is alleen £p 'opstaat I m_ Beatrix en Irene op De Hunnenschans LEXINGTON Zes jaar geëist wegens moord in Den Bosch Tsjechen startten met 1-0 zege op Bulgarije Oostduitse voetballers moeten thuisblij ven ZATERDAG 28 MAART 196» ;?J De prinsessen Beatrix en Irene lijn gisteren een kijkje gaan nemen „de Hunneschans" bij het Ud- enlelermeer, een van de twee zilveren waarvoor de terreinen loor hun ouders bij hun 25-jarig hu- n9|relijksfeest aan de Nederlandse |eugd zijn geschonken. Het informe'.i iezoek van de Prinsessen volgde op >en vergadering van de raad van ad piies van de stichting Zilveren jeugdcentra, waarvan ook zij beiden fid zijn. (Aanleiding tot een en ander ipening van het eerste werkkamp dat tp ..De Hunneschans" wordt gehouden Jet is georganiseerd door de stichting hternationale werrkampen en er nemen jongelui aan deeL Zij hebben de taak in een week te zorgen voor de voor> ige accommodatie op het terrein, waai de loop van dit jaar nog verschillen- andere werk- en onitmoetingskampen illen worden gehouden. In de eerste plaats oord in Den Bosch: 1; vrouw en kostganger B3 aangehouden ur De 59-jarige corveeër C. E. in Den en losch is het slachtoffer geworden len wurgmoord, gepleegd door zijn vi m hun kostganger. De daders zijn de 14-jarige glazenwasser J. K. en de 59- hrige vrouw C. E.-W. De vrouw, die bij haar man onder een —jiraar schrikbewind zou hebben geleefd, [was al verschillende malen door haar yKian met een mes gestoken en bedreigd. Jij had met K. enige tijd geleden het ilan beraamd om zich van de man te Bitdoen. Tussen K. en de vrouw bestond len verhouding. Zondagavond na een feestje heeft K. Ie man in de gang van de woning over vallen. De vrouw hield haar man vast, lerwijl K- hem de keel dichtkneep. Toen lij geen tekenen van leven meer gaf. waarschuwden zij de dokter van de zon- lagsdienst. Ze vertelden dat E. reeds inige tijd ziek was geweest. Volledig- eidshalve informeerde de dokter bij de luisarts, die dit stellig ontkende. Daarop Igde aangifte bij de politie. Beiden bben een bekentenis afgelegd. K. ver aarde, dat hij met de vrouw wel her- aaldelijk had gesproken over het plan uit de weg te ruimen. Hij had nooit edacht dat het eens zover zou komen. Het Nederlandse Auschwitzcomité eeft de regering der Sowjetunie een legram gezonden, waarin het zijn ver- atrusting uit over anti-semitische tingen. Koud Pacis weer PR KOMEN enkele verspreide op- u klaringen voor waarmee de dag tanmorgen in het oosten van ons land jegon. Toch is de aangevoerde lucht met een oostenw .n" uit Duits- md bereikt, vrij koud zodat de mid- \temperaturen c r J.imende da- wellicht niet boven tien graden 2n. Dit betekent dat het drie tot jf graden kouder is dan eind vorige tand- De depressies blijven op een af tand, zodat er voorlopig geen regen te verwachten. In Midden-Europa dicht bij het ijzeren gordijn viel morgen nog sneeuw. Tijdens opkla- gen is bij ons ook nachtvorst moge- ifc. ZON EN MAAN Zondag 29 maart: zon op, 6.22. onder ».08 uur: maan op. 20.41. onder 7.37 uur. Maandag 30 maart: zon op. 6.20. onder ir. maan op: 21.50, onder 7.37 uur. Dinsdag 31 maart: zon op, 6.18. onder maan op, 22.59. onder, 7.56 uur. Zondag 5 april eerste kwartier. Hoogwater Scheveningen 1 maart 4.11 v.m.; 16.25 n.m. maart 4.42 v.m.