ENORME REKLAMES! Volleybal-cup en vliegbiljet voor het Nederlandse team Zandvliet hield deur van kampioenschap op kier „V. D.'s modemanifestatie,, ONTMOETING MET DE NIEUWE MODE" TEEKENS is heerlijk GOEDKOOP^ RUNDVLEES 2e pond voor de HALVE PRIJS 250 gr. Palingrookworsf of Leverworst 69 Italië versloeg Portugal: 3-0 Terwijl velen nog in het restaurant v de Hengelose sporthal met de toepasse lijke naam Olympic de overwinning het Nederlandse team vierden, w Italië en Portugal in de strijd om de der de en vierde plaats van het toernooi ge wikkeld. Het werd een anti-climax, ondanks het feit, da<t de Italianen een aardig geva rieerd spelletje speelden. Portugal was niet sterker dan een Nederlandse hoofd klasser en bood in de eerste set nog enige tegenstand van betekenis. Het werd 1511, doch in de tweede set was Portugese tegenstand al beduidend min der. Met 158 ging de zege opnieuw naar Italië, waarna in de derde set Italië heer en meester was en zonder moeite met 151 won. Vooral aanvoerder Bellagambi weerde zich bij Italië uitstekend, doch het was geen grootse strijd, hoewel de verwadi tin gen aanwezig zijn, dat zowel Italië als Portugal in de toekomst meer zullen gaan meetellen, nu zij resp. door een Tsjech en een Pool worden getraind De einduitslag van het toernooi werd: 1. NEDERLAND 3 6 9—1 2. Frankrijk 3 4 73 3. Italië 3 2 3—6 4. Portugal 3 0 09 Hulde aan Blok Je rustige en enigszins terug- getrokken figuur van trainer en coach Henk Blok, op wiens schouders een zware taak was gelegd toen hij slechts drie we- ken geleden min of meer de op- dracht kreeg Hengelo te winnen. werd uiteraard ook in de huldi ging betrokken. ,,Het is prachtig gegaan", zei NeVoBo-voorzitter Struik tot hem en met een krachtige hand druk dankte hij Blok namens de gehele volleybalgemeenschap. Blok bleef onder al die hul'?, hem toegebracht, uiterst kalm. Hij ging met zijn jongens mee naar de kleedkamer, weg van al het officiële gedoe- En we zijn beslist niet ver mis, als we veronderstellen, dat Blok het oog al op de toekomst heeft gericht. Ook hij had het grote spandoek „Nu Hengelo, straks Tokio" gezien. Hengelo was bereikt. Tokio volgt en daarom had Blok maar zin als commentaar: „Trai- 1 en nog eens trainen voor Tokio om daar te laten zien. dat inderdaad het Olympische eau hebben bereikt". Ook met deze smash heeft hoofd aanvaller De Vink de Franse ver dediging tot wanhoop gebracht. Twee Fransen konden de bal niet blokkeren. Verder v.l.n.r. v. d. Hoek (11), Swieter (6) en v. d. Stoep (9). DAAR behoeft geen twijfel meer over te bestaan: Nederland is het sterk ste volleyballand van West-Europa. Dét hebben onze Nederlandse jongens zaterdag tijdens de derde en laatste dag van het toernooi om de Westeuropese volleybalcup in Hengelo duidelijk bewezen in hun wedstrijd tegen Frankrijk, een wedstrijd even fraai als spannend. Na een 3-0 zege op Iitlaië en een eveneens 3-0 zege op Portugal, zaterdag een 3-1 over ning op Frankrijk, dat ook met 3-0 over Italië en Portugal had gezege vierd. De beslissing moest dus wel in de strijd tussen de Nederlanders en de Fransen vallen en iedereen wist, dat dan tevens de grote vraag zou wor den beantwoord, of de Nederlandse aanvalskracht inderdaad groter zou zijn dan de krachtige Franse verdediging. Onze aanval heeft het inderd; gewonnen van de afweer van het Franse team, maar daarvoor moesten de Nederlandse smashers onophoudelijk op de defensie van de Fransen beu ken. Elk versagen werd onmiddellijk afgestraft. Dat