Gigliola stal het festival en miljoenen harten Jjh een. éloafce kij China wil handel met W.-Duitsland Chroesjtsjef naar Hongarije Spaak bereikt akkoord over schuld van Kongo Cuba kocht fabrieken van Engeland en Frankrijk Cuba eist uitlevering twee vluchtelingen Pijnlijk misverstand over Anne de Vries Cambodja dreigt te gaan praten met Peking 5 MAANDAG 23 MAART 19<J4 In de strijd om de afzetmark ten van de wereld hebben de Westduitse industriëlen nu ook Jjun belangstelling gericht op de Volksrepubliek China met haar tOO miljoen verbruikers. voor economische be- rekkingen met het oosten van het Westduitse bedrijfsleven wil een plan voor een economische strategie e ontsluiting van de op een na de rootste consumentenmarkt van de •ereld" uitwerken. Dit heeft de voorzitter van de com- inssie, A. E. Schulz, zaterdag in een ar- ikel in de .Bonner Generalanzeiger" erklaard. (De leden van deze commis- ie. die tot het Verbond van de West- uitse Industrie (BDI) behoort, advise- cn de Westduitse regering en de West- luitse industrie inzake de vraagstukken, lie verband houden met de handel met Ie landen in het oosten.) De Chinese regering streeft nu naar terbetering van de landbouw, aldus schulz die een langdurige reis door de Chinese volksrepubliek heeft gemaakt. ,De regering in Peking heeft uit het taislukken van de utopische sprong voor waarts lering getrokken en schakelt van He spade op de tractor over. De Chinese In Boedapest is bekend gemaakt, dat Sowjetpremier Chroesjtsjef in de ïaaste toekomst een officieel be- oek aan Hongarije zal brengen, aan iet hoofd van een partij- en regerings- Jelegatie. In de bekendmaking werden geen iadere bijzonderheden meegedeeld, doch ■eeds eerder hebben welingelichte krin gen verklaard, dat Chroesjtsjef op 31 maart in Boedapest wordt verwacht en ongeveer een week zou blijven. De duur van het verblijf van Chroesj- jef in Boedapest gaf aanleiding tot vermoedens dat hij een topconferentie van communistische leiders bijeen zal ■oepen om de ideologische verschillen te jespreken tussen de Sowjetunie en De communistische leiders zouden het apport bespreken dat de Roemeense delegatie heeft uitgebracht over haar bezoek aan Peking. Dit bezoek zou doel hebben gehad te bezien of een promis mogelijk zou zijn tussen het standpunt van China en dat van di iowjetunie. Italië doet ook mee aan de ridmterace Italië Is gereed om een ruimtevaar tuig te lanceren misschien zelfs mor gen vanaf een driehoekig platform in de Indische Oceaan, niet ver van de kust van Kenia. Dit ruimtevaartuig zal echter niet in een baan rond de aarde worden ge bracht. De snelheid waarmee het wordt gelanceerd is daartoe niet toereikend. Dit zal de derde lancering zijn die door de Italianen wordt uitgevoerd en de e ste die ooit vanaf een platform in zee wordt verricht. Italië heeft het vorig jaar in april augustus proef-lanceringen gedaan met de raket, vanaf de Amerikaanse basis bij Wallops Island in Virginia. De leider van de Italiaanse proefne mingen, professor Luigi Broglio, denkt dat Italië misschien nog dit jaar een ruimtevaartuig in een baan om de aar de zal kunnen brengen. Het driehoekige drijvende platform Santa Rita, waarvan de drie zijden ieder 45 meter zyn, werd van de Italiaanse haven Taranto door het Suez-kanaal naar Mombassa ge sleept door de Nederlandse sleepboot Missisippi Tijdens deze reis waren de drie 40 meter lange noten" van het platform opgevouwen. Toen het in fe bruari op zijn plaats van bestemming aankwam werden de ..poten" tot op de zeebodem neergelaten en het platform verankerd. regering