„De Nareis" Raad Zoeterwoude verkocht grond en besprak begroting 1964 Opkli Jarige Chr. Jagers (98) druk in publiciteit Agenda Leiderdorpse gemeenteraad Leiderdorp heeft thans een volleybalclub Y.Y.Y. Leiden wil nieuw bureau, betere plaats WOENSDAG 25 MAART 19«4 ZOETERWOUDE De raad vergaderde gisteravond in de nog niet ge heel gerestaureerde raadzaal, waar burgermeester J. A. Detmers een niet op de agenida voorkomend voorstel ter tafel bracht: verhoging van de wethouderssalarissen. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad ermee akkoord idat de wethouders een verhoging van f 3.232 (vorheen f 2.902) krijgen per 1 januari 1964. Ook het voorstel van B. en W. tot aankoop van het fabriekspand Dorpsstraat 28 en 30 voor f 84.000 fin verband met de te verwachten sloping) ondervond geen tegenstand. De eerste wijziging van de rechtsposi tieregelingen van het gemeenteperso- neel. de tweede verhoging van de rij wieltoelage van de gemeentewerklieden en het ontslag van de waarnemend ge meente-ontvanger (de heer Sleverding) werden eveneens goedgekeurd. De raad benoemde als nieuwe ontvanger de heer P. van Dorp. De wijziging van de keur lonen werd goedgekeurd. De wijziging van de pensioenregeling van de wethouders en de subsidie (f921,11) voor de stichting geordend zwemmen voor 1963 werden goedge keurd; het verzoek van enkele personen die in Leiden zwemlessen krijgen en de kosten daarvan bij wijze van subsidie GEMEENTE LEIDEN Officiëlo publikaties VERKEER I Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij I hebben besloten een verbod tot het I plaatsen van rijwielen vast te stellen voor j het trottoir op de Aalmarkt, voorzover j gelegen vóór het winkelpand van Vroom en Dreesmann NV. Afschriften van dit besluit zijn ge zonden aan de Hoofdingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat in Zuid-Holland, aan de door de Minister van Verkeer en Waterstaat aangewezen verenigingen, be- I hartiging van verkeersbelangen ten doel hebbende en aan Ged. Staten van Zuid- Holland. Leidse Studentenraad beraadt zich LEIDEN Als grondraad van de Ne derlandse Studentenraad (heeft de Leidse Studentenraad zioh beraden over ver- 1 schillende problemen, die op het in mei te houden Nationaal Congres ter sprake i dienen te komen. De raad sprak zich o.a. uit voor: Landelijke coördinatie tussen de verschillende buisvestinigsorganisaties; centrale Mensa-inkoop; landelijke coör dinatie op het gebied der reducties; waar devaste toelagen; wetenschappelijk ver antwoord enquête-onderzoek naar de fi nanciële omstandigheden waarin de stu dent verkeert; Nivellering van de ver schillen in bestaande belastingfaciliteiten (kinderbijslag, belastingaftrek) voor ou ders van studerenden uit verschillende inkomensklassen; Betere voorlichting omtrent het verkrijgen van een Rijksstu dietoelage; Meer doelbewuste inschake ling van onderwijzers en leraren bij voorlichting aan ouders en leerlingen over de mogelijkheden voor hen die daar toe de capaciteiten bezitten bij het VHMO en WO; Samenwerking en overleg met overheid bij het behartigen der studen tenbelangen. armgen TtOVEN DE Noordzee bevond zich vanmorgen een kleine depressie aie gisteren boven Engeland ontstaati was. Het bijbehorende front bracht nog enige regen in het oosten van het land. Het zwaartepunt van het hogedrukge- bied boven Scandinavië heeft zich naar Finland verplaatst. Een oceanisch hogedrukgebied trok ten noorden var. de Azoren langs in de richting van west Europa. Het veroor zaakte vanmorgen overal op de Britse eilanden flinke stijging van de lucht druk. Dc kleine depressie boven de Noordzee verplaatst zich hierdoor al opvullend naar het oostenVoor ons land heeft deze ontwikkeling tot ge volg dat de wind uit west tot noord west gaat waaien en dat de bewolking gaat afnemen. Ofschoon de aangevoer de lucht van oorsprong kouder is dan de lucht waarin we ons vandaag be vinden- zal de temperatuur morgen onder invloed van de zon tot ongeveer dezelfde waarde kunnen stijgen- ZON EN MAAN Donderdag 26 maart: zon op 6.29. onder 19.03 uur; maan op: 17,06, onder 6.26 uur. Zaterdag 28 maart: volle maan Hoogwater Schevenlngen 26 maart: 2.13 v.m.; 14.32 n.m. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur door de gemeente wilden laten betalen, werd afgewezen. Zoeterwoude betaalt 4 cent per ii ner als geschenk voor het provinciehuls Zuid-Holland en de werkzaamheden het waterleidingnet (leggen van hoofdhuis) komt de gemeente f275.000. De aansluiting van de onren dabele gebieden kost f 94.500 en het om leggen van 1330 meter buis uit het weg dek naar de berm vergt f 26.300. Zonder commentaar ging de raad met eer ander akkoord. Dc woning Micning 1 werd onbe woonbaar verklaard en de raad ver kocht een stuk grond tussen Korte Miening en de Zuidbuurt voor f 35 per vierkante meter (bouwrijp). De grond is bestemd voor goedkope wo ningbouw; aannemer P. W. van Burik te Zoeterwoude is bereid de woningen voor ten hoogste f 15-000 te bouwen. De directie van volkshuisvesting keur de het ontwerp van de gemeentearchi tect reeds goed. In maart Bij de algemene beschouwingen op de gemeentebegroting 1964 zei de heer' J. H. van de Ploeg (kvp) onder i dat hü de behandeling van de begroting in maart rijkelijk laat vond. Hij miste voorts de vorig jaar toegezegde n van de bestedingen, prognoses, grafieken en ander vergelijkend materiaal. Hij er ontstemd over dat de overdracht de grond voor het sportpark naar 1965 is verschoven; op het investeringsplan Leidse Turk krijgt een andere tolk DEN HAAG. Voor de Haagse recht bank heeft zich te verantwoorden ge had een 30-jarige fabrieksarbeider uit Turkije, die te Leiden" in een fabriek een medearbeider-landgenoot met een stiletto enkele steken in diens rug heeft toegebracht tijdens een ruzie over een meisje. De rechtbank heeft In deze zaak een nieuwe behandeling bevolen met een andere tolk. miste hij de reconstructie van de Schen- kelweg, Zuidbuurtseweg, het voetpad Hoge Rijndijk, ontsluiting Geerweg en de aansluiting naar de Weipoort. De fractie-voorzitter drong aan op spoedige realisatie van de uitbreidings plannen Westeinde en Zuidbuurt-Oost en van de woningwetbouw in plan De Loethe. Voorts wenste hij dat spoedig het instructiebad er zou komen en vroeg hij inliohtingen omtrent de regelingen inzake de nieuwe Bijstandwet. De heer Westerman (vrije lijst) vroeg aandacht voor de veiligheid langs de provinciale weg via het dorp en omgekeerd; aansluiting van alle woningen op het waterleidingnet; het schoolzwemmen en de grenswijzi gingsplannen. Inzake dat laatste gaf hij dc suggestie een constructief plan naar alle leden van de Tweede Kamer te zenden. In de volgende raadsvergadering (9 april) zullen B. en W. de vragen en opmerkingen behandelen. ZOETERWOUDE De bazaar behoeve van de uitgaansdag van de be jaarden heeft netto opgebracht f1200. (oudste Nederlandse werknemer) De heer Chr. Jagers, die gisteren 98 jaar werd, mocht zich in een grote be langstelling verheugen. Gisteren al stond de N.T.S voor de deur van de Pharmaceutische groothandel N.V. dr. H. Naiming te Den Haag, waar de jarige bijna tachtig jaar werkt. Een beetje ont hutst liet hij zlcli filmen, maar toen even later ook de AVRO-radio-omroep aan belde, was hij al gewend en zette voor de band een gezellige boom op. Ook gisteren werd hij door een chauffeur van de zaak afgehaald, want hoewel hij geen hele dagen meer maakt, is het voor een werknemer van 98 jaar wel een beetje bezwaarlijk el ochtend de tram te nemen. Van de N.V. kreeg hy een grote fruitmand en een bos bloemen, die op de werktafel werden neergezet, waaraan hij elke dag kina inpakt. Op tien mei in 1864 trad de heer JSgers bij de grootvade- van de tegenwoordige directeur