Korfbalterrein Rijnsburg nu officieel in gebruik Ereburger van Lisse A. Tibboel overleden Toch lente: Stijging begrotingstekort liever niet ontwijken 1961 NIEUWE LEIDSE COURANT 3 MAANDAG 16 MAART 1964 Agenda voor Leiden en Den Haag Maandag Kleine filmzaal Universiteit, 8.15 uur: Academische Filmstudiekring Salon In dien, inleiding Jan Blokker. Stadsgehoorzaal, 8 uur: uitvoering Chr. Muziekver. Concordia. Gemeenlandshuis, Breestraat 59, 8 uur: lustrumviering Rijnlandse Molenstich- I ting. Rest. Van der Heyden, Breestraat 85, 8 uur: Vereniging Koninginnedag, jaar vergadering. Schouwburg, 8 uur: toneelvoorstelling door Studio. Kantine Clos en Leembruggen, Korte Mare 28a, 7.15 uur: ruilcontactavond af deling Leiden Philatelica. Pieterskerk, 7.15 uur: avondgebed, 8 uur gevolgd door opvoering passiespel ..De dag des Heren" van M Nijhoff, regie H. Zondervan. Rest. Van der Heyden, Breestraat 85, 8 uur: afd. Leiden C.H.U., drs. A. D. W. Tilanus te Arnhem, lid Tweede Kamer, over „Na de derde dinsdag in september. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: toneelgroep Centrum met Huis Clos en De Luizenbarones. Den Haag: Goede-Vrijdagkerk, 8 uur: Johannes-Passion. Dinsdag Foyer Gehoorzaal, 8 uur: modeshow Wijkgebouw Rehoboth, Rapenburg 10, 8 uur: afd. Leiden-Centrum Ned. Chris tenvrouwenbond, Passie-avond. Hoogl. Kerkgracht 21 (Engels studie- centrum), 8 uur: vergadering Genoot schap NederlandEngeland. Mrs. Susan Swanton over The Power of the Spoken Word, 7.30 uur: ledenvergadering Ge nootschap. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Schouwburg, 8 uur: toneelvoorstelling door Studio. Kantine Clos en Leembruggen, Korte Mare 28a, 7.15 uur: ruilavond De Philate list. Belangrijk figuur in kerkelijk en openbaar leven LISSE In de nacht van zater dag op zondag is overleden oud-wet- houider en ereburger van Lisse de heer A. Tibboel. Hij was ruim 81 jaar. De toestand van de heer Tib boel was de laatste dagen zeer ver slechterd, hoewel hij tot dan eer uitstekende gezondheid genoot. Zijn overlijden zal te Lisse in brede kring als een ernstig verlies worden ge voeld, ondanks het feit dat hij niet meer zo intensief aan het openbare leven kon deelnemen. kelyk leve: vond de he< Tibboel tij der werk. Z diende hij de Hervormde Ge meente jaren lang als dia ken, waarbij hij zich door zijn wijze werken tot centrale figuur in het kerke lijke leven maakte. Daarnaast bekleedde hij flink aantal jaren de functie van wet houder van sociale zaken in het meentebestuur. Ook op het terrein van het onderwijs as hij zeer actief. By na vijftig jaar Pieterskerk. 7.30 uur; belijdenisdienst Hervormde studentengemeente, voorgan. :Qp[ ger ds. J. A. Eekhof, medew. koor en or- on. kest van Collegium Musicum. vde Leiderdorp: aula chr. ulo-school, Van ar- Geerstraat 1, 2.45 uur: opening gymnas- ke-1 tieklokaal door de heer D. van dei Kwaak, lid Ged. Staten. rej_ Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 urn en toneelgroep Centrum met Judith, te Den Haag: Gebouw K. en W.. 8 uur: de Ned. Opera, Die Schule der Frauen. In Den Haag: Diligentia, 8 uur: Karol Ro- 'Bt* senberger, piano. jst' Den Haag: Goede-Vrijdagkerk, 8 indi ^°'lannes"Pass'on- ds- Woensdag li|.®Doopsgezinde kerk, Pieterskerkstraat, er^j 8 uur: Oecumenische Kerkenkring, spre- ter ker dr. S. L. Verheus. sht Rijksmuseum Volkenkunde, Steen- egt straat 1, 8 uur: Vereniging van Vrien- op den Rijksmuseum Volkenkunde, C. :3h; Ouwehand over Japanse Prentkunst. L5.r Foyer Gehoorzaal, 8 uur: modeshow V* Hema. eó Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19, 8 uur: afd. Leiden Tuinbouw en Plantkunde, de heer J. de Bruyn te De Meern over buitenplaatsen aan de Vecht voorheen than*' (met kleurendia's). Snouck Hurgronjehuis, Rapenburg 61, 8 uur: „Inschakeling van de gehuwde vrouw in het arbeidsproces" (cursus o.l.v. OP dr. P. J. Thoenes). 