Aan de Stuwstraat komen tien bejaarden woningen ASSISTENTE Bomans tegen teveel aan erotiek in literatuur Hazerswoude is laatste kampioen van 63/64 Benners De Bollenstreek hebben eigen masseur Leiden meer in trek bij vele toeristen MEDEWERKER elektr. lassers leerl.-elekfr. lassers ijzerwerkers leerling-ijzerwerkers een korveeër Modelwasserij THIJSWIJK N.V. NIEUWE LEIDSE COURANT 6 WOENSDAG 8 APRIL 1961 Open terrein wordt eindelijk bebouwd LEIDEN Met de stichting „Het Hofje van Francois Houttijn". alhier, is overeenstemming bereikt omtrent de bouw van 10 woningen in twee woonla gen, bestemd voor bejaarden op een terrein gelegen aan de Stuwstraat. Voor de bouw van deze woningen heeft de minister van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid een premie toegekend van f13.110 en een jaarlijkse bijdrage in het exploitatietekort van f 2.850. Met dit bouwplan wordt het restant van het aan de gemeente voor 1963 toegewezen con tingent van 175 premiewoningen gereali seerd. Het bouwplan is in strijd met het gel dende uitbreidingsplan „Leiden-Mors- kwartier-West", doch in overeenstem ming met het ontwerp-uitbreidingsplan „Leiden-Morskwartier 1963", dat de raad binnenkort ter vaststelling zal worden aangeboden. Tegen het onderdeel van het ontwerp-uitbreidingsplan waarin' het bouwterrein voor de onderhavige wo ningen is gelegen, zijn tijdens de ter visie-legging geen bezwaren ingediend. Het stemt B. en W. tot voldoening, dat het desbetreffende bouwterrein, dat reeds geniime ijd braak ligt, eindelijk zijn bestemming heeft gevonden, te meer nu hier een aantal woningen voor be jaarden wordt gebouwd, waardoor zeker in een behoefte wordt voorzien. Het be stuur van genoemde Stichting voert nog overleg omtrent verkoop van het Fran- gois Houttijnhof aan de Hooigracht. Bouwkosten Vanavond LFC-Laakkwarlier VUC-Zwart Wit een week uitgesteld LEIDEN De laatste wedstrijd in het Zilveren Molentoernool tussen VUC Zwart Wit '28 zal niet op woensdag 15, doch op woensdag 22 april worden ge speeld. Vanavond komen de elftallen van Laakkwartier (Den Haag) en de or ganiserende vereniging LFC in het veld Deze derde wedstrijd begint om 8 uur. De opstellingen: Laakkwartier: Toledo. C. Smit (I), Deen, Bakker, Hollander. Cramer, Hasselman Koster Van Leeu wen, Kamerbeek C. Smit (II). LFC: De Hoed, Kanbier. H. Siera, C. v. d. Zeeuw, L. de Jong, G. v d. Heijden J. Rietkerken, A. Heymans D. Sira, P. de Jong H. Heymans. Keurturmvedstiïjden Leiden-Gouda LEIDEN Na de onlangs in Gouda gehouden stedenontmoeting tussen Gou da en Leiden, zal nu in de Sleutelstad zaterdagavond in de nieuwe turnzaal de Du Rieustraat om 7.30 uur een wed strijd tussen deze twee steden plaats heb ben. Deze wedstrijd wordt gestreden tus sen de dames- en herenkernploegen. De Leidse turners en turnsters staan onder leiding van de heer H. den Hertog de Goudse ploegen staan onder leiding van de heer H. v. Zetten, De deelnemers(sters), die het turnpeil van Leiden hoog zullen houden, zijn: de dames Fransje v. Deursen, Kitty Nieboer, Nel Koppers, Anke Platteel, Netty vari Wijk, Jos v. Varick en Lydia Halverhout. De heren: Henk de Vries. Henny Sievel. Wim Meyer, Andries v. Deursen, Louis Taverne, David Laterveer en Daan Ver hoeve. Verrassend begin van biljart-bekerstrijd SASSENHEIM In de eerste ronde van het toernooi om de Van der Zwet- wisselprijs van het biljartdistrict De Bol lenstreek (KNBB) zijn diverse sterke teams uitgeschakeld door lager geklas seerde. De uitslagen van de eerste