Groots jubileumfeest met tal van attracties Poespas om Bommel in Flakkee s Den Bommel Uit een Leids verslag Leners bij Kredietwezen werden spaarders Ontploffing op Katwijks schip met 4 gewonden Coöp. Boerenleenbank Lisse had goed jaar NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 6 APRIL 1964 Agenda voor Leiden en Den Haag Maandag Den Burcht, 8 uur: afd. Leiden Kon. Ned. Voetbalbond, uitreiking diploma's. De Hoeksteen, Levendaal 1, 2 tot 5 en T tot 8 uur: inschrijving cursussen. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Danstheater. Den Haag: Diligentia, 8 uur: Ruth Hug- genberg, piano. Dinsdag Antonius-clubhuis, 8 uur: afd. Leiden Ohr. Bedrijfsbond voor de Metaalnijver heid en Elektrotechnische Industrie, to neelavond, Sempre Avanti met ..Blijf zitten waar je zit". Rest. Zomerzorg, 8 uur: demonstratie avond huidverzorging door drogisterij J. Vrijenhoek. Zaal Petrakerk, Surinamestraat, 8 uur: afdeling Noord Christen-vrouwenbond, mej. A. M. Bosshardt uit Amsterdam over „Het Leger des Heils in donker Amsterdam". Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19, 7.45 uur: afdeling Leiden Ver. voor experi menteel Radio-onderzoek in Nederland, inleiding van de heer Grimbergen. Kleine zaal Gehoorzaal, 2.30 uur: afd. Leiden Ned. Ver. v. Huisvrouwen, mode show fa. Warnecke. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Station, 7 uur voorm.: afdeling Leiden Ned. Chr. Reisvereniging, vertrek dag tocht naar Twente en de Achterhoek, excursie naar textielfabriek Spanjaard te Borne. Stadsgehoorzaal, 8 tot 11 uur nam.: diesviering Ver. van Antilliaanse stu denten Leiden. Rijksmuseum Volkenkunde, 8 uur: zen dingscommissie Leidse Herv. Gemeente, dr. S. Kooyman over de ontwikkeling van de zending in het Zuidzee-gebied. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Nieuw Rott Toneel met De plaatsbekle der. Den Haag: Diligentia, 8 uur: Joan Preeman, piano Woensdag Wijkgebouw Rehoboth, 8 uur: Vereni ging Prot Nederland, mevrouw mr. dr. I. C. de Meyere over „Wat iedere niet- Rooms-Katholiek moet weten van het R.K. huwelijksrecht". Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 uur: avond gebed. Inst. voor Preventieve Geneeskunde, J uur: Vereniging voor Int. Rechtsorde, bijeenkomst t.g.v. de Wereldgezondheids- dag, dr. J. Meijer, dir. Kon. Ned. Centr. Ver. tot bestrijding der Tuberculose, over „Tuberculosebestrijding in Europa" (met lichtbeelden). Schouwburg, 8 uur: Nieuw Rotterdams Toneel. „Schakels" van Heijermans. Rijksmuseum Volkenkunde, 8 uur: Ver. Pedagogiek Leiden en Ver. van Vrienden Rijksmuseum Volkenkunde; „Indiaantje spelen" (met Lisser dia's, film en toelichtingen van dr. G. D. van Wengly en de heer Th. J. C. Brasser. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur- Ned. Comedie met Wie is bang voor Virginia Woolf? Den Haag: Gebouw K. en W., 8.15 uur: Residentie-Orkest, met piano-solist Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met What is in a Donderdag Rest. Van der Heyden, Breestraat 85, 1.15 en 8 uur: modeshow V. en D. Marekerk, 8 uur: bijeenkomst ambts dragers en medewerkers Herv. Gemeen te Lv.m. actie Vrijwillige Bijdrage 1964. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Residentie-Or kest m.m.v. Shura Cherkassky, piano. De Lakenhal, 8 uur: Ver. Oud-Leiden, ir. H. A. van Oerle over „De stad Lei den buiten de muren, het Leidse rechts gebied met de ambachtsheerlijkheden Leiderdorp, Oegstgeest en Zoeterwoude". Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met Othello. VrUdag Wijkgebouw Rehoboth, 8 uur: Stich ting Nazorgwerkplaatsen Leiden, ouder avond. dr. J. F. Caljé over de werkplaat sen en de werkplaatsbevolking. De Doelen, 8.15 uur: afd. Leiden Adel- bertvereniging, de heer K. Fens over «De moderne literatuur". Zaal Koningskerk, Willem de Zwij gerlaanhoek Koningstraat, 7.30 uur: ruilbeurs voor verzamelaars. Boshuis (achter Hoflaan 76). 