i '■mvm Interieur stimulans en beeld van levensstijl „Strozak in kazerne afschaffen'' Appèl voor woninginrichting - Ruim 3?3 miljoen uit Kinderpostzegelactie Waarde der huiselijkheid Ind. studenten klagen over onveiligheid ffiherqolven1 Nog eens een quiz met Kulenkampf Kunstenaars komen aan huis met tentoonstelling IS VRIJDAG 20 MAART 19S) F het Kopenhaagae TivoH wordt zaterdag de internationale finale van het Euro visie liedjesfestival 1964 gehouden. Televi- kijkend Europa kan weer al of niet ge nieten van de prestaties van de vocalisten en er over redetwisten of het oordeel van de jury's juist is geweest Hier zien we de rivalen. Boven van links naar rechts Tim. Nelly en Tony uit Span je, die Garacola zingen; Björn Tidmand uit Noorwegen die „Sangen om Dig" laat ho ren; Nora Nova uit Duitsland met „Man ge- wöhnt sich so schnell"; Sabahudin Kurt uit Zuid-Slavië, die „Zivot je sklopio krug" zingt en Anneke Grönloh met „Jij bent mijn le ven". die de eer van Nederland moet hoog houden, In het midden van links naar rechts Gi- gliola Cinquetti uit Italië, die het met ,.Non ho l'Eta" zal proberen; Robert Cogoi uit België met „Pres de ma riviéra"; de Noor se Arne Bendiksen, die ..Spiral" zingt; de Portugees Antonio Calvario, die „Prière" ten gehore zal brengen en de Deense Lotte Waever. die nog niet precies weet wat ze zal zingen. warum?"; Romualo (Monaco), die zal vragen „Ou sont-elles passées?"; Lasse Martenson (Finland), die „Laiskotellen" zingt; de Luxemburgse Hughes Aufray. die zal laten horen „Des que le printemps re- vient": de Engelse Matt Monro, die beschei den „I love the little things" zal waar ma ken en de Franse Rachel met „Le chant de Mallory". Heidemij zendt vier deskundigen naar Indonesië De Koninklijke Nederlandse Heide maatschappij maakt bekend dat zij de Indonesische regering van advies zal dienen tot uitbreiding van de voedsel produktie op Sumatra en Borneo, zoals door mechanische rijstbouw en kleine let: landbouw, zoals teelt van mais, cas en sojabonen. De Nederlandse regering is dn beginsel bereid bij te dragen de kosten van een onderzoek van v... O" deskundigen der Heidemij. gedurende vier maanden. De opdracht is resultaat cJgj van het bezoek van president-directeur ™ir. C. Staf en directeur ir. A. Franke. Ir. Staf heeft twee maal een onderhoud gehad met president Soekarno. Volgens ir. Staf heeft Indonesië geen gebrek bekwame mensen maar wel groot tekort aan hulpmiddelen. De overbevolking een groot probleem en het transport wordt steeds moeilijker. Bovendien wordt er bijna geen mais of sago meer gegeten sedert men rijst is gaan beschouwen en statussymbool. Ook Sabena in opgaande lijn Evenals ettelijke andere luchtvaart maatschappijen heeft de Sabena in 1963 zulke gunstige transport-resultaten ge boekt. dat zij in 'n communiqué de ver wachtingen uitspreekt dart het tekort over het afgelopen jaar aanzienlijk minder zal zijn dan in 1962. De Belgische maatschappij vervoerde 13.8 procent meer ton/km imet Ihaar thans uit 56 toe stellen bestaande vloot. Daarvan maken zes grote Boeing en negen Caravelle- straalvliegtuigen deel uit. Het aantal pas sagiers steeg met zeven procent tot bijna 1 miljoen. De beladingsgraad bleef even als in 1962 gehandhaafd op ruim 61 procent. Als het voorjaar nadert, doet, de traditie getrouw, de stichting Pro paganda Woninginrichting weer een appèl op het Nederlandse volk, zich rekenschap te geven van de waarde der huiselijkheid, in casu van een goed en bij de sfeer van het gezin passend interieur. De winkelzaken zullen zich daar