HET VREDESKORPS Het team en zijn opdracht Nederlandse jongeren vrijwilligers in Kameroen (8 en slot) groeit naar een eigen gestalte Paul de Groot heeft ook op de Sowjetuuie kritiek Israëlisch plan bij de GATT Roemers: Stichtingsakkoord kan werkelijkheid worden 7Zm dr bi>»°°T*zld r ïa"y,pbi«m Prawda prijst Fulbright _r Engelse badplaats prooi van tierende tieners a 6 DINSDAG 31 MAART 1964 vrijwilligersteam in Kameroen in een aantal daar toe uitgekozen dorpen van het district rond Bambui groepsactiviteiten te organiseren die zich richten op de verbetering van de landbouw en de ontwikkeling van het sociale leven. Binnen dit laatste aspect vallen de bevordering van de gezondheidszorg alsmede een verbetering van het huishoudelijk werkniveau. Er wordt naar ge streefd straks te beschikken over een aantal karakteristieke voor beeldbedrijven. Men wil voorts een sociaal-hygiënisch opleidings centrum oprichten, waar toekomstige groepsleidsters uit de inheemse bevolking kunnen worden geschoold. Pas in de verdere toekomst komt de verwezenlijking van een plan tot het stichten van een bestuursdienst aan de orde. Hiervoor moest eerst langs wetenschappelijke weg statistisch materiaal worden vergaard. De nog jonge activiteiten van het team bewegen zich alle reeds in deze onderdelen, al valt er in het ene praktisch meer onmiddellijk te doen dan in het andere. Van de 21 vrijwilligers zijn 19 in Bambui gehuisvest, samen met twee vaste stafleden en voorlopig nog de projectvoorbereider. Twee vrijwilligers werken los van de groep in het regeringscentrum van West-Kameroen, Buea. Of de gehele opdracht levensvatbaar zal zijn, kan nu na twee maanden werken nog niet worden gezegd. Slechts kan worden geconstateerd dat met animo wordt gewerkt en dat daarbij een goed contact is gelegd met de bevolking. „Jeugd aktief" in Den Bosch De nationale manifestie „Jeugd aktief" een reeks van wedstrijden, concoursen en tournooien op het gebied van sport, cul tuur en vrijetijdsbesteding, die in deze paasweek vijfduizend jongens en meisjes uit het gehele land naar Den Bosch zal brengen, is paasmaandag door burgemees ter R. Lambooy in de raadszaal van het stadhuis officieel geopend. Door een brief, inhoudende gelukwen sen aan het adres van het stichtingsbe stuur, in een speciale brievenbus te de poneren, opende burgemeester Lambooy tevens de postzegeltentoonstelling, die ge durende deze week in de hal van het stadhuis te zien zal zijn. De brievenbus blijft op de tentoonstelling en de P.T.T. zal op de daarin bezorgde post een ge- legenheidsstempel aanbrengen. De voorzitter van de stichting „Jeugd aktief', ir. F. Suykerbuyk, vroeg speciale aandacht voor twee concoursen op cul tureel gebied, die deze week in Den Bosch worden gehouden, namelijk het concours voor jeugdige amateurorganisa- ten en dat voor gezinsensembles. Voor de evenementen op deze Tweede Paasdag, waaronder een concours hippi- que voor new forest-pony's en een wed strijd ballroomdancing voor amateurs, be stond van de zijde van het publiek een grote belangstelling. Brazilië: amnestie na protest weer ongedaan gemaakt Enige honderden officieren van de Bra ziliaanse marine, onder wie een vijftien tal admiraals, hebben zaterdagavond in Rio de Janeiro een motie aangenomen, waarin de verantwoordelijkheid „Paasmuiterij" gelegd wordt op c ders van „elementen die niets marine te maken hebben". Voorts wordt leedwezen uitgesproken over „het onge lukkige besluit van de regering om de muiters amnestie te verlenen". De xineofficieren vergaderden in het gebouw yan de marineclub waarvan de vlag half stok hing. Volgens de motie hebben de gebeurte nissen aangetoond, dat „agenten die uit zijn op ondermijnende activiteit" in de strijdkrachten zijn binnengedrongen. De officieren die de motie aannamen, waren allen in burger en enigen van hen droe gen wapens. Onder hen bevonden zich admiraal Carlos Pena Boto, de voor zitter van „anti-communistische liga", en admiraal Silvio Heck, die onder pre sident Quadros minister van marine was en die zich in 1961 