buiten ons land gelukkige oplossing Huwelijk toch Vreemde tonelen bij Soestdijk Commentaren van de fractievoorzitters Medeleven met de Koningin „Hersenschim Carlos leidde tot conflict55 Artsen WOENSDAG 8 APRIL 1964 Eilandsraad Curacao nodigde prinses Irene en don Carlos uit De eilandsraad van het gebied Cura sao heeft op voorstel van de Nationale volkspartij, op 1 april (dus voor de jong ste ontwikkelingen) besloten prinses Irene en don Carlos uiit te nodigen •en bezoek aan het eiland, zo vernemen wij van de zijde van het kabinet de gevolmachtigde minister van de Ne derlandse Antillen in Den Haag. De landsregering van de Nederlandse Antfflen wist echter niets van de uitno diging af, ao werd er aan toegevoegd. De N.V.P. heeft in de Curagaose eilandsraad de meerderheid, maar neemt geen deel aan de Antilliaanse regering. Koningin Juliana, de Prins en prinses Beatrix op de vliegtuig trap, vlak voor het vertrek van Schiphol naar Mexico. TTET besluit op het laatste moment van prinses Irene om haar ouders niet te vergezellen naar Mexico en de bekendmaking dat haar huwelijk met Hugo van Bourbon-Parma in het buitenland gesloten zal worden, heeft van vele zijden reacties uitge lokt. Het kabinet kwam gistermor gen bijeen, nadat premier Marijnen van de beslissingen op de hoogte was gesteld. Ook zijn de fractievoorzit ters van de Eerste Kamer op de hoogte gebracht van de verklaringen die op Schiphol zijn afgelegd, mede van de achtergronden die tot het afleggen van deze verklaringen hebben geleid. Vandaag heeft pre mier Marijnen het senioren-convent van de Tweede Kamer over de kwes tie ingelicht. Vooruitlopend op deze vergadering hebben de fractievoorzitters van de regeringspartijen reeds commentaar op de besluiten gegeven. K.V.P. De fractieleider van de KVP in de Tweede Kamer, drs. W. K. Schmelzer, herinnerde aan de verklaring van minis- Mening in dagbladpers: TVTEN kan uit de gisteren gedane -*■ mededelingen rondom prinses Irene moeilijk iets anders afleiden dan dat er een grote tegenstelling in het Koninklijk gezin is ontstaan, het menselijk drama is duidelijk: een conflict tussen een ouderpaar en een dochter die vastbesloten is haar vol strekt eigen weg te gaan. De Prinses is kennelijk geheel in de ban geraakt van de loze hersenschimmen, die haar verloofde najaagt. Dit schreef vanmorgen het Algemeen Dagblad als commentaar op het nieuws, dat het huwelijk van de Prinses in het buitenland zou worden voltrokken en de onverwachte weigering van de Prin ses om haar ouders te vergezelden op het staatsbezoek aan Mexico. Het Algemeen Handelsblad onthoudt zich van commentaar op de familiever houdingen in het Koninklijk gezin, maar sprak over „de politieke complicaties die ontstaan uit de hardnekkigheid waar mee de aanstaande echtgenoot van de Prinses zijn eigen doeleinden najaagt. Uit het op Schiphol gepubliceerde com muniqué blijkt immers duidelijk, dat prinses Irene eenvoudig in de Carlisti- sche beweging zal worden ingeschakeld. Noch van de gevoelens van zijn aan staande schoonfamilie, noch van enig Nederlands belang heeft don Carlos zich een zier aangetrokken". De Tijd-Maasbode ziet de oorzaak van de staatkundige moeilijkheden vooral in de eigenzinnigheid, waarmee het ver loofde paar reeds voor het huwelijk zijn Spaanse chimeres najaagt, nog voor het zich de moeite heeft genomen zich een Spaans paspoort te verschaffen. De Prinses kan zich niet distanciëren van haar positie van Nederlandse Prinses, ook al meent zij waarschijnlijk oprecht dat zij dit door haar besluit (in het bui tenland te trouwen en niet mee naar Mexico te gaan, red.) heeft gedaan. Ver der zegt het blad: „Grondwettelijk is zij tweede troonopvolgster tot dat zij is gehuwd. Communiqués of geen com muniqués: Als zij ongehuwd in Spanje rondloopt met een carlistenbaret op het hoofd en het noodlot zou haar plotse ling roepen tot de Nederlandse troon, dan