het aangrenzende land. Een schadecommissie uit Den Haag heeft ge constateerd, dat diens klachten over de door de eenden aangerichte schade ge grond waren. Men heeft hem dan ook toestemming gegeven tot het afschieten te gaan, hoewel het jachtseizoen is gesloten en een deel van de eenden aan het broeden is. De buurtbewoners zeggen begrip te hebben voor het fedt, dat verdere schade moest worden voorkomen. Hun ontstemming richt zich echter voornamelijk tegen de mander waar- ingegrepen, een manier die zij flagrant in strijd achten met elk pe dagogisch principe. Het is soms har de noodzaak dat dieren worden ge dood. Maar dat een groepje eenden moet worden neergelegd precies voor de ogen van kinderen die juist een hele winter hun best hebben ge daan deze watervogels in het leven te houden, dat wil er bij velen niet Agenda Katwijk-Zee 13 april Johannes Calvij-nschool - Vergadering „Arjos". 8 uur. 14 april Herv Verenigingsgebouw - Herv-Geref. Mannenveremging „Calvijn' 8 uur. 16 april Kapel Ds. L. Vroeginde weij. pred. te Delft 8 uur. 16 april Wijkgebouw Abeelplein - Laatste wjjkavond van de wijkgemeen, „Zuid". 8 uur. 16 april Geref. Gemeente (Remis straat) Ds. H. van Gilst, Lisse, 7.3! 16 april Herv. Jeugdhuis Familie, avond meisjesclubs C.J.V.F., 8 uur. 17 april Herv. Jeugdhuis Famil-# avond meisjesclubs C J.V.F.. 8 uur. 17 april Wijkgebouw Abeelplein Gezellige contactavond voor de collectae ten van de Vijf-cents-actie van de w ken Overduin, Zuid en West, 8 uur. 17 april Zaal 4 van het Jeugdhuis Vergadering Bij-belstudieclub „A-mos 5 Auto vernield in Hiilegom HILLEGOM In de nacht van z dag op zondag reed een auto door d Hoofdstraat, waarin vier jongemannt; zaten. De bestuurder B. B. uit Hillegos raakte ter hoogte van het postkantoor macht over zijn stuur kwyt. De aui raakte een lichtpaal en de muur van cal „Klein Flora". De jongelui kwamen met de schrik af, maar de auto n geheel vernield. Onderzoek t.b.c. in Hillegom geslaagd HILLEGOM Hoewel de definitie* Eegevens nog niet bekend zijn, kan reed; lans worden gezegd dat het onderzoè op t.b.c. in Hillegonf een succes worden. Toch zijn er misschien mensen, die w«. gens ziekte, afwezigheid of om andere denen verhinderd waren aan het onder zoek deel te nemen. Voor hen bestaat öt gelegenheid zich nog in Sassenheim (Ge reformeerd Jeugdhuis) van 14 tot 2 april of in Lisse (Groene-Kruisgebouw van 24 april tot 8 mei te laten doorlich ten. Raadslidmaatschap in Hillegoms K.V.P. HILLEGOM Nadat de heer C. G. K Meskers voor het lidmaatschap van df Hillegomse raad had bedankt, werd doo: het centraal stembureau de heer G. A van Triigt als zijn opvolger aangewezen Nu deze aan genoemd bureau te kenner heeft gegeven dat hij daarvoor niet aanmerking wenst te komen, is de her F. Out als opvolger aangewezen, ft volgorde van de k.v.p.-lijst is daarna L J. Koot. P. J. van Saase. HILLEGOM De opbrengst van d- reuma-collecte, in Hillegom hetf f 2.568,34 opgebracht, dat is f 500 mee dan in 1963. Key en Kramer zal 25 juni 10 (v, 10)% dividend voorstellen alsmede in aandelen uit de agioreserve. Kon. Ned. Gist- en Spiritusfabriek fc 14 mei 19 (v. j. 10)% dividend VOORHOUT Het voorstel van de burgemeester de webhouderssalaris- sen te verhogen van f 1880 tot f 2679 heeft het in de gemeentelaad niet j* haald. De stemmen staakten--met vijf tegen vijf. De heer Warmenhoven, zed, dait men met een begrotingstekort van bijna een ton beter kan bezuini gen dan salarissen verhogen van wethouders die alleen in de avonduren vergaderen. De wehouders hébben desgevraagd erkend, dat het voor het huidige bedrag best kan. De heer G van der Tang voelde min veel voor het voorstel. Als ei verhoging van presentiegelden voo raadsleden achteraan komt, zal hij zeker tegenstemmen. De heer Van Schooten daarentegen wilde ook nog een wethou derspensioen. Wethouder De Groot merkte op met tal van bezwaren tc kunnen instermnen. Hi; wilde evenwel ook aan de opvolgers var de huidige wethouders denken. Ook bur gemeester Smolders vond, dat men deze Leidse zwerver weer weg uit liet A.Z. OEGSTGEEST De 68-jarige Leidse zwerver en A.O.W.