Onvergetelijke avond dankzij jonge Russische dirigent Fijne kleurstellingen op de modeshow van De Groot SCHUDEL's CITROEN Felle brand in huis aan Noorderstraat Prostitutie Amsterdam een continubedrijf 196! CtKUWE LEIDSE COURANT 3 VRUDAG 20 MAART 19M NV. DE CONDOR - DISTILLEERDERIJ - LEIDEN Agenda voor Leiden en Den Haag Vrydag School Lammenschansweg 6 (tegen- Vlül iver gercf. kerk), 8 uur: Contactcommis- Kinderbescherming Leiden treken, prof. mr. I. A. Diepenhorst, loogleraar aan de V.U. te Amsterdam, .Waarheen met onze strafrechte- ijke sancties?" Pieterskerk, 7.15 u: retraite en avond- naalsviering Herv. studentengemeente; a afloop muziek van Collegium Musicum, de consistorie. Volkshuis, Apothekersdijk 33, 8 >idse Smalfilmliga, Utrechtse smalfil- ners vertonen hun films. Boerhaavezalen, 8.30 uur: opening ten toonstelling schilderijen, beeldhouwwerk n grafiek door de heer J N van Wes- era, dir. De Lakenhal. Gebouw Rapenburg 8, 8 uur: afdeling éiden-Oegstgeest Ver. voor Intern, lecbtsorde, mr. A. C. A. Dake drukken uit de Sowjetunie". Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: du laagse Comedie met Mesaillance. Den Haag: Diligentia, 8 uur: Yonty Jolomon, piano. Zaterdag Warenmarkt: standwerkersconcours. Herv. Jeugdgebouw In den Moriaen, rier loriaansteeg 2, 7.30 u.: sociëteitsavond 'ranse stijl, chansons van Jos van Stel- be 'ook Geref. Jeugdhuis, Br eestraat 19, 8 ve( Seref. Jeugdcentrale, filmavond. all Zuiderkerk, 8 uur: concert Jeugdka- -tt- nerorkest Leiden, solisten Leny Stevens •Ridderhof sopraan en Henny Ravestein iooL Bordes station, 1. 45 uur: afd. Leiden n~ fed. Chr. Reisvereniging, vertrek leltocht Meyendel, Rijfhoek en Bierlap. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 aagse Comedie met Het donker is licht enoeg. Den Haag: Gebouw K. en W., 8 led. Opera, Don Carlos. Maandag Stadsgehoorzaal, 7.15 uur. Chr. lengde Zandvereniging Ex Animo, uit- oering van de Matthaeus-Passii lerman de Wolff, generale repetitie. Huys Over 't Hoff, Gerecht 10, 8 u... 'j"1' fd. Leiden Kon. Ned. Natuurhist. Ver» jjj^niging, dia-avond. on Stadhuis, 2 uur: gemeenteraadsverga- lering. De Doelen, 8 uur: Lei da Amateurfoto- rafenvereniging, W. Maschhaupt ovei tst# Dia's van Leidse foto-amateurs". Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur. de> fed. Comedie met Mary, Mary (besloten oorstelling). Den Haag: Willemskerk, 7 uur: Kon. r angvereniging Excelsior m m.v. Resi- jen entie-Ork-est, Haags Matrozenkoor en Wisten, uitvoering Matthseus-Passion. Residentie-Orkest in LEIDEN Stadsgehoorzaal, 7.15 uur: Chr. Ge_ Ijjknengde Zangvereniging Ex Animo, uit roe ring van de Matthaeus. Passion o.Ijv. lerman de Wolff Gebouw voor chr.-sociale Belangen, ude Singel 236, 8 uur: afdeling Leiden led. Chr. Bond van Overneidspersoneel, r>ndssecretaris W. Wieringa oevr enige ictuele punten, o.a. ziektekostenregeling het rijkspersoneel en pensioenwet- Bving: bestuursverkiezing. Zomerzorg, Stationsweg 35a, 8 hereniging van oud-leerlingen der Am- achtsschool. causerie over Auslraliê loor H. A. van Luyk, vertoning van films 1 Stationsplein, 8 uur voorm.: afdeling leiden Ned. Chr. Reisvereniging, auto- pjcht naar metaalwarenfabriek Brabantia. Rest. van der Heijden, 3.15 uur: Leids# nssurantieclub, mr. J. van Someren poeiale verzekeringswetten. Wykgebouw Maranathakerk, L. Mors- [jpeg, 8 uur: Chr. school voor slechtho spraakgebrekkige kinderen, ouder avond, onderwerp: „Vooizorg, zorg lazorg ten bate van het slechthorende praakgebrekkige kind". Stadhuis. 