Ook Portugal mindere van Nederland Frankrijk bood Italië geen enkele kans r-^nriiiifw in z Engeland bedwong virtuoos Portugal met direct spel DE VRIJE NATUUR IN MET OPVOUWBARE PALEIZEN Op weg naar Tokio en dus..... Kerkhof bijna kampioen Het UEFA-jeugdtoernooi Kamp Houtrust gisteren geopend Vroege Pasen drukte sparen I NIEUWE LEIDSE COURANT II ZATERDAG 1 APRIL 1964 (Van onze speciale verslaggever) HENGELO vrijdagavond ,»Het ging leuk; we speelden nog vrijer dan gisteren en bovendien waren de rallies beter", zei aanvoerder Rob Groenhuysen van het Nederlandse volleybalteam, die op een voortreffe lijke wedstrijd tegen Portugal tijdens de tweede dag van het Westeuropese cuptoernooi in Hengelo kan terugzien. Onze landgenoten gisteren in oranje shirt gestoken hebben zonder moeite en niet in de sterkste opstelling Por tugal met 3-0 verslagen. Met 15-5, 15-5 en 15-6 kregen de Portugezen een geducht volleyballesje. Hoewel de wedstrijd op een minder hoog peil stond dan een dag tevoren tegen Italië hebben de Nederlandse jongens van een goede mentale instelling blijk gegeven door te blijven vechten Zonder dat zou de zege ongetwijfeld minder overtuigend zijn geweest. schut stond goed gericht in de juiste stel ling. Portugal moest zyn tweede time-out aanvragen en begon daarna spelers te wisselen. Het hielp allemaal niets tegen dit homogene Nederlandse team, dat, nog steeds met Groenhuijsen op de serve plaats, punt na punt scoorde. Tot het 145 was. De Portugezen mochten toen opslaan. Doch Oosterbaan bracht met waren er weer in. Het Nederlandse ge- Bovëndien liet de Belgische scheids rechter De Bève heel wat meer toe dan zijn Tsjechische collega Kettner. die de tweede wedstrijd van gisteren tussen Frankrijk en Italië leidde, zou hebben gedaan. De Portugezen spelen nog wat ouderwets en stoppen veel bovenhands. Een speltype dat Neder land al ruim tien jaar geleden vaarwel heeft gezegd. Blijkbaar ook hierom meende de voorzitter van de Oostduit- se volleybalbond, Herr G. Trötschel, die momenteel in Oosterbeek woont en ook gisteren aanwezig was, dat ons land ook dit derde cuptoernooi onge twijfeld zal winnen. „Wat kan Neder land nog in de weg staan?" zo zei hij. Niettemin versloeg gisteravond Frank rijk de Italianen eveneens met 30 (1511, 157 en 159) zodat Frank rijkNederland vandaag de beslis sing moet brengen. Eerste klap Rob Groenhuüsen had de toss van de Portugese aanvoerder Duarte gewonnen en De Vink mocht opslaan. De eerste klap was in dit geval vijf punten waard. Want toen de Portugezen de serve over na leidde ons land al met 5—0. Groenhuijsen en Van der Stoep (Libanon), Kooien, Oosterbaan en De Vink (DES) en Van Wijnen (AMVJ) stonden binnen de lijnen. En hoewel dit zestal moest toestaan dat de Portugezen tot 5—3 inliepen en ook daarna In het Nederlandse team enkele foutjes werden gemaakt, bleek na 85 de victorie te beginnen. Bij 9—5 vroeg Portugal al een time-out aan waarvan naar later bleek coach Blok van de Nederlanders meer profijt heeft getrokken dan de Portugese coach. Want Rob Groenhuijsen gaf daarna zo'n uit stekende serve af, dat zelfs arbiter De Bève applaudiseerde. Onze landgenoten Dividendvoorstel Vlisco declareert 10 (v.j. 14)*/» dividend