Weer kansen voor eigen KNCGV-buitencentrum Bewolkt Ds Kret bekritiseerde Rapport Kerk en Sport DDC handhaafde zich in de hoofdklasse O üMpiscri Roozenburg kampioen mmii MAANDAG 6 APRIL 1964 Wereldrecords voor Long en Henry Carr De Amerikaanse atleet Dallas Long heeft zaterdagavond in Los Angelos het wereldrecord kogelstoten verbeterd gebracht op 20.10 meter. Het oude cord stond sedert 18 mei 1962 op zyn In Tempe (Arizona) stelde Longs land' genote Henry Carr. zijn eigen wereldre cord op de 220 yards met bocht scherper. Carr maakte een tijd van 20,2 sec., het geen 0,1 sec. sneller is dan het oude record, dat hij in maart 1963 vestigde. Dallas Long en Henry Carr werden daarmee de eersten, die in het Olym pische atletiekseizoen 1964 een wereld record op een indvidueel numi beterden. Wat Carr betreft, is het echter nog niet helemaal zeker of zijn prestatie erkend zal worden. Wel waren er drie tijdwaarnemers. maar men had vergeten de windsnelheid op te meten. Volgens de officials was er evenwel nagenoeg geen Carr had een slechte start, maar ach terhaalde gemakkelijk zijn tegenstanders en nam dertig meter voor de finish dui delijk afstand. Adolph Plummer, wereld recordhouder op de 400 meter en de 440 yards, werd tweede in 20,8 sec. en Don Webster legde met een tijd van 20,9 beslag op de derde plaats. Bij de wedstrijden in Los Angelos richtte de 23-jarige Dallas Long zijn top prestatie in de voorlaatste van zijn zes pogingen. Long. student aan de universi teit van Zuid-Calif ornië, bereikte in eer grandioze serie de volgende resultaten 19.24 m 19.26 m 19.45 m 19.83 m 20.10 m 19.88 m. In Tempe waar Carr het wereldrecord op de 200 meter met bocht verbeterde, kwam voor het eerst hoogspringer Char les Dumas. Olympisch kampioen 1956. weer in actie. De nu 27-jarige Dumas, die sedert de Olympische Spelen 1960 te Rome niet meer aan wedstrijden had deelgenomen, sprong bij zijn eerste poging 2.16 meter, maar trok zich daarna T eam-kampioenscha p Judokwai Nederland In een tot de laatste plaats bezette zaal van de dojo van Judokwai-Voorburg zijn zaterdag de team-kampioenschappen van Judokwal-Nederland gehouden. Bij de junioren won Schuttersveld de halve finale van Brummen en versloeg Voorburg I Utrecht met 2710, zodat Schuttersveld en Voorburg I in de finale tegen elkaar uitkwamen. Tot in de vierde partij was nog alles mogelijk, doch in de laatste partij kreeg de judoka van Schut tersveld reeds in het begin een halve punt. Voorburg kon. ondanks veelvuldig aanvallen en een betere techniek judoka Van der Sluijs de achterstand niet meer wegwerken, waardoor Schutters veld met een 2712 overwinning kampi- Bij de A-teams ging het zeer spannend toe tussen Brummen en Voorburg. Eerst in de vijfde partij besliste Tony Ooms van Brummen met een mooie Harai-Goshi de wedstrijd. Zijn team plaatste zich de finale tegen Utrecht Met 3315 Utrecht van Brummen en werd daardoor kampioen. Bij de B-teams plaatsten zich finale Almelo, dat met 407 van Utrecht II had gewonnen, alsmede Ootmarsum, dat met 3020 het team van Utrecht I had verslagen. De finale eindigde met 2020. waardoor beide teams een judoka voor de beslissingswedstrijd moesten wijzen. Judoka De Groot van Almelo slaagde er in de laatste minuut in Lutinghuis met eer. houdgreep te win waardoor Almelo kampioen werd. fEDURENDE het weekeinde is de wind naar noord tot noordwest gedraaid. Daarbij