- 16.57 n.m. 31 maart 5.12 v.m.; 17.28 n.m. HET WEER HV EUROPA tuurlijk voor zorgen, dat ze zelf onder dak hebben. Vandaar dat het al een ge hamer en een gedraaf van belang was. toen de Prinsessen arriveerden. Tenten werden opgezet, slaapzakken uitgerold, lampen opgehangen, kortom, er werd inderdaad heel hard gewerkt. Maar er kon toch nog wel even een kwartiertje af voor een zelfgezet kopje thee in de ..Nissenhut", een soort hangar van golf platen die voorlopig als dag- en eetver- blijf dienst doet. uit de zuiverste tabakken De prinsessen Beatrix en Irene hebben gisteren „De Hun nenschans" bezocht en vol be langstelling kennis genomen van het werkkamp dat daar aan de gang is. Verdachte blijft ontkennen Voor de rechtbank in Den Bosch is donderdag zes jaar m.a. geëist tegen de kraanmachinist H. S. aldaar, die op 10 november jl. met voorbedachten andelaar F. Burg heb ben vermoord. - Volgens- de dochter van het slacht offer was verd. vlak voor het overlijden haar vader nog in de woning. Ver dachte houdt zijn onschuld hardnekkig ontkent ook ten stelligste in de woning aanwezig te zijn geweest. Hij die tijd verschillende cafés heb ben bezocht, doah de kasteleins verkla- hem niet te hebben gezien. Ook is overjas van verdachte, die hij in het begin van de middag zeker heeft gedragen, na het overlijden van de heer Burg in de woning aangetroffen. Ten slotte zou verdachte, die tot de aange trouwde familie behoort, toen er avonds in familiekring over het ge beurde werd gesproken, in huilen zijn uitgebarsten en hebben geroepen: ,,had ik het maar niet gedaan". Het verhoor van de getuigen heeft ver al deze omstandigheden geen nieuwe gezichtspunten doen ontstaan. Twee getuigen, de schoonvader van ver dachte en diens zoon, hebben zich op hun verschoningsrecht beroepen. De ge- tuigedeskundige, dr. Zeldenrust, meende dat de kwetsuren die het stoffelijk over schot vertoonde van geweld afkomstig kunnen zijn, doch sloot de mogelijkheid niet uit, dat verdachte in de laatste dagen van zijn leven meermalen geval- m zou zijn, hetgeen door de getuigen- erklaringen bevestigd wordt. Drank De officier van justitie noemde het absurd te veronderstellen dat er behalve verdachte nog een derde persoon in de woning zou zijn geweest. Hij opperde de these dat verdachte begaan zou geweest met het leed dat door het drank misbruik door de heer Burg aan gezin werd berokkend. Zowel slachtoffer als verdachte hadden die middag gedronken en wellicht zijn de gemoederen verhit geraakt. De o. wilde ten slotte rekening houden met het onbesproken verleden van verdachte. De raadsman hanteerde, in zijn plei dooi heL rappoct- van .dokter Zeldenrust. onder meer het feit dat l»y veelvuldig en overmatig alcoholgebruik bij een val gemakkelijker een shock kan optreden. Hij wilde in tegenstelling tot zijn cliënt niet bestrijden dat deze op de fatale middag in de woning van de heer Burg is geweest. Het motief dat de officier van justitie voor het misdrijf veronder stelt, noemde spreeker voor „deze res. pectabele man" onvoorstelbaar. Benoemd tot ridder in de orde var Oranje-Nassau M. Roos. directeur var het kantoor IJmuiden van de de Rotter- damsche Bank N.V. Wielrennen in Londen Aad de Graaf won Dc Ned spri_-er Aai' de Graaf zege vierde vrijdagmiddag met een half wiel over zijn landgenoot Piet in de finale van de sprintwedstriiden. die in het Berne Hill stadion in Zuid- Londen werden gehouden. Het was een zeer spannende finale waarin Piet van der Touw in de laatste meters probeerde Aad de Graaf te seren. Hij reed zo dicht langs De Graaf dat diens pedaal tussen de spaken var. het voorwiel terechtkwam juist op het moment dat zij de finish-liin passeerden Het wiel bleef heel en Piet van der Touw, noch Aad de Graaf vielen tot grote verbazing van het Engelse