op gewone en 9<9)V. op preferente aan delen, waarvan resp. 4 en 9*'« interim. Duyvis kondigt 10 (v.j. 7)V« dividend Unl-invest: Aan dividenden is in 1963 (1962) f. 52.000 (39.000) ontvangen, aar gerealiseerde koerswinst f. 34.000 (ver lies f. 60.000), aan niet gerealiseerde f. 33.000 (verlies f. 134.000). terwijl onkosten f. 8000 6000) beliepen, zodat de winst f. 122.000 (verlies f. 157.000) bedraagt, en het verlies vermindert tot f. 179.000. De balanswaarde per aandeel was f. 45,50 (42.50) op 31 december, de werkelijke waarde f. 51. Het geplaatste kapitaal bleef ongewijzigd. Het belang bij de Participatie- en Beleggingsmij. P. C. Zanen werd uitgebreid tot f.450.000 (250.000). De gang van zaken bij deel nemingen wettigt de verwachting, dat de winst in 1964 niet zal achterblijven. De vestiging in Rhodesia wordt geliqui deerd en de vrijgekomen middelen zijn in het Zuidafrikaanse bedrijf van Van Zanen opgenomen. Het kapitaal enige deelnemingen is uitgebreid. Alle bedrijven hebben voldoende opdrachten. Van de portefeuille is 77,5% in beleg- glttgsmijen, 19,2f', in industrie en 3.3% in fln&ncieringsmijen. Viba (Vereenigde Ingenieursbureaux) stelt 17 (vorig jaar 20) Vi dividend voor. harde smash de opslag weer bij Neder land terug en daarmee was de eerste Nederlandse setzege een feit: 155 (10). Onstuitbaar Behalve tinkhof zat van het basisteam ook De Vink ln de tweede set langs de l(jn. ZU zouden zich sparen voor de strijd vandaag tegen de Fransen. Con- standce (DES) verving De Vink en wie denken dat de Portugezen meer vat op het spel van de Nederlanders kregen vergist zich. Wei moesten onze landge noten een 23 achterstand toestaan doch toen begonnen onze jongens weer onstuit baar te houwen aan een voorsprong. Het werd 83, waarop Portugal ijlings >n time-out aanvroeg. Te laat, want Ne derland zette door en via 105 werd het ondanks spelerswisselingen bij Portugal opnieuw 155 en daarmee 20. In de derde set werd ook Dinko v. d. Stoep vervangen door Ewalds (Valuas) maar de kracht van onze landgenoten was ongebroken. Onvermoeibaar ook waren de aanmoedigingen van het enthousiaste publiek. Zelfs moest de scheidsrechter via de microfoon het verzoek doen geen toe ters en bellen meer te gebruiken. Het grote spandoek „Nu Hengelo, straks Tokio" werd hoger opgeheven en voordat de Portugezen goed en wel wisten dat de derde set was begonnen keken zij al tegen een achterstand aan. Bij 6—2 kwam even een Portugese opleving die tot 65 duurde. Ewalds bracht de opslag e wel met een harde smash weer bij ons land. Constandce redde in de verdediging enkele malen zeer fraai De scoreborden wezen 8—5 aan toen Portugal een time out aanvroeg. Die leverde precies één punt op: 86. En toen Kooien daarna met een zeldzaam sublieme smash waarvoor zelfs de Portugese spelers applaud iseer- den de stand op 96 bracht brak plotse ling de tegenstand van de moedig vol houdende, hardwerkende, maar technisch zwakke Portugezen. Nederland liep in een ruk door naar 15—6 en had opnieuw een 3—0 zege geboekt Frankrijk-Italië In meer dan een opzicht is de strjjd FrankrijkItalië die daarna werd gespeeld een teleurstelling geworden. Men verwachtte dat de Italianen minstens setzege zouden