heeft tot het plan besloten, een staf deskundigen van de Westduitse landbouwindustrie aan te trekken." Schulz zei verder, dat de Chinezen zich niet ondergeschikt willen maken aan het westen waartoe ook de Sowjet unie behoort wat evenwel niet wil zeggen, dat men niet verstandig met hen kan praten. Van West-Duitsland verwachten zij iets in de vorm van een handelsovereenkomst. Een Chinese regeringsfunctionaris heeft laten doorschemeren, dat de Westduitse regering in Peking een handelsmissie zou kunnen installeren, zoals West-Duitsland handelsmissies in de satellietlanden van de Sowjetunie heeft. Koning Idris van Libië trad toch maar niet af Koning Idris van Libië is zaterdag af getreden, maar heeft daarna zi.in abdi catie weer ingetrokken, zo luiden in Londen ontvangen radioberichten. Een van de in de Engelse hoofdstad opgevangen uitzendingen luidde dat de Libische regering officieel heeft ver klaard dat koning Idris in antwoord op een verzoek van het volk had besloten niet af te treden. De verklaring luidde voorts dat de koning de presidenten van de uitvoe rende en wetgevende macht bij zich had ontboden en hen had verteld te hebben besloten de macht van de monarchie, die hem door het volk was toevertrouwd, over te dragen. ..De funktionarissen hebben vele pogin gen gedaan om de koning over te halen zijn besluit te wijzigen met het oog op de behoefte die het land heeft aan zijn gezond oordeel", aldus de uitzending. „Zodra het nieuws in Libië bekend werd, stroomden de burgers naar de ko ninklijke residentie in Tobroek en eisten dat hij de abdicatie zou annuleren. De koning heeft op dit beroep gereageerd en beloofd aan het hoofd van de natie te blijven." Een andere uitzending luidde dat de koning in een rede tot de menigte buiten zijn paleis had verklaard te willen af treden in verband met zijn leeftijd en niet vanwege onenigheid met de rege ring. Gromiko uit Zweden vertrokken De Russische minister van buiten landse zaken, Andrei Gromiko, is zater dagmorgen per vliegtuig uit Stockholm naar Helsinki vertrokken na een bezoek van vier dagen aan Zweden. In een communiqué dat vrijdagavond in Stock holm werd uitgegeven staat, dat de Sowjetunie bereid is tot onderhandelin gen met Zweden over een nieuw han delsverdrag op lange termijn. Ook de kwestie van kernwapenvrije zones was ter sprake gekomen bij de besprekin gen van Gromiko met premier Erlan- der. In Finland heeft Gromiko waar schijnlijk een ontmoeting met president Kekkonen, die zelf een plan heeft op gesteld voor een étoomvrij noorden. Gromiko zei vrijdagavond echter, dat het betrekken van Russisch grondgebied bij een kernwapenvrije zone in het noorden „een andere zaak" is. Onder een regeling waarbij de Sowjetunie be trokken is zou volgens hem ook grond gebied van westelijke kernmogendheden moeten vallen. COLDAAT eerste klasse Peter John maakt een keurige bui ging voor koningin Sirikit van Thailand tijdens een plechtige bijeenkomst in Bangkok. Bij de ze gelegenheid kregen Britse militairen een onderscheiding omdat zij bloed hebben afge staan voor het Rode Kruis van Thailand. Een vergoeding van 54 miljoen gulden voor de schade, die Belgen in Kongo hebben geleden en een nieuwe regeling voor de door de voormalige Belgische kolonie over genomen buitenlandse schuld bij de overdracht van de souvereini- teit zijn twee belangrijke punten van het de vorige week in Leopold- stad gesloten akkoord tussen Bel gië en Kongo. De Belgische minister van buitenland se zaken, P. H. Spaak, die de overeen komst tegelijkertijd een einde en eer Kongo de