8 uur: toneelvereniging De Boshuisspelers, op voering van blijspel „Alles is volgeboekt". Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met Het donker is licht genoeg: besl. voorstelling. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met Leer om Leer. Zaterdag Herv, Jeugdgebouw In den Moriaen, Moriaansteeg 2, 7.30 uur: jongerensocië- teit, film ,,De man die nooit bestond". Geref. Jeugdhuis. Breestraat 19, 8 uur: Geref. Jeugdverband, volksdansavond (groep van Oud-Poelgeest). Stationsplein, 1.40 uur: afdeling Lei den Kon. Ned. Natuurhist. Vereniging, vertrek met bus 41 naar de Pan van Per- sijn te Katwijk aan den Rijn, excursie insekten en mossen. Antonius-clubhuis, 7.45 uur: cabaret avond Smit-Röntgen-ontspanningsvereni- ging. Oegstgeest: Patronaatsgebouw. 7,30 uur: feestavond G.J.V. Den Burcht, 8 uur: toneelvereniging Door Oefening Beter, opvoering van «Van ander ras". Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met Uitkomst. Den Haag: Gebouw K. en W.. 8.15 uur: Concertgebouworkest, met piano-solist. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met What is in a name? Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza-apotheek, Doezastraat, tel. 21313, en de Haven-apotheek. Haven 18, tele foon 20085. Dienst apotheek Van Breest Smallenburg Leiderdorp wordt ook waar genomen door Haven-apotiheek. Ook de Oegstigeester apotheek is geopend, Den Bommel op Flakkee kreeg zater dag zijn Bommel. Ollie B. Bommel, iro nisch glimlachend om zoveel poespas staat nu in de gemeente Bommel, die al jaren zijn naam draagt. Het standbeeld werd de gemeente aangeboden door de Leidse studentenjaarclub Ollie B. ter ge legenheid van de tweede dies natalis. Ollie's geestelijke vader, Marten Toonder kon zaterdag helaas niet bij de onthul ling aanwezig zijn, maar zijn charmante dochter Jeannette nam zijn plaats in. Ol lie's tweede „vader", de glazenier-beeld houwer André Henderickx boog plech tig het hoofd, toen de onthulling een Oa beeld zijn Lezers schrijven „Service" in bus Terugkerend van een weekend nam ik zondagavond de Citosa-bus van tien over half twaalf. Een aantal door drank over moedig en handtastelijk geworden jonge lieden, dat zich o.m. tegenover een meis je zeer laakbaar gedroeg, bevond zich achterin. Toen ik bij de Goede Herder kerk te Zoeterwoude wilde uitstappen, bleek dat de jongelieden mijn weekend tas hadden weggenomen. Op mijn her haald verzoek weigerden ze mij de tas terug te geven, waarop ik de chauffeur verzocht zich hiermee te bemoeien. Deze wilde hiervan niet weten en reed door. Nogmaals heb ik getracht mijn eigendom terug te krijgen. Hoogst onbeschaafde uit drukkingen en zelfs dreigementen waren de enige reacties. Twee haltes verder ben ik maar uitgestapt, omdat de chauf feur zich nergens iets van aantrok. Na telefonisch contact met de garage in Bos koop bleek mijn tas later als „gevonden voorwerp" te zijn aangegeven. Leiderdorp J. A. D. Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor 30 - en f 40— Of het allerbeste van f 200 en f 400. Horloger v d. Water - Haarl.str 207 heeft het Eterna - Certlna - Prisma - Junghans - Ewe - Anker Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De volge lingen van Dracula (18 jaar). Luxor (2.30 7 en 9.15 uur): Een man, »n vrouw... het huwelijk (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Huurlingen in de dood (14 jaar); maandag tot en met woensdag: Twee zijn schuldig (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Arsène Lupin contra Arsène Lupin (14 jaar); 's morgens 10.30 uur: Sjors van de Rebel lenclub (alle leeftijden). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Freddy und das Lied der Südsee (14 jaar). Tentoonstellingen Openbare bibliotheek Reuvens, Bree raat 27: maandag en woensdag van I tot 5.30 en van 7 tot 9 uur, dinsdag van t 5.30 uur, vrijdag van 10 tot 5.30 eD 7 tot 9.30 uur en zaterdag van 9 tol ir; openingsuren filiaaJ Plantage 6 dinsdag 3.30 tot 530 uur. donderdag tot 8 30 uur en vrijdag van 10 tot 12.uur ipeningsuren filiaal lagere schooi Obrechtstraat: dinsdag en donderdag var 30 uur en zaterdag van 1 toi >or de jeugd woensdag van 2 tot 5 uur; jeugdbibliotheek Plantage 6 laandag en dinsdag van 4 tot 5.30 uur woensdag van 12 tot 4.30 uur en zaterdag vrijdag voor ouderer ir; jeugdhonk Zwarte Pad. Marnixstraat 102: vrijdag van 3.3» tot 5.30 uur De Lakenhal: 200 affiches uit de pe riode 1887—1917 (tot 20 april). Boerhaavezalen: Lente-tentoonstelling van schilderijen, beeldhouwwerk en gra fiek, exposanten: Marry Hoving, Jolanda Mulder, Frans de Wit, Vincent van Mas- trigt, Hans Barends, Ernst Nagel en Pie- ter van Delft (van 21 maart tot 10 april, dag. geopend van 10 tot 6 uur). WASSENAAR kunstzaaJ Heuff, Hof- laan 7: tentoonstelling van werken var H. E. Roodenburg en bronsplastieken var Rob Bleute, van 28 maart tot en met 16 april, dagelijks van 10 tot 5 uur, boven dien woensdagavond van 8 tot 10 uur (oi zon- en feestdagen gesloten). Indiaant je spelen in Volkenkunde LEIDEN De Vereniging voor Peda gogiek, afdeling Leiden, en de Vereni ging van Vrienden van het Rijksmuseum voor Volkenkunde houden een gezamen lijke bijeenkomst in het Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steenstraait 1 op woensdag 8 april a.s., om 8 uur. Deze ontmoeting, die past in het kader an de voorbereiding van de aanstaande zomertentoonstelling over de Noordame- rikaanse Prairie-Indiamen, heeft men „Indiaantje spelen" genoemd. Hierbij zal een padvindersgroep uit Lisse op verantwoorde wijze het leven van deze Indianen uitbeelden. Bij deze demon stratie zal Indiaanse kleding worden ge dragen die door de jongens zelf is ge maakt, en zullen Indiaanse dansen wor den uitgevoerd. De inleiding en toe lichting, waarbij gebruik zal worden ge maakt van dia's en film, zal geschieden door dr. G. D. van Wengen en de heer Th. J. C. Brasser van de educatieve afde ling van het museum. Na afloop is er gelegenheid tot het stellen van vragen. „Het nieuwe toneel" bracht thriller LEIDEN In een vrij goed bezette grote zaal van „Den Burcht" heeft de toneelvereniging „Het nieuwe toneel" zaterdagavond een opvoering gegeven van „Wiener melange", een thriller in drie bedrijven van het deftige pension „Mudus", dat wordt bewoond door „vo- diverse pluimage" de zeer op haar stand gestelde eigenares zich madame Thérèse laat noemen. Het personeel wordt gevormd door huis knecht Dorus, een manusje van alles en Betje, een oude degelijke keukenmeid. Als mevrouw Guldimont. één der gasten, op een avond haar befaamde snoeplust niet kan bedwingen, in de keuken een glas Wiener Melange ziet staan en het schielijk leegdrinkt, sterft zij enige mi nuten later, omdat de inhoud van het glas was vermengd met een grote dosis vergift. Aan inspecteur Pilo en zijn assistent Klaas de taak om uit te maken wie van de gasten de dader of daderes is. Met ..Wiener Melange" heeft regisseur Jan Sleijser geen gemakkelijke taak op zich genomen Zelf had hij in het min of meer slagen van de opvoering een groot aandeel met zijn creaties van „kolonel' Brakke en Adam Krol, c.q. commissaris Ten Hove. Hij ondervond daarbij een goede steun van Ria Koet-Vermont (ma dame Thérèse), Alie van Es-Laterveer (mevr. Josten), Karei den Os (heer Jos- ten). Cor Laterveer (Dorus), Rini Bin nendijk (Cora). Willy Jongbloed-van Poelgeest (mej. Nagel). Bert Steenbergen (inspecteur Pilo), An Sleijser-Klerk (Betje) en in