VLEET VISSERIJNIEUWS BIJ DE Gemeenteraad Katwijk gaat grond verkopen Tuintjes te Rijnsburg krijgen meer fleur Directeur B. de Jong verliet zijn fabriek te Hazerswoude Spannend schoolvoetbal op het Katwijk-terrein leerling of 3e banketbakkersbediende Leiderdorpse raad werkte zich snel door lange agenda heen NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 1 APRIL 1964 IJMUIDEN In de afgelopen week kon men een zeer ruime aanvoer van rondvis noteren. Er kwamen verscheidene treilers van de verre gronden aan de markt, onder meer de KW 15 „Rijnmond 1" en KW 43 „Rijnmond 2", die beide een mooi schip vis hadden weten te verschalken. Zij troffen het echter niet dat er uit de noordelijke Noordzee veel koolvis werd aangevoerd: ruim 5600 kisten. De prijs van deze vissoort kelderde dan ook aanzienlijk. Een kist grote was nog goedkoper dan een paar dagen tevoren een kist kleine. De be sommingen voor de schepen van de verre visserij lagen een stuk lager dan bij vorige gelegenheden in dit seizoen. Al met al kon de handel te kust en te keur schelvis en gul en kabeljauw inslaaji. Van eerstgenoemde vissoort werden over de hele week 2000 kisten aangevoerd, de gul en de kabeljauw waren met 2800 kisten ook ruim vertegenwoordigd. De prijzen zakten bij de dag met als diepte punt de noteringen op vrijdag, die ongeveer vijftig percent lager waren dan de voorgaande week. Dat de prijzen voor de Pasen dalen is een normaal ver schijnsel (men eet dan liever eieren) maar zo fors als ditmaal het geval was is nog niet dikwijls voorgekomen. De haring en de makreel lieten zich onbetuigd met respectievelijk 8500 en 6000 kisten. De prijs schommelde voortdurend rond het minimum, zodat er van in het oog lo pende besommingen geen sprake Hoewel de vismeelindustrie geringere hoeveelheden kreeg toegewezen dan de laatste weken, werden toch heel wat partijen van prima kwaliteit afgevoerd. Van de verre visserü werden ook nog 1000 kisten roodbaars aangevoerd. Deze vissoort, die nog niet zo lang geleden als minderwaardig werd be schouwd, komt steeds meer in trek. De prijs is nog wel niet zo hoog als in Duitsland maar komt toch op eei aanvaardbaar niveau. Het is jammei dat de roodbaars aleer geschikt h «yn voor de consumptie kostbare be werkingen moet ondergaan waardoor de prijs voor de vissers wordt drukt. Maar met het oog op het sla gen van het experiment i re visserij is het van groot belang dat de roodbaars steeds meer een plaats vindt op de vaderlandse dis. Voor de logger- en kottervloot was het een zuinige bedoening. Een van 75.000 kilo tong lijkt heel maar over vijf dagen uitgesmeerd het een bedroevend beetje. Daar komt nog bij dat vele schepen er een reis van ruim 14 dagen op hadden zitten. Om dan met 600 kilo tong aan de markt te komen is een resultaat waar mee men allerminst tevreden kan zijn. Als tweede tegenslag moest men er varen dat de prijs, hoewel nog vrij hoog, toch een stuk lager was dan in de voorgaande weken. Om het trieste relaas compleet te maken moet nog Bijbelgenootschap te Katwijk Rijn heeft er 350 donateurs bij KATWIJK AAN DEN RIJN In de izaal Kerkplein werd een ontmoctings- samcnkomst gehouden door de plaatse lijke afdeling van het Nederlands Bijbel genootschap onder leiding %'an ds. A. Makkcnze. De ledenwerfactiei die in de lafgelopcn weken werd gehouden, is zeer |geslaagd. Namens het hoofdbestuur en het plaatselijk bestuur uitte ds. Mak kenze woorden van dank voor het feit, dat ongeveer 350 nieuwe donateurs wer- Als spreker was aanwezig de heer H A van Til. vertegenwoordiger van het jNederl. Bijbelgenootschap in de provin cie Zuid-Holland. Deze