vorige week met premier Adoela uitwerkte, heeft dit in Brussel op een persconferentie medegedeeld. Minister Spaak zei, dat de overeen komst „tegelijkertijd een einde en eer begin is." De hangende financiële kwes ties tussen België en het in 1960 onafhan kelijk geworden Kongo betroffen voorts de t overdracht aan de Kongolese staat van de aandelen in bedrijven van open baar nut en in de mijnindustrie. Aange zien echter deze effecten zich voor eer deel in handen van particuliere maat schappijen bevinden, kon daarover nog geen definitief akkoord worden bereikt. SPAARDERS België gegarandeerde schuld van bijna 12 miljard Belgische frank, waarvan voor een groot déél kleine Belgische spaarders het slachtoffer zijn geworden doordat de Kongolese regering de verplichtingen niet is nagekomen. Bij het akkoord is overeengekomen de ze schuld om te zetten in een lening van 35 procent, gegarandeerd door beide landen. Minister Spaak merkte hierbij op, dat de rentevoet weliswaar niet hoog „CheG uevara voor Amerikaanse tv: De Cubaanse minister van in dustrie, Che Guevara, heeft in een vraaggesprek voor de Ame rikaanse televisie in Washington gezegd dat Cuba complete fa brieken heeft betrokken van En geland, Frankrijk en Japan. Hij ging hier niet nader op in, maar zei dat Engeland en Frankrijk „de voorziening met reserve-on- Amerika voorlopig afwijzend Amerika heeft voorlopig de Cubaanse eis afgewezen de twee Cubanen die naar Florida met een helikopter zijn uitgeweken uit te leveren. Amerika is wel bereid het lijk van de omgekomen vlie ger en een bemanningslid dat naar Cuba terug wil naar Havan na over te laten brengen. Een Amerikaans vliegtuig staat hier toe gereed. Het wachten is slechts op Cubaanse toestemming voor de vlucht. De Cubaanse nota, waarin het twee tal gevluchten beschuldigd wordt van desertie, diefstal, hoogverraad en •noord, werd op het Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken over handigd door een lid van de Tsjecho- slowaakse ambassade, die de belangen *an Cuba in Washington behartigt. De Amerikanen maakten bekend dat Je beide Cubanen alleen tegen hun wil kunnen worden uitgeleverd na een uit leveringsprocedure voor het Amerikaan se vijf inzittenden, die vanuit de lucht de „grand national" hadden willen zien, zijn omgekomen. Een hunner was de bekende journaliste Nancy Spain. 46 jaar °ud. Zij werkte veel voor radio en tele visie en schreef een twintigtal boeken, waaronder ook voor kinderen. se gerecht. Ondanks het verbreken van de diplomatieke betrekkingen tussen beide landen is nog,- steeds een uitleve ringsverdrag van kracht. Men verwacht dat de twee vluchtelingen politiek asiel zullen krijgen. Hangende het onderzoek zal de heli kopter nog door de Amerikaanse auto riteiten worden vastgehouden. derdelen voor de machines die wij in de revolutionaire periode van hen hebben gekocht, hebben gegarandeerd". Op de vraag wie Fidel Castro zal op volgen „wanneer hem iets zou overko men" zei Guevara dat het logisch is. te verwachten dat de vice-premier en minis- de strijdkrachten, Raoel Castro, hem dan zal opvolgen. Niet omdat Raoel an broer is van Fidel Castro, maar om ijn eigen capaciteiten. De economische .blokkade van Cuba door de Verenigde Staten heeft goede en kwade gevolgen gehad. Een van de goe de noemde Guevara het ontstaan van na tionaal bewustzijn en vechtlust onder het Cubaanse volk om de moeilijkheden te en. Een kwade kant was dat Cuba geen reserve-onderdelen meer kan kopen van de Verenigde Staten, voor de machines die daar voordien waren ge kocht. Majoor Guevara was het