binnenkort bij aan passen en tonen, wat de moderne v dustrie kan bieden. Ook door andere activiteiten, zoails tentoonstellingen en voordrachten, zal die Stichting belangstelling trach ten op te wekken. Evenzeer de traditie volgend, werd gisteren in Amsterdam (en dart voor de twa-ailifde maal) eer bijeenkomst gehouden met represen tanten van maatschappelijke organi saties. industrie en handel alsmede de n de aandacht op het v jaarssbreven van de SPW te vestigen. Hier zelde de voorzitter van de Stich ting, de heer N. Spaan, dat zich wat de meubelseotor in de woninginrichting aangaat, in de na-oorlogse jaren sterke tendens heeft voorgedaan, niet alleen naar het moderne meubel, maar :n in de laatste tijd zelfs vooral, het antieke en het quasi-antieke. I Vooral in de Ver. Staten heeft men gro- Weer een record-opbrengst De Kinderpostzegelactie blijkt voorgoed het hart van het Neder landse volk te hebben gestolen. Hoe wel er in de afgelopen winter weer verscheidene liefdadigheidsacties de verkoop van Kinderzegels en -prent briefkaarten hebben doorkruist, heeft deze verkoop alweer een recordop brengst gehad en wel ruim f 3.300.000, dat is drie ton meer dan verleden jaar. Het Nederlands comité voor kinder postzegels is uitermate dankbaar voor de prachtige medewerking van het Neder landse volk, want elke cent komt ten goede aan het misdeelde kind. In die dank betrekt het comité vooral de on derwijzers en de schooljeugd, die weer zo ijverig in de weer zijn geweest. Er deden 8.300 scholen mee met ruim 550.000 leerlingen. De kinderen overtrof fen hun prestaties van verleden jaar, want zij verkochten 140.000 zakjes kin derzegels en 110.000 mapjes prentbrief- Ecn woord van waardering ook voor de plaatselijke comité's (men telt er nu bijna 300) die voor meer dan een miljoen aan postzegels en kaarten verkochten en voor de loketambtenaren van de PTT, die nog eens voor een half miljoen aan zegels aan de man brachten. De opbrengst van de totale verkoop^ we dat deze steeg van f 50.000 in via 1 miljoen in 1953, 2 miljoen in 1957 en 3 miljoen in 1962 tot het huidige bedrag in 1963. r werd ditmaal voor in totaal 1.191.556 aan postzegels verkocht, de toeslag daarop bedroeg f 2.344.440.85 en deze komt dus ten goede aan de kinde- i. Bijna een miljoen leverde voorts nog de verkoop van prentbriefkaarten op. Dat geeft allemaal goede hoop voor de volgende actie die in oktober begint. schoon 3,3 miljoen, bewijst, hoe hard iedereen in de weer is geweest met ko pen cn verkopen. Vergelijken wij nog even de groei var de opbrengsten door de jaren heen, dan Geen beroep op buitenlandse botermarkt te industrieën opgebouwd voor de fa bricage van namaak oude stijlen, v voor men zelfs tegen vergoeding i bels uit musea mag copiëren. Opmerke lijk is daarbij, dat men deze namaak zelfs heeft uitgebreid tot het fabriceren van verstelbare kantoorlessenaars, waaraan men zowel zittend als staande kan werken, en deze vinden nog be hoorlijk aftrek ook. De Westduitse Industrie legt zich toe op een andere stijl van imitatie var oude meubel, n.l. door het vervaardigen van de zgn. „houtwormmeubels". En deze quasl-oude meubels betwisten elkaar, tezamen met het moderne m bel, de voorrang, betoogde prof. dr. L. C. Jaffé, hoogleraar in de moderne kunstgeschiedenis te Amsterdam in een geestige voordracht, welke hij met licht beelden verrijkte. Functioneel Men spreekt tegenwoordig gr n het functionele meubel, maar in dien men zich tot de stoel bepaalt is deze door de eeuwen heen functioneel ge weest, angezien het zitten vroeger een