'T Loge-gebouw, Steenschuur 6, 8 uur: ,nJ. Vereniging voor Pedagogiek, ds. H. Bar- deloos, directeur vormingscentrum De )e_Klencke te Oosterhesselen, over „Struc- k- tuurveranderingen in de maatschappij" j (met dia's), nn Stadhuis. 8 uur: Jeugdparlement, on- 1*1 der werp: De commerciële televisie. ;at! Clubhuis Oude Vest 223, 8 uur: voor- :n" lichtingsavond Jeugd en Jeugdhaven, de o.m. vertoning van serie kleurendia's (je „Leven en laten leven". Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19, 8 uur: ei- afd. Leiden Chr. Plattelandsvrouwen- en Ie. -Meisjesbond, A. J. Voortman over me er ningspeilingen over financiële verhou- n- ding ouders-kinderen, na de pauze Paas- >r- i overdenking. 21 Marekerk, 8 uur: samenkomst wijk- gemeente Molenwijk (voor ieder), ds. J. M. D. van den Berg over: „Van een boef die een bidder werd", medewerking zangkoor Molenwijk en het Herv. koor uit Katwijk, declamatie van de heer J. I Nieuwenhuis. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Comedie met Wie is bang voor Vir- ginia Woolf? i Den Haag: Gebouw K. en W., 8.15 uur: B Residentie-Orkest, Boris Gutnikov. viool, i* Donderdag Bovenzaal Bevrijdingskerk (Zuid West), 8 uur: afdeling Leiden Zuid-West r Ned. Christenvrouwenbond, maj. A. M. Boschardt over „Het Legers des Heils in donker Amsterdam". Rest. Van der Heyden, Breestraat 85, »t 2.30 en 8 uur: modeshow De Groot (Bree- straat 113). i- Gehoorzaal, 8 uur: K en O.-concert Re- j sidentie-Orkest Uto Ughi, viool, j Schouwburg. 8 uur: extra voorstelling |'s van „Twee in één klap" door toneelgroep j- Centrum. it Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: n I Nieuw Rotterdams Toneel met Schakels, - besloten voorstelling. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: 1J Alfons en Aloys Kontarsky, piano. I Den Haag: Goede-Vrijdagkerk, 8 uur: r geref. zangvereniging Asaf m.m.v. Zuid hollands Orkest e Vrijdag I School Lammenschansweg 6 (tegen- e_ over geref. kerk), 8 uur: Contactcommis- I sie Kinderbescherming Leiden en Om- s J streken, prof. mr. I. A. Diepenhorst, I hoogleraar aan de V.U. te Amsterdam, over „Waarheen met onze strafrechte- I lijke sancties?" 1 Pieterskerk, 7.15 u: retraite en avond- Tussen Rijnsburg en Voorhoutkieviten Velen zijn mèt ons een beetje te leurgesteld vanmorgen min of meer verrast door de vorstbloemen die zich vannacht op de ramen had den vastgezet. Hoe lang zitten we nu al te wachten op het krimpen of ruimen van de hardnekkig uit het oosten waaiende wind? Maar het voorjaar komt. Lenteklokjes, crocussen, lammetjes in de wei, we hebben het al kunnen constateren. Vanmorgen belde de heer P. Quist uit Voorhout ons op met zo'n op beurende mededeling. „Ik zie hier tussen Voorhout en Rijnsburg in de polder al een paar dagen een stuk of twaalf kieviten. Ze zijn druk be zig te „steken" (een soort nest bou wen). Er zijn geloof ik nog geen meldingen van binnengekomen zei hij. En dat is zo. We waren op deze koude maandag morgen blij met een dergelijk be richt Eén zwaluw maakt nog geen zomer, Eén kievit ook niet Maar twaalf maakte hij deel uit van het bestuur van de Herv. schoolvereniging, waarvan hy tot zijn overlijden voorzitter was. Te vens hanteerde hij lange tijd de voor zittershamer bij de afd. Lisse van het ziekenfonds „Nezifo", waarmee hij 35 jaar geleden begon. De heer Tibboel was ook ere-voorzitter van de chr. ge mengde zangvereniging „Looft den Heer", van welke vereniging hy 50 jaar geleden een der