De Leiderdorpse brug kreeg vanmorgen „losse klappen" Shakespeare-herdenking Derde complex volkstuinen te Zoeterwoude voor Leidenaars Ballet-avond Nederlands Dans Theater spits en geestig 99 Veiligheid op Rijnbrug rijksweg 4a nog „pet Leidse kantonrechter contra alcohol en gladde banden NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 7 APRIL 1964 Belangrijke oeververbinding tot stand gebracht Agenda voor Leiden en Den Haag Dinsdag Antonius-clubhuis, 8 uur: afd. Leiden Chr. Bedrijfsbond voor de Metaalnijver heid en Elektrotechnische Industrie, neelavond, Sempre Avanti met ..Blijf zitten waar je zit". Rest. Zomerzorg, 8 uur: demonstratie avond huidverzorging door drogisterij J. Vrijenhoek. Zaal Petrakerk, Surinamestraat, 8 uur: afdeling Noord Christen-vrouwenbond, mej. A. M. Bosshardt uit Amsterdam over „Het Leger des Heils in donker Amsterdam". Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19, 7.45 uur: afdeling Leiden Ver. voor experi menteel Radio-onderzoek in Nederland, inleiding van de heer Grimbergen. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Station, 7 uur voorm.: afdeling Leiden Ned. Chr. Reisvereniging, vertrek dag tocht naar Twente en de Achterhoek, excursie naar textielfabriek Spanjaard te Borne. Stadsgehoorzaal. 8 tot 11 uur nam.: diesviering Ver. van Antilliaanse stu denten Leiden. Rijksmuseum Volkenkunde, 8 uur: zen dingscommissie Leidse Herv. Gemeente, dr. S. Kooyman over de ontwikkeling van de zending in het Zuidzee-gebied. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 u Nieuw Rott Toneel met De plaatsbekle der. Woensdag Wijkgebouw Rehoboth, 8 uur: Vereni ging Prot Nederland, mevrouw mr. dr. J. C. de Meyere over „Wat iedere niet- Rooms-Katholiek moet weten van het R.K. huwelijksrecht". Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 uur: avond gebed. Inst. voor Preventieve Geneeskunde, 3 uur: Vereniging voor Int. Rechtsorde, bijeenkomst t.g.v. de Wereldgezondheids- dag, dr. J. Meijer, dir. Kon. Ned. Centr. Ver. tot bestrijding der Tuberculose, over ..Tuberculosebestrijding in Europa" (met lichtbeelden). Schouwburg, 8 uur: Nieuw Rotterdams Toneel, „Schakels" van Heijermans. Rijksmuseum Volkenkunde, 8 uur: Ver. Pedagogiek Leiden en Ver. van Vrienden Rijksmuseum Volkenkunde, Indiaantje spelen" (met Lisser padvindersgroep), dia's, film en toelichtingen van dr. G. D. van Wengen en de heer Th. J C. Brasser. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur- Ned. Comedie met Wie is bang voor Virginia Woolf? Den Haag: Gebouw K. en W., 8.15 uur: Residentie-Orkest, met piano-solist Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met What is in a Donderdag Rest. Van der Heyden, Breestraat 85, 2.15 en 8 uur: modeshow V. en D. Marekerk, 8 uur: bijeenkomst ambts dragers en medewerkers Herv. Gemeen te Lv.m. actie Vrijwillige Bijdrage 1964. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Residentie-Or kest, m.m.v. Shura Cherkassky, piano. De Lakenhal, 8 uur: Ver. Oud-Leiden, ir. H. A. van Oerle over „De stad Lei den buiten de muren, het Leidse rechts gebied met de ambachtsheerlijkheden Leiderdorp, Oegstgeest en Zoeterwoude". Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met Othello. VrUdag Wijkgebouw Rehoboth, 8 uur: Stich ting Nazorgwerkplaatsen Leiden, ouder avond, dr. J. F. Caljé over de werkplaat sen en de werkplaatsbevolking. De Doelen, 8.15 uur: afd. Leiden Adel- bertvereniging, de heer K. Fens over „De moderne literatuur". Zaal Koningskerk, Willem de Zwij gerlaanhoek Koningstraat, 7.30 uur: ruilbeurs voor verzamelaars. Boshuis (achter Hoflaan 76), 8 uur: toneelvereniging De Boshuisspelers, op voering van blijspel „Alles is volgeboekt". Schouwburg, 8 uur: afd. Leiden Ned. Klassiek Verbond, K. en O. en Ver- Vrienden Leids Gymnasium, heropvoe ring van Dyskoloa door Leidse Gymraa- siastenbond. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met Het donker is licht genoeg: besL voorstelling. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met Leer om Leer. Zaterdag Den Burchrt, 8 uur: toneelvereniging Door Oefening Beiter, opvoering van „Van ander ras". Herv. Jeugdgebouw In den Moriaen, Moriaansteeg 2, 7.30 uur: jongerensocië- teh, film ,,De man die nooit bestond". Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19, 8 uur: Geref. Jeugdverband, volksdansavond (groep van Oud-Poelgeest). Stationsplein, 1.40 uur: afdeling Lei den Kon. Ned. Natuurhist. Vereniging, vertrek met bus 41 naar de Pan sijn te Katwijk aan den Rijn, insekten en mossen. Antonius-clubhuis, 7.45 uur: cabaret avond Smit-Röntgen-ontspanningsvereni- ging. Den Haag; Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met Uitkomst. Den Haag: Gebouw K. en W., 8.15 uur: Concertgebouworkest, met piano-solist. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met What is in a name? Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza-apotheek, Doezastraat, tel, 21313, en de Haven-apotheek, Haven 18, tele foon 20085. Dienst apotheek Van Breest Smallenburg Leiderdorp wordt ook waar genomen door Haven-apotheek. Ook de Oegstgeester apotheek is geopend. Films Camera (2 en 8 uur) Cleopatra (14 j.). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De volge lingen van Dracula (18 jaar). Enorme Reebok tilt 70 ton op zijn plaats Avondcursus analist LEIDEN By besluit van 22 augustus 1960, verleende de Leidse raad een no- digverklaring voor de instanthouding van de avondcursus voor de opleiding tot analist, uitgaande van de Stichting tot vorming van middelbaar en hoger na tuurwetenschappelijk personeel ..Vorna" te Arnhem. Op grond van deze verkla ring heeft de stichting rijkssubsidie aan- gevraagd. Tot op heden werd nog geen subsidie toegekend, omdat na de indiening van het verzoek inzake de n.v. MaatschapDij ter bevordering der Leidse Onderwijs instellingen (L.O.Ieen soortgelijke cur sus oprichtte en het voornemen had hiervoor eveneens subsidie te vragen. In overleg met het ministerie van on- derwys, kunsten en wetenschappen en de rijksinspectie zijn de „Vorna" en de L.O.I. overeengekomen hun cursussen samen te voegen. Voor de instandhou ding van de samengevoegde cursussen is de stichting ter bevordering van de Leidse school voor chemische en me dische analisten in het leven geroepen. De nieuwe stichting verzoekt thans met ingang van 22 februari 1964 (de stichtingsdatum) een nodigverklaring voor de stichting en instandhouding van de samengevoegde Academieplein wordt theater Toneelvoorstellingen in Leiden t.g.v. gebouw, dat zal worden omgebousjo-i tot een Elisabethaans theater. Een podium zal worden geplaatst voor de poort naar de Hortus Botanicus, galerij met gebouwd i LEIDEN Ter gelegenheid van de herdenking van Shakespeare's geboortedag 400 jaar geleden, werd opgericht de Stichting Leids Comité 400 jaar Shakespeare. Deze stichting heeft plannen uitgewerkt voor een I pende tribunes aan de zijde van het Ra- serie van 10 a 12 openlucht/voorstel- penburggullen plaaits bieden aan 280 toe- Hngen van ,J)e getemde feeks", op te voeren door het Leids Universitair Toneel Akkoord onder regie van me vrouw Anne Marie Prins. De voor stellingen zullen worden gegeven op het binnenplein van het Academie- LEIDEN Zoals bekend zullen de volkstuincomplexen nabü de Vondellaan ten noordwesten van het Plesman-viaduct aan weerszijden van de