VLEET INSCHRIJVING LEERLINGEN Looft den Heer' onder nieuwe leiding gaf goede zangavond in Ter Aar BETHLEHEMSCH00L VISSERIJNIEOWS BIJ DE Drieling werd 18 Dalende tendens omzet veiling Ter Aar MAANDAG 23 MAART I9«4 Gemeente Katwijk lieeft eigen toneelgroep KATWIJK, In het Patronaatsgebouw heeft de pas opgerichte toneelgroep var de personeelsvereniging van de gemeen' secretarie en het kantoor van de ge meenteonvanger voor de eerste maal eer toneelstuk („James weet er wel raad op") over het voetlicht gebracht. Het stuk toonde de vele bezoekers het gezin Ver heul. bestaande uit man, vrouw, twee dochters en een zoon. De heer Verheul is, nadat hij een erfenis heeft gekregen, op aandrang van zijn vrou- r gaan rente- ■en. Er komt zelfs een butler in dienst deze weet. zoals de titel al zegt, over. al raad op. Onder regie van de heer C. A. de Vroo. len is het een opvoering geworden, waai met groot genoegen naar werd geluisterd gekeken. De speelsters en spelers kre gen dan ook aan het einde van de avond teer verdiende waardering. We mo- n het bijzonder noemen de heer J. G Andeweg in de rol van Frans Verheul en de beide dochtc Ada en Elly (dames C. Plug en J. J. de Jong) De voorzitter van de personeelsvereni ging, de heer Stokhuizen. bracht dank de spelers en zei dat er plannen be- n om ook buiten de eigen kring het toneelstuk op te voeren. Christenvrouwen Katwijk over gevangeniswerk KATWIJK AAN DEN RIJN. Voor de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Christen Vrouwenbond sprak ds. J Ba telaan. gevangenispredikant tc Den Haag, zjjn arbeid. Ds. Batelaan vertelde »r in Nederland ongeveer 5000 ge- rangenen zijn onder wie honderd vrou wen. Eén procent van d- bevolking komt eenmaal of verscheidene Keren met de gevangenis in aanraking. Dikwijls openbaart de min of i misdadige inslag zich reeds vroeg k leven; de meeste groeien dan naa misdaad toe, veelal als een gevolg verwaarlozing thuis. De ergste vorm van straf is wel de cel straf. Het moet worden gezegd, dat Nederland weinig van beroepsmisdadig heid kan worden gesproken. Ds. Batelaan maakte duidelijk hoe hij dagelijks zijn lijstje krijgt van gevange nen, die dienen te worden bezocht. Uit de gesprekken blijkt dikwijls, hoe vooral de jongeren zeVs niet eens weten wat godsdienst is. Deze gesprekken worden meestal gehouden in een spreekkamer. De predikant wees erop, hoe r in pasto. vale zin veel gelegen kan liggen in dit gesprekken, die dikwijls niet worden aan. gevraagd uit heilbegeerte, maar dikwijls wel als aanleiding om er eens uit te zijn. Daarom vroeg d- Batelaan o a de steun het „thuisfront", speciaal door veel gebed. De spreker werd ingeleid door de pre sidente, mevrouw N. Kraaijenoord-Hoek. Collectes in Katwijk KATWIJK RIJN De voorjaarscollecte voor de zending, gehouden in de herv. gemeente, heeft f 850,77 opgebracht. De actie „Tweede predikantsplaats" leverde over februari f 449,50 op. Bij de telling van de zendingsbusjes ir de geref. kerk bleek f 630,42 te zijn bij eengebracht Eerste radijs en nóg meer waspeen op veiling Katwijk KATWIJK-RIJN Week op week worden er, voor wat betreft de aanvoer van waspeen op de Katwijkse groentevei ling, records gebroken. Was er vorige week een totaalaanvoer van 963.000 kg., in de afgelopen week bedroeg de aan voer 991.000 kg. Woensdag werd de grootste aanvoer gemeld 206.000 kg; zater dag de laagste 130.000 kg. Dank zij het feit, dat de exportvraag bijzonder hoog was. waren dc prijzen n'et minder Er waren dagen waarop ruim 60 pet voor