in dienst, waar hij na enige tijd door Sassenheimse dominee en kweker in 1914 opgericht LEIDEN Op een bijeenko<mst ter gelegenheid van de opening van het bloembollenseizoen in het raad huis van Katwijk, heeft de heer M. Zandbergen meegedeeld dat de lan delijke vereniging „De Narcis" dit seizoen haar gouden jubileum hoopt te vieren. De vereniging werd in 1914 opgericht door kweker Beer- horst en dominee Hustenhof uit Sas- senheim, om meer belangstelling te kweken voor het kweken van deze voorjaarsbloem. Na tien jaar werd het een nationale vereniging, voornamelijk omdat men in financiële zorgen verkeerde en hierin een mogelijkheid zag deze middelen wat te verruimen. Deze stap bleek verstrek kende gevolgen te hebben. Men ging de zaak ook op landelijke schaal aanpak ken. Tot directeur werd de heer Grul- lemans uit Lisse benoemd. De heer v.d. Laan kreeg de keuringsdienst te verzor gen en ir. Volkers uit Lisse onderrichtte de controleurs. Gezegd mag worden dat het bestaan van deze vereniging de narcissencultuur in ons land sterk heeft bevorderd, wat wel blijkt uit het feit dal niet minder dan 1100 leden zijn ingeschreven. De heer Zandbergen, de huidige voorzitter, was van mening, dat Nederland nog te weinig amateurnarcissenkwekers kent. Het gouden jubileum Zal worden ge vierd met een 'tweedaagse expositie in Den Burcht. 2 iverd met allerlaatste slag hampioen LEIDEN Het tweede team van Den Burcht moest een beslissingswedstrijd spelen tegen het Haagse MVO om het kampioenschap van de vierde klas- Bei de teams hadden versterking gekregen. Voor Den Burcht stonden opgesteld D. Fakkel, A. v. d. Hoeven en J. Vermond. Het is tot de laatste slag uiterst span nend gebleven. Met die laatste slag werd Den Burcht 2 ten slotte kampioen. Fakkel verloor, maar Vermond bracht de stand in evenwicht. Ook v. d. Hoeven moest het hoofd bulgen, maar nu bracht het dubbelspel met Fakkel en v. d. Hoe ven redding. MVO liep uit tot 4—2. toen Fakkel en Vermond hun meerderen moesten erkennen in de MVO'ers. Van der Hoeven herstelde zich (43) er Fakkel wist hierna te winnen (4 De Hagenaars kwamen toch in het zicht van de haven door verlies van v. d. Hoe- Nerveus J. Vermond stond nu voor de waar lijk niet eenvoudige taak nog een ge Hik spel cn daarmee het kampioen schap te behalen. Na winst in de eer ste set cn verlies in dc tweede bracht dc laatste set beide spelers op 2121. BH de stand 22—21 voor Vermond maakte zijn tegenstander een slag in de lucht, waardoor de overwinning bUzonder veel nerveuze spanning toch werd behaald. De tweede kampioen van Den Burcht I Het eerste team won met 100 van VVV en speelde tegen Gossima gelijk, zodat het op de vijfde plaats is ge ëindigd. Het derde team (al weken kam pioen) moest nog tegen DHC spelen. het Haarlemse Krelagehuis. Deze ten toonstelling zal een internationaal ka rakter dragen (13 en 14 april). Van 13 tot 18 april zal De Narcis in een pauil- joen van Keukenhofde bloemschik kunst demonstreren. Ten slotte nt vele leden van de vereniging op 16 april deel aan de Wiener Internatio nale Gartenbauschau te Wenen met 50.000 narcissen, in 125 soorten, waar van het groeiprocs twee weken is uit gesteld door ze op een temperatuur van 80 graden Fahrenheit te houden. Leidenaar De heer Zandbergen ontpopte zich voor ruim honderd journalisten als een gede gen narcissenkenner. In een voortreffe lijke lezing over dit onderwerp en aan de hand van de in de zaal getoonde nar cissen. vertelde hij iets over deze bloem, waarvan bij de internationale registra tie hiervan in Londen zo'n 8000 soorten staan ingeschreven. Als dc meest „vruchtbare" kweker noemde hij de heer B- Williams uit Engeland, die 2000 soorten „uitvond" waaronder de zeer bekende ..Carlton", die hier wel het meest voorkomt. Een Nederlandse prestatie werd omstreeks 1885 geleverd door de Leidenaar S. A. de Graaff, die «Je narcis „Madame Dc Graaff" kweekte. Deze „Madame" is de stammoeder van alle witte narcis sen geworden. Aquariumvriencleii Leiden hadden demonstratie LEIDEN In het kader van het voor lichtingsprogramma dat de vereniging ,.De Leidse Aquarlumvrlcnden" haar nog steeds toenemend aantal nieuwe leden in dit seizoen biedt, stond de maandeiyk- se bUeenkomst die gisteravond in de recreatiezaal van dc HCW cn NEM werd gehouden, geheel in het teken van de lnriohting van een aquarium. De heer J. de Klerk demonstreerde, hierbij geassisteerd door de heer A. Zuy- derduin, op welke meest doelmatige en artistieke wijze een aquarium kan wor den ingericht Uit de vele vragen bleek wel, dat zowel de beginners als de „ge vorderden" geïnteresseerd waren bij deze demonstratie. Na de pauze gaf voorzitter Van Dijk nog een kort overzicht van de gede monstreerde inrichtingswerkzaamheden, waarna hij de werking van een ionen uitwisselaar nader toelichtte. Tot besluit van deze geslaagde demonstratieavond werden de gebruikte planten onder de aanwezigen verloot. Emmabloem-collecte Leiden werd succes LEIDEN De opbrengst van dc Em- mabloem-collccte op 21 maart j.l. be droeg f 4.324,62, tegen vorig jaar f 3.289,28 Van dit bedrag was niet minder dan f 2.000 bUecngebracht door dc leerlingen van de Louise de Coligny-H.B.S. Terug gekeerd met de gevulde bussen werden de collectanten onthaald op soep, beleg de broodjes, koffie of limonade. Het Co mité was hiertoe in staat gesteld door dc royale medewerking van enkele Leidse chef van de afdeling kina werd. Na al die jaren kent hij de fabriek van binnen en van buiten en elke ochtend zit hij op zijn plaats. Bij leven en welzijn zal hij op zondag tien mei als enige ^Nederlander zijn 80-jarige jubileum vieren. Of hij er nu niet eens aan denkt zo zoetjes aan op te houden? „Niets daarvan", zegt de vita_ le grijsaard, „Ik ben nou al jaren bezig met pensioen te gaan, maar ik hou voor lopig nog niet op met wei V-en". Leiderdorp koopt put voor f 19.000 LEIDERDORP Er bestaan plannen de grote zandput te bestemmen tot jacht haven. Daarvoor is het wenselijk, dat de put in eigendom overgaat naar de ge meente. De staat is bereid de put aan de ge meente te verkopen voor f 19.000. Deze prijs achten B. en W. accepta- beL Ten aanzien van de ontgraving van de zandput zijn twee publiekrechtelijke vergunningen verleend en wel door de provincie Zuid-Holland en het Hoog heemraadschap van Rijnland. LEIDERDORP, B. en W. stellen voor de huurovereenkomst met de muziek school met een jaar te verlengen en de huurprijs per lesuur per jaar vast te stel len op 42,80. Sinds 1960 ^aakt de stichting gebruik van een lokaal en een deel van de zolder der openbare lagere school voor 't geven van algemeen vormend muziekonderwijs aan leerlingen van de lagere scholen. De huurprijs voor 1964 is in totaal ƒ9.788,05. Paasbijeenkomsit voor Leidse alleenstaanden LEIDEN In gebouw Prediker, Jan Vossensteeg 17, wordt op tweede paas dag om half elf door het Open-Deur- werk van de Hervormde Gemeente Lei den een bijeenkomst gehouden voor al leenstaanden, logementbewoners en hen, die door een of andere oorzaak geen kerkdienst kunnen bezoeken. Een zangkoor o.l.v. mevrouw Van der Reijden zal zingen. Er wordt een ver haal verteld. Dr. P. L. Schoonhelm spreekt over het Paasevangelie en er is samenzang. In de pauze wordt de bezoe kers een kopje koffie met een eenvou dige traktatie aangeboden. Bijdragen kunnen worden gestort op giro 36.33.34 t.n.v. dr. P. L. Schoonheim of uiterlijk zaterdag om 12 uur worden bezorgd op Hoge Rijndijk 14a. Ook bij dragen in de vorm van sigaren, cake e.d, worden gaarne in ontvangst ge- Bezoekers die per auto willen worden afgehaald en thuisgebracht, kunnen zich bij ds. Schoonheim aanmelden. Na het interview van radio en T-V. zat de lieer Chr. Jagers een beetje onthutst aan zijn inpaktafel, waar