met de ministers van het leger en de luchtmacht ver zetten tegen het aan de macht komen van president Goulart. Naar van de zijde van het ministerie van marine is vernomen, heeft de nieuwe minister, admiraal Paulo Rodriguez, na overleg met president Goulart de amnes tie voor de rebellen weer ongedaan ge- De president van de centrale bank van Israël, Horowitz, zou in de com missie voor de onzichtbare handel van de GATT een nieuw plan ter ta fel hebben gebracht voor de particu liere financiering van de ontwikke ling van een derde deel van de we reld tegen een voordelig rentetarief. De gedachtengang is als volgt: er zal een internationale lening worden uitge geven door een reeds bestaand lichaam die 5% procent rente draagt. Het aldus verkregen geld van een miljard dollar zou vervolgens tegen de zeer lage rente van één procent uitgeleend kunnen wor den aan de ontwikkelingslanden. Het verschil tussen de beide rentetarieven zou worden aangevuld door de voor de ze lening garant zijnde industrielanden, b.v. voor een lening van 1 miljard dol lar, voor 45 miljoen dollar te dragen door ongeveer twintig landen. De Israëlische delegatie heeft ook plan ter verzekering van de export van de ontwikkelingslanden. De toestand van de Amerikaanse am bassadeur in Japan, dr. Edwin Reischau- er. op wie vorige week een aanslag werd gepleegd, is verergerd door een inwendi ge bloeding. Na enige uren kwam er een einde aan de bloeding. De artsen achten de toestand ernstig maar niet kritiek. Dinsdag jl. stak dé 19-jarige Japanner Norikazoe Sjioja de ambassadeur met een mes in het rechterdijbeen, toen deze het gebouw van de kanselarij verliet. De 53-jarige diplomaat die in Japan geboren is en hoogleraar is geweest aan de Har vard universiteit, werd na de aanslag in een ziekenhuis in Tokio geopereerd. Tijdens de Paasdagen heeft de C.P.N. het 21ste partijcongres ge houden, waarop voorzitter Paul de Groot een rede heeft gehouden waarin hij zowel kritiek had op de houding van de „Chinese kame raden" als indirect op bepaalde toe standen in de Sowjetunie. De com munistische leider veroordeelde China vooral om het feit dat het zich bedient van het Franse ver langen naar zelfstandigheid en onafhankelijkheid van de V.S. Zeker is, aldus de heer De Groot, dat veel van wat uit Amerika komt, fout is, maar China begaat eveneens een fout te denken dat Amerika het eerste doelwit van de communisten moet zijn, „want dat is nog steeds West-Duitsland, dat is de laatste ja ren wel duidelijk geworden", aldus Paul de Groot. (Van een onzer redacteuren) ERWIJL Tom van Rinsum, assistent-projectleider van het Nederlands vrijwilligersteam in Bambui voor een klas met boeren staat en college geeft in pluim veehouderij, is een van zijn maats in de weer bij de broedmachine; de eieren moeten worden gekeerd. De kippenfokkerij wil er wel in. Zo groot is bij de boeren de be langstelling voor het gemengde bedrijf met grootvee èn kippen, dat Cor Muntjewerff (uit Wie- ringermeer) de animo wat hard van stapel vindt lopen. Er is nog helemaal niet uitgemaakt zegt hij dat alle bedrijven voor de gemengde vorm geschikt zijn. Onderwijl houdt Theo Huber (uit Hellevoetsluis) zich van de kippen ver re. Hij heeft al weken lang niets anders gedaan dan koffietuinen bezoeken. In zijn spoor volgen andere vrijwilligers met het snoeimes. Want dat is één i de tekortkomingen aan de cultuur hier: de struiken staan te dicht op el- '-aar. Weer andere landbouwjongens zijn bezig in de proeftuintjes. Van geheel andere aard zijn de zorgen van Johan Rip uit Bennekom, die als landbouw machine-expert moet zorgen dat het kleine wagenpark van het team in be weging blijft. Dat is géén kinderspel. Elke auto rijdt per dag zeker honderd kilometer over de slechtst denkbare we gen en Rip heeft zélfs geen smeer- brug. Er is ter plaatse één garage en "e is voortdurend overbelast. De meisjes zijn in geen velden of wegen te zien. Zij zitten tussen de vrouwen, die ze proberen te verleiden de huishouding wat te stroomlijnen en geven les in naaien en