VLEET III Mooie tinten en creaties op modeshow in Alphen De Mol te Katwijk bouwt nu kotters voor het buitenland h- Mi I Bloemisten in Ter Aar hadden gunstig jaar nieuwe leidse coukant DONDERDAG 12 MAART 1964 KATWIJK AAN ZEE Machinefabriek Gebroeders De Mol gaat twee kotters yoor buitenlandse rekening bouweii, één voor een particulier in België en één voor Frankrijk. Deze schepen zijn aan de beurt, wanneer de KW 221 Arie Jacob is afgebouwd, waarvan het casco zojuist uit Urk in Katwijk is aangekomen. De KW 221 is bestemd voor de heer H. Krijgsman te Katwijk. Bijzonderheden over dit schip hebben wij enige tijd geleden al gemeld. Het is het derde in eigen beheer door de Gebroeders De Mol gebouwde vaartuig. Voordat men in eigen beheer schepen afbouwde, werkte de machinefabriek ge- I woonlijk in opdracht van derden. Zij 1 bouwde schepen af voor scheepswerven, die zelf niet over een maohinefabriek be schikken. Toen de Gebroeders De Mol I met eigen schepen wilden gaan varen, is de bouw voor eigen rekening als van zelf ontstaan. Tot nog toe ging het na melijk steeds zo, dat voordat het schip helemaal klaar was zich een Katwijker als koper meldde Daardoor hebben de heren De Mol nog steeds geen schip voor zichzelf op zee, maar dat hindert hen niet in het minst. Zij blijven rustig bouwen. Komt er een koper dan gaat de kotter van de hand, komt er geen koper dan gaat hij voor De Mol naar Casco's I Overigens blijken de kotters van De I Mol zo goed te voldoen, dat nu dus al buitenlandse opdrachten binnenkomen, j De Mol haalt de casco's van scheepswer ven in Nederland en Duitsland. In Duits land schijnen ze echter zoveel goedkoper te zijn' dan in ons land, dat aankoop in Duitsland met de kosten van de over- t tocht (via het IJsselmeer) mee doorgaans J toch nog voordeliger is voor de inachlne- I fabriek. De gebroeders De Mol, die zich aan- I vankelijk voornamelijk toelegden op on- Vondsten uit tweede eeuw in Hazerswoude HAZERSWOUDE, De rijksdienst voor het oudheidkundig bodemonderzoek heeft ook archeologische onderzoekingen gedaan in Hazerswoude. Na een ontdek- I king van thans wijlen K. Dekker in Al phen aan den Rijn gebaseerde vondst melding van ir. J. van der Kley in Lei derdorp, konden waarnemingen worden gedaan op een perceel vlak ten zuiden van de Rijndijk en ten zuidoosten van J de r.k. kerk. Het terrein wordt momen teel afgekleid. De vindplaats, die aan de westelijke zijde door ee nsloot wordt be grensd, bleek ongeveer twee bij vijf me- I ter groot te zijn. Onder de bovengrond ligt een laag blauwe klei. Op een diepte van tachtig centimeter onder het maai veld volgt dan een tien tot twaalf centi meter dikke laag met vondsten uit de Romeinse tijd, die naar het oosten toe uitwijkt. Daaronder bevindt zich een laag zavelige, gele klei van twintig tot dertig centimteer dikte die gelegen is op venigc- klei, die talrijke stukken hout bevat. In de Romeinse laag werden „een grond sporen aangetroffen. Tot de daaruit af komstige vondsten behoren enige rag- menten van inheemse ceramiek, relatief veel „Romeinse" scherven, die globaal uil de tweede of derde eeuw dateren, enkele stukjes basartlava en een paar fragmen. ten van platte dakpannen. Jubileum in Hazerswoude I HAZERSWOUDE Dc heer J. A Schouten viert zijn zilveren jubileum als eigenaar van het bedrijf, dat hij indertijd van zijn vader overnam. Dit was aan vankelijk een smidsbedrijf, dat zich gaan. deweg uitbreidde met de verkoop var j een veelheid aan huishoudelijke artike len. Donderdag 19 maart is er gelegenheid de jubilaris geluk te wensen in zijn huis I aan de Dorpsstraat. HAZERSWOUDE De afdeling Ha zerswoude van de christenvrouwenbond vergadert morgenavond om half acht het lokaal achter de gereformeerde kerk. j De heer M. Paats uit Alphen aan den Rijn hoopt te spreken over: Christendohi en toneel. HAZERSWOUDE, De