ronde luid den: De Engel 2Oude Haven 2 80; Soldaatje 2Berg en Dal 44; Sportrust —Piet Gijs 44; Vios—Flora 2—6; Piet Gijs 2Passage 3 62; CentraalPassa ge 2 44; Oude Post—Sport 2 44; De Engel—Piet Gijs ,3 2—6; De Turk 2— Oude Post 2 44;; PassageVios 3 44; AmicitiaRoyal Sport 08; De Turk Soldaatje 3 0—8; Vios 2—Sport 44; De Beurs—Soldaatje 6—2; Flora 2—Amicitia 2 2—6; Piert Gijs 4—De Parel 6—2 De teams Soldaatje 2. Sportrust. Pas sage 2. Sport 2. Oude Post 2. Passage 1 en Vios 2, hadden bij het gelijke spel een kleiner verliespercentage en gaan over naar de volgende ronde. tenhonorarium, de kosten van toezicht, het renteverlies tijdens de bouw en andere bijkomende kostenworden ge. raamd op f 175.410. Met de Stichting overeenstemming bereikt omtrent de verkoopprijs van de grond ad f22.000. Met inbegrip van de kosten overdracht, ophoging en tuinaan leg en het renteverlies tijdens de bouw. worden de totale grondkosten geraamd op 25-200. Na aftrek van de rijks premie bedragen de totale stichtings- kosten 187.500. Van dit bedrag heeft de Stichting uit eigen middelen f 14.000 beschik baar, zodat zal moeten worden voor zien in de financiering van f 173.500. Het bestuur der Stichting heeft zich tot B. en W. gewend met het verzoek te bevorderen, dat de Stichting ter voorlopige financiering van dit bedrag egn krediet door de gemeente word* verstrekt. Gelet op het belang van- de totstandkoming van deze bouw stellen B. en W. voor dit verzoek in te willi gen. NOORDWIJK-BINNEN De NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor haar agent schap NOORDWIJK-BINNEN tegen eind april een AGENT-BEZORGER voor de middaguren Goede bijverdienste. Diesviering Antilliaanse studenten LEIDEN „De moderne literatuur gaat van het verkeerde standpunt uit, dat wanneer het de erotiek betreft, alles beschreven moet worden," zoz ei Godfried Bomans gisteravond in de Stadsgehoorzaal op de vierde dies natalis van de Vereniging van Antilliaanse Studenten te Leiden (OASA). Van zijn ontmoetingen met bekende eilandbewoners noemde hij de schrijver Boeli van Leeuwen. Deze jonge auteur, die werkelijk knap. schrijven kan, legt zich aldus de spreker, op het gebied van de erotiek te weinig beperkingen op. Van Leeuwen gaat van het foutieve standpunt uit, dat op dit gebied alles beschreven dient te worden. sprak in zyn openingswoord er zijn vol doening over uit, dat door de clubleden goede prestaties werden behaald op de baan Ln Wassenaar. De amateurs hebben zich best geweerd in de Ronde van Noordholland. Medegedeeld werd, dat het bestuur nu de heer Hobo definitief als masseur van de vereniging heeft aangesteld. Dit is een gelukkige beslissing. Er zijin maar enkele verenigingen die zoiets kunnen realiseren. Het clubkampioenschap wordt op 25 april verreden. Aangezien het dam juist corso-dag is wordt 's morgens om 8 uur begonnen op De Boender in het Lange- veld. Nauwlettend zal worden toegezien, dat de renners zich aan de verkeersre gels houden, opdat anderen geen hinder Zjjn romans verwekten op Curagao direct een schandaal, maar de eilandbe woners zullen er wel aan wennen, e als wü hier. Toch is deze gedetailleerde beschrijving niet de oplossing. Met vage aanduidingen wordt een veel groter ef fect bereikt In Anna Karenina wordt alles verzwegen, maar toch is deze roman geladen. De roffels en paukenslagen van de hedendaagse erotiekbeschrijving ma ken de lezer doof en na de lezing van de roman is hij nog verveeld ook. Als Haarlem De lezing van Godfried Bomans