vertelde over zijn zevenjarige arbeid voor het Ned. Bijbel genootschap in Afrika Tot slot werd nog medegedeeld, dat in het najaar in bredere kring het 150-jarig [bestaan van het Ned. Bijbelgenootschap pal worden herdacht. Hoog en laag water Katwijk KATWIJK Donderdag 2 april: hoog [water 6.24 en 18.42 uur; laag water 2.0 worden vermeld dat de schol, ondanks de ruime aanvoer van 7500 kisten de besommingen niet goed kon maken. Ook de prijs van deze vissoort daalde bij de dag, zodat er voor deze groep geen enkele reden tot juichen was. VANDAAG MARKT Voor de IJmuider dinsdagmarkt had den zich niet minder dan 160 vaartui gen gemeld. Zeker dertig schepen moes sten naar de woensdagmarkt worden Hoewel de havenarbeiders tot aan de top van hun kunnen werk ten konden zij de hele vloot niet aan. Voor de blijvende schepen betekent dit overigens bijna een verloren week, want zjj zullen nu niet eerder dan woensdag naar zee kunnen vertrekken. Onder de vaartuigen die wèl nun eiwitrijke lading werden ontdaan bevonden zich onder meer de VL 1 „Voorloper" met 0 kisten, de IJM 37 „Delft met 1000 kisten en 350 stijve ka beljauwen, de VL 153 „Liesje en Rut- ger" met 600 kisten en 232 stijve ka beljauwen, de KW 44 „Rijnmond met 1200 kisten en 135 stijve kabeljau wen en de SCH 303 met 1200 kisten van de wateren in de omgeving vs Noordkaap. Dit schip kwam weliswaar vrij laat binnen, maar kreeg toch stemming aan de loskade te verschij nen. Om het experiment met de visserij zo vlot mogelijk te doen lopen is namelijk bepaald dat minstens een treiler, die het avontuur er weei op heeft zitten, gelegenheid moet heb ben om onmiddellijk te kunnen lossen. De SCH 303 was dan ook veel later binnen dan de meeste schepen die ach ter het maandagse losnet visten, maai kreeg toch een ereplaats. Raadsstukken Aan de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten willen B. en W. verkopen een perceel grond in de Hoornespoldcr, groot 1778 m2, bestemd voor acht eengezins woningen. De grondprijs is bepaald op f 5275 per woning. In hetzelfde gebied wil het college verkopen een perceel grond, groot 1239 m2 bestemd om twaalf etagewoningen in drie woonlagen te bouwen. De grondprijs is bepaald op f4410 per woning. De heer J .van der Marei is bereid gevonden een perceel grond, groot 286.10 ha, gelegen onder de gemeente Voorhout, ter beschikking te stellen aan een of meer daarvoor door de gemeente aangewezen personen, die bedoelde gron den dan kunnen pachten. Voor het be schikbaar stellen van de grond zal de gemeente de heer Van der Marei voor 1 mei een vergoeding van f 0.25 per m2 betalen en daarboven f 1,35 per voor verpachte grow}. _LV_, Voorgesteld wordt degei'neentereke- n-ing 1962 voorlopig vast te stellen. Ge wone dienst: inkomsten f 15 374,302,36, uitgaven: f 14.954.331.71. batig saldo f419.970,65; kapitaaldienst: uitgaven f48.812.822,93. ontvangsten f 44.586.088,76 nadelig saldo f 4.226 734,17, Huistelefoon Een krediet van f 28.240 wordt aange vraagd voor de aanleg van een nieuwe. huistelefooninstallatie voor het raadhuis het gebouw voor openbare werken. Het ligt daarbij in de bedoeling, dat de in het gebouw voor openbare werken de Zeeweg te plaatsen toestellen zullen worden aangesloten op de instal latie van het raadhuis. De nieuwe instal latie zal een capaciteit hebben van maxi maal 52 toestellen en zeven netlijnen. uitbreidingsmogelijkheden tot 212 toestellen en 22 netlijnen Verder wordt voorgesteld een krediet an f 12.80 beschikbaar te stellen voor het aanbieden van een geschenk der ge zamenlijke Zuid-Hollandse gemeenten I RIJNSBURG De Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde beoogt tweeërlei doel te dienen, enerzijds het wekken van interesse ,voor bloemen en planten bij de particulier, anderzijds het verbeteren van jde vakkennis van de beroepskweker. Dit laatste aspect was voor de af deling Rijnsburg van de Maatschappij het enige waaraan aandacht werd Igeschonken. Gisteravond deelde voorzitter J. Schild op de in Flora ge houden jaarvergadering mee, dat het de bedoeling is, dat het bestuur wordt uitgebreid met een sectie „amateurs". Deze sectie zal tot taak krijgen de |huisbroei te bevorderen, wedstrijden te organiseren onder de jeugd en het verzorgingspeil van de tuinen te verbeteren. Ook de voorz ei va' veiling „Flora", later op de avond sprak, had het er cr, dat de Riji.sburgse tuintjes over het jjlgemeen de naam „Rijnsburg-bloemen- niet waardig zijn. Secretaris H, van der Bosch was ziek, ardoor de heer N. Hemmes het jaar- rslag voorlas. Hij herinnerde eraan, Bat dc voorlichtingsbijeenkomsten vaak worden georganiseerd in samenwerking met de Proeftuin Rijnsburg en omstreken kn de C.B.TJ. De bloemenvaktentoon- jtelling was weer een groot succes, zowel jrtistiek als zakelijk Er werden 4600 be- alcnde bezoekers geregistreerd. En door de heer Schild en door de heer Van Delft werd geklaagd over dc slechte opkomst Iedereen ver wacht, dat het bestuur activerend optreedt, maai de leden beseffen vaak niet, dat zjj het zjjn die de ver eniging vormen. „Het is niet alleen plicht doch ook vakbelang dc ver gaderingen van do maa' schappij te bezoeken, zo zei de lieer Van Delft. De penningmeesl had een batig saldo van ruim duizend gulden Na de pauze werden enkelt films ver toond. Eerste Rijnsburgse kievitsei gevonden RIJNSBURG, Zondag 29 maart bo den de jeugdigt gebroeders Hans en Henk Star burgemeester Koomans het eerste kievitsei aan. He' werd gevon den aan de Vinkenwcg. Vorig jaar werd het eerste kievitsei al op 20 maart ge vonden. ten behoeve van het nieuwe provincie huis. Aan het bedrijf van de firma gebr Schipholt aan de Industrieweg moet een transformatorstation worden gebouwd. Daarvoor vragen B. en W een krediet van f 10.500 Sedert 1950 is bU de politie een stelauto in gebruik voor het ver' van personen en materiaal, die vervanging toe is. Om een nieuw kunnen aankopen wordt een krediet van f 5750 aangevraagd. B. en W delen mee dat zij in voor komende gevallen bereid zijn van het parkeerverbod voor vrachtwagens op zondag ontheffing te verlenen voor de Haringkade en omgeving. In geen geval zal een dergelijke ontheffing worden verleend voor straten met woonhuizen. Weinig tulpen en narcissen op Haarlemse keuring HAARLEM Op dc wekelijkse keu ring in het Haarlemse Krelagehuis waren de gevolgen van de kille lente gisteren duidelijk zichtbaar. Terwijl men onder normale omstandigheden in de laatste week van maart wordt bedolven onder de narcissen uit de koude kas, prijkten er gisteren maar een handjevol op de tafels. Sterk de aandacht trokken een paar nieuwe fresia's van de fa. Rjjnveld uit Hillegom: Odense, qua bouw een aan winst die vrijwel niet te verbeteren is; Messina fin vorm en bouw minder, maar de kleur daarentegen onwezenlijk mooi oranjegeel). Dank zij proeven in het Proefstation voor de Bloembollenteelt te Lissc fmet name door de heer Twisk) kan men nu vroeg in het seizoen ixia's brengen. De fa. Blokker uit Akersloot toonde enkele variëteiten in goede kwaliteit. Best was ook de collectie amaryllis hippeastrum die de fa. K lyarmenhoven uit Hillegom toonde. En dan waren er zelfs al gla diolen en goede ook. Het was de fa Preijde uit Breezand die de uitstekende