wat mindere mate van Han Binnendijk (assistent Klaas) en Leo Vlas veld (de „geheimzinnige man", alias broer van het slachtoffer). Straks in VOORSCHOTEN VOORSCHOTEN Dit. jaar viert de Koningin Wllhélimvnaveremging een bijzonder jubileum. Zestig jaar geileden, in 1904 dus, werd deze ver eniging opgeridht. Het toen beoogde doel: het verstevigen van de band tussen Oranjehuis en volk, is ook thans nog richtsnoer bij alle activiteiten die de vereniging naarbuiten ontwikkelt. De Koningin Wilhelminaver- eniging is een begrip in Voorschoten. In bestuur en leden wordt een weer spiegeling gevonden van de politieke en religieuze schakeringen van het dorp. Juist deze omstandigheid verklaart het succes, dat de vereniging steeds heeft gehad met het in nauwe samenwerking met het gemeentebe stuur organiseren en coördineren van evenementen en manifestaties op na tionale hoogtijdagen. Bij het te vieren jubileum zal de ge hele burgerij worden betrokken. Daartoe is een comité gevormd, samengesteld uit de heren J. Jonker. D. IJperlaan, F W. Vink en J. Wildenboer. Hoogtepunt van de jubileumviering zal zijn een receptie, die het gemeentebestuur op 30 april tus sen 16 en 18 uur in de raadszaal zal aan bieden. Gehoopt wordt, dat tijdens deze receptie het bestuur van de Koningin Wilhelminavereniging een niem ling voor het zo populaire kuipjessteken kan worden aangeboden. Enkele ingeze tenen hebben reeds spontaan geld vooi dit doel geschonken, doch er is nog veel nodig. Men kan zijn bijdrage storten op girorekening 390089 (Voorschotense Coöperatieve Boerenleenbank). 238929 (Coöperatieve Raiffeisenbank Voorscho ten) of 160525 (drs. J. Jonker), steeds met LEIDEN Verschenen is het jaarverslag 1963 van de Gemeentelijke Dienst voor Kasbeheer en Kredietwezen Leiden. Er was in 1963 een duide lijke stijging van het gemiddelde bedrag van de verstrekte geldleningen, terwijl het aantal uitgegeven kredieten verminderde. Hieruit zou kunnen worden afgeleid dat leners spaarders zijn geworden. De beoordelingscom missie voor de afdeling kredietwezen behandelde 560 aanvragen om geld- voorschotten (in 1962 577), waarvan 461 werden afgewezen (78), in 41 ge vallen werd revisie gevraagd op de beslissing van de directeur. De omzet bedroeg f 1.412.153 (f 1.390.001 in 1962). Aantal kredieten 2178 (2443). Er werden 3076 waarschuwingen zonden (4444) en 397 aanmaningen (ex tra-waarschuwingen, in 1962 595). In 23 gevallen (38) moest van de loonconces- sie gebruik worden gemaakt. In 50 ge vallen moest de machtiging tot ont vangst van de kinderbijslag in verband met de slechte terugbetaling van verstrekte krediet worden ingezonden bij de Raad van Arbeid. In 5 gevallen is de borg aangesproken en 3 poster werden afgelo6t voor geëmigreerde kre dietnemers. Van het totaal van uitstaande vorde ringen werd f 2.208.50 afgeschreven. Een bedrag van f 1023,48 (f 3694,96) treffende 3 (14) leners moest als dubieus worden beschouwd; tegen 88 (40) leners, die in totaal nog f 7590,98 (f 9129.61) schuldig waren, werden maatregelen ge troffen. Aan kleine zelfstandigen werd in 43 (8) gevallen krediet verleend tot ln totaal f 30 925.- (f 7100)). De standkoming van de Algemene Bijstands- IJMUIDEN Vanmorgen om kwart voor engen heeft zich aan boord van de Vrouw Alida KW 160 een hevige ontploffing voorgedaan. Drie Katwijkers en een vertegenwoordiger van radio Becker te IJmuiden wer den gewond. Zij zijn naar het Antonius-ziekenhuis gebracht. De schipper was er het ergst aan toe. Later op de ochtend besloot men hem academisch ziekenhuis te Leiden te Het ongeluk gebeurde toen men in eer logiesruimte een lucifer aanstak, nadat men een gaslucht had waargenomen. Er ontstond een hevige explosie, waarbij het gehele logies werd vernield. Het aanrecht werd weggeslagen, de