collecte de Groesbeekse tehuizen heeft te Hazers. woude-dorp ƒ284,62 opgebracht. HAZERSWOUDE, Morgenavonc half acht houdt de hervormde vereniging haar jaarvergadering in het Oude Raadhuis. Het dertigjarig bestaan I van de vereniging wordt herdacht. derhoudswerk en reparaties, hebben veel sohik in deze nieuwe bezigheden, waar mee men zich sinds begin 1963 heeft be last. Voordat aan de KW 221 werd be gonnen, kwamen klaar de KW 212 en de KW 215. De kotterbouw in Katwijk beperkt zich trouwens niet tot het bedrijf van de Gebroeders De Mol. Ook ma chinefabriek Zwitser toont zich in dit opzicht actief. Men is daar op het ogenblik rpet een kofcter voor Sche- veningse rekening bezig. Afdeling Katwijk VVD opgericht KATWIJK AAN ZEE In De Zwaan is dinsdagavond een afdeling Katwijk van de WD opgericht Er werd een voorlopig bestuur gekozen. Vijfen- twintg belangstellenden gaven zich op als lid. Het Tweede Kamerlid. M Visser besprak de ontwikkeling van dé WD. Katwijkse vrouw brak been KATWIJK AAN DEN RIJN Woens» dagochtend omstreeks half 10 werd op de Nieuwe Duinweg een 58-jarige be woonster van de Prinses Irenelaan by het oversteken aangereden door een mo torrijder. Zy brak een been en liep een hoofdwond op en werd voor behande ling naar het academisch ziekenhuis gebracht. KATWIJK AAN ZEE Vrijdag: hoog water 3.03 en 15.26 uur; laag water 11.05 :n 23.27 uur. UITSPRAAK KORT GEDING Fabriek Woubrugge blijft verzegeld WOUBRUGGE. De president van de Arrondissementsrechtbank te 's-Graven- hage heeft uitspraak gedaan in een kort geding, waarby het gemeentebestuur van Woubrugge werd gedagvaard door de Ver. Graanhandel te Alphen a. d. Rijn. Dit geschiedde om te bewerkstelligen, dat de verzegeling van enkele machines de drogerij aan de Boddens Hosang- weg door het gemeentebestuur zou wor den opgeheven. Na de eerste zitting van deze recht bank, waarop de pleidooien werden ge houden, adviseerde de president beide partijen tot een minnelijke schikking te komen. Dit werd later door de directie de Ver. Graanhandel niet geaccep teerd. Thans besliste de rechtbank, dat de verzegeling op grond van de hinderwet rechtmatig was en werd dus het verzoek deze verzegeling op te heffen, afgewezen. Gevonden en verloren in Woubrugge WOUBRUGGE Gevonden: paar ge breide wollen wanten, duimstok, witte wollen sjaal, zwarte dameshandschoen, zilveren hangertje, bruine dameshand schoen, kinderwanten, kinderhandschoe nen, herenhandschoen. Aan komen lopen: kleine zwarte hond. Verloren: grijze lange broek, dames-' portemonnaie, rode sjaal, sok, sjaal, wanten, handschoenen. Inlichtingen postcommandant rijkspo litie. Dames Play Fair Leimuiden werden kampioen LEIMUIDEN Het damesteam van dc tafeltennisvereniging „Play Fair" is kam pioen geworden van de derde klasse van de afdeling Den Haag van N.T.T.B. Met dit kampioenschap 1 tevens de begeerde promotie naai tweede klasse behaald. Het team staat uit de dames Ada van Velzen, Joop de Koning en Ida Heuzen. Zo komen de casco's in Katwijk aan, waar de machinefabrieken voor de afbouw zorgdragen. Ledenvergadering Groene Kruis Oude Wetering OUDE WETERING Gisteravond werd de algemene vergadering gehouden café Klein) van de afd. der Zuidhol landse Vereniging „Het groene Kruis". n verschillende jaarverslagen het verslag van de penning begroting was een tekort van f 1855. In iter niet zo rooskleurig was: op zijn verband hiermee werd de contributie verhoogd van f 10 naar f 15. wat alge instemming had. In het bestuur had geen verandering plaats daar de he- Meyer en Kortekaas met algemene stemmen werden herkozen. De concierge, Reingoud, heeft dit werk scheidene jaren gedaan maar bedankte als zodanig. In het vervolg zal deze func- genomen door Zoet, Googstraat 11. Met deze verandering zullen taan bepaalde dagen en uren zijn waarop het medisch centrum is geopend