weekaanbiedingen Amerikaanse vrouw koopt haar luxe op afbetaling Begrafenis mej. H. M. Caspari TEEKENS VROOM DREESMANN TYPISTE ELEKTROMONTEURS Nieuwe Leidse Courant NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 9 APRIL 1964 Causerie in Sassenheim SASSENHEIM. De Hervormde da- meskring vergaderde in het Verenigings gebouw. De leiding berustte bij mevr. N. Oudshoorn-Breedijk. Spreekster was mevr. Saaltink, die met haar gezin een jaar lang te Bethany vertoefde, in de staat Connecticut, noord-oostelük van New York. Zij sprak over het dagelijks leven van de Amerikaanse vrouw. Mevr. Saaltink begon met te zeggen dat het Amerikaanse gezin als het maar enigs zins kan de stad ontvlucht en naar buiten trekt. Men houdt er veel van de natuur. De huisvrouwen besteden lang niet zo veel aandacht aan hun huizen als bjj ons. Regel is dat de huizen centrale verwar ming hebben, zodat binnen alle deuren open staan. Drempels treft men binnen niet aan. Het eten wordt klaargemaakt in ovens. Mem ziet er dan ook volop woonkeukens, want etenswalm is er niet. Ook aan het gereedmaken van het eten wordt niet die zorg besteed als bij ons. Men eet er b.v. veel meer blikgroenten en andere levensmiddelen uit blik. Ook heel veel vruchtensap wordt genuttigd. Levensmiddelen koopt men éénmaal per week bij de „supermarket"', of in de klei. nere plaatsen bij het benzinepompstation. In verband met de enorme afstanden Is een 20 mijl rijden naar een „supermar ket" heel gewoon. Koopjes 's Avonds gaat men daar winkelen, de kinderen gaan dan ook mee. Zij gaan veel later naar bed dan bij ons. Hun schooltijd is van 8 tot 3 uur. De uitver koop is er evenals bij ons, tweemaal per jaar. Maar men kent er speciale koopjes, die enkele dagen duren, en voor be paalde artikelen gelden. De prijzen lig gen dan beduidend lager en ieder profi teert hier graag van. De meeste vrouwen in Amerika trouwen onder de 20 jaar. Maar het is heel normaal dat zü blijven werken, zolang er geen kinderen zMn. Dit is om verschillende oorzaken ook noodzake lijk. Zo is de huishuur heel hoog. Dan is er veel geld nodig voor de afbetaling van radio, televisie, auto en allerlei huishoudelijke machines. Zelfs kleding koopt men op afbetaling. In sommige gezinnen lopen 10 tot zelfs 20 afbeta lingen. Er is één centraal orgaan dat dit alles regelt. De gehuwde vrouwen doen allerlei werk. Veel onderwijzeressen zijn b.v. ge huwd. Er zijn kantoren waar men alleen vrouwen van middelbare leeftijd treft Er zijn er die blijven werken als de kinderen eenmaal groter geworden Chauffeur In vrijwel ieder gezin heeft men een auto. Er zjjn veel damescomité's die zich nuttig maken voor het onderwijs, b.v. door het steunen van sportverenigingen, e aan deze scholen verbonden zijn. Afstanden spelen een grote rol. De moeders fungeren vaak als taxichauf feur voor hun kinderen, als zij naar dokter, school of vriendjes gaan. Be halve bij kerk- en party-bezoek zien eel Amerikaanse vrouwen er onver zorgd uit. Van Holland heeft men een totaal verkeerde indruk. Steeds wordt gevraagd of wij op klompen lopen en in boerderijen wonen. Het levenspeil in Amerika is zeer hoog, hoewel niet overal. Na haar causerie vertoonde mevr. Saaltink dia's die zij van een toelichting voorzag. Zwerver uit Leiden strandde in Sassenheim SASSENHEIM Gisteren rond het middaguur is op het rijwielpad bij de koffietent „De Uiver" een zwerver aan getroffen in verregaande staat van on dervoeding. De gemeente-arts van Sas senheim achtte overbrenging naar hel Academisch Ziekenhuis te Leiden nood zakelijk. Het betreft hier een 68-jarige Leidenaar, die al geruime tijd rond