deur het raam vlogen in het rond en plafond ging de lucht in. De ravage a verschrikkelijk. De politie vermoedt, dat fles gas of een der gasleidingen lek Met geleende auto in sloot te Oegstgeest OEGSTGEEST Gistermorgen om half acht is een Amsterdammer met eer geleende Duitse auto op de afrit Rijn- zicht in een berm geraakt, gekanteld er ?n sloot terechtgekomen. Hij verloor de macht over het stuur, vermoedelijk doordat zijn snelheid te hoog was. De man was niet in het bezit van een rij bewijs. De passagier die naast hem zat echter wel. De beide inzittenden werden licht gewond. De auto was grondig ver nield. Auto tegen boom OEGSTGEEST Gisteravond om half negen is op de Kwaaklaan een auto tegen een boom gereden De oorzaak is nog onopgehelderd De twee uit Leiden af komstige inzittenden zijn naar het aca demisch ziekenhuis gebracht. De voor zijde van de auto werd flink beschadigd. Feestavond in Oegstgeest OEGSTGEEST De GJV houdt za terdag om half 8 in het Patronaatsge bouw te Oegstgeest een feestavond. Ds. Wagenvoorde naar Leiden LEIDEN Naar v M. J. van Wagenvoorde, herv. predikant te Zwolle, de kandidaat voor de stand- plaatsruil, waarbij ook ds. W. J. H. Hubeek. voorganger van de Vereniging voor vrüz.-hervormden LeidenOegst geest. is betrokken. Ds. Wagenvoorde diende de herv. ge meenten te Hoogebeintum en Neede. In 1947 werd hij eervol ontslagen wegens zijn benoeming tot voorganger Evangelische Unie te 's Gravenzande. In 1953 werd hy herv. predikant te Zwolle. Nader vernemen wij, dat niet de schip per. maar de heer A. de Bruin (geboren in 1941) uit Velsen het ernstigst gewond is en naar het Academisch ziekenhuis te Leiden is overgebracht De heer De Bruin is verbonden aan de NV Interna tionale Navigatie-apparaten te IJmui den. Behalve brandwonden heeft hij ver moedelijk ook hersenletsel opgelopen. namen van de gewonde Katwijkers luiden: schipper Arie van der Plas (geb. 1933), reder Nicolaas van der Plas, Secr. Varkevisserstraat 319 (1905) en de jon gen Wim Haasnoot (1949). De Katwijkers bevonden zich vanmid- ag nog in het Antoniusziekenhuis te IJmuiden ter behandeling van de opge lopen brandwonden. Bij nadere informatie bleek, dat tij dens de ontploffing niemand aan boord Raadsagenda Voorhout VOORHOUT Vrijdagavond om 8 vergadert de raad van Voorhout. De agenda vermeldt onder meer de volgen de punten: aankoop vrachtauto: herzie ning jaarwedden wethouders; benoeming S. P. Langeveld tot werkman 1ste klasse; bezoldiging ambtenaren en herziening legesverordening: oversteekplaats vooi voetgangers in Herenstraat: schoolzaken Filmavond Kon. Wilhelminafonds VOORHOUT De plaatselijke afde ling van het Kon. Wilhelminafonds kwam bijeen in het parochiehuis. Er werden enige films vertoond. Mevrouw E. Elffe- rich-Brouwer stelde de nieuwe arts dokter L. J. H. Lempers, opvolger dokter Binnema. Coöperatieve Raiffeisenbank „VALKENBURG Z.H." OPROEPING tot bijwoning van de jaarlijkse Algeme- Ledenvergadering der: Coöperatieve Raiffeisenbank „Valkenburg ZR." ge vestigd te Valkenburg Z.H. op vrijdag 10 april 1964 des avonds 8 uur in het Café „Het Wapen van Valkenburg" te Val kenburg Z.H. De agenda, de kandidatenlijsten, liggen voor de leden ter inzage op het kantoor der bank. wet roept op dit ogenblik vragen op met betrekking tot het op ruimer schaal verstrekken van kredieten aan kleine zelfstandigen en het nut van de borg stellingsfondsen in de toekomst. Wanbegrip Dat op het terrein van de schuldbe middeling nog veel wanbegrip bestaat, bleek o.a. uh enkele gesprekken met winkeliers, die meenden, dat voldoende gesaneerd was als de kredietbank de lopende schulden uit een lening zou vol doen. De winkeliers waren dan weer in staat om hun klant te bedienen. Zij achtten het van ondergeschikt belang, dat het