was wel het hoogtepunt van de avond. Ver tellend over de ervaringen en indrukken, die hij tijdens zyn bezoek aan de West had opgedaan, zwaaide Bomans met zoeklicht over de Antillen. Tegen zijn verwachtingen in had hij een opvallende ove-eenkomst geconstateerd tussen Cu racao en Haarlem. Eenzelfde intieme kennis van de inwoners van eikaars ge dragingen, deed hem zich direct op het eiland thuisvoelen. En de geruchten des schrijvers gedragingen op het eiland snelden hem vooruit tot in de verste uithoeken. Bij de opening van de avond verwel komde de dies-praeses R. Brown de rector magnificus, de studentenkapelaan en verder het bestuur van S. Augustinus, SSLB en SSV en de leden van de An tilliaanse Studentenverenigingen uit Am sterdam, Delft en Nijmegen. Met haar vierde diesviering is de vereniging nog Burgerlijke stand vaD Leiden LEIDEN GEBOREN: Marius zn v A van Duijn en M van der Bent; Alfred Gerhard Ferdinand zn v F N Reibel en J Y L Krones; Arend zn M de Jong en J A Kraaijenoord; Ma ria Cornelia dr v C G E Heemskerk en B C M van der Vlugt; Monique dr v L van Es en K Boezaard; Cor nelia dr v C van Spengen en H van Dijk; Ronald Jacobus zn v J Heems kerk en H B Haaring; Belinda Louise dr v H Bijsterveld en D Althuijzen; Pieter Jan zn v E Versohuijl en A M Rehbock. GEHUWD: P C Vink en G A Wer- ter; Jhr F W Burmania van Humalda van Eijsinga en A Moret; J J W Pie- terse en T P M Rosdorff; J Groenen dijk en G B M Wieberneit. OVERLEDEN: G de Vries 78 jaar echtg v A Meerman: P A Groene- woud 80 jaar wed v A J van Dam; J Gelmers 80 jaar man; W A van Lith 64 jaar man. Competitie L.S.B. afgelopen LEIDEN De com petitie van het set- zoen 1963—64 In de Leidse Schaakbond is geheel beëindigd. Be halve ln klas 3C, wa ren alle kampioenen en degradanten reeds bekend. In de afgelo pen week legde Ha zerswoude echter be slag op deze titel via een 6—4 overwinning op Boskoop 2, dat met Nieuwkoop de enige rivaal was. Wat Black and White in 3A en Hazers woude vorig jaar op het laatste ogenblik misluk* lukte deze teams ditmaal wel In de komende competitie zullen beide in de tweede klas mogen uitkomen. De verdere uitslagen in klas 3C waren de 7%2% overwinning van Nieuwkoop op Leiderdorp 2, waarbij de Nieuwko- perg geen baat meer hadden gezien de zege van Hazerswoude. en de 7—3 over winning van Aarlanderveen op Koude kerk 2. Dit waren de eerste en tevens laatste winstpunten van Aarlanderveen in dit seizoen. Bordpunten In de afgebroken wedstrijd tegen SPW 1 in klas 2B behaalde kampioen Phllidor 3 een 91 zege, waarmee het ruim voorbleef bij Leithen 1. dat even veel matchpunten scoorde, maar enkele bordpunten te kort kwam. De Lelthenaren boekten nog juist een 5%4% overwinning op Leiderdorp 1. maar slechts een 914zege zou de Leithenaren op gelijke voet gebracht heb ben met Philidor 3. De overige uitslagen waren: in klas 3A: Voorschoten 2Katwijk 2 44-5%; in klas 3B; Voorschoten 3Roelofaren dsveen 3u4j2. Beide teams hadden twee spe lers te kort en kregen geen matchpunten toegekend aangezien ze niet 5 of meer bordpunten behaalden. Philidor 6 be ëindigde de competitie met een 714—2% overwinning op SPW 2. jong en pas het laatste jaar is zij het eerst naar buiten getreden. Om sfeer te scheppen werd de film „Carib bean Carroussel" die Ted de Wit G. Raucamp in opdracht van de KLM maakten, vertoond. Het was een bonte rapsodie over het kleurrijke leven op de Beneden- en Bovenwindse eilanden. Na de pauze las Frank Martinus Arion eigen gedichten voor. „President