7 tot 8 uur: zitting Bouwfondj 'ed. Gemeenten. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 oneelgroep Ensemble met De Klaploper. Den Haag: Willemskerk, 7 uur: Kon. Zangvereniging Excelsior mm.v. Resl- entie-Orkest, Haags Matrozenkoor e klisten, uitvoering Matthaeus-Passion. Den Haag: Diligentia, 3 uur' Giuseppe lelmi, cello, mm.v. Mario CaperalonL •iano. Woensdag Snouck Hurgronjehuis, 8 uur: K. en O - tirsus „Inschakeling van de gehuwde rouw in het arbeidsproces" (o.l.v. dr. P Thoenes). Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur. led. Comedie met Het sprookje van de Wolf. Donderdag Kleine zaal Stadsgehoorzaal, 8 uur: He denavond Leny Stevens Ridderhof so- *aan en Loek Stevens piano Rest. Van der Heyden, Breestraat 85, uur: afdeling Leiden Ned. Reisvereni- fing, jaarvergadering. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur. Haagsche Comedie met Othello Zaterdag .Rijksmuseum van Natuurlijke Historie, kamsteeg 2, 2,30 uur: afdeling Leiden ton. Ned. Natuurhist. Vereniging, excur- naar zoogdiercollectie en collectie ig Dubois. Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19, 8 uur; Geref. Jeugdverband, Paaswijding. Herv. Jeugdgebouw In den Moriaen, ïoriaansteeg 2, 7.30 uur: jongerensocië. eit, diavertoning over het vluchtelingen- perk in Noord.Oostenrijk, toelichting kevr. dr. E. A. Francken-Duparc. Den Haag: Kon. Schouwourg, 8.15 uur. Saagsche Comedie met Mesaillance Den Haag: Gebouw K. en W.. 8 uur: Het Nat. Ballet, Pavlova-herdenking. Schevenlngcn: Op Gouden Wieken. 8.15 ir: toneelgroep Studio met De wijze Kater. Welke aptoheekT Geopend voor spoedeisende gevallen spotheek Re ijst, Steenstraat 35, telefoon LEIDEN Het zal de talrijke K. O.-'leden gisteravond wel onmidel- lijk bij de mysterieuze inzet van Tsjaikofski's vijfde syfmonie duidelijk geweest zijn, dat ditmaal voor de 'lessenaar een dirigent van zeer bijzon dere gaven stond. Deze vijfde symfome kennen we natuurlijk allen heel goed. Het is muziek waarmee men misschien dweept wanneer men zeven tien is, doch waarvan men later de wat oppervlakkige en gemakkelijke bewogenheid gaat inzien. Men raakt er wat op uitgekeken, al blijft zo'n symfonie onder de handen van een groot dirigent steeds een boeiend stuk muziek 'dat het goed 'doet. We weten, dat de muziek van Pjotr IljitsJ ln de Sowjetunie zeer hoog geschreven staat, hetgeen eigenlijk zonderling is omdat ze, volgens de leer van Marx, uitdrukking geeft aan levensmoeheid en melancholie van kwijnende, burgerlijk-kapitalistische menleving, die haar einde voelt naderen. Het hart schynt echter ook in Rusland sterkere argumenten te bezitten dan de rede en dat geldt in elk geval nog jonge Moskouse dirigent Gennady Roshdestvensky. Zoals hij deze symfonie bracht, zo gespannen en toch zakelijk, gaaf, zonder vals pathos en toch zeer mee slepend, met schaarse doch zeldzaam ontroerende climaxen (aan het slot van deel II en in de finale bijv.), zo martiaal in de finale, met zulk een bezeten tempo in doorwerking en coda en toch niet overspannen en al tijd vervuld van dansende ritmiek, zo