voormalige tram- baan van de H.TJVI. ten westen van d« Endegeesterweterlng, aan de Nachtegaal laan en in de Waard ten behoeve de stadsuitbreiding te zijner tijd door de volkstulnders moeten worden ontruimd. In verband hiermede dient in vervan gende volkstuinen te worden voorzien. Dit is mogelijk door uitbreiding van het aantal volkstuincomplexen in de Oost- vlletpolder onder de gemeente Zoeter woude. B. en W. hebben derhalve eer (Van verslaggevers) LEIDERDORP, Vanmorgen om ven uur is men begonnen met het aanbrengen van het beweegbare brugdek in twee losse „klapdelen" van de nieuwe Leiderdorpse brug- Een belangrijke fase in de ontwikke ling van deze gemeente. Over enkele maanden zal de nieuwe oeverver binding officieel in gebruik worden genomen en dan zal Leiderdorp hoofdstuk in de geschiedenis afslui ten, het hoofdstuk van de ontsluiting van plan Zijllaan- en Meijepolder. Het was een imposant gezicht. De enor me drijvende bok „Reebok" van de N.V. v/h Gebr. Goedkoop uit Am sterdam tilde het 35 ton wegende brugdeel, dat op een zolderschuit was aangevoerd van de Grofsmederij op enkele honderden meters afstand, als een veertje op. Op de „Reebok", die een hefvermogen heeft van 121 ton, manoeuvreerden schippers en knechts het enorme len gevaarte met groot gemak boven beide brughoofden. Met de nodige aanwijzingen kwam het brugdek bo ven de steunpunten te hangen en na nog een klein rukje zat het vast. Een paar enorme moeren moesten aange draaid en klaar was Kees. Waarschijnlijk tengevolge van de lage temperatuur waren bij dit impone rende schouwspel slechts weinig mensen aanwezig. Er waren wat ver tegenwoordigers van het aannemers bedrijf Deerenberg en Van Wijk uit Alphen aan den Rijn en van Provin ciale Waterstaat. Na het aanbrengen van dit (halve) brugdeel volgde het op zijn plaats brengen van het ,,draaiwerk" in de daarvoor bestemde kelder, waar ook het met ballast (35 ton per brugdeel) verzwaarde eind van de klapbrug in verdwijnt. Daarna had de zolder schuit inmiddels het andere brug deel gehaald, dat omstreeks elf uur op zijn plaats werd gebracht. Gedu rende de gehele operatie is het scheepvaartverkeer op de Rijn ge stremd geweest. De afwerking van de brug zal nog en kele maanden in beslag nemen, even als het aanleggen van de op- en af ritten. Een blik ter plaatse is vol doende om te ontdekken dat aanslui ting van Leiden en Leiderodrp op de brug een kwestie is van betrekkelijk weinig tijd. Onteigening percelen ten oosten van Stationsweg LEIDEN De Leidse raad heeft op 27 augustus 1962 besloten tot onteigening van percelen, gelegen ten oosten va: Stationsweg, ten einde de uitvoering van het Wederopbouwplan Leiden- Stationsplein en omgeving II, alsmede het Wederopbouwplan LeidenStations plein en omgeving mogelijk te maken. Met de betrokken eigenaren worden onderhandelingen gevoerd omtrent de aankoop van hun perceelsgedeelten. Er is evenwel nog geen overeenstemming bereikt. B. en W. vragen de raad nu een onteigeningsbesluit. School Noordeinde 3 LEIDEN B. en W. stellen de raad voor aan het bestuur van de Herv. School vereniging medewerking te verlenen tot verbetering van de verlichting in de ulo-school Noordeinde 3. Kosten f 3000. DEN HAAG In de Koninklijke Schouwburg in Den Haag, heeft het Nederlands Dans Theater gisteravond voor het publiek uit Den Haag en omgeving het ballet waarmee men de Boekenweek heeft geopend, „Omni bus", gedanst. Ook Jaap Flier kan een behoorlijke choreografie maken. „Interieur", uitste kend gedanst door Willy de la Bye Charles Czarny is modern opgezet uitgewerkt, een beetje te veel uitgewerkt, waardoor de beklemming die er tot slot moet zijn, voor die