in zondag een wol- kenvrije zone ons land gepasseerd. Na een koude nacht met in het oosten van het land op de meeste plaatsen 1 tot 2 graden nachtvorst, is het opnieuw be wolkt weer geworden. Een oceaan storing. die vanmorgen begeleid door een regenzone de Ierse zee bereikte, verplaatst zich in zuidzuidoostelijke richting naar het Kanaal, maar zijn invloed op het weer bij ons is gering. Verwacht wordt dat in ons land met oplandige wind geleidelijk iets voch tiger Noordzeelucht blijft binnenstro men, waarin bewolking voorkomt met daarbij enkele locale buitjesDe kans op nachtvorst is de komende nacht niet groot meer. Overdag worden on geveer dezelfde temperaturen bereikt als vandaag. Zon en maan Dinsdag 7 april: zon op 6.02, onder 19.24 maan op: 4.23 onder 12.54. Zondag 12 april: nieuwe maan. HOOGWATER SCHEVENINGEN 7 april: 10.52 v.m.; 23.46 n.m. HET WEER ns EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur I I Temper. I Station „.Ml». kit h u i? De Bilt Twente Kim lh.-v.-i Zd.-Limb. Helsinki Stockh. Oslo Aberdeen Londen Adam Brussel Luxemb. Parjjs Münchc Zurich Genève A°accio Madrid vlndstil 8 vindstil 22 Tijdens de zaterdag in Utrecht gehouden jaarvergadering van het Koninklijk Nederlands Chris telijk Gymnastiekverbond werd Je heer H. H. J. van Lummel int Den Haag benoemd tot erelid van het Verbond. De heer Van Lummel (foto links) wordt door bondsvoorzitter A. F. den Boeft mededeling van het besluit gedaan. Tot Lid van verdienste van het Kon. Ned. Chr. Gymnastiekver bond werd zaterdag onder meer benoemd de heer P. Passchier, secretaris van de chr. gymnas tiekvereniging Hercules uit Scheveningen. Voorzitter Den Boeft reikt de heer Passchier het speldje, gehorende bij het lid maatschap van verdienste uit. ATLETIEK IN RIJSWIJK Wim van Gerven won Wim van Gerven van de Spartaan ui Lisse heeft zaterdag in het RUswUkse Bos bU de naald een nationale veldloop 5000 meter gewonnen. Hy legde het parcours dat over bospaden en gras land voerde, af in 15 min. en 42 sec. Ben Gilling, die de gehele wedstrijd geleid had, werd in de eindsprint slagen. Hij eindigde op bijna twee conden als tweede. De uitslag luidt: 1. Van Gerven (De Spartaan. Lisse) 15.42.-: 2. Gilling (AAC Amsterdam) 15.43.8; 3. Verkerk (AAV '36 Alphen) 15.47.5; 4. Hes (Hollandia, Hoorn) 16.33.5; 5. Van Oostrom (Metro, Rotter dam) 16.38.8; 6. v. Ginkel (GAC, Hil versum) 16.43.-. Schermen OSC Boedapest is zater- ig in Heidenheim winnaar geworden m de strijd om de Eur. beker op degen. In de finale versloegen de Hongaren Le- gia Warschau. Beide ploegen wonnen ze- partijen, maar het aantal ontvangen treffers (60—62) besliste ten gunste van Boedapest. (Van t sportredactie) In zo'n hoog tempo gingen tijdens de in Utrecht ge houden jaarlijkse algemene vergadering van het Ko ninklijk Nederlands Christelijk Gymnastiekverbond de agendapunten onder de hamer door, dat een zeer korte bijeenkomst in de lijn der verwachtingen lag. Dat bleek echter toch niet het geval. Na de pauze na melijk gingen verscheidene afgevaardigden uitvoerig in op „het eigen recreatie-centrum" en het „al dan niet voortbestaan van de reorganisatie-commisie' Bovendien werd de rondvraag een even afwisselende als langdurige aangelegenheid. Geen wonder dan ook dat het mede doordat ds. A. J. Kret het onderwerp „Kerk en Sport' aansneed een latertje werd. actief werkzaam is geweest. Bondsvoor zitter