boeken. Doch zelfs dat gebeurde niet. Frankrijk won met 3—0 in een wed strijd arm aan spanning. Weliswaar had den de Fransen steeds een voorsprong naarmate de sets vorderden, doch het ging allemaal erg moeizaam. De sterke Franse verdediging zou zij het vandaag tegen de sterk Nederland se aanval houden? was in vorm, doch de aanval niet Indien de Fransen vandaag tegen ons land zo spelen als gisteravond krijgt Herr Trötschel de Oostduitse vol» leybalbondsvoorzitter gelijk. Wij hopen het voor hem en voor ons. XCILCM Eerste lijst iWrita-d 7 KSO VlWori* Ned. damtitel Bom is nog één punt voor op Roozenburg In Apeldoorn zijn gisteren de partijen gespeeld voor de 14e en voorlaatste ronde van het persoonlijk damkampioenschap van Nederland 1964. De uitslagen waren: Bergsma-Vos 11; Steensma-D. de Jong 11; Hobbelen-Van der Sluis 20; Okrogelnik-Laros 2—0; Van Snippen- burg-W. de Jong 02; Van Silfhout- Roozenburg 02; Bronstring-Van Dijk 11; Gordijn-Bom 11. De stand aan de kop is nu: 1. Bom 20 pnt; 2. Roozenburg 19 pnt; 3. Van Dyk 18 pnt 4/. Gordijn en W. de Jong beiden 17 pnt. Rolhockey Olthoff in het wereldteam De Hagenaar Rob Olthoff is door de F.I.RS. (Federation Internationale de Roller Skating) uitgenodigd als speler voor het rolhockeyteam van de rest de wereld, dat op 27 april te Madrid wedstrijd tegen het Spaanse nationale team zal spelen. Verder werden voor het wereldteam uitgenodigd twee Portuge zen, een Engelsman, een Argentijn, twee Italianen, een Zwitser en een speler uit Mozambique. Jeugdschaaktitel De resultaten van de zevende ronde van het toernooi om het jeugdkampioen schap schaken te Rotterdam luiden: Jan- sen-Toorman 01; Marcus-Simon Vi14: De Wild-e-Van der Berg Vi—Vg\ Van Baarle-Greben ^4; Kerkhoff-Ree 10; Noorda-Timman 1—0; Schouten-Damen 1—0. De uitslagen van de achtste ronde waren: De Wilde-Simon 1—0; Schouten- Greben 1—0; v. d. Berg-Jansen 1—0; Ree- Marcus 10; Damen-Noorda V>\ Ttm- man-Toorman 10: Van Baarle-Kerkhof 0-1. Na de voorlaatste ronde is de stand als volgt: 1. Kerkhof 6 pnt; 2 t/m 5. Timman. Van Baarle, Schouten gn Damen allen 5 punten. Tennis Fred Stolle, één van de Australische tennissers, die wegens re bellie uit het nationale Daviscupteam verbannen zijn. heeft gisteren de halve finales bereikt van het toernooi in San Remo. Hij versloeg de Deense nummer één Joergen Ulrich met 62 64. De uitslagen van de overige partijen voor de kwartfinales waren Pietrangeli It)- Stuck (Did) 64 62; Lunquist (Zwe- den)-Bungert (Did) 64 86: Merlo (It)- Helmrich (Did) 6—4 8-6. Hockey Het Nederlandse studen tenhockeyteam is gisteren in het toer nooi van Munster gestart met een 40 nederlaag tegen Frankrijk De ruststand was 20 Duitsland verloor met 21 van Engeland. (Van onze sportredactie) I ploeg zich. De schotten kregen het vaak Het Engelse jeugdeltta! heeft gisteravond in het Haagse Zuiderpark aan een halve wedstrijd voldoende gehad om door te dringen tot de finale. Met echt Engels-voetbal-van- de-oude-stempel brachten zij een virtuoos, maar ook traag werkend Portugees jeugdteam een duidelijke 40 neder laag toe. Geen moment hielden de Engelsen de bal te lang bij zich en de variatie in het spel was groots. De Portugezen daarentegen volharden in