publiek dar reeds een ernstige valpartij voor ogen zag. Piet van der Touw en Aad de Graaf verloren echter op de tandem van de Engelsen Eric Thompson en Geoff C loke. Een internationale omnium voor be roepsrenners werd gewonnen door de Brit Tom Simpson. Jeugd titel floret voor Oostenrijker De 19-jarige Oostenrijker Roland Lo- sert heeft vrijdag de wereldtitel juniors floretschermen "ero-loor in de fi nale zijn grootste tegenstander dc Ru! Simonof met 5—2 te verslaan. Even daar voor had hij de grootste moeite met de Fransman Noël (5—4). In de achtste en kwartfinales van het toernooi om de wereldtitels schermen voor de jeugd werden de Nederlandse representanten uitgeschakeld. Peter Ver- brugge verloor in de achtste finales met 104 van de Pool Kanikovski en Ver heyen kwam in de kwartfinales door een 105 zege op de Brit Eden. In de kwartfinales echter verloor Leo Verheyen met 10—4 van de Hongaar Szlovenszki. Nieuw zwemrecord 100 in schoolslag Bij de zwemkampioenschappen van Rusland in Bakoe heeft Georgi Proko- penko het wereldrecord op de 100 meter schoolslag, dat sinds 1961 op naam stond van de Amerikaan Chet Jastrensky. op 1-07.4 gebracht. Voetbal In het toernooi om het in- „mationaal militair voetbaltoernooi heeft de Luxemburgse ploeg in de thuiswed strijd tegen Portugal de Portugezen een gelijk spel r'tc \v ïgen. et werd 33 nadat de gasten bij rust met 20 had geleid. De wedstrijd in Lissabon eindigde destijds in een 7—1 overwinning voor Portugal. Ned. studentenelftal naar Engeland Het Ncd. studentenvoetbalelftal gaat volgende, week naar Engeland om twee wedstrijden te spelen: op woensdag 1 april tegen Engeland en een dag later tegen Frankrijk. Beide ontmoetingen worden in Dur ham gespeeld. De volgende spelers zul len deze trip meemaken: van der Meu- len (KHFO, Van Laer (HW). Verhage (HBS». Sjerp (Quick), B. en P. Thole (beiden KHFC». Keete (Quick A). Strieker (RKAVIC). Hainja (HBS), Ros sing (Emmen). Kramer (Quick). Van Tol (ADO) en Van Wijnbergen (UNIO). ATLETIEK Sin Kim Dan niet naar O.S. Tokio Het besluit van de Int. Atletiekfede- ratie (IAAF) om atleten, die hebben deelgenomen aan de Ganefo Spelen in Djakarta uit te sluiten van de Olympi sche Spelen in Tokio heeft in Noord- Korea nogal beroering gewekt. Men heeft de Japanner Kinichi Asano, s man die de leiding heeft over het atletiekgedeelte. gevraagd of Sin Kim Dan aan de Spelen in Tokio kan deel- Volgens Kinichi Asano zal de Int. Atletiekfederatie eerst terug moeten komen op bovengenoemd besluit alvo rens de atleten die in Djakarta uitkwa men naar Japan zullen mogen reizen. Sin Kim Dan liep tijdens de Ganefo Spelen de 400 meter in 514 en de 800 meter in 1,59.1 sec. ROLHOCKEY Nederland klopte Engeland: 5-2 Met een bijzonder duidelijke overwl ning is het Ned. rolhockeyteam vrijdag in Montreux gestart in het jaarlijkse rol- hockeytoernooi om dc Coupe des Nations. Met 52 werden de Britten dank zij een uitmuntende conditie, aan de kant gespeeld. Uitblinkers in deze wedstrijden waren zonder twijfel de gebroeders Jansen die tezamen drie doelpunten voor hun re kening namen. De wedstrijd die doo- ruim 1000 toeschouwers werd bijgewoond, begon met een doelpunt van H. Jansen na 5 min, maar de Engelsen kwamen rug door Howard en Wibberley en was Van Dieren die de ruststand op 22 "bracht. Daarna 'warttt' onze landgenoten superieur en brachten dit tot uitdrukking met drif.fraaie doelpupJfo.gQS(:9<?rd, dooi Van Dieren en J. Jansen lal Eerste dag UEFA-jeiigdtoernooi een bikkelharde wedstrijd, donder dagavond