A F. den Boeft. die om gezond heidsredenen in de zaal had plaatsge nomen. bracht de 75-jarige voorvechter van het KNCGV op de hoogte van het feit, dat hem het erelidmaatschap was toegekend. „Andere woorden dan Ik tij dens de In Dordrecht gehouden jaarver gadering van het Zuidergewest heb ge bezigd. behoef ik niet gebruiken. Fen Israëliet in wie geen bedrog schuilt, zegt voldoende." De bondsvoorzitter reikte aan mevr. A. Boersma uit Groningen, en de heren P. Passchier uit Scheveningen en C. A. Borsje het lidmaatschap van verdienste in de vorm van een speld uit. In een sfeervolle, rustige vergadering, die door de tweede voorzitter de heer R. Loos uit Meppel werd geleid, heeft het KNCGV de gedragslijn voor 't aanstaan de hondsjaar uitgestippeld. De handelin gen uit het hondsjaar 1963-1964 werden vrijwel zonder opmerkingen goedge- Ook de bestuursverkiezing had een vlot verloop. De heer J. ter Steege. die aftredend was. werd bij enkele kandi daatstelling herkozen, evenals de heer D. J. Holtslag uit Arnhem, die meer stemmen op zijn naam vergaarde dan de heer H. Anema uit Den Haag, Bij enkele kandidaatstelling werd mejuffrouw S. Hekman uit Assen in de vacature van mejuffrouw G. K. Griepsma gekozen. De aftredende leden van de bondstechnische commissie de heren H. Bijlsma en H Voorbach werden herkozen. Erelid Afscheid nam de vergadering van de heer H. H. J. van Lummel uit Den Haag, die meer dan veertig jaren in de bond WU moeten de kerken duideiyk maken dat het rapport van de Ned. Hervormde synode „Kerk en Sport" de waarheid geweld aan doet. We moeten de kerken wyzen op de te eenzydig gerichte ver antwoordelijkheid. We moeten erop be. dacht zün dat de medewerking van de kerken in de komende jaren teleur stellend zal zyn. Deze drie gevolgtrekkingen deed de Her vormde predikant ds A. J. Kret, zater. dag aan het slot van zyn betoog over het onderwerp Kerk en Sport tydens de jaarvergadering van het K.N.C.G.V. in Utrecht. Hij raadde de Chr. Sportbonden aan al vorens de aansluiting by de N.S.F. en het totovraagstuk te hespreken de han den ineen te slaan, teneinde eerst in eigen kring tot een oplossing te komen. We moeien evenwel op de stem van de kerken acht slaan, ondanks het feit dat zy ons hebben genegeerd. Ds Kret schilderde in het kort de ver schillen tussen de jeugdbeweging en de sport. Ook de oorzaken voor de geringe belangstelling van de kerken voo sport splitste hy uit. In 1960 ongeveer heeft de Hervormde kerk zich radicaal tegen de toto uitgesproken, maar indien ge weet dat toen reeds aan het rapport Kerk en Sport werd gewerkt, moet het iedereen duideiyk zyn dat de optimis tische verwachtingen van toen ten on rechte zyn gekoesterd. Toch moeten wU ons niet alleen keren tegen de Hervormde kerk, die met het rapport Kerk en Sport de knuppel in het hoenderhok heeft geworpen. Ook van de andere kerken, waaronder de Gereformeerde kerken In Nederland, hebben nog niets tastbaars, nog niets positiefs van zich laten horen. Een doorbraak zoals we al hebben gezien op het terrein van de politiek is ook op sportgebied te verwachten. Daarvoor dienen wy ons te wapenen. De toespraak van ds. Kret zal zeker nog stof tot discussie leveren. Het plan be staat, zo vernamen wy. een conferentie over het rapport te beleggen. Eigen centrum lm zijn mededelingen over het werk van de recreatie-commissie betoogde de heer Van Lummel dat het KNCGV