totaalbedrag der schulden daar door zou worden vergroot. Het komt ook voor. dat aan mensen, voor wie een schuldregeling is getroffen, door de le verancier. die aan deze regeling heeft deelgenomen, opnieuw goederen op af betaling worden verkocht voordat de lopende schulden zijn afgelost. Het is overbodig te vermelden, dat in zulke ge vallen van sanering geen sprake is, maar slechts van risicobeperking voor de le- Per 31 december 1963 was f 26.034,- verschuldigd; het totaalbedrag aan uit staande leningen bedroeg per 31 de cember f 906.905.08 (bedragen in 1962 resp. f 29.828,55 en t 890.101,23). Zendingsavond in Volkenkunde LEIDEN Morgenavond om acht uur ordt in het Rijksmuseum voor Volken kunde, Steenstraat la, een zendingsbij eenkomst gehouden, die uitgaat van de zendingscommissie van de Leidse Her vormde Gemeente. Dr. S. Kooyman hoopt te spreken over de ontwikkeling van de zending in het Zuidzee-gebied. Daarbij zullen dia's worden vertoond door dr. Kooyman onlangs gemaakt op door dat gebied. Vermakelijkheden Op 25 april, '9 middags om 2 uur. wordt het feestterrein op het M.O.C.- terrein geopend. Tussen 3 en 4 uui kunnen de ouden vam dagen vrij gebruik maken van de vermakelijkheden, tussen 4 en 5 uur de kinderen van Nieuw Voor- Dit is een aanbod van de gezamenlijke kermisexploitanten. Het verdere deel de dag is het feestterrein tot midder nacht voor het publiek geopend. Op deze dag worden ln Adegees wielerwedstrijden gehouden. Deze beginnen om 14 uur en zijn georgani seerd door de Swift-combinatle uit Leiden. De volgende dag. 29 april, wordt op het terrein bij KImshoeve en Vlietschool aan de Baden Powell- weg een taptoe gehouden die onge veer drie kwartier dnnrt. Het geheel staat onder leiding van de heer L. Th. Jansen, dirigent van St. Lau- rentius, die geassisteerd wordt door de heer A Bosch, dirigent van Ben- venuto. De taptoe begint om 20 uur en zal om ongeveer 20.45 uur zijn geëindigd. Om 21 uur is er in het water langs de Molenlaan een gondelvaart. Prijzen zijn beschikbaar voor het mooist versierde, het mooist verlichte en het meest origi nele vaartuig. Ieder die iets heeft wat varen kan. mag hieraan deelnemen. Er is geen Lnleggeld verschuldigd en aan melding is niet nodig. De deelnemers moeten zich om 20.45 uur verzamelen op de Vliet hoek Molenlaan. In de jury hebben zitting de heren D. Mulder en A. J Reudink. Om alvast een begin te maken hebben de zeeverkenners deelne ming met vijf sloepen toegezegd. Deze deelneming is buiten mededinging. Kinderoptocht Koninginnedag begint traditioneel met de kinderoptocht (9.15 uur). De stoet zal worden voorafgegaan door de landelijke rijvereniging Koningin Emma uit Was- ar. terwijl het bestuur van de K.W.- vereniging zich in landauers gezeten aan de burgerij zal presenteren. Om 9.30 uur starten de deelnemers aan de puzzelrit, 1 uur beginnen de kinderspelen aan de Margrietlaan. om 14 uur de volksspe len op de Voorstraat, het estafettelopen de i'olschaatswedstrijd in'Adegeest. Om 17 uur begint de voetbalwedstrijd SVLVRouwkoop. De schoolkinderen krijgen hun tractatie deze keer op 29 april op school uitgereikt. De onderwijzers de lagere scholen hebben een to neelstuk ingestudeerd, dat zij voor de klassen 3, 4, 5 en 6 van de lagere scholen op 2 en 5 med in het Cul tureel Centrum zullen opvoeren. Voor de kinderen uit de eerste en tweede klassen komt op 30 april een gezelschap uit Den Haag met een poppentheater. Er zullen twee voor stellingen worden gegeven, om 14 en 16 uur. Een verdere attractie is een etalagewedstrijd waarmee het pu bliek prijzen kan winnen. Tot slot zij vermeld, dat het bestuur van de jubilerende vereniging op 29 april aan elk der lagere scholen in Voorscho ten drie vlaggen zal uitreiken. Binnenkort verschijnt een officieel feestprogramma, dat huis-aan-huis zal worden verspreid. Uitbreiding van buslijn scholen Voorschoten VOORSCHOTEN. Met ingang van vandaag kunnen de kleuters en de leer lingen van de lagere scholen die op de Leidseweg benoorden de Hofweg wonen, ook gebruik maken van de schoolbus. Deze zorgde reeds voor het vervoer van de Rijndijk en de Valkenburgseweg naar het dorp. De N.Z.H.