is zij grondwettelijk onze (carlisti- sche) Koningin. Een krankzinnige po sitie! Maar een Prinses behoort, ook als zjj verliefd is, haar positie te hennen". Het Fries Dagblad zegt, dat de Prinses haar ouders „en niet voor de eerste keer op een weinig elegante wijze heeft behandeld. Mede door haar geheimzin nig bezoek aan de paus zegt het blad verder: „het is alles duidelijk en de monstratief. Het is een optreden, waar in een krenkend element zit, allereerst voor de Koningin". De mededelingen van gistermiddag, gedaan op Schiphol, noemt De Telegraaf „een ongelukkig sluitstuk met moeilijke en pijnlijke kanten. De gang van zaken maakt het helaas duidelijk, dat prinses Irene niet de discipline en het verant woordelijkheidsgevoel heeft kunnen op brengen, welke van een Prinses van Oranje verwacht kunnen worden". Trouw schrijft: „Wat zij deed was zijn (don Carlos") uitdrukkelijke wens. Het is maar goed dat zij nu in het buiten land trouwen en zich daar blijvend ves tigen. Want dit verloofde paar zal na al het gebeurde in Nederland weinig sympathie meer ontmoeten. Het moge haar goed gaan, zo schrijft Het Vrije Volk. „Bij onze goede wensen is inbegrepen de wens dat zij en haar man hun leven mogen wijden aan stiger zaken dan het najagen var troon van Spanje. Want wie zo graag koning wil zijn ia voor die taak w schijnlijk in hoge mate ongeschikt Ook in Spanje zijn de middeleeuwen voor bij". De Volkskrant zegt: Don Carlos had prinses Irene ervan moeten overtuigen, dat hij de carlistische belangen in geval graag en vanzelfsprekend naa achtergrond wilde schuiven om op die ier een toch ook voor zijn verloofde uiterst pijnlijke situatie te voorkomen. Een dergelijk offer zou voor ons gevoel hoopvol voorteken van een geluk kig huwelijk zijn geweest". t was al lang duidelijk dat de Prin- in feite Nederland en haar ouders vaarwel heeft gezegd. In de afgelopen maanden heeft zij door hele reeksen voldongen feiten duidelijk gemaakt dat zij bij belangrijke beslissingen geen der advies verlangt of volgt dan dat haar heer Charles, zo schrijft Het Parool. Ook de Britse bladen spraken van morgen over een Pijnlijk^geschiedenis. ,Een belangrijk ding is duidelijk gewor den: de breuk tussen het Koninklijk ge in zijn tweede dochter is nu open lijk". Dit schreef Times. In de Daily Mali stond: „Prinses Irene heeft gedu rende tien weken woordvoerders van het paleis, ministers, Nederlandse pro testanten en haar eigen ouders geërgerd door haar vastbeslotenheid, zich niet te storen aan het protocol van het hof waar het haar romance betreft. Nederlandse ambtenaren die poogden haar te be schermen hebben een ellendige tijd achter de rug, waarin ze hun eigen onjuiste mededelingen moesten herroe- en tegenspreken". HOOFDPIJNPOEDERS (Vervolg van pagina 1) In regeringskringen heeft men fel op het dreigement van de stakende artsen gereageerd. Minister Gilson (binnenland se zaken) wees op de gevaarlijke toe stand, die in sommige ziekenhuizen Brussel is ontstaan, doordat de artsen weigeren, patiënten in particuliere kli nieken te behandelen Hij kondigde re geringsmaatregelen aan. als de toestand door de vergrote toevloed van patiënten zou verergeren. Nederland In ons land hebben enkele Tweede Kamerleden de regering schriftelijk gen gesteld over een demonstratie in Valkenburg verblijvende Belgische artsen. Zij vragen of de regering het laatbaar acht, dat de gastvrijheid in land wordt misbruikt voor het vestigen van een 9takingscentrum in een actie die noodlottige consequenties kan heb ben voor de zieken in België. Zuid-Afrika mag in Genève blijven: boycot gaat door De Afrikaanse groep op de wereld handelsconferentie te Gencve heeft gas teren besloten de pogingen om Zuid- Afrika en Portugal van de conferentie uit te stoten, te staken. Aanleiding tot dit besluit was een verzoek van de Egyptische voorzitter van de conferentie, dr. El Kaissouni, geen