GEREF. TRIIIMFATORKERK RUIMTE EN UITZICHT in Architectonische aanwinst in KATWIJK if sp ir: '1 j .li li I Wij?f' liilfïi iSPi Plannen voor een nieuw bankgebouw Langeraar in kannen en kruiken Clubgebouw veranderde van een droomwens in blok aan t been Geref. vrouwen bijeen in NOORDWIJK NIEUWE LEIDSE COURANT 5 DONDERDAG 9 APRIL 1964 1 1 mmmmÈÊÊ KATWIJK AAN ZEE Dc nieuwe Gereformeerde Triomfatorkerk be tekent reeds uiterlijk een belangrijke architectonische aanwinst voor het tot een kleine „stad" uitgroeiende Katwijk. Reeds op een grote afstand ziet men de slanke toren fraai afsteken tegen dc bewolkte óf, als het nu en dan eens zo valt. blauwe hemel. De omgeving is nog niet gereed, want de kerk komt in een brede strook groen te staan. Aan de zuidoostzijde zal inert, aan te leggen plantsoen zich tot de nieuwe weg ■naar de Hoornesbrug uitstrekken. De te genwoordige weg verdwijnt namelijk. Men moet die omringende gazons en be planting als een onderdeel van de mo derne architectuur zien. Wanneer alles klaar is. zal het effect pas volkomen zijn. De hoofdingang, door een brede luifel overdekt, ligt aan de rustige achterzijde. Er is dus gezorgd voor een geleidelijke overgang van de roezigheid naar de stilte èn omgekeerd. Die luifel wordt zijdelings voortgezet in een afsluitende pergola, waarachter ook een beplante hof ligt. De kerkbezoekers kunnen er na de dienst rustig napraten. Als het regent, is daar binnen gelegenheid voor. Architect Teun Bier, (van het Haagse bureau A. Verschoor en T. Bier) heeft de opzet en de inrichting wel heel goed overdacht. Ongeveer twee-en-een-half jaar geleden werd de opdracht gegeven en de samen werking met de commissie van be heer en de aannemersfirma W. Ouwehand en zoon is sindsdien bui tengewoon goed geweest. De com missie ging akkoord met de ideeën van de architecten, die met deze kerk hun vijfde grote werkstuk hebben geleverd. Het resultaat mag gezien worden Vooruit gang Wat een verschil met vroeger, zo'n mo derne kerk, waarvan elk onderdeel door dacht is, waar alles betekenis heeft en, dank zij de wetenschappelijke behande ling van vitale zaken, zoals de akoestiek en net licht, de toeval-factor vrijwel is uitgeschakeld. Ouderen kunnen het zich nog wel her inneren, hoe in dc goede oude tijd een kerkgebouw eigenlijk niets meer was dan een mensenpakhuis. Vooral de Ge reformeerden hebben jaren en jaren moe ten voortsukkelen met in feite gebrekki ge lokaliteiten, waar het of te koud of te heet, vaak benauwd en slecht geven tileerd was, waar niet zelden de zondagse pakjes en jurken aan de goedkope ver nis bleven kleven. En dan die logge kansels, ontstemde of windzieke orgels, stinkende gaslam pen en nog veel nare dingen meer. Lang zaam aan kwamen de verbeteringen, de restauraties, werden er mooiere kerken gebouwd. Maar het zou nog lang tot na de tweede wereldoorlog duren, eer het juiste besef van wat een kerk eigen lijk is. meer algemeen ging leven. Liturgisch besef We zouden niet willen beweren, dat al de nieuwe kerken, uit onze welvaart op geschoten, werkelijk mooi zijn. Maar de bouwers en mèt hen de opdrachtgevers begrijpen tegenwoordig in veel gevallen wel, war het om gaat en hoe dus on geveer de. voor een verantwoorde litur gie gewenste vormen en verhoudingen, zullen moeten worden. In Katwük aan Zee heeft men dat bü de Gereformeerden ook begrepen. Toen we de Trtumfatorkerk-in-afwerking eens doorliepen, was alles nog in rommelige beweging, waarbij een niet-vakman zich maar moeilijk dc toekomstige orde kan voorstellen. Men zette banken, legde gro te lappen geluiddempende vloerbedek king Ruimte Een paar dingen vielen ons dadelijk op: de ruimte en de kruisarmen in i terieus antiek grijs gegoten glas. Hier trof toch wel een fundamenteel verschil met vroeger, toen een