witte Geneve en de eveneens heel goede lila Proficiat voor het voetlicht bracht. Veel belangstelling bestond voor het sortiment Iris Reticulata dat de fa. W. P. van Eden uit Noordwijk exposeerde Bijzonder charmante dreumesjes onder de irissen, die schoonheid paren aan een opmerkelijk vroege bloei De kleuren variëren van staalblauw tot paarspurper We noteerden o.m Joyce. Cantab, Har mony. J. S. Dyt en Purple Gem. Naast de grootkronige narcis Rudy Carell van de fa. G. R. Rotteveel Zn uit Noordwijk (een zeer verdienstelijke zaailing) zagen we de sierlijke Silver Chimes met de ietwat hangende bloemen van P Dames. Lisse. terwijl de fa Ger ritsen Zn uit Voorschoten de ken ners liet genieten van de miniatuur- nar cissen Eve Preece Little Gem en Billy Aitken. Bijzonder sierlijke aanwinsten voor de tuin. KI. de Jong uit Andijk ex poseerde weer de prachtige lelies, ge wonnen door de oud-streekgenoot Jan de Graaff, die thans in Amerika woont. Vooral de oranje Enchantment bleek een juweel Deze lelie is ook heel geschikt voor ons koele klimaat en produceert meer dan voldoende bloemen Tulpen waren er ook maar weinig. We doen een greep: J. SchoorI uit Lisse was er met de fraaie Grelgi Paloma, A. Over- devest uit Wassenaar foonde dc crème fosterlana no 21 en een der glansnum- mers van de keuring was de botergele Mona Lisa onder de schijnwerpers ge bracht door P. Hopman Zn te Hille gom. Vermelding verdienen verder de rode 35 van P. Hermans uit Voorhout, de violette Vredehof van N.V. J. H. Veld- huyzen van Zanten te Hillegom, de mooie Fostcriana Yellow Express van de fa. Jos Kol te Haarlem en de elegante Kauf- mannniana Glück van de fa. Lemmers uit Lisse. HAZERSWOUDE Wegens het bere: ken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de oudste directeur van De Jong's Machinefabriek N.V. te Hazerswoude zün functie m.i.v. 1 april neergelegd. Ir» 1927 trad de heer De Jong toe als firmant tot de Machinefabriek Gebr. de Jong. die in 1919 door zijn beide broers was opgericht. In de loop der jaren heefi het bedrijf een grote vlucht genomen er de heer De Jong heeft als één der direc teuren van de inmiddels in een N.V omgezette firma een zeer grote rol gespeeld in de leiding van het bedrijf, dat momenteel een personeelssterkte heeft van ca. 300 man. Het is mede aan zijn activiteit en ini tiatieven te danken dat het bedrijf thans één der vooraanstaande fabrieken van bouwmachines in Europa is en dat de produkten over de gehele wereld worden verkocht. Zoals wellicht bekend is. heeft de N.V naast het hoofdbedrijf te Ha- Vele getuigen in de zaak van de valse bestekken Noordwijk DEN HAAG, Zoals'wij hebben ge meld. zal de kwestie van de valse be stekken by de verkoop van woningen in de Boschflat te Noordwük aan Zee op 14 april door de Haagse rechtbank woi den behandeld. Nader vernemen wij. di zijn gedagvaard dc bouwondernemer er uit Hilversum en de bedryfsleider H. Heimig uit Laren. In de dagvaarding staat onder meer, dat de strafbare feiten louden zijn gepleegd In 1962 en in de eerste vüf maanden van 1963. De bedrijfsleider zou met een aantal personen en firma's, van wie worden ge noemd de firma r' G. Groeneweg en Zn en J V. Visser, in jartr&ri 1961 een eon- tract hébben" geslóten yóór de bouw eh de levering van flats eigens bestek en tekeningen, zoals deze zijn gedeponeerd kantore van notaris Muller in Noord- Verdachten wordt verweten: het listig lijk belemmeren tot inzage van dit be stek en deze tekeningen en voorts het verstrekken van onjuiste en onvolledige mededelingen omtrent de inhoud daar- Ze zouden hebben doen voorkómen alsof bestek en tekeningen