tijd al weg ebt. De „Grand Pas Espagnol" was een ge zellig openingsnummer, dat iedereen ge legenheid gaf „er in" te komen. Zo leverde deze geslaagde avond het bewijs, dat er in ons land niet alleen op behoorlijk niveau wordt gedanst, i ook dat er goede Nederlandse choreogra fen zijn, op weg om, naar we hopen, kunstenaars te worden op dit gebied. A. C. Bouwman. Het heeft uiteraard aan betekenis inge boet, de Boekenweek ligt alweer enige tijd achter ons, maar het ballet is zeker de moeite waard om het te zien. H geestig en spits. Hans van Manen maakte een aardige choreografie, waardoor het op een geslaagde manier boeken en lezers verschillende typen in de maling nar Dat Hans van Manen niet alleen grapjes kan maken, bewijst hij met zijn „Sym phony in three movements" op muziek Strawinsky. Of nu speciaal de echo onze tijd er in doorklinkt zouden we niet willen beweren, maar wel heeft er >n'moderne vorm aan gegeven. De solisten, o.a. Milly Gramberg, Marian Sarstadt en Alexandra Radius dansten expressief, maar het dansen van het corps de ballet was nogal ongelijk. Luxor (2.30 7 en 9.15 uur): Een man, een vrouw heit huwelijk (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Huurlingen van de dood (14 jaar); maandag tot en met woensdag: Twee zijn schuldig (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Arsêne Lupin contra Arsène Lupin (14 jaar); morgens 10.30 uur: Sjors van de Rebel lenclub (alle leeftijden). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Freddy und das Lied der Südsee (14 jaar). Tentoonstellingen Openbare bibliotheek Reuvens, Bree straat 27: maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur, dinsdag van 5.30 uur, vrijdag van 10 tot 5.30 en i tot 9.30 uur en zaterdag van 9 tot 4 uur; openingsuren filiaal Plantage 6 dinsdag 3.30 tot 5-30 uur. donderdag tot 8.30 uur en vrijdag van 10 tot 12 uur. ipeningsuren filiaal Lagere school Obrechtstraat: dinsdag en donderdag van 6.30 tot 9.30 uur en zaterdag van 1 tot r, voor de jeugd woensdag van 2 uur: jeugdbibliotheek Plantage 6 maandag en dinsdag van 4 tot 530 uur woensdag van 12 tot 4.30 uur en zaterdag 12 tot 4 uur. vrijdag voor ouderen 630 tot 8AO uur; jeugdhonk Zwart<- Pad, Marnixstraat 102: vrijdag van 3.30 >t 5.30 uur De Lakenhal: 200 affiches uit de pe riode 1887—1917 (tot 20 april). Boerhaavezalen: Lente-tentoonstelling in schilderyen, beeldhouwwerk en gra fiek, exposanten: Marry Hoving, Jolanda Mulder, Frans de Wit, Vincent van Mas- trigt. Hans Barends. Ernst Nagel en Pie- ■an Delft (van 21 maart tot 10 april, dag. geopend van 10 tot 6 uur). WASSENAAR kunstzaal Heuff, Hof- laan 7: tentoonstelling van werken van H. E. Roodenburg en bronsplastieken van Rob Bleute, van 28 maart tot en met 16 april, dagelijks van 10 tot 5 uur, boven dien woensdagavond van 8 tot 10 uur (op en feestdagen gesloten). Weer ongeluk in Leiderdorp Nieuwe lichten - pas gereed - geen uitkomst LEIDERDORP Gistermiddag heeft bij de Rijnbrug in rijksweg 4a te Lei derdorp alweer een aanrijding plaats gehad tengevolge van de misleidende waarschuwingslichten bij deze brug. Een drietal automobilisten had zich opgesteld voor de wachtstreep, in de veronderstelling dat de door de zon fel beschenen rode stoplichten brandden omdat de brug zou opengaan. Een vierde automobilist had niet die in druk en merkte pas laat op dat de auto's voor hem stilstonden Hevig remmen en kundig sturen voorkwa men een vreselijk ongeluk. Nu stuurde de heer E- A. Geerlings uit Amsterdam zijn anto tegen de vangrail en kwam hij met een klap tot stil stand tegen de auto van de heer A. B. Oosterholt uit Amsterdam. Het grote euvel bij deze brug is dat de