verstellen, pra ten hygiëne aan en behandelen zieken. Projectleider Kortenhorst onderhoudt de contacten met het gouvernement en met Den Haag. De dingen lopen uiter- aard niet helemaal schematisch Tom S, van Rinsum bemoeit bemoeit zich met méér dan kippen alleen; als assistent „f". en aoet van de projectleider trekt hij met de groepen mee om op de hoogte te blijven van het werk en zo nodig ad- pa"^ GELOVIGEN Hij vervolgde met te zeggen, sinds bekend is wat in Rusland Stalintijd voorgevaÜen is, niet alles wat in dat land gebeurt meer ten voor beeld kan worden gesteld. Enkele ge zichtspunten inzake de ideologische op voeding van het volk die in de Sowjet unie opgeld doen, zijn voor de CPN aanvaardbaar. Spreker maakte zich gerust over het feit dat in de propagan da voor het atheïsme een strekking merkbaar wordt om de succesvolle op bouw van de communistische samenle ving afhankelijk te stellen van het ver werven van een bewust wetenschappe lijke, d.w.z. ongodsdienstige levensbe schouwing door het gehele volk. „Voor ons in Nederland", aldus Paul de Groot, „kan er geen twijfel over bestaan dat ongelovigen en gelovigen samen kunnen werken, niet alleen voor de vrede, ook voor het socialisme en het munisme." Verder miste de heer De Groot in het werk in de Sowjetunie systematische bestrijding van het anti semitisme. Over de samenwerking met de P.v.d.A. en de P.S.P. werd veel ge praat. Die samenwerking moet er, vol gens de C.P.N., komen om de rechtse regering-Marijnen weg te werken. De Tweede Kamer heeft een nieuwe meer derheid nodig, aldus een resolutie. Vooral de secretaris van de C.P.N., de heer H. Hoekstra, betoonde zich ir een discussie een groot voorstander die samenwerking. Enkele stromin- in de P.v.d.A. gaven hem hoop. Hij sprak over de angst die leeft or men te werken met communisten, dat deze zouden willen overheersen. Deze angst leeft ook bij het NW, de communisten willen niet in het NW politieke strijd te voeren. Hun gaat slechts het belang van de vakvereni ging ter harte, aldus de heer Hoekstra. dat Assistent-projectleider Tom van Rinsum geeft in een van blok ken leem opgetrokken gebouw voorlichting over het houden van pluimvee. ijwilligei ■boel dar te kunnen geven. Verkenning fan niet weer in el- het niet weer als vanouds? Dat gevaar zit er in. Maar juist daarom staan nu naast de jonge- vrijwilligers de zgn. „counter- Kameroense landbouwvoorlich- die het contact met de 'bevolking onderhouden, maar die ook zelf zoveel mogelijk instructie oppikken om straks de taak van het team te kunnen over- Er hangen aan deze „counterparts" Het project is op gang. Maar strikt wel een paar vraagtekens. Wat meteen genomen betekent dat vandaag: de opvalt is, dat deze in het algemeen - - '■"•hoorlijk geschoolde functionarissen locale taal niet verstaan; onder el kaar spreken zij Engels. Dat is een randprobleem van het ontwikkelings werk: ieder dorp heeft zijn eigen dia lect dat verwant is aan een streek taal. Maar buiten de streek worden hij prompt de weddenschap aan binnen drie weken een koppel os sen gedwee voor de ploeg te hebben. Een Foulani (nomade) had de Drie „toreadors" uit het team den er met enige moeite in ze zonder ongelukken te binden: de vier poten naar elkaar toegetrokken. Vervolgens ondergingen de dieren een nagenoeg Socialistische jongerengroepen „De tot dusver bekende gegevens doen mij veronderstellen dat de doeleinden van het Stichtings akkoord van 29 oktober 1963 dich ter binnen het bereik der moge lijkheden zijn gekomen", aldus sprak zaterdag de voorzitter van het Nederlands Verbond van Vak verenigingen, drs. D. Roemers, op een in Rotterdam gehouden confe rentie van jongerengroepen van de Partij van de Arbeid, die als titel had „De werknemer in de wel vaarteconomie". Als de belangrijkste doeleinden van het Stichtingsakkoord noemde drs. Roemers een reële verbetering van de positie van de werknemers, een aanpassing van het officiële l'oon- en prijspeil in Nederland aan de internationale ontwikkeling, de vaststelling van een minimum-inkomen ter