bracht de spanning in deze strijd, die op slechts acht minuten na twee volle uren heeft geduurd. Voor Frankrijk stond alleen de Westeuropese titel op het spel; voor onze landgenoten zowel de titel als een vliegbiljet naar Tokio. De Nederlanse jongens speelden dus onder een veel grotere druk, doch zij hebben ge zegevierd. Over de Fransen en over zichzelf. Herr Trötschel, de in Ooster beek wonende voorzitter van de Oostduitse volleybalbond heeft gelijk gekregen: zelfs Frankrijk was niet bij machte ons land van de Westeuro pese titel en van deelneming aan de Olympische Spelen in Tokio af houden. Dat zijn de nuchtere feiten, die Hengelo heeft geleerd na een wed strijd, die gerust mag worden gekwalificeerd als staande op Olympisch Franse verdediging moest voor onze aanval zwichten: 3-1 Nog I r spandoeken Hengelose sporthal binnengedragen, toen De Vink met een krachtige serv~ weten, dat NederlandFrankrijk begonnen. En luider dan de vorige da gen klonk de To-ki-o yell van de 1700 enthousiaste volleyballiefhebbers, toen Tinkhof het eerste Nederlandse puntje scoorde. Behalve deze beide DES-spelers stonden ook Groenhuijsen en v. d. Stoep Libanon, v. d. Hoek van Orawi Swieter van Oranje Nassau binnen de lijnen. De serve ging verloren, Groenhuijsen haalde de bal met harde smash terug. Tevergeefs. Het werd 1, doch even later vond De Vink heel klein gaatje: 21. Beide ploegen speelden wat angstig. Risico's werden vermeden en toe het na tien volle mi- i nog maar 31 stond, vroeg Frank rijk al een time-out Dat was een kolfje naar de hand var coach Blok, die het juiste woord vond De Franse coach begon te wisselen, wani tweede time-out durfde hij nog niet te vragen, hoewel onze landgenote) 71 uitliepen. Vooral De Vink en Groenhuijsen hadden hiertoe het hunne bijgedragen. en was hierna echter het ploegver- band zoek en na 92 konden de Fransen tot 95 inlopen. Time-out voor Neder land. Dat bracht weer de nodige rust ir de ploeg. Groenhuijsen gaf een harde smash af, die door de Fransen fraai geblokkeerd, doch met een uiterst snelle ■eactie sloeg Groenhuijsen direct v< de tweede maal over het net, terwijl geen Frans blok meer was. Dit listige staaltje leverde weliswaar een punt op, doch de Fransen liepen verder tot 108 Van de 71 voorsprong was weinig overgebleven. De Nederlanders werden hun zeni echter toch de baas. Tinkhof tikte keurig boogballetje over liet Franse blok heen de stand naar 118 en daar- was een Nederlands offensief inge zet, dat pas bij 148 zou eindigen. In "eze prachtige set wisten de log twee punten te scoren: 1410. Pas ia minuten vol spanning werd het 15—10 (1Oj. Risico's De Franse verdediging mocht dan niet helemaal sluiten, zij was in ieder geval io sterk, dat de Nederlanders in de 2e set werden verleid risico's te nemen. De smashes werden vaak te scherp af gegeven, waardoor menige bal buiten de lijnen terecht kwam. Dat kostte punten, waardoor de Fransen een kleine en nut tige voorsprong konden nemen. Bij 33 kwamen de ploegen gelijk, maar even later stonden onze landgenoten weer achter. Met veel moeite brachten zij het 66 en na opnieuw een achterstand tot 8—8. Frankrijk vroeg een time-out, hetgeen Franse winst bracht in deze door Oosterbaan, hetgeen niet wegnam, dat de Fransen tot 813 uitliepen, doch daarna wist Groenhuijsen zijn teamge noten tot een tegenoffensief aan te zet ten. dat vier punten opleverde: 1213: De gelijkmaker hing in de lucht, doch de Tsjechische scheidsrechter Kettner liet