oprichters was. Ridder O.N. Zijn vele verdiensten werden be kroond met het Koninklijk Besluit hem te benoemen tot Ridder Orde van OranjeNassau, terwijl daarnaast de gemeenteraad van Lis- se de heer Tibboel eerde door hem tot ereburger van de gemeente te benoemen. De overledene wordt opgebaard de Hervormde Kerk. Dinsdag- woensdagavond van half acht tot half tien wordt gelegenheid gegeven rouwbezoek in de consistoriekamer. De begrafenis is vastgesteld op donderdag middag drie uur. Ds. Kooistra zal de hieraan voorafgaande korte rouwdienst leiden. In de kerk worden geen toe spraken gehouden. Om drie uur vertrekt de rouwstoet Leidse veemarkt LEIDEN De handel in gebruiksvee heeft de laatste week nadeel ondervon- de kou. Door het droge en sehrale weer ontstond een druk op de kooplust. Nu moet men niet denken, de prijzen lager worden. De officiële tering van de varekoeien lag zelfs nog iets hoger. Melkkoeien rustig tegen 875— 1360; vare koeien rustig tegen 6501200. Slachtvee: Eerste en extra kwaliteit goed op prijs. Notering: slachtvee 3; 3, 30. Voor tentoonstellingsbeesten of liever gezegd bekroonde dieren lagen de prijzen nabij de f 6,de kg. Nuchtere kalveren, ruim aangevoerd, werden rede lijk goed verkocht, trokken iets aan in prijs f 1,151,45. Vette kalveren: Na weken van terug gaande prijzen, schijnt er weer vraag te export naar Italië, de prijzen stegen gaandeweg, in Barneveld was de handel vlug en ook in Leiden gingen de prijzen het hogerop zoeken. Wolvee: Onveranderd duur, de aan- aer was iets groter, maar alles ging vlug an de hand. Notering: fokschapen 140. 190; vette lammeren 130, 170, 195. Varkens: Door kort aanbod in het westen verliepen de varkensmarkten vrij ir toch geen hogere prijzen. De handel is verre van rooskleurig. Naar slachtzeugen was nogal vraag. Notering: zeugen 525, 625; magere varkens 110, 135; biggen 75, 85, 95. Kaas: 2 partijen Goudse. N.Z.H. VOERT VOORDELIGE ZES-RETOURENKAART IN Met ingang van 18 maart a.s. zijn bij de haltekantoren en agentschappen va: N.Z.H. ZES-RETOURENKAARTEN verkrijgbaar, die VEERTIEN DAGEN GELDIG blijven voor zes heen- en terugreizen op dagen naar keuze van de reiziger, ZON EN FEESTDAGEN INBEGREPEN. De ZES-RETOURENKAART geeft ruim REDUCTIE op de gewone retourprijs. Met ingang van 23 maart zijn de weekkaarten voor volwassenen vervallen. DE ZES-RETOURENKAART IS BIJZONDER GESCHIKT VOOR: FORENSEN MET VIJFDAAGSE WERKWEEK VEELVULDIG FAMILIEBEZOEK GEREGELD BEZOEK AAN ZIEKENHUIZEN, POLIKLINIEKEN, SPECIALISTEN ENZ. U REIST TEGEN HET LAAGSTE TARIEF OP HET UUR DAT U SCHIKT! NOORD-ZUID-HOLLANDSE VERVOER MAATSCHAPPIJ - HAARLEM Onderzoekcommissie Voorhout VOORHOUT. De gemeenteraad van Voorhout komt vrtfdag om 8 uur in open bare vergadering bijeen ter vaststelling van de gemeentebegroting 1964 en de begroting van het woningbedrijf 1964. Naar wij reeds eerder schreven, heeft de gemeentebegroting een tekort van f 53.000 en zyn B. en W. van plan te bezuinigen op het verharden van wegen, hetgeen ongeveer f25.000 zal schelen. Zou men hierop niet bezuinigen, dan zou het tekort op de begroting ongeveer f 78.000 bedragen. De commissie van onderzoek va: begroting heeft begrip voor het streven van B. en W., doch wijst erop dat een gelijke handelwijze ook gevaren met zich brengt Immers, de begroting is geen reële weergave van hetgeen er in 1964 moet worden uitgegeven. Was wel het geval, dan zou het tekort be langrijk hoger zijn geworden, maar d zou ook duidelijk aangetoond zijn wat 1964 nodig is. De commissie vraagt zich daarom af of het niet juister was geweest de noodzakelijk te maken kosten te ramen en daarbij een stijging van het te kort te aanvaarden. Daarom