de bloemen en de fruitmand prijk ten, hem aangeboden ter gelegen heid van zijn 98ste verjaardag. Openbare u.l.o. in Leiderdorp LEIDERDORP. De laatste jaren verlieten gemiddeld 10 leerlingen de openbare lagere school die aansluitend een openbare ulo-school in Leiden be zochten. Over een tijdvak van ongeveer vier jaren bezoeken dus circa 40 leer lingen uit deze gemeente een openbare ulo-school buiten de gemeente. Boven dien bezoeken circa 30 leerlingen de christelijke ulo-school in deze gemeente, hoewel zij afkomstig zijn van de open bare school voor gewoon lager onder wijs. Aangenomen mag worden dat deze leerlingen de openbare ulo-school in deze gemeente zouden hebben bezocht, indien deze aanwezig was. Resumerend kan worden gesteld dat ongeveer 70 leerlin gen uit deze gemeente op het openbare ulo-onderwijs georiënteerd zijn. Op grond hiervan stellen B. en W. de raad voor, te besluiten tot stichting van een openbare school voor uitgebreid la ger onderwijs en deze school te doen bouwen in het uitbreidingsplan Zijllaan en Meijepolder. Agenda voor raad Leiderdorp LEIDERDORP Burgemeester Gal las heeft de gemeenteraad voorgesteld aan Gedeputeerde Staten in overweging te geven de wethouderssalarissen met ingang van 1 januari 1963 en 1 januari 1964 vast te stellen op respectievelijk f 3,433 en f 3.830. LEIDERDORP Volgende week dins dag om kwart voor 8 komt de gemeente raad bUeen. Agenda: Voorstel tot nadere vaststelling van de jaarwedden der wethouders per 1 januari 1963 en 1 januari 1964; tot stich ting van. een openbare school voor uit gebreid lager onderwijs; tot vaststelling der exploitatievergoedingen voor de bij zondere kleuterscholen over 1963; tot verhuur van een leslokaal en een deel van de zolder van de openbare lagere school aan de Stichting Muziekschool Leiderdorp voor 1964; tot wijziging der legesverordening; tot wijziging der ver ordening tot heffing en invordering van keurloon; tot benoeming van leden van het Bureau Sociale Zorg; tot wijziging der „Verordening sub-ontvangers"; tot wijziging der „Verordening controle- regelen Leiedrop 1951"; tot wijziging van het raadsbesluit van 20 december 1963, tot verkoop van grond aan de Coöp. Ver eniging „Combi-service"; tot aankoop van dc woningen Hoofdstraat 86 en 88, van de heer P. Koning; tot het beschik baarstellen van een krediet voor het houden van brandweerwedstrijden; tot wijziging van het raakdsbesluit van 7 april 1961. betreffende de subsidiëring van schoolfeestjes en schoolreisjes; tot vaststelling van de rekeningen der be drijven over 1962; tot het aangaan van een vaste geldlening, groot f 375.000 bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten; tot aankoop van een aantal percelen water van het rijk, vormende de zogenaamde zandput; tot benoeming van een com missie van onderzoek van een nieuw vast te stellen reglement van orde voor de vergaderingen van de gemeenteraad; tot wijziging van de „Verordening Ben zinepompen Leiderdorp"; tot aanvulling van de „Verordening inzake het gebruik, Speelterrein bij L'dorpse Patrimoiiiiimpark LEIDERDORP Voor de inrichting van een terrein ten oosten van het Pa trimoniumpark ter grootte van onge veer 2000 m2 tot speelterrein, stelde de raad in 1963 een krediet van f 10.000 beschikbaar. Ten gevolge van moeilijkheden die la ter rezen, was het niet mogelijk tot in richting van het terrein over te gaan. Voor deze moeilijkheden ie thans een oplossing gevonden. Met de eigenaresse van het perceel, mevrouw C. Visscher- van der Spek, is overeenstemming be reikt Zij stelt het terrein 10 jaren om niet ter beschikking met een opzegter mijn van 1 jaar ën met het recht van Aan de heer J. Visscher zal dan te zijner tijd een perceel industrieterrein gelegen aan de Zijldijk te koop dienen te worden aangeboden ter grootte van ongeveer 4500 k 5000 m2 tegen een nader te bepalen