Kenne dy" en „Bonairiaanse Wandelingen". Het volgende programma-onderdeel werd verzorgd door Julian B. Cocco. Allereerst werden zes klassieke werken voor gitaar ten gehore gebracht. Hierna speelde hij enige voorbeelden van de populaire An tilliaanse muziek als een Antilliaanse wals, een Samba en Bossa Nova en Tumba. Tot slot zong Hortense Sarmaat met begeleiding van Julian Coco enkele volksliedjes. De avond werd besloten met het gemeenschappelijk zingen het Antilliaanse volkslied Hymna di Bandera. Prof. v. d. Vecht Leids hoogleraar LEIDEN Bij K.B. is prof. dr. J. van der Vecht, wetenschappelijk hoofdambte naar aan het Rijksmuseum van Natuur lijke Historie te Leiden en buitengewoon hoogleraar te Groningen, benoemd tot b gewoon hoogleraar in de faculteit der zochte ledenvergadering gehouden door wiskunde en natuurwetenschappen om de ren- en toervereniging De Bollen- onderwijs te geven in de systematische streek. Voorzitter Egbert van 't Oever dierkunde. - - Professor Van der Vecht, die na zijm eindexamen H.B.S. in 1923 op 17-jarige leeftijd zijn studie in de biologie te Lei den begon, legde in 1928 het doctoraal examen af. Na een verblijf van vijf jaren als dierkundige bij ihet Instituut voor Plantenziekten in het voormalige Bui tenzorg, promoveerde professor Van der Vecht te Leiden in 1933 op een proef- schifit getiteld: „De groote peperwants of semoenjong". In 1934 keerde hij terug aar het genoemde instituut te Bogor. Na zijn Japanse krijgsgevangenschap in 1942 tot 1945 bezocht hij verschillen de buitenlandse laboratoria. Van 1947 tot 1951 was hij hoofd van het instituut voor plantenziekten te Bogor, welke functie hij in 1952 verwisselde voor die van hoogleraar in het dierkundig gedeelte de plantenziektekunde aan de facul- voor landbouw en wetenschap al daar. Na zijn terugkeer ln 1955 naar Neder land aanvaardde hy een functie aan het Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie te Leiden, waar hü sedert 1959 weten schappelijk hoofdambtenaar is. In 1962 volgde zijn benoeming aan de Groningse Universiteit tot buitengewoon hoogleraar in de zoölogische systematiek. Het is de bedoeling dat professor Van der Vecht naast zijn ordinariaat te Lei den het extra-ordinariaat te Groningen blijft vervullen. Schrik bij paleis Soestdijk om klapperpistool Naar thans bekend is geworden is za terdagochtend rond half elf bij paleis Soestdijk nogal wat deining ontstaan doordat vier jongens uit een gehuurde auto bij het voorbijrijden van de wacht een alarmpistool afschoten. De beroe ring werd veroorzaakt doordat de wacht meende dat een echt pistool werd afge schoten. Hoewel hij hevig schrok, wist hij toch nog het autonummer Bij onderzoek bleek dat de aut versum was gehuurd. De hele nacht heeft de Hilversumse politie bij de ver huurder gepost om de jongens daar op te vangen, maar zonder succes. Pas zondagochtend werden de jongens gevonden bij de ouders van de 17-jarige B. D. in Bussum. Het pistool een klap perpistool bleek van de 19-jarige J de W. uit Hilversum, die in militaire dienst is, te zijn. De twee andere jon gens waren de 19-jarige scholier J. T uit Haarlem en de 19-jarige bootwer ker B. S. uit Hilversum. Zij bleken zich helemaal niet gerea liseerd te hebben welke gevolgen hun grap had gehad. De Baarnse politie, die zich met het onderzoek belastte, had de mogelijkheid niet uitgesloten dat mer hier te doen had met een anti-carlisti- sche demonstratie. Er is echter thans wel gebleken dat de jongelui volkomen te