de export bestemd was. Het grootste gedeelte van de Voor het buitenland bestemde waspeen werd af gevoerd naar Engeland; België nam ook een bepaald gedeelte; Duitsland kocht in beperkte mate. Opmerkelijk was, dat de nog grotere aanvoer de prijzen niet aantastte; er was zelfs een kleine stij ging in vergelijking met de vorige week. De noteringen: A extra f7.30 tot f8,70 per kist van 20 kg. Af f6.40 tot f8.90 met een lagere minimumprijs op zater dag, All f 3,10 tot f6,80 B extra f6,20 tot f7,40, BI f4,90 tot f7.10, BIT f2 tot 15,10. De afvoer naar de conservenindustrleën was niet groot, wat merkbaar was aan de prijshoogte van de A II sortering. We verwachten in deze week nog wel een grote aanvoer, maar toch minder dan vorige week. daar dit in de week voor Pasen normaal is. De eerste radijs van het nieuwe sei zoen vond kopers voor f32 a f33 per 100 bos. De notering voor de schorse ren was wat hoger dan vorige week: A I (40 tot f42. BI f24 tot f56. Cl f5 tot f 15. Wel 75 pet was voor export. De bosselderie was uitzonderlijk duur- f42 'ot f51 per 100 bos, dit vanwege de schaarste. Groene kool deed van f28 tot f 36, rode kool f 4 tot f 30, spruiten f 9 lot f 90. Witlof f 64 tot f 102 knolseMerio f3 tot f 33, andijvie f 45 tot f 93. uien f 1,60 en prei f53 tot f69. IJMUIDEN In 1962 was West-Duitsland de belangrijkste Visinxporteur in de EEG. Dat blijkt uit een verslag, dat zo pas is versohenen. Er kwam 241.600 ton vis binnen, af 35,6 percent van de totale EEG-<invoer. De voor naamste leveranoiers waren de bij de Europese Vrijhandelszone aange sloten landen, zij konden 153.400 ton aan West-Duitsland kwijt of 63.5 per cent van de visinvoer. De belangrijkste produkten waren verse en bevroren haring uit Denemarken, Zweden, Noorwegen en Groot-Brittannië, conser ven uit Portugal en Noorwegen en verse en bevroren vis uit Noorwegen en Denemarken. In de derde landen werd 55.700 ton gekocht of 23.1 percent De belangrijkste produkten waren verse vis, verse en bevroren haring uit IJsland, conserven uit Marokko, Joegoslavië, IJsland en Spanje, gerookte haring uit IJsland en verwerkte vissoorten uit IJsland en Spanje. Zuid-Afrika De E.E.G.-landen hadden aan West- Duitsland een slechte klant. Zij voerden 32.500 ton of 13,5 percent in, hoofdzake lijk verse vis en verwerkte vissoorten uit Nederland, platvis uit België en Neder land en schaal- en schelpdieren en c serven uit Nederland. Op de tweede plaats kwam Frank: met een totale invoer van 160.900 ton of 23 8 percent van de totale E.E.G-v: voer. Dit land was de beste afnemer de partnerlanden met 74.500 ton of percent van de invoer Nederland had de kleinste invoer van de EEG.-landen: 30.000 ton of 4.4 per- cent van de totale visinvoer. De leden- staten leverden 14 300 ton of 47.7 percent voornamelijk platvis uit West-Duitsland en België, verse haring uit West-Duits land en België en mosselen uit West- Duitsland Uit de derde landen kwam 10.800 ton of 36 percent, hoofdzakelijk be. vroren platvis uit IJsland, visconserver uit Japan en Canada en verse en gezou ten haring uit Ierland. De Vrijhandels zone verkocht 4.900 ton of 16.3 percent, vooral bevroren vis uit Noorwegen, verse vis uit Denemarken, sardijnconserven ui: Portugal en gezouten haring uit Groot- Brittannië. Vandaag aan de markt Vandaag lagen in IJmuiden ongeveer 120 schepen aan de markt, onder meei de VL 73 Elly met 1305 kisten, de IJM 26 *s-Gravenhage met 1350 kisten, de VL 121 Willem met 1000 kisten,, de IJM 24 Utrecht met 1350 