verkrijgen en terugbezorgen van mate riaal. In de rondvraag werd nagegaan lossing te vinden om het materiaal nadat gebruikt zo spoedig mogelijk terug te Inrijgen. Er werd nogjna^ls bij 4e leden, voor acht zal op aangedrongen het materiaal zo gauw mogelijk terug te bezorgen. Voor de verbouwing van het medisch centrum zal de hypotheek worden uitgebreid f 8000. Speeltuin Kouderkerk doet liet goed KOUDEKERK Op de jaarvergade ring van de speeltuin Robbedoes waren, behalve het bestuur, slechts drie van de 140 leden aanwezig. Voorzitter Chr. der Ven zei, dat men in het afge lopen jaar geen gebrek aan belangstel ling had van de zijde van de jeugd. Secretaris G. Snatersen deelde mee, dat het materiaal werd uitgebreid met een glijbaan en een tonnenloper. nieuwe oppasser, de heer W van Diggelen, is erg geliefd bij de jeugd, V loemt hem ..Opa van de speeltuin" Penningmeester J. Colijn zei. dat de financiële toestand van de vereniging gunstig is. Als bestuurslid werden her kozen de heren Chr. van der Ven. Joh. Harskamp, G. Snatersen en H Diggelen. voorzitter lichtte de plannen 1964 uitvoerig toe. De heer Van Digge- is weer bereid gevonden als oppasser fungeren. Hij zal tevens de contributie is per maand incasseren. Voorts zal hij het volledige onderhoud op zich nemen an het speelmateriaal. Al vraagt dit dus de voorzitter, een groot deel der inkomsten, de vereniging krijgt hier door de zekerheid, dat alles vlot en deugdelijk wordt afgewerkt. Het materiaal kan. gezien de financiën moeilijk dit jaar verder worden uitge breid. Wel overweegt het bestuur nog een kleine schommelstelling aan te schaf fen. Tevens zal het proberen, mits het gemeentebestuur toestemming verleent een auto als bijzondere attractie in de speeltuin te plaatsen. Schaakclub Koudekerk KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Voor de wintercompetitie werden de volgendi wedstrijden gespeeld: GroeD I- H vai. Vliet—H. Boelee 0—1: W. G Jouwstra— L. van der Wulp 10. N. van Donselaar J. van Nieuwenhuizen 01; N. van Don. selaar—H, van Vliet 1—0. Telegram uit Reeuwijk Gisteren hebben Gedeputeerde Staten bij monde van mevrouw De Ruyter-de Zeeuw de verordening op het vai snelle motorboten in de wateren provincie Zuid-Holland in de vergade ring van Provinciale Staten ingetrokken. Tydens deze vergadering kwam gram binnen van het gemeentebestuur van Reeuwijk, waarin werd gezegd, dat de nu aan Provinciale Staten aangeboden definitieve verordening aanzienlijk af- wykt van de ontwerpverordening, over met het gemeentebestuur overleg was gepleegd. In de verordening nu twee van de elf Reeuwykse plassen vermeld. Het gemeentebestuur drong in het telegram op aan negen van de elf plassen in de verordening op t In de vergadering van 8 april zal het stuk nogmaals in behandeling worden genomen. Eerst zal nog nader overleg worden gepleegd tussen Gedeputeerde Staten en het gemeentebestuur Reeuwyk. Beroepen NIEUW VENNEP De Hervormde gemeente te Nieuw-Vennep-Abbenes heeft een beroep uitgebracht op ds. M. van der Leun te Kolder-Dinxterveen. Lezing in Nieuwe Wetering t-»w a ac Vrijdagavond om in de nieuwe schoei te den gehouden. Ook de bewoners vi Nieuwe Wetering een winterlezing Kaag worden hartelijk uitgenodigd. Spre ker is ds. Roos over het onderwerp: „De engelen". N UTSSPAARBAN K ALPHEN AAN DEN RIJN De INLEGGERSRENTE is met ingang van 1 maart 1964 vast gesteld op de volgende percentages voor gewone spaarbankboekjes waarvan het tegoed dagelijks opvraagbaar is voor spaarbankboekjes met een opzeggings- q/ termijn van 3 maanden«5/2 /O voor spaarbankboekjes met een opzeggings termijn van6 maanden 31/4 4 DE RENTE GAAT IN OP DE DAG NA DE STORTING Dagelijkse rentèberekening ALPHEN De Alpheuse dames zagen gisteravond in Nabij een aantll fraaie stoffen verwerkt tot exclusieve japonnetjes en pakjes op de mode show