schuin invallende zon de stoplichten zodanig beschynt, dat ze er uitzien alsof ze branden. Hierdoor worden sommige chauffeurs, die met weten dat de lichten moeten knipperen, misleid. Daar op dit stuk rijksweg geen snelheidsbeperking geldt, ligt het voor de hand dat hier eerstdaags zeer ernstige ongelukken ge. beuren. Dat het ditmaal weer bij mate riële schade is gebleven is slechts eer gelukkige omstandigheid. Gevaarlijk Rijkswaterstaat heeft op deze gevaar- ïyke plaats, waar veertien dagen ge leden nog een auto over de kop sloeg en waar vorig jaar een r ntal ongevallen door dezelfde oorzaak is gebeurd, vlak voor de Paasdagen nieuwe stoplichten aangebracht. Bij elke oprit staan nu aan beide zyden van de rijrichting twee masten met drie bovenelkaar gemonteer de knipperlichten. Afpellende snelheden Het effect hiervan is gisteren geble ken. Wanneer Rijkswaterstaat hier geen afpellende snelheid gaat invoe ren zal dit punt een ernstig gevaar voor het verkeer blijven opleveren. De ligging van de brug is nu eenmaal ongunstig. Hopelijk zal men de nood zaak hiervan nu inzien en niet wach ten met het dempen van deze put tot het kalf is verdronken. Begrijpelijk dat Rijkswaterstaat aarzelt in dit stuk hoofdverkeersweg snelheidsbeperking aan te brengen. Het lijkt ons echter vereist, daar mensenlevens altijd kost baarder zijn dan ongemak voor het verkeer. Bestuur Reclamekring DEN HAAG Het bestuur van de Reclamekring III is voor het nieuwe verenigingsjaar als volgt samengesteld: J. R. Bouten, voorzitter; F. Baart, vice- voorzitter; mej. M. C. Opdam, secretares se: A. G. v. d. Kaaü, penningmeester; J. W. Olivierse, A. F. Drost en A. J. Engebert Janssen, leden. De Reclame kring III is een vereniging, waarva in het gebied Den Haag, Leiden en Delft woonachtige leden in de reclame werk zaam zyn of een functie hebben, die daarmee nauw in verband staat. Hoofd lagere school van pedologisch instituut LEIDEN B en W stellen de raad voor de heer J. M. Goddyn eervol ont slag te verlenen als hoofd der openbare school, verbonden aan het pedologisch instituut, en tot zyn opvolger te benoe men de heer B. J. de Jong te Groningen. daartoestrekkend plan doen ontwerpen. Het plan voor de aanleg van een derde complex volkstuinen Ln de Oostvlietpol- der. in totaal groot 478.25 ha, omvat 104 volkstuintjes elk groot 300 m2; het zal toegankelijk worden gemaakt van de Vlietweg af door de aanleg van koolas- paden ter breedte van 3 m. Nabij de molen zal een verenigingsgebouwtje wor den opgericht, bestaande uit een houten direetiekeet ter grootte van 3x5 m2. Voor het gebouwtje is een parkeerter rein, groot plm. 600 m2, geprojecteerd. Het zuidoostelijk uiteinde van het com plex is van de rijksweg 4a gescheiden door een smalle sloot. Teneinde te voor komen, dat onbevoegden zich toegang tot het complex zullen verschaffen, zal deze sloot worden verbreed. Voorts zal langs de toegangsweg, rondom het verenigings gebouwtje en bij het parkeerterrein beplanting, bestaande uit heesters y den aangebracht en langs de paden ligusterhaag. Evenals de bestaande complexen zal het thans aan te leggen complex tijdelijk karakter moeten dragen Aan leg van een definitief volkstuincomplex kan 1. eerst plaatsvinden na totstand koming van een recseatieplan. waarin de onderhavige gronden betrokken zul len zijn. Aangezien de volkstuinen daar- by zullen worden gehandhaafd, bestaat geen bezwaar met de aanleg vooruit te lopen op bedoeld plan. De kosten van aanleg van het volks tuincomplex, met inbegrip van die het aanbrengen van paden en beplanting, verbetering van dam en brug. voor de bouw van een verenigingsgebouw enz. worden begroot op f 52.000. Het