geheel andere houding was dan thans, nen niet meer met rug of nek op de leuning steunende onderuit hangt, inplaats van fiks op het gebruikelijke onderste deel van de rug te zitten. Een meubel dankt zijn vorm dus aan zijn funktie en alleen slecht is het meu bel, dat dit niet doet en dus, misschien vanwege toegepast snobisme, in feite „oneerlijk" is. Het verschil van zitten eertijds en nu kan men het best vergelijken wanneer oude schilderijen bekijkt: bij de „Schuttersmaaltijd" in de 17e eeuw wan delde men 'onder het eten genoeglijk rond. In de 18e eeuw ontstond het echte huiselijke familiediner, waarbij men op rechte stoelen om de tafel zat en tegen woordig ligt men in luie stoelen met de „televisiemaaltijd" op schoot. Het interieur Is by de levensstijl aan gepast. maar kan ook een bepaalde styi stimuleren. Prof. Jaffé is ervan over tuigd. dat het moderniseren van de wo ning ook de bewoners tot andere levens houding en betere aanpassing by de tyd i zijn waarden brengt. Het antieke meubel op zichzelf past echter heel goed in het moderne inte rieur. evengoed als de sfeer van oude boeken er welkom en aanvullend schept een goede herinnering en het is waardevol door de eigen stijl, welke het voert, mits het een verantwoord functioneel meubel is. Levensgevoel De kunstcriticus K. L. Elno uit Eind hoven voerde in zijn inleiding aan, het hedendaagse meubel veel minder kwestie is van historische of moderne materialen, doch van al of niet produktiemethoden, dan wel van modern levensgevoel. Hij noemde het kenmerken voor het huidige levensgevoel, dat opnieuw gaat vragen naar van de dingen, naar de bronnen herkomst, naar socialisering en naar ont hechting aan afstervende tradities. Voor het moderne meubel en vormgeving geldt in de eerste plaats de woongewoonten in het dagelijkse leven, de gemakkelijke hanteerbaarheid, de weinig Ingewikkelde vorm en de ruimte lijke werking zijn er gevolgen van. Heel duidelijk werd deze middag wel, dat de mens zijin interieur niet moet vormen naar voorschrift, maar naar eigen smaak en keuze, er hier mede zijn eigen stempel op drukkend. Goede voorlichting daarbij blijft natuurlijk indien nodig, ook wenselijk. Nieuwe N.V. voor supermarkten Met een maatschappelijk kapitaal van f 1 min. is opgericht de Algemene ga rantiemaatschappij voor de financiering van bedrijfsobjecten N.V. in Rotterdam. Van dit kapitaal is f 200.000 geplaatst en volgestort in contanten. Oprichters zijn de N.V. Rotterdamsche electricirteits maatschappij v/h H. Croon en Co., de N.V. aannemingsmaatschappij Gebr. Van de Luitgaarden, beiden te Rotterdam, WEK A N.V. (groothandel in levensmid delen) te Aalten alsmede Lundia N.V. (fabriek van winkelinveiïtarissen) te Varsseveld. Zij nemen elk voor f 50 000 deel. Een der oprichters verklaarde desge vraagd dat de onderneming zich gaat bezighouden met het bouwen en inrich ten van supermarkten. Inmiddels zijn reeds een tiental van deze winkels ge reed gekomen en afgeleverd. In het voorlopig verslag op de defen siebegroting van de Eerste Kaïner plei ten vele leden voor het totaal afschaf fen van de strozak in militaire bedden. ZU wensen moderne, hygiënische matras, sen voor onze militairen. Verder wensen zij betere verwarming in een aantal ka zernes alsmede voorzieningen met dou ches, omdat dienstplichtigen in de prak tijk slechts eenmaal per week collectief naar een badgelegenheid kunnen gaan. Tijdstip en frelkwenrtie van baden moet aan de dienstplichtigen worden overge laten, 2vinden déze leden van de Eerste Kamer. Een der leden vond het