niet eens met de vragensteller, dat de Cubaanse economie in alle sectoren ernstig zou zijn achteruitgegaan. „De industriële produk- sinds 1959 gestegen, en zou veel zijn gestegen wanneer de suikerin dustrie. die in feite is achteruitgegaan, de- stijging niet had aangetast", zo zei hij. De suikeroDbrengst zal dit jaar echter ho ger zijn. Guevara zei. dat wanneer de Russische hulp aan Cuba zou worden stopgezet, „het leven van ons land ver lamd zou worden, omdat bijvoorbeeld de olie. al onze olie, bijna vier miljoen ton. uit de Sowjetunie komt". doch dat daarbij dient te worden c wogen dat het gevaar bestond, dat de Belgische spaarders alles verloren. „Het staat hun overigens vrij een proces te beginnen", voegde hij hier aan toe. Volgens een Israëlische militaire woordvoerder heeft gisteren een Zwit serse toerist ernstige verwondingen op gelopen, toen een Jordaanse post by Ramat rachel, in het gebied van Jeru zalem, het vuur opende op twee toeristen, hoewel deze zich duidelyk op Israëlisch grondgebied bevonden. Anneke gaf wat zij kon Toen het zeer talrijke publiek in de grote concertzaal van Kopen- hagens Tivoli de opmerkelijke uit zondering maakte om de zestien jarige Gigliola Cinquetti na haar liedje „Non ho l'eta" (Te jong voor een grote liefde) terug te klappen, zat het er al in, dat ook de natio nale jury's haar wel een best plaatsje zouden toekennen. En dat bleek waar te zijn, want Gigliola sleepte 49 van de 144 punten in de wacht en daarmee won zij op het Songfestival met glans de Grand Prix d'Eurovisivn. Niemand zal dit eenvoudige kleine meisje, dat aan haar stem en oogopslag genoeg had om een bijzonder goed liedje ook uitstekend voor te dragen, deze overwinning hebben misgund. Ook niet onze Anneke Grönloh, die bij de pre sentatie van „Jij bent mijn leven" alles gaf wat zij kon en naar onze smaak toch wel een puntje meer dan twee (een van Engeland en een van Denemarken) had verdiend. Het ging tenslotte niet alleen om een aardige verschijning of een goede voor dracht, de kwaliteit van het liedje gaf de doorslag en het Nederlandse liedje kon ditmaal op internationaal niveau Maar helemaal ontevreden behoeft Anneke niet te zyn, want zij werd tiende in de ry en liet nog zes landen achter zich. Duitsland, Joegoslavië en Portugal kregen bij de nieuwe punten toekenning helemaal niets en Noor wegen, België en Snanje moesten met één punt content zijn. Bovendien heeft Anneke in Kopen hagen, waar zij stralend met iedereen kennis maakte, vrolijk aan de repetities meedeed en heel wat keertjes werd ge fotografeerd, aanbiedingen gekregen o.m. uit Indonesië, Singapore en Japan. De weg tot het internationale podium if „Jij bent mijn leven", zong An neke Grönloh zaterdagavond in Kopenhagen als deelneemster van het Europese Songfestival. Tot groot verdriet vooral van de Nederlandse teeners was haar succes maar matig. (Van onze speciale verslaggever) Anne de Vries heeft thans met Churchill ert enkele andere groten van de aarde gemeen dat hij is dood ge waand, zonder overleden te zijn. Hij zowel als z?n familieleden hebben in middels wel heel wat telefoontjes moeten beantwoorden van mensen, die diep onder de indruk opbelden. En gisteren, toen de schrijver van „Bartje" en de populaire kinderbijbel naar de kerk ging, kreeg hij heel wat schou derklopjes, toen men merkte dat hij nog in het land der levenden verkeer de. Het dagblad De Telegraaf meldde zaterdagmorgen dat Anne de Vries op de leeftijd van 66 jaar te Assen was overleden. Als bijzonderheid werd er nog bij verteld dat de schrijver de zelfde dag