nieuwe volkstuincomplex zal, even als de bestaande complexen tot weder- opzeggens in gebruik worden gegeven aan de Leidse Bond van Volkstuinders onder de overeengekomen voorwaarden. Echter zal de vergoeding, welke voor de laatstbedoelde complexen nog wordt be rekend naar een bedrag van f 0.04 per m2 F>er jaar, een verhoging moeten onder gaan. Met voldoening kunnen B. en W. nog mededelen, dat het overleg met het ge meentebestuur van Zoeterwoude omtrent de bouw van één of twee verenigings gebouwtjes en een beperkt aantal tuin huisjes op het volkstuincomplex tot eer gunstig resultaat heeft geleid Ter zake is een regeling getroffen, waarmede het bestuur van genoemde bond zich akkoord heetf verklaard. v. d. WATER heeft bet De beste merken. JUNGHANS KIENZLE. MAÜTHE HAARLEMMERSTRAAT 207 Kapstersleerlingen- onderwijs te Leiden LEIDEN Bij zyn schrijven van 28 januari 1964, verzoekt het bestuur van de Vereniging Vakschool voor meisjes voor Leiden en Omstreken de raad de uitbreiding van het leerplan van zyn Vakschool voor Meisjes aan het Rapen burg 23, met een cursus voor aanvullend onderwijs aan kapstersleerlingen volgens het leerlingstelsel, nodig te oordelen. De opleiding zal geschieden in samenwer king met de Stichting Vakopleiding in het Kappersbedryf te Utrecht en de van deze Stichting uitgaande Kappersvak school aan de Munnikenstraat alhier. schouwers. INleuw-onbworpen stijl-kos tuums zullen belangeloos worden ver vaardigd door vrouwelijke studenten. Het geraamde tekort bedraagt f 9.000. De Stichting Kunstmanifestaties, die zich ten doel stelt gedurende de zomer maanden te Leiden enige kunstmanifes taties te houden van een dergelijk gehal te, dat zij kunnnen worden opgenomen in het Holland-Festival, heeft besloten in plaats van een toneelvoorstelling van een beroepsgezelschap, de voorstellingen van „De getemde feeks" op te nemen in haar programma 1964 en f 2.500 beschikbaar te stellen ter gedeeltelijke dekking van het tekort De Stiohting Leids Comité 400 jaar Shakespeare heeft de gemeente verzocht een garantie te verstrekken in het res terende tekort, ,tot een maximum van f 6.500. Ook de provincie Zuid-Holland, het Leids Universiteit® Fonds en even tueel het bedrijfsleven zullen worden be naderd met een verzoek om financiële steun. Gezien de originele en artistiek wel overwogen opzet, alsmede het enthousias me waarmee velen geheel belangeloos hun medewerking verlenen aan deze voorstellingen, achten B. en W. het ver antwoord dat de gemeente in het geraam de tekort van de serie voorstellingen een garantie verleent Gemeente Leiden kan aantal huizen kopen LEIDEN Aan de gemeente ls te koop aangeboden een aantal panden. In verband met de sanering van de stads delen, waarin de percelen zijn gelegen, zulks ter verwezenlijking van het „We genplan en basisplan sanering en stads, vernieuwing 1961", is de eigendomsver- krijging voor de gemeente van belang. De panden zyn deels gelegen binnen het gebied tussen de HerengrachtNieuws Ryn—Zylsingel en Zuidsingel en deels begrepen in het onteigeningsplan ten behoeve van de noordzuidverbinding, terwijl de woningen Noorderstraat 13, 15 en 17 zyn gelegen in het gebied naby de Reinigings- en Ontsmettingsdienst. De woning Emmastraat 4 en de betrokken woningen Kaarsenmakersstraat 20 en Waardgracht 15 zyn onbewoonbaar ver klaard. De gevraagde prijzen achten B. en W. aannemelijk. De eigenaar van het winkelwoonhuis Levendaal 44 is bereid dit pand te ruilen tegen het aan de gemeente toebehorende perceel Hooigracht 47/47a, zulks met toe betaling van een bedrag van £2.300,— aan de gemeente. Om het pand Hooi gracht 47/47a voor ruiling geschikt te