resoluties in te dienen die het welslagen van de bij eenkomst in gevaar bunnen brengen. El Kaissouni js van mening dat men niet het recht heeft enig land te weren, aan gezien alle door de V.N. zyn uitgeno digd op grond van een besluit van de Algemene Vergadering. Toen de Portugese staatssecretaris van handel, Armando de Paula Coelho, zich gisteren echter naar het spreekge stoelte begaf, verlieten ongeveer tach tig afgevaardigden uit Afrika, Azië, La- tijns-Amerika en de communistische lan den de vergaderzaal. Voorzitter El Kais souni, minister van financiën van de VAR, had zijn voorzittersplaats reeds verlaten voordat de Portugese afge vaardigde was aangekondigd. Geen van de Latijns-Amerikaanse vice-voorzitters wilde hierna het voorzitterschap overne men. Aan de Canadees Wilgress viel toen de taak om de Portugese spreker op te roepen. Een dertigtal delegaties bleef de vergadering bijwonen. ter-president Marijnen in februari, dat het huwelijk in Nederland zou plaats vinden. „Dat zou een volkomen wense lijke en juiste gang van zaken zijn ge weest". aldus de heer Schmelzer. Uit het communiqué van de Prinses blijkt, dat zij zich thans reeds met haar a.s. echtgenoot met zodanige politieke activiteiten gaat bezig houden, dat haar positie als Prinses beïnvloed wordt, ook ta.v. de plaats van het huwelijk. De Koningin heeft in haar publieke verklaring haar leedwezen over dit be sluit uitgesproken. Hoe hard haar een dergelijke publieke uitspraak als moeder gevallen moet zijn, deze uitspraak, waar voor het kabinet de verantwoording draagt, was volkomen juist en ook nood zakelijk voor ons constitutionele besteL aldus drs. Schmelzer. V.V.D. Mr. W. J. Geertsema, fractievoorzit ter van de VVD in de Tweede Kamer, vond het nu toch wel erg gelukkig, dat het huwelijk niet in Nederland wordt ge sloten. De carlisten, zo meende hij. zou den dit huwelijk bepaald hebben aan gegrepen voor propaganda of demonstra ties. Dit zou voor de staatsrechtelijke positie van het koninklijk huis beslist niet juist zijn geweest. Mr. Geertsema betreurde het gebrek aan verantwoordelijkheidsbesef van prin ses Irene, die haar besluit op het laat ste ogenblik, voordat de reis naar Me xico beginnen zou, nam. Hy zag de in druk, die hij de laatste maanden kreeg, bevestigd, namelyk dat prinses Irene als lid van het koninklijk huis blijk gaf niet voldoende te beseffen welke ver- antw< rdelykheid zy droeg. Zijn ge voelens van medeleven gingen uit naar het koninklijk paar. C.H.U. Mr. H. K. J. Beernink, CHU-fractie- voorzitter in de Tweede Kamer vond het na alles wat gebeurd is, niet .onverstan dig, dat het huwelijk in het buitenland wordt voltrokken. Deze breuk in het Oranjehuis moet vooral uit menselijke overwegingen zeer bereurd worden, al dus mr. Beernink. A.R.P. De heer J. Smallenbroek, fractieleider van de ARP in de Tweede Kamer zei: „Ik vind het binnen- het kader van de afgegeven verklaringen de verstandigste oplossing". Indien, zo meende hij, de Prinses reeds thans haar aanstaande echtgenoot in diens werk wil begelei- Een incident ontstond gisteravond voor paleis Soestdijk, toen daar om acht den, dan is het verstandig om de Konin- uur een wagen langs de hekken reed en uit het open dak een spandoek gin niet in staatsrechtelijke moeilijkhe- werd ontvouwd. Direct liepen politiemannen toehet doek werd in beslag den te brengen en dus ook niet mee op genomen. reis naar Mexico te gaan". De heer Smal lenbroek had er veel begrip voor, dat de Koningin deze hele ontwikkeling met leedwezen bekend maakte. „Maar dit was het enige consequente standpunt, dat om staatkundige redenen kon wor den ingenomen", aldus de heer Smallen broek. P.v.d.A. De socialistische fractieleider in de Tweede Kamer, dr. ir. A. Vondeling, wenste zich van commentaar te onthou- in afwachting van het seniorencon vent van vandaag, waarin de premier nadere mededelingen zou