hoorden we het nog nooit. We geloven niet, dat landgenoten van de componist zijn beste vertolkers zijn beginsel, doch in dit geval zouden we bijna menen dat dit de manier is, waar op Tsjaikofski gespeeld zou moeten wor den, althans ln onze tyd. Hulde aan het Residentie-Orkest, dat de dirigent zo schitterend en met zoveel animo in alles volgde. Alleen het koper had soms enige moeite, het klonk in de finale ook wat te laag. Is men in korte tijd zoveel discipline zoveel eigen visie aan een orkest weet op te leggen, moet men een orkest leider van ongemene aanleg zyn. Zó willen we ook Tsjaikofski's zesde nog weieens horen onder deze Rus! Na deze sterke indruk viel de solist, Uto Ughi uit Italië en 18 jaar oud, aanvankeiyk wat tegen in Dvoraks nogal lange vioolconcert in a. Zijn overigens fraaie instrument had neiging te ont stemmen en dit, gevoegd bij een begrij pelijke podiumvrees, speelde hem par ten. Het octaafspel klonk wat sommige hoge tonen mislukten. Geluk kig wist de stellig zeer begaafde solist zich spoedig te herstellen en tamelijk briljante finale van dit concert toonde hij zich een virtuoos van bijzon dere allure. Zijn samenspel met het orkest verliep niet altijd feilloos, al werd ook dit gaandeweg beter. Hij oogstte een hartelijk applaus. Zijn warme lyrische toon in het langzame deel heeft op nog de meeste indruk gemaakt. Als besluit van deze merkwaardige avond speelde het orkest „Les chansons dróles" van de ons volledig onbekende Russische componist Rodion Sjedrin, een geestig werkje, virtuoos van orkestratie, gebouwd op een soort razende Prokofjef- ritmiek, vol ongewone klankeffecten en burleske verrassingen, kortom bijzonder geraffineerde amusementsmuziek. Waarschijnlijk verklankt deze Sjedrin beter dan Tsjaikofski de vrolijke sfeer van de toekomstige Sowj et-mens, wanneer alle economi sche en politieke obstakels verwij derd zullen zijn; toch zal Tsjaikofski waarschijnlijk langer op de concert programma's blijven voorkomen. Onder de leiding van Roshdestvenski echter klonk ook dit vuurwerkje gelofelijk briljant. We hopen, dat we deze dirigent nog vaak en met zeer gevarieerde programma's in Leiden zullen mogen horen en zien optreden, zijndirigeerkunst zal velen tot voor beeld kunnen strekken. De toehoor ders toonden zich na afloop zeer geestdriftig. Dr. J. van der Veen TUSSEN DE BLADZIJDEN Marilyn Monroe CAMERA (alleen woensdag) Men kent de tragische levensloop vai filmster Marilyn Monrqe. een aardig meisje, dat door Hollywood tot het sym bool van de seks werd gemaakt, waarbij uitsluitend het succes gold en al het dere terzijde werd geschoven. Het einde was zelfmoord. Men ziet vijftien fragmenten uit films, waarin Monroe een rol speelde, van een bijrolletje in „All about Eve" tot haar optreden in „Something's got to give", de LEIDSE brandweer bluste snel (Advertentie) Tredfort Tapijt' 120 breed 27.50 p.m. Alle kleuren voorradig Ook zeer geschikt voor trappen VRAAGT PRIJSOPGAAF! W. J. Zirkzee (Advertentie) Een week lang elke dag de bloemetjes buiten gezet Zes dagen per week feestvieren is - met alle waardering voor een optimistische levenshouding - wel een beetje veel van het goede. Toch zijn er mensen die elke dag - week in week uit - in letterlijke zin de bloemetjes buiten zetten, en wel de marktkoopman en de