adviseert de commissie het investeringsprogramma onverkort Culturele filmavond van De Ratel LEIDEN De werkgemeenschap „De Ratel" heeft zaterdag in de grote zaal van het Leidse Volkshuis haar jaarlijkse culturele filmavond gegeven. Het pro gramma. dat ditmaal drie kleuren- er twee zwart-wit films om\atte. werd ge opend met de kleurenfilm Dansende handen", waarin de toeschouwers een beeld krijgen van een pedagogisch ex. periment. Kinderen tekenen en schilderen graag, hetzij met potlood en papier, hetzij met krijt op deuren en muren Hun fanta sie is onbegrensd en iedere dag doen nieuwe indrukken op, die zij gestalte geven in hun tekeningen In de film wordt een experiment getoond door de kinderen op de maat van klassieke mu ziek en jazzmuziek volkomen willekeu rige figuren op grote ve'ien papier te laten tekenen. In de speelfilm „Een zondag" vertel*. cineast Joan van der Keuken ove' :n crisis in de relatie tussen drie jonge Het hoogtepunt van het programma as ongetwijfeld de zwart-wit film van Peter Creutzberg „Gevleugelde verove ring", ccn voortreffelijk beeld van de moeilijkheden, waarmede een expeditie te kampen heeft om tot op een bepaald punt in de nog nimmer betreden Suri- jungle door te dringen, i kleurenfilm waarin het eeuwen lange zoeken van de mens naar een mid- zich evenals de vogels door het luchtruim te kunnen voortbewegen wordt weergegeven, volgde als slot de prachtige j kleurenfilm van Cees Husuenot van de Linden „Tussenspel bij kaarslicht", waar de veelbesproken marionetten van de| overleden kunstenaar Harry LISSE Grote belangstelling voor Dever-expositie LISSE Zaterdagmorgen Is de Dever- tentoonstelling geopend. Aangezien hij een begrafenis moest bijwonen, kon bur gemeester De Graaf de opening niet verrichten. Dit werd nu gedaan door de voorzitter van het stichtingsbestuur, de heer A. M. Hulkenberg. Deze deelde mee, dat de stichting een der beste architecten van ons land heeft bereid gevonden een basisplan te ont werpen voor het herstel van de burcht. Het stichtingsbestuur verzocht het ge meentebestuur mee te denken over de vraag, welke bestemming Dever het best kan worden gegeven. De heer Van Hulkenberg nodigde de belangstellenden vervolgens uit tot een rondgang door de tentoonstellingszaal van het Parochiehuis. Onder hen be vonden zich wethouder De Graaf en verscheidene raadsleden. Chr. Overheidspersoneel bijeen in Lisse LISSE, Vrijdagavond werd in de Witte Zwaan de jaarvergadering gehouden van de afd. Lisse van de Chr Bond van Overheidspersoneel. Voorzitter J. Varke_ overzicht over 1963. De jaarverslagen werden uitgebracht door Jac. Faas en penningmeester H. Meijer, die mededeelde dat er een batig saldo is. De kascommissie bracht bij mon de heer A. Brandt 'n gunstig ver slag uit Tot nieuw lid van de kascom missie werd benoemd de heer W. Wcste- rink. Bij de bestuursverkiezing werden de heren H. Meijer en Jac, Faas herkozen. bestuursleden werden be. senbroek als het 1 tot leven komen. I noemd de heren D. Florijp (groep PTT) maalsviering Herv. studentengemeente: a afloop muziek van Collegium Musicum de consistorie. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 Haagse Comedie met Mesaillance. Den Haag: Diligentia, 8 uur: Yonty Solomon, piano. Zaterdag Warenmarkt: standwerkersconcours. Herv. Jeugdgebouw In den Moriaen, Moriaansteeg 2, 7.30 u.: sociëteitsavond in Franse stijl, chansons van Jos'van Stel ten. Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19, 8 uur: Geref. Jeugdcentrale, filmavond. Zuiderkerk, 8 uur: concert Jeugdka- merorkest Leiden, solisten Leny Stevens Ridderhof sopraan en Henny Ravestein Bordes station, 1. 