nodig, gezien aanzienlijke prijsstijgingen, de soldij der dienstplichtigen verder te verhogen. Het was vele leden opgevallen, dat dienstplichtig kader na een beperkte op leiding evenveel verdient als beroeps- personeel met breder kennis en erva ring. Zij vroegen of de regering dit re delijk acht. Beroepspersoneel by de parate troe pen vervult bepaalde zware functies, die niet zelden twaalf werkuren per dag ver gen. Van dit personeel wordt, naar me ning van vele Eerste Kamerleden, veel gevergd door nadhtoefeningen en oefe ningen in het buitenland. Zij zouden het niet onredelijk vinden indien de rege ring hiervoor een compensatieregeling De Indonesische minister van verde diging, generaal A. H. Nasoetion, heeft een brief ontvangen van Indonesische studenten in Nederland, waarin zy kla gen dat de Nederlandse regering „hun veiligheid niet garandeert". Zij ver tellen, dat volgelingen van dr. Soumokil de leider van de republiek Zuid-Mo- lukken sinds diens gevangenneming „woningen van Indonesische studenten hebben geplunderd en vrouwelijke stu denten hebben verkracht". „Tot dusver heeft de Nederlandse overheid geen be scherming geboden", aldus de brief. Een woordvoerder van het Nederland se ministerie van buitenlandse zaken verklaart na contact met en met instem ming van de Indonesische ambassade te kunnen verklaren dat hier sprake moet zijn van een misverstand daar de vermelde feiten niet in overeenstem ming zijn met de werkelijkheid. Op het tweede tv-net Na heel lange tijd zullen de Ne- felijke en charmante quizmaster prompt derlandse kijkers indien zij de uit- de schuld krijgt maar dat is de r> zendingen op het tweede net kunnen sicjo van het vak. ontvangen nog eens een Duitse Zo heett hu zich bij de vorige at. quiz met Hans Joachim Kulenkampf levermg van de quiz een reprimand. -- van de Belgische Ambassade In Wes> kunnen zien. Het is een aflevering Duitsland op de hals gehaaid van het spel „Einer wird gewinnen Er ^,5^ 00k toen natuurlijk deeln». dat door de Hessische omroep regel- merg uit djverse Europese landen op, matig op het scherm wordt gebracht. want zo wil het spel dat. Een Vlaams De NTS zendt deze aflevering uit op meisje trad als omroepster op en Kulen- zaterdag 28 maart, 's avonds van 8.15 kampf stelde aan een der kandidaten tot 9.45 uur. Het is een rechtstreeks re- de vraag: „Welke taal sprak dit lais uit de Rhein-Main-Halle in Wies- meisje?" baden. „Nederlands", luidde het antwoord. De kandidaten rijn vier dames en „Fout", zei Hans Joachim te goeder vier heren, die resp. uit Engeland, trouw (want hy keek op zijn antwoord- Frankrijk, Italië, Zwitserland, Oosten- papiertje), ,zij sprak Vlaams", rijk, Nederland, Denemarken en West- £n daj bezorgde de Hessische omroep Duitsland komen en vragen over hun niet alIeen een protestbrief van de Bel- buurlanden moeten beantwoorden rische ambassade middels de persatt»- Het spel is verpakt in een muzikale maar 00k een terechtwyzing van show, waarin omredenhet^amurements- het Duits-Viaamse Genootschap: in Vlaanderen spreekt men Nederlands^ orkest van de omroep onder leiding Johannes Pütz en enkele solisten, onder viaams erkent men slechts als (vriend delijk cn veelgesproken) dialect. Gloria Davy. Hoewel de Hessische omroep de quiz uitbrengt, is het een co-produktie met de NDR. Een Belgische journalist heeft inmlA» dels aangeboden, de Hessische omroep in het vervolg aangaande Belgische za ken te adviseren, maar de omroep be» dankte voor dit aanbod: men heeft Vlaams protest Hans Joachim Kulenkampf beweegt reeds Belgische