STUDENTEN en STANDWERKERS Vandalisme bezorgden Leiden met hun sprekende welsprekendheid attractief concours Jeugdkamerorkest Leiden steeds beter in vorm Botsing op Hoge Rijndijk NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 23 MAART 1964 8 uur: Leide Amateurfoto. W. Maschhaupt ove foto-amateurs". Schouwburg, 8.15 uui met Mary, Mary (besloten Willemskerk, 7 uur: Kon. Excelsior mm.v. Resi- jentie-Orkest, Haags Matrozenkoor en •^listen, uitvoering Matthaeus-Passion. r Dinsdag Stadsgehoorzaal, 7.15 uur: Chr. G< lengde Zangvereniging Ex Animo, uit- oering van de Matthaeus Passion o.l.v. ad erman de Wolff ie Gebouw voor chr.-sociaie Belangen, ^"itode Singel 236, 8 uur: afdeling Leiden ?.®'!ed. Chr. Bond van Overneidspersoneel. W ondssecretaris W. Wieringa over enige ctuele punten, o.a. ziektekostenregeling al oor het rijkspersoneel en pensioenwet- in eving: bestuursverkiezing, je- Zomerzorg, Stationsweg 35a, 8 uur. joi ereniging van oud-leerlingen der Am- ken. achtsschool, causerie over Australië oor H. A. van Luyk, vertoning van films Stationsplein. 8 uur voorin.: afdeling eiden Ned. Chr. Reisvereniging, auto- icht naar metaal warenfabriek Brabantia. Rest. van der Heijden, 8.15 uur: Leidse ssurantieclub, mr. J. van Someren over dJociale verzekeringswetten. TWijkgebouw Maranathakerk, L. Mors- eg, 8 uur: Chr. school voor slechthoren- en spraakgebrekkige kinderen, ouder ig ülvond, onderwerp: „Vooizorg, zorg er azorg ten bate van het slechthorende er iraakgebrekkige kind". Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouwfonds ed. Gemeenten. Kleine zaal Stadsgehoorzaal, 2.30 uur: d, Leiden Ned. Ver. Huisvrouwen, le- egi ing over jonge dieren in Rott. Diergaar de, na pauze kleurenfilm over „Blijdorp". i Café Aniba, hoek Herenstraat - Witte ingel, 8 uur: ledenvergadering Leidse uiniers- en Bloemistenvereniging Door i lendracht Verbonden. - Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur. meelgroep Ensemble met De Klaploper. s Den Haag: Willemskerk, 7 uur: Kon. 8' angvereniging Excelsior m m.v. Resl- ïntie-Orkest, Haags Matrozenkoor en ,1/sten, uitvoering Matthaeus-Passion. Den Haag: Diligentia, 3 uur- Giuseppe 'Irai, cello, mm.v. Mario Caperaloni. Woensdag Snouck Hurgronjehuis, 8 uur: K. en O - irsus „Inschakeling var» de gehuwde rouw in het arbeidsproces" (o.l.v. dr. P Thoenes). Den Burcht. 8 uur: Hengelaarsbond .Li »r Leiden en Omstreken, vertoning irlJan films. ,htsJ Bevrijdingskerk (Zuid-West), 8 uur: jjivangelisatiecommissie Geref. Kerk. ds. Rang van Haarlem over „Deze Mens :h( ierf voor mij", medewerking muziek- arfnsemble Concordia uit Noordwijk. iai Gebouw Steenschuur 6. 8 uur: leden- enl ergadering Leidse vereniging van Post zegelverzamelaars. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur •'j cd. Comedie met Het sprookje van de >lf. j. Den Haag: Diligentia, 8 uur: Toos On- erdenwijngaard, piano. Donderdag Kleine zaal Stadsgehoorzaal. 8 uur: lie- 5( frenavond Leny Stevens Ridderhof so- raan en Loek Stevens piano Rest Van der Heyden, Breestraat 85, uur: afdeling Leiden Ned. Reisvereni- "tl ng, jaarvergadering. Den Burcht, 8 uur: Hengelaarsbond »r Leiden en Omstx-eken, vertoning in films. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur aagsché Comedie met Othello Zaterdag Rijksmuseum van Natuurlijke Historie, aamsteeg 2, 2.30 uur: afdeling Leiden i. Ned. Natuurhist. Vereniging, excur- naar zoogdiercollectie en collectie ubois. Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19, 8 uur. da'.tcref. Jeugdverband, Paaswijding. Herv. Jeugdgebouw In den Moriaen, toriaansteeg 2, 7 30 uur: jongerensocië. houK diavertoning over het vluchtelingen- teperk in Noord.Oostenrijk, toelichting ievr. dr. E. A. Fi-ancken-Duparc. Den Haag: Kon. Schouwourg. 8.15 uur. lajpaagsche Comedie met Mesaillance Den Haag: Gebouw K. en W., 8 uur: let Nat Ballet, Pavlova-herdenking. Scheveningen: Op Gouden Wieken, 8.15 ar: toneelgx-oep Studio met De wijze later. Welke apotheek Geopend voor spoedeisende gevallen wtheek Reijst, Steenstraat 35, telefoon en apotheek Van Breest Smallen- Leiderdorp. De Oegstgeesterapo- fcek op zondag 22 maart gesloten van 8 24 uur. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Minnares- in en intriges (18 jaar); woensdag: The larilyn-Monroe-story (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Zorro blijft ®rro (14 jaar). Luxor (2 en 8 uur): Cleopatra (14 jaar) Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Sappho, de Ittus van Lesbos (14 jaar); maandag tot li met woensdag: Hellegebroed (14 jaar) Studio (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De grote Ülte (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De ge- rimzinnige ruitenvrouw (18 jaar). LEIDEN. In de naci.t van zaterdag zondag heeft zich in Leiden een erger, ik staaltje van vandalisme voorgedaan. >e politie ontving van twaalf automobi- iflen, die hun wagens aan Plantsoen, 'lantagc of Hogewoerd hadden gepar eerd, de melding, dat de ruitenwissers 'aren afgebroken of verbogen. Aanwij zen omtrent de identiteit van de da= :r(s) ontbreken nog. voor Leiden en Den Haag Sportschool De Vries stelde zaterdag haar wedstrydjudoka's in staat hun krachten te meten met een sterke Haagse formatie (Bontje). Er werd in drie groe pen gewerkt volgens halve competitie. In de eerste groep, t/m groene band, wei-d de nog niet volledig van een knie blessure herstelde Herman Spaargaren (De Vries) winnaar met 32 punten uit vier partijen. De tweede plaats werd hier bezet door Plugge (Bontje) met 22 pun ten. Bij groep twee (blauwe banden stak Van Zanten (De Vries) in een uitsteken de vorm. Hij wist in alle (5) partijen tot winst te komen (37 pnt.). De Hagenaar Bennink bezette de tweede plaats met een achterstad van 9 punten (28). Bij de bruine banden waren de Hage naars en Leidenaars aan elkaar gewaagd. Niet minder dan vier partijen eindigden onbeslist. De winnaar in deze groep. De Mos uit Den Haag, had aan 20 punten voldoende om de beker in ontvangst te nemen. Frans de Rover (De Vries) ein digde met 16 punten op de tweede plaats. De wedstrijden stonden onder leiding van dc scheidsi-echters L. N. de Vries (III), L. Liotard (I) en J. v. d. Est (I). in dit weekeinde LEIDEN Inbrekers zijn het afgelo pen weekeinde weer zeer actief geweest. Zaterdagnacht verschaften onbekenden zich door het verbreken van de toegangs deur toegang tot een kantine op een sportveld aan de Montgomerystraat. De in het buffet staande dozen versnaperin gen werden over hoop gehaald. Men kon nog niet opgeven wat precies de buit In dezelfde nacht ontvreemdden vreem den negen sierduiven uit een hok op het terrein van een opslagplaats aan de Kaar senmakersstraat Dat moet gebeurd zijn tussen kwart voor negen 's avonds en elf uur de volgende morgen. Vannacht is