prijs ten behoeve van het aannemingsbedrijf van de fa. J. J. Vis scher en Zonen te Leiderdorp. LEIDERDORP Het bureau van de burgerlijke stand is zaterdag 28 maart geopend van negen tot half tien, uitslui tend voor het aangeven van geboorten of overlijden, LEIDERDORP Zoals bekend nam de chr. korfbalvereniging „Velo- citas" enige tijd geleden het initiatief tot het oprichten van een volleybal club. Het was de bedoeling dat deze vereniging geheel zelfstandig zou zijn. Een stimulans om nu tot oprichting over te gaan was zeker het feit, dat het nieuwe gymlokaal ter beschikking van de vereniging kon worden gesteld. En een hetere accommodatie is moeilijk denkbaar. Gisteravond had in het dorpshuis de oprichtingsvergadering plaats, die geleid werd door de heer C. van Garderen. De heer J van Egmond, voorzitter van de Nevobó, afdeling Leiden, gaf een uitleg over de organisatie van deze bond. „Zoekt voor uw nieuwe vereniging vooral een goede trainer, want hiermee staat of valt het welslagen van uw „club", zei hij. Besluui Het voorlopig bestuur werd als volgt samengesteld: de heer H Goudsmit (voor zitter), mevrouw S. Meerburg-van Lngen Schenau en de heren F. van Dalen C van Tol en G. J. van der Reyden De func ties zullen in onderling overleg worden verdeeld. Dit bestuur zal zich nu gaan beraden over de te nemen stappen. Ook Record bezoek in 1963 LEIDEN In een nieuw formaat en met een aantrekkelijke omslag ver scheen het jaarverslag over 1963 van de „Vereniging ter bevordering van het vreemdelingenverkeer Leiden en omstreken. Het bureau werd nog nooit zo druk bezocht als vorig jaar. zo be. gint directeur G. van Weclden zijn verslag. Onder die bezoekers bevon den zich vele buitenlanders. Oorzaken? De heer Van Weelden noemt onder meer het in geheel West- en Zuid- Europa ongunstige weer van vorig jaar en de nabijheid van onze cultuurcenra maar hij zou het toóh wel aanbevelens waardig vinden als er eens een onder zoek werd ingesteld naar de motieven van de buitenlanders. Blijkens de statistieken komt Leiden steeds meer in trek bU vreemdelingen en buitenlanders. Het aantal buitenland se overnachtingen bedroeg 128.000. Het verhoogde bezoek is mogelijk mede te danken aan de samenwerking met de ■Holland. Een onvermijdelijke maar voor het bureau minder gunstige omstandig heid was de Invoering van het één. rlchtingverkeer zodat de belangrijke verkeersstroom uit het oosten niet meer langs het bureau komt. Mede hierom heeft de VVV contact opge nomen met B en W om te komen tot: een goede „bewegwijzering" naar het bureau aan de Steenstraat en dc bouw van een nieuw verkeersbureau op een daartoe geschikt punt. De hotelaccommodatie onderging wei nig verandering maar werd wel verbe terd. Verheugend was de stichting van een jeugdhotel met twee zaaltjes, elk voor 8 personen. Het aantal leden is helaas verminderd en zelfs grote instellingen bedankten. Per 31 december bedroeg het aantal leden 304, die f 5800 bH elkaar brachten. In totaal werd vorig jaar 53.357 een beroep op het bureau gedaan in de vorm van verzoeken om inlichtingen e.d. te gen 45.877 in 1962. Leiden zijn geslaagd doctoraal geschiedenis: mej. es van wier (Heerlerheide); kandidaats Duits: mej. G H Zijl ('s-Gravenhage); doctoraal scheikunde: de heet S J Oldenburg (Utrecht): kandi daats geneeskunde: de heer W H G Lleu- wens (Rotterdam). PROMOTIES LEIDEN Gepromoveerd tot doctor in de faculteit der letteren op proefschrift ge titeld: „The comedy of habit" (An essay on the use of courteBy literature in a study restoration comic drama) de heer D R M prof dr. A G H Bach- zal eeiï naam voor de vereniging i ten worden bedacht. De heer Van Egmond wenste de jonge vereniging succes en zegde alle steun toe Twee cn dertig personen gaven zich als lid op. BH de heer G. Goudsmit, Marijkestraat 4, tel. 26528 kunnen volley balliefhebbers zie hnog opgeven