45 uur: afd. Leiden Ned. Chr. Reisvereniging, vertrek wa deltocht Meyendel, Rijfhoek en Bierlap. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 ui Haagse Comedie met Het donker is licht genoeg. Den Haag: Gebouw K. en W„ 8 Ned. Opera, Don Carlos. Welke apotheek? Geopend van spoedeisende gevallen: apotheek Tot Hulp der Mensheid, Hooi gracht 48, tel. 21060 (ook voor apotheek Van Breest Smallenburg te Leiderdorp) de Oegstgeester Apotheek. Films in Leiden Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Pikant verlof in Parijs (18 jaar); woensdag: Al jn ze twintig (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Maigret maakt zich kwaad (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Geen meis- is er veilig voor (18 jaar). Rex (230, 7.15 en 9.15 uur): Karamin de gemaskerde ridder (18 jaar); dag tot en met woensdag: Alleenstaande rouw (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9,15 uur): De grote stilte (18 jaar). Trianon (2 en 8 uur): Barabbas (14 jaar). Tentoonstellingen Academiegebouw, Rapenburg 73: ten toonstelling Van der Heyden, van 28 febr. tot 25 maart. Openbare bibliotheek Reuvens, Bree straat 27: maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur, dinsdag van 1 tot 5.30 uur, vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9.30 uur en zaterdag van 9 tot 4 uur; openingsuren filiaal Plantage 6 dinsdag 3.30 tot 550 uur, donderdag 1 tot 850 uur en vrijdag van 10 tot 12 uur. openingsuren filiaal lagere school Obrechtstraat: dinsdag en donderdag van 650 tot 950 uur en zaterdag van 1 tot 4 uur, voor de jeugd woensdag van 2 tot 5 uur; jeugdbibliotheek Plantage 6: maandag en dinsdag van 4 tot 550 uur woensdag van 12 tot 450 uur en zaterdag van 12 tot 4 uur, vrijdag voor ouderen van 6.30 tot 8.30 uur; jeugdhonk Zwarte Pad, Mamixstraat 102: vrijdag van 35(J tot 550 uur. De Lakenhal: 200 affiches uit de pe riode 1887—1917 (tot 20 april). Wassenaar: Kunstzaal Heuff Hoflaan 7: tentoonstelling schilderijen Adrian Stahlecker en keramiek van Jan Ooster man (van 9 maart tot en met 26 maart, dag. van 1017 uur en woensdagavond van 8—10 uur, 's zondags gesloten). RIJNSBURG Het Rijnsburgse sportveldencomplex groeit gestaag. Tussen Noordwij'kerweg en Oegstgeester-kanaal zijn nu vier sportvelden aangelegd, waaronder een prachtig korfbalterrein. Dit korfbalterrein, dat de vereniging „Madjoe" in pacht heeft gekregen, werd zaterdagmiddag of ficieel in gebruik genomen. Op het véld wordt reeds enkele maanden ge speeld, maar er was nog geen clubhuis. Ook dat is nu dankzij de mede werking wan het gemeentebestuur, in orde gekomen. den in 1962 klaar kwamen en thans zijn ze bespeelbaar. De firma Den Haan bouwde het clubhuis voor f 15000 Nu moet alleen de omgeving nog worden verbeterd. (Het korfbalveld ligt pa', naast de vuilnisbelt en de toegang loop'. over de vuilnisbelt). De burgemeester besloot zijn toe spraak met het complimenteren van het actieve bestuur van „Madjoe". Hierna overhandigde hij de sleutels van het clubgebouw aan de voorzit ter van Madjoe, de heer J. Geldhof. De heer J. Th. Kwar.i uit Dedems- vaart wees erop. dat een KNKB-commis- sie ijvert voor uitbreiding van he: za. terdagkorfbal in KNKB.verband De heer Kwant hoopte, dat Madioc- snel tot de spelhoogte van het KNKB zal opklim- In de kantine van het clubhuis waren zaterdagmiddag talrijke genodigden hel college van B. en W. Rijnsburg de heer J. Th. Kwant uit Dedemsvaart. vertegen woordiger van de zaterdagmiddag-korf. balcommissie van de KNKB, de heer L. C. Kettenis, penningmeester van de LKB. bestuursleden van diverse LKB-vereni- gingen. bestuursleden van Rijnsburgse sportverenigingen en afvaardigingen van de Rijnsburgse raad, de