-bus vertrekt om 8.35 uur van de Valkenburgseweg en om plm. 8.40 uur voor de panden Leidseweg 370 en 230. Dit zijn niet de halteplaatsen van buslijn 45. Alle leerplichtige kinderen en de leerlingen van de kleuterscholen kunnen, zonder een speciale buskaart van deze extra busdienst gebruik maken. Het eindpunt is voor het gemeentehuis, waar 's middags om 15.45 uur de bus weer vertrekt Agenda Voorschoten VOORSCHOTEN Dinsdagavond! café Van Engelen aan de Molenlaan, ur, buitengewone ledenvergadering ijsclub „Voorschoten". Dinsdag- en woensdagavond: Green- way-theater, 8.15 uur: Porgy and Bess. Filmliga Woensdagavond: zaal herv. kerk, 8 uur vergadering mannenvereniging op G.G. Donderdagavond: Cultureel Centrum, 8 uur: feestavond afd. Voorschoten Ned. Bond van Bejaarden. Donderdagavond: jeugdgebouw geref. kerk, 8 uur: geref. vrouwenvereniging Onderwerp: „Het gesprek met Nicodé- Twee bromfietsers naar Academisch Ziekenhuis LEIDEN Gisteravond om tien vooi half zeven had op het kruispunt Haar lemmerstraatPelikaanstraat een bot- plaats tussen twee bromfietsen. Een 16-jarige bromfietsbestuurder verleende geen voorrang aan de 17-jarige mej. J. C. Kiel, die van rechts kwam. De jon geman liep een hersenschudding en een wond aan de lip op. mej. Kiel kreeg ver wondingen aan beide knieën. De EHD bracht beiden naar het Academisch Zie kenhuis. Penningmeester K. en O. LEIDEN Het algemene bestuur van de Leidse Volksuniversiteit K. en O. heeft mr. J. W. Filippo, economisch di recteur van het Diaconessenhuis, be noemd tot penningmeester. Hij volgt mr, F. G. Kool op, die wegens drukke werk zaamheden moest bedanken- LISSE. De Coöp. Boerenleenbank tc Lisse heeft over 1963 een hogere winst kunnen boeken van f13.000. Het reserve fonds ls gestegen tot f817.915.23, de re ft voor dubieuze debiteuren tot 628,89. Er was een omzet van f 215.236.258.40, wat 15 miljoen hoger is dan ln hel voorgaande jaar. De spaargel den liepen op met f2.000.000. Het balans totaal is gestegen met ruim 2 miljoen. De jaarlijkse ledenvergadering is uit geschreven voor donderdag 9 april om uur in de mijnzaal van de H.B.G. De heren G. C. Tromp Rz. en Z. v. d. Burg worden voorgedragen voor herbe noeming resp. als lid van de raad van toezicht en als lid van het bestuur. In de ture wegens overlijden van de heer K. Dreijer draagt het bestuur voor de heer W. Boot Lz., Kanaalstraat 83. In het jaaroverzicht wijst voorzitter J. W. A. Lefeber erop. dat de mechanisa- in het bollenvak, met name het me chanische planten, schade heeft toege bracht aan de gewassen. De grond wordt door de machines teveel aangedrukt, waardoor vrij veel waterschade is ont staan. Voor de bloembollencultuur blijft met de mechanisatie grote voorzichtig heid geboden, omdat elke proef ook een schadekans biedt, die op het vaak kost bare plantgoed spoedig van grote om vang is. De bankinstelling heeft in het afgelo pen Jaar bij de aankoop van huizen een grote rol gespeeld. Vele spaarders kon den financieel ln staat worden 'gesteld huis aan te kopen of een woning grondig te restaureren. De voorzitter achtte het zeer gewenst, dat ook te Lisse een groot aantal Bogaershulzen wordt gebouwd. O.N.I. Lisse speelde voor Helveliakapel LISSE Zaterdagavond heeft i toneelvereniging „Ontspanning na I spanning" in Rehoboth een toneeluitvo ring gegeven ten bate van het Hervormde kerkewerk. speciaal voor de stichting de hulpkerk