zaterdag 21 maart dus te Groningen zou worden gecre meerd. Vanmorgen bracht het blad een recti ficatie. Het „pijnlijke misverstand" zou door het overlijden van een naamgenoot zijn ontstaan. Een paar uur na het verschijnen van de krant zou Anne de Vries zich met de overigens laconieke woorden hebben gemeld: „U spreekt met Anne de Vries. Ik lees vanochtend in uw blad dat ik zou zijn overleden. Maar dat js niet zo." Een ieder, die het doodsbericht op de juiste waarde kon schatten maar daar- diende men de schrijver toch wat Russen voldoen schuld aan VN niet beter te kennen heeft aanvang af niet in geloofd. Anne de Vries woont namelijk in Zeist en niet in Assen. Hij is geen 66, maar 59 jaar. Bovendien is hij een principieel tegenstander crematie. Hoe het ook zij, noch de schrijver, noch diens familieleden, hebben zaterdag een plezierige dag gehad. Van alle kanten trachtte men meer te weten te komen. Veel mensen, die van hun medeleven getuigden, voelden zich pijnlijk gecho queerd door de bok van De Telegraaf. Commentaar van Anne de Vries: „Waarom het bericht niet even getoetst? Ze hebben er bij die krant geen idee van hoeveel leed er is aangericht. Ze waren zelf niet bijster onder de indruk van hun vergissing. Dit wijst toch wel op een grote onbetrouwbaarheid in bericht geving." Blij De schrijver was overigens wel blij met de reacties, die hij had gekregen. Het deed hem goed, zo zei hij, dat ieder een even blij was dat hij niet dood was. De bok van De Telegraaf heeft overi gens zaterdagmiddag nog een bedroevend staartje gehad in de televisie-actualitei tenrubriek Memo van de NCRV Hoewel de bedoeling goed was de heer A. Th. Koning, sinds korte tijd chef actualitei ten van de omroepvereniging, zou mei de telefoon in de hand gaan bewijzen dat het doodsbericht vals was was de uitwerking zonder meer beneden peil. Toen de heer Koning namelijk geen verbinding kreeg met het huis van Anne de Vries in Zeist en daardoor zichtbaar van streek raakte, liet hij de kijkers enige tijd in de waan dat de schrijver inderdaad overleden was. Later kwam toen eindeliik de verlossende ontknoping uit de mond van Anne de Vries zelf. „Marimba" verdwijnt uit de ether De Russische delegatie bij de Verenigde -rJ. BOj* afn ,secretaris"Het satirische radioprogramma „Ma- generaal Oe Thant medegedeeld, dat de- rimba" zal na 1 mei voérgoed uit de denken de Sowjetunie door ether verdwijnen. Jarenlang is het sa mengesteld door de VARA-medewerker Gabri de Wagt. die op 1 april as. naar de televisie van de omroepvereniging overgaat. Aangezien „Marimba" door de keuze van onderwerpen, de manier van beschouwen daarvan en de toepassing allerlei mogelijkheden een te per- druk te kunnen bewegen van haar weige ring om in de kosten van de V.N.-opera- ties in Kongo en het Midden-Oosten bij te dragen, terug te komen, zich „illusies maken". Indien dergelijke veronderstellingen door daden mochten worden gevolgd, zou dit de Sowjetunie ertoe kunnen brengen haar standpunt ten aanzien van de activi teit der Verenigde Naties opnieuw in overweging te nemen, aldus de nota ver- der. De schuld van de Sowjetunie aan de Verenigde Naties uit hoofde van genoem de operaties bedraagt op het ogenblik 52 600.000 dollar. Volgens het V.N -Handvest zou de Sow jetunie op grond van deze achterstand uit het stemrecht kunnen worden ontzet. Deze aangelegenheid zal vermoedelijk in de volgende Algemene Vergadering der Goed werk Kopenhagen had zijn beste beentji voorgezet bij de organisatie van he zangfestijn. De concertzaal was stamp vol, het podium fraai versierd en de