overmachtig tra al kansel-orgel-complex alle aandacht naar zich toe trok. Ook hier staat er eer kansel, een mooie zelfs, van cristallino oer, maar tegelijk héél bescheiden, terzijde van de avondmaalstafel van tro pisch wengé-hout. De criistaUino-idoopvont, aan de andere zijde van de tafel, is niet meer of niet minder opvallend dan de an dere voorwerpen van het liturgisch centrum. En boven dut alles, boven de laag schijnende banken en ruime paden is de ongebroken ruimte, die richt en verheft. Vorige generaties waren zuinig met de ruimte, die immers, ongebruikt, geld kost. Daarom maakte men die produktief door galerijen met zoveel mogelijk zit plaatsen aan te brengen. In de Triumfatorkenk zijn ze niet te vinden, behalve een, de orgelgalerij. Maar "die heeft, als plaats voor het koor. een liturgische functie cn de Gemeente heeft haai- bovendien achter^ de rug. De Triumfgtorkerk is niet uitsluitend een preekkehk: het sacrament, de aan bidding. de lofzang worden hier, naast de verkondiging, kennelijk ook heel be langrijk geacht. Er is hier 'n gelijkwaar digheid van alle elementen. Zo is het mogelijk, in deze. op nieuwe leest ge- schoeie kerk. een volledig liturgische dienst te houden. De Triomfatorkerk zoals men haar ziet als men van de Zee weg komt. Foto D. Kruyt beperking gedaan. Maar de aandacht moet immers naar voren en naar boven worden gericht. Zo fascineert de reeds Akoestiek Om een goede geluidswerking te be reiken, is de achtergrond (die van de or gelgalerij en de hoofdingang) afwisse lend van gewone en mevrietstenen ge maakt. Deze zachte stof. uit cement en houtwol samengesteld, absorbeert de na galm. Ook de verhouding tussen de af metingen van het interieur en het vlak ke, van gesloten vurenhout-zonder-kwast gemaakte plafond, zijn akoestisch van belang. Zo werden in deze kerk micro foons en geluidsversterkende apparaten onnodig. Men heeft voor de akoestiek het advies m het T.N.O. van de Technische Ho geschool en voor de verlichting dat van Philips gevraagd. Deze verlichting is reohtstreeks. zonder zichtbare ornamen ten die het ruimte-effect zouden kunnen verstoren. De kerk wordt door heetwa- ter-circulatören verwarmd. Ze zijn ook onder de voetsteunen aangebracht. Ramen SCHOENMAGAZIJN „CINDERELLA" Rijnsburg - Telefoon 2754 NOORDWIJK De wisselmedailles van de schietvereniging Blijft voor 't land werden met de buks gewonnen door J P Goudriaan 45 punten; le klasse; W Wassing 44 punten 2e klasse; J Schmal 45 punten 3e klasse. Met KSO: J Plug 58 punten le klasse; J van Weut 55 pun ten 2e klasse. genoemde antiek-gegoten-glas-construc- tie. die het begin van de toren begeleidt. Van opzij wordt het liturgisch centrum door het grote gebrandschilderde raam verlicht. Dit werk van de Boskoopse kun stenaar Toon Hendriks, in overleg mei de bouwcommissie ontworpen, toont al lerlei visserij-attributen. Vanuit de bij ruimte, die, gewoonlijk door een ei houten vouwwand van de kerk afgeslo ten, in het seizoen het aantal zitplaatsen van zevenhonderd tot duizend kan opvoe ren. heeft men het volle gezicht op dit prachtige raam. Geen imitaties Er is uitsluitend van natuurmaterialen gebruik gemaakt; de kleuren zijn écht. ei kwamen geen verf of andere kunstmati ge dekkingen bij te pas. Imitaties acht architect Bier niet met het karakter de Kerk overeen te komen. De banken en de orgelgalerij zijn van sLpo-mahonie, de andere materialen noemden we e" Bijruimten De zaal bestaat uit drie. van elkaar te scheiden ruimten. Het toneel wordt lopig als consistorie gebruikt. Zolang namelijk de bijgebouwen nog niet bedrijf zijn genomen, dient de eigenlijke consistorie als studeerkamed van ds. Bak ker. die met zijn gezin in de kosterswo ning intrek neemt. De langslopende gang. waardoor men ook de kerk kan betreden, wordt tevens