van „De Ploeg", die werd gehouden op uitnodiging van Tintoretto N.V. te Alphen. Twee Nederlandse couturiers. Franc Govers uit Amster dam en Ermt Jan Beeuwkes uit Den Haag, hadden de lente- en zomer- modellen ontworpen; de drie mannequins toonden ook enkele creaties abt Jardin des Modes. Op een kleine expositie kon men voorts onder meer glaswerk bezichtigen. Over het algemeen waren de (katoe nen) Ploegstoffen donker en warm van tint: we zagen veel donkerrood, oranje, bruin en groen, dikwijls in heel mooie kleurstellingen. Dubbele plooien in de rok en een verlengde taille zagen we zowel bij de creaties van Govers als bij die van Beeuwkes. Ook de in dit jaar moderne smalle schouderlijn, het diepe rugdécolleté of een split midden-achter waren vertegenwoordigd. Van Beeuwkes waren er onder meer een jasje en rok ln een mooie, donker - rood-met-groene ruit (wijde plooirok en een rond kraagje op de korte bolero), een eenvoudige japon van lichtblauwe bedrukte s(of met twee „vleugels" op de rug. een bruin-oranje jurkje met kortere overrok. voorzien van zijsplitten en een iapon met glad (getailleerd) voorpand en seplisseerd achterpand van de rok. Het Laura Alplien start begin juli ALPHEN In een dezer dagen uit gekomen Laura-nieuwsbrief wordt de zeventiende rijwielvierdaagse voor toe risten aangekondigd. De data zijn: 7. 8, 9 en 10 juli a.s. Secretaris P. Koren geeft herinneringen weer aan de Laura 1963. De propaganda zal zich dit jaar ook richten op besturen van sportver enigingen, middelbare-, bedryfs- en huis houdscholen. Voorts lazen we, dat het Utrechtse echtpaar Verdijk-Van Duren, dat elkaar in de Laura leerde kennen, waarop een huwelyk volgde, verblijd werd met de geboorte van een dochter, die men Laura heeft genoemd, zodat de rijwielvierdaagse ook is vastgelegd |de burgerlyke stand. laatste model (in beige-wit) had dubbele rug, waardoor een bolero-effect ontstond. Zakjes voor op de rok, ii zijnaad of op het lijfje en hoedjes dezelfde stof als japon of pakje, w ideetjes van Beeuwkes. Poncho korte strandponcho (turquoi se), voorzien van één armsgat, werd de collectie van Govers geopend. Voorts originele, voetvrije oranje kleurige omslagrok waaronder een beige jakje en pantalon werden gedragen, japon van bruin-rood-groene katoen met etagerok en een rose-wit recht, ivloos jurkje met opgestikte stroken langs de zoom van de rok. De aparte tinten en dessins van stoffen maakten van byna elk model geslaagd geheel. Weliswaar zag men de geslaagde show veel creaties waarin zich niet elke dag hult, doch zeker voor de persoonlyki garderobe ideetjes ter navolging op te VISSERIJNIEUWS BIJ DE IJMUIDEN In de Noord werd na een korte pauze weer veel makreel gevangen. Dagvangsten van 500 manden waren eerder regel dan uitzon dering. Maar wie nu denkt, dat er een optimistische stemming heerste, komt bedrogen uit. Voor de haring en de makreel wordt door de grote vangsten van dc laatste tijd zo weinig betaald, dat de besommingen niet lonend meer zijn. De vissers moeten echter harder werken en krijgen voor hun extra inspanningen minder uitbetaald. De algemene mening was dan ook, dat de 'opvangprijzen omhoog moeten. Pas dan kan bij een overvloed, zoals men thans te verwerken heeft, van een lonende exploitatie sprake zijn Ook van de kottervloot kwamen weinig opwekkende berichten binnen. Verscheidene schepen brachten hun angst in Grimsby aan dc markt, maar kwamen van een koude kermis thuis. In deze Engelse haven was de niarkt dermate gezakt dat voor een lading van bijvoorbeeld 1350 kilo 220 kilo tarbot, 190 kisten schol. 