tijdens de eerste dag van I'EFA-jcugdtoernooi, hebhen de Tsjechen in Den Haag met een 10 zege op Bul garije eigenlijk iets meer gekregen dan zij verdienden. Wel was het spel van de jeugdploeg uit Tsjecho Slowakije di recter, doch de Bulgaren, die boven dien veel mooier voetbal speelden, heb ben het allergrootste deel van dc slrjjd op de Tsjechische helft geope reerd, zonder ook maar een doelpunt te kunnen maken. Direct na de aanvang gaven Tsjechen al hun visitekaartje af snelle aanval, die echter niet i een hoekschop opleverde, doch het duurde niet lang. of ook de Bulgarer hadden de weg naar het Tsjechische doel gebied gevonden. Zij konden daar ech ter maar heel weinig gevaar stichten Hun aanvallen werden wel aardig op gezet. doch het samenspel werd tot het oneindige doorgevoerd zodat de Tsjechische verdediging maar weinig moeite had met wegwerken. Bovendien zorgden de Tsjechen er voor steeds één mannetje meer in de verdediging te heb ben dan het aantal Bulgaarse aanval lers Meer dan de Tsjechen voerden de Bulgaren het 4-2-4 systeem consequent door Het meeste gevaar school bij de Bulgaren nog in de linker vleugel, doch de voorzetten waren van matig gehalte ?odat midvoor Nicodimof ongetwij feld de ster van het veld de Tsje chische verdediging evenmin in paniek kon brengen, mede doordat zijn schie ten bepaald zwak was. De aanvallen de Tsjechen hadden altijd wel een ment van gevaar in zich doch de Bul gaarse verdediging wist alle gevaar te bezweren Slechts éénmaal moes' zwichten, toen in de 20e min linksbin nen Ivak de bal keurjg doorgaf rechtsbinnen Krizak. die zich prachtig vrijspeelde en een onhoudbaar schot af vuurde. dat doel trof d0). De Bul garen kwamen echter terug, maar ope ningen konden zij in de Tsjechische ver dediging niet maken. Verder dan een serie hoekschoppen brachten zij het niet. Regering sal niet bemiddelen De regering is niet bereid er mede werking aan te verlenen, dat visa wor den verstrekt aan de leden van het Oostduitse voetbalteam voor deelne ming aan het jeugdtoernooi van de Europese Voetbal Unie, dat inmiddels begonnen. Oostduitsers kunnen het Beneluxgebied slechts bereizen op een zogenaamd „Temporary Travel Docu ment". afgegeven door het Allied Tra- el Office in Berlijn, dat na de tot standkoming van de Berlijnse muur verregaande restricties op het perso nenverkeer uit Oost-Duitsland heeft in gevoerd. Voor wat de sportbeoefening betreft gaat men er daarbij van uit, dat geen ..Temporary Travel Docu ments" worden afgegeven als een reis sportlieden kan worden dienstbaar gemaakt aan politieke of propagandis- „En lange dagen maakt ze Dat weet ze ook wel, zei Frouwk. "Dat hoeft ze niet te doen. Piebe verdient ge- "".ïk'heb het haar al zo dikwijls verteld," zei Frouwk. vergeet toch telkens weer wat je tegen haar'zegt en wat ze niet onthouden wil. „Verdient Piebe genoeg?" vroeg hij. De oude vrouw knikte, maar Rooje Tjeerd keek Frouwk aan alsof hij van haar het ant woord verwachtte. Ze had de kachel opgepookt en ging bij hem zitten. Zoals ze daar zat, in het schemerdonker, had ze iets van een man. Ze haalde de schouders op. .Waarom zou hy niet? Hij heeft altijd goed verdiend en zal dat ook nu wel doen nu hy met Jakob Thomsen op een grote, nieuwe bot ter vaart," zei ze. Tjeerd nam haar scherp op. Hij was een van de weinigen die in dat gezicht rnet die grove trekken en in die ogen met hun harde blik nog iets moois kon zien, iets groots tenminste. ie*s waarom hij Piebe Lap benijdde en ook anders over hem oordeelde dan anderen