garderobe. Het ligt niet in de bedoeling, dc drie zaalgedeelten naast elkaar te gebruiken. Het middelste dient als scheiding. Wel kan de gehele zaal voor allerlei doel einden dienen. De Triumfatorkerk zal spoedig, op het orgel na, zijn voltooid. Wanneer ook dat is geplaatst, is Katiwijk een waardevol monument rijker geworden. En de Ge reformeerden in 't bijzonder zullen heel gelukkig zijn met hum mooie kerk Bloemsierkunst in Koudekerk KOUDEKERK De afdeling Koude kerk aan den Rijn-Hazerswoude 'Rijn dijk) van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hield in het Ver enigingsgebouw een ledenvergadering. Het, onderwerp Bloemsierkunst", zou door mejuffrouw C. Hermsen uit Apel doorn worden belicht. Op duidelijke wijze liet zij zien, hoe met heel weinig materiaal fantastisch mooie bloemstukjes te maken zijn. In korte tijd werden on der haar leiding stukjes vervaardigd in Japanse-, Engelse- en Amerikaanse stijl. Alle aanwezigen waren voldaan over de resultaten. Vervolgens werd medegedeeld, dat het jaarlijks reisje (naar Amsterdam en Eg- mond aan Zee) op 14 mei zal worden ge houden. Ter vergadering gaven zich hier voor 31 leden op. De collecte ten bate van het bejaardenreisje werd besproken. Verscheidene dames gaven zich op om te collecteren. Daar tussen 27 april en 2 mei moet worden gecollecteerd voor de Sa- kor, zal de collecte voor het bejaarden reisje worden gehouden tussen 20-25 april 1964. Eerste steen voor dorpshuis Ter Aar TER AAR De eerstesteenlegging voor het in aanbouw zijnde dorpshuis zal plaats hebben zaterdag 11 april 's middags om 2.30 uur. De plechtigheid zal worden verricht door de echtgenote van de burgemeester, mevrouw Hogen- boom, daarbij geassisteerd door de echt genoten van de beide wethouders. Daar na zal iedere inwoner tegen betaling var: f2,50 per steen eenzelfde handeling kun nen verrichten, wat op de foto zal wor den vastgelegd. De foto krijgt men thuis gestuurd. Spreekbeurt Ter Aar TER AAR Vanavond spreekt v de Geref. Bond in gebouw Jonathan ds- A. van Eijk uit Bergschenhoek. Aan vang 7.30 uur. Onderwerp: „Het land waar God Zich openbaarde". Met ver toning van dia's. TER AAR De huis-aan-huis collec te voor het algemeen sociaal fonds Draagt Elkanders Lasten heeft f 204,Of opgebracht. De collecte voor het Natio naal Reumafonds heeft het mooie bedrag van f 467,71 opgeleverd. TER AAR De boerenleenbank Langeraar heeft bij gelegenheid van de jaarlijkse algemene vergadering een keurig boekje het lioht doen zien, waarin de leden een overzicht wordt gegeven van de gang van zaken bij de bank in 1963. Al direat bij het begin wordt de verontschuldiging aange boden, dart het dienstbetoon aan de leden en relaties niet het vereiste peil heeft bereikt, doordat de bank kampt met ruimtegebrek. De huisvesting laat veel te wensen over, het bankgebouw is te klein voor al de zaken die moeten worden behartigd. De plannen voor de bouw van een nieuw modern gebouw zijn volledig klaar. De grond is reeds aangekocht. Het wachten is op de rijksgoedkeuring. Zo dra die er is, kan het bestuur tot uitvoe ring van de plannen overgaan. De bank maakt een goede ontwikke ling door, zoals blijkt uit de financiële gegevens van het jaarverslag. Op de spaarrekeningen werd in 1963 gestort f 1.327.176 en terugbetaald f 973.473. Op de 1519 spaarrekeningen stond op 31 de cember 1963 f 2.577.981.29; gemiddeld was dat per inlegger f 1696. Op de lo pende rekeningen had men de bank toe vertrouwd f 2.911.679. Aan nieuwe voor schotten werd opgenomen f 498.276, zodat de 200 voorschotnemers samen voor f 1.709.950.32 van de bank in gebruik hebben. Strenge winter Over de algemene gang van zaken wordt opgemerkt, dat de strenge winter van 1963 de economie heeft beïnvloed. De winsten zijn minder sterk gestegen dan de