zwerft en al drie jaar lang zijn AOW- Uitkering weigert in ontvangst te nemer E. Dijkstra ter ruste in Sassenheim SASSENHEIM Onder grote belang stelling had gistermiddag de begrafenis plaats van dc heer E. DUkstra. Vooraf werd In het Hervormd kerkgebouw rouwdienst gehouden door ds. H. vai Berg, Gereformeerd predikant. Deze sprak naar aanleiding van Joh. 1126 „Wie In Mij gelooft zal leven, ook al is hij gestorven". Ds. Van de Berg zei dat de overledene veel had gedaan voor de Kerk en voor zijn medemensen. Doordat hij een grote plaats innam in de gemeenschap, laat hij ook een grote leegte achter. Maar alles wat de heer Dijkstra mocht doen in dienst van Gods Koninkrijk en van zijn medemensen, deed hij uit de kracht var zijn geloof. Uit dat geloof leefde hij er ging hij heen. Daarom mag er ook dank- gelegd Schaakclub De Uil HLLLEGOM Bij het clubkampioen schap van schaakclub De Uil heeft de reeds gedegradeerde J van Lierop er- gezorgd, dat J v d Zwet nog even moet wachten op de kampioensceremo- De partij tussen beide spelers eindig- De uitslagen zijn: a J StaatsJ Brauck- an afgebr; J H Veens traH H Hulsman 0—1; J van de Berg^I van der Wetf- den 0—1; W Peet—M Rood 0—1; J van der ZwetJ van Lierop Vz—Vi. b H Kei- Th Jonkheer 01; W Steenvoorden D Kaptein 10; L C ZonneveldDe Balkenende 10; J Fh van de BergJ der Wolf 01; c B HartmanW Möhlmann 01. „Theorie en Praktijk" in Hillegom „zag" Macedonië HILLEGOM Onder voorzitterschap van de heer L. Kramer heeft de vereni ging „Theorie en Praktijk" gisteravond bijeenkomst gehouden, net echtpaar W Born verzorgde een causerie over het Joegoslavische Macedonië, die met prachtige dia's werd toegelicht. Mevrouw Born vergeleek deze provin- e met een lappendeken, vanwege de verschillen in taal, klederdrachten en godsdienst. Ze roemde de gastvrijheid. De woningen zijn er primitief, evenals oer, dat voor een groot deel per ezel gaat. De heer Bora vulde de voordracht in met het bespelen van twee nationale muziekinstrumenten van Macedonië, een soort viool en een doedelzak. Clir. korfbalclub „Warmond" WARMOND De christelijke korf balclub „Warmond" houdt vrijdagavond in 't Trefpunt haar jaarfeest. Het pro gramma vermeldt een tableau, genaamd „C.K.C. Warmond", enkele schetsjes vai de junioren en na de pauze de opvoe ring van een blijspel: De trekpleister. baarheid zijn voor alles wat Gods ge nade, in hem geschonken heef t. Op het kerkhof sprak ds. v. d. Berg de apostolische geloofsbelijdenis uit. De heer J Dijkstra dankte voor het medele ven en de belangstelling. Onder de vele anwezigen merkten we op de beide wet houders de heren A. Vogelaar en C. Schrama, de gemeentesecretaris, de heer G. A. Stolwijk, de heer G. Vogelaar, wet houder te Noordwijk. afgevaardigden van verscheidene besturen en vele aannemers uit Sasseniheim en omgeving. Jeugdvoetbal Ter Leede SASSENHEIM Junioren: Ter Leede (A)ARC (A), aanvang 4.30 uur; Kat wijk (E)Ter Leede (D), aanvang 3 uur, vertrek per fiets van „Oude Post"; Adspiranten: Ter Leede (B)Lisse <B>, aanvang 3 uur: Noordwijk CTer Leede C, aanvang 2.30 uur. vertrek per fiets van de „Oude Post", 1.30 uur; pupillen: WSB aTer Leede a, aanvang 3.45 u. vertrek per fiets 2.45 u. van „Klapbrug"; Ter Leede bWSB b, aanvang 2 uur. OEGSTGEEST Onder grote belang stelling is gistermiddag op de begraaf plaats Rhijnhof het stoffelijk overschot ten grave gedragen van mejuffrouw II. M. Caspari, die maandag op de leeftijd 65 jaar overleed en bijna 44 jaar als onderwijzeres verbonden is geweest aan „De school met den Bijbel" te Warmond. Onder de talrijke belangstellenden merkten wij op het voltallig bestuur