kisten van de verre serij. de SCH 135 Cornelia Marie met 1100 kisten en 650 stuks stijve kabeljauw en de VL 7 Ada met 850 kisten. Jaarfeest Geref. clubs in Oude Wetering OUDE WETERING Ondanks het ongunstige weer mochten de jongens- en meisjesclub van de Geref. Kerk zich verheugen over een vol jeugdgebouw tijdens de jaarvergadering. De avond stond onder leiding van de beer N. A. Knibbe jr. Er was een „liturgisch" ge deelte, waarbij de Bijbelgedeelten door de leden werden gelezen. Het programma was ingericht in de vorm van een radio- en televisiespel. Netty Verhoeven fungeerde als omroep- ster. Ze deel het alsof het haar dage lijks werk is; „Brandpunt" werd geleid door Fred Gortzak. Hij interviewde en kele jongens en meisjes over het werk op de clubs. Drie toneelstukjes werden opgevoerd alsmede een pantomime. Een vragenspel zoals dat in Jeugdland wordt gedaan, ging over bijbelse vragen. De jongens wonnen met 6 punten. De q tussen mevrouw en Netty Verhoeven de heer Scherpenzeel met zoon Jon wonnen de dames. Ds. Verhoog ver zorgde de dagsluiting. Kaasprijs omhoog De Leeuwardense notering van vrij dag was voor alle (Friese) kaas 4 cent hoger dan de voorgaande week. Het is ooral de prijs van de 40+ die de gang maker van deze prijsstijging is geweest. Er zijn nu weer exportmogelijkheden Dor Frankrijk van 1500 1600 t. voor het eerste halfjaar. Deze hoeveelheid heeft in grote hoofdzaak betrekking op Edammers, wat mede de prijs van deze kaassoort beïnvloedde. Daar komt dan bij dat de produktie van 40+ kaas nog al wat lager is dan vorig jaar. De on zekerheid van de te verwachten beslis singen inzake heffingen toeslagen blijft ook speculatie in de hand werken. De export naar Duitsland is over het geheel genomen bevredigend. Er is op de Duitse markt een betrekkelijk kort aanbod van Nederlandse kaassoorten uit en Frankrijk. Dat stimuleert de vraag naar kaas uit Nederland. Uit ver schillende gebieden meldt men een be trekkelijk kort aanbod in Nederlandse kaas. Ook de krappe boterpositle beïnvloedt de kaasprijs. Voor boter in verzendkos ten worden momenteel vrij hoge prijzen betaald. De botenproduktie is tot nu toe ca. 20'/n bij vorig jaar ten achter geble- i. Dit is weliswaar een hoog percen tage, dooh het betreft een minder-pro- duktie van 1685 ton (tot 1 maart), wat overeenkomt met de consumptie van nog geen IV2 week! De kaasproduktie is ongeveer gelijk gebleven aan vorig Jaar, terwijl ca. 50"/o minder melk door veehouders aan fabrieken werd afgeleverd, Produktiecijfers (CBS) Kaas In tonnen volvet 40+ Boter 1-7 mrt. 1964 1) 2176 880 958 3-9 mrt 1963 2205 1099 1237 1) Voorlopige cijfers. Agendanieuws Wou brugge WOUBRUGGE Dinsdag 7.30 uur is ;r in de chr. nat .school een ledenverga dering van de kiesvereniging CHU. Raadslid P. G. van Luiing zal spreken rer „Gemeentepolitiek". KATWIJK AAN ZEE. Dinsdag hoog water 0.35 uur, 13.05 uur; laag water 8.25 21.08 uur. Zuid-Afrika begint zich te ontwikke len tot een van de belangrijkste visserij naties. In 1963 bereikte de uitvoer een waarde van 22.5 miljoen pond. Hiermee nam men de zevende plaats op de we reldranglijst in. Wat de hoeveelheid be treft. prijkt men zelfs op de vierde plaats. Zuid-Afrika is voor een lonende visserij bijna geheel op de uitvoer aangewezen Het binnenlands visverbruik is een van de laagste ter wereld. In 1963 consumeer de men per hoofd van de bevolking maar vier kilo vis. De Zuidafrikaanse wate ren zijn zeer visrijk, vooral makreel en pilchards komen in grote hoeveelheden