Bouwkampen Hunneschans brengen op orde w DE VORS TELIJKE GESCHENKEN Toekomstmens geheel kaal Zacht met zon Naarden-Kemi blijft gesloten Speciale in de programma s stille week 1&X£lCtZ Duitsers zoeken olie onder zeebodem Tweede Rosenkavalier nog mooier dan eerste ZATERDAG 21 MAART 1964 „Het Zilveren Schor" aan het Veer- se Meer in Zeeland en „De Hunne- schans" aan het Uddelermeer op de Veluwe komen in het nieuws. Deze twee terreinen werden, zoals zich zal herinneren, door koningin Juliana en prins Bernhard bij hun 25-jarig huwelijksfeest aan de Jeugd van Nederland ter beschikking ge steld en in beheer gegeven var Stichting Zilveren Jeugdcentra. Op ,,Het Zilveren Schor" in Zeeland ral het eerst een volledig jeugdcentrum verrijzen. De voorbereiding voor bouw is in volle gang. Het definitieve plan zal binnenkort worden gepubliceerd. Maar „De Hunneschans" zal het actieviteiten kennen. Aan het Uddeler meer zullen in de komende maanden de voorlopige accommodaties (grotendeels van hout) worden ingericht, die ia komende jaren Ihet werk moeten gaan Er zullen op „De Hunneschans" drie werk- of bouwkampen worden gehouden In drie etappen zal de (voorlopige) ac commodatie worden gebouwd. Van 2'1 maart tot 24 april zal een groep van 25 jongeren naar „De Hunnesohans* kamen om daar terreinwerkzaamheden en het opzetten en inrichten van tenten enz. te verrichten. Zij zijn de kwartier makers. Dit kamp zal zeer internatio- welijke studenten van de Nederlandse naai geortenteerd zijn en worden zorgd en geleid door de Stichting Inter nationale Werkkampen. Om reeds bij Over een half miljoen Jaar ls de mens groter dan de twintigste eeuwse aard bewoners. Vooral zijn benen zullen langer zijn. Tegen die tijd is zijn kleine teen waarschijnlijk helemaal verdwenen. Zijn schedelinhoud wordt groter en dé toekomstmens zal een hyperintelligent Dank zij die evolutie is zijn gezicht kleiner geworden en zijn kaak korter en hij zal het met acht tanden en kiezen minder moeten doen dan wij. De mannen zowel als de vrouwen zullen volkomen kaal zijn. Dit portret van de toekomstmens werd gisteren geschilderd door prof, dr. J. Jongbloed, hoogleraar in de fysiologie te Utrecht. Hij sprak ter gelegenheid van de 328ste dies niataüs vap de rijks universiteit in Utrecht over „afkomst, opkomst en toekomst van het mensdom". Een rede die hij zelf een mengsel van werkelijkheid en fantasie noemde. Prof. Jongbloed ging er bij zijn portret van de toekomstmens wel van uit, dat het mensdom zichzelf voor het een half miljoen jaar verder is. niet vernietigd zal hebben. J\JA HET OPLOSSEN van de mist en wolkenvelden komen er overdag flinke perioden van zonneschijn voor waarbij het weer een voorjaarsachtig karakter zal hebben. De temperatuur stijgt hier in het westen tot ongeveer 12 'a 13 graden. In het zuiden werd gisteren al 15 graden gemeten. Een depressie bij de Golf van Biscaye trekt naar het noordoostenmaar het regen front zal niet voor zondagavond onze omgeving bereiken, zodat wij voorlopig weinig of geen neerslag verwachten. Het zal tot op heden het zachtste weekeinde worden dat 1964 lot nu toe heeft gebracht. ZON EN MAAN Zondag 22 maart: zon op 6.38, onder 18.56; maan op 12.20, onder 4.12. Maandag 23 maart: zon op 6 36, onder 18 58; maan op 13.20, onder 4.59. Zaterdag 28 maart: volle maan. HOOGWATER SCHEVENINGEN 22 maart: 9.39 v.m.; 22.38 n.m. 23 maart: 11.20 v.m.; n.m. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur Kopcnhager Ah er deen Londen windstil 11 Dagverblijf via examenstuk dit werkkamp het doel van beide jeugdcentra (ontmoetingspunt te zijn voor de jeugd) tot zijn recht te laten komen zullen ook vijf Antilliaanse leer lingen van de r.k. kweekschool uit Schijndel aan dit kamp deelnemen Tweede bouwkamp Dezelfde stichting verzorgt van li juli tort, 1 augustus een tweede bouw- kamp, 25 man sterk en van 21 tot 29 augustus zullen 24 mannelijke en v li'o rmerveer h a n dliaa ft genomen besluit In tegenstelling tot de verwachtingen van de directie van Naarden-Kemi wordt de sluiting van het talloliebcdrbf te Wormerveer gehandhaafd. Gisteren heeft het gemeentebestuur van Wormer veer besprekingen gevoerd op het mini sterie .van economische aaken in Den Haag en gisteravond had ten gemeente huize te Wormerveer een bespreking plaats tussen het Wormerveersc ge meentebestuur en een drietal directie leden van Naarden-Kemi. Na afloop van de bespreking deelde men namens het gemeentebestuur van Wormerveer mede, dat de sluiting van het bedrijf niet opgeschorst wordt, maar gehand haafd wordt. Coaster Jan Brons thans verloren De 500 ton metende Nederlandse kust vaarder Jan Brons, die een tiental dagen geleden in de buurt van de Ierse haven stad Waterford op de rotsen liep, is als verloren opgegeven. De Nederlandse sleepboot Titan, die het schip weer vlot heeft trachten te slepen is gisteren uit Waterford vertrokken. Christelijke Studenten Vereniging voor lopig de laatste hand aan de werk zaamheden leggen. Dan zal „De Hun neschans" de beschikking hebben over een tijdelijk dagverblijf van 18 bij 7M> meter en over twintig tenten voor elk vijf personen. Een bijzonder initiatief is dat van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf. In de maanden juli en augustus zullen ruim 3000 leerling-timmerlieden in alle delen van Nederland een houten bouw- sgment als examenstuk moeten maken. Die segmenten zullen tezamen het grote houten dagverblijf van 27 by 16 metr voor „De Hunneschans" gaan vor men. Daarin komen twee stafkamers, twee slaapkamers, keuken, toiletten en douches. Er zal in het komende seizoen niet alleen gewerkt worden op „De Hunne sohans", want er zullen ook enkele ontmoetingen worden gehouden. Aller eerst komen jeugdige werknemers ran Sphinx-Céramique uit Maastricht aan de beurt. Voorts zullen waarschijnlijk rond Pinksteren jongeren van de r.k. ..Pax Christl"-beweging en van de or ganisatie „Kerk en Vrede" een ont moetingskamp houden. In de eerste helft van augustus komen studenten van Amerikaanse colleges naar het kamp om deel te nemen aan het zgn. experiment om internationaal te leven in Holland. De heer P. Verhoeff is aangesteld als hoofdleider van de kampen op „De Hunneschans". Agenda Staten-Generaal week vergaderen. Ze behandelt dan de wetsvoorstellen tot tijdelijke verhoging van do omzetbelasting op sigaretten en van het bijzonder invoerrecht op ben zine. Verder staat de assooiatie-overeen- komst tussen de E.E.G. en een aantal Afrikaanse staten op de agenda. De Tweede Kamer komt pas op dinsdag 14 april weer bijeen. Ondanks protest seksuele uitleg voor televisie Ondanks het krachtige protest van een groep van tachtig menser met aan het hoofd een Lutherse predikant, neeft een Deense arts. voor de televisie ge durende vijentwintig minuten seksuele voorlichting gegeven