maken, is hieraan voor een bedrag van f 12.226,aan achterstallige onderhouds werken uitgevoerd. De kosten, op deze vallende, worden geraamd op f 1.000,—. Bezwaarschrift tegen onteigening De Waard LEIDEN By besluit van 23 decem ber 1963, heeft de raad voorlopig goed gekeurd een plan tot onteigening ten name van de gemeente van eigendom men, gelegen ten zuiden van de Lage Rijndijk en ten noorden van de Nieuwe Ryn en begrepen in het goedgekeurde partiële uitbreidingsplan „Leiden-De Waard 1962". Tegen het plan is een bezwaarschrift ingediend door mr. W. Hugenholtz, te Leiden, namens J. Th. Wurzer. Het'be zwaarschrift houdt in een verzoek om de heer Wurzer door middel van ver schuivingen voldoende opslagruimte in .,De Waard" te laten behouden, ten be hoeve van zyn bouwbedrijf. Reclamant'» perceel is by het uitbreidingsplan „Lei den-De Waard 1962" bestemd voor een openbaar of byzonder gebouw, alsmede voor wegen, tuin of erf. Tegen deze be stemming zyn indertyd geen bezwaren ingebracht. Uiteraard zal echter t.z.t. by de uitgifte van bedrijfsterreinen in „De Waard" zoveel mogelijk met de belangen van de heer Wurzer rekening worden gehouden door te trachten vervangende grond aan te bieden. Het bezwaar moet ongegrond worden geacht vinden B en W. LEIDEN Dat niet alleen het „onder invloed verkeren" maar ook reeds het bewezen gebruik van alcoholhoudende drank tot belangrijke strafverzwaring kan leiden, moesten gisteren verschei den verdachten, die voor de Leidse kan tonrechter verschenen, ondervinden. was een 23-jarige Leidse herenkap- n de nacht van 8 op 9 febr. met zyn auto op de Herenweg in Warmond in tuin gestrand. Hij riekte naar alco- en dat ontkende hij niet: in een café vier glazen bier gedronken en daar- thuis anderhalf glas. Maar dat had niets met zijn van-de-weg-raken te ma ken, zei hij. Door een verkeerde stuur- beweging was de wagen gaan trillen en glijden een eis van f 100 boete en ontzeg ging van de rybevoegdheid voor een werd hij veroordeeld tot f 100 boete en half jaar ontzegging, een volgende kaak waren twee ver dachten opgeroepen, een 59-jarige lood gieter uit Noordwijk, die op de Beek laan aldaar bij het links afslaan geen voorrang zou hebben verleend met zyn auto aan een hem achterop komende bestuurd door een 52-jarige Kat- wijkse nettenmaker. die tevoren volgens eigen verklaring, drie borrels had ge dronken en nu als tweede verdachte te- echt stond. De Noordwijker werd tot f 15 boete veroordeeld en de Katwijker tot f 100 plus voorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor zes maanden. Voor het rijden met gladde banden werd de Katwijker bovendien nog eens beboet met f 75. Paard door autodak Een 31-jarige Leidse timmerman had voor f 1800 een naar zijn idee knap wa gentje gekocht maar toen hy op de Morssingel reed in december jL trok zyn auto toch wel zo de aandacht van de po litie, dat deze de wagen aan een nader onderzoek onderwierp. De kantonrechter kwam met de uitslag van dit onderzoek voor de dag met het volgende vonnis: f 40 boete en ontrekking van de auto aan het verkeer. Een schilder uit Noordwijkerhout was in een overmoedige bui na het drinken van bier met zijn bromfiets op een ver keerd fietspad gaan rijden waardoor hy in botsing kwam met een tegenligger. Vonnis: f 75 boete en voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor zes maanden. Een niet alledaags ongeluk deed zich op 19 december tc Katwijk voor: een los lopend paard sprong op het dak van een auto en moest ter plaatse worden afgemaakt. De eigenaar van het dier, een 45-jarige paardenhandelaar, werd tot f 15 boete veroordeeld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3