bescherming van de zwakste groepen de maatschappij. Tevoren had de vakbondsbestuurder de geschiedenis van de geleide loonpolitiek besproken. Hij wees erop dat kort na de Tweede Wereldoorlog velen voorstander waren van een centraal geleide loonpoli tiek omdat daardoor mogelijk de loon- verschillen konden worden beperkt. Beheersing Bovendien kon verwaoht worden dat door een samenspel van instrumenten de loonpolitiek kon worden aangewend als mididel tot beheersing van de conjunctuur. Drs. Roemers zei in zijn toespraak tot de socialistische jongeren dat sinds 1952 de reële koopkracht van de lonen aanmer kelijk is gestegen. Van 1952 tot 1963 be droeg de produktiviteitsstijging per werk- er 3.3 procent per jaar, de stijging de nominale loonsom der werknemer 6,2 procent per jaar, terwijl het reële in- komen per werknemer met 4.1 procent per jaar steeg. Dit alles was volgens drs. j' Roemers mogelijk door de verbetering ji van de ruilvoet en de vergroting van het werknemersaandeel. 1 .1 Hervorming ji Drs. Roemers was verder van mening i dat de fundamenten van de centraal ge- lei de loonpolitiek in de loop der jaren - zijn ondermijnd door andere inkomens in het bijzonder de vermogensinkomens en door de invloed van loon- en prijs- 1 ontwikkeling in andere landen. r Hjj merkte tenslotte op dat de loon- en prijspolitiek slechts beperkte betekenis heeft voor de hervormingen in de maat schappij (in socialistische zin). „De Ioon- en prijspolitiek kan ertoe dienen een evenredige stijging van de welvaart te be- j' vorderen. Om de maatschappij te her vormen zijn echter nog andere zaken van belang". Hij noemde in dit verband een uitbreiding van de overheidvoorzieningen (onder meer sport en recreatie), een uit breiding van het stelsel van sociale voor zieningen en de hervorming van de struc tuur van de ondernemingen. Directe nachttrein naar Riviera Een nieuwe rechtstreekse nachttrein gaat tussen 3 juli en 11 Sfeptember elke vrijdag rijden tussen Paris Nord en de Cöte d'Azur. Door deze nieuwe verbin ding wordt de rit naar Parijs tussen de stations Nord en Lyon overbrugd. Neder landers en Belgen kunnen nu op het sta tion van aankomst in de trein naar Nice overstappen. Dit betekent dat ruin uur wordt gewonnen op de totale duur. Gelijke voordelen gelden eve: voor de rechtstreekse tegentrein, die dezelfde periode 's zondagsnaohts f Nice naar Paris Nord rijdt, aldus meldt De Koppeling, het personeelsblad Nederlandse Spoorwegen. Theo Huber die tussen de koffie zit, werk: ieder dv.v zich nog dagelijks verbaast. Want lect dat verwant er is koffie overalóók op droge hel- taal. Maar buiter lingen en in de volle zon twee heel andere talen, gesproken. voorwaarden waaronder, naar hem gegarandeerd is, van de struik niets te verwachten is. Het zou hem kun- In Kameroen kan men niet buiten :n vreemde voertaal. In het spoor van de koloniale traditie is dat in het Wes- goed afgewaterd en onder schaduw- En toch zal het werk in de toekomst 1 "''een moeten worden gedaan „counterparts". Iedere werk groep van het team krijgt er daarom een duo van toegewezen: een man en een vrouw. Er is nog niet uitgemaakt of deze tweetallen halverwege al op eigen benen gezet zullen worden en ver vangen door een ander of dat het zelfde duo twee volle jaren bij hetzelf de team blijft. „Meestal", zegt hij „staan de strui ken te dicht op elkaar. Vaak zijn de tuinen te groot om ze goed te kunnen onderhouden. Je zou die 'boeren zover moeten krijgen, de helft ervan weg te doen. Maar zo'n boer stapt maar niet één-twee-drie af van wat hij van zijn vader en grootvader heeft afgeke ken. Die gelooft ons maar niet van de ene dag op de andere! En toch zou het de moeite waard zijn om hier nieu we neven-cultures te beginnen: tabak of desnoods kool. Ze zijn hier met al Samenspel Uit de animo van de bevolking voor de cursussen en de demonstraties kan blijken, dat onze vrijwilligers hier wor den gewaardeerd. Dat hebben deze vrij- die koffie zó eenzijdig georiënteerd dat maakt ze zó kwetsbaar." RL Rond elk toegewezen dorp heeft