ingebroken in een slagerij aan de Haarlemmerstraat Hier kwamen de insluipers binnen door het forceren van een zijdeur. Uit de kassa in de win kels werd ongeveer f 60 ontvreemd, uit een bureau in een kamer achter de win kel verdween f 150, benevens een trouw ring met de initialen L, P en een ze gelring met een groenzwarte steen. IN de stand waar de heer P. Wester plantenmest en -sproeiers tegen vast gestelde pi-ijzen van de hand deed, pro beerden enkele studenten de beroeps sprekers te overtroeven. Van een drietal „Genoten" van Exercendo bleek de heer E. A. Cloüs een verhaaltje op te hangen dat zo glad was als zijn blonde kuif. Wel iswaar pi-ees hij de sproeiers aan als pro baat middel tegen beschonken studenten en dichtte hij de plantenmest vrijwel bo vennatuurlijke capaciteiten toe, toch slaagde hij er goed in een aantal mensen voor „zijn" negotie te „lijmen", waarmee hy zich van zijn mede-studenten onder scheidde. Judo-ontmoetin g tussen LEIDEN en Den Haag Weer drie inbraken Het ivas druk en gezellig Het was druk en gezellig. Daartoe droeg niet alleen de temperatuur van deze eerste lentedag bij, maar ook de vrolijke klanken uit het pierement van Jan van Putten. De verkoop verliep zo vlot, dat de standwerkers zelfs nog uitstel vroegen tot vijf uur. Toen reik te de praeses van de jury, die werd gevormd door de leden van Exercendo, de prijzen uit. Het concours had veel plezier gebracht. Het was ook nuttig voor de populariteit van de waren markt, waarvan de heer Roe in zijn slotwoord zei dat de nieuwe plaats hiervan minstens even goed en gezel lig is als de oude. Dat is dus allemaal hard meegevallen. IyiJ de opening van het concours: (V.Ln.r.) „Exercendo"-praeses B. v. d. Vlerk, loco-burgemeester S. Menken, wethouder S. Sannes inspecteur H. Oudman en de heer M. Weima, directeur van de markt en havendienst. J^EN overzichtsfoto van de Nieuwstraat, waar zaterdag middag negen standwerkers wed ijverden in welsprekendheid. Aan belangstelling heeft het, ondanks de regen, bepaald niet ontbroken. Evangelisatiebijeeiikomst in Bevrijdingskerk LEIDEN Woensdag houdt de geref. evangelisatiecommissie een bijeenkomst in de Bevrijdingskerk. Zuid-West om 8 uur. Ds. G. Rang van Haarlem zal spre ken over „Deze mens stierf voor mij". Medewerking verleent de muziekclub „Concordia" uit Noordwijk. LEIDEN Het jaarlijkse concert door het Jeugd-kamerorkest Leiden had zaterdagavond onder grote belangstelling plaats in de Zuiderkerk. Het is elk jaar weer een genoegen vast te stellen hoezeer de routine en de dis cipline van dit tuit jeugdige dilettanten samengestelde ensemble toenemen. Behalve aan de grote geestdrift der orkestleden is dit zeker te danken aan de inspirerende en bekwame leiding van Henk Briër, die op dit orkest bepaald een stempel gezet heeft van zijn muzikaliteit. Ook al klinkt niet alles feilloos en glad, er wordt voortdurend met veel zorg voor frasering en dynamische nuancering gemusiceerd en dat is eigenlijk wel van es sentiële betekenis. T EIDEN IS EEN prettige stad met een uitstekende markt en voorbeeldig publiek. Behalve dat wij standwerkers hier op het concours een pret tige dag hebben gehad, zijn we bovendien dik tevreden over de verkoop resultaten. Deze bijzonder bleiende -woorden kwamen zaterdagmiddag om vijf uur vit de mond van de heer S. Roe, landelijk voorzitter van de Ne derlandse stamidwevkersorganiisatie. Een en ander