aan kinderen van veertien tot zestien jaar. De arts. dr. Hoffmeyer. legde de Deense schoolkin deren uit. waar en hoe men aan voor behoedsmiddelen kan komen. Hij toonde zelfs met tekeningen hoe met deze mid delen moet worden omgesprongen en de kinderen werden voorts gewaar schuwd, dat geen enkele methode volko men veilig is. De scholieren werd te vens verteld, dat zij voor nadere inlich tingen naar hun dokter of de speciale institutben voor sexuele voorlichting moesten gaan. Dr. Hoffmeyer hamerde steeds weer op de hoogst nare aspecten van onge wenste zwangerschap. Het programma was het laatste in een reeks ran uit zendingen over biologie. De Lutherse predikant protesteerde tegen dit programma omdat een derge lijke voorlichting in de ogen van kinde ren slechts „het licht op groen zou zet ten voor vrij geslachtsverkeer" Het bewuste programma is eerder deze week 's avonds laat voor de ouders uit gezonden, opdat die er een oordeel over zouden kunnen vellen. Een groot aan tal kranten heeft de uitzending verde digd, onder meer door er op te wiizen dat hierin de woorden werden gespro ken. doe de meeste ouders niet kunnen vinden wanneer zij met hun kinderen over seksuele problemen praten. Commentaar NTS zendt drie opera's uit De programmacommissie van dc NTS heeft besloten van het Holland Festival 1964 drie opera-opvoeringen uit te zen den en mogelijk nog een uitvoering van het Nationaal Ballet, een kamermuziek concert en een concert van de Wiener Philharmoniker. Besprekingen over ballet en concerten zijn nog gaande. De opera's, welke t.z.t. op het scherm zullen komen zijn: „The Monk's Play, crossing the River", een nieuw werk van Benjamin Britten voor drie solis ten, koor van negen mannen en drie jongens, kamerorkest en orgel; de Levecq", D\ meeste omroepverenigingen hebben voor de stille week spe- cialc programma's voorbereid. Voor- Guillaume^LandrT Jjean al KRO en NCRV zullen hun uitzen- verhaal van Guy de dingen aanpassen. Maupassant, geschreven listen en de opera „Le serment", van Alexaner Tansman. Eerstgenoemde opera wordt uitge voerd door een Engelse groep. De pre- i het werk gaat enkele weken uitvoering voordat het Holland Festival begint in Amsterdam Londen. Voor het Europese vasteland radio kunt u betekent de opvoering in Nederland dus een première en voor de televisie zelfs een wereldpremière. De beide andere opera's zijn één- akters en worden opgevoerd door de Nederlandse Opera. Wij maken u attent op enkele pro gramma's, welke u wellicht wilt vol gen. Morgen, zondag, zendt de AVRO om Hilversum 2 de volledige Om 7 uur geeft de IKOR een tele visiereportage van een dienst in de Oud-katholieke Paradijskerk te Rotterdam. De NCRV biedt om 8.45 uur een schilderijenfilm over het leven van Christus, om 9.15 uur het programma „Doorlopend verraaad" en besluit met een kort concert te geven door het Amsterdams Kamer orkest. de Mattheus Passion in op zaterdagochtend is er bij de KRO geven, uit. Bij de NCRV- tot 10 uur gewijde muziek en over- om 9 uur 's avonds luis- denking, om 2 uur in het jeugdpro- Itijd te ondspel der Graft. Tweede Paasdag tv.