het willigers al wel gemerkt. Het heeft land bouwteam., enkele boerderijen als niet blind gemaakt - voorbeeldbedrijven uitgepikt. Daar wordt nu naar de regels van de kunst zoals tropische landbouwscholen die hebben uitgekiend, gesnoeid. De vrij- Over Amsterdam merkte hij op. daar een gebrek aan politiek leven de partij is. Het districtsbestuur be steedt te weinig aandacht aan de ge meenteraad. Het partijbestuur van de C.P.N. werd bijna geheel herkozen. willigers nemen echter niet tuin onderhanden. Grote stukken den zo gelaten als waren ze or_ verschil voor zichzelf te laten spreken. En dan komt het er verder op aan de andere boeren op bezoek te krij gen, zodat ze zelf conclusies kunnen trekken. Daar zijn gekke voorbeelden van. Zo als toen het team eens even een paar ossen zou africhten voor het trekken van de kar en de ploeg. Dat zou een het nieuwtje worden want huisdieren zijn hier nog nooit als trekkracht gebruikt. Gerrie Schuetz (uit Roosendaal) speelt een handenklap-spelletje met de kinderen. ^Counterparts" zou geneigd zijn te vragen: dat Rode azobe-stammen worden in de haven van Douala over geladen voor transport naar Nederland. Hout voor de Delta werken. dat gat een touw o de horens kon worden geslagen. Het juk was al klaar, compleet met dissel- Alles ging voortreffelijk tot de op despoten kwamen en het juk dalf "niet* Ze kunnen zich redden en hebben zak geld genoeg om fe kopen wat nodig is en om straks wat aardigheidjes mee naar huis te kunnen nemen. En thuis ligt dan het mooie sommetje van bijna twee-en-een-half duizend gulden klaar )m er de overbrugging naar een baan ncc te financieren. Niemand ontkent dat er ijn geweest. In de eerste dagen tussen groep en staf. Maar vindt op de schoften voeldep. In één fnk da' "j! Sfviie±,™ iSr°f?l,D°ch dSTnf 0"'™- vrfsC^We openhartigheid voorajn Er drr,„dDe ,hhëmngaoVd n enUVogeen"- E" blikken weren zt uit het gezicht De ™dt men met m eUte ï™®- Nederlanders stonden er verslagen bij. Een „,(de openhartigheid klinkt door Niet zo de Foulani. Die zat in een de rapporten aan Den Haag. In het sprong op zijn paard en joeg zonder 2eer diplomatieke deel van het diplo- zadel zijn beesten na. In korte galop matleke Ministerie van Buitenlandse ging hij de stenige helling af en zig- Zaken zou men er misschien van van de zaggend schoot hij aan de andere kant stoel zijn gevallen. Daarom is het een weer omhoog. Hij verdween tussen een nuttijr dine dat dit Toneeren Program grillige rotsformatie, heel ergens anders in Den Haar Proeram waarheen de ossen waren gerend. ciale groep' Grote fraude in Djakarta ontdekt de. Bantangbank, gearresteerd op verdenking van verduistering van open- i bare gelden tot een bedrag van ongeveer I negentig miljoen roepda, aldus Indonesi- I sche persberichten. Pontoan zal binnen- J kort, met nog andere, niet nader ge noemde functionarissen van de Banteng- Bank, terecht staan. Pontoan heeft kortgeleden nog een bedrag van 55 miljoen roepia bijgedra-u' gen aan gelden, die werden ingezameld w< voor een te Djakarta te houden Afri-de ka axis- Aziatisch filmfestival. Hij deed de dit door een op „veiling" ten behoeve van dit festival in het presidentiële pa- leis een door president Soekarno gebruikt He eetbord voor dit bedrag te kopen.. Wl Senator Humphrey: k Geheel Vietnam straks neutraal K Senator Humphrey, de plaatsvervan- d gende democratische fractieleider in dez,ï Amerikaanse Senaat, heeft zondag als zijn ga mening te kennen gegeven, dat een neu-pig tralisering van Noord- en Zuid-Vietnamöe als onderdelen van een neutraal zuid-pfs oost-Azië moet worden overwogen, als de ha; toestand in Zuid-Vietnam is gestabili-i seerd. In een televisie-uitzending noemde1 - hij een neutralisatie van alleen Zuid-! Vietnam een dwaasheid. «p Humphrey zei dat de V.S. vastbesloten#! zijn een uitbreiding van het communis-KSi tische gezag in Zuidoost Azië te voorko-fS men, doch dat het denkbeeld dat dit nog""5 tientallen jaren van intensieve militaire! bemoeienis met dit deel van de wereld v zou betekenen, Washington