van een ar chitectenbureau werden gebruikt. Dit bureau wist er echter niets van af. Bestek tekeningen die zoudei zijn vervalst, wekten de indruk, dat deze -an het ar chitectenbureau waren en als zodanig zouden ze op 14 mei 1963 aan de kopers ai. de flatwoningen zijn voorgelegd Er ijn in deze zaak vele getuigen gedag- zerswoude/Zoeterwoude, nog een bedrijf in Vianen en een in Monheim bij Düssel- dorf in West-Duitsland. In verband met het vertrek van dc heer De Jong kwam het voltallige per soneel uit de dne bedrijven in de rijke lijk met bloepien versierde kantine tc Hazerswoude bijeen. In toespraken na mens directie, staf en personeel werden zijn grote verdiensten naar voren ge bracht en onder aanbieding van vele ge schenken werd van de heer De Jong af scheid genomen Hij zal nog aanblijven als lid van de raad van bestuur, zodat het contact met het bedrijf, waaraan hij zo vele jaren zijn beste krachten heeft ge geven, niet verbroken wordt. (Foto: Directeur J. L. Versteeg (rechtsI drukt de scheidende heer B. de Jong de hand ten afscheid. Twee Katwijkers van fraude beschuldigd voor de rechtbank DEN HAAG, De 64-jarige inmiddels ontslagen directeur van het kantoor Kat. wUk van de Twentsclie Bank. de heer Z., zal dinsdag 14 april terecht staan voor de Haagse rechtbank. Met hem staat te recht een 47-jarige Katwykse accoun tant. die in deze zaak zou zijn betrokken. Beiden zouden zich schuldig hebben ge maakt aan knocieryen. De accountant zou een een cliënt van de bank hebben meegedeeld, dat een chèque van 2.000,zoek was geraakt. Daarna zou hij in het bezit zyn gesteld een blanco chèque waarop hy 100.000,zou hebben geïncasseerd. De directeur worden verwéten ontoelaat bare transacties metgeldswaardige pa pieren van een bouwbedrijf, en stoom- maalderij, waarbij bedragen van ƒ22.000, ƒ35 000,— en ƒ295.000 zouden zijn lz- d. Voorts zou hij een bedrag van 15 000,aan de kas hebben onttrokken onregelmatigheden zouden zyn ge pleegd in 1961. 1962 en de eerste zeven laanden van 1963. Spreekbeurt Valkenburg VALKENBURG Donderdag om acht uur hoopt ds. Hovius uit Dordrecht een spreekbeurt te vervullen voor de Hervormd-Gereformeerde evangelisatie. De bijeenkomst wordt gehouden in zaal De Vries. KATWIJK AAN ZEE Gisteren zijn op het Katwijk-terrein sohool- voetbalwedstrijden gehouden. De finale ging tussen de Ds. Rutgersschool en de St. Josephsohool. Het werd een zeer spannende strijd, die onbeslist eindigde (1—1). De Ds. Rutgersschool won door middel van strafschoppen. De heer D. Goedhart, bestuurslid van de afdeling Leiden van de KNVB, reikte het winnende elftal de Quick Boys-wisselbeker en een herinnerings vaantje uit De uitslagen luiden: De Savornin Loh- man schoolZonnebloemschool 30, Joh. CalvijnsohoolDs. R. P. A. Rutgersschool 01. BoorsmasóhoolChr. Opleidings school I 00. OranjeschoolSchool Groe- neveld II, Rijnsburg 3—0, Gaspard de ColignysohoolPrinses Beatrixsch. 13. Emmaschool, RijnsburgOtto Baron van Wassenaer v. Catwijckschool II 3—0, Chr. Opleidingsschool IIRehobothsch. 0—0, De Savornin LohmanschoolKoningin Wilhelm inaschool, Rijnsburg 1—0, Joh. CalvijnsohoolGroen van Prlnsterer- school II 62, BoorsmaschoolOranje- school 01, Chr. Opleidingsschool I— School Groenevld I, Rynaburg 1—0, Gas pard de ColignysohoolJulianaschool II, Rijnsburg 01, Emmaschool, Rijnsburg Groen van Prinstererschool I 21, Chr. Opleidingsschool IISint Jozefschool II 04, RehobothschoolDr. J. J. L. van der Brugighensohool I 00, Zonnebloem- schoolKoningin Wilhelminasch. Rijns burg 00, St. JozefschoolDr. J. J. L. van der Brugghenschool I, 00, Dr. R P. A. RutgersschoolGr. van