goeder trouw waren. Er is wel pro ces-verbaal opgemaakt. van de renners hebben. De gewone weg- verbruikers mogen niet in gevaar komen. Half mei zal een begin worden ge maakt met een aparte klasse voor jeugd leden die niet over een race-fiets be- sohikken. Zij zullen rijden op normale toerfietsen. Deelnemers moeten lid wor den en gekeurd worden. Nieuwe leden zijn van harte welkom. De heer Jan van Dijk werd voor zijn prestatie in de cycle cross wedstrijd een mooie beker uitgereikt. Op 30 april (Koninginnedag) rijdt de club in Haarlem tegen De Kampioen van Haarlem in een ronde van Schalkwijk x>r amateurs, nieuwelingen, aspiranten 1 jeugdklasse. LISSE Vrijdag 10 april zal de afd. Lisse van de Alg. Bond van Bejaarden het winterwerk besluiten met een gezel lige middag in de vergaderzaal van de geref. kerk vrijgemaakt in de Prinsesse- straat, waar men veel leden verwacht voor de afsluiting van het seizoen. Schoonheidsdemonstratie in Leidse Zomerzorg LEIDEN Gisteravond kwam <1. schoonheidsspecialiste van de Yardley. fabrieken voor cosmetica op uitnodiginj van drogisterij J. Vrijenhoek in Leiden een demonstratie op het gebied V! huidverzorging geven. De specialiste slaagde erin op aan. trekkelijke wijze de aanwezige damej duidelijk te maken hoe de vrouw van 1964 er goed verzorgd uit kan zien. Dik wijls bereikt men reeds met eenvoudige middelen, bestemd om de huid jong en gaaf te houden, goede resultaten. De demonstratie-avond, die werd ge- houden in restaurant Zomerzorg, ws slaagd. D. P. Planje veertig jaai bij N.V. Wernink LEIDEN Vrijdag herdenkt de heer D. P. Planje het feit, dat hij veertig jaar geleden in dienst trad bij de N.V, Wernink's Beton en Aannemingsmaat schappij. De heer Planje is chef ve technische dienst. LEIDEN Het plaatselijk comité de Vereniging tot Medische hulp Tropenlanden, Simavi, heeft 10 en 11 april uitgezocht om in Leiden de jaar lijkse collecte te houden. Gunstig jaarverslag 1963 VVV-personeel gaf 44108 keer inlichtingen LEIDEN "Naar uit de statistie ken blijkt, komt Leiden als toeris- >sche trekpleister hoe langer hoe meer in zwang. Met 120.800 buiten landse overnachtingen staat orue stad op de elfde plaats op de lijst van Hollandse steden. In aanmer king genomen dat de hotel accommo datie hier zeer beperkt is, mag dit resultaat opmerkelijk ivorden ge noemd. Ook het aantal bezoekers het WV-kantoor was vong jaa weer hoger. Een en ander blijkt uit het jaarverslag van de WV te Leiden. Dat de heer Van Weelden (directeur) zijn informatrices mej. M. J. v. d. Reijden en mej. W. Diemer het druk hebben gehad, blijkt wel uit het aantal van 44.103 maal dat het publiek mon deling, schriftelijk of telefonisch inlich tingen vroeg over de meest uiteenlo pende onderwerpen. Bijna 24000 keer be middelde de VVV bij het gezoek naar logies. Propaganda Aan de propaganda wordt de nodige aandacht besteed. Folders en ander ma teriaal worden systematisch over een ge selecteerd aantal inlichtingenbureaus in het buitenland verspreid. Het op één na grootste weekblad van Amerika ..This Week" bracht zijn 12 miljoen abonnees op 24 november een uitgebreide repor tage over de thans nog in Leiden aan wezige herinneringen aan de Pilgrim Fathers. Bovendien organiseerde en nam de V.V.V. deel aan de organisaties van vele evenementen. Museumbezoeh Het jaarverslag vermeldt ook de cijfers van het aantal bezoeken dat aan Leidse musea werd gebracht. Dat was 125.209 in 1963 tegen 118.396 in het voorgaande jaar. „Volkenkunde" staat hierbij