een breipatroon, dat de circa drie duizend toeschouwers na een half uur al van buiten kenden. Beide ploegen speelden het 4-2-4 systeem, dat dus wel degelijk een hoge score toelaat. Het ligt er helemaal hoe het wordt toegepast. De Engelsen begonnen al gelijk hoog tempo met hun directe passes, die veelal goed waren geplaatst. Vooral de ijver van linksbinnen Sissons. die feite lijk tegen de regels van het systeem als vooruitgeschoven binnenspeler bleef opereren, was opvallend. Een kopbal van Sadler, de jeugdige middenvoor van Manchester United en een schot van linksbuiten Rogers ging- gen net naast maar na 17 minuten was het raak. Goed voorbereidend i van Sissons deed Sadler tegen de paal schieten, waarna de meegekomen Ro gers de bal dwars door de gedesillusio neerde Portugeese defensie tegen het net joeg via de paal. Breiend Portugal bleef breiend zoeken een opening in de hechte defensie Engeland, die echter stevig gesloten bleef. Doelman Springett kreeg ir eerste helft nauwelijks werk van enige betekenis. Slidings en tackles, die re van onsportief waren, deden afbreuk aan de Portugese aanvallen, die allemaal via de rechtervleugel bij Nelson terechtkwamen. De Portugese doelman Damas moest meer dan eens z(jn handen uit mouwen steken, omdat z()n defensie verstek liet gaan. De Portugese verde diging werd volkomen opengereten door de snelle directe aanvallen van de vallen. De voctbal-vituozen werden rast en zeker ook met vele lengten overklast. Een voorzet van Knowless werd door Sadler, geen grootse voetballer maar wel een lastige speler, met een listig hakje in een tweede treffer omgezet in de 24ste minuut en vier minuten later bracht rechtsbuiten Ogley na voorbe reidend werk van Sadler en een serie missers de stand zelfs op 30. Vier minuten voor rust boog Portu gal het hoofd toen Sadler op de meest simpele wijze de vierde treffer tot stand bracht, nadat Ogley de vijfde Engelse hoekschop (Portugal had er toen nog geen) heel kort had teruggespeeld op rechtsachter J. Wright, die de bal goed voorzette. Conditie -Na rust--speelde Engeland een ge wonnen partij tegen een krampachtig Portugal, dat nog steeds volhardde in het aanvalssysteem via "de rechter vleugel. Naar mate de strijd het ein de naderde werd ook duidelijk, dat de Dat kamperen niet veel minder comfortabel hoeft te zijn dan logeren in een eerste klas hotel blijkt weer eens op de tentoonstelling Kamp Hout rust, die tot en met acht april in de Houtrusthallen in Den Haag wordt ge houden. Na het zien van de 51 stands wordt wel duidelijk, dat wie er een handje vol geld voor wil uitgeven, zich ook in de vrije natuur van alle gemakken kan voorzien. De hoofdschotel wordt natuurlijk weer gevormd door de tenten, waarbij speciale aandacht is besteed aan de bungalow typen, waarin hele gezinnen zich zonder veel moeite ruim kunnen re creëren. Het is al zover gegaan, dat er een ge weldige blauwe bungalowtent is vervaar digd die maar beter niet van zijn plaats kan worden gehaald, wanneer hij een maal opgezet is. „Het is meer vertelde de heer H. F. Diesbergen, de directeur Kamp Houtrust, „bedoeld voor men- „v... die een lapje grond hebben maar er niet op kunnen laten bouwen". Zo komt zelfs het probleem