van genoemde schoolvereniging, het hoofd de school, de heer J. G. Schoonbeeg, met het gehele schoolpersoneel, het oud bestuurslid, de heer J. C. van der Voet. enkele oud-personeelsleden van de school alsmede vele ouders, oud-leerlingen en persoonlijke vrienden van de overledene. In de aula sprak ds. H L. Boonstra, Hervormd predikant te Warmond en voorzitter van het schoolbestuur een kort herdenkingswoord. De predikant herin nerde aan de grote plaats, die mejuffrouw Caspari op de Warmondse „School met den Bijbel" heeft ingenomen en met welke trouw en ijver zij bijna 44 jaar lang het christelijk onderwijs aan deze school diende. Hij wees voorts nog op het feit, dat de overledene in die 44 jaar vele hon derden kinderen voorbereidde voor de taak, die hun later in het leven wachtte. Talrijke ouders van kinderen, die nu de school bezoeken, heeft zij onder haar leerlingen gehad en allen denken nog steeds met heel veel dankbaarheid terug aan de jaren, die zij bij juffrouw Caspari op school doorbrachten Hierna releveerde ds. Boonstra, dat het schoolbestuur en de ouders reeds plannen hadden uitgestippeld om de overledene bij haar afscheid van de school op 1 mei a.s. een grootse hulde te brengen en haar dan nog eens heel hartelijk te bedanken voor het vele, dat zy in bijna 44 jaar voor de school en de Warmondse ge meenschap heeft gedaan. Toen zij van deze plannen hoorde, aldus spreker, was haar eerste en spontane reactie: „Dat is te veel eer voor mij", welke reactie voort kwam uit haar overtuiging, dat zij zich bij haar taak afhankelijk van haar Heer en Schepper wist Maar God heeft haar een andere en hogere eer waardig gekeurd en daarmede willen wij ons bij haar heen gaan troosten. Hierna las de predikant enige verzen uit de Bijbel, die het middelpunt waren geweest van het laatste gesprek, dat hij met de overledene had mogen voeren. Vervolgens las ds. J. van der Haar, pre dikant der Geref. kerk (vrijgemaakt) de laatste acht verzen uit 1 Cor. 15. Hij sprak een kort overdenkingswoord, ge baseerd op vers 8: „De dood is verzwolgen in de overwinning". Onder verwijzing naar de strijd van de Gereformeerde kerken in deze dagen en in deze landen; wees spreker onder meer op het standpunt, dat de overledene in deze strijd met beslistheid en overtuiging had ingenomen. Een standpunt, dat mis schien velen koud en hard heeft aange daan. maar waarbij het haar, aldus spre ker, zonder enig eigen belang er om tc doen was de Gereformeerde kerken, die haar lief waren, te houden bij de gezonde leer, bij de trouw aan de confessie en en kerkrecht dat in de praktijk van het handelen Gods Koningschap eert. Na nog te hebben gereleveerd, dat juf frouw Caspari in alle eenvoud en de strijd tegen de zonde heeft gevoerd, zei spreker dat zij voor al haar werk naast koninklijke erkenning en onderschei ding een nog grotere onderscheiding en wel die van God heeft mogen ontvangen. In de genade Gods is haar werk voor kerk en volk niet tevergeefs geweest, aldus ds. Van der Haar. Hierna zongen de aanwezigen psalm 84. Toen de kist met het stoffelijk over schot werd uitgedragen, speelde de orga- niste variaties op psalm 71: 2 „Wees mij rots ter woning, waarheen ik be stendig kan gaan". Aan de groeve sprak ds. Van der Haar de geloofsbelijdenis uit en daarna bad hij het Onze Vader. Dokter P. Jasperse. zwager van de overledene, dankte namens de naaste familieleden voor het medeleven en de belangstelling. Dierenbescherming Oegstgeest bijeen OEGSTGEEST De Ned. vereniging tot bescherming van dieren, afd. Oegst geest, hield gisteravond in „Het witte huis" haar Jaarlijkse algemene ledenver