met bijna dubbele cijfers (51.742» bovenaan. Dit cijfer lag ruim 16.000 hoger dan in 1962. mag blijken uit het proefschrift, w op dr. M. C. Tideman vorig jaar is gepromoveerd. Hierin vertelt de heer Tideman, dat de Horecabedrijven 40%, de detailhandel 40%, vermaakinrich- tingen 10%, vervoerbedrijven 5% en „diversen" 5% van de „opbrengst" op strijken. Hiermee zullen de leden (304) wel tevreden zijn. Dit aantal liep ove rigens terug in 1963. Leidse Zeeuwen waren bijeen LEIDEN De in Leiden en omstr< ken woonachtige Zeeuwen, verenigd in „Luctor et Emergo" hebben gisteravond in de bovenzaal van café-restaurant „Old Dutch" weer hun maandelijkse bijeenkomst gehouden. Tot het slagen ervan droegen ditmaal in hoge mate bij de heren N. van Dal sen en M. A. Vermet, die kleurendia' projecteerden van het landgoed Duiven voorde te Voorschoten en het Zeeuwse landschap. Na het welkomstwoord van voorzitter dr. J. H. Brommelow was allereerst het woord aan de heer Van Dalsen In korte inleiding vertelde deze, dat de eniging het plan heeft opgevat on de tweede helfit van mei onder leiding van de heer Vermet een excursie naar het landgoed Duivenvoorde te maken. Teneinde de leden alvast een voorproef je te geven van hetgeen te wachten staat, gaf spreker zijn gehoor een kort over zicht van de historie van het 14de eeuw- se kasteel Duivenvoorde, dat kort ge leden na een grondige restauratie het publiek werd opengesteld. Via honderdtal kleurendia's kregen de leden hierna een beeld van de flaura en fauna rond het landgoed, waar praktisch het gehele jaar door voor de natuurliefheb bers veel valt te genieten. Bijzonder veel succes oogstte de heer Van Dalsen met zijn opnamen van de onderscheiden vogels, die zich op Duivenvoorde heb ben genesteld. Na de pauze projecteerde de heer Ver met, eveneens een voortreffelijk eurfotograaf. tal van kleurendia's de Zeeuwse landschappen, dorpen dijken, en vertelde daarbij interessante en leerzame bijzonderheden. Als attrac tie had het bestuur aan de heer Vermets bijdrage een spannende wedstrijd bonden. Personeel gpvraaad Gevraagd: 2e kapster en leerling-kapster Dameskap salon J. Barendsma. Prince- straat 9. Katwijk aan Zee, TeL 3123. Werkster gevraagd voor schoonhouden kantoren. A. Martijn, Breestraat hoek Vrouwensteeg 20. SPOED. Tijdelijke werk krachten voor magazyn- erkzaamheden. (halve da- _en 's middags) Aanmelden dagelijks bij: Bonda's voederbureau N.V., Oude Vest 23. Leiden. O Gevraagd in grammofoon platenzaak: verkoopster of leerling-verkoopster. Interes- afwisselende werk kring. Vijfdaagse werkweek. Brieven bur. v. d blad on der nummer 6985. Wij vragen een vlot en helder meisje 25 jaar voor personeelskantine. Pers i. N.V. Hema, Leiden. Wij vragen een ervaren hulpverkoopster voor enkele hele dagen per week Pei N.V. Hema, Leiden. Gevr. nette werkster vol vrijdagmorgen- of middag (niet voor de schoonmaak). Mevr. Leeuwenburgh, Drui- venstr. 28, tel. 21658. Leiden le kapster gevraagd. Ge heel zelfstandig kunnende werken bij H. Bedeker. Voorstraat 73, Katwijk aan Zee. Tel. 2584. Ie hue- aanaeboden 0 Zit-slaapkamer aangebo- len aan de rand van Leiden. Liefst heer alleen. Br. bur dit blad onder nr. 6984 Huur Philips-televlsie f 25,95 per maand vooruitbetaling met recht van koop. Morgen al bij u thuis Bel dan vó'' 010 - 120705 en d avonds 070 - 863977. Te koop gevraaod Wy kopen alle soorten boeken en tijdschriften t J Borsboom, Oude Rijn Tel. 21876. Te koop aangeboden 0 2 C.V. aangeb. Bouw jaar 1955. Rijdt