ar tistieke trap mag dan niet al te gemak kelijk zijn geweest voor de vocalisten (Anneke moest er nieuwe schoentjes voor kopen), de entree werd er heel aantrekkelijk door. Het was een aardige vondst oil jonge Tivoli-wacht fanfares te laten bla zen, dat zette weer eens andere luister bij. Opvallend geslaagd was het s bord, dat volgens een vernuftig systeem feilloos werkte. Handig verborgen de camera's ook het kleine incident dat zich voordeed, toen juist vóór het optreden van de Belgische solist een politieke heethoofd het podium opstormde met een bord waarop stond „Weg met Franco". Misschien hadden sommige kijkers wel anders gewild, maar zij kregen toch niets te zien van de snel heid. waarmee de rustverstoorder werd weggewerkt. Verstandig werd alle sen satie vermeden. Charmant Heel mooi en charmant was de jonge Deense omroepster Lotte Waever (22) die wel even in de war raakte van hel incident, maar verder de presentatie keurig in de hand hield In de Neder landse huiskamers had men veel genoe gen van het commentaar dat Ageeth Scherphuis gaf. Een erg aantrekkelijk televisiepro gramma zal het Eurovisie Songfestival nooit worden, daarvoor is het te statii :an men te weinig variatie, i.e. v rassingen aanbrengen. soonlijk karakter heeft gekregen, Is hetkrijgt te .gelyk, het programma onder lel ding van een andere medewerker voort te zetten. Gabri de Wagt heeft al veel eerder vt zoeken gekregen, bij de tek visiedienst functie te treden, maar hij is tot nu t echte radioman geweest, die veel be hagen schepte in zijn functie van chef van de afdeling reportages en klankbeel den. Zyn naam blijft ook verbonden il van exclusieve radioseries. Binnenkort zal hy dan toch de grote stap wagen, maar al verlaat hij op 31 maart de radiosectie, toch zal hij nog een aantal Marimba-programma's voor de maand april maken, zodat men met deze reeks nog het einde van het seizoen haalt. Tom Pauka zal hem bij de radio op volgen. Gabri zelf zal nog niet direct begin- :n aan zijn nieuwe taak: het meewer- ;n aan televisiedocumentaires Hij zal ch eerst eens grondig inwerken en o a. de regisseur-cursus van de NTS volgen. Daarom zal het nog enige maanden du- televisiewerk van hem Maar zaterdagavond verliep het alle* maal vlot. Over het geheel waren de liedjes aardig om aan te horen, al kwamen er verscheidene neer op de smart vanwege verloren liefdes en de vraag, waar nu toch wel een of meer lieve meisjes waren gebleven. De Scandinavische liedjes waren zon der uitzondering aanvallig van melodie, al werden ze door de jury's niet hoog onderscheiden. Van het wel wat erg levendige Spaanse lied, nogal luidruchtig gepresenteerd, had niemand veel terug. De verschillende Franse liedjes werden ook ditmaal weer hoog genoteerd: met het Engelse en het Italiaanse liedje waren zij eigenlijk alleen maar in het geding, hoewel Oostenrijk toch ook nog elf punten veroverde. Lachende tiveede In feite gooit Engeland altyd de hoog ste ogen, want dit land is tot nu toe btf elk Songfestival lachende tweede ge weest en is daar, terecht, zeer trots op. Ook nu weer was dit bet geval: met 17 punten kwam bet alleraardigste, pre tentieloze, maar weer heel vroliike Britse liedje, gezongen door Matt Monro de gewezen vrachtautochauffeur, achter de 49 punten van Italië. Het werd snel ge volgd door Monaco met 15 punten en Luxemburg en Frankrijk, die elk 14 punten veroverden. Voor Italië was het een groot moment, toen de overwinning van de kleine Gigliola uit de bus kwam. Jarenlang heeft dit land gevochten voor een eerste plaats. Helaas kwam het nooit in aan