in Lisse zuidoost. Voor deze wijk werd de Helveliakapel aangekocht en voor de vele kosten die aan de plaat sing verbonden zijn, heeft de toneelver eniging de opbrengst van deze avond be schikbaar gesteld. De heer J. Buitenhuis sprak een woord van waardering aan het adres van O.N.I. Hij deelde tevens mede. dat meer acti viteiten in de Hervormde gemeente wor den ontwikkeld om de stichting van de Helvetiakapel mogelijk te maken. Hieruit blijkt, dat men van de noodzakelijkheid overtuigd is. De toneelvereniging( voerde het toneel stuk „In de vergulde ós" van Johan Blaa- ser op. De dames Marseille-Mastenbroek P. H. Luyk, de heren Willy Grimme, R, Pauw, W. J. Kaak en Alb. Marseille zorgden ervoor dat goed toneelspel werd geleverd. Het publiek reageerde spontaan op dc wijze waarop O.N.I. speelde, die goede verwachtingen doet koesteren voor de toekomst Acht aanhoudingen Winkeldieveg ge in Leiden gaat beroep worden LEIDEN De politic heeft vanmorgen meegedeeld dat het aantal gevallen van winkeldiefstal, door huisvrouwen in Leiden gepleegd, ernstige vormen begint aan te nemen. In de week van 27 maart tot en met 3 april zijn op aanwijzing van winkelpersoneel acht vrouwen uit Leiden en omstreken, door de politie aangehouden. De mees ten werden gesnapt bij V. en D. en bij De Gruyter. De omvang van de bij deze winkeldie- vegen is doorgaans moeilijk na to gaan, daar het meestal gebruiksvoor werpen betreft By aanhouding had één der vrouwen voor een waarde van 150 gulden in haar tas. Een andere gaf toe voor ongeveer 1500 gulden to hebben gestolen. Bij de huiszoekingen aldus werd meegedeeld, treft de po litie soms aanzieniyke hoeveelheden gestolen goederen aan. Jen en ander is aanleiding voor de po litie in het vervolg drastischer op te treden tegen deze praktyken. Als het aantal gevallen biyft toenemen, is het zelfs mogeiyk dat de vrouwen, die zich meestal beroepen op de zorg voor een gezin met kinderen, in hechtenis wor den genomen. Eerste Leidse kievitsei LEIDEN Zaterdag is het eerste Leidse kievitsei gevonden door Piet Heemskerk uit de Joh. Verhulststraat. Avonds heeft hij het loco-burgemees ter Menken aangeboden. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Jolanda Jo hanna, dr v J J BeU en F Gorree; Eric Abraham, zn v A Henzen en W A GyzenU: Helmoed Jacobus Maarten, zn v J H van der Maat en A M Been; Anna Elizabeth, dr v M Vooijs en J van der Meij; Johanna Frederika. dr v A J Josemans en B H M Kruip: Aafje, dr v C van der Plas en A Vlieland: Dorith, dr v G J Ligtvoet en M van de Water: Desirée Maria Elizabeth, dr v C J J Hoogeveen en H A Gessner; Hen drik, zn v S Pracht en T N van der Hoogt: Otmar Boudewün, zn v R O Zaalblok en J M van Tilburg: Ca- rolus Adrianus, zn v L H van Noort en C M Duivenvoorde. GEHUWD: P Philippo en J Seriier. OVERLEDEN: R de Roode 8 jaar, dochter; T J M Houben 12 jaar. zoon: J J Wiesing 73 jaar, man, F J de Meij 1 dag, dochter. C.P.J.O. Hazerswoude over manieren HAZERSWOUDE De Christelijke Plattelandsjongerenorganisatie, hield een vergadering in het Oude Raadhuis. Mej. G. de Wit gaf deze avond een inleiding ,,Onze manieren". Etiquetteregels hebben alle hun nut. Ze zijn een uit drukking van innerlijke beschaving en vergemakkelyken het maatschappe- lUke verkeer. Deze regels zUn op 't platteland anders m in de stad. Maar al te veel ontbreekt m hartelijk contact tussen plattelands- i stadsmensen. Wanneer wij proberen aar nodig onze manieren te verbeteren men in de stad probeert meer begrip >or het platteland op te brengen, dan kan hieraan veel worden verbeterd. Na de pauze betrad men een geheel ander terrein. De heer H. Goedhart uit Alphen aan den Rijn liet prachtige dia's zien van zijn reis door Zuid-Afrik*.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3