was voor hem aanleiding de organisator van het concours uit erkentelijkheid voor zijn vede en voor treffelijke werk tot ere-standwerker te benoemen. Die organisator was de heer M. W-eima, directeur van de stedelijke markt- en havendienst, die zijn vele connecties ten dienste had gestéld van „Exercendo", het (stu- ■dentenjgenootsohap voor stijl en uiterlijke wélsprekendheid, dat zijn 24ste lustrum vierde. VERONGELUKT paste nog kunstmatige ademhaling op hem toe maar dat mocht niet meer baten. De inzittenden van de auto. wier ver wondingen zich niet ernstig lieten aan zien, werden naar het academisch zieken huis te Leiden gebracht d uit op III nog wat inkomen, het prach tige middendeel klonk toch al expressief. In Handels concert in g op. III kwamen de houtblazers uitstekend tot hun recht naast de strijkers. Het evenwicht tussen de groepen onderling is trouwens een opvallende kwaliteit van dit ensem ble. Hoogtepunten vormden voorts An- driessens bekende Kuhnau-variaties er de Jenaer symfonie toegeschreven aar Beethoven. Hieraan had men blijkbaar erg veel aandacht besteed e beloond. Een woord vai zers en het slagwei-k plaats. De Jenaer symfonie is een prettig klinkend, in vroegklassieke stijl ge schreven werk van nogal onpersoon lijke thematiek. We hebben alle rede nen aan de authenticiteit van Beet- Vivaldi's concert in met haar gevoelige en warme toon succes boekte, ondanks enkele minder gave pas sages. We zijn er zeker van, dat het Jeugd kamerorkest onder Briër een geestdriftig onthaal zal vinden tijdens de buitenlandse reis, die naar we menen thans op het programma staat In de ruim drie jaar van zijn bestaan heeft dit orkest bewezen, dat het tot veel in staat is en dat het vorm geeft aan de aspiraties van talrijke jeug dige muziekbeoefenaars uit deze stad. Dr. J. van der Veen. Tuinbouwdiploma's in Sassenlieim uitgereikt SASSENHEIM Vrijdagavond had In de zaal van „Het Bruine Paard" de dl- hovens auteurschap te twijfelen, ploma-ultreiking plaats aan 19 geslaagden doch dat is in de grond van de zaak van de tuinbouw-wintercursus van de van weinig belang. Voor dit orkest ,K„™' „JiU Bloembollen-Cl- tag. deze symfonie zeer gunstig en, voorzitter C. Westerbeek was veriieugd vooral in deel I werd een uitstekend over het resultaat van de cursus, waar- peil bereikt. Als solisten traden op, door weer negentien kundige werkne- mrenals verleden jaar in de Laken- «3? hal, de sopraan Leny Stevens-Rid-1 liefde voor het bollenvak, ondanks de derhof en de violiste Henny Rave-i voortschrijdende industrialisatie, nog stein. De zangeres zong een recitatief steeds n'et aar* het tanen is. Goede vak- T l mensen noemde hij een eerste vereiste en ana uit Mozarts Le nozze di Fi-voor het instandhouden van de plaats, garo, uit de derde acte, waar de gra- j die Nederland heeft op het gebied van vin Almaviva met weemoed terug- de bloembollenteelt riot nn Ho cmoHo Horror, too,, I De inspecteur van het tuinbouwonder- p e goede dagen toen haar wijs dc hccr gredero, reikte vervolgens man nog bewijzen van liefde jegens de diploma's uit aan: ThPvd Voort haar toonde. deze prachtige aria inherente nostalgie misten we wel een beetje de technisch bijzonder knappe voodracht veel beter, doordat daarin de zeer lichte, wat soubrette-achtige sopraan beter tot zijn recht komt Een schitterende zang techniek bezit Leny Stevens stellig, doch zouden nog wat meer