-voetbal Op de middag v dag zal de NTS c portage geven van het Nederlandse West-Duitsland, in de Tweede Paas- en rechtstreekse re de wedstrijd tussen jeugdelftal tegen het kader UEFA-jeugdtoernooi, dat de KNVB ter gelegenheid van zijn 75-jarig bestaan organiseert. Deze wedstrijd wordt in Apeldoorn gespeeld en door Aad van Leeuwen van commentaar voorzien. Extra uitzendingen van „Sport in beeld" zullen op andere wedstrijden dit toernooi de aandacht vestigen. door Guillaume vz Het CVK zendt v: middags van 5 tot 6 bed in de Geref. kerk te Bunnik uit. De AVRO zal in deze week haar ge wone morgenwijdingen vervangen door het hoorspel „Christus Rex" van H. M. Lloyd, eerste uitzending maandagoch tend om 9.35 uur. Om 4 uur kunt u naar de eerste van drie Overdenkingen in de Stille Week, uitgesproken door ds. J. Over- duin voor de NCRV-radio, luisteren, 's Avonds om 8.15 uur hoort u dan het hoorspel „Gesprekken met Nico- demus", waarover wij u al meer ver telden. Woensdagavond om 8 uur NCRV: vierde Passiestonde uit Utrecht en om 8.35 uur een uitvoering van de Mat theus Passion van Theile. Donderdag middag om 6.30 uur (stereofonische uit zending) zingt het NCRV Vocaal En- s en Adr. Dijkzeul en 's avonds van de televisie des io.4ö tot 1 uur Paaswake, een kerkelijke het Avondge- uitzending uit Kerkrade. pulaire klassiekenradiokamerorkest en soliste 20.30 De laatste zaak van Com missaris Middlebury, detective-hoorspel 21.40 Bric Brac, cabaret 22.00 Buur- mans krant 22.20 22 25 Boekbespreking 22.30 Nws 22.40 Kruispunt; godsdienstig 21.10 De Rar Deze uitzendingen zijn te venvachten scmble de „Little Negro Passion" 1 op donderdag 26 maart 's avonds van Ernst Koster en om 8 uur kunt u bij de 11.05 tot 11.10 uur. zaterdag 28 maart NCRV nogmaals luisteren naar een van 11 tot 11.05 uur, woensdag 1 april uitvoering van de Mattheus Passion van 10.40 tot 10.45 uur en vrijdag 3 onder leiding van Kurt Thomas, met april van 10.20 tot 10.25 uur. als solisten Josef Traxel (Evangelist), De wedstrijd op Tweede Paasdag kan Heinz Rehfuss (Christuspartij), de so men zien tussen 4.30 en 6.15 uur. praan Ingeborg Reichelt, de alt Marga Höffgen, de tenor Lode Devos en de bas Horst Günther. Op het tweede televisienet zendt de NCRV dan tussen 8.30 en 10 uur de men Marcus Passion van Telemann in z'cn Zwitserse uitvoering uit. De KRO zendt op de ochtend van Goede Vrijdag om 9.40 uur het Réquiem Fauré uit en ook in de midda vanavond Prinses Beatrix Op dinsdag 31 maart a.s. zal m prinses Beatrix kunnen horen in een NTS-uitzending, gewijd discussiebijeenkomst van de Neder landse Jeugd ter gelegenheid van de Nationale Herdenking 18131963, te vecq gewijde muziek, evenals de AVRO. houden in het Rotterdamse Rijnhotel. s Avonds kunt u om 7,20 uur bij de Hilvers De NTS geeft van deze bijeenkomst KRO luisteren naar een uitvoering van een rechtstreekse reportage, 's Middags de Johannes Passion van Bach en op bijbel 9. tussen 2 en 4 uur. Hilversum II om 7.30 uur naar een 10.00 Inlc Ter afsluiting van de Nationale Her- Avondmaalsdienst in de Doopsgezinde denking zal prinses Beatrix, voorzitster kerk te Barsingerhorn, uitgezonden pUb]iCati( van het Nationale Comité, een rede door de VPRO. Aansluitend 20 minuten stemvork uitspreken. Jan de Visser zal bij de Goede Vrijdag-poëzie, samengesteld reportage toelichting geven. door Ed Hoornik. NCRV; 19.30 Barend de beer 19.35 Laste. TV-film. NTS; 20.00 Journaal en weerover- zicht. NCRV: 20.20 Memo 20.35 Stiefeeen en zoon, TV-spel 21.15 Hoe bestaat 't: De Trampoline: populair wetenschappelijk programma 21.45 Dagsluiting. NTS: 21.55 Journaal 22.00—23.30 Eurovisie: Interna tionale Eurovisie Songfestival 1964 te