ais lid. Naar wij nog vernemen, zou mei club DVO willen noemen. Dat betekent „Door Velocitas Opgericht". van gebouwen en hun aanhorigheden der gemeente Leiderdorp"; tot wijziging der „Algemene Politieverordening voor de gemgerite Leiderdorp"; tot het in bruik leen aanvaarden van een stuk grond ten behoeve van een speeltuin in Achthoven en het verlenen van het rechtie van optie op de koop van een stuk industrieter rein; tot vaststelling van de huurprijs voor de werkplaats, behorende bij het complex van 18 woningwetwoningen aan de Splinterlaan; tot het verlenen van een subsidie aan de „Stichting Katholiek bu reau voor school- en beroepskeuze" te Rotterdam; inzake het verlenen van me dewerking op grond va artikel 72 der Lager-oderwijswet 1920, aan de Her vormde Schoolvereniging; tot het be schikbaarstellen van een krediet voor de aanschaffing van leermiddelenkaaten ten behoeve van de openbare school voor gewoon lager onderwijs; tot het verlenen van een voorschot op de vergoedingen voor vakonderwijs ten behoeve van de „Vereniging voor Christelijk Uitgebreid Lager Onderwijs"; tot het verlenen van medewerking op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920, aan de „Vereniging voor Christelijk lager-, meer uitgebreid lager onderwijs en be waarschool"; tot onderhandse aanbeste ding van het bouwrijp maken van. het eerste gedeelte van het bouwblok Zijl hof! tot het voeren van een rechtsgeding; tot aankoop van enkele percelen grond gelegen In de Munnikenpolder, van gra vin M. L M A. Aldenburg-Bentinck; tot intrekking van het raadsbesluit van 30 september tot onteigening van een aan tal percelen grond, gelegen in het uit breidingsplan in hoofdzaak; tot benoe ming in vaste dienst van mevrouw L. de Ruyter-Kramer, tot onderwijzeres aan de openbare lagere school! tot het verlenen van bijdragen ingevolge de bijdragerege ling krotopruiming; tot het verlenen van een subsidie aan de Hervormde Vrou wendienst over 1964. Leidse woningen in Leiderdorp LEIDERDORP De eerste drie delen van de gronden in de Zijllaan- en Meije polder te weten de bouwblokken Ter Meij, Berendrecht en Ouderzorg, zijn nu bijna geheel bouwrijp gemaakt. De grond is reeds grotendeels verkocht aan de di verse bouwondernemingen, terwijl de rest is bestemd voor de verwerkelijking van de woningwet, en premiecontingen ten en met dit jaar en voor openbare en bijzondere gebouwen. Het is zaak nu verder te gaan met het bouwrijpmaken van de overige gronden in de Zijllaan. en Meijepolder, teneinde tijdig de beschikking te hebben over bouwrijpe complexen voor volgende pro jecten. Voorts zal ervoor moeien worden zorg gedragen dat in 1965 meer bouwrijpe grond beschikbaar is in verband met eventuele overheveling van contingenten van Leiden naar Leiderdorp. Bijdrage krotopruiming LEIDERDORP Vorig jaar werd een bijdrageregeling krotopruiming vastge steld. Daardoor is de mogelijkheid ge opend een bijdrage te verlenen in de inrichtingskosten aan hen, die een krot ontruimen en voldoen aan de voorwaar den, gesteld in de regeling, t.w.: a. de ontruiming van het krot moet vrijwillig zijn; b. de afbraak van het krot moet verzekerd zijn; c. de bewoner moet meer dan 1 jaar in het krot hebben ge woond. Verzoeken om in aanmerking te mo gen komen voor een bijdrage werden gedaan door: mevrouw A. de Jong-de MooUi die inmiddels het krot, Jaagpad 44 heeft verlaten; de heer W. C. van Es, die verhuisde uit het krot Achthovener- weg 56 en van de heer A. de Groot, die binnenkort zal verhuizen uit het 'krot Achthovenerweg 58. B. en W. stellen voor de bijdrage \oe te kennen, t.w. f 500, LEIDERDORP Voor het organiseren van schoolfeestjes en schoolreisjes wordt jaarlijks aan de Oranjevereniging Lei derdorp een subsidie verleend van f 0,75 per leerling, ingeschreven op de kleuter scholen en lagere scholen. B. en W. wil len het subsidie met ingang