expressie LEIDEN Een 39-jarige dame uit Leiderdorp en een 20-jarige Leidse stuur man hebben zaterdagmiddag om vyf over half twee kennis met elkaar gemaakt. Ze waren enkele ogenblikken daarvoor vry ruw met elkaar in aanraking gekomen, doordat de Leiderdorpse (die de lichte auto bestuurde), rijdend in de richting Wilhelminabrug, geen voorrang ver leende aan de van rechts uit dc Kanaal straat komende auto van de stuurman. De botsing ging met veel lawaai ge paard. Het gevolg was dat de auto van de stuurman honderdtachtig graden werd d Luit, W Kooy, H J Rooza, FHi Geest, A Koning, P W C Langeveld, al len te Sassemheim; C v d Meer en J Grimbergen te Lisse; C J Pennings. J J Berbee en R van Dijk te Noordiwijker- hout; N L Weyers, H J H Oostdam, P J T v d Berg te Voorhout, Th Milatz te Haar lemmermeer; C Duivenvoorden te Alke made; A Luynenburg te Voorschoten en A N Bakker, Langedijk. Agenda Sassenlieim SASSENHEIM Maandag: 8 uur, KSA-gebouw, cabaret- en kienavond van de kinderoperettevereniging .Beatrix". Dinsdag: 8 uur, jaarvergadering Groe- ne-Kruisvereniging in Het Bruine Paard. Woensdag: 8 uur, jaarvergadering Ver bond voor Veilig Verkeer in Het Bruine Paard. Donderdag: 8 uur, gecombineerde bij eenkomst gereformeerde meisjesclubs in het Jeugdgebouw, waarbij de film „Voedsel of hongersnood" wordt ver toond na het afwerken van een Paas- liturgie. SASSENHEIM De Oranjevereniging houdt op 30 april een voetbaltoernooi in het gemeentelijk sportpark. Bedrijven en verenigingen kunnen hierbij weer dingen naar de wisselbeker, beschikbaar gesteld door de hout- en heipalenhandel D. van Biezen. Deelnemers opgeven vóór 1 april bij de heer N. Dofferhof, Hoofdstraat 172. SASSENHEIM Zaterdagmiddag had op de kruising ParklaanProvincialeweg een aanrijding plaats tussen een NZH- bus en een personenauto, bestuurd door iemand uit Haarlem. De laatste manoeu vreerde wat onhandig, omdat hij niet bekend was met de weg, waardoor de NZH-bus hem achterop reed. De auto werd zwaar beschadigd weggesleept. Persoonlijke ongelukken deden zich niet De heren Weima en Menken ere- standwerkers De heer Weima, was overigens niet de enige die ere-standwerker werd. De heer Roe verleende een zelfde oorkon de bij de opening om half elf aan wet houder S. Menken, die het concours namens het gemeentebestuur opende. De heer Roe, spitsvondig als hij is, sprak hierbij de loco-burgemeester be moedigend toe. Politiek, zo meende hij, is een ongewis bedrijf. Zó ben je favo riet en zó ligt je partij eruit. Voor u, wethouder Menken, geeft dat niet meer. U kunt met dit papier en uw op de politieke leest gesneden tongriem, uw boterham altyd nog op de markt verdienen Gemoduleerde mitrailleur HONDERDEN, duizenden marktbezoe- kers hebben zaterdag langer dan ge woonlijk getalmd op de Nieuwstraat, waar negen (één was er ziek) van Hol lands beste standwerkers op de punt van de tong streden om gunst en geld van het publiek. Exercendo-praeses B. van der Vlerk had het laatste welkomst- en openingswoord nauwelijks aan de micro foon op het platform toevertrouwd, of het nog aandachtig luisterend publiek draai de verbaasd 180 graden. In een mengel moes van voornamelijk Frans-klinkende kreten startte standwerker C. van Spen- gen het welsprekendheidstournooi. Als gemoduleerd mitrailleurvuur ratelde hij de ongekende kwaliteiten van zijn fop- speelkaarten over zijn gehoor uit A AN zijn rechterzijde