straathandelaar die bloemen verkopen. Bloemen verlevendi gen het straatbeeld en vormen de kleu- rigste hoek van de markt. Zij dragen in belangrijke mate bij tot de gezelligheid die zo kenmerkend is voor dit allervoor- deligste koopcentrum - waar de prijzen altijd laag zijn, waar het publiek vrij kan kijken en vergelijken en waar iedereen elke dag opnieuw een enorme keus heeft. „Uitzoeken maar 1" is een typische markt- term en dat betekent inderdaad: vrij zijn in kiezen en keuren uit het beste dat van uw gading is. OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD en apotheek Van Breest, Smallen burg. Leiderdorp. De Oegsgeester-apo- theek op zondag 22 maart gesloten van 6 tot 24 uur. Camera (2. :n en intriges (18 jaar); woensdag: The Marilyn-Monroe-story (18 jaar). Lido .(2.30, 7 en 9.15 uur): Zorro blijft Zorro (14 jaar). Luxor (2 en 8 uur): Cleopatra (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Sappho, de Venus van Lesbos (14 jaar); maandag tot met woensdag: Hellegebroed (14 jaar). Studio (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De grote stilte (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De ge heimzinnige ruitenvrouw (18 jaar). Tentoonstellingen Academiegebouw, Rapenburg 73: ten toonstelling Van der Heyden, van 28 febr. tot 25 maart Openbare bibHotheek Reuvens, Bree straat 27: maandag en woensdag van 1- tot 5.30 en van 7 tot 9 uur, dinsdag van tot 5.30 uur, vrijdag van 10 tot 5.30 eD in 7 tot 9.30 uur en zaterdag van 9 tot uur; openingsuren filiaal Plantage 6 nsdag 3.30 tot 5.30 uur, donderdag 1 tot 8.30 uur en vrijdag van 10 tot 12 uur. openingsuren filiaal lagere school Obrechtstraat: dinsdag en donderdag van 6.30 tot 9.30 uur en zaterdag van 1 tot voor de Jeugd woensdag van 2 tot 5 uur; jeugdbibliotheek Plantage 6 maandag en dinsdag van 4 tot 5.30 uur woensdag van 12 tot 4.30 uur en zaterdag 12 tot 4 uur, vrijdag voor ouderen 6.30 tot 8.30 uur; jeugdhonk Zwarte Pad, Marnixstraat 102: vrijdag van 3.30 >t 5.30 uur De Lakenhal: 200 affiches uit de pe riode 1887—1917 (tot 20 april). Boerhaavezalen: Lente-tentoonstelling in schilderijen, beeldhouwwerk en gra fiek, exposanten: Marry Hoving, Jolanda Mulder, Frans de Wit. Vincent van Mas- trigt. Hans Barends. Ernst Nagel en Pie- in Delft (van 21 maart tot 10 april, dag. geopend van 10 tot 6 uur). Wassenaar: Kunstzaal Heuff Hoflaan 7: tentoonstelling schilderijen Adrian Stahlecker en keramiek van Jan Ooster man (van 9 maart tot en met 26 maart, dag. van 1017 uur en woensdagavond van 8—10 uur, 's zondags gesloten). Rijksgoedkeuring voor clubhuis Roodenburg LEIDEN De voetbalvereniging Roodenburg heeft de toezegging ge kregen, dat de rijksgoedkeuring voor de bouw van een clnbhnis op het sportcomplex Noord nog ln maart kan worden tegemoetgezien. Dezer dagen ontving ook de gemeente Leiden de rijksgoedkeuring voor de bouw van een noodkleedgebouw. Het gaat er dus werkelijk naar uitzien, dat Rooden burg, dat sinds 1939 zijn domicilie in de Leidse Hout heeft, nog de komende competitie over een ruimere hulsves ting en speelaccommodatie kan be schikken. film, die zij niet heeft kunnen voltooien. De fragmenten zijn met vakmanschap gemonteerd tot een objectief verslag, waaraan de romantiek gelukkig ont breekt. Voor wde onderscheidingsvermo gen bezit een