doorspelen, toen Frankrijk de serve verkeerd opving. Geen 1313 dus, maar daarentegen 1214. Keurig werk van v d. Stoep bracht de stand wel via 1314 op 1414, doch de Fransen gaven geen krimp en na precies een uur spe len, werd het 1416 en daarmee 11. Grootse vorm Ook halverwege de derde set was nog niets over de einduitslag te voorspellen. De Nederlanders hadden wel een 32 voorsprong genomen, de Franse coach was spelers gaan wisselen en Blok had een time-out gevraagd, doch het werd 77 en ook 88, waarna de Fransen een 810 voorsprong namen. Met de wil om te winnen groeide het Nederlandse team daarna echter tot een grootse vorm. De spanning was niet minder groot. Groter enthousiasme zal er zelden bü een interland i|jn geweest, toen onze landgenoten weer geljjk kwa men: 1010, de sterke Franse speler Champion buiten het veld werd geroe pen en de verdediging der Fransen op voortreffelijke wyze enkele keren vol komen uit positie werd gespoeld. Su bliem spel aan Nederlandse zijde leverde punten op en toen de Franse verdedi ging niet meer wist, waar te moeten blokken, kreeg het zestal doorbijtende Nederlanders een ware ovatie .toen het 1410 op de scoreborden wist te bren gen. Wel retourneerden de Fransen me nige harde smash, doch het geschiedde te nochalant, waardoor de lijnrechters hun vlaggen moesten opsteken ten te ken, dat de bal was uitgegaan. En werd het na 20 minuten geladen met spanning 1510 (2—1). Subliem spel Wie zal de vierde set van deze Neder landFrankrijk vergeten. Vijf maal veerde Frankrijk zonder te scoren; vijf maal nam Nederland de serve over der een punt te behalen. Pas bij de 6e opslag hadden de Fransen succes, doch het werd spoedig gelijk: 11 en na Franse voorsprong, werkte Groenhuijsen opnieuw de achterstand weg: 33. Toen Tinkhof bij een 34 de bal bij Neder land terugbracht en Swieter voor zorgde, was dat tevens weer de inleiding tot subliem Nederlands spel. dat geen genade kende met de Franse verdedi ging. Een time-out en een wissel hielpen Frankrijk niets. De cijfers 8—4 kwamen de scoreborden. Nog zeven punten voor een reis Tokio. Ook de Nederlandse verdediging topvorm en de voorsprong groeide zelfs tot 148. Een regiment zaalwach ters verscheen om een ketting te vor- die het de toeschouwers onmoge lijk moest maken het veld en daarmee de prachtige vloer na het laatste puntje e stormen. Maar dat laatste puntje liet op zich wachten. „Rustig blijven" Bij 149 vroeg Blok een time-out .Rustig blijven spelen" moet hij gezegd hebben tegen zijn jongens, die op van de zenuwen waren. Blijf maar eens rus tig, als je één punt van Tokio verwij derd bent en dat punt wil maar niet ko- ROB GROEKHUYSEN: „Fransen hebben blokdekking verwaarloosd" In de Nederlandse kleedkamer wa men na afloop van de geïmproviseerde huldiging intens verheugd, doch opmer kelijk rustig. De tevredenheid over behaalde resultaat straalde echter va gezichten. Natuurlijk werden de beslissingen scheidsrechter Kettner onder de loep ge nomen. Men had gedacht, dat hij strenger zou fluiten, doch was overigens wel con tent met deze soepelheid, al meende men, dat de Fransen hiervan iets meer voor deel hadden gehad. Aanvoerder Rob Groenhuijsen gaf ons zijn meninig over het Franse spel ten beste: „De Fransen hebben hun blokdek. king verwaarloosd. Tegen Italië speelden zij het 3-1-2 systeem, maar tegen ons stel. den zij de 3-3 formatie,op..Hierdoor ging de diagonale smash er gemakkelijk door. Hoewel onze verdediging niet zo subliem als die van de Fransen, die