Ko penhagen. Programma voor zondag Vlak bij de Nederlandse grens op de Noordzee voor het eiland Borkum gaat bet Duitse Noord zeeconsortium een po ging wagen olie van onder de zeebodem boven te halen. Op het ogenblik worden de voorbereidingen getroffen een volgende maand te starten proefboring. Het Amerikaanse boor eiland Mr. Louie ligt al gereed op de uitgezochte plaats. Doel van deze actie is volgens in siders de Caltex, die ook klaar staat een zeeboring, de loef af te steken. Zoals bekend laat deze Amerikaanse maatschappij op het ogenblik het uit Amerika gekomen booreiland Mr. Cap Wilton Fijenoord gereed maken. Waarschijnlijk volgende maand zal het naar de Duitse bocht worden gesleept, waar de boring plaats zal hebben. De Duitsers zijn echter nummer één. Terwijl het verdrag van Genève. waarbij de toewijzing van het continentale noord- zee-plateau aan de verschillende landen (Engeland, Nederland, Duitsland. Dene marken. Noorwegen en België) wordt ge regeld, nog steeds niet is goedgekeurd, zijn zij begonnen. Nu al hebben zij ge zegd dat geen oliemaatschappij op hun terrein mag komen opereren. Dat de Duitsers een flinke kans op succes aan wezig achten, blijkt wel uit het feit dat in Kiel thans wordt gewerkt aan de bouw van een tweede booreiland. De ge hele operatie zal honderd miljoen DM kosten. In de legerplaats Ermelo is gis termiddag voor het front van de troep de bronzen erepenning voor menslievend hulpbetoon uitge reikt aan de 21-jarige dienstplich tige korporaal F. Besouw uit UtrechtOp 14 september van het vorig jaar heeft hij op het station tn Vleuten met gevaar voor eigen leven de tienjarige Beppie de Jong van dc spoorbaan afgehaald vlak voor een met grote snelheid naderende trein. Natuurlijk mocht ook kleine Beppie bij de plechtige prijsuitreiking aanwezig zijn, waarna ze op de arm. van korpo raal Besouiv even poseerde voor dit plaatje. J ournalisten-cao goedgekeurd Het bestuur van de Stichting van den Arbeid heeft gisteren de collectieve ar beidsovereenkomst voor dagbladjourna listen 1964 goedgekeurd. had kunnen veronderstellen, moeilijke partij formidabel zong. Dit rztcht 8.15 Geestelijke liederen Morgenwijding 9.00 De Platen- Nws en waterstanden. KRO: ng Hoogmis 10.05 Palm wij ding. uit 1942 13.30 Strijkkwartet: moderne rmuziek 14.45 De hand ing 14.50 Reportage le dat de tweede uitvoering Richard Strauss' Der Rosenkavalier, die de Frankfurter Opera gister avond in de Rotterdamse Schouwburg gaf, nóg mooier zou worden dan de eerste! De Generalintendant Harry 'Buckwitz had wel gelijk met zijn op merking op de persconferentie, dat beide voorstellingen van elkaar ver schilden. De regie van Otto Schenk had ook zoveel soepelheid, dat ze de eigen persoonlijkheid van de hoofdfiguren in haar waarde liet en zich er afstemde. En er stonden twee opmerkelijke persoonlijkheden op het podium: Erika Schmidt als de Mar- schallin en Manfred Jungwitrh als m Ochs. Zij beiden beheersten de •stelling, die toch één groot, be wegelijk geheel bleef. Erika Schmidt, maakte van de Marschallin de rijpe, geresigneerde vrouw een ideale crea tie, door haar mooie, rijke sopraan- stem èn door haar zich niet scherper gekarak teriseerd wensen dan in de uitbeel ding van Manfred Jungwirth, die met zijn prachtige bas deze vocaal 11 Hij betrapte zich er de volgende dagen zelfs op, dat hij af en toe naar haar uitkeek. Er verliepen echter nog een