leerzame documentaire. (Tragisch) Minnaressen en intriges CAMERA Een aantal groten der Franse film, onder wie Siimone Signoret en Jean Paul Belmondo, is opgetrom meld om hun bijdrage te leveren aan „Les amours célèbres" (Minnaressen en intriges) maar het resultaat is lang niet zo groot als de namen doen vermoeden, vinden wij. Ook het brede scherm en de kleuren hebben daar voor ons niet veel aan kunnen veranderen. Wat onsamenhangend zijn vier grepen gedaan uit (historische liefdesverhalen. Men ziet bijvoorbeeld Lodewijk de Veer. tiende tevergeefs in actie om een liefje van een ander af te snoepen. Dan zjjr er twee actrices, een jonge en een oude re, die elk haar reohten op dezelfde man menen te hebben; er is een Beierse her tog, die tegen de wil van zijn vader met een schoon meisje uit het volk trouwt en ten slotte is er een ouder wordende minnares van adellijke lieden, d.ie maai één oplossing ziet om dc jongeman, van wie ze na al haar escapades echt is gaan houden, voor zich te behouden: ze laat hem vitriool in de ogen gooien Gegadigden voor een film als deze weten nu wel waar ze aan toe zijn. Ons vermochten deze vier langdradig uitge sponnen verhalen niet te boeien. Cleopatra LEIDEN, Gistermiddag omstreeks half vijf Is brand uitgebroken i bovenwoning van een pakhuis de Noorderstraat (nr- 11), nabij het complex van de gemeentereiniging LEIDEN Met een heel mooie collectie deux-pièces, japonnetjes e (enkele) mantels bracht modehuis De Groot gisteren in restaurant Van der Heijden een vleugje lente- en zomersfeer bij het Leidse publiek. Vooral de serie pakjes was uitgebreid en gevarieerd. Dat laatste lag niet zozeer aan de gebruikte stoffen (wollen jersey, kamgaren, tweed en linnen waren fa voriet) als wel aan de bijzonder fijne, verrassende kleurstellingen. Voor de verticaal gestreepte chemisier-japonnen was dikwijls katoen gebruikt i kragen) De jersey pakjes hadden bijna alle luwe rok, waarop cngetailleerde (tot /en boven of ret op de heupen reiken de) jasjes werden gedragen. Dikwijls hadden de jasjes een horizontale streep- verwerking in afstekende tint, hetzij op heup-, hetzij op borsthoogte. We zagen bijvoorbeeld een witte deux-pièces met kleurige ingeweven strepen rand op het kraagje en langs de zoom van het jasje. was overigens een voor dit genre vaak gebruikte tint, evenals bleu dere pastelkleuren. Apart waren serode en olijfgroene jersey deux-pièces met antilope voorpanden van de jasjes. De linnen en kamgaren (ook wel ga bardine) exemplaren waren veelal van dubbele knopenrijen, zakjes of klepjes op heup. en borsthoogte, (soms) splitjcs in de zijnaden en reverskragen, de laatste nu en dan doorlopend in de moderne, diepe punt Kleuren: veel grjjs i marineblauw, ccriscrood en steenrood. >gnac en mosterd. Moderne epauletten zagen we onder ieer op een grijs katoenen pakje; het battle-dress-effect was bereikt bleu wollen jersey pakje met bloezende rug. Een groene tricel japon zonder kraag ouwen en met vaag aangeduide taille deed door de motieven oosters marineblauwe astralon jipon met wit zandlopervormig voorpand had midden- rij blauwe knoopjes als was het een doorknoopjurk. Provence De specialiteit van modehuis De Groot, kleding gemaakt van de kleurige stoffen de Provence was ditmaal heel mooi. Origineel en gedistingeerd waren