Prinsterer school II 30, Chr. Opleidingsschool I— Oranjeschool I 00, Boorsmaschool— School Groeneveld II Rijnsburg 00. Prinses BeatrixschoolJulianaschool I, Rijnsburg 10, O. Baron v. Wassenaer v. CatwijckschoolGr. van Prinstererschool I 01, RehobothschoolSint Jozefschool I 02, Chr. Opleidingsschool IIMr. J. J. L. v. Brugghenschool II 03. Winnaar poule I tegen winnaar poule II: De Savornin LohmanschoolDs. R. P A. Rutgersschool 00 Winnaar poule IV tegen winnaar poule V: Prinses BeatrixschoolEmmaschool, Rijnsburg 01. Winnaar poule I tegen winnaar poule Katwijks raadslid Vlasveld vertrekt KATWIJK De heer D. Nasveld. lid van de gemeenteraad, gaat zich vestigen in de gemeente Valkenburg. De heer Nasveld. die voor de P.v.d.A. zitting heeft in de gemeenteraad, zal wellicht worden opgevolgd door de heer J. C. Zuyderduyn, die als opvolger op de kandidatenlyst van de P.v.d.A. i komt. GEVRAAGD Dinsdagmiddag en zaterdagmiddag vry. Juni 10 dagen vakantie. September 10 dagen vakantie. Mr. A. B. Roosjen voor A.R. Katwijk aan den Rijn KATWIJK AAN DEN RIJN -1 Don derdagavond om acht uur wordt in d( zaal by de Gereformeerde kerk een ver. gadering gehouden van de A.R. kiesver eniging. Als spreker hoopt aanwezig te zijn mr. A. B. Roosjen, die iets zal ver tellen over het toekomstig bestel by radio en televisie. Agenda Katwijk i acht uur houdt de v« en Belijdenis haar ja; de Oranjezaal van I Vanavond 01 eniging Kerk vergadering i Jeugdhuis. Vrijdagavond kwart voor acht houdt de Ned. Chr. Bond van Overheidsperso neel. afdeling Katwijk, de jaarvergade ring in de Oranjezaal van het Jeugdhui Komplanhoudt ook Rijn-verbreding in Raadslid v. d. Sluys keerde zich tegen subsidieverlening H.V.D. LEIDERDORP. De Leiderdorpse raad heeft zich gisteravond snel door de veertig punten tellende agenda heen gewerkt. Bij de ingezonden stukken bevond zich een schrijven van de leden der S.G.P.-kiesvereniging Gideon", waarin deze hun verontrusting uitspreken over het onbeperkt openstellen van het tennispark „De Munnik" op zondag. Er waren echter voor de raad geen redenen aanwezig op het eerder genomen besluit terug te komen. Wel vroeg de heer Los het gemeentebestuur rekening te houden met de gevoelens van hen, die op dit gebied principiële bezwaren hebben. Met het voorstel tot verhoging der larissen van de beide wethouders ging de raad akkoord. Burgemeester Gallas is blij met deze verbetering, gezien de energieke wijze waarop de wethoudei ich inzetten bij de algemene zaken. Ook het voorstel om te komen tot de stichting van een openbare ulo werd vaard De heer P. J, A. Andich (PvdA) oeg het college aandacht om te zijner tijd ook te komen tot stichting van lagere technische school. Tot leden van het bureau Sociale Zorg Beweging wat beweging in de raad. De heer Tieken vond de koopprijs (f 20.000) maar voordelig voor de gemeente. Is dit antwoord t o. van het zg. komplan? En hoe ziet dat komplan er eigenlijk uit' Ook de heer Kleisz vond nu nog niet di tijd gekomen om al voor dit plan gelden te voteren. We hebben onze handen vol aan de nieuwe woonwijken. En hoe zien deze woningen er uit? Èr is inderdaad niet veel bekend dit komplan. aldus de voorzitter. De be doeling is echter te komen en daar heeft ook dc provincie belangstelling voor tot verbreding van de RUn. Dai moeten wy nu al aan werken. Wat de staat van de woningen be treft kon wethouder Meerburg de het Kleisz geruststellen. Het is nog een oude burgemeesterswoning, dus solide bouwd. De heren Kleisz, Tieken Evers stemden tegen. Recreatie De gemeente wordt door aankoop de Zandput (f 19.000) eigenaar van 120.850 