voor. Ook de haaienjacht vormt een be langrijke bron van inkomsten. De uit voer van deze vissoort richt zich voorna melijk op het Verre Oosten. De makreel en de pilchards vinden hun weg over heel de aardbol. Verleden jaar werd niet minder dan S00 000 ton aangevoerd. Nog niet zo lang geleden had de Zuid afrikaanse visserij weinig te betekenen. Maar door een fikse financiële steun van de regering heeft deze bedrijfstak zich tot een voorname pijler van de Zuidafri kaanse economie kunnen ontwikkelen. In de laatste jaren werden 54 nieuwe en zeer moderne treilers in de vaart ge bracht. Op Britse werven zijn negen grote eenheden in aanbouw. Die zullen in de loop van 1965 in gebruik worden ge steld De totale bouwsom bedraagt 1.5 miljoen pond. Woningbouw in Warmond te verkopen aan acht in de gemeente kende woningbehoevenden voor de bouw van eigen woningen in de premiesector. Bouwbedrijf J. Noorlander en Zn. te Leiden zal de huizen bouwen. Ook zal deze firma een complex van zestien ningwetwoningen aan de Bernhardstraat realiseren. Tot de bouw van dit laatste complex is het bedrijf slechts bereid indien één van de acht premiewoningen vooi huisvesting van eigen personeel mag worden benut en indien bovendien gemeentewege medewerking wordt leend voor de aankoop van bouwgrond en het verkrijgen van rijksgoedkeuring vor de bouw van drie woningen ii vrije sector. B. en W. wensen het complex van tien woningen van het contingent 1963 zo spoedig mogelijk gerealiseerd te zien en daarom stellen zij voor met de voor waarden van de firma Noorlander ak koord te gaan. De stichtingskosten van deze woningen zullen niet meer dan f 27.500 bedragen; de grondkosten per woning zijn f 5.428. WARMOND De gemeenteraad van Warmond komt woensdag om 8 uur in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan onder meer de voorstellen: bijdrage van een halve cent per inwoner voor een geschenk ter gelegenheid van de opening van het nieuwe Diaconessen- huis te Leiden; bijdrage van f 0.04 per inwoner voor een geschenk aan de pro vincie Zuid-Holland voor het nieuwe provinciehuls; lening van f 10 000 aan de stichting tot bevordering van geordend zwemmen te Warmond voor de uitvoe ring van enkele werken (vervanging hou ten kleedhokjes door exemplaren van beton): subsidie van maximaal f 6400 aan deze stichting over 1964: wijziging leges- verordening 1 bouwvergunningen, jacht akten en toeristenkaartenverhuur gronden ln Zwanenburgerpolder aa: Heijkoop; verkoop bouwterrein aar Beatrixlaan voor de bouw van acht ningen in de premiesector. publiek gesloten ziin. behalve de afdeling burgerlijke stand Daar kan men terecht, 's morgens van half negen tot negen uur WARMOND. Woensdag is er ter huize van de heer Th. Walraven, Heren weg 68. gelegenheid 's avonds van half acht tot half negen landbouw-vakantie- bonnen te verzilveren tot een waarde 90.—. Greet. Wil en Hanneke, drie leerling verpleegsters, hadden zaterdag een vrije dag. Op zichzelf geen vermel denswaardig feit, als er over dit trio niet meer te vertellen viel, Maar dat is er wel, want de drie meisjes wer den op 21 maart 1946 geboren als een drieling én drielingen zijn nog altijd iets bijzonders. Er was das driedxib- bel feest in de Haagse Naarder straat. In de tijd vlak na de oorlog toen er nog distributie was, kwam de drieling ter wereld. Met een gewicht van 3Yi, 4 en 3 pond werden de baby's de eerste vijf weken van hun bestaan (ze waren twee maanden te vroeg geboren) in de couveuse verzorgd. Na die tijd kreeg