de bon- Provence-randen verwerkt, bijvoor beeld langs zoom en sluiting van een (verder effen) doorknoopjurkje in prin- cesselijn (poplin), als brede tailles van strandjaponnen (waarvan één met drie- De vermoedelijke oorzaak is gele gen in een oliekachel, die niet goed functioneerde. De woning liep zeer ernstige brandschade op. het pak huis kreeg vrij veel waterschade. De bouwpolitie onderzoekt of de bo venwoning nog geschikt is o worden opgeknapt. De felle, uitslaande brand trok veel belangstelling. Aan beide zij den van de Langegracht verdrongen de mensen zich om niets te van de metershoge vlammen die uit de woning naar buiten sloeg» brandweer, die op een zeer alarme rende melding enkele minuten vijf met groot materieel uitrukte, greep het vuur o.m. aan met de velspuit. De brandweer is tot kwart voor acht bezig geweest met het nablussings werk. nadat men de ..vuurhaard' spoedig na aankomst had weten te localiseren. De inboedel ging het grootste deel in vlammen op. Er deden zich geen persoonlijke gelukken voor. „Deinende dobbers - buigend split" draait in Leiden LEIDEN. Op woensdag 25 donderdag 26 maart draait in de grote zaal van „Den Burcht" de film „Dei nende dobbers buigend split". Deze anderhalf uur durende kleurenfilm dc eerste hoofdfilm over dc Neder landse sportvisserij. In januari leefde de film zijn première in sterdam. Op beide data is er slechts één stelling, nl. om acht uur 's-avonds, onder auspiciën van de Hengelaarsbond Leiden en Omstreken. „Deinende dobbers buigend split" geeft een totaalbeeld van de Nederland- :c sportvisserij. Het vissen op snoek, zoekbaars, baars, zeelt, karper, voom (met vaste stok, werphengel en vlieghen- gel), brasem en platvis, wordt gedemon streerd door experts als Tan Schreiner, Van Onck. Klaas Wories. Cor van Beur den, Jos Peelers, e.a. Consulent Rembrandtwijk LEIDEN De centrale kerkeraad van de Herv. Gemeente heeft ds. J. Poort, predikant van de wijkgemeente Kooi- wijk, benoemd tot consulent van de wijk gemeente Rembrandtwijk. In de achter liggende anderhalf jaar is ds. J. M. D. den Berg dat geweest. We noemen tenslotte een pantalon Dze pepitaruit en een helderrode linnen mantel, die over een wit evcrglaze ja ponnetje zonder mouwen maar met epau letten werd gedragen. Kapsels en make up op deze zeer geslaagde show wi Hans van Bellen. gouden verlovingsringen Constant Love Anjer Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten en zonder kostenverhoging. LUXOR Over de film Cleopatra is al het nodige in onze krant geschreven. Wie zin heeft een Amerikaanse domme juffrouw als de Egyptische koningin Cleopatra, wier schoonheid het Romein se rijk inderdaad deed wankelen, te zien paraderen, kan naar Luxor gaan. Hy zal dan vier uur lang een soort corso allerlei vergulde zaken zien voor bijtrekken, totdat hU zyn ogen er niet - bij kan openhouden van de ver veling. Rex Harrison speelt Caesar als de geroutineerde acteur, die zich in dc wonderlijkste situaties thuis weet te voe len. Richard Burton figureert voor Mar os Anton ius. (Verguld schouwspel). De geheimzinnige ruitenvrouw TRIANON Richard Condon heeft at geschipperd met zyn fantasie, de huidige stand van de wetenschap op het vlak van hypnose en psychologie en zyn aversie tegen alles wat communist is. Zo ontstond de roman „The