paar weken, eer ze kwam en hij meende al, dat ze het vergeten Pas op een van de laatste mooie dagen in het najaar zag hij haar met een roeiboot de rivier oversteken. Een zoele wind, een lente windje leek het bijna, ruiste door het hoge riet. Het water blikkerde in het lioht van de stra lende zon. De lucht was blauw. Een paar meeuwen scheerden rond de oudo tjalk, langszij zijn woonark, waarop Tjeerd aan het tim- :n was. Hij lag daar erg mooi, een beetje verscholen in een diepe bocht van de schier ein deloze rietvelden aan de monding van de rivier, die bij het dorp achter de dijk een halve kilo meter breed was. Maar niet zo mooi als hel lijkt," zei hij, toen het verpleegstertje even op het voorschip was gaan staan en rondkeek. „Het is hier te open naar het noordwesten en daar komt juist de wind vandaan als het stormt." En hij vroeg haar of ze een kop koffie by hem kwam drin ken. „Ja, als jet het klaar hebt Ze ging op :n stapel nieuw hout zitten. Rooie Tjeerd had altijd koffie klaar als hij in boord was. Hij dronk nooit iets anders. „Hoever ben je met je nieuwe ark?" Het schoot al op, zei hij. Hij hoopte het dak erop te hebben voor het slecht weer begon te worden. .Maar ik weet niet of me dat zal geluk ken Met een zaag in de hand ging hij bij haar zitten, nadat hij twee kommen koffie, een pot suiker en een kannetje melk beneden had gehaald. „Ik schiet niet zo erg hard op." Ze vond, dat hij het toch heel goed deed. ,En je bent nooit timmerman geweest? Dan moest ze hem wel bewonderen. En dan was het hem ook niet kwalijk te nemen, dat hij niet zo erg hard opschoot. „Nee," zei hij, kortaf. Hij had bedoeld, dat het hem meer moeite kostte dan iemand met twee goede handen. En dat had hij eigenlijk haar willen horen. Maar ze scheen het door KLAAS VAN DER GEEST niets bijzonders te vinden. Daarom begon hij er nog eens over. „Hij is net een grote jongen die geprezen wil worden," dacht ze bij zich zelf, toen hij haar uitlegde hoe hij de balken op maat moest za gen en dan aan het ene eind een pen en aan het ene eind een pen en aan het andere een gat maakte. Natuurlijk begreep ze niet wat een pen-en-gat verbinding was, maar ze be greep best wat hij bedoelde. „Waar heb je dat geleerd?" „Ik heb het van scheepstimmerlui afgekeken, Maar hij had zioh zelf moeten leren hoe hij het met één hand kon doen. En daar scheen zij helemaal niet aan te denken, zodat hij er op het laatst niet langer over kon zwijgen en terwijl hij zijn verminkte pols liet zien, zei dat het voor hem natuurlijk veel moeilijker was dan voor anderen. Ze haalde echter alleen even de schouders op. „Nou ja. Dat prikkelde hem. Een beetje bits vroeg hij wat ze eigenlijk kwam doen. Hij keek naar het bootje waarmee ze de rivier over geroeid was; het schommelde zacht langszij van de tjalk. Heel vaag verwachtte hij, dat ze zou zeggen wat andere meisjes, die bij hem aan boord ge weest waren, ook gezegd hadden: dat ze het zo leuk vond om te zien hoe hij in die oude ark woonde, of dat ze al zoveel van hem gehoord had en hem daarom wel een wat beter wilde leren kennen. Maar hij vergiste zich. Ze kwam niet om hem of om zijn ark te zien. Ze kwam over Jakob Thomsen praten. „Over wie?" vroeg hij, op een toon alsof Ja kob iemand was die hij heel lang geleden wel eens ergens ontmoet had, daarna volkomen uit het oog verloren, en aan wie hij zelfs nooit meer gedacht had en er ook geen