dat deden. Hij dacht: Ze weet, waarom ik dat vraag, en toen zei hij: „Tegen oude mensen moet je altijd alles herhalen en nog eens herhalen Waarom hou je haar bij je?" Wat zou ze anders moeten? Haar stem was zwaar, schor en ze sprak kortaf. Tjeerd merkte, dat ze haar koffie koud liet worden. „Is Piebe nog bij je thuis geweest de laatste l^Ze gaf niet dadelijk antwoord, maar scheen gedachten ergens mee bezig te zijn. Einde lijk zei ze: „Waarom wil je dat weten? „Dat hoef ik je niet te vertellen." „Wat?" vroeg de oude vrouw. ',Jan Boetjes vertelde me, dat hij niet veel vis aan de afslag brengt," zei hij. Frouwk stemde toe: „Dat kan wel zijn. Ik vraag hem er niet naar. En uit zich zelf vertelt hy het me niet. Hij heeft me nooit iets verteld." „Het gaat me niet om hem. Het gaat me om Jakob Thomsen." „Dat dacht ik wel." Met een vermoeid gebaar tastte ze naar haar koffiekom. „Moet ik ook licht maken?" Tjeerd leunde achterover op de stoel met de houten rugleuning en de biezen mat. ,Om mij niet!" En zachter, vertrouwelijk, zei hij: „Het is voor Marthe beroerd. Frouwk." „Dat zal wel. Ze verwacht een kind, hè?" Dat had Rooie Tjeerd nog niet geweten. Maar zulke dingen wisten vrouwen, zelfs vrouwen als Frouwk van Piebe Lap. natuurlijk altijd veel eerder dan mannen. „Het zou in elk geval be ter voor haar zyn als Jakob niet meer met Piebe voer." „Dan moet je hem dat zeggen." „Het is een goud vrouwtje. En Jakob Thom sen je weet wat dat voor een vent is een beste jongen, maar „Ik weet het!" Ze stond op en stak toch maar de lamp aan. De gordijnen voor de bei de smalle ramen liet ze open, want het kon haar niet schelen of de mensen bij haar inke ken. „Dat weet ik, maar Marthe is met hem getrouwd en moet zien wat- ze van het leven maakt. Dat moest ik ook." De lamp brandde slecht en veel lichter werd het niet in de kleine bedompte kamer. De ou de vrouw wendde haar gezicht met de bijna blinde ogen van de een naar de ander en scheen zich in te spannen om iets op te vangen van wat er gezegd werd. „Over wje hebben jullie het?" Rooie Tjeerd zei: „We moeten allemaal maar zien wat we van ons leven maken. En het is niet zo bijzonder veel wat we ervan terechtbrengen. Maar als we elkaar nu een beetje kunnen helpen „Dat kunnen we niet. Niemand heeft mij kun nen helpen en niemand kan haar helpen ook.' Hij ging er niet op in, maar vroeg: „Wat denk je, ,dat Piebe uitvoert? En toen viel ze uit: „Wat kan mij dat schelen! Hij verdient geld met de nieuwe botter van Jakob Thomsen en verder hoef je my niets te vragen. Ik denk, dat Jakob zelf er geen idee van heeft, hoeveel Piebe wel verdient en hij zal er ook nooit ach ter komen. Als er iets scheef gaat, is hij stom genoeg om daarvoor op te draaien. Had jij iets anders verwacht?" „Nee," zei Tjeerd. De oude vrouw mompelde nog eens: „Over wie hebben jullie het?" Frouwk gaf haar geen antwoord. Tjeerd zei: „Over Piebe, moeke. Over Piebe." „O." zei ze. alsof het haar dan verder niet kon schelen. „Waarom koopt Piebe zelf niet weer een botter?" vroeg Tjeerd. „Misschien doet hij dat als hij genoeg over-, gehouden heeft. Misschien ook niet." zei Frouwk. Ze staarde voor zich uit in het halfduister, net alsof ze ergens aan dacht, dat met dit alles niets te maken had. Misschien aan haar jeugd, toen ze er nog geen vermoeden van had hoe wreed "het leven kon zijn, misschien ook alleen maar aan de manden vol garnalen, die ze die dag verwerkt had en die ze de volgende dag nog zou moeten verwerken. „Als hij met de botter van een ander vaart, loopt hij