Manchu- rian candidate", naar welk boek de ge lijknamige film („De geheimzinnige rui tenvrouw") is gemaakt. Een sergeant uit het Amerikaanse leger word op een subtiele en geraffi neerde w}jze tot moordenaar gemaakt. Willoos werktuig van de Russische in lichtingendienst en zijn moeder, die ook in het complot biykt te zitten. Dit soort films boezemt angst in. Men gaat zich onwillekeurig afvragen of een en ander inderdaad mogelijk zou kunnen zyn. En verder het propagandistische tintje tegen Rusland en China. (Koude oorlog), Sapphole Venus van Lesbos REX (tot maandag) Dwaas verhaal met mooie meisjes als priesteressen-in - opleiding, die niet veel anders doen dan dansen en muziek maken. Het verhaal tje is zo weinig origineel, dat elke zin hier verder er eigenlyk één teveel is. U raadt het al: een van de meisjes is door een boze koning als echtgenote beloofd aan een al even boze generaal, maar gelukkig wordt zy nog juist op tijd in de armen genomen door de edelmoe dige knapperd, die de slechte koning wegjaagt. Er is natuurlyk niet vergeten zo af cn toe een robbertje te vechten. (Tsjongc, tsjonge). Het hellegebroed REX (maandag t.m. woensdag) „Het hellegebroed" bestaat uit een vader en vier zoons, die een zeer gevreesde roversbende vormen. Daar ze toch in de buurt van het Wilde Westen zyn, be sluiten ze en passant maar even een sheriff, met wie ze nog een rekening hebben te vereffenen, uit de weg te Na bezit te hebben genomen van het dorpje van de sheriff, is het wachten op hem. Als hij ten slotte verschynt, bij gestaan door een groep burgers, ontstaat er een verwoed gevecht, waarin natuur lyk het onkruid vergaat. In „Het Hellegebroed" wordt vreseiyk veel geschoten, de schone maagden ont breken niet en bovendien is het geheel overgoten met een kleurrijke saus. (Wild-west). Zorro blijft Zorro LIDO Men moet het ons maar niet euvel duiden, maar we hebben niet het geduld opgebracht de film „Zorro blijft Zorro" langer dan een kwartier te be- kyken. Hij bleek vervaardigd volgens aloud recept: aohtereenvolgingen en schermpartyen. Onze held wint het na tuurlyk steeds opnieuw. is werkelijk uitsluitend iets voor de liefhebbers van het genre. Zy kunnen schijnbaar nooit genoeg van krijgen. (Verkleed schermen). De grote stilte geprolongeerd. Een indrukwekkende c atle, die op volwassen en serieuze wyze de seksualiteit aan de orde stelt (Indrukwekkend). Christenvrouwen Leiden-zuid-west LEIDEN Op de maandelijkse bijeenkomst van de Christenvrouwen bond, afdeling Zuid-West, die gisteravond in de bovenzaal van de Bevrij dingskerk veel belangstelling trok, heeft majoor A. M. Bosschardt gespro ken over het goodwill-werk van het Leger des Heils in donker Amsterdam. Alvorens het doel en de velerlei facetten van het Heilswerk in de oude binnenstad van Amsterdam aan een nadere beschouwing te onderwerpen, vertelde majoor Bosschardt haar aandachtig gehoor op welke wijze en tot welk doel Het Leger des Heils in Engeland werd opgericht Zelf voorko mend uit een arm vaderloos gezin, waarvoor hij reeds op 10-jarige leeftijd mede een schamel inkomen moest helpen verdienen, werd de stichter van Het Leger des Heils, William Booth, op jeugdige leeftijd bewogen door ds armoede in East-End-Londen. vrouwen en meisjes als het ware een continubedrijf uitoefenen. Ook on der