prijs op stel de hem ooit terug te zien. Maar zo gemakkelijk kwam hij van dat ver pleegstertje niet af. Ze keek hem aan alsof ze heel goed wist wat er in hem omging, al stond zijn gezicht strak als een masker. „Over Jakob of over Marthe", zei ze. Even was Rooie Tjeerd teleurgesteld, diep te leurgesteld. Er mochten in de loop van drie, vier jaar heel wat meisjes zijn geweest die ach ter hem aan gelopen hadden, er mochten zelfs heel knappe en heel aardige, lieve meisjes bij zijn geweest, er was er geen geweest voor wie hij iets meer dan de gewone belangstelling had gekoesterd. En waarschijnlijk had hij tot op dit ogenblik ook voor dat verpleegstertje weinig belangstelling gehad. Als hij haar na die ene keer bij Jan Boetjes, de reder, niet teruggezien .had, zou hij zelfs niet meer aan haar hebben gedacht. En toen hij op die late avond met haar in de trein zat, was hij zich er ook nog niet van bewust geweest, dat hij iets in haar zag, toen hij er zich de volgende dagen op betrap waardoor die belangstelling werd gewekt. Zelfs te, dat hij soms naar haar uitkeek en zich er dus wel rekenschap van moest geven, dat ze bepaalde, zij het dan vage gevoelens in hem op wekte, had hij zich daartegen verzet. Toch was het alsof er plotseling een wolk voor de zon schoof, een donkere schaduw over het helder blauwe water van de rivier gleed en het ruisen van de wind door het hoge riet iets onheilspel lends kreeg, toen ze daar op die mooie namid dag laat in de herfst met hem samen op een stapel nieuw hout aan boord van de oude tjalk zat en hem vertelde, dat ze alleen gekomen was om over Jakob te praten. Hy keek haar aan en in zijn openhartige blauwe ogen onder de ruige wenkbrauwen zou ieder ander waarschijnlijk alleen wrevelige ver bazing, ongeduld hebben gezien. Maar zij zag er verdriet in. een verdriet zo groot, dat het niet onder woorden te brengen was en waartegen hij zich al heel lang wanhopig verweerde. Ze legde een hand op zijn arm. (Wordt vervolgd) wès de landjonker en vuilpoets! omdat deze twee figuren in feite de ook de verhoudingen tussen alle an dere personages ineens beter be paald. Maria Kouba vocaal minder mooi dan Regina Sarfaty, was een veel levendiger Octavian, terwijl Annik Simon van de Sophie een heel pril en teer maar wat koel persoon tje maakte. Vocaal deed zij niet voor Sylvia Stahlman onder! In de overige rollen was geen wijzi ging gebracht behalve dat Harald Adler nu de partij van de Italiaanse zanger had overgenomen (geen on verdeeld succes!). Maar alles was boeiender, had meer sfeer en of schoon de tempi weinig verschilden, zat er meer vaart in het geheel. Alleen hebben wij dit keer het orkest minder kunnen waarderen. Wolfgang Rennert liet eigenlijk steeds te hard spelen, overstemde dan de zangers, waardoor de verstaanbaar heid van de tekst niet bevorderd Maar daartegenover stond als groot pluspunt het sterke meeleven van de uitverkochte zaal. Nu kwamen de ovaties los. Zo werden beide voorstellingen van Der Rosenkavalier een grote gebeur tenis in het muziekleven van ons land. Ze werden óók een les, name- regie, in zang en actie, in directie, in discipline. Dan te den- Ncdcrlandse Opera, die door gebrek aan interne discipline langzaam maar zeker haar liquidatie tegemoet gaat! Dra. H. E. Kokee-van den Berge Overeenstemming c.a.o. tuinbouw veilingen werkgeversvereniging voor de tuinbouwveilingen, en de werknemers