rijkspolitie, de schoolhoofden, en ouders der Madjoe- De burgemeester a een welkomstwoord van Maijoe- voorzitter Geldhof sprak burgemeester Koomans. Hij herinnerde eraan da) het korfbalveld aanvankelijk geprojecteerd op het trainingsveld van Rijnsb, Boys. Na ingewonnen advies besloot men in oktober 1961 echter tot aanleg van derde voetbalveld en een apart korf balveld. De raad roteerde f70.000 hier- De burgemeester was van me ning, dat een dergelijk besluit thans zeker niet goedgekeurd zou worden door -r.S. Het De heer L. C. Kettenis, penningmees ter der LKB, noemde de heer Geldhof en Mul de motoren van Madjoe. Hij over handigde een geschenk or.der couvert en enkele spelen. De voorzitter van de Leidse korfbal vereniging Noorderkwartier de hce Tb D. .1 Welling, zei, dat Noorderkwartier jaloers kan zijn op Madjcc. Sportstichting De heer Alb. Paauw, voorzitter Rijnsburgse Boys, sprak namens Rijnsburgse sportverenigingen. De 2500 a 3000 sportbeoefenaars in Rijnsburg a dienen een goede accommodatie zei Het verheugde de heer Paauw. dat met de opening van het korfbalveld het weer een stap dichterbij is gekomen. In de toekomst zag hij rond d:t complex een turn veld, een landingsbaan en een tennisveld gerealiseerd. Spr. meende dat, gezien de vele problemen waarvoor de besturen van sportverenigingen zich gesteld zien, een sportstichting in ons dorp be staansrecht heeft. De heer Paauw overhandigde een korfbal. Voorzitter Geldhof dankte voor de goede woorden en de geschenken. Mad joe heeft nu vijf teams en 75 leden. Een verdere uitgroei zou mogelijk zijn als cr genoeg leiders en leidsters waren. Madjoe hoopt de kantine dienstbaar te maken aan clubwerk op doordeweekse avonden. De heer Geldhof deelde mee er een schoolkorfbaltoernooi zal ko- Hij hoopte dat de schoolhoofden lan zullen meewerken. Op het sportveld had daarna een korte ceremonie plaats, die ten doel had ook de leden van Madjoe in het openingsfeest te betrekken. Burge meester Kooiman overhandigde op het voorterrein een bal aan de an- en de heer A. Stad 'groep H.L.S.) De heer Faas stelde zich niet meer beschik baar als secretaris. In de eerstvolgende bestuursvergadering zal deze zaak den geregeld. Besloten werd spoedig een feestavond te beleggen en dit seizoen nog een praat, avond te houden, waarop een hoofdbe stuurder zal spreken. Besloten werd voor het innen van de contributie een bedrag per lid als ver goeding vast te stellen. Weekagenda Lisse LISSE Dinsdagavond 8 uur leden vergadering pluimvee- en konynensport- vereniging Lisse en omstreken in Sal- Woensdagavond 8 uür ledenvergade ring De school met de bijbel in de hal van de school. De heer L. G. Faas hoopt te spreken over: De schoolstrijd voorheen Vrijdagavond 8 uur passie-concert in de christelijke gereformeerde kerk. Me dewerking verlenen Sassenheims christe lijk mannenkoor oLv. Job de Vries De heer H. F. Kroon bespeelt het orgei. ANAB Lisse bijeen LISSE In De witte Zwaan werd de jaarvergadering gehouden van de plaat selijke afdeling van de Algemene Ne derlandse Agrarische Bedrijfsbond, onder leiding van vice-voorzitter D. Faas. Voor zitter Willemstein was wegens ziekte verhinderd aanwezig te zijn. Hoofdbe stuurder Roelofs sprak over: Hoe wordt mijn contributie besteed? Hij reikte de heer K. J. Smits het ere-insigne uit in verband met diens 25-jarig lidmaatschap. De aftredende bestuursleden C. Paauw. D. Faas J. van Briemen en L. van der Linden werden herkozen. Voetganger tussen gevel en auto in Lisse LISSE Zaterdagmiddag wilde de 58- jarige C. G. uit Lisse in de Bondstraat even uitrusten van het vervoeren van een partij mest per handkar. Uit de Schoolstraat kwam een