individueel stuk voor stuk uitstekend waren, was het Frahse systeem slecht. Bovendien hebben de Fransen te weinig taktische ballen af gegeven', aldus de Nederlandse aanvoer der, die zich heeft ontpopt als een der sterkste volleyballers van West Europa. Dit stoere Nederlandse volleybal team verdiende vorige week een reis naar Tokio. Staande v.l.n.r. aanvoerder Groenhuijsen, De Vink, Swieter, Tinkhof, coach Blok, Con- standse, v. d. Hoek; zittend v.l.n.r. Dinco v. d. Stoep. Korsloot, Van Wijnen, Ewalds en Kooien. De Vink sloeg uit: 1410. Tinkhoi haade de serve terug, maar zijn opslag kwam buiten de lijnen terecht De Fran serveerden en De Vink sloeg raak terug. Toen mocht v. d. Hoek opslaan. De Fransen retourneeren de bal en kre gen de serve: 1411 en zelfs 1412. Weer een time-out voor Nederland en met nog meer klem bezwoer Henk Blok zijn op hun benen trillende jongens vooral rustig te blijven spelen. Onbarm hartig gingen de Fransen echter door; hen bestond er immers geen Tokio! Dinco v. d. Stoep smashte hun opslag terug. Te hard: 1413. De Vink stond rechts voor het net en daar kwam de bal na een goede set-up terecht. Een prachtige smash, gevolgd door een oorverdovend gejuich. Neder land had de opslag en De Vink zelf mocht opslaan. De toeschouwers keken gespannen toe; zij hielden de adem in. Keurig beschreef de bal een hoge boog het net en de tegenvallende Franse •aller Jean Baquc kon niet anders dan bovenhands stoppen. „Fout gestopt", luidde de enigszins aanvechtbare bcslls- van scheidsrechter Kettner, doch daarmee was onaanvechtbaar de stand op 1513 gekomen. Nederland had ge ien. Een 31 zege op de Fransen met hun sterke verdediging. Toen de kon de ketting, die het regi ment zaalwachters vormde om de vloer te beschermen het niet meer houden. Ook deze verdediging was niet sterk ge noeg om het enthousiasme te jjeteuge- De zege van Hengelo was realiteit geworden Volleybal SC Leipzig is winnaar geworden van het toernooi om de Eur. volleybalbeker voor heren door zaterdag in Leipzig de tweede wedstrijd tegen Mladost Zagreb met 31 (1416. 1511 15—1. 15—91 te winnen. De eerste, in Zuidslavië gespeelde wedstrijd, was even- in een zege voor Leipzig geëindigd. K.V.C. kwam maar tot 2-2 Nog is de beslissing omtrent het kampioenschap van de overgangsklasse heren niet gevallen. Na de zaterdagavond in Den Haag gespeelde wedstrijd Zandvliet-KVC is de stand aan de kop van de ranglijst: 1. KVC: 20-30, 2. Zandvliet: 19-29 en 3. Syrèna: 19-28. De volgende week te spelen wed strijd Zandvliet-Syrèna zal dus de beslissing moeten brengen. De start van KVC in de strijd tegen Zandvliet was bijzonder zenuwachtig. Ook de Ha genaars speelden niet geheel vlekkeloos, maar wel zoveel doortastender, dat zij spoedig op 5-0 kwamen. Een time-out van KVC deed echter won deren. Ineens kwam KVC tot sluitend aan- vaisspel en van dat moment af ging het peil van de wedstrijd met sprongen om hoog. Prachtige smashes van het ene team werden even keurig opgevangen door het andere en omgekeerd. Lang ble- de toeschouwers in het onzekere welk team de eerste winst zou weten te boeken. Het was ten slotte KVC. dat met prachtige eindsprint de setzege voor zich opeiste. Van 1411 liepen de Kat- wijkers in één ruk naar 14—16. In de tweede set had KVC het eerste succes: 0—5, maar toen kwam Zandvliet geducht opzetten. Helaas kregen de Kat- wijkers in deze set te kampen met een inzinking en hiervan profiteerde Zand vliet om via 6—5 en 12—7 een 15—0 set zege