organisaties te weten de Ned. Chr. Be- ambtenbond. de alg. bond Mercurius en .k. bond van personeel in handel, hebben overeenstemming bereikt over lieuwe cao per 1 febr. voor het per soneel werkzaam bij de veilingen. Ten en van de invoering van de vrije zaterdag bleek in eerste instantie geen overeenstemming mogelijk. Tenslotte hebben partijen elkaar gevonden op de volgende resultaten: 1) Salarisverhoging van 10 pet.; len vallen en 2> Uitbreiding van de vakantie tot 15 erkdagen; 3) Invoering van 52 vrije halve dagen, aarvan ten minste 26 op zaterdag zullen vallen en Uitbreiding van de uitkering bij ziekte en ongeval; drie jaar doorbetaling het nettoloon voor ieder personeels lid dat tenminste één jaar in dienst is. V d jee i muziek helft interland Nederland 15.45 Lichte tage 2c helft interland voetbalwedstrijd België—Nederland 16.40 Lichte gram. CONVENT VAN KERKEN: 17.00 Leger des Heils-dienst 18.00 Negro Spirituals 18.10 Kerkorgelconcert 18.30 Gij badt op berg alleen, voordracht-progra Geestelijke liederen indlezi mg; Zon- lijke liederen 20.00 Nws 20.08 Meditatie. KRO: 20.15 Koren en instrumentaal en semble 20.40 Klass gram 21.00 Maaltijd te Middernacht, hoorspel 21.30 Klass ka mermuziek 21 50 Moderne gram 22.00 Wis- sewassenlicht programma 22.20 22.25 Boekbespreking 22.30 Nws 22.40 Avondgebed 22.50 Dw hel. reisbeschrijving Retourtjes 23.30 Pian ziek 23.55—24.00 Nws. Hilversum II, 298 ir groene zilië 23.05 10.00 Kinderc 17.00 Het Gelac 5 Geestelijk levi Schip ±14.10 Vervolg igelie van Mat- cntaal kwintet ortrevue. IKOR rubriek i ikvlak van kerk en cultuur. VARA: 17.30 V d jeugd 17.50 Nws, sportuitslagen en sportjournaal 18.30 Licht ensemble en zangsoliste 19.00 Bij nader Inzien, journa listenforum 19.40 Vrij entree, cabaret. AVRO: 20.00 Nws 20.05 Licht orkest en zangsolisten 20.50 Chansons 21.20 Amus 21.45 Iluizer Kamperfoelie. Modi ballet 22.40 Actu (gr) telten 23.11 TELEVISIE CVK: 17.00—18.00 Gereformet dienst. NTS: 19.30 Weekjour Journaal 20.00 Sport In beeld. V Programma voor maandag ;n SOS-bei Gass gram 7.35 Sportuitslagen van zater- iag 7.45 Radiokrant 8.00 Nws cn NCRV- ied 8.15 Gewijde muziek (gr en opn) 1n'~ Sangerknaben (gr) 8.45 iek (gr) 9.00 Muj theologische etherleerganf gram 12.20 Zeven keer de rische reportage 12.20 Mee d huisvrouw m het Woord: 11.05 Lichte 12.53 Gram. eventueel aktualiteiten Nws 13.15 Licht instrumentaal en- e 13.45 Lichte orkestmuziek (gr) Schoolradio 14.35 Klass pianoconcert 15.00 Herhaling wedstrijd Opsporing :ht. van donderdag 12 maart jl Vocaal ensemble 16.00 Jezus steeds klass moder lieder 17 0n .15 V d jeugd 17.31 gram v d teenager, 17.50 Regering.ulteen- Muftaire^KapejglS SSSSÜ 18.20 Uitzending van de Katholieke Volks partij. Kaarten op tafel, een uitzending over politieke zaken, die de aandacht verdienen 18.30 Klass en moderne gram 7inUn^yn^11' 292 m- AVR°: 7.00 Nws 7,10 Ochtendgym 7.20 Lichte gram 8 00 Nws 8.15 Programma-overzichtf aanslui- iek (gr) 9.00 Ochtendgym ).10 De •n uzi el 9.15 Klass Lichte V d huisvro gsolisten (gr) 9.35 Christus Rcx, hoorspel 'O-5" V d kleuters li.Oo w 12.00 Licht ensemble met ;e.' of gram 13 25 Beursbericl 'klass™' ZangsoIi; (gVrÏ4.50aVooXchkt 154 Markus Ge0rgnaph(lipp Thiemann* (g® Y..S. Padvinders 17.15 Lichte grai ir 18.00 Nieuw 18 20 Amateur; Licht 14.00 Piani 17.50 Mili i Ope, Kun;

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 7