mevrouw Faber wel een bijzonder druk bestaan. Er was al een dochtertje van 21? in huize Faber en met de drie kleintjes erbij had mevrouw Faber elke dag van vroeg tot laat haar handen vol om te zorgen dat alles goed verliep. De drieling heeft een bijna gelijkwaar dige levensloop. De meisjes bezoch ten zeven klassen van de Dr. Hen drik Bavinckschool aan de Fahren- heitstraat en daarna twee klassen van de Mackay-uloschool. Samen gingen zij daarna naar de Nederlan den van 1845 om later weer geza menlijk het besluit te nemen in de verpleging te gaan. Zij hebben er geen van allen spijt van, hoewel de wegen van de meisjes nu wat uiteen zijn gegaan. Greet en Hanneke werken thans als leerling-verpleegster bij de Dr. Mr. Willem van den Bergh-Stichting in Noordwijk. Wil, eigenlijk een halve dag ouder en degene, die het minst op de anderen lijkt, werkt vlak bij huis, in Bronovo. Dank zij vader en moeder Faber heb ben wij het Faber-drietal compleet in groot tenue op de foto gekregen, samen met hun huisvriend Polly. Toen de drieling elf was werd nog een broertje geboren en wanneer we mevrouw Faber aan het woord laten, blijkt dat deze jongste telg door zijn zussen danig wordt verwend. Het zal een dure dag voor hem zijn ge weest met z'n jarige zussen. TER AAR De ohr. gemengde zangvereniging „Looft den Heer" gaf onder leiding van de heer C. Kur.pershoek een uitvoering in de gymnas tiekzaal van de ohr. nationale school. Ook de meisjeskoren en het kinder koor deden mee. In de te kleine ruimte werd het al spoedig benauwd, zodat het een bijzonderheid mag heten dat alles nog zo goed verlopen Is. Maar het enthousiasme ener-, het meeleven anderzijds, waren dan ook groot genoeg om elke depressie te overwinnen. Bovendien hebben zich het publiiek en de kinderen, resp. als toehoorders en als concertgevers-in-ruste, voorbeeldig gedra gen. En dan gaan er veel makke schapen en kooi, ook al moeten ze wat in schikken. „Looft den Heer", heeft onder de diri gent Kuiipershoek nieuwe wegen ingesla gen. Hiermee is niets ten nadele van de vroegere leiding gezegd- De heer Markse, die als belangstellend toehoorder het con cert bijwoonde, heeft jarenlang het koor vakkundig geleid en daarvoor is men hem nog steeds erkentelijk. Maar onze tijd staat anders tegenover de muziek, voelt de muzikale zaken anders aan. In feite is deze veranderde instelling niet iets nieuws, maar een teruggrijpen tot vóór de romantiek. De steeds stijgen de waardering, vooral bij de jeugd, voor Bach, Is ln dit verband tekenend genoeg. De romantische verbuigingen: de door overmatig gevoel bezwaarde uitingen worden steeds meer als strijdig met het wezen van de muziek erkend. De leiding van de heer Kurpershoek kenmerkte zich door krachtige dynamiek en niet vertraagde vlotheid van bewe ging. Het is te begrijpen, dat vooral het ..groote' koor tijd nodig had zich daarop technisch èn mentaal in te stellen. In dien de voortvarende dirigent daarbij weerstanden heeft ondervonden, deze ble ken niet onoverwinnelijk te zijn. De gevraagde rapheid van zegging, de soepelheid van toon leverden plaatselijk nog wel moeilijkheden op. zoals in de bewerkingen (door A. Risselada van twee Valerius-liederen („O Nederland" „Komt nu met zang") We hoorden daar een paar stemmen die het empo even niet konden volgen en, in 't algemeen, ook al sloot alles goed. toch Iets krampachtigs in de voordracht. Met het materiaal dat de heer Kurpers hoek tot zijn beschikking heeft, zal hij naar onze mening héél wat kunnen berei ken, te