binnen te halen. Van de baan Werkelijk niets gaven beide teams el kaar toe in de derde «ot. Tuinstra, Geels, Parlcvliet cn van DuUvenbode kwamen fantasierijk aanvalsspel, maar ook de Hagenaars wisten van wanten. Barzllay, Pronk cn Nelwan waren de grote man- bü Zandvliet en zU waren het dan ook die door hun keiharde aanvalsspel de Katwijkers in deie set op de knieën dwongen: 15—11 en dus 21 voor Zand vliet. Het kampioenschap voor KVC was voorlopig van de baan. Ondanks deze tegenslag bleef KVC ln de 4e set prachtig terugvechten. Zand vliet nam wel dlreot oen 3—0 voorsprong, maar KVC deed, deze voorsprong spoe dig teniet, om daarna vla 4—6 en 812 een 12—15 setzege te behalen. Het gelijke spel was hiermede een feit. En nu maar afwachten, wat de concurrenten in hun laatste wedstrijd doen. Vijf maanden voor Dinco v. d. Stoep Dinco van der Stoep is door de straf- commissic van de NeVoBo met ingang van 8 april voor vijf maanden geschorst wegens zijn optreden in de wedstrijd SOS Libanon; toen hU de Voorburgse scheidsrechter Jan van Zweeden een bal naar het hoofd gooide. Van der Stoep was al door zijn vereni-l ging Libanon voor drie competitiewed^ strijden geschorst. De straf betekent, dat v. d. Stoep de laatste drie competitiewedstrijden niet voor Libanon zal kunnen uitkomen en bovendien niet van de partij zal kunnen zijn in de wedstrijden, die het Neder landse team binnenkort in ons land tegen Japan zal spelen. Hij mag echter wel trainen, zodat hem de kans niet is ont nomen naar Tokio te gaan. Personeel gevraagd Mevr. Hofstee, Rijns- burgerweg 84, tel. 52589 vr een werkster voor enkele ochtenden of dagen p. week. Welke jonge vrouw weduwe, leeftijd 35 ja: kind geen bezwaar» is ge negen dc huishouding op zien te nemen in ons moe derloos gezin van 3 kinde ren. Br. B. Groeneweg, Ko ninginneweg 41 Numans- Messcher's Modehuis heeft plaats voor een aank. cn een leerling modiste. Breestraat 175 Leiden. Tel. 22095 Voor direkt gevraagd een zelfstandige werkster voor het dagelijks schoon houden van een kleuter school. 10 uren per week. Aanm. Zoctcrwoudsesingel 22. dinsdagavond uitsluitend van 8—8.30 uur of tel. 26215 0 Gevr. een hulp in de huisli. Mevr. J. den Haan. Kanaalstraat 23 Rijnsburg. 0 Gevraagd: net meisje voor winkel en licht huish. werk. Brood- Banketbakke rij Oudshoorn. Dorpsstraat 67 Warmond. Tel. 01711-364 0 Leerling verkoopster ge vraagd voor hoeden, shawl* en handschoenen. Aanmel den tot 6 uur. daarna tele foon 30075 v. Velsen, Don- kersteeg 3. Personeel aangeb. Bijlessen in moderne en klassieke talen op vrijdag vanaf 4 uur en op zaterdag Tel. 3780 P. Brouwer. Park- laan 96 Katwijk aan Zee. Te huur aanqeboden 0 Te huur, Alphen aan den Rijn, gemeubileerd ge deelte woning, 2 pers. van 1 mei 1964 t/m 1 april 1965 nabij Station. Br. onder no. 6979 bur. blad. Te Uoop aangeb. Wegens vertrek te koop aangeboden meubilair, een prima spelende Televisie 59 cm., merk Philips en een modern radiotoestel met druktoetson, t.e.a.b. Hooi gracht 63A Leiden. Te koop; goed onder houden zwarte Duitse kruis- snarige piano, tevens korte witte bruidsjapon m. sluier en kapje, maat 38-40. Pink sterbloem 112 Leiderdorp Zijlkwartier). KOERIERS 0 Schotse colli, Lassie, maanden. Kampioenafstam- ming 125.— Tel. 070-725793 0 Televisie inruilkoo] Philips. Erres. Grundig Blaupunkt. Deze apparaten zijn met 2de progr. Worden geleverd met 6 maanden volle garantie en eventueel gespreide betaling. Radio v Üldcn, Haarlemmerslr. 