van de woningnood aan bod op deze kampeertentoonstelling! De tent kost wel f 2900 (ruim). Hetzelfde geldt voor een gestroomlijnde iravan van ongeveer acht meter lengte, jorzien van een ijskast en een kachel diverse andere gemakken, die welis- aar zelfs nauwelijks door een Mercedes kan worden getrokken, maar als hij een maal ergens staat, ook een klein luxe woning biedt, waarvoor overigens wel f 18.000 moet worden neergeteld. Nieuwe mogelijkheden worden onge twijfeld geopend voor de individualisten, die de rust en stilte voorstaan cn zich i willen houden van toeristencentra, die kampeerterreinen nu eenmaal vor men. Een uitklapbare tent op het dak van de auto. Een paar handgrepen zijn vol doende om een complete tweepersoons tent op het autodak te laten verrijzen. De bodem wordt gevormd door een hou- bak. waarin een passend schuimrub ber matras. Bij intensief gebruik zou de bevestiging alleen wel moeilijkheden kunnen oplcve- want het geheel is met slechts vier steunpunten bevestigd in de goot van het autodak. Onder het ruime assortiment kampeer- artikelen bevinden rich natuurlijk ook vele uiteenlopende soorten kam- peerbedden, luchtbedden, veldbedden en ligbedden die in de meest Ingenieuze standen kunnen worden geset, wat niet alleen de rust maar ook een eventuele egale zonnebrand ln de hand werkt. Voor de waterliefhebbers weer een keur van opblaasbare boten, desgewenst compleet met riemen en of motor, en ge wone motorbootjes en als het moet ge wone houten boten. Ook prima vanzelf sprekend. Voor wie de nodige aandacht aan de inwendige mens wenst te besteden zijn er talloze gascomforts te zien, die tege lijk met bij voorbeeld een kacheltje en Kamperen wordt comfortabele bezigheid Er zal op de tentoonstelling gedemon streerd worden met het voedseltoestel in de vrije natuur bij uitstek: de bar becue. Acht kleine barbecues (f 39.50) zullen de bezoekers laten weten wat hun pot wel schaffen kan aan op een houts koolvuurtje geroosterde levensmiddelen. Bovendien wordt op de tentoonstelling een toaster getoond, waarin het oude brood, met bijvoorbeeld kaas, vlees, vis of wat ook ertussen, een lekkernij wordt. Nieuw is de stand van de Topogra fische Dienst te Delft, die de beschikking heeft over kaarten van ieder stukje Ne derland. De Stichting Geestelijk en Lichamelijk Gehandicapten (GLG) zal op de tentoon stelling met een stand aanwezig zijn, waarin weer de bekende lucifers zullen worden verkocht Wie zijn verkeerskennis eens wil testen kan terecht bij het electronisch getran- sistoriseerd brein dat de Haarlemse ver keerspolitie aan de tentoonstelling heeft uitgeleend. Instructeurs van de Haagse verkeerspolitie zullen de bezoekers ter zijde staan. Ook het Nederlands instituut voor volksontwikkeling en natuurvrienden is weer met een stand vertegenwoordigd. Het NIVON zal meewerken aan de prijsvraag van Kamp Houtrust. Bij de NIVON-sland zal namelijk een tent staan waaraan verschillende fouten kleven. Eenzelfde tent zal ter demonstratie aan het publiek vier a vijf maal per dag worden opgezet. De bezoekers zullen vergelijkender wijs achter de fouten van de verkeerd opgezette tent kunnen komen. Op spe ciale formulieren kunnen de fouten ge noteerd worden. De .Juiste fouten'' liggen momenteel in de kluis van de heer Diesbergen. Er zijn aantrekkelijke prijzen aan de wecT- strijd verbonden. FILMS EN MODE Als extra attractie tenslotte iedere avond de NIVON-tour-show in de ro tonde met optreden van tv-artiesten, een quiz en een modeshouw, terwijl overdag in de filmzaal twee maal per dag een modeshowtje zal worden gegeven van kampeer- en sportkledmg. Dc opzet van de tentoonstelling is dit jaar bepaald groter en ruimer dan vorige jaren, wat onder meer te danken is aan het feit dat de afspraak, dat bedrijven die zou den exposeren op de Hiswa-Goed Kamp tentoonstelling, niet mee zouden doen aan Kamp Houtrust, is komen te verval len. Bij de aanvankelijke 35 inschryvinger. zyn er op het laatste nippertje nog 13 bij gekomen. Sommigen zijn van Hiswa direkt naar Houtrust gekomen. Engelsen ovér een betere conditie be schikten. De Portugezen Calo en Morais vie len herhaaldelijk om met veel moeite weer op te staan. Daat er geen doel punten meer kwamen, werd voorname lijk veroorzaakt door de show, die de Engelsen met tussenpozen gingen Spanje-Scliotland Het ..Ra ra Espana" van dt honderden heetgeblakerde Spaanse sup porters had uiteindelijk uitwerking To' de 35e minuut van de tweede helft heb ben de kleumende, donkere toeschouwer.' in het slecht verlichte stadion De Vliert moeten wachten voordat Arieta voor Spanje een finaleplaa/ts :n het UEFA- toernooi veilig stelde. En toch zag het er aanvankelijk naai uit, dat de Spanjaarden in de halve fi nale tegen Schotland een gemakkelijke zege zouden gaan behalen In de derde minuut al opende rechtsbuiten Lavan dera de score. Een tegenpunt van Ste venson, een tiental minuten later ge scoord, haalde echter het ritme uit de Spaanse ploeg. De verdediging ging fou ten maken en had nauwelijks vat op het directe, aantrekkelijke Schotse spel. Een offensief van de eilandbewoners volgde. Succes kon niet uitblijven en een ser in de Spaanse defensie leverde dan ook een tweede Schots doelpunt op. Wel bracht Arieta de balans r.og voor rust in evenwicht, doch een Spaanse zege scheen nauwelijks mogelijk. Pas. na de hervatting herstelde de Wall street naar nieuwe top De New Yorkse effectenbeurs steeg gisteren tot een nieuw record met druk ke handel. Bij de opening waren de koersen aan merkelijk hoger nadat zij donderdag de krachtigste stijging van het ja^r hadden doorgemaakt met de drukste handel sinds november. In het eerste uur volgde stijging en de markt bleef hoger niettegenstaande zwakte van enige ko peraandelen en winstnemingen bij lucht vaart. Het slot kwam beneden het beste van de dag maar duidelijk gemid deld hoger met winsten' van meeren- deels fracties tot twee dollar. Spoorwe- r.utsbedrijven, de meeste aandelen tabak, elektrische uitrusting en olies gingen vooruit. Anaconda en Kennecott waren ge troffen door een verklaring van een linkse kandidaat voor het Chileense presidentschap, dat h(j hun bezittingen zal nationaliseren, als hij ln september gekozen wordt. Deze worden geraamd op 1 miljard. Andere koperaandelen herstelden zich van de eerste schok en ook de beide maatschappijen haalden wat van het ver- Van de 1305 verhandelde aandelen slo- n 626 hoger, 479 lager en 260 onveran derd. Er waren 159 hoogte- en 14 laagte- punten voor 1964. De index van Standard and Poor voor 500 aandelen steeg 0,24 >en 29ste record van dit jaar van 79,94 overeen/komende met een koers winst van 1.3 miljard, die voor 425 industriëlen 0.24 eveneens tot een hoog tepunt van 84,93. 