doen. Suggestieve actie tegen roken In het kader van de Actie Roken Jeugd 1964 zijn weer enkele zeer suggestieve publikaties verschenen: een folder voor 800.000 leerlingen op 9cholen voor voort gezet onderwijs en een uitvoeriger bro chure, die werd aangevraagd door 85.000 ouders van leerlingen in de vierde klas I.O., oftewel 31 pet, van het totaal aantal ouders. In 1963 heeft het sigarettenverbruik »n record bereikt: 1371 sigaretten per hoofd van de bevolking of 75 meer dan 1962 of meer dan tweemaal zoveel als vlak voor de oorlog. De sterfte aan longkanker is sinds 1940 by mannen on geveer verzesvoudigd (van 534 naar 3142 in 1962). Autoraces Versterking Betoging (Van een onzer redacteuren) Bij de paleishekken van Soestdijk aan de Amsterdamse straatweg heb ben zich gisteren op verschillende tijdstippen vreemde tonelen afge speeld. In de avonduren, zo omstreeks half negen verscheen een open Jaguar bij het paleis en de twee in zittenden (de fabrikant E. van der Zee uit Den Dolder en zijn zoon) ontrolden een spandoek, waarop de niet mis te verstane regel „smee Dat kapitaaltje was belegd in aandelen in die beurtvaartonderneming en omdat hij Z1^h met zijn goed verstand in de loop van de tyd be hoorlijk ontwikkeld had, nam hij daar zelf de boekhouding op zich. Een tijdlang ging het goed. De nieuwe boekhouder nam een groot deel van het werk over van de directeur, een bejaard man, die de zaak geheel opgebouwd had en hem zijn volle Vertrouwen schonk. Maar juist voordat die directeur met pensioen zou gaan en de boekhouder in zijn plaats zou komen, wer den er by een accountantsonderzoek kastekor ten vastgesteld. Nogal grote tekorten ook. En deze keer kon een omvangrijk schandaal al leen worden voorkomen door die tekorten aan te zuiveren uit het aandelenbezit van de boek houder en hem te ontslaan. Omdat de aandelen, die hy nog overhield, onderhands door een ma kelaar werden verkocht, kreeg hij bovendien nog een behoorlijk bedrag in handen, waarvan hy en zijn gezin tenminste een paar jaar kon den leven. En waarschijnlijk dat is nooit he lemaal opgehelderd had hij ook nog een groot deel van het geld, dat hij in de loop van de tijd uit de kas moest hebben verduisterd. Toen hij met Jan Boetjes in aanraking kwam. liet hij zich er tenminste over uit, dat hij niet onbemiddeld was. De Rederij Noordzee zou ten minste. wanneer de zaak eenmaal z'n beslag had gekregen, voor hun gezamenlijke rekening worden gedreven en allebei zouden ze er ook evenveel kapitaal in steken. „Maar ik ben bang, dat Jan met deze man een gevaarlijk vaarwater verzeild is," zei Rooie Tjeerd. Dat was Ina met hem eens. Ze vond het jammer, want ze mocht Jan Boetjes wel, al vond ze hem, zoals ze zei, soms een beetje win derig. Ze vond het jammer voor Jan Boetjes' vrouw ook. En Tjeerd zei: „Natuurlijk. Maar er is een hele hoop ellende in dit wereldje van ons, meid." Dat wist ze. „Ook een hoop ellende, die eigenlijk kon wor den voorkomen, Tjeerd." „Ja, misschien Ze spraken erover, toen ze op een avond samen langs de dijk liepen, waar hij haar toevallig ontmoet had. „En veel dat erger lijkt dan het eigenlijk wel is." Daar mee had hij zich altijd maar getroost. Ze lie pen dicht bij elkaar. Er waaide een gure wind. Van tijd tot tijd legde zij even een hand op zijn arm, alsof hij te hard liep en ze hem wilde beduiden, dat ze zich niet hoefden te haasten. Hij verbeeldde zich dan de warmte van haar handje door de mouw van zyn jas heen te kun nen voelen. Opeens zei ze, dat Frouwk bij haar was ge weest. Haar stem klonk wat gedempt. „Frouwk?" Er brandden weinig lantaarns langs de weg die onder de dijk langs liep. Bij het kantoortje van de sluiswachter flikkerde een rood licht, een waarschuwing voor een naderende storm De zee in het noordwesten bruiste onheilspel lend. „Frouwk, ja. Frouwk van Piebe Lap." „Is die bij jou geweest of was jij bij haar?" vroeg