meer omdat de zangers echt toe gewijd zijn. Ze vinden, nu het vreemde eraf is, het prettig om zo bewegelijk en (om zo te zeggen) musicerend te zingen. Het is waarljjk geen geringe prestatie, Strauss' beroemde „Rozen uit het zuiden" wals zonder mankementen van betekenis cn nog geestdriftig bovendien, tot een goed einde te brengen. Geen moment liep de wagen uit het spoor. Ome complimenten! De vaardige sopranen, zondier aarzelen en overtuigd de melodie zingend, zullen de toon vaak nog wel een tikje hoger moeten pakken. Ze kunnen er beter op neerdalen dan er tegen óp werken. En wanneer de zang technisch eenmaal zekerd is. zullen de afwerking, de verede ling, de souplesse, de uitspraak, alle a dacht moeten vragen. Eerst dan zal e koraal als „Gloria sei dir gesungen" (ca tate 140, van Bach) ideaal veerkrachtig glanzend kunnen klinken. Maar de zang toonde nu reeds de goe de tendens en wekte dus de beste wachtingen. Ook het meisjeskoor zong pittig en goed begrip. Liedjes als „Kom me laat ons jagen" (Jan Vrolijk) en ..Middel landse Zee" (W. Carstens) werden met aanstekelijk élan voorgedragen. En dc uitvoering van Ivanovici's „Donauwellen" (Donauzangi was weliswaar nog niet ge heel de techniek ontstegen, maar bete kende toch een heel verdienstelijke pres- De jongere meisjes zongen heel leuk een paar liedjes van Jules de Cortc, waarvan het pittige „Die Forelle" zuiver, der uitviel dan het meer gevoelige „Ik zou wel eens willen weien". Bijzonder voel schik hebben we gehad in het, zich nog steeds sterk uitbreidende, kinderkoor. Deze lieve jeugd zong fris, hartveroverend overtuigd, met héél dui delijke uitspraak. Veel succes verwierven drie alleraardigste liedjes van Annie Schmidt (door C. Ruiter van aantrekke- Agendanieuws Hazerswoude HAZERSWOUDE De jongerenorga nisatie van de Holl. Mij van Landbouw houdt dinsdagavond om kwart vo haar jaarvergadering in het Herv. enigingsgebouw. HAZERSWOUDE De Gereformeerde jeugdclubs houden hun jaarvergadering woensdagavond om half 8 in het Herv. verenigingsgebouw Yuilnisdienst Leimuiden LEIMUIDEN De vuilnisdienst in Leimuiden wordt morgen verzorgd door Bilderdam en Vriesekoop. Vrijdag wordt geen vuilnis opgehaald. lijke melodieën voorzien) en „Het toiver- trommeltje" van H. P. Kluning. Met zul ke krachten in reserve, ziet de toekomst „Looft den Heer" er nu reeds roos kleurig uit De plaatselijke predikanten (gerefor meerd en hervormd) verzorgden respec tievelijk de opening cn de sluiting van deze alleszins geslaagde zangavond. Joh. van Wolfswinkel. Klaverjastoernooi voor dorpshuis Burgerveen BURGERVEEN Vrijdag is een kla verjastoernooi gehouden ten bate van het dorpshuis. Twaalf tientallen hadden ingeschreven. Grote zaal. podium en kleine zaal waren geheel bezet. Voorzit ter D. v. d. Blom dankte allen voor hun enthousiasme. De uitslag is als volgt: 1 Abbenes. 21955 punten; 2 Uit en Thuis. Burgerveen, 21769 punten; 3 Ons Huis A. Nieuw Ven nep. 21353 punten; 4 Ons Aller Belang. Aalsmeer. 21335 pt; 5 Vicon B Nieuw Vennep. 20950 pt; 6 De Westeinder, Aals meer. 20373 pt; 7 IJsclub Vooruit, Bur gerveen, 20348 pt; 8 Ons Huis B. Nieuw Vennep 20189 pt; 9 Uit en Thuis B, Bur gerveen, 19749 pt; 10 Vicon A. Nw. Ven nep. 19626 pt; 11 Uit en Thuis C, Bur gerveen. 