aan zün stand verplicht is een eigen centrum te bezitten. Hij bepleitte voortzetting van de. acties, vooral om dat opnieuw de mogelijkheid aanwezig is een terrein op-dc Veluwe te pach ten voor een lage som geld. Het bonds bestuur vroeg de vergadering haar machtiging te verlenen het terrein te pachten Met 139 stemmen voor en 37 tegen werd het voorstel aangenomen. De vereniging Excelsior uit Delft vond het beschikken over een terrein in erf pacht over een periode van 30 jaar veel te kort. Slechts in-dien er 99 jaar van wordt gemaakt geven wij onze stemmen aan het voorstel. De vereniging Tenaco uit Rotterdam zei het prettig te vinden, dat de door de heer Van Lummel inge stelde enquête naar de behoefte aan een eigen recreatiecentrum had plaats gehad. Ondanks het grote aantal voorstemmers echter is de commissie nog slechts weinig verder gekomen. Daarom acht de ver eniging Tenaco het geven van een blanco mandaat onverantwoordelijk. De heer Den Boeft reageerde hierop door mee te delen dat het voorstel zoals het was ge daan slechts de huur van het terrein omvatte. Daartegen kan toch geen be zwaar bestaan, zo zei hij. Statuten Over de vraag of de commissie tot herziening van de statuten en reglemen ten zyn werk moet voortzetten volgde een verwarde bespreking. De gewesten verklaarden tegen een indeling naar provincies te zyn. De subsidies konden geografische moeiiykheden en andere problemen als een Isolement van Brabant en Limburg niet aan de kant schuiven. Niemand had er evenwel bezwaar tegen Kritiek S.S.S. Tüdens de rondvraag uitte de ver eniging Agilitas uit Utrecht scherpe kritiek op de actie Steunt Samen Sport die binnenkort door de NCSU en het CNS wordt gehouden. De Sport krant 1964, die ln een zeer grote oplaag door Nederland zal worden verspreid, noemde de spreker van nul en gener lei t irde. Het bondsbestuur werd gevraagd zich te beraden over de vraag of prinses Margriet kan worden aangezocht als be schermvrouwe van het Verbond te wil len optreden. Indien hel recreatie-centrum werke lijkheid is. is het dan mogeiyk het kamp de naam .Oom Herman" te geven, luidde een andere vraag. De heer W. H. Kruithof brak een lans voor een verplicht abonnement op Het Christelijk Turnblad. De heer L. de Haas wierp zich op als verdediger van het paardvoltigeren. dat enige tyd geleden van het programma werd geschrapt. Het bondsbestuur zal een en ander onder de loep nemen. ZEILEN Wim van Duyl in Cannes zesde De Deen Aage Birch Is zaterdag in Cannes Eur. kampioen in de drakenklasse geworden. HU behaalde evenals de Ita liaan Sorrentino 23 punten, maar had betere plaatsingen over de zes races. De Griek Eskizodglov eindigde ah derde. Van de Nederlanders werd Wim van Duyl in het eindklassement vyfde met 26 punten en Jan Bier elfde met 43 punten. Slechts enkele com petitiewedstrijden werden zaterdag ge speeld, doch deze waren niettemin van belang- In de ere klasse gingen twee wedstrijden door en door het resultaat van een hiervan werd het lot van Batswingers v"I bezegeld. In Roe- lofarcndsveeu vond S.V.E. het biykbaar niet nodig zyn sportieve plicht te vervullen cn zodoen de kon Treffers een 55 geiykspel be reiken. Typisch genoeg speelde alleen de oud-Batswingersspeler Luteyn voor wat hy waard was met als resultaat drie overwinningen. Ewart en Onnes gooiden er echter met de pet naar; zy verloren beiden van v. Ruiten en Heemskerk, die