opende weldra J^L mevrouw J. W, Kassing haar bloe- menauto en haar mond. Met haar vèr- dragende zware stem, die beslist niet on beschaafd klonk, prees zij de kwaliteiten van haar Aalsmeerse veilingprodukten aan. De, volgens haar woorden, meest zeldzame en kostbare planten verhuisden bij tientallen voor (nog steeds volgens haar woorden) absolute minimumprijzen van haar hoge standplaats naar evenzove. le huiskamers. Geen wonder dat deze vrouw met haar vrolijke kwinkslagen en geweldige superlatieven constant een grote schare kopers en luisteraars om zich heen had. Geen wonder ook, dat zij in aanmerking kwam voor de derde prijs. 90 pet hoop en verwachting DE winnaar van het concours werd de heer J. Kroon uit Haarlem, wiens grootste verdienste was dat hij voor 90% „hoop en verwachting" verkocht. Daar- LEIDSE STUDENT ZOETERWOUDE Vannacht om streeks 1 uur is op de rijksweg 4a onder Leidschendam een ongeluk gebeurd waarbij de 27-jarige Leidse student Adri- aanse, die afkomstig was uit Schiedam, om het leven is gekomen. Hoe het ongeluk precies is gebeurd kon nog niet worden gereconstrueerd, maar een auto met twee inzittenden en de door de genoemde student bereden scooter kwamen zo hevig met elkaar in botsing dat de scooter via de berm aan de slootkant terechtkwam en de student in de sloot werd gesmakt Een dokter 1MEVROUW J. W. Kassing uit Utrecht van de Aalsmeerse bloemenhandel verdiende de derde prijs op het concours, door met haar welluidende en verdragende stem tientallen potplanten af te zetten. naast bood hij zijn publiek een interes sant en rustig verhaal aan, dat het beslist goed „deed". Hij verkocht namelijk de sprietige, spruitige gallen van wilde or- chideën. Aan d« nAid van enkele fraai gekleurde foto's toonde hij de ongekende exotische schoonheid aan van de twaalf kelken, die men voor één Hollandse gul den aan één bol zou onttrekken. Een veelheid van technische wenken en ad viezen, op een bezorgde toon uitgespro ken, begeleidden zijn onooglijk uitziende natuurprodukten naar nieuwe eigenaars. TNE tweede prijs ging naar voorzitter •LJ Roe uit Soestdyk, die met veel overtuigingskracht een flink aantal horloges bij opbod aan de man bracht, variërend van elf tot dertig gulden per stuk. Zijn hoog ontwikkelde welspre kendheid bracht de omstanders veel genoegen en hem goede winst. Zo ook bij de heer J. v. d. Poel uit Utrecht, die wat meer naar de Hoogland- sekerkgracht stond en er duizenden re pen chocolade aan de man wist te bren gen. „Houd die repen recht anders loopt de melk eruit", en „Hier houd je geld en verstand over", of „Hier koop je hele melkkoeien voor éen gulden", waren en kele van zijn steeds weerkerende kreten, waarmee hij het steeds weer „ververste" publiek aan handenvol chocoladerepen Symbolische ere-prijs "TEN symbolische ereprijs ging naar de -4-( 17-jarige zoon van de Amsterdamse koopman S. van Leeuwen. De jongeman bood de omstanders flesjes aan, waarin zich een vloeistof bevond waarmee alle soorten meubelen, indien hiermee inge wreven, als nieuw zouden worden. Een gemakkelijke meubelolie, of zoals hij zelf zei: ,M'n moeder zegt dat ik twee linkse handen heb; maar ik krijg de meubels gloednieuw, dus dan kan iedereen het. Het spijt me voor de wurmen, maar hier mee wordt hun doodvonnis getekend". KASTEN Turmvedstrijden van „Rondom de Maredijk"

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3