19075 pt; 12 Troost, Nw Vennep, 16942 pt. Na de prijsuitreiking volgde nog een grote verloting die netto f 150 heeft opgebracht. BURGERVEEN De Amsterdamse journalist Jan Roelfs die verscheidene keren Amerika bezocht, spreekt woens- dagavond om 8 uur in het dorpshuis Marijke over Amerika. Pater Verhagen en dominee G. Toornvliet op oecumenische jeugdbij eenkomst Voorschoten VOORSCHOTEN Twee grijze geestelijken, pater Leopold Verhagen en ds. G. Toornvliet, hielden zaterdagavond in het Cultureel Centrum een toespraak tijdens een oecumenische jongerenbijeenkomst. Pater Verhagen sprekende over het Kruis, belichtte twee aspecten daarvan. Het kruis is sinds de dood van Jezus het symbool waarmee op aarde alle leed wordt aangeduid. Het maakt ons één met Christus en wie dit geloven kan, is met zijn leven klaar. Hij heeft aansluiting met de Heer. Jezus is de profeet, die het leven aanvaardt, het aanpakt, dep rofeet, die de waarheid spreekt. Het kruis is het teken van het lijden van de mensheid, een lijden, dat er altijd zal zijn en dat we moeten aanvaarden. Het andere aspect is het kruis waar heen de wegen leiden. Christus werd naar de aarde gezoaden om de mensen te leren hoe verder te leven. Een Chris ten is nooit alleen. De kern van onze moeijijkheden is, hoe moeten we ons kruis dragen. Voor de meeste mensen is Christus de Grote, de Ongenaakbare. Zie hem echter in de Olijfhof. Er is geen grootheid en geen schoonheid meer aan Hem als hij daar ligt in doodsstrijd. „Laat deze drinkbeker aan Mij voorbij gaan". De kelk ging Hem niet voorbij, maar er gebeurde Iets waardoor Hij het aankon. En weer zo'n moment: „Mijn God, waarom hebt Gij Mij verlaten". En weer kreeg Hij iets waardoor Hij verder kon. In deze Christus vinden wij onszelf in alle eenvoud terug. We willen van ons kruis af, maar dat kan nu eenmaal niet. Lijden is evenals de zonde een mysterie Weet u waarom u kwaad doet? Het Kruis stormt ln deze dagen op ons af, op de mensen hier in de zaal, ook op hen daarbuiten. Er onderuit komen we niet, maar we kunnen vragen ons kruis wat' te verleggen zodat wc het beter kun nen dragen. Aan de voet van het Kruis vinden we elkaar. Daar gaan we hand in hand verder. Opstanding Ds. Toornvliet sprak over de Opstan ding. „De Heer is waarlijk opgestaan", is niet zomaar een kreet, Christus hing niet alleen aan het Kruis, Hij hing daar samen met mij. Toen hij uit het graf brak, waren wij vrij. De Heer leeft, ik ook. Daarvan dienen we getuigen te zijn als oecumenen. We zijn geroepen om die naren van het leven te zijn. Opstanding betekent voor ons: „Ik heb het leven zo lief omdat ik gekocht ben door Jezus Christus". Over de graven van doden gaat dc roep van Jezus: „Weest Mijn mond, weest Mijn zegenende handen, weest Mijn voeten". Toch is het God, Die het wint in de oecumene. Tijdens de bijeenkomst werden on der meer twee door pater Leopold Verhagen gemaakte liederen gezon gen. Een koperensemble van „Ben- venuto" begeleidde. Diepe indruk maakten de door Frany Faassen ge zongen iedereen, waarbij zij zich zelf op de citer begeleidde. J. van Borselen verzorgde het pianospel. Na afloop werd geruime tijd nog in de foyer nagepraat. St. Jorisplein 4, Alphen aan den Rijn Telefoon 01720-2403 VAN op woensdagmorgen 25 maart a.s. aan de school van 9.30-11.00 uur. De leerlingen moeten vóór 1 oktober 1964 de leeftijd van 6 jaar bereikt hebben. Tijdens de Paasvakantie kunt u zich opgeven bij dhr. M. de Pijper, Burg. Visserpark 2, Alphen aan den Rijn. Tel. 01720-2400. Het hoofd der school, P. J. DE JONG. TER AAR Vanavond wordt de algemene ledenvergadering gehouden ran de coöperatieve tuinbouwveiling. Directeur C. Hoogervorst schrijft in het jaarverslag dat de omzet in 1963 lager is geweest dan in 1962, dat ook al