adviseurs, zich met deze quiz op glad ijs, want hy hangt by de spelleiding af van vragen en antwoorden, welke andere mensen voor hem opstellen. Daar kan nog wel eens een onaangenaam foutje in sluipen, waarvan dan natuurlijk de hof. Albert van Dalstun speelt Nicodenms voor NCRV-radio In Amsterdam bestaat sinds zeven maanden de mogelijkheid een expo sitie van honderd tekeningen, gouaches, etsen en twintig schilde rijen een avond aan huis té krijgen. De expositie bestaat uit werk van zes kunstenaars (Jan Sierhuis, Guil- leaume La-Njoe, Jan Montijn. Henk Pander en Henk Jeu rissen uit Am sterdam en de Hagenaar Peter Blok huis), die op deze manier het h.i. on betaalbare exposeren in bestaande galerijen willen doorbreken. ,In negentig van honderd gevallen kost het de schilder geld als hy een expositie *n galerij houdt, ook als er redelyk wordt verkocht- Normaal is, dat derde gedeelte van het verkoopbedrag de verhuurder van de galerij bovendien komen alle bykomende kosten (affiches, programma's enz.) voor reke ning van de exposant. Als het bedrag verkocht werk onder een bepaald mum blijft, moet er tevens zaalhuur worden betaald. Zonder de galeryhou- ders hiervan verwyten te maken, pro beren wij deze toestand, waar de kun stenaar meestal de dupe van wordt, te 10 Hij was ook niet iemand, die er zich diep over bekommerde, wanneer zijn krachten en be kwaamheden te kort schoten, maar scheen dat dan op te vatten als een gril van het noodlot, dat nu eenmaal machtiger is dan de mens. Als zijn werk het toeliet en dat was bijna altijd het geval ging hij soms een paar dagen met een van de loggers van Jan Boetjes of met een botter van een van de vissers naar zee. Hij ging veel op jacht ook. Dat scheen alles te-zijn wat hij nodig had. Hij zag er welgedaan en vergenoegd uit. In elk geval had de grote teleurstelling van zijn leven hem niet uit zijn evenwicht gebracht, zijn zelfgenoegzaamheid, die met de jaren groter werd, niet ondermijnd. Wanneer hij met een groen pak aan, een dubbelloops geweer over de schouder en een paar langharige bruine spaniels bij zich het wad opging om eenden te jagen, had hij het uiterlijk en het voorkomen van een al enigszins bejaarde landheer, die misschien aan de een of andere kwaal leed waarmee hij zich al lang verzoend had en zich daar om nergens druk over mocht maken. Door dat uiterlijk en voorkomen maakte hij wel de nodi ge indruk op de mensen in het dorp. Over het algemeen meenden ze, dat ze een goede dokter hadden en moeilijk een betere konden krijgen. Met die nieuwe verpleegster kon hij niet zo erg goed opschieten. Maar dat zou wel aan haar liggen, werd er gezegd of tenminste gedacht door degenen die het verstandiger vonden niet alles te zeggen wat hun voor de mond kwam. Ze was echter niet zo heel lang in het dorp, dat verpleegstertje, toen er al vrouwen waren, die openlijk voor haar opkwamen en durfden te zeggen, dat ze haar liever bij zich hadden dan de dokter als hun iets mankeerde. Niet omdat ze knapper zou zijn wanneer iemand dat mocht denken, sprak ze het zelf wel tegen maar omdat ze anders was, zeiden die vrouwen. En daarmee bedoelden ze: menselijker. .TTUI.T Op de een of andere manier had ze hun ver- melkbinnen I trouwen gewonnen. Omdat ze zelf vertrouwen (Van onze soc.