merking, terwijl toch altijd weer de Italiaanse liedjes de grootste „hits" wer- Misschien heeft men daarom deze keer niet weer zo'n romantische zanger ge stuurd. maar een heel jong meisje, dat als een schoolkind met de handen op de rug het hoofd van de Deense televisie afdeling amusement haastig een kusje teruggaf, toen zij de prachtige gouden plak van hem kreeg en met haar be scheiden optreden zeker miljoenen har ten heeft gestolen, terwijl zij in feit» ook het hele festival stal. Hoe het zij, Italië won en Nederland kwam er, zelfs met gevierde Anneke, niet aan te pas. Misschien kunnen we volgend jaar weer eens een beter liedje vinden Dat zal dan wel gezongen worden in San Remo, want dan ontvangt de Itali- RAT de internationale gasten. ••navondj 19.50 Klassil Gesprekken V£ Omroeporkest en -koor: moderne mu- 22.40 Avondoverdenking: loekbesp.reking; 23.05 Kompont Nederland: muzikale lezi II 298 m. AVRO: 18.00 Nieuws: ueel actueel: 18.20 Amateurspro- 8 50 Openbai »rt (gr.) 20.00 Nieuw 22.30 22.40 Actualiteiten; 14.00 Nieuws. DRAADOMROEP VANAVOND Grammofoonplatenprogramma van 1820 ur: Ludwig van Beethoven: 1. Concert voor iano en orkest m C gr.op. 15: Allegro >n brio Cadenza Tempi I Largo: Ron- a. Allegrp scherzando Cadenza Tem- o 1. Emil Gilels, piano: Orkest van bet onservatorium van Parijs o.l.v. André Van- ïrnoot. II ouverture „Coriolan" op. 62. Philharmonisch Orkest van Berlijn o.l.v. Fritz Lehmann. III Fantasie voor piano, koor en orkest In c kl.t. op 80. Andor Fol- Kamerkoor: Berlijns Motet- erlljn F gr )3: Allegro vivace V Muziek bij „De Ruin Koor: Dochter IJiAl NTS: 19.30 De hoogvllegi (Comedy Caper) 23 10-23.15 Journaal. l&eUcS de orde worden Prins Norodom Sihanoek van Cam bodja heeft gezegd naar Peking te zullen gaan als de grote mogendheden niet binnen een week een conferentie in Genève beleggen om de neutrali In Moskou begint bin nenkort een onderne ming onder de naam „Geluk" haar activiteit. Zij regelt huwelijken, doopplechtigheden en andere bijzondere feiten, zo meldt een in Moskou verschijnend blad. Zij zal voorts adviezen ge ven voor allerlei sociale gebeurtenissen, een kapsalon voor dames openen en auto's gaan verhuren. Opnieuw is de „twist" in Zuid-Vietnam verbo den na een dans-„vakan- tie" van vijf maanden volgende op de omver werping van het bewind van Diem. De reden van het verbod is volgens het ministerie van voor lichting dat de „twist" de openbare zeden zou kunnen aantasten. De internationale kam peer-, watersport- en caravan tentoonstelling Hiswa-goedkamp in het Amsterdamse RAI-ge- bouw heeft gisteren eeu rekord aantal van 49.625 bezoekers getrokken. Vorig jaar waren er op de drukste zondag 38.500 belangstellenden. Han den vol werk heeft dit de verkeerspolitie ge kost. In Abcoude kon de politie het verkeer op de rijksweg op een ge geven ogenblik niet meer de baas. De groot ste piek werd voor een uur verwerkt, want tot dat moment passeerden maar liefst 34.000 be zoekers de tourniquets van het RAI-gebouw. 1 Een Russische delegatie die onlangs de V.S. heeft bezocht, heeft erover geklaagd dat men zo weinig te eten had ge kregen. Het gevolg hier van was dat de leden van de delegatie dras tisch aan gewicht heb ben verloren. Ook. zo klaagde men, kraakten sommige bedden zo luid dat men niet kon sla pen. Deze klachten wer den zaterdag gepubli ceerd in het officiële or gaan van de liga van jonge communisten, Mo- Iody Kommunist. De Amerikaanse, Joan Merriam Smith, die in Televisiespel voor de dames haar eentje een vlucht rond de wereld wil ma ken in een tweemotorig