geen florisant jaar genoemd kon worden. Ruim f 100.000 is er minder verhandeld in 1963, tot een totaal bedrag van f 2.615.279.17. Eigenlijk moet de omzet onder normale omstandigheden boven de f 3 miljoen blijven. Ondanks dit heeft de veiling nog een gezonde financiële basis want er is geen verlies geboekt. De winst is in afschrijvingen ten bate der vereniging gekomen. Deze afschrijvingen belopen een bedrag van f 38.250.84, waar mede deg ebóuwen met f 15.168.91 en de emballage met f 10.040.69 de grootste posten zijn. Op de balans vinden we de gebouwen gewaardeerd voor f 288.000,en eer schoeiing voor f45.000. De reserve staat op f33.000,— en het ledenkapitaal op f243.960,58. Uit de toelichting blijkt, dat de gezamenlijke stichtingskosten van f461.000 nu nog op de balans staat bedrag van f 288,000. Contractteelt De contractteelt van tuinbonen heeft minder opgebracht dan men had wacht. 77 leden hadden ingeschreven voor de levering van 300.350 kg en ze konden het bij leverantie maar brengen tot 193.260 kg. Dc contractteelt van snij bonen gaf een wat minder naar beeld, Van het toegezegde kwantum van 65.600 kg werd geleverd 54,557 kg. 41 leden hadden 1.162.000 kg witlofpcnncn besteld. iaar er werd maar afgeleverd 886.109 kg. De fustvoorraad bestaat uit 27.598 kis- n, 11.377 G-kisten en 32.769 zakken. In totaal werd in het afgelopen jaar VOORSCHOTEN Vanavond Gezond heidscentrum. 8 uur: jaarvergadering Oranje-Groene Kruis. Dinsdag. Cultureel Centrum, 8 uur: opening door burgemeester L de Kool an de tentoonstelling van schilderijen plastieken. Dinsdag- èn woensdagavond, Green- ay-theater. 8.15 uur „Look back in anger" Filmliga Dinsdagavond, lunchroom Ligthart, 8 ur: vergadering fotovereniging. Woensdagavond, dorpskerk. 8 uur: bij eenkomst mannenvereniging op G.G. Woensdag, donderdag, vrijdag cn za terdag. Cultureel Centrum: schilderijen plastiektentoonstelling. Donderdagavond, de Werf. 8 uur. bij eenkomst gereformeerde mannenvereni ging. Spreker dr. J. P. I v d Wilde: Problemen rond de Christelijke' organi- fust verwerkt 931.067 stuks. Er is op 192 dagen veiling gehouden. De hoogste omzet was op 14 juni f 48.184,20. Opgenomen is een uitgebreid overzicht over aanvoer en op brengst der produkten- Bij de glasprodukten nemen de tomaten de grootste plaats in met een om zet van f 640.000, daarna volgen dc kassnijbonen met f 340.000. Bij de vollegrondsprodukten zien wc grote cijfers voor de produkten witlof en spruiten, terwijl ook het produkt peulen een belangrijke plaats blijft innemen. In procenten uitgedrukt bestond de omzet voor 75 uit glaspro dukten en voor 38 uit volle grondsprodukten- Schoolcontactavond in Voorschoten VOORSCHOTEN De christelijke School aan de Wijngaardenlaan hield vrijdag een contactavond in het Cultu reel Centrum. Uit alle klassen kwamen kinderen op het podium om alleen of in groepjes iets ten beste te geven: voor drachten, muziek, gewone en ritmische gymnastiek, schetsjes, pantomimes. Het was een bonte afwisseling van program mapunten, die vlot achter elkaar werden afgewerkt en zeer verdienstelijk over het voetlicht kwamen. Tot slot werd door de zesde klas een zangspel: „De Koningskeuze" opgevoerd, onder leiding van de koordirigent, de heer Van Marion. De aankleding (eigen werk van ouders en personeel der school i was prachtig, spel en zang bewezen, dat kinderen meer kunnen dan gewoon een versje zingen. Het programma in zijn geheel viel zeer in de smaak.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 11