bovendien ook nog hef dubbel won- Povac en Wibo deelden punten. Jan Hogendoorn won voor Wibo van Gompelman en Bouwman, doch loor van Kramer. Het was de enige zege van Kramer, want tegen v. Maarle er Stulemeüer moest hy hel onderspit del ven. Van Haarle won bovendien nog var DDC heeft zijn hoofdklasseschap met een jaar verlengd In de te Breda ge speelde beslissingswedstrijd tegen PSV 2 behaalden de Hagenaars een 52 zege. Bakker-Hof, die al tweemaal had ge wonnen, maakte in de zevende pantij aan alle onzekerheid een einde, zodart de resterende partijen van Langarveld en Meijer niet meer behoefden te worden gespeeld. Beide spelers wonnen ieder eenmaal. Komende zaterdag zullen de nog res- terende wedstrijden zoveel mogelijk worden gespeeld, terwijl dan de promo tiecompetities op 25 april een aanvang zullen nemen. Tafeltennis In het AMVJ-gebouw te Amsterdam *s zaterdag een tafeltennis- steden wedstrijd AmsterdamAntwerpen gehouden tussen acht teams van drie spelers van beide plaatsen. Amsterdam won de ontmoeting met 5319. Het Am sterdamse A-team. bestaande uit Paul Gimbel, Mauri Colthoff en Bert Schoofs, versloeg het Antwerpse A-team (Her mans, K<?ekelcoren en Van Maelder) met 9—0. België B won van Nederland B: 0-1 Het Nederlandse B-tcam heeft zater dagmiddag in een slecht gespeelde wed- stryd met 10 verloren van België B. Het Is wel zeker, dat elke redeiyk spe lende eerste-klasser van dit Belgische team had gewonnen. Met een fabuleuze stoptechniek en een grote dosis enthousiasme van de Belgen werd de Ned. B-ploeg in de eerste helft tot een verdedigende taktiek gedwon gen. In de 29e min. scoorde België een prachtig doelpunt. Middenvoor Monseu ving een afgemeten voorzet van links buiten Defosse in volle vaart op, om speelde Ykema en sloeg Brederode kans- Nederland wist zich in de tweede helft aan de druk te ontworstelen maar de aanvallen, die tot acht lange en korte hoekslagen leidden, waren te doorzichtig van opzet om de hechte Belgische de fensie al te zeer te verontrusten. Ruim 100 Canadezen naar O.S. te Tokio Canada zal, zo is in Toronto bekendge maakt, een team van 103 sportlieden naar de Olympische Spelen van Tokio zenden. De ploeg zal door 23 officials worden be- Vier Duitse judoka's naar O.S. in Tokio De judoka's, die het gezameniyke Duitsland zullen vertegenwoordigen op de Olympische Spelen in Tokio. zUn be kend. Tijdens de selectiewedstrijden tussen Oost- en West-Duitsland die in Luebeck en Rostock werden gehouden, kwamen drie Westduitsers en een Oostduitser als winnaars in de verschillende klassen naar voren. Het zyn lichtgewicht Matthias Schiessleder (Essen)middengewicht Wolfgang Hoffmann (Keulen) en Klaus Glahn in alle categorieën. De Oostduitser Herbert Niemann komt uit in de zw gewichtklasse. Hockey Het Engelse heren hockey team behaalde zaterdag te Londen een 40 zege op Wales. Bij rust was dè stand 10. In Dublin zegevierde Ierland met 30 over Schotland. Hier was de rust stand 20. Hockey Een Ned. Bonds-dames- hockeyteam, spelend onder de naam Zwarte Tulpen, heeft zaterdag in Amster dam met 5—0 gewonnen van het Engelse studententeam van de Nottingham Uni versity. De ruststand was 40. De doel punten werden gemaakt door Ans Beyer en Anneke Overman (elk tweemaal) en Marjoke Houthagen. Zaalhandbal Rapid Boekarest heeft zaterdag in Pressburg de Eur. basketbal- beker voor dames gewonnen door in de finale