gadering. Voorzitter, S. Elzevier Stok- mans was verheugd over de goede op komst. Secretaris M. H. Teunissen las het jaaroverzicht De vereniging telt nu 480 leden en donateurs. Dank werd gebracht aan diverse instanties en leden vooi goede zorgen voor de vogels in de ter 19621963. Hiervoor kwamen vele extra giften binnen. De heer A. Gaykema. penningmeester, gaf hierna een financieel overzicht Het achter ons liggende jaar was financieel zwaar. Mede door ziekte van de beheer der, de heer Dijkema; het pension moest daardoor gedeeltelijk worden gesloten. Dan waren er de extra lasten voor het voederen der dieren in de strenge win- 19621963. Hierdoor is een werkelijk tekort ontstaan van plm. 700 gulden. De collecte heeft f 1070,opgebracht: de pensionprijzen zijn per 1 januari 1964 •hoogd, voor honden f 2f 2,50; katten f 1,50 per dag. Verplegingskosten worden apart betaald. Aan onderhouds kosten moest f 1400 worden betaald. Bij de bestuursverkiezing werden mej. Haaksma en de heer Gaykema herko- OEC.STGEEST De collecte ten be hoeve van het nationaal reumafonds heeft in Oegstgeest f 1047,50 opgebracht Prot.-chr. onderwijs in bollenstreek LISSE Dc vereniging voor protes tants-christelijk nijverheidsonderwijs in de Bollenstreek hield gisteren in de prot-chr. huishoudschool „Jacoba van Beieren" te Ltsse de jaarvergadering. De heer C. Smits uit Hillegom leidde de vergadering. Uit het jaarverslag bleek dat 26 leer krachten aan de school zijn verbonden dat de school aan het einde van het jaar werd bezocht door 200 leerlingen, van wie 2 uit Bennebroek, Bloemendaal 1, Haarlemmermeer 25, Hillegom 43. De Kaag 1. Lisse 72, Noordwijkerrhout 1. Noordwijk 5, Sassenheim 48, Voorhout 1 Warmond 1. Aan het einde van de cursus werden de volgende getuigschriften uitgereikt: primaire opleiding 75. assistentenoplei ding A 13. assistente H opleiding 12, in richtingsassistente 14. Veel activiteiten wei-den ondernomen onder supervisie de directrice mej. N. H. DaudeU, zoals excursies naar fabrieken en bedrij- t. uitvoering ..Johannes Passion" en verscheidene lezingen over allerlei on derwerpen. Bij de bestuursverkiezing werden her kozen de aftredende bestuursleden C. Smits, G. Papendrecht, A. van Steensel, Maldegem en mej. G. Seel; in de vacature G. M v. d. Hoek werd be noemd de heer J. J. Bos te Lisse. Uit het financieel verslag bleek dat de vereniging er goed voor staat. Er op 31 december 1963 een negatief saldo van f 385,03, terwijl de begroting 1 er zó uitziet, dat er een voor delig saldo uit kan groeien van f 1995. Door dit gunstige cijfer is het mogelijk enige wensen van de directrice te gemoet te komen tot een nog betere gang zaken betreffende het onderwijs. Voorts werd het wenselijk geacht een reservefonds te gaan vormen. Ds. Kooistra sprak voor C.H.U. Lisse LISSE De afdelingen Lisscrbroek en Lisse van de Chr. Hist. Unie hebben gisteravond in Rehoboth een vergadering gehad onder leiding van de voorzitter van de afdeling Lisserbroek, de heer J. Buitenhuis, die de overleden leden, mej. H. van der Wilk en dc heren J. de Koo- ker, II. van Steensel, C- van der Stelt en A. Tibboel herdacht. Ds. S. Kooistra hield een inleiding over het onderwerp: „De godsdienstige achtergronden van onze politieke "keuze". In zyn betoog ontwikkelde ds. Kooi stra de politieke beschouwing van de Chr. Hist. Unie op uitvoerige wijze. Hij deed ook ziien op welke wijze de CHU ander inzicht heeft en een ander geluid laat horen dan andere politieke partijen en stromingen. De juiste achtergrond bij onze poli tieke beschouwing moet deze zijn, dat de christelijke levensbeschouwing naar de Schrift de