m2 oppervlakte water. Dit om te komen tot realisering van een jachthaven. De heer R. Poels (vvd) was bly met deze aankoop. Laat vooral, zo bond hij het col lege op het hart, de recreatie hoofddoel De moeilijkheden die waren ontstaan nadat de raad in april 1963 al een drag van f 10.000 had beschikbaar steld voor de inrichting van een speel terrein bij het batrimoniumpark, zijn op gelost. Met de aanleg kan nu worden be gonnen. Het bouwrijpmaken van gronden in de Zyllaan- en Meyepolder gaat gestaag door. Het vijfde gedeelte van het uitbrei dingsplan zal onderhands worden aanbe- Het proces Zoals bekend heeft de lieer mr. J. W S. Pabon bezwaar tegen het bedrag var f 13,dat moet worden betaald vooi het onderhoud van zijn voortuin aan di Wilhelminastraat. Gezien de verrichti werkzaamheden vond hy f 2,50 vol doende. Op 8 april zal de kantonrechter beslis sen wie er in dit geschil gciyk heeft. De subsidie-aanvrage van de hervormde vrouwendienst ten bedrage van f 100, gaf weer stof tot discussie. De heer W. v. d Sluys (CHU) zei dat er voor het toeken nen van subsidies aan twee voorwaarden moet worden voldaan: het algemeen be lang moet worden gediend en het parti culier initiatief moet niet bij machte zijn het tekort te dekken. Hij genstander van dat de gemeente de kerk gaat subsidiëren. Burgemeester Gallas wees erop. dat dit werk meer een sociaal dan een cultureel karakter draagt. Het is ook niet kerkelyk gericht. Eens per maand nL een middag in samenwerking m_* NVV. Voor deze middagen is speciaal de s---.--.-i raad ging iubsidie-aanvrage bedoeld iverigens akkoord, met de stem ïeer v. d. Sluys tegen. By de rondvraag vroeg de lieei AR) aandacht voor de accomm 'an het RCL-terrein. Deze is nog wel roor verbetering vatbaar. Te meer daar leze vereniging geen subsidie meer vraagt. He» college zal over deze zaak •nderzoek instellen. Mr. J. Klaasesz opent Leiderdorpse brug LEIDERDORP Tyjdens de gister avond gehouden gemeenteraadsverga dering deelde burgemeester R. M. Gallas mee. dat de commissaris van de koningin in Zuid-Holland mr. J. Klaasesz, op vrijdag 18 september dc nieuwe Leiderdorgtt brug officieel zal III: De Savornin LohmanschoolOranje school 01. Winnaar poule IV tegen winnaar poul* VI: Prinses BeatrixschoolSt Jozef school 03. Winnaar poule II tegen winnaar poule III: Ds. R. P. A. Rutgersschool—Oranje school 30. Winnaar poule V tegen winnaar poule VI: Emmaschool, RynsburgSt. Jozef school 11. Chr. overheidspersoneel te Lisse had feest LISSE De afd. Lisse van de Ned.Chr. Bond van Overheidspersoneel heeft dins dag in de Oudhollandse zaal van De Witte Zwaan een geslaagde feestavond gehouden onder leiding van voorzitter J. Varkeviser. Behalve tot de vele leden en hun dames sprak hij een woord van welkom tot de heer Y. van Groen, die als afgevaardigde van de Chr, Besturen bond tegenwoordig was. Het eerste gedeelte van de avond werd gevuld met enige mooie films, w.o. „Voedsel of hongersnood" welke film door de schrille tegenstelling met de toestand van welvaart in ons eigen land, diepe indruk maakte. De tweede film behandelde de oliewinning in Venezuela. De films werden afgestaan door de Shell-Mij. Nederland. Het tweede gedeelte van de avond werd in gezellige kring doorgebracht. Het kienspel (met mooie pryzen) viiel best in de smaak. Bevorderingen reserve- rijkspolitie Lisse LISSE De volgende heren zijn be vorderd tot wachtmeester eerste klasse in A.V.O.: A de Graaf, A. van der Lee- den, A. J M. Lefeber. A van Marsber gen. P. Walraven en Jac Schippers Meit grote toewijding en trouw hebben zy alle lessen zoveel mogelijk bijgewoond en zij