hij. In zijn binnenste wroetten vage maar daarom niet minder heftige gevoelens. Hy zou willen, dat ze bleef staan en ze deed het ook bijna; ze liep U».minste heel langzaam. Maar hij zou vooral willen, dat ze niet weer over Frouwk was begonnen. „Nee, zij was by mij. Ze zei Haar woor den schenen iets anders uit te drukken dan ze eigenlijk wel bedoelde. „Wat zei ze?" vroeg hij. Een meeuw, die in het donker vlak langs hen heen scheerde, krijste. „Piebe is weer bij haar geweest. thuis. En hoe ze erachter gekomen is, weet ik niet. Dat vertelde ze niet" „Ina," dacht hij. Een paar maal sprak hij heel zacht haar naam uit „Luister je?" Natuurlijk luisterde hij. „Zeg het maar." „Piebe schijnt van zins te zyn om een vracht alcohol naar Noorwegen te brengen. Kan dat?" „Noorwegen?" Tjeerd was er van zijn leven een paar maal geweest. In Oslo. In Bergen. In Drontheim. „Nee, dat kan niet" „Waarom niet?" „Niet met een bottertje. En zeker niet om de ze tijd van het jaar. Vraag het maar aan wie je wilt. Iedereen zal het je kunnen vertellen. Het zou gewoon een soort poging tot zelfmoord zijn." „Piebe Lap is niet bang." „Dat ben ik ook niet. Maar ik heb mijn ver stand en dat heeft Piebe ook. Hy weet wat hij kan wagen." Toen bleef ze werkelijk staan en pakte hem bij de revers van zyn jas. „Dus jij zou het niet doen?" vroeg ze. Het was donker, zo donker, dat hij haar ge- :iohtje nauwelijks kon zien, maar hij voelde, dat :e naar hem opkeek. „Ik?" Hij scheen er wer kelijk nog even ernstig over na te denken, hoe wel dat natuurlijk niet nodig was. Hij voelde zich niet op zijn gemak, maar zou onmogelijk kunnen zeggen waarom niet Zelfs door zijn kle ren heen meende hij de warmte van haar lichaam te voelen. „Of ik het zou durven, is .ets anders. Met iemand als Piebe bij me aan boord misschien wel. En als het weer dan niet te slecht leek. Maar je bent een week onder weg. Minstens. En hoe hoger je naar het noor den komt, hoe meer kans op slecht weer je hebt in de winter. Nee, ik geloof, dat ik het niet zou doen. En met iemand als Jakob Thomsen bij me zeker niet" (Wordt vervolgd) Hugo" in duidelijke letters was ge schilderd. De politie, de paleiswacht en de ma rechaussee (die was uitgerust met de bekende zwarte helmen) kwamen in het geweer. De heer Van der Zee moest zyn spandoek afgeven en hij en zijn zoon werien enige tijd door de marechaussee vastgehouden. Later ver dwenen zy in pijlsnelle vaart. Snelheid was overigens by Soestdijk aan de orde van de dag. Terwyl op Schiphol tevergeefs werd gewacht op de komst van prinses Irene, was het bij het palels een komen en gaan van Spaans uitziende personen, die in hun auto's probeerden met allerlei snelle manoeu vres de persvertegenwoordigers te ont- Ook prinses Irene verscheen. Zij reed hard in haar sportwagen de paleishek ken uit, in gezelschap van Doi. Carlos. Dat was omstreeks twee uur. Bijna eer uur later keerde zy alleen terug, maai even voor vieren verscheen de sportwa gen opnieuw Met vol gas stoof Irene het paleishek uit, reed dwa over de straatweg en gierde de voor auto's ver boden Koningslaan in. Terstond spron gen de persmensen it. hun wagens en bij Baarn werd prinses Irene weer ontdekt. Zij probeerde door het bos rond Drake- steyn te rijden en zich zo aan de be langstelling te onttrekken. Dat lukte echter niet, want op het moment, dat zij uit .tl: kwam, ston den de verslaggevers al weer gereed, evenals een rood volkswagei tje, met daarnaast een wachtende Carlos. Maar prinses Irene zag hem kennelijk niet en reed door Don Carlos begaf zich daarop in de V.W. naar hert palels. 