25 spoorwegen 0,19 tot 43.32, 50 nutsbedrijven 0.20 tot 67.23, van Ass. Press voor 60 aandelen 0.60 tot een top van S 303.30, van Dow Jones voor 30 industriëlen 2,12 tot een record van 822,99. Het lijkt ons een beetje de vraag hoe dit windvangertje het in de praktijk zal doen. Tijdens het rij den kan het natuurlijk wel dicht geklapt worden, maar hoe iemand een nachtje zal bevallen met wind kracht acht in dit hoog-maar- droog-huisjs moet de ondervin ding leren. In ieder geval is het wel een van de meest spectacu laire expositiestukken van Kamp Houtrust '64, dat vanmorgen om elf uur officieel door de wethou der van onderwijs, kunsten en sportzaken, mr. M. Vrolijk, is ge opend. Ook gaf de heer A. Blan- kert. de directeur van de ANWB blijk van belangstelling. linksbuiten Roman zorgde voor kritieke momenten. Een fout van de Schotse rechtshalf Watson, die Arieta vijf mi nuten voor het einde van de aantrek kelijke ontmoeting niet direct aanviel bracht de beslissing. Beheerst schoot de linksbinnen in. Piet Keizer geopereerd De Ajax-speler Piet Keizer, die vrij dagmorgen in het academisch ziekenhuis te Utrecht was opgenomen om daar een hersenoperatie te ondergaan, is nog die zelfde middag geopereerd door prof. Verbiest. Deze feliciteerde na afloop de ouders van de 20-jarige speler met de operatie, die uitstekend geslaagd was. De vroege paasdagen hebben invloed geoefend op het spaaroverschot. Bij de spaarbank voor de stad Amsterdam daal de het tot f 3 (vorige maand 6.8. vorig jaar 3.6) miljoen, maar er was een re cord-aantal posten. In het eerste kwar taal was het overschot f 14 (16,4) min. Bij de spaarbank te Rotterdam werd in maart f 2.2 (v.m. 6.5, v.j. 3.1) min. ge spaard. in het eerste kwartaal f 14,5 (v.j. 18,5) min. Bij de Haagse Nutsspaar- bank werd zoals gemeld is f 2.7 (v.m. 6.1 vj. 4,5) min. overgehouden, in het eerste kwartaal f 15,2 (vj. 21.6) min. Bij de Nutsspaarbank te Groningen was het overschot f 302.000 (v.j. 957.000), te Haarlem 9.8 (0,8) min., te Amersfoort f 0,45 (0,71) min, bij de spaarbank te Hilversum f 0.43 (0,86) min. Zoals gemeld is bedroeg het spaarover schot bij de Rijkspostspaarbank in maart f 7,6 (v.m. 31,8, v.j. 22,6) min. in het eer ste kwartaal f 61 (110) min. Op 1 mei wordt 4/77ste van het uit staande bedrag der 3*4»/. staatslening 1956 of f 15.68 miljoen afgelost. De uit loting geschiedt 13 april 9 uur op het ministerie van financiën. Uitgeloot wor den 4 reeksen schuldbewijzen. De beste fondsen De 20 fondsen met de grootste nomi nale omzet op de Amsterdamse beurs miljoenen guldens in maart waren achtereenvolgens: Philips 4.6, K.L.M. 4.3. Kon. Olie 2,1. Unilever 1.7, E.M.S. 1,6, Aku 1,5, Van Gelder 1,3, Hoogovens 1,1, HA.L,, Scheepvaart-Unie, Amsterdam sohe Bank, Philips c.p.. H.VA., Ned. Middenstandsbank, V.M.F., Koh.' Zout- Ketjen, R.S. Stokvis, Unilever c.p. H.B.IJ. Heinëken Belegging, samen 25. die met de grootste werkelijke