niet aantrekt. I President Johnson heeft op een pers conferentie gezegd het niet eens te zijn met de standpunten van senator Ful bright. voorzitter van de Senaatscommis sie voor buitenlandse betrekkingen, over Cuba en Panama. Senator Fulbright verklaarde vorige week dat de economische boycot var Cuba heeft gefaald en hij wilde eer soepeler politiek ten aanzien van Pana ma. President Johnson zei dat de rede voeringen van de senator „in het alge-B" meen interessant en opbouwend" waren, u Het orgaan van de communistische k partij de Prawda prees Fulbright, omdat hij het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft aangespoord „oude de buitenlandse politiek prijs Tot stomme verwondering kwam 7elf h(?el innee n minuten te vnnrcrvKiin mét - Jf. ie mensen. Die kunnen daar wel tegen. Men is bezig aan eikaars manier van doen te wennen. Men is eveneens nog bezig van _en met eikaars ervaringen minuten te voorschijn mét de ossen, die hij kennelijk klem had gereden. Heen en weer springend tus sen de hoge richels dreef hij de bees ten op ons toe. Het duurde anderhalf uur, maar hij kwam er. Hij kreeg van de Hollanders eer groot applaus. De ossen waren uitge put en het was toen voor Tom var Rinsum niet zo'n grote kunst meer ze het juk op te leggen. Het „mennen" begon. En het duurde niet lang, of de Foulani bracht op zijn beurt de handen op elkaar. Nog geen conclusie Een week of wat tussen de vrijwi ligers is niet veel meer dan een vei kenning. Zou men mij op dit momen een toekomstvoorspelling vragen, dan heb ik die niet. Ze werken hard. Niet altijd doeltref fend, maar ze staan met beide benen op de grond en hebben de ogen wijd open. Ze weten wat ze willen. Ze be schouwen zich niet als een elite, zeggen: wij zijn de boffers. Wie z de kans grijpen om twee jaar te kunnen werken en wonen in een andere wereld, zelfs al is het geen rozegeur en mane schijn. Er zijn tegenvallers geweest. Welis waar is het team terechtgekomen in een gebied waarin de gemakken van water en licht zijn doorgedrongen, maar het water kan niet worden gedronken en het lacht brandt alleen op een on wezenlijk lage spanning en niet langer dan tot elf uur 's avonds. Er is hard gekankerd over de huisvesting. Maar de financiële kant valt mee. mythen' te geven. Het blad verklaarde sympathie te heb ben voor de door Fulbright gehouden rede, „omdat hij nadrukkelijk verklaard heeft te geloven in de igoede wil en vredelievendheid van premier Chroesj- begin vormt de Kameroengroep het al lereerste begin. Vooral deze groep zal dit vredeskorps van Nederlandse jonge ren een eigen gestalte gaan geven. iïpi Vaders brachten hun vandalen weer thuis Honderden Engelse tieners hebben op een ongekende wijze de badplaats Clacton aan de oostkust van Engeland geterroriseerd. Een golf van vandalis me stortte zich over het plaatsje, waar grote schade is aangericht. Grote horden jongens en meisjes wa rn vrijdagavond en in de nacht van vrij dag op zaterdag in Clactin binnenge stroomd op bromfietsen, motoren, in auto's en bussen en per trein. Zaterdag- plunderden tal varijte0. pen auto's __J 0 winkels, vernielden de interieurs handelden iedereen, die zij op hun tocht Koe ontmoetten. Zij wierpen strandstoelen enAbc banken in zee en een man, die zich tegeil^ hun vandalisme wilde verzetten, wierpen zij over een brugleuning zeven meter naaf beneden. Hij werd slechts licht gewondpa*| De totale schade bedraagt ongeveer c halve ton. De plaatselijke politie kon aan'Grei vankei ijk niets uitrichten. Eerst nadat Nie< versterkingen van elders met politiehon- den waren gearriveerd, kon tegen de* avond de orde worden hersteld. Er zijn tal van arrestaties verricht. Uit vier plaat- sen in Zuid-Engeland zijn vaders en moe-Li ders gearriveerd om hun op hol geslagen \v_„ tee naar huis te ne-hms zoons en dochters i niiw wat los zat oi Ai, losgebroken kon worden is door de tie* rende tieners in zee geworpen. De mees-M te arrestanten blijken afkomstig te ziiml>1 uit Londens voorsteden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 6