-econ. redactie) liet Produktschap voor Zuivel is, I wij vernemen, niet van plan nogmaals een beroep op de buitenlandse markten te doen om in de nieuwe schaarste aan boter tc voorzien. Dit wordt niet nodig geacht omdat de stalperiode, waarin J" f1 produktie van melk altyd het laagst thans zo goed als voorbij is. Verwacht wordt, dat de aanvoer van melk binnen enkele weken weer zó groot is dat de schonk. En dat viel haar gemakkelijk genoeg. produktie van boter weer als vanouds Ze hoefde er niet de minste moeite voor te ruimschoots in de behoefte kan voorzien. doen. Het lag nu eenmaal in haar aard vertrou- door KLAAS VAN DER GEEST wen le stellen in haar medemensen, in God, in het leven en ook in zich zelf. Ze was knap. Ze had iets verfijnds. Ook iets tengers, maar dat kwam door haar ranke fi guurtje. Het viel overigens niet dadelijk op hoe knap ze was. De eerste indruk die ze maakte, was die van een niet onaardig, opgewekt jong meisje, dat zich met een zekere aangeboren vrij moedigheid en toch ook met een gepaste be scheidenheid bewoog. Wie haar vaker ontmoette en nader met haar in aanraking kwam, merk te echter telkens kleinigheden op in haar spre ken, van bewegen en vooral in de manier waar op ze met haar grote, blauwe ogen wijd open naar iemand kon luisteren of in een simpel maar veelzeggend gebaar, dat ze soms maakte. Kleinigheden, die op zich zelf nauwelijks de moeite waard leken, maar die men toch niet weer vergat. Ze was erg blond. Wat dat betrof kon ze wel een van de meisjes uit het dorp zijn geweest, die ook allemaal helblond waren, maar meer sluik haar hadden, terwijl het hare golf de, levend was en sprankelde als de zon erop scheen. Haar huid had enigszins de kleur van oud goud. De trekken van haar gezicht waren niet bepaald sprekend, maar levendig, vaak wis selend en toch rustig. Er straalde zelfs een ze kere rust van haar uit. Ze had een heel mooi gevormde mond en als ze lachte, wat ze heel vaak deed. kwamen haar schitterend witte tan den sterker uit, omdat ze volle, rode lippen had. Haar kin was rond met iets van een zweem van een kuiltje. Misschien was haar hals wat te kort, maar dat viel niet op. Ze had smalle schouders en leek een beetje teer; een teder heid, die echter niet broos had, maar waar een bepaalde kracht van uitging. Er waren heel wat meisjes en ook wel oudere vrouwen, die 's avonds, als er een troep jonge kerels by de sluis stond, daar niet graag over de brug gin gen omdat ze nooit van tevoren wisten wat ze er-te horen zouden krijgen. Er-waren jongens bij, die een vrouw zo onbeschaamd konden aan kijken, dat ze het gevoel kreeg alsof ze met hun blikken haa\- lichaam aftastten. De eerste keer dat dat verpleegstertje erlangs kwam, werd ze ook wel aangekeken, en sommige jon gens schenen zelfs wel iets te willen zeggen, maar ze zwegen bedeesd, toen ze opkeek en knikte. Een paar sloegen zelfs de ogen neer alsof ze zich zelf betrapt hadden op iets waar voor ze zich schaamden. Wie de onbevangen blik in de blauwe ogen van die jonge verpleeg ster zag, waagde het niet iets onbehoorlijks te zeggen of zelfs maar te denken. Het waren de ogen van een jonge vrouw in wie niets ver knoeid kon zijn, zo zuiver en zuiverend als het licht van de zon, als de adem van de eindelo ze ruimte boven de wijde zee. En zo was ook haar stem, een stem die niet zonder meer wel luidend kon worden genoemd. Een stem die kon troosten en bemoedigen, maar ook terechtwij zen, niet door wat ze zei, maar door de toon waarop het gezegd werd. Een stem die zelfs mannen, gewend aan het bulderen van de storm, het razen van de branding tegen de kust en het klotsen van de golven telkens weer verraste. Een stem die dwong tot luisteren, rumoer kon doen verstommen en rust gaf. Toen ze die avond laat samen met Rooie Tjeerd in de trein zat, vroeg ze hem of ze eens bij hem aan boord