Burgemeester boos in de raad van Voorschoten SCHEEPVAARTBERIC.HTEN ffGeschoeid op de leest der mode»] fifoAHecfee LEIDSCHE WOLSPINNERIJ N.V. LEIDEN VROUWELIJKE HULPKRACHT NIEUWE LEIDSE COURANT 10 MAANDAG 23 MAART 1964 'fa-Zu/ceftz, Klassiek en tóch flatteus is dit modieuze mantelkostuum van bijzonder mooie kamgaren. Met dubbele klepzakjes. Rok gevoerd. Raacl Voorhout behandelde de begroting in downsfeer VOORHOUT In de begrotingsver- gaderlng vaa de gemeenteraad waren de heren T. v. d. Geer (KVP) en G. v. d. Tang (Prot Chr.) noodzakelijk absent. De besprekingen waren, evenals de aan bevelingsbrief aan de sombere kant Het begrotingstekort is f 53.000; op "t eerste gezicht echter f 97.000. De heer W v. d. Ploeg, voorzitter van de KVP-fractie. zei in zijn beschouwingen dat de fractie begrip had voor de moei lijke omstandigheden om het ontwerp gemeentebegroting tijdig te kurmen aan bieden. Het samenstellen van een min of meer onaangename taak. De begroting toont dan ook duidelijk aan dat is be sloten de ramingen te beperken tot die uitgaven, waartoe de gemeente zich krachtens voorgaande besluiten had ge bonden, en dat elke wenselijke verbete ring, vernieuwing en dergelijke, achter wege is gelaten. Duidelijk werd hierbij beklemtoond, dat een dergelijke vrij ne gatieve instelling voor elk initiatief dodelijk is en het gemeentelijke leven schade toebrengt Algemeen was de fractie van mening dat ter plaatse van een ware honden plaag kan worden gesproken. Een voor stel werd ingeluid om de hondenbelasting met f 30 per jaar te verhogen. (Later in de vergadering werd dit unaniem aan genomen). Mogelijk is het voor B. en W. een troost, aldus spreker dat de fractie gaarne bereid is haar vertrouwen te ge ven voor dit ongetwijfeld moeilijke be grotingsjaar zo besloot deze afgevaar digde. De heer Adr. Jansze (Prot. Chr.) hield geen beschouwingen; evenwel wenste hjj op te merken, dat in deze gemeente lijke huishouding zuinigheid een eerste vereiste is. Hij begreep niet waarom het Rijk niet wil helpen. De voorzitter, burgemeester P M. F Smolders, was er voldaan over dat de raad het nogal soepel opnam. De nieuwe financiële verhoudingswet, die een rege ling maakt tussen rijk en gemeente is hiervan wel de grootste oorzaak. Voor Voorhout passen de uitkeringen uit het Gemeentefonds niet. Wij hebben grote uitgaven, om 25 km wegen te onderhou den. En hiertegenover staan geen uit keringen uit het Gemeentefonds Er kle ven fouten aan deze financiële-verhou- dingswet. aldus de voorzitter die zeer erkentelijk was voor het uitgesproken vertrouwen. De behandeling van de begroting vergde weinig tijd. De heer L. v. Vliet vond de huur die de politie betaalt voor een gedeelte ge meentehuis. veel te laag. Nu alles zo ver hoogd wordt, meende de heer Prins, dat de presentiegelden van de raadsleden voor de commissies te laag blijven. De heer v. Vliet wilde de post van f 500 als kerstgave aan behoeftigen laten ver vallen. Zij krijgen van andere instanties al wat. Zowel de voorzitter als wethou der De Groot en de heer Huigsloot wa ren het in 't geheel niet eens met deze opmerking. De heren v.d. Ploeg en Prins zeiden, deze uitlating van de heer Van Vliet niet te begrijpen. Allen waren van mening, dat deze post zeker wordt ge handhaafd. De begroting van het woningbedrijf werd z.h.st. vastgesteld. Bij de rondvraag deelde KVP-fractie- voorzitter W. v. d. Ploeg mee, dat de heer J G. Huigsloot voorzitter was ge worden; hij had deze functie wegens drukke werkzaamheden moeten neer leggen. Het grootste deel van deze begrotings vergadering was de publieke tribune ge vuld met een dertigtal leerlingen van de B.N.S. alhier. Soepel lederen dames pump. Een zeer elegant profiel door de aparte snit en het moderne baby- queenhakje. In zwart en rood. Maten 36-41 ...19.90 Léderen herenloafer. Apart model met krokoprint en gesp- garnering. Deze schoen met moderne „torero" hak heeft een uitstekende pasvorm door de elastieken inzet aan de zijkant. In de kleuren zwart en bruin22.90 Profiel lederen herenschoen met „Pirelli" transparant rubber- zool. Het sportieve