prima, met prima banden. Vraagprijs slechts 525,Te bevragi Rijnsburserweg 115 Leide Opel Olympia aangeb Rijdt prima. Vraagprijs 200 Te bevr. Rijnsburgerweg 115. Aang. door particulier Taunus 15 M, bouwjaar 1955 Door omstandigheden zeer weinig gebruikt 63.000 km. Geen olieverbruik Accele reert snel. Chroom, lak en binnenwerk i.pr.st. Prijs 1600,- (heeft binnen ge staan) Inl. Burggravenlaan avonds na 7 uur. De Kaag, 9 km van den modern half vryst. huis garage en olie c.v., eetkamer, open haard, slaapkamers, douche etc.. en a. Ir. perfecte staat van onderhoud. Veel zicht. Vriji vestiging. Direkt te aanv incl. nieuwe stoff. Ligpl. boot aanwezig, f 75.000,— vrij op i. Tel 02500 - 64433. Televisie inruilkoopjes, Philips, Erres. Grundig en Blaupunkt. Deze apparaten zijn met 2de progr. Worden geleverd met 6 maanden volle garantie en eventueel gespreide betaling. Radio v Ulden. Haarlemmerstr. 307. Leiden. Tel 30979. Piano, merk Ritter, kleur bruin. Event, ruilen voor te levisie. Te bevr. Kamper foelielaan 23, Oegstgeest. Simca sport 1961 f 5000,-. Taunus 17M 1959 2750,-. Simca Beaulieu 1961 f 2950, Citroën DS 19 1959 f 1850,- Fiat 1400 diesel 1955, motor defekt f 600,-. Taunus 17M bestelwagen 1900. Taunus Fk transit 19f f 2300.-. Volvo 5% ton, open vrachtwagen 1350.-. Te vens te koop een WWN auto boot (racemodel) teakhout mahonie f 1700.-. Gara ge Heykoop. Tel. 01806 - 3378 - 3226. Barendrecht Sleutels bijmaken Lips, Yale, Auto kon takt en voor deursleutels klaar terwijl U wachtKippengaas. Harm- gaas. Ursusgaas, Volièregaas. Puntdraad. Vlechtdraad, Slangen in alle maten, Sproeiers en alles voor Uw tuin. Hartwijks Ijzerhandel, Nwe Beestenmarkt 7-9-4. Leiden. Tel. 26627. Ter overname witte En gelse kinderwagen. Druiven- straat 28. Tel. 21658. Leiden. Mooie boekenkast, 140 x 35. Prijs f 45.- Verdi- straat 227, Leiden (Z W Boekenkast eiken en uit- neembaar, 2 m hoog. 1 m breed. 6 planken lade. Vreeswijkstraat 8. van 7-8 u of na tel. afspraak 22802. Te koop t e a.b. wegens overcompleet een rookstoel met Pullman kussens, ge stoffeerde dames fauteuil, 'r eiken ronde salonta fel diameter 90 cm, 3 zits bank zonder armleuningen harmonium Needham, 10 reg. 5 oktaven, jaargang 't Beste A. klarinet, Desso- tafelkleed. Duijts, Bere- steynstraat 2. Voorschoten Tel. 01717 -2568. Te koop: beste bakfiets .ve banden f 45, kinderledikantjes 7.50 per stuk, eiken kastje f 15,- knap vloerkleed f 10,- eiken uitschuiftafel f 7.50. flinke traplopers f 7.50 per stuk Te zien: Jan Vossensteeg 51, Leiden. Nieuwe elektr. zig-zag naaimachines in koffer 350 (stoppen, borduren, knoops gaten maken enz.) Zonder zig-zag f 215. Occasions: elektr. naaimachine. In kof fer als nieuw 125. Ver koop onder garantie. Heren straat 23. Leiden. Tel. 32027. Diversen Maak nu zelf uw reclame borden met onze zelfkleven de letters en cijfers. Iedereen kan het hechten muurvast op vrijwel elke ondergrond „De Schilder", N. van Groe ningen. Morsstraat 31. Wij geven nog steeds f 25,— voor uw oude stof zuiger bij aankoop van een ;uwe. Vloerwrijvers me', borstels 195.— Firma DUSOSWA, Turfmarkt 1-2-3 Leiden Tel 24409 0 Divanbedden, wentelbed den. stalen ledikanten. Een pracht collectie tegen de laagste prijs bij De Kleine Winst, Haarlemmerstraat 51 Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bol- man, Hekkelaan 223, Den Haag. Tel. 600355. O Verhuur v. nieuwe luxe automobielen o.a. Mercedes. Opel. Simca. V W. en DAF. Bierman's Automobielbedrijf Oude Singel 66 Leiden. Te lefoon no. 34403. 