307, Leiden. Tel. 30979 0 Tuinbanken, tuinstoelen, tuintafels, harken, schof fels. spaden, spitrieken. gra ven. rieken, aardappelpo ters, tuin- en bloemzaden, kippengaas, harmgaas, punt. draad, vlechtdraad en alles voor uw tuin. Hartwijk's ijzerhandel. Nwe Beesten markt 7-9-4 Leiden. Telef. 26627 0 Prima spelende televl- sieapp. slechts 75,Prach tig radiotoestel f schutte rend geluid) 365,voor 49.platenspeler (kof fertje) 24.zaalverster ker 'dito Spieker) koopje elektr. zeilboender. stofzui ger Hoover) modern 35. dito wasmachine, slijp-zaag- bank met motor 25. Kaarsenmakersstraat 22 Diversen 0 Al brandt het maagzuur nog zo snel, een RISP ta blet blust het wel. 0 Alle motorondcrdelen heeft motorsloperij Cor Bol- man. Hekkelaan 223, Den Haag. Tel. 600355 0 Vamor rijschool Rcm- merswaal lest met Opeis Kadett. Lelden Utrechtse- laagpad 16A, tel. 21966. Voorschoten Esscnlaan 5, telefoon 3924. 10 volle uren autorijles r 47.50. Fonkelnieuw lesmateriaal. Gedipl. instruc teurs. Losse lessen 6.50 Erk. Bonds Autorijschool .De Centrale" Vecrstraat 31 Telefoon 24600 Centrifuges, nog enige duurdere Centrifuges met schoonheidsfoutjes, volle ga- ie, vanaf 155,185,— FIRMA DUSOSWA Turfmarkt 23, Leiden. Telef 24409 Schleffer's blocdwUn helpt bijzonder snel! Bevat aktief-Lecithine, vitaminen en mineralen, werkt biovi- taal. Bij apothekers en dro- Gevraagd zo spoedig mogelijk EEN ACTIEVE JONGEMAN voor alle winkel- cn expeditiewerk. 5-daagse werkweek, 's-zaterdagsmiddags vry salaris in overleg, zomervakantie kan geregeld worden Aanmelden des avonds na 7 uur WONINGINRICHTING DE KLEINE WINST Fa. Wed. A. v. KLARENBOSC1I cn ZONEN Haarlemmerstraat 51-53 Leiden. Tel. 24958. jaar lid zijn van onze school kunnen gedurende diensttijd gratis trainen. Judo. Jiu Jitsu, Boksen. In- doortraining. Sportschool de Vries. Herensingel 26 0 Verhuur v. nieuwe luxi automobielen o.a. Mercedes, Opel, Simca. V.W. cn DAF. Bierman's Automobielbedrijf Oude Singel 66 Leiden, Te- 0 Permanent, watergolf of kleurspocling door onze ser- vicedienst bij U aan huis. Al ons werk onder volle ga. rantie. Kapsalons v. Tonge ren. Levendaal 104. Kore- vaarstraat 7A. Rijksstraat weg 709. Wassenaar. Telef. 23666. b.g.g. 23612 0 Kapsalon Cora v.h. Teskc Korevaarstr. 7A. Ter ken nismaking onze speciale re clame permanent 13,Al het werk met volle garan tie. Gediplomeerd personeel. Telefoon 23666 a.s. donderdag 9 april organiseert Vroom Dreesmann een welke zal plaats vinden in de bovenzalen van „Restaurant van der Heyden", Breestraat 85, Leiden 's Middags 2.15 uur 's Avonds 8 uur Toegangskaarten zijn verkrijgbaar aan de afdeling Inlichtingen, Parterre, a 2,50 (inclusief consumptie). WOENSDAG DINSDAG SPEKLAPPEN 500 gram extra magere of 1 kilo doorregen 1.69 donderdag VERSE WORST 1.49 BAKBLOEDWORST 69 LSE.IVL'/WJ Heerlijk gekruid, grof of fyn IEDERE DAG Voortref fciyke produkten van onze chef-worst maker eVIeescrabjes 0.98 Bakspek Kalfsschenkel m. vlees 1,98 Lever 1.48 Ger. kinnebak 1.25 Kalfslappcn of rollade 2,98 Zie recepten in OJ Osscstaart 128 om zelf te koken- Hamlappen of Libelle: Maak ÜZ Kippcnpoulct 1,28 Fricandeau 3,29 iets lekkers. Enorme hoeveelheden kwaliteitsv'ees, keurig verzorgd voor V, liggen klaar en U wordt vlug geholpen. Teekens heeft f(jn personeel. DOPERWTEN of 70 SPERCIEBONEN N TAST TOE, 'T IS VAN TEEKENS NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 6 APRIL 1964 NA ITALIË EN PORTUGAL, OOK FRANKRIJK VERSLAGEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 11