van 1 jan. 1964 verhogen tot f 1, Gevestigde en vertrokken personen in de week van 12 t.m. 18 maart In Leiden vestigden zich: H Groetelaers. Noordeinde 2a; A J M van EijL, Zoeterwoudsesingel 18; J Hoogland, Mezenstraat 2; P G G M Schuiten, Witte Singel 27; H S Goei The, Roodborststraat 28; K Wamsteker, Rapenburg 88; P H T J Slee, Brede- rostraat 15; M van der Burgt, le Bin nenvestgracht 30; H J LigtvoetVan der Bijl, Charl de Bourbonhof 44: H J Mol, Groenoordstraat 25; J M Wendt, Acaciastraat 6; M J M van de Reij- ken. Verdamstraat 22; K Dinboli, Klik- spaanweg 38; Z Tan, Nw Beestenmarkt 8; M U Erdogan. Nw Beestenmarkt 8; M K Deichel, Lammermarkt 27; C M A de Zeeuw, Rijnsburgerweg 10; MAE Chorus-Menken, Zaanstraat 69; I T Ho, Witte Singel 27; M A C R Swarttouw, Stationsweg 21; E W Bot, Witte Singel 27; AP Meijer, Thor- beckestraat 48; H A Verhey, Noordein de 2a: A Sander, Korevaarstraat 1; V Hollants, Rijnsburgerweg 10: C A A Bol, Herengracht 45a: J M A der Zand, Noordeinde 50: P A Baum, Rijnsburgerweg 10: A M van Beerschoten-Den Ouden, Plantsoen 1; M J Helmon, Breestraat 26; P J Horn- Klikspaanweg 10, W P Kruijswljk, Roodborststraat 36; C M Kaspers, Hooi gracht 62; D C M A Brederoo-Huijgen, Scholtenstraat 13; H I E Potgieter, Zoeterwoudsesingel 97; A Sacherias. Kemperstraat 3; W E Bouwman, Ver damstraat 22; HAM Huurdeman, Rijn- en Schiekadc 3; D I M van Sprang, Lange Mare 71a: P C Goosen. Obrechtstraat 18. Uit Leiden vertrokken: R G Lerner en fam v Vollenhovenpl 78 V.S.; P Schipper en fam Boshuizer- lnan 25 Mijdrecht, Adelricusstr. 14; J Drijvers en fam Haarlemmerstr 299a Alblasscrdam, v. Oldenbarneveltstr 54; N H Biegman en fam Oude Singel 146 Egypte; T Stoof en fam Waardgracht 48 Alphen a d Rijn, Eikenln 135; R Hartsuiker en fam de Sitterlaan 121 Australië; J Munk en fam Zoeter woudsesingel 102 Groot Brittannië; P Nieuwpoort en fam v Riebeeckhof 58 Sassenheim, Charbonlaan 19; R de Winter en fam Nachtegaallaan 11 Rotterdam, Krabbendijksestr 25; J D Straatman en fam Duinhof 9 Duitsland; 1 Beurze en fam Sweelincklaan 35 Denemarken; O M Cuédo en fam Vijf Meiplein 72 Bussum, Breedclaan 12; H J B Heins Verdamstraat 32 Zitser- land; D Soumokil Breestraat 51 Rotter dam, Peppelweg 13 c; G H Douma- Herberts Cobetstraat 69 Epe, Rozen hof 53; C van den Ameele Hoge Rijn dijk 171 Oegstgeest, Juffermansstr 26; PGM van Velzen v Vollenhovenpln 105 LeimUiden, ab Molenkade: M F J Trel Zeemanlaan 9 Haarlem, Warmoes straat 23; W H M Trel Zeemanlaan 9 Warmoesstraat 23: A de Jong Heems kerkstraat 103 Eindhoven, St Trudo- plein 13; A Kramers-Meijer Jul v Stol berghof 17 Leiderdorp, Resedastraat 13; J P Verhoeven v Speijkstraat 11 Alkmaar. Westerweg 23; H A de Miran da Breestraat 121 a Suriname; J C Kolderman Koninginnelaan 6 's-Gra venhage. Prinsegrt 264; C W van Hoorn Witte Rozenstraat 26 's-Graven hage, v W v Dijkveldstraat 55; G Middelkoop en fam Rembrandtstraat 19 Ede Gld, Frankeneng 11: J Beverwijk Heezerweg 296e; W G Fontein Maredijk en fam Steenstraat 57 Eindhoven, 2 Rotterdam, Goudsesingel 392; G Ver kerk Marislaan 5 Amsterdam, De Boelelaan 119; J Fijnheer Tesselscha- destr 23 a Amstelveen, G v Heems- kerkln 6: J Jonk Lod v Deysselstr 1 Den Helder, Nieuweweg 32; J Wam steker Witte Singel 11 Rotterdam, Ma- thenesserln 480; L de Nijs Kaarsen- makersstr 7 Oud en Nieuw Gastel, Marijkestraat 2; A I B Pander Aal markt 5 's-Gravenhage, Waalsdorpcr- weg 125; D Kuiken Plantsoen 1 Noord- wijkerhout, Langevelderweg 27; H E M van Eerd-Coppens Rapenburg 87 Oegst geest, K Doormanlaan 56: H Schippers Rijnsburgerweg 10 Wassenaar, Fresia plein 13; M I D Spiero-Forger Hoflaa» 72 's-Gravenhage, Wagenstraat 181 J M C Wimmers Witte Singel 81; 's-Gra venhage, Thorbeckeln 609; P C van Teijlingen en fam Churchillaan 57 Amersfoort, Valcriushof 18 d.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 7