mogen in deze bevordering een bekroning zien op hun werk. Ook opper-wacht- meester J. de Ridder, die de cursus heeft geleid, ziet met voldoening op de cursus terug. De reservegroep rijkspolitie te Lisse telt momenteel 27 man, van wi« 7 gewoon geoefend, een buitengewoon geoefend en negen wachtmeester eerste klasse. LISSE De afdeling Abbenes van de S.G.P. houdt op 9 april een openbare vergadering in gebouw „Contact" aan de Lisserdijk. De heer A. de Redelykheid uit Ouderkerk a.d. IJssel zal een tijdrede houden, aanvang 7.30 uur. LISSE De toneelvereniging „O.N.I." (Ontspanning na Inspanning) te Lisse zal zaterdag ten bate van de te stichten Helvefiakapel van de Herv Gemeente te Lisse een toneelavond verzorgen. Op gevoerd zal worden het toneelstuk „In de vergulde os" -van Joh. Blaaser. Aan vang 8 uur. Plaatsbespreken zaterdag middag van 2-3 uur ln Rehoboth. Sassenheims allerlei SASSENHEIM Op Tweede Paasdag werd 's avonds uit de gang van het KSA-gebouw de bromfiets van de heer W. ontvreemd. Kennelyk werd het vehikel gebruikt voor joy-riding, want het werd later in de Geelhoornstraat teruggevonden. Gistermiddag omstreeks 4 uur reed een personenwagen op de oprit van Ryksweg 4 nabij het Purfina-station van achteren op een geparkeerde personen auto. De laatste werd als gevolg hiervan zwaar beschadigd. Er deden zich geen persoonlyke ongelukken voor. Gisteravond om 8 uur werd de bur gemeester thuis het eerste gevonden kievietsei aangeboden Het werd op Tweede Paasdag 's middags gevonden door de neven Aat en Piet Kruik in de omgeving van de Loosterweg. Geen boekverlies op Oranje De directeur van de Stoomvaart Mij. Nederland, mr. J A. G. Jonckheer. heeft in de jaarvergadering gezegd dat de N.V. geen boekverlies op de Oranje zal lij den. Of de boekwinst ten gunste van de resultatenrekening wordt gebracht, kon hij nog niet zeggen. Van de Europese lij nen heeft de directie goede verwachtin gen, doch de Amerikaanse baren nog steeds zorgen, zo zijn de diensten tussen Amerika en India ingekrompen tengevol ge van de vlagbevoorrechting. De loon kostenstijging voor 1964 wordt op 4 tot 5 miljoen gulden geschat en voor de dochters samen op f 3,5 min. De groep Van Swieten boekte behoorlijke resul taten. De Amstelhof zal f 30 tot f 40 mil joen kosten en er is nog een vrachtschip gekocht voor f 18 miljoen. De 12 pet, di vidend van de Reederij Amstel zal de re sultaten over 1964 ten goede komen. De omzet van de Nederland bedroeg in 1963 f 240 miljoen. Dokter Van Luijpen verlaat Groene Kruis Leiderdorp LEIDERDORP Mevrouw J. S. van LuypenVan der Horst, kinderarts te lorgen na 17 V) jaai verkzaamlieid op het consultatiebureau )oor zuigelingen en kleuters afscheid van ,llet Groene Kruis". In het Dorpshuis komen donderdag om uur enkele moeders van door dokter /an Luypen behandelde kinderen tot 4.30 lur een programma verzorgen, waarbij kinderen een toneelstukje, zang en ballet .er het voetlicht zullen brengen. Na afloop is men in de gelegenheid per- lonlijk afscheid te nemen van dokter an Luijpen. die zich gaat concentreren op haar groeiende praktijk ln Wassenaar haar consulentschap aan de Ursula- voor neurotisch gestoorde kin- In 1940 voltooide de 25-jarige student* haar studie in de medicijnen, waarna zij tot 1944 werd opgeleid in het Rotter damse Sophiakinderajekenhuis. In de oor logsjaren dook zij mei haar man onder Oude Wetering en Woubrugge, waar door zij kennis maakte met Leiderdorp. In vember 1946 werd zij verbonden aan het consultatiebureau te Leiderdorp. M*. vnuin. A van R00yen—Straat uit Oegst-

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9