grondslag van het politiek belijden is. Men moet christelijke poli- IS it'll wc trouwloper in Zoeterwonde maakt huwelijken duurder ZOETERWOUDE Het ls de wens van B en W aan het sluiten van huwe lijken meer cachet te geven door het leggen van een loper. Dienaangaande werd prijsopgaaf gevraagd bij de firma A. Varkevisser, die mededeelde dat de prijs van een loper op 100 cm breed f 42.80 per meter bedraagt. Nodig is 14 meter. Daarom verzoeken B en W de raad voor de aankoop van deze loper een krediet te verlenen van f 599.20. Door de aankoop van deze loper lyikt het B en W echter verantwoord, de le gesverordening in dier voege te wijzigen dat, bij voltrekking van het huwelijk van één paar, vermeld in artikel 25 van de legesverordening met f 10 wordt ver hoogd. met ingang van de dag, waarop deze loper in gebruik wordt genomen. Grond in Zoeterwonde voor kampeershow ZOETERWOUDE De N.V. Vroom en Dreesmann te Leiden heeft zich tot B en W gewend met het verzoek een gedeelte van de grond aan de Hoge Rijn dijk, gelegen naast de Oranjelaan, voor 4 maanden (april tin. juli) te mogen huren om aldaar een campingshow te houden Hiervoor zal dan een loods wor den gebouwd, waarin kampeerartikelen zullen worden tentoongesteld. De show zal geopend zijn dagelijks van 918 uur. De tentoongestelde artikelen kunnen ter plaatse worden gekocht. O.p zondag zal geen verkoop plaats hebben. B en W hebben hiertegen geen be zwaren. De N.V. is bereid een huur te betalen van f 250 per maand. Raadsagenda Zoeterwonde ZOETERWOUDE De gemeenteraad van Zoeterwoude komt vrijdag (morgen) om 8 uur in openbare vergadering bij een. Op de agenda staan: benoeming leden van de commissie tot wering van schoolverzuim; wijziging van de leges verordening; salarismaatregelen secreta ris en ontvanger: verlenen van subsidie aan de Stichting tot bevordering van het geordend zwemmen: verhuur van een perceel grond; Vaststelling van de begrotingen 1964. tieke kleur bekennen wil de staat geen demonenstaat worden. „Als de zedelijke normen worden geschonden, wordt de staat een beest. We moeten de overhead als Gods dienaresse erkennen, maar haar niet slaafs volgen. De plaatselijke overheid moet er ook op toezien, dat de christelijke beginselen gewaarborgd blij ven. De CHU heeft immer als haar taak en roeping gezien te blijven strijden voor het recht", aldus ds- Kooistra. Na een gedachtenwisseling volgde de vertoning van de films „De lage landen"" en „De vijand in ons midden". IS HEERLIJK GOEDKOOP CONSUMENTENACTIE Reeds 6 jaar voeren wij met duizenden leden onze actie voor 10% KORTING Wie lid is van onze actieve organisatie, koopt alle artikelen, ook merkmaterialen, 10 tot 15*/« voorde liger. 50 Leidse winkels zijn bij ons aangesloten, o.m. voor: KLEDING. SCHOEISEL, MEUBELEN, VLOERBEDEKKING. BEDDEN, TEXTIEL, WOL, BEHANG, VERF, HOUT. ALLE HUISH. ART EN APPARATEN. SERVIEZEN. CASSETTES, KIN DERWAGENS, FIETSEN. BROMFIETSEN enz. enz. Voor gezinnen en verloofden honderden guldens be sparing. Bovendien geeft onze organisatie uitste kende voorlichting bij belangrijke aankopen. Vraag deelnemerskaart CONSUMENTENORGANI SATIE LINKANTO, Postb. 