produktie en ook de investerin gen zijn in het algemeen niet zo sterk opgelopen. De loonbewegingen drukken ook op de bedrijven die relatie met de bank hebben. De woningbouw heeft dit voordeel voor de bank aat er meer hy pothecaire leningen kunnen worden ge plaatst voor de bouw van woningen en bedrijfspanden. In de landbouw kon een bevredigend resultaat worden bereikt door het hoger peil van de prijzen, ondanks de regen achtige zomer. In de'tuinbouw vraagt het toenemen van rationalisatie en speciali satie steeds grotere zorg. Daarmede is kapitaal gemoeid Op de balans vinden we de gebouwen gewaardeerd voor een bedrag van f 28.500. De reserve volgens de statuten is f 36.459 groot en als winst wordt aan gemerkt een bedrag van f 9.452.75. Aan rente is ontvangen in 1963 f 116.294.66 en uitbetaald f 78.416.96. Uit een vergelijkend overzicht blijkt, Surinaamse minister bij bedrijf in Alphen ALPHEN. De Surinaamse minis ter van Economische Zaken, de heer Soemodiliardjo, heeft gistermorgen een bezoek gebracht aan de Lakfa brieken Varossieau en Cic. De heer Socmodihardjo maakt momenteel eer studiereis door enkele Europese lan den. Bij zijn bezoek in Alphen weri hij vergezeld door mr. C. C. de Rooy, adviseur van het kabinet van de ge volmachtigd minister van Suriname in Den Haag. Beide bezoekers werden in de directie kamer van het bedrijf in Alphen be groet door directeur A. H. C. van Wersch en adjunct-directeur A. Sprokkereef. Het was tussen de heren Soemodihardjo en Wersch een hernieuwde kennisma king. Het Alphense bedrijf heeft in Suri name een dochteronderneming waar beide heren elkaar vorige maand ont moetten. Deze ontmoeting leidde tot het bezoek van gisteren. Het hoofddoel van de reis van de Su rinaamse minister is het leggen nieuwe zakelijke contacten, waaruit in dustriële activiteiten voor zijn land kun nen voortspruiten. De achterzijde van de Katwijkse Triomfa torkerk. Foto D. Kruyt Oud-leerlingen in Rijnsburg feestten RIJNSBURG De vereniging van oud-leerlingen van de christelijke tuin bouwschool die thans ruim driehonderd leden telt. heeft het seizoen besloten met een feestavond in De Jeugdhaven. De Haagse toneelvereniging Nieuw Leven vertolkte een blijspel in drie bedrijven, geschreven door Joh. Blaaser. Het stuk werd vlot over het voetlicht gebracht. De muzikale omlijsting was in handen van het Rijnsburgse gitaargezelschap The Strig Brothers (gebroeders Van Egmond). Voorzitter Ben van Vliet overhandigde de dames van het gezelschap bloemen. Hij noemde mevrouw Docter de moeder van de oud-leerlingen (het bestuur ver gadert bij de directeursvrouw thuis en zij zorgt dan voor koffie cn dergelijke). Zij kreeg een mooie mand bloemen. De bijeenkomst, die ook werd bijgewoond door directelr G Docter en voorzitter J. Heemskerk van de plaatselijke afde ling van de CBTB. werd afgerond met een verloting. HORLOGES GOUDEN RINGEN VERLOVINGSRINGEN KLOKKEN Vrijblijvend zichtzendlng aan huis G. KOELEWIJN Speeltuinproblemen in Hazerswoude HAZERSWOUDE In dc bovenzaal tn „Het oude raadhuis" hield dc speel tuinvereniging „Ons verblijf' een leden vergadering. Aan dc oproep van het be stuur had een gering aantal leden gehoor gegeven. Voorzitter J. J. v. Vliet zei. dat er geen sprake was van grote activiteit in het afgelopen jaar. Hij uitte kritiek op de leden. Wanneer er niet meer animo komt. zal dit tot consequenties aanleiding geven. Hij deed een beroep op de leden meer medewerking te verlenen, zodat niet alles komt te drukken op enkele leden. Het hier om het welzijn van een 300 kinderen. De secretaresse mevr. Van Tol-Kraaye- veld, gaf een jaaroverzicht Jammer was het, dat men, genoodzaakt door finan ciële moeilijkheden, moest overgaan tot het verhuren van het clublokaal. Door het mooie zomerweer was het aantal