IF Helsingoer (Denemarken) met 1413 te verslaan. Bij rust had de Roe meense ploeg reeds met 54 de leiding. NATIONALE DAMTITEL Ondanks dat Jan Bom de gehele wed strijd om het Ne derlands damkam pioenschap de lei ding heeft gehad ls het hem niet gelukt als eerste te eindi gen. HU verloor ln de laatste ronde van Laros, terwUl Roo zenburg tegen Bergs- ma na een felle aanvalsparty de twee benodigde punten voor de titel bemachtigde. Overigens ging dit niet zonder sensatie. Bergsma zondigde namelijk tegen de meerslag- regel. Inplaats van twee stukken te slaan, sloeg hy er een en wierp hier mee zUn tegenstander de winst nog vrij gemakkeiyk ln de schoot. Een grote te leurstelling dus voor Bom die zelfs de 22 Maar ze waren te bedachtzaam. En ze wa rn ook te veel verknocht aan het ongebonden leven dat zij en hun vader en grootvaders al tijd geleid hadden.Daarom was het tot nog toe bij praten en plannenmaken gebleven. Tot Jan Boetjes nu eindelijk de rechte man op de rech te plaats had gevonden: zijn boekhouder. Jan beweerde tenminste, dat hij de geschikte man was. Maar daar kon men zelf nog niet zo over oordelen; er was niemand die de man kende. Er was in het dorp geen passende woning voor hem te vinden en daarom kwam hij voorlopig 's morgens nog met de trein uit de stad en ging hij 's avonds weer naar huis, zodat men hem nog maar weinig te zien kreeg. Overdag zat hij meestal op het kantoor, een grote ruime ka mer, die Jan voorlopig by zijn eigen huis had laten aanbouwen. Een kamer, die ook werkelijk kantoor leek. Er was een klein portaal voor jen loketje in de deur van dat portaal. Naast dat loket hing een houten bord, waarop stond, wanneer het kantoor geopend was. Verder stond er in het portaal een bank, een eenvoudige, on geverfde bank, waarop de mensen konden gaan zitten als ze moesten wachten. In het kantoor zelf stond nog niet veel. Een oude schrijftafel en een paar ongemakkelijke stoelen. Jan Boet jes had dat zelf graag anders willen hebben. Hij kwam nogal eens op de kantoren van de gro te rederijen in de Duitse en Hollandse vissers plaatsen en daar zag het er heel wat weelde riger uit. met glazen deuren, brede bureaus en gemakkelijke stoelen met rooktafeltjes. Maar de boekhouder had gezegd, dat ze beter heel een voudig konden beginnen. Er ging die eerste tijd toch nog niet zo veel om. En hij moest om te beginnen zich inwerken. Hij bekeek de boek houding, zoals Jan Boetjes die erop na hield, een gewoon dik schrift, waarin hij zijn uitga ven en inkomsten schreef. Hij maakte een lyst van alles wat de rederij bezat, de loggers, de treilers, de netten en zelfs elke pot verf, elk vat teer; een inventarislijst noemde hij dat. Daarna deed hij een paar aankopen. Niet van schepen maar van grond. Grond en oude huizen, die aan de binnenhaven stonden en waarvoor hij weinig betaalde omdat ze alleen nog geschikt waren voor afbraak. Daarna nam hij de afslag over. Een bejaarde visserman, die gemeenteaf slager was geweest, kwam bij Jan Boetjes in dienst. Bij Jan Boetjes, dat wilde dan zeggen: bij de Rederij Noordzee. En hij sloot de eer ste overeenkomsten af met vissers, die voorlo pig voor een jaar hun vangsten aan de Re derij Noordzee zouden leveren. Het waren niet de beste vissers, maar het was in elk geval een begin, vertelde Jan aan „ieder die het wil de horen. Overigens was het enige wat Jan er zelf aan deed, erover