158, Leiden, tel. 33914. Waarom juist bij OTHELLO werken? Omdat je na zes weken een extra in- werkpremie ontvangt, groot genoeg voor een leuke jurk en een nieuwe permanent Kom er gerust over praten, wij lichten U gaarne in, op vrijdagavond 10 april in rest. Zomerzorg van 19,30 tot 21.00 uur. N.V. Othello Banketfabrieken, Wasbekerlaan 6, Sassenheim Tel. 02532 - 7782 - 7900 geldig van vrijdag tol vrijdag NOUGAT WAFELTJES Zuiver chocolade met stukjes nougat. Melk en puur. Norm. prijs, per 150 gram 0,69, Nu 0.59 PITMOPPEN een verrukkelijk zandkoekje rijk niet pinda's bestrooid. Norm. pr. per 250 gr. 0,69, Nu 0.59 EN NOG VELE AANBIEDINGEN IN ONZE AFDELINGEN LEIDEN AlPHEN als „vier muren" u te benauwd zl|n. Is er buiten montagewerk genoeg bij Werkspoor-Montage Door onze naam op het gebied van groot montagewerk heeft deze speciale afdeling van Werkspoor N.V. te Utrecht een nroeiend aantal montage-opdrachten in binnen- en buitenland. Bijvoorbeeld: In het nieuwe Diaconessenhuis te Leiden kunnen worden geplaatst: 1. een aankomende administratieve kracht 2. een tuinman, In staat alle voorkomende tuinwerkzaamheden te verrichten. i de Directie, Houtlaan 55 te R.K. Technische School „Don Bosco" Leiden Het bestuur roept sollicitanten op voor de betrek king van Salaris volgens rijksregeling; bij 23 jaar 287.— max. 479.— excl. huurcompensatie. VOOR ADVERTENTIES: TELEFOON 31441 Bruggen Olieraffinaderij - Soedan Benelux chemische Installaties - n.Suikerfabriek Iran zijn, kunnen wij op opleiding tot vakman: voor electrlsch-, autogeen-, of argon-arc lasser voor pijpfitter plaatsing alt vakmani lassers pijpfitters montagewerkers bankwerkers Voor het werken op karwei bestaan speciale vergoedingen. WERKSPOOR Nadere inlichtingen kunnen verkregen worden vrijdag 10 april a.s. tussen 7 en 8 uur n.m. bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te Katwijk aan Zee, alwaar een Werkspoor-vertegen woordiger aanwezig is. W'U vragen voor spoedige Indiensttreding VERKOOPSTERS en Leerling-Verkoopsters voor ons filiaal Donkersteeg (5-daagse werkweek). Vakanties kunnen geregeld worden. Schriftelijke of mondelinge sollicitaties (na af spraak) te richten aan onderstaand adres. TEXTIELHANDEL VAN MOORSEL Botermarkt 19 Leiden Tel. 23094 Handels- en bedrijfskantoor vraagt voor spoedige indiensttreding BOEKHOUDER Deze functionaris moet in staat zijn op korte termijn lei ding te geven aan de administratie. Tenminste Praktijkdiploma Boekhouden en lange erva ring van deze aard is gewenst en strekt tot aanbeveling. Wij bieden een zelfstandige en belangrijke werkkring, goed salaris en verdere regelingen. N.V. DRANKENHANDEL v.h. GEBR. LAFEBER vraagt voor spoedige indiensttreding aank. kantoorbediende (mnl. of vrl.) in bezit van typediploma. Enige kantoorervaring strekt tot aanbeveling. Brieven met volledige inlichtingen aan het kantooradrc Oude Vest 73, Leiden. Advertenties wijzen de weg naar voordelig inkopen HET NEDERLANDSCH ZIEKENHUISVERPLEGINGSFONDS NEZIFO vraagt VROUWELIJK EN MANNELIJK KANTOORPERSONEEL Brieven met opgave van leeftijd, verlangd salaris, genoten on derwijs en eventueel behaalde diploma's te richten aan dè Directie, Jan Willem Frisolaan 13, Den Haag. Zaandam - Amsterdam - Hilversum - Delft Land- en Scheepsinstallaties BIEDT GOED BETAALD WERK prima kostgeld. Reisurenregeling. Inlichtingen te Leiden op vriidagavond 10 april. van 19.00 tot 21.00 uur in Alberts Corner. Stationsplein 24, te Leiden. Verhinderd? Laat het ons weten. Wij maken gaarne een nadere afspraak met u. Overigens kunt u steeds schriftelijk solliciteren bij: STEREL en WECHGELAAR Bij het RIJKSMUSEUM VAN GEOLOGIE EN MINERALOGIE JONGSTE BEDIENDE (mnl.) ar postverzorging etc.; sal. volgens Rijksregeling. 2-4 uur van CONCIERGE het schoonhouden en onderhoud van haar gebouwen. Sollicitaties te richten aan „De Jeugdhaven". Oude Vest 223 Leiden, tel. 31823 of mondeling op donderdagavond 9 april 's avonds cm 7 r j Oude Vest 223 Leiden. Benut vopr uw advertenties EEN KRANT VAN FORMAAT Adverteer daarom regelmatig in de

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 10