omzet: Philijs 27.6 of 25.8 Kon. Olie 16,3, K.LJVI. 3,3, Nationale-Nederlanden, Van Gelder, Z wanen berg-Organon. Amsterdamsche Bank, Heineken Belegging, Heineken Bier, Bührmann-Tetterode, Scholten Foxhol, Indola. Dordtsche Petroleum. Philips c.p., Ned. Müddenstandsbamk, •n 107,4. De omzet der Beleggings maatschappijen was 11,2 nominaal en i,l werkelijk, waarvan Robeco 5,7 en 27. Hoge staalproduktie De werelduitvoer van staal is volgens de economische commissie voor Europa de Verenigde Naties in 1963 geste gen tot een record van 44 miljoen. Japan had de grootste stijging met 3.8 min tot meer dan 5 min. De wereldproduktie steeg met 23 min. tot 388 min., vooral in Amerika, de Sowjetunie, Japan en Engeland. Amerika haalde de 100 min. na vijf jaar lang 80 tot 90 min. In Rus land en Japan elk steeg de produktie 4 min., in Engeland 2 min. Verenigde Verzekering Myen: De ver zekeringskamer heeft geen bezwaar te gen de overdracht van de portefeuille van de N.V. Levensverzekering Mij. De Maas aan de V.V.M.. zodat de V.V.M. ingang van 1 januari 1964 alle aande- .'an De Maas heeft overgenomen en de belangen van de polishouders volle dig waarborgt. Beide maatschappijen hadden sinds 1960 één directie. H.V.A.: Dividendvoorstel 9 (8)14. Markt- en vieserijberichten V isserij IJMUIDEN. 3 april Prijzen per heilbot 3 50—2.40. gr tong 6—5.70, grm t 5.76—5 26, kim te— —7.20. II 6 39—6 rbot IV 196—165, 19. II 46—13. scl haring ichclvls 41—30. ichelvis 72—36, L !7. Wijting 47—31. gr chelvis 46—33. kim 24—1650; per 125 kg: grote tabeljauw 156—68. gr koolvis zwart 58—51. {r leng 71—66 Aanvoer 6760 kisten. SCHEVENINGEN. 4 april VlsscrtJbe- SC.H »31880. _.jO. SCH 234—90 74—625. SCH 84— 142—1210. KW 102 —1445 KW 105—18 SCHEVENINGEN. 4 april Visscrljbe- rlchtcn Aangevoerd: 570 kisten verse ha ring. 255 kisten makecl. 10.070 kist n ka beljauw. 13 kisten koolvis. 735 kisten wij ting. 125 kisten schelcts. 150 kisten schol. :rsen. 2480 kg tong cn tarbot. Markten april Groenteveiling: andij vie 95—1 28. snijbonen 5.00. kroten gekookt 35. witlof 90—1 40, prei 1 00—1 24. rabarber 83—95. spinazie 72—94. stoofsla 25—51. spn»- ten 1 50. komkommers 79—1.20. komkommers 35—95. sla 10—33, radijs 26—42. KATWIJK AAN DEN RIJN 3 april MPccn (per kist) A extra 40—12.60, All 5 50—8.30. B 50 kist LEIDEN. 4 12.60—13 60. AI 1 extra 12 10—13.40. BI li l ,A" BI 9~5' BI1 L P«« All 40—53. sla (per ion stuks) AI 22—28. Cl 12 spinazie A 80. radijs All (per 100 bos) 32. knolselderie All (per 100 stuks) 1016, sel derie (per 100 bosj Al 39—14. All 24. schor seneren AI 40. BI 41. Cl 9 Aanvoer was- peen 194.000 kg. RIJNSBURG. 3 april Groenteveiling: waspeon AI 56—64. BI 52—59, All 18—35! rode kool 9..i012.60. selderij 29 per 100 bos. iTiE? /VAR" 3 apr" Groentcveillr- witlof A 1 18-1.25. B 92—96. stek 41- glasandtjvle 104. spinazie 83—110. B 73— •fsla 25—38. rabarber 57—80. uien kg; sla A 25—32. B 16—20. C 6— f*—*?: knolselderij 11. al- prei 98 i 8. alles 13. kor stuk; radijs 28—39. B 10—24. it alics per bosje: stoofsla 1 80—2 80 rdbeien 1.00—1.40. klein 60 por cn0ïeiJK0V?kC,mmers p*p°rl B 72. C 66. D «0. E 84. alles per stuk; kromme komkom.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 11