dubbelstiksel en de gemakkelijke pasvorm maken dit model tot een ideale wandelschoen. Uiterst solide zooibevestiging26.90 De heer De Groot (vvd), kwalificeerde het voorstel als vervelend. Het ophalen van huisvuil zou uit de algemene midde len dienen te worden gefinancierd, maar die zijn er niet. Daarom ging hij er, zijns ondanks, mee akkoord. De heer Vai. Eerde (pvda) zei vastgesteld te hebben, dat de rechten al verhoogd waren zonder dat dit steunde op een raadsbesluit Bur gemeester De Kool gaf toe, dat de tariefs verhoging reeds was ingegaan, uit zorg voor de gemeentefinanciën. Dit ter over brugging van de tijd tussen 1 januari en de datum van het Kon. Besluit Vuil op straat Wat het deponeren van huisvuil op de openbare weg betreft: De Voorschotena ren moetei) er zelf voor zorgen, dat zij een schone gemeente hebben. Volgens de heer V. d. Laan (kvp) zou de tweede em mer juist goedkoper moeten zijn. Het gebruik ervan wordt dan gestimuleerd en de gemeente komt dan toch aan haar trekken. Het voorstel werd na uitvoerige ver dere discussie z.h.st aangenomen, nadat de voorzitter had toegezegd in de loop van dit jaar tussentijds nadere medede lingen te doen met betrekking tot de gang van zaken. De stidhting van 'n protestants-chris telijke ulo-school in „Boschgeest" deed de heer Kamminga (vvd) op merken, dat hij moeite had met dit voorstel. De zgn. ouderverklaring ontbrak hier en deze is toch, naar hem bg naslag van de des betreffen de jurisprudentie was gebleken, ver eist. Verder vroeg hij zich af, of zo'n school in ,3oschge>est" wel op haar plaats zou zijn. Hoe zal de samen stelling van de toekomstige bewoners zijn? Zal er geen intellect verloren gaan, wanneer de ouders uit gemak zucht hun kinderen maar op het ulo gaan doen. Wethouder Schrama deelde deze me ning niet Eerder, vond hij. sturen de ouders hun kinderen vaak naar een mid delbare school terwijl laatstgenoemden daarvoor te weinig intellect hebben. Wat de zgn. ouderverklaring betreft: die kan nu eenmaal niet worden verlangd, omdat „Boschgeest'" nog niet bevolkt is. Daarom mag nu met een verklaring van het schoolbestuur worden volstaan, dat tenminste 24 kinderen de school bij de aanvang zullen bezoeken. Een te elfder ure aan de agenda toege voegd voorstel inzake het verlenen van recht van opstal, deed de stemming in de Zeer elegante damespump van heerlijk soepel leder. Modieus geplooid voorblad en slanke hak. De „gebroken wit" kleur van deze schoen blijft ook dit jaar een van de modetinten. Maten 36-41 29.75 VROOM DREESM ANN Markt- en visserij berichten Visserij 16SO.' kOolvte I 13.60—17, n 16—17. per 100 SC HEVENTN GEN23 maart Visserijbe- kg; gr kabeljauw 99—146. gr koolvis 42—49. richten. Bsommingen trawlloggers: SCH 64 gr leng 50—53.50: per 50 kg: verse haring met 25.000. SCH 30 met 8065. SCH 9 met 15—20. verse makreel 16.80—22.40. Aange- 8270. SCH 233 met 700. SCH 45 met 15.960, voerd 84 kantjes gezouten haring en 17 kant- SCH 61 met 9190, SCH 246 met 26.930 (ge- jes ge,zouten makreel. Notering per kantje: ieeltelijke besomming). Verder waren er steurharing 30—32. gezouten makreel 52— /anmorgen vier kustvissers aan de markt 53. Verwachte aanvoer voor dinsdagmor net te zamen ƒ20.395 aan verse vis. No-gen: van de westkust de trawlloggers SCH teringen per kg: gr tong 7.15—8.10. grm 2 en de SCH 15. Uit de Noord een traw" tong 6.207.20, kim tong 7.16—8.20. tong I loger en de restanUading van de SCH 2\S 8-309.81, H 8—8.50, tarbot I 5.50—6.50, H SCHEVENINGEN. 23 maart Visserijbe- 3 80—4 50. III 2.80—3.30. IV 2-70—3. griet I richten. Totaal aan de markt: 4000 kg tong 2.30—2.70. n 2—2.40. heilbot 3.501.50; peren tarbot. 175 kisten schol. 220 kisten kabel- 40 kg grm schol 20—30, middelschol 23— jauw, 1800 kisten koolvis. 150 kisten wijting. 37.50, kl schol 24—35, grm schelvis 50—55. 50 kisten schelvis. 