zelf minder risico, hè?" vroeg Tjeerd. „Ja. misschien wel." En opeens zei ze: „Weet je. waarom ik zijn moeder by me in huis ge nomen heb?" „Jawel." Ze deed alsof ze het niet hoorde. „Niet omdat ik bang voor hem ben. Maar ik weet, waartoe hij in staat is. Ik weet. dat hij me kan vermoorden en het de een of andere keer misschien ook zal doen. Ik hoop. dat zijn moeder dan nog leeft en dat ze erbij is; dat ze ziet wat hij doet." (Wordt vervolgd) tische oogmerken van dc Oostduitse machthebbers. Aan Oostduitse sportbe oefenaars worden over het algemeen geen moeilijkheden in de weg gelegd als zij deel uitmaken van een al-duits' team of als zij optreden op grond var hun persoonlijke prestaties. Een en ander wordt meegedeeld door minister Luns in antwoord op schrif telijke vragen van de Tweede-Kamer leden Nederhorst en Voogd van dt P.v.d.A. Dat Nederland zich geheel conformeert aan de richtlijnen van Allied Travel Office betekent niet, dat land een andere gedragslijn volgt dan andere NAVO-landcn. zoals door de vragenstellers is gesuggereerd. Oostduitse sportlieden voor toekomsti ge sportmanifestaties een reisdocument een NAVO-land (waaronder Ne derland) zullen krijgen, zal afhangen de omstandigheid of dit document door de betrokkenen wordt aange vraagd als vertegenwoordigers van d< DDR dan wel als leden van „al-duit teams of als sportbeoefenaars die hun persoonlijke prestaties zijn uit genodigd. aldus minister Luns. Tennis Monte Carlo Groenman en Lepontre uitgeschakeld In de tweede ronde van het tennis toernooi in Monte Carlo werden de Ne derlandse dames Elly Krocke en Betty Stove uitgeschakeld door het Britse paar Carol Rossar en Christine Truman. 61, 6—3. Het Nederlandse paar Trudy Groenman en Anja Lepoutre werd verslagen door de Tsjechoslovaakse da- Vlasta Kodesova en Vera Sukova. 7—5. 8—6 Voetbal De Verenigde Arabische Republiek zegevierde vrijdagavond in dt eerste wedstrijd van het vcor-Olympisch voetbal toernooi (Zuidafrikaanse groep» met 41 over de Soedar Bij rust had den de Arabieren met 21 de leiding De tweede wedstrijd wordt op 17 april 'n Khartoum gespeeld Gewichtheffen De Russische go. wichtheffer Alexander Kurynof verbe terde tijdens gewichtihefwedstrijden in Moskou het wereldrecord tweehandig drukken in het middengewicht met 147 kg. Het öude record stond met 146.5 kg op naam van de Hongaar G.voezoe Ve- Hockey De hockey-interland tussen India en Japan (dames» die donderdag in Bombay werd gespeeld is geëindigd in een 20 zege voor de Japanse da mes. Rechtsbinnen Matuho Koshigami scoorde beide doelpunten. By rust was de stand 10. Zo ver kwamen de Tsjecnen niet eens: nog eenmaal mochten zij een corner ne men, doch dat was dan ook alles, afge zien van een kansje, dat lvak nog kreeg, toen de Bulgaarse verdediging de bal tc zacht terugspeelde. Zestig minuten lang hebben de ruim duizend b-.'langstellenden op de gelijkmaker van de Bulgaren zit ten wachten, doch die bloef uit. zelfs in de laatste minuut, toen het Tsjechische doel door bijkans de gehele Bulgaarse ploeg werd belaagd en dc Tsjechen met kunst en vliegwerk een gelijk spel kon den voorkomen. Andere wedstrijden SpanjeBelgië 40. Spanje speelde te Utrecht in hoog tempo, toonde een goed ploegverband en bleek ook doel punten te kunnen mak°n De Belgen waren hiertegen niet opgewassen en na dat Pujol en Marti in de eerste 40 min. de stand op 20 hadden gebracht, be sloten de Belgen in de tweede helft de weg naar het doel af te grendelen. Het werd een Spaanse stormloop, die nog twee doelpunten opleverde