leden sterk toegenomen, doch bij het aanbie den van de nota vielen weer velen at Voor het komende seizoen zijn tegels aan gebracht voor een gunstig „zitje" voor de ouders. Er zullen, alvorens de speeltuin weer kan worden geopend, nog enkele herstel werkzaamheden moeten worden verricht Penningmeester D. Plaizier gaf een financieel overzicht. Ondanks de grote uitgaven kon men nog op een batig saldo terugzien. De penningmeester had ook een begroting gemaakt voor 1964. Deze luidde minder gunstig. Het clublokaal, dat in het verleden een droomwens was. is thans een blok aan het been geworden. De penningmeester raadde aan zo moge lijk het clubhuis van de hand te doen. zou financieel een betere situatie scheppen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden J. J. v. Vliet, D. Plaizier en G. de Ruiter herkozen. Verkopen! Belangrijk was hierna de bespreking inzake het clubhuis. De heer G. de Kooter van mening, dat men niet tot ver koop moest overgaan, omdat men het ge raamde bedrag niet zal bereiken. Tracht door verhuur het lokaal te kunnen be houden, zei hij. Voorzitter Van Vliet kon zich daarmede niet verenigen en zag de oplossing in verkoop. Er is geen andere oplossing aldus penningmeester D. Plai- De kosten zijn te hoog en de moei lijkheden te groot. Burgerlijke stand van Hazerswoude HAZERSWOUDE Geboren: Corne lia M J d v C J M Duivenvoorden in der Post Stephan A z v R F Raaijmakcr en C A Nooteboom; Sylvia L d v J W Knijnenburg en M Buze; Klaziena d v W van Gent en P Albers; Gabrielle F M d v H M M Hoogeveen en J G W H Meijer. Getrouwd: J M M Kramp, 27 jr A M J de Groot, 28 jr HAZERSWOUDE Onze plaatsgeno ten, de heren L. A. Verhorik en J. v. Vliet zijn geslaagd voor het jeugdleiders examen. Hiermede kunnen zij thans de jeugd onderrricht geven in de voetbal- HAZERSWOUDE Zaterdagmiddag en -avond zal de chr. gemengde zangver eniging „Zang en vriendschap" een -grote bazaar houden in het Herv. verenigings gebouw. De opbrengst zal worden be stemd voof het aflossen van de nieuwe piano, die voor de wekelijkse repetities dringend noodzakelijk was. De zaal open om half drie. Besloten werd. na langdurige discussie, ver te gaan tot verkoop, onder voor aarde dat de geraamde prijs zal worden verkregen. Wanneer dit niet wordt be reikt, zal men het clubhuls aanhouden. Uitvoerig stond men stil bij het toezicht op de speeltuin. Enkele dames zullen trachten een commissie van huismoeders >rmen, die zich hiermee wil belasten. Het bestuur juichte dit ten zeerste toe. Dit zou het bestuur aanzienlijk verlichten en financieel een goede kostenbesparing betekenen. Tevens kan dan de speeltuin langer geopend blijven. De opening zal voorlopig gesteld kun- sn worden op 1 mei dat de tegoeden op -de spaarrekeningen 4 maal zo groot zijn als in 1957 en de totaalomzet van de bank beliep in 1963 f 21.990.000 tegen f 6.992.000 in 1957. Op de jaarvergadering vertelde de voorzitter, de heer M. Keyzer, dat de omzet van de bank in 1963 met 4',2 miljoen gulden is gestegen. De rentabiliteit gaf weer een verbete ring te zien. De rente van de spaar bank is met ingang van 1 januari 1964 vastgesteld op 3'i. 31, en 4 pet, de hypotheekrente bedraagt voor 1964 5'i pet, dit is nodig geworden door de stijging van het disconto van de Nederlandsche Bank. In de raad van toezicht werd herko- ;n de heer C. J. J. v, d. Burg en als lid van het bestuur werd herkozen de heer v. d. Hoorn. Van de winst werd f 7000 geboekt op de bouwreserve. De leden hebben met klem aangedron gen op de bouw van een nieuw bank kantoor. Zij verzochten daarbij om een goede parkeergelegenheid. Nieuwe vorm van transport Alphen ALPHEN Het veevoedertransport heeft in de loop der jaren een krachtige ontwikkeling doorgemaakt. Werd het een halve eeuw terug in kisten en jute