praten. Toen Rooie Tjeerd die avond met Ina bij hem koffie dronk, kreeg hij tenminste de indruk, dat al het andere door de boekhouder werd gedaan. Dat moest, volgens Jan, een heel bekwaam man zijn. Een man met ervaring, die bij een grote stoomvaart maatschappij en later bij een beurtvaartonder- neming in de stad gewerkt had. Toen Jan dat vertelde, keek Tjeerd Ina eens aan. En Ina keek hem eens aan. De vrouw van Jan Boetjes zat te breien in haar gemakkelijke stoel voor het raam en scheen niet eens te luisteren. Mis schien omdat ze het allemaal al zo vaak ge hoord had. Tjeerd merkte echter op, dat ze nu en dan even naar haar man keek, alsof ze wel eens wilde weten wat er werkelijk in hem om ging. En toen Jan eindelijk alles zo goed moge lijk uiteengezet had, vroeg ze: „Wat denk jy ervan, Tjeerd? Hoe lijkt het je?" Het was geen vraag die ze achteloos stelde en waarop ze dadelijk een antwoord verwacht te. Dat deden de mensen in het dorp nooit als ze elkaar hun mening vroegen. „Dat is niet zo maar even te zeggen." „Nee." „Maar het kan wel goed worden," meende Tjeerd. Ten slotte had hij zelf ook jarenlang overal rondgezworven veel gezien, veel gehoord en veel overdacht. „Het kan wel goed zijn," zei Ina ook. Ze zat in een klein hoekstoeltje, -Oi ongemakkelijk Oudhollands stoeltje. Haar gezicht gloeide in het licht van de lamp Tjeerd dacht om het een of ander even aan Jakob Thomsen, maar het was hem niet dade- lyk duidelijk in welk verband en er twamen te veel vragen in hem op om zich erin te ver diepen. Te veel vragen ook, die hij niet dade lijk kon stellen. En toen zei Ina wat hij zelf ook gedacht had: „Je begrijpt niet, waarom die boekhouder bij een grote beurtvaartonderneming vandaan ge gaan is als hij daar, zoals hij zegt, zo hoog aangeschreven stond en een behoorlijk salaris had." Misschien had ze daar al eerder op gezin speeld. De vrouw van Jan Boetjes knikte ten minste bevestigend. Maar Jan zelf ging rechtop zitten en maakte met de steel van zijn pijp gebaren in de lucht „Begrijp je dat niet? Zo?" Verwijtend keek hij naar zijn vrouw. Toen naar Tjeerd. „Jij ook niet?" „Ik wel," zei Tjeerd. Hij meesmuilde. „Zo'n man zal eens iets anders willen. Die is mis schien laten we zeggen veel te flink om op een kantoor te zitten, waar hij elke dag het zelfde te doen heeft." „Ahaa! Precies." Dat was het nu juist zei Jan Boetjes. „Elke dag hetzelfde en dan alleen wat zijn bazen hem voorschrijven. Maar daar voor heeft hij te veel hersens." Tjeerd zei: „Natuurlijk. Ik heb de man nog niet gezien, maar kan het me voorstellen." Hij stond op, alsof hy plotseling werd over vallen door een benauwende gedachte. Hij kreeg het er zelfs warm van, zo warm, dat het zweet hem uitbrak. Het parelde op zijn voorhoofd.en prikkelde hem in zijn nek. (Wordt vervolgd) tweede plaats nog aan Van DUk moest laten wegens het Sonnenborn-Bergereys- teem. Van DUk won knap van W. de Jong, en kreeg evenals Bom 20 pnt Vierde werd de Hagenaar Gordyn die zich hiermee ook plaatste voor hert volgende jaar. Hij kan op een goede wedstrijd terugzien en bleef evenals Van Dijk en Roozenburg ongeslagen. Hij had echter geen greintje toernooigeluk. Roozenburg-Bergsma 20, W. de Jong- ir- G. E. van Dijk 0—2, H. Laros-J. M. Bom 2—0, W. v. d. Sluis-F. Gordijn 1—1, D. de Jong-E. P. BronatrLng 1—1, M. L Vos-H. van Silfhout 02, A Steensma- H. van Snippenburg 11, J. W. Hobbe