's Avonds oleef er een grote activiteit Er arriveer- ondersteuningseenheid gehelmde marechaussees, de Spaans-uitziende bleven .tomen en gaan en ein delijk verschenen dan prins Xavier en Don Carlos op het bordes om in een snelle wagen naar Schiphol te rijden. De bijna jarige Don Carlos (vandaag wordt hij 34) had de zekerheid, dat zijn verloofde hem op zijn geboortedag de Franse hoofdstad persoonlij iv zou liciteren. Op het ogenblik vroegen de verzamelde verslaggevers zich echter af. waarom prinses Irene niet terstond mee gegaan was naai Parijs Dr. Zijlstra commissaris van Unitas Prof. dr. J. Zylstra, oud-minister financiën, is benoemd tot commissaris van de Beleggingsmij. Unitas. Het denmt van de Ned. My. tot Ontginning van Steenkolenvelden Nemos handhaaf de zich op 19 In verband met de loonexplosie zijn in dit boekjaar enkele fondsen van de hand gedaan. Unitas toonde meer belangstelling vooi rend goed. Het aandeel E.M.S. van de mooiste beleggingen waarop veel koerawinat is geboekt. Omstuwd door rechercheurs en journalisten vertrok don Carlos gisteravond, vergezeld van zijn vader, prins Xavier, van Schiphol naar Parijs. Inbrekers gingen met raffinement te werk Nadat onlangs in Venlo twee onbeken de mannen in een particuliere woning inbraken, alleen maar om een bos met sleutels te kunnen stelen, is thans een merkwaardige methode van inbreken aan het licht gekomen. Een feit is dat nu in elk geval een tipje van de sluier is opgelicht van in braken die raadselachtig waren: hier en daar zyn namelyk brandkasten geplun derd zonder dat de daders een spoor aohterlieten. De politie in Dordrecht heeft twee man nen aangehouden die bekend hebben o.a. in Venlo een sleutelbos te hebben ge stolen. Het zyn de 29-jarige J. T. en de 25-jarige H. H. allebei uit Den Haag afkomstig. In tegenstelling tot bij an dere diefstallen bevond zich in Venlo niet de sleutel van de brandkast aan de bos. De mannen gingen geraffineerd doch vrij eenvoudig te werk: men liep 's avonds langs grotere winkels, voor namelijk filialen, en zocht dan naar een veelal nabij de deur aangeplakte mededeling op welk adres men de sleu tels van de zaak kon krijgen ingeval van brand of iets dergelijks. De man nen die van stad tot stad reisden per auto, begaven zich dan naar het opge geven adres, braken daar in en stalen de sleutels. In vele gevallen hebben zU met deze methode succes gehad en trof men menigmaal ook de sleutel van de brandkast tussen de andere sleutels Chroesjtsjef: Ik weet wel beter Tijdens zijn bezoek aan een land bouwkundig instituut in de Hon gaarse plaats Martonvasar heeft premier Chroesjtsjef gisteren de directeur van het instituut gecorri geerd toen deze cijfers aanhaalde van de Amerikaanse mais- en tarweproduktie. „Ik weet wel be ter," aldus de Russische eerste- minister. Chroesjtsjef zei dat het niet waar is dat Hongarije meer tarwe per hectare produceert dan Amerika. „U moet niet opscheppen," zo zei hij onder hilariteit. Volgens Chroesjtsjef gebruiken de Amerikanen meer graan en be reiden zij het „erg smakelijk". Hierna corrigeerde hy de cijfers die de directeur had genoemd. „Ik vertel het u zeer tactvol, omdat ik mij bewust ben dat ik uw gast ben, maar ik ben een ander soort Hij zei dat de Amerikanen een goede maisproduktie hebben. „Wy zyn in dit opzicht tamelijk zwak." Intematio neemt Berger en Zonen over Internatio heeft de N.V. Houthandel C. Berger en Zonen overgenomen door aankoop van alle aandelen, nadait zy reeds jaren met deze had samengewerkt. Berger heeft een kantoor en houtloodsen te Rotterdam, en loodsen, een goed ge outilleerde zagerij en een opslagplaats aan het water te Dordrecht Het perso neel is ervaren en staat niet vreemd tegenover Internatio. die een afzonder lijk directoraat heeft voor houtbelangen. Het doel van de overneming is door te dringen tot de gebruiker zelf. Boven dien zyn de terreinen en outillage aan- trekkelyk. Noord-Europeesche Houthandel kon digt 13 (v.j. 12) ','c dividend aan. A. L. van Beek boekte over 1963 (1962) f 1,77 (1.58) miljoen winst en zal 10 (9) dividend voorstellen. Het ver slag verschijnt in mei en de vergadering is 27 mei

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 7