0 Strykinrichting Ozon voor uw fijne was. H. Rijndijk 34a, Tel, 22675 De Sleutelkoning. Bijma ken van alle sleutels, repa reren, veranderen en leve ren van elk slot, Haarlem merstraat 273 (bij de Over dekte). Tel. 33958. Levering aan Rijk en gemeente 's Maandags gesloten. 0 Meubelhandcl „Mors- poort". Ruimer keus eet- hoeken, bergmeubelen en bergkasten. Wandmeubelen naar eigen ontwerp. Mors straat 58 0 Uw rybewys is onder weg! Rijles in Opel Kadett of V.W. Zonodig worden de lessen in de moderne talen gegeven. Kwaks Verkeers- instituut o.l.v. oud-examina- tor, Zoeterwoudse Singel 104 Telefoon 22803 0 Trouwryden? Verras uw bruid. Bespreek onze nieu we 7 persoons Chryslers Heerlijk verwarmd. Alle in lichtingen: Zeemanlaan 12a Leiden. Tel. 23055 0 Wij verzorgen al uw druk werk tegen billyke pryzen. O.a. visitekaartjes, geboorte kaartjes. verlovingskaartjes. Prima afwerking en vlotte bediening. Halpa Vulpenser vice. Haarlemmerstraat 64 Naast Muziekhandel G. Ho- fenk. 0 10 volle uren autoryles voor 47,50. Fonkelnieuw lesmateriaal. Gedipl. instruc teurs. Losse lessen 6,50 Erk. Bonds Autorijschool „De Centrale" Veerstraat 31 Telefoon 24600 Afgemat? Moe? SCHIEF- FER'S BLOEDWIJN helpt bijzonder snel! Bevat aktief- Lecithine. vitaminen en mi neralen. werkt biovitaal. Ex clusief bij apothekers en drogisten. 0 Gaat u inwonen? Dan aanrechtblad. kastjes, geheel pas-klaar, compleet. Zeer voordelig in prijs. Jac. Ar- noldus en Zn., Minnebroers gracht 9. 's zaterdagsmorgens geopend. 0 Laat uw auto wassen doorsmeren, olieverversen bij garage W. C. A. v. Kerk hof. Narmstraat 2. Leiden. Tel. 25555, ook 's zaterdags. 0 Hy loopt weer puik met onderdelen van Struik. Tel. 01710-22026 Nwe auto's zonder chauf feur. Opel Rekord, Opel Ka dett, Volkswagen en V.W Sambabusje. Rijschool en verhuurbedryf Remmers waal, Leiden: Utr. Jaagpad 16 A. tel. 21966. Voorschoten: Essenlaan 5. tel. 3924. Kapsalon Cora v.n. Teske Korevaarstr. 7A. Ter ken- ismaking onze speciale re clame permanent f 13. Al het werk met volle garan tie. Gediplomeerd personeel Telefoon 23666. 0 Autory school „Roman" gediplom. ANWB en vak groep instructeurs. Les met nieuwe Taunus 17 M. Ook verlengen wy uw rybewys. S. W. Roman, Seringenstraat 26. Leiden. Tel. 23112 0 Te koop: slaapkamer ameublement best. uit 3- deurskast, 2 pers. ledikant, 2 nachtkastjes. 2 stoelen, ta feltje en kaptafel. Dorpsstr. 46. tel. 52400 Vakantieadressen Aangeboden: 14 dagen van 18 juli t.m. 1 aug. ruime wo ning, 9 slaappl., 10 min. van bos, 20 min. van natuurbad. Gevraagd dito woning aan zee. W. van der Leij, Julia- nalaan 56. Soestdijk, telefoon 02955 - 3833 RIEDEL LIMONADEFABRIEKEN N.V. met vestigingen te Leiden, Harderwijk en Ede, vraagt een voor de afdeling Vervoer en Autobeheer. Vereisten: MULO-diploma ervaring in het expeditievak strekt tot aanbeveling. Leeftijd: ca. 21 jaar. Geboden N.V. Scheepsbouwwerf „DE DAGERAAD" TE WOUBRUGGE vraagt voor spoedige indiensttreding In ons modern ingericht bedrijf kunnen geplaatst worden NETTE MEISJES GEHUWDE VROUWEN (eventueel halve dagen). Tevens gevraagd MANNELIJKE KRACHT vanaf 17 jaar. VAN REEUWIJK Rotterdam Europa's grootste Woninginrichting vraagt voor haar afd. Loonadministratie Tenminste Mulo-opleiding. Enige ervaring strekt tot aanbeveling. Sollicitaties, mondeling of schriftelijk, te richten aan afdeling Personeelszaken, „Oude" Binnenweg 26, Rotterdam. Telef. (010) 11.16.70. ROTTERDAM j

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 6