1340 kisten verse haring schelvis 52—54.50. schelvis I 51—54. n 580 kisten makreel, 50 kiste 15. schar 23—28, wijting gestript 34.50—kantjes steurharing, 14 kantje idem dicht 30—37, bot 8—r raad tot mineur dalen. De heer Fortanier (kvp) had al terstond bezwaar het voor stel nu te behandelen. Daar werd over gestemd, maar alleen de kvp was tegen Dus toch behandeling. Toen de heer Pels (pvda) te kennen gaf, dat de raad wel eens zou kunnen terugkomen van de aan B. en W. ver leende delegatiebevoegdheid deed deze mededeling de voorzitter in toorn ont steken. En dat werd er bepaald niet beter op, toen de heer Pels als zijn mening te kennen gaf. dat bij de heer Pardon geen verwachtingen gewekt waren door de an derhalf jaar durende procedure, maar door zijn contact met de fractievoorzit ters. Bovendien Is de redactie van het voorstel zodanig, dat daaruit de gedachte spreekt: We hebben hier de raad nu een maal nodig". Burgemeester De Kool zei over deze mededelingen zeer ontstemd te zijn. Men moet niet dreigen, maar doen. Zo'n be dreiging accepteer ik niet. Het college heeft dat niet aan de raad verdiend. De heer V. d. Wilde (prot. chr.) zei, dat het geprojecteerde bouwsel naar zijn mening van zodanige allure is, dat het de wijk ten goede zal komen. Hij zei alle voor- en nadelen tegen elkaar te hebben afgewogen en tenslotte bewust ten voor dele te hebben gekozen. Overigens zei hij geen bewondering te hebben voor al les wat vooraf was gegaan. De heer Fortanier (kvp) wilde de zaak tenslotte niet onverkwikkelijker maken dan hij al was en dus niet ingaan op de uitdaging van de voorzitter om de ge uite bezwaren te concretiseren. Dhr. Pels (pvda) zei, nadat de wethouders nadere toelichtingen hadden gegeven, dat hij hoopte, dat het het college duidelijk zou zijn. dat zijn fractie voldoende clementie heeft betracht Overigens achtte hij de verklarin gen van de wethouder afdoende. De heer v. d. Wilde (prot.-chr.) zei er prijs op te stellen de eommissie- ethiek te bespreken, maar dan niet in het openbaar. Er wordt naar zijn mening teveel over wat in de com missievergaderingen wordt gezegd in de openbaarheid gebracht. Het voorstel werd, nadat nog een amen- VOORHOUT De ouders van de leer lingen van de Christelijke school hebben een genotvolle avond gehad. Onder lei ding van het hoofd M. van Capellen wer den twee toneelstukjes opgevoerd. De laagste klassen „Heidi, het betoverde Tiroler meisjes", en de hogere klassen „Bastion Bastiaan". De kinderen moch ten een dankbaar applaus in ontvangst Breestraat 126 HAARLEMMERSTRAAT 158 's maandags gesloten Stationsweg 22 voor de breimodellen-afdeling. Goede vaardigheid in handbreiwerk en de afwerking van handgebreide kleding is vereist. Aanmelding schriftelijk of persoonl. tussen 14 en 17 u. bij LEIDSCHE WOLSPINNERIJ N.V. Zoeterwoudseweg 3LEIDEN HEEFT U EEN KUNSTGEBIT? gebruik dan In Jeder geval prosafe gebitskleefpoeder. Uw kunstgebit blijft de hele dag onbeweeglijk. Prosafe voorkomt bovendien wrijving, dus geen irritatie meerl prosafe gebitskleefpoeder bij apothekers en drogisten f 1.95 per strooiflacon VOORSCHOTEN Zoals wij zaterdag reeds berichtten, was de ge meenteraadsvergadering vrijdagavond voor het overgrote deel gewijd aan twee zaken: de verhoging van de reinigingsrechten en het verlenen van het recht van opstal aan de heer W. Pardon, die aan de Prof. Einsteinlaan een etablissement voor het gebruik van kleine eetwaren wil oprichten. De heer Van den Laan (kvp) vroeg zioh af, of het wel juist is rechten te hef fen voor het ophalen van huisvuiL Niettemin wilde hij akkoord gaan met het voorstel, omdat de gemeente nu eenmaal geld nodig heeft. De voorge stelde tarieven achtte hij billijk. De eerste emmer f 9.60, de tweede f 14.30 per jaar, en voor gezinnen met 4 of meer minderjarige kinderen reductie. dement van de heer Fortanier was verworpen, z.h.st. aangenomen (vvd tegen). Dit leuke ruitje vindt u bij ons en nog veel meer Pas-Tunette creaties! Als ruiten troef is bij uw mode-wensen: dit charmant 4-de!ig garnituurtje, waar van u de artikelen ook apart kunt kie zen. Krimpviije poplin- niet strijken - met ingeweven marine/bleu kleurecht ruitdessin. Heel flatteus gegarneerd met nylon kant! Beha met voorgevormde cups en diep décolleté 6.50 Jupon 7.95 Gordeltje 3.25 Slipje 4.75

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 10