van Gonzalo en opnieuw Marti. TurkijeLuxemburg 80. De Turken hebben in Volendam een waar schutters- festijn ontketend tegenover een pover voetballend Luxemburg, dat geen enkele kans heeft gekregen een tegendoelpunt te sCoren. In de eerste helft opende Karandagan na 24 min. de score: bij rust was het door Ozbilgin 20 en in de tweede helft werd het met de re gelmaat van de klok 80 door Yalcin- tas. Dagieviren. Bugdaypinar, Gagievi- ren. Tunaoglu en Bayrak. ItaliëPortugal 12. In Eindhoven heeft Portugal een moeizaam behaalde 12 zege op Italië bereikt. Vooral in het eerste kwartier werd er uitstekend gespeeld. Walter opende voor Portugal in de 5e min de scoie. doch Bercelini maakte na 12 min. gelijk Jorge wist in de 36e min. voor Portugal onnieuw te scoren. Naarmate de wedstrijd vor derde. werd de sfeer onprettiger en had Portugal alle moeite de kleine zege vei lig te stellen IVest DuitslandZweden 21. Snel en vaardig speelden deze ploegen in En schede voor dezelfde poule, waarin ons land is ingedeeld. West Duitsland paste een straffe mandekking tce. terwij! de Zweden meer spel ontplooiden De Duit-, ser Beckenhauwer opende na 18 min. de score, doch 5 min. later hadden de-Zwe.-- den door Larsson geli.ik gemaakt Vier min. voor het einde besliste Grau de strijd ten gunste van de Duitsers. SchotlandZwitserland 31. Veel te hard en bovendien slecht spel heeft deze wedstrijd in Deventer beheerst. De Zwit sers namen door Lehman in de 38e min. een voorsprong, doch direct na de her vatting werkten de Schotten door McCal- liog en Harper de achterstand weg. Deze slag zijn de Zwitsers niet meer te boven gekomen. Rechtsback Dickson van Schot land kreeg een waarschuwing. In de laatste minuut bepaalde Harper de eind stand op 31. EngelandPolen 1—1. In een romme lige. harde en onsDortieve wedstrijd in Breda hebben Engeland en Polen de pun ten gedeeld, hetgeen vari Engeland, win naar van liet vorig jaar. tegenvalt. Hoe wel het iets meer in de aanval was geeft het gelijke spel de juiste verhouding weer. De Polen maakten 7 min. na de hervatting hun doelpunt waarna de Engelsen nas 10 min. voor het einde door Wood gelijk kwamen RoemeniëOostenrijk 11. Een op winst spelend Oostenrijk heeft in Leeu warden een eelijk SDel tegen een tech nisch beter Roemenië kunnen behalep. De Roemenen namen het initiatief met zuiver samenspel direct in handen, doch voerden de combinaties te ver door. Plusaru wist in de 25e min te scoren en 8 min. na rust maakten de Oosten rijkers door Kaiser gelijk, toen de Oos tenrijkers even in het offensief waren gekomen. Door stug verdedigen ontliepen zij tenslotte een nederlaag Duits voetbal Keulen loopt uit Vier wedstrijden zijn er vrijdag in de Duitse competitie gespeeld. De uitsla gen: Hamburger SVWerder Bremen 11: Eintracht (Brunsw:jk)FC Saar- brücken 31; München 18Ü0VFB Stutt gart 11: Hertha BerlijnMeidericher SV 5—2. FC Köln heeft de leiding met 37 pun ten. gevolgd door Meidericher met 30 en Eintracht Frankfort mei 29 punten. Engels voetbal Spurs verloren Dc uitslagen van de vrijdag gespeelde wedstrijden gespeeld voor dc Engelse competitie luiden: Eerste divisie: Blackburn Rovers Blackpool 12; EvertonWest Bromwich Albion 11; FulhamManchester Uni ted 22: Tottenham HotspurLiverpool 13: West Ham UnitedStoke City 41. Tweede divisie: Grimsby TownPres ton North End 03: Manchester City Norwich City 5—0: Newcastle United- Leeds United 01; SunderlandRother- man United 20; Swindon Town—Car diff City 1—2.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9