personenauto, be stuurd door G M. M. uit Sassenheim. Bij het uitwijken reed deze het trottoir op. waar juist E. F. K. uit Lisse liep. Deze werd door de auto tegen de gevel van het parochiehuis gedrukt, waarbij zijn linkeronderbeen brak Na eerste hulp van dokter Holl werd K. naar het Aca demisch ziekenhuis in Leiden gebracht. Een tweede voetganger kwam er met beschadiging aan de kleding af: de auto liep aan voor- en zijkant schade op. Koninklijk zilver voor E. Veldhuyzen LEIDEN Vanmorgen om half twaalf heeft wethouder C. Meuken de zilveren medaille behorende bij de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt aan de heer E Veldhuijzen. Dit gebeurde op een bijeen komst in de directiekamer bij Van Wijk \r iüer'-n®a aan waar de heer veldhuyzen werd gehuldigd wegens 40- jarig dienstverband. Directeur K. Wilde- boer overhandigde de jubilaris een ge schenk onder couvert. Adjunct-directeur R. de Jong reikte namens de Mij. voor Nijverheid en Handel een oorkonde met legpenning uit. De heer Veldhuijzen, die werd vergezeld door vrouw en pleeg dochter, kreeg een aantal lovende tóe- spraken te horen uit de mond van chefs en collega's. Politie bevrijdde gevangen knaapje LEIDEN Gistermiddag om tien voor half vijf heeft een patrouillerende poli tieagent de 6-jarige Robbie Kiemel uit de Bachstraat bevrijd uit een kelder van een in aanbouw zijnd flatgebouw aan de Corellistraat. Het knaape. dat de kelder was ingegaan om er te spelen, zag zich van zijn vrijheid beroofd toen de sterke wind de deur van de kelder in het slot gooide. De politieman be- echikte gelukkig over goede oren en he' jongetje over een dito keel. handhaven. De noodzakelijke kapitaals- werken verliezen hun noodzaak niet omdat er een tekort op de begroting is. Indien hogere instanties de goedkeuring aan de uitgaven uit financiële overwe gingen onthouden, mag zulks voor het gemeentebestuur geen aanleiding zijn deze werken bij voorbaat van het pro gramma te schrappen. De commissie adviseert ten slotte om ter dekking van het tekort een uitkering uit het gemeentefonds te vragen. Uit de memorie van antwoord van B. en W. blijkt dat zij geen bezwaar zullen maken als de raad het standpunt van de commissie zal innemen. Het tekort van f 53.000 zal dan tot In totaal f 96-350 stij gen. VVV Voorhout had gunstig jaar VOORHOUT Het bestuur van de plaatselijke VVV kan over de gang van en in 1963, zeer tevreden zyn. Het is het afgelopen verenigingsjaar verre i eenvoudig geweest om alle gasten onder te brengen. Dit is gelukt en het be stuur geeft de verzekering dat alles in werk wordt gesteld om de belangen de VVV op deze wijze te blijven be hartigen. Van de gemeente werd een sub sidie ontvangen van f 500. In het afge lopen jaar werden 1978 overnachtingen geboekt. Onder de gasten waren Fransen. Zwitsers. Oostenrijkers en Iranen. Het ledental liep op tot negentig. Op dinsdagavond 17 maart wordt om 8 ar, de jaarvergadering in café De Bonte Koe gehouden. Bij deze gelegenheid zal de heer C. Ph. F. Zeiler, die van de her oprichting in 1953 af voorzitter van de VVV Voorhout is geweest, zijn funktie neerleggen. Het bestuur heeft als kandidaat voor deze functie voorgesteld de heer D. War- menhoven en als nieuw bestuurslid de heer J. Jongeneel. gouden verlovingsringen Juwelier v. d. WATER heeft ze. Haarlemmerstraat 207. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten. Nu weer sierduiven uit hok gestolen LEIDEN In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn uit een schuurtje aan de achterzijde van de Cronesteinkade dertien sierduiven gestolen. Dit is het zoveelste contigent duiven, dat de laatste veertien dagen uit hokken is gestolen Omtrent de identiteit van de dader's) de politie nog niets bekend. In de nacht van zaterdag op zondag ingebroken in een benzinestation van Walenkamp aan de Caeciliastraat. Men verschafte zich toegang door een ruit uit de toegangsdeur te slaan. Uit een geld- lade verdween een bedrag van tien gulden aan kleingeld. Geslaagden zwemdiploma LEIDEN, In de Leidse „Overdekte" zijn gisteravond zwemexamens afgenomen van leden van de Leidse Reddingsbrigade. Voor het diploma A slaagden de heren K. H. de Bruijn, J. Mollevanger, B van Straaten, cn P. Wijtsma. Het diploma B en de dames A. M. Buma en C. voerder van Madjoe I Geert Hor-1 ÏSSSSZ ringh. en J. Wiersma. Leidse stichting bood mindervaliden hulp LEIDEN Verschenen zijn de jaar verslagen over 1961 en 1962 van de stich ting „Commissie van samenwerking voor bijzondere noden in de gemeente Lei den". De stichting heeft tot doel samen werking tot stand te brengen tussen burgerlijke, kerkelijke t-n particuliere instellingen van maatschappelijke zorg e hulpverlening in onderling over- organiseren en uit te voeren. De stichting verleent in principe slechts hulp 3an die personen, die door onvoorzien», omstandigheden buiten hun schuld in moeilijke financiële omstandigheden zijn geraakt. In 1961 werd door werkgevers, werk luiers en donateurs l 1237.65 (waarvan >97,40 als lening) bijgedragen er in 162 f 143,65. In 1961 werden 42 aan vragen om hulp behandeld; in 1962 60 aanvragen; in respectievelijk 34 en 43 gevallen werd hulp verleend. De voor deze hulp benodigde bedragen waren respectievelijk f28.265,55 igemiddeld be drag per hulpverlening (f831) en f23.667.79 'gemiddeld f ü"#0 per gevali. Het zwaartepunt van de werkzaam heden was gericht op de hulp aan min dervaliden. Het grootste deel hiervan be_ trof verzoeken om hoorapparaten voor bejaarden. In 1961 werden voorts 2 mo- tor-invalidenwagens, 2 aute's en 2 scoot- mobiles verstrekt. Het bestuur is thans als volgt samen gesteld: mr. Ph. J. de Ruvter de Wildt". voorzitter, D. Buya, J. C. Elsgeest, P. G. Hilgersom, K. Hulsbos, mej. dr. C. Ho- Greve. P. Loekenbach. S. Menken. pompe. mevr. M. A. Rypperda Wierdsma-Van Traa, F. Verstegen en F. A. Wempe. Aquarianen keken in Leidse school LEIDEN Vrijdagavond mochten de Leidse aquariumliefhebbers van De Na- rvriend een blik werpen in de „Leid_ school". Deze blik bestond uit een uwe lezing met prachtige kleuren 's. samengesteld door de heren J. Vis- en J. Warmenhoven. Tevoren werd de heer J. Vitters onderscheiden met het ere-insigne van de N B.A.T., wegens zyn vijfentwintig jarig lidmaatschap. De vorig jaar uitgestelde excursie naa- het heempark werd vastgesteld op 3 juni van dit jaar. Spreekbeurt Geref. Gemeente in Nederland te Leiden LEIDEN Voor de Gereformeerde Gc- Ncdorland te Leiden hoopt ds. meente i T' u°ï?oSt-eyn van Opheusden woensdag om half 8 in gebouw Hoge Rijndijk 24 een spreekbeurt te vervullen. Leidse havenarbeider aan de tand gevoeld -.tr een 24-jarige havenarbeider uit Leiden gearresteerd verdenking van insluiping op het terrein van het Academisch Ziekenhuis Hij bleek in het bezit van een hem kennelijk niet toebehorende damestas De man is een zeer goede bekende van de politie. Hij wordt op het bureau Zonneveldstraat nader aan de tand gevoeld. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 13 maart Aan de Rliksunlvor itelt te Lelden zijn geslaagd voor de exa- icns: doet. godgeleerdheid: de heer H van der Kwaak (Leiderdorp); kand. Frans- mei G Wesseling Oegstgeest semi-artsexamen heren L Danielisz (Noordwijk aan Zeci ^Deutrna^n Moppet) en Ch N Schlebaun Kerrebljn tLeiden)0" mevr' C P F Vogel

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3