zakken van de fabriek naar de veehou ders vervoerd, thans is men ook bij de aloude veevoederfabriek „De Leerhoeve" ergegaan -tot het „bulktranspofrt". Hier bij wordt het veevoeder uit de silo's in het bedrijf per ..bulkauto", waarin zich zes vakken bevinden voor het vervoer van de produkten. naar de veehouders- bedrijven vervoerd, waar het opnieuw in silo's wordt gestort. Gisteren heeft de directie in aanwe zigheid va-n een aantal genodigden de speciaal vervaardigde transportauto offi cieel in gebruik genomen. Tevoren had in hotel Sentraal een bijeenkomst plaats, waar een uiteenzetting van het systeem werd gegeven door de heer J. van der Velden. In Amerika is men reeds in 1950 tot dit systeem overgegaan, daarna volg de België in 1957, waarna het vervolgens vorig jaar ook in ons land voor de eerste maal werd toegepast,. Dit buiksysteem geeft niet alleen verlichting van arbeid, maar tevens ruimtebesparing. ALPHEN De heer F. S. I. Knaapen is met ingang .van 1 mei benoemd tot tweede procuratiehouder bij de Coöp. Raiffeisenbank in Alphen aan den Rijn. Dc- lieer Knaapen zal speciaal worden belast met beleggingen, effecten- en assurantiezaken. Hij heeft op deze ter reinen een jarenlange ervaring. Schaaksucces NOORDWIJK In het deze week te Nijmegen gehouden toernooi om het Ne derlandse Studentenschaakkampioenschap heeft onze plaatsgenoot de heer A. van den Berg een gedeelde eerste plaats ver overd. Hij moet een beslissingswedstrijd spelen met Enkelaar uit Amsterdam. De winnaar zal Nederland vertegenwoor digen op het te Krakau te houden toernooi im het wereldkampioenschap schaken Door studenten. Gouden jubileum NOORDWIJK Op luisterrijke wijze verd gisteravond in het Casino het 50- jarig bestaan van de r.k. Middenstands vereniging gevierd. Aanwezig waren on der anderen de burgemeester, mr. G. F. "V. van Berckel, diverse raadsleden, afge- ■aardigden van de algemene cn de chris telijke middenstandsverenigingen. De heer F. A. Timmermans sprak een inleidend woord, waarna een vlot caba- retprogramma werd afgewerkt getiteld: Een avondje uit, waaraan onder andere meewerkten de wereldkampioen gooche len Fred Kaps, The Spotlights en Tobi Rix en Frans van Dusschoten. Aanbesteding twee scholen Noordwijk NOORDWIJK Gisteren is in Het Hof van Holland de aanbesteding ge houden voor de bouw van een nieuwe Wilhelminaschool en een nieuwe Geer- truida-kleuterschool In totaal waren er 37 inschrijvers. De hoogste was de firma Spanjersberg te Wateringen met f 660.000, de laagste de firma A. J. van der Geest te Sassenheim met f 487.250. De nieuwe begroting van de twee scholen gaf een bedrag van f 480.000 aan. De gunning is aangehouden. NOORDWIJK In het verenigingsge bouw werd de feestelijke jaarvergadering gehouden van de Gereformeerde vrou- rcrcniging „Wees een zegen", onder leiding van mevrouw T. Bouma-Vellenga. De jaarverslagen werden uitgebracht door de dames K. van Dalen-deGruyter en M. Korbee-Houwaart. De vereniging maakt zich verdienstelijk op charitatief gebied, zo ontvangen alle zieken uit de gemeente met kerstmis een attentie en ook wordt steun verleend aan objecten in het buitenland, zoals aan zieke predikanten in Hongarije. De heer U. M. Wiersema vertoonde en kele interessante films, opnamen uit Noor wegen en Zuid-Afrika. Voorts werden en kele leuke stukjes opgevoerd en werden spelletjes gedaan. Ook werd een grote verloting gehouden en ds. B. Bouma be sloot de geslaagde en zeer goed bezochte NOORDWIJK-BINNEN De NIEUWE LEIDSE COURANT vraag! voor haar agent- schap NOORDWIJK-BINNEN tegen eind april een AGENT-BEZORGER voor de middaguren Goede bijverdienste. Nadere Inlichtingen Abonnementen afdeling Nieuwe Leidse Courant, Steenstraat 37, Leiden. Telef. 01710—31441.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 5