toestel, is gisteren van Puerto Rico vertrokken op weg naar Paramari bo. Het toestel vertrok met brandstof genoeg voor dertien uur vlie gen. Het weer was uit stekend. Uit een museum tc Mi laan is een schilderij, voorstellend „De gese ling van Christus" en toegeschreven aan de school van de zestiende eeuwse Italiaanse schil der Caravaggio, gesto len. De diefstal is ver moedelijk gepleegd doonH Italianen, die zich voor- Frans Vorstman De°psychóïoge deden als Franse toe- r Swelheim-de Boer zal toelichting risten. i geven. In het vrouwenprogramma dat de AVRO-televisie donderdagmiddag uit zendt wordt opnieuw aandacht besteedt aan een van de sociale aspecten samenleving. Ditmaal wordt er dames een spel opgevoerd, dat onder de titel „Straf zonder misdaad" werd ge schreven door Tanja Smit. In het verhaal van dit spel ontmoeten de kijksters een man. die een strafbaar feit heeft gepleegd en gevangenisstraf moet uitzitten Niet hij alleen draagt straf: het achtergebleven gezin lijdt evenzeer onder de vergelding, welke de samenleving het aandoet. En dit is een straf, waaraan geen misdaad is voorafge- lan. want welke schuld hebben vrouw i kinderen aan de misstap van hun man vader? In de verschillende rollen ziet men Peronne Hosang Liane Saalborn. de Vlught, Wim de Meijer en teit en onschendbaarheid van Cam bodja te garanderen. Hij zei te gelo ven dat de Chinese leiders hem zullen helpen tot overeenstemming te komen met de leider van de Pathet Lao in de president van communis tisch Noord-Vietnam. Zuid-Vietnam heeft intussen alle schuld op zich genomen voor het inci dent bij het dorp Chuntrea, waarbij door een luchtaanval van Zuidvietna- mese vliegtuigen 16 personen werden gedood. Ondanks de aangeboden ses is prins Norodom Sihanoek van plan een klacht in te dienen bij de Veilig heidsraad wegens agressie van Zuid- Vietnam en de V.S Zuid-Vietnam is bereid de schade te vergoeden De aan val zou op een vergissing berusten, al dus de regering in Saigon. Zuid-Vietnam heeft wel geprotesteerd tegen het neerschieten van een van de vliegtuigen die aan de luchtaanval deel- Dit vliegtuig zou boven Vietna- grondgebied zijn neergeschoten door twee achtervolgende Cambodjaan- straaljagers. De Amerikaanse piloot i dit vliegtuig kwam hie-u:; 'even. De regering van Cambodja zou verder hebben gevraagd om uitstel van de be sprekingen die op het ogenblik plaats u regeling van de grens- Voor de hui Schoolradio: Lichtbaken. Lichte gra KRO: 7.00 Nieuws; 15 Ouverture raHiA 7.55 Ovt 9.35 jziek; 8.50 11.00 mofo< •a»tJe: 2.30 Mededelingen 00 Voor de kleutei.. ...J^ ng; 10.25 Klassieke grammo- 1.00 Voor de vrouw; 11.30 imofoonmuziek; 1150 Volaan-.. 00 Angelus: 1204 Lichte v land- en luwera: 12.45 ileuws: 13.00 len maar!!- lichte gram- commentaar: 14 00 Voor en: 14 10 Zangrecital: mo- liederen-, 14.35 Moderne 15.10 Voordreacht: 15 30 Isteren. klankbeeld: 16.00 10 U hebt voorrang. Gods- a: 17 00 Voor de Jeugd: 18 00 Lichte grammofoonmuriek voor dé jeugd: 18.20 Uitzending van de Boeren Par tij Tot u spreekt de heer E. J Harmsen. Boeren Partij: 18 30 Radio insluitend: Lichte hebbenv kwesties. Het laatste incident toestand tussen beide landen hebben verslechterd. is Pex hoorspel fTT); 10 00 Lichte nmuziek: 10 50 Voor de kleuters: de zieken: 12 00 Licht orkest; 'invcultrending- Uitzending voorde 12.30 Mededelingen t b v land- en 13.15 Mededeling* lek: 13 25 Bei ger. discuss JHHH van het toneelstuk Der Stelivër en P'ano: lichte muziek; 16.30 Voor de de le'uJi New York calling; 17.35 Voor

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 5