-weigeraar Gerrit Jansen, die vorige week in verregaande staat van ondervoeding in het academisch ziekenhuis werd opgenomen ei daaruit weer ontsnapte, heeft nu vooi de tweede keer het academisch zieken huis verlaten. Hij was erheen gebracht door de politie van Oegstgeest, die de man slapend' had aangetroffen in schuurtje van de familie De Graaf de Haarlemmertrekvaart. Hij bleek niet van zins te zijn zich aan een medische behandeling te onderwerpen. OEGSTGEEST De Vereniging Veilig Verkeer, afd. Oegstgeest, hield in „Het Witte Huis" haar jaarlijkse leden vergadering. De secretaris, de heer W. P. Teding van Berkhout, gaf een over zicht van het jaar 1963. De vereniging telt momenteel 417 leden. De heer W. F. Eggink las het financiële verslag. De heer Van Weizen bracht verslag uit ;ns de kascommissie. In de kascom- missie hebben zitting de heer Stierman i een nog aan to wijzen lid. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Huiskamp herkozen. Tot opvolger aar de heer Eggink werd de heer J. W Leeuwen benoemd. In de vacature Heidsma de heer A. C. Verhoeven. Bij de rondvraag pleitte de heer Van Weizen voor een verkeersdag voor oud en jong. zoals men die reeds eerder heeft gehad. Het is de bedoeLing, zo deel de de voorzitter mee. ook dit jaar de testwagen naar Oegstgeest te laten ko men, waarschynlijk in mei. In deze wa gen kan ieder getest worden o.a. op gezichtsveld, scherpte, reactie, verblin ding. afstand- en dieptewaarneming (van groot belang voor automobilisten). Verder zullen er films voor de jeugd worden vertoond. Ook zijn er plannen voor een verkeerscursus en diverse pro- pagand a-acties. De heer Koerten brak een lans voor de kleuters die iri Oegstgeest heel wei nig speelplaatsen ter beschikking heb ben. De heer Steenmetser deelde mee. dat hiervoor plannen klaar liggen. Hierna werden nog diverse verkeers problemen door de heer Koerten be handeld. zaak los van de personi moest zien, Tegen stemden de heren Van Vliet, Van der Tang en Jansze. De heer F. van der Geer was afwezig wegens ziekte. Het voorstel komt in de volgende vergade ring weer aan de orde. Vrachtauto Vervolgens werd langdurig gesproken over het vaststellen van een krediet 16.500.voor de aankoop van vrachtauto De heren Van Vliet en der Tang stelden vele vragen. Zij vonden, dat B. en W. de raad een taxatierapporl van de oude wagen hadden moeten leggen. Vorig jaar ls aan c":e wagen ƒ4.000,— gerepareerd. Een bedrag 700,— als inruilwaarde achtten zy veel te laag. De voorzitter en de heer W va Ploeg zeiden, dat het nog slechts oi kredietaanvraag ging. Er kan nog wel °en voordeeltje in de transactie zitten. De raad moet wat meer vertrouwen in het college van E. en W. stellen. Het kre. diet werd verleend met zeven tegen drie stemmen. Tegen waren d- heren Van Vliet. Warmenhoven en Van der Tang. Boekengeschenk aan Oegstgeest OEGSTGEEST Woensdag omstreeks 3 uur hoopt de ambassadeur van de Verenigde Staten in Nederland. ZE. John S. Rice, een boekengeschenk aan te bieden aan de Stichting algemene open bare bibliotheek Oegstgeest". OEGSTGEEST Woensdag 22 april 8 uur houdt de Boerenleenbank Oegsr- geest in Het Witte Huds een al-gemene vergadering. De agenda telt 10 punten, w.o. verkiezing van twee leden van dt raad van toezicht en een lid van het bestuur Feestavond in Oegstgeest OEGSTGEEST In het patronaats gebouw hield de Gereformeerde jonge renvereniging een feestavond. Na een kort openingswoord door dc voorzitter, de heer P. Bolhuis werd het TV-spel „Wie van de drie" gespeeld. Hierna volgde een klankbeeld. ..Moderne jeugd gezien door ouderen en de jeugd in deze Na de pauze werd het toneelstift in tegemoet" opgevoerd, regie Pim de Koning. De avond werd besloten met een toespraak van de ere-voorzitter de heer S. Postma,

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 4