len-F. Okrogelmk 1—1. Eindstand: Roozenburg (Haaksbergen) 21, ir- Van Dijk (Bennekom) 20, Bom (IJsselstein) 20, Gordyn (Dein Haag) 18, Bronstring (Leiden) 17. W. de Jong (Haarlem) 17, Hobbelen (Vught), Laros (IJmuiden). Van Silfhout (Bennekom) en Van der Sluis (A'dam) alle 15, Ok- rogelnik (Heerlen) 13. Bergsma (Roor- dahuizen), D. de Jong (Groningen), Steensma (Drachten) en Vos (Westbroek) allen 12, Van Snippenburg (Utrecht) 6. Roozenburg (staande) heeft za terdag de persoonlijke damtitel van Nederland behaald. Hij k\jkt toe bij het bore van Van Dijk. die tweede werd. vanavond muzikaal gesprek 23.40 Het Evan- i Esperanto 23.55—24.00 Nws. II. 298 m. 19 00 Operafrag- lualiteiten 23.00 Jazzmuziek 23.55—24 00 vanavond ».00 Journaal 20 20 Uitzending van de Christelijk Histo rische Unie 20.30 't Is maar een woord, quizprogramma van de BRT 21.05 Fortu- nella, film (beide keuringen voor 14 Jaar en ouder) 22 40 Mexico, documentair programma 22.55—23.00 Journaal. Programma voor morgen Hilversum I, 402 m. KRO; 7.00 Nws 7.10 Morgengebed 7 15 Ouvertureradio voor vroege mensen 7.55 Overweging 8 00 Nws 8.15 Strip voor de Jeugd 8.20 Lichte gram 8.50 V d huisvrouw 9 35 Waterstan den 9 40 schoolradio 10 00 V d kleuters 10.15 Lichtbaken, lezing 10.25 Klass orkest muziek (gr) 11.00 V d vrouw 11.30 Lichte gram 11.50 Volaanvooruit, praatje 12.00 Angelus 12.04 Licht Instrumentaal en semble en zangsoliste 12 30 Meded ten be hoeve van land- en tuinbouw 12.33 V d boeren 12 45 Platennieuws 13.00 Nws 13.15 Draalen maarlll: lichte gram mot com mentaar 14.00 V d plattelandsvrouwen 14.10 Rleleksen: amus programma (herhaling van zaterdag jl) 15.10 Voordracht 15 30 Als dc dag van gisteren, klankbeeld 16.00 V d zieken 16.30 U hebt voorrang: gods- dlestig programma 17.00 V d Jeugd 17 50 Regeringsuitzending: Tuberculose Bestrij ding Een uitzending t.g.v. de Wercldge- zondheisdag 18 00 Lichte gram voor de tieners 18 20 Uitzending van de Boeren ETHERG0LVEN dlo Volksuniversiteit: Oudheidkundige ontdekkingen in West-Nederland, door prof dr W Glasbergen, directeur Instituut voor Prac- en Protohistorie van de Uni versiteit van Amsterdam. Hilversum II. 298 m. AVRO: 7 00 Nws 7 10 Ochtendgym 7.20 Lichte gram VPRO: 7 50 Dagopening AVRO: 8 00 Nws 8 15 Programma-overzicht, aansluitend: lichte gram 9 00 Ochtenlgvm 9 10 De groente man 915 Klass strijkkwartet (gr) 9 40 Morgenwijding 10 00 Lichte gram 10 90 V d kleuters 1100 V d zieken 12 00 Licht ensemble met zangsollst 1220 Regerings uitzending: Uitzending v d landbouw 12 30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw 12 33 Lichte gram 13 00 Nws 13 15 Mededelingen, eventueel actueel of ggram 13 25 Beursberichten 13.30 Licht en semble met zangsollstc 14 00 V d vrouw 14 40 Schoolradio 15 00 Ik hoor lk hoor wat u niet hoort, muzikale lezing met gram 15 45 Van mens tot mens. lezing 16 00 Jeugd en ritme 16 30 V d («ugd 17 30 New York calling praatje 17 35 Lichte gram v d Jeugd 18 00 Nws 18.15 Eventueel actueel 18 20 Metropole orkest en solisten TELEVISIE NTS: 19 30 Internationaal Agrarisch Journaal 20 00 Journaal. VARA: 20 20 Ach ter het nieuws NTS 20 45 Jnzz ln aan bouw VARA: 21.15 Dick Powell - Doping. TV-film 22 05 Ouderavond. NTS: 22 39— De man met een millloen (The mlllïon- pound note), komische speelfilm (Engels) Belde keuringen: alle leeftijden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9