deze vrouwen en meisjes, aldus majoor Bosschardt, tracht de good- will-dienst van het Amsterdamse Korps niet zonder succes vaak de boodschap van God te brengen. Zij worden geholpen een andere le vensweg te vinden. Na op 15-jarige leeftijd tot de Metho- distenkerk te zUn toegetreden kreeg hij de hiervoor vereiste studie te hebben volbracht op 30-jarige leeftijd een her derlijke taak. die hij grotendeels benutte Tiet enkele vrijwillcrs van dc Mc- thodistenkerk in het rijke West-End het Evangelie onder de paupers in East-End te verkondigen, niet allen in woord doch ook metterdaad. Uit deze Oost-Londensc inwendige zen ding werd in 1878 het Leger Des Heils geboren, dat in 1887 ook in ons land zyn intrede deed. Na een overzicht te hebben gegeven van de vele werkzaamheden, die het Nederlandse Leger des Heils sinds dien naast de Kerken verrichtte, telde majoor Bosschardt. dat het Am sterdamse Korps er in 1948 een geheel v stuk werk bij nam en wel het good-willwenk, dat zowel de Evangelisa tie-arbeid als de sociale zending ging omvatten. Hierbij ging het goodwill- korps uit van het feit. dat in buurten opvallend veel a-sociale toestanden heersen, de relatie van mens tot God cn de relatie van mens tot medemens totaal verbroken zijn. Bizar In de oude Amsterdamse binnenstad q. „donker Amsterdam" hebben niet le van de ruim 30.000 bewoners iets et de z.g. onderwereld uit te staan, doch plukt wel ruim 20% direct de vruchten le zonde, hetgeen het gevolg is van het feit, dat naar schatting 73" van dc bewoners buiten elke Kerk staat en geen God kent. Hier treden, aldus spreekster, zonden openlijk naar voren, een bizar openbaarheid. die echter het nut heeft ook openlijk bestreden te kunnen wor- ia het goodwillwerk. Met frappante cijfers toonde spreekster aan, welk een grote taak hier te wachten staat. Zo hc-b- ruim 500 gezinnen met 3 tot 4 kinde- slechts een één-kamerwoning, viert het concubinaat er hoogtij en zwerven door „donker Amsterdam" dagelijks ruim daklozen, die niets bezitten, veelal de drank verslaafd zijn cn in het gunstigste geval slapen in logementen of de tehuizen van het Leger des Heils. In het kort belichtte majoor Bos schardt het grote probleem van de prostitutie, die in genoemde buu' t openlijk wordt bedreven en wel in naar schatting 7000 huizen. Naar schatting bezoeken per dag zo'n 20.000 mannen deze huizen, waar DE DAG DAT DE REGEN KWAM Aan „de dag dat de regen kwam" is een schoon lied gewijd. Izegrim- men uit Regenland-Nederland zul len de dagen, da* de regen uitbleef prefereren. Dè remedie voor deze nurksen: een goede regenjas die zyn man netje staat bij elke depressie en ook bij stralend weer stéat! Speel mooi weer in een van onze spor tieve korte jasjes, poplins of in een wat klassiekere topcoat. Speel mooi weer elke dag, ook als de regen komt Vanaf 69,50. Opvolger ds, Hubeek LEIDEN De centrale kerkeraad van de Leidse Herv. Gemeente heeft het groot-moderamen gemachtigd de predi kant met wie ds. W. J. H. Hubeek. voor ganger van de Ver. van vrijz. Hervorm den Leiden-Oegstgeest, voornemens is een standplaatsruil aan te gaan. weer te beroepen op een predikantsplaats voor bijzondere werkzaamheden. (Wie deze opvolger is, kan nog steeds niet worden gepubliceerd red. N.LCJ»

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3