mocht komen. Ze zou eens met hem willen praten, zei ze. Tegenover elke andere jonge vrouw tegenover elk ander meisje, dat hem zo iets had ge vraagd, zou hij dadelijk op zijn hoede zijn ge weest. En tegenover haar was hij ook niet direct toeschietelijk, maar hij zei toch: „Als je het nodig vindt, kom je maar." (Wordt vervolgd doorbreken", aldus de woordvoerder vai de groep, de heer Jeurissen. De groep benadert potentieel geïnte resseerden om een afspraak te maken voor een expositie aan huis. Volgens de heer Jeurissen is dit een groot succes geworden. Een lid van de groep gaat steeds zelf mee om zyn werk en dat van zijn collega's toe te lichten. ,,Van de mensen die we bezochten, hebben er 200 (d.i. 90 percent) een of meer wer ken gekocht. In deze periode hebben we voor ruim f 40.000 verkocht. Wy gaan nu ook buiten Amsterdam beginnen met de exposities aan huis", aldus Henk Jeurissen. In principe staat de groep voor alle kunstenaars open. De leden moeten ech ter het niveau van het werk van nieuwe gegadigden kunnen accepteren. Academische examens DELFT Aan de technische hogeschool :iin geslaagd voor de examens: kandidaats J Arink (Delft). E M E iel-lngen1 .raaud (Delft), M van den Ber ,-erd), H A ten Brinke (Dinxperlo) (Rau- J K Douma (Heerenveen), T Drost (Driebergen •k (Middelharnis), R larski (Den Haag). R G F van Gelder (Haarlem), A de Groot (Nijmegen), H F de Groot (Delft). J Hieter (Haarlem), A Hoekstra (Oegstgeest), R A Kerp (Den Haag). P Keuren (Roer mond). T C Merkuur (Amsterdam). W P Ne- lisse (Hilversum). B Overmars (Rotterdam). C L SchuUer tot Peursum (Den Haag). F Seiiffert (Delft). D L Sluimer (Amsterdam). P Stroeven Vlaardingen), A de Visser (Vee- re), A C H van Zutphen (Waalre); kandi daats geodetisch Ingenieur: de heer R E Hoff (Delft): ingenieurs civiel-lngendeur: P H J van den Boogaard (Amsterdam) A H Dirk zwager (Rijswijk). J W Dorresteijn (Hille- gom). H Fokkes (Velp), H R Freije (Scheve- ningen), J L Griek (Amsterdam), W Haltsma (Harldngen), A Hoekstra (Ee bij Dokkum). C (Den Hag)^W J Jonker "(Delft), C Kooi M Laauwcn (Rotterdam). (Moordrecht), A Looijcn (Zeist), T G Marty. (Leidschendam), J H van der Meer (Mars (Rijswijk). W A van Tuijl (Amster- H W Verkerk (Utrecht), A Veniijt R)jn) j H visser Jieuwe Niedorp), M met lof) (Alphen A v Weel (Den Ha a B van der Woerd (met lof) (Eindhoven). C A Zon (Zaandam; J M vand er Zwaard Breda). A T Zijlstn Heeg). KAMPEN straat Geslaagd; kand. Harde) en A M de Hooch (Oldebroek). ROTTERDAM Econ. Hoogesch. Be- v^dH^d)aCC°Untant: K Kleijwegt (Hock UTRECHT (Leiden). W Jonki J M L van Wanroy (Meerssen): kand.Duitse taal- en letterk.: mej. O Schut (Groede), C N Montagne (Gouda): kand. Ned, taal. en lett mej. A A E van Veencn (Utrecht)- SMtu-arts: mej L F J Th Lahaye (Maas tricht) mej G F Postma (Den Doldenarts- mevr. C A Zaalberg-de Jong (Ermelo). A C M Vingerhoeds 'Amby); tandarts: A Ph G Baartman (Santpoort). M W Geerlings (Win- Opgegeven door Uitgesproken: A steynstraat 312. Dei W J Advocaat (Robowa, m ring. Heuvelpad 39. Ede). pri> 55a. Leiden, cur. mr. M C de Graaf, Lei- raaf Co) van Rave- 'taalpreserve- Langebrug Albert van Dalsum zal in het hoor spel „Gesprekken met Nicodemus" dat de NCRV-radio maandagavond a.s. uitzendt, de hoofdrol spelen. Dit spel van de Duitse schrijver Edzard Schaper is door Will Barnard ver taald en bewerkt. De auteur, die zich in zijn werken dikwijls bezighoudt met vragen van schuld en boete van de mens in zijn re latie tot God, doet dat ook in dit stuk, dat de NCRV bijzonder geëigend voor komt voor uitzending in de Stille Week. Uit do Bijbel weten wy slechts, dat Nicodemus, een leraar in Israël, een nachtelijk gesprek had met de Heer en zich na Zijn dood over Jezus' lichaam ontfermde. Wat de overwegingen waren, welke Nicodemus, die een vage figuur blijft, tot deze liefdedaad brachten, weten wij echter niet, Edzard Schaper heeft zich in deze gebeurtenissen verdiept en ge tracht een beeld te ontwerpen van Ni codemus, tegen de achtergrond van het uit de Bijbel bekende Lijdensverhaal. In de gesprekken, welke met Nico demus worden gehouden, krijgt deze figuur gestalte. Hoe, dat hoort u maan dagavond bij de NCRV. 1.15 Moderne gra: Oude klavecimbeli telijke Liederen 20.30 Pri 21.30 Klass gram 22.00 Commentaar of dis cussie 22.10 Klass pianomuziek (gr) 22.30 Nws 22.40 Wijd als de wereld, internatio nale oriëntatie in kerk. zending en oecu mene 23 00 Kerk cn muziek - liturgische eisen aan orgelbouw en orgelspel 23.10 Langs de wegen van het lied 23.40 Lichte gram 23.5524.00 Nws. Hilversum n, 298 m. 19.0o Kiosk: bespre king van artikelen uit zojuist verschenen Nws 20.05 Valt lezing 20.20 Mo< sp reking. gram 20.50 Boekbe- Metropole-orkest cn >listen"21.30 Alle elf. radiocompetitie 22.15 Licht instrumentaal trio 2230 Nws 22.41 Marimba, actuele satirische kroniek 2310 Lichte gram 23.45 Socialistisch nieuws in Esperanto 23.5524.00 Nws. vanavond AVRO: 19.30 Rooster. NTS; 20 00 Jour naal en weeroverzicht. AVRO: 20.20 Tele- vizier 20.45 Licht orkest en solist 21.00 Ri chard Boone Theater. TV-film 21.50 Voor de vuist weg. NTS: 23.10—23.15 Jot i 20.35 Documer de Paardenfokkerij in Finland 21.00 Wat kan me gebeuren licht programma 21.50—22.40 Cartoontje, Amerikaanse TV- film. Programma voor morgen Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws 7.10 Morgengebed 7.15 Klass gram 7.45 Geeste lijke liederen 7.55 Overweging 8.00 Nws 8.15 Strip voor de jeugd 830 Djinn, gevar programma 12.00 Angelus 12.04 Katholiek nieuws 12.10 Country and Western Express 1230 Meded ten behoeve van land- cn tuin bouw 12.33 Licht ensemble met vocaal en semble 13.00 Nws 13.15 Marktberichten 13.18 muziek 15.30 Relsbureai uit. vele landen 15 50 Gi 16.00 V d jeugd 16.15 Musicamuziek m v d kinderen t Instrumentaal trio lezing 17.10 Lichte 17.00 Leiding g< Hiffl gram 17.30 Boekbespreking 17.' lichte muziek en gram 18.00 Kunstkroniek 1830 Licht orkest 18.50 Lichtbaken, lezing. Hilversum II, 298 m. VARA; 7.00 Nws 7.10 Ochtendgym 7.20 Socialistisch strijd lied 7.23 Lichte gram (7.30 Van de voorpa gina. praatje) 8.00 Nws en socialistisch strijdlied 8.18 Lichte gram 8.30 Wegwijs, tips voor trips en vakanties 8.40 Lichte gram 9.00 Loon naar werken, politiek praatje 9.10 Voor-r(ot)onde. licht progr VPRO: 9.40 Bijbelse miniaturen, lezing 9.55 De school van morgen, praatje. VARA- 10.00 Buitenlands weekoverzicht 10.15 Ro tonde gevai land- cn tuinbouw 12.33 13.00 Nws 13.15 VARA-Varla '-magers 14.10 Uitlaat. 14.45 Artistieke 13.20 Tijd programa voor twintig! staalkaart 15.15 Radio Jazzclub 15.45 Leer ons nieuwe woorden so reken, toespraak 16.00 Matinee op de vrije zaterdag: Bra bants orkest en solist: moderne en klass muziek (In de pauze: 17.00—1730 Boek bespreking) 18.00 Nws cn commentaar 18.» Lichte gram 18.3o Muziekkiosk nieuws flitsen uit de wereld van de lichte muziek TELEVISIE NCRV: 15.00 Alles draait om moede* TV-füm 15.25 Filatelistisch aUerleiTsIfi Walt Disney-films. NTS 16.00 Grand Na- SS'16 25 M"*"° IJX Dl«r ta t vla., 17.(»-17 ;s Voor d„

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 15