25 kisten diversen en 300 kabeljau- slechts 800 pond werd betaald, dit bruto-bedrag moeten dan nog de in Grimsby gangbare hoge markt- gelden worden afgetrokken. Voor eenzelfde schip vis had men muiden veel meer besomd. Toen deze débacle op zee bekend werd, keerden de schepen die op weg waren naar Engeland meteen dc steven om in het vaderland aan dc markt te verschij- Zo ontsprong onder meer de dans 'de VL 84 Jan Senior die met 300 kisten platvis nu aan de IJmuider donderdag- markt zal verschijnen. De kotters en log gers blijven voor het grootste gedeelte hun geluk beproeven in de Silverpitt en bij de P-boeien. Veel resultaat werd na de opleving van maandag niet geboekt Wel kwamen grote hopen modder en slik aan boord. Uit deze brei-achtige massa moest de vis worden gezocht. Uiteraard kostte dit veel tijd. Gemiddeld hield men van elke trek ongeveer 20 kilo tong en een mand of zes andere vis over, hoofdzakelijk schol. Om de narigheid compleet te maken haalden verscheidene schepen grote ste nen aan boord. Die waren in sommige gevallen zo zwaar dat men i kwijt kon raken. Van deze ballast zal men zich pas aan de wal kunnen ont doen. Ondanks al deze tegenslag hield de vissershumor stand. Zo hoorde dikwijls de opmerking, dat deze stenen een steentje kunnen bijdragen tot de pierenbouw in IJmuiden Verscheidene grotere kotters hebben de tongvisserij gelaten voor wat zy was en hebben het nu voorzien op de kabeljauw. De Petei Leonhard was zeer fortuinlijk. Deze Katwijkse kotter haalde uit drie trekken 500 stuks geep. Andere schepen zagen hun inspanningen heel wat minder be loond. zij vingen niets. Daartussen lagen totalen van 70 tot 100 stuks. Wat er was Aan de IJmuider markt lagen negen vaartuigen. Heel weinig dus i zorgden toch maar voor eei rC - Leiderdorp won van Koudekerk KOUDEKERK AAN DEN RIJN —Het tweede tiental van de Koudekerkse Schaakclub speelde een competitiewed strijd tegen Leiderdorp ii. Leiderdorp won met 64. De uitslagen waren: Rafain (Koudekerkse Schaakclub ii)- C. van Leek (Leiderdorp ii) 01: Dorrepaal-J. p. Verweijs p. Vernet-J. H. van der Velden 10: p. Jong-A. Geerlings 10; J. Cok-A. M. Klein 01; R. Geerlof-M. Splinter VzJ. C. van Egmond-Th. Goedhardt 10; A. van der Meijden-A. Karstens 01; G. Snatersen-C. Boom 01; J. den Houdijker-J. den Hoed 01. Grond voor chr. school te Rijnsaterwoude RIJNS ATERWOUDE In februari werd aangekocht een gedeelte van de gronden in het uitbreidingsplan Leidse- vaart. In de structuurschets waren twee aparte bebouwingskernen ten zuiden van het dorp gedacht, waarvan dus het plan Leidsevaart de eerste vormde. In de an dere kern werd tevens de mogelijkheid openomen voor de bouw van een school, dit mede in verband met reeds bekende •an het bestuur van de Chr. Nat. school om over te gaan tot stichting van :n nieuw gebouw. In verband met het feit. dat het school bestuur de stichting van het gebouw zo spoedig mogelijk wil bewerkstelligen. moeilijk op de totstandkoming van het uitbreidingsplan worden gewacht, zo dat vooruitlopend op de voltooiing daar- de bouw op de daarvoor bestemde plaats zal worden bevorderd. Teneinde hiertoe te komen is de aankoop van de benodigde grond noodzakelyk. De be treffende perceelsgedeelten weiland, in totaal plm. 0.64.39 ha, zijn eigendom van de heer A. Kempener te Woubrugge en pacht bij de heer H. van Os. Met de eigenaar is overeenstemming bereikt de aankoop van de benodigde grond een totaalbedrag, van f 21.000. Om trent de voor de pachtvrijmaking te beta len vergoeding is nog geen definitieve overeenkomst getroffen, deze zal nader worden bezien op het moment dat de ont ruiming een feit dient te worden. W. stellen voor te besluiten tot aankoop van de percelen weiland. Raad Rijnsaterwoude RIJNSATERWOUDE. De raad van Rijnsaterwoude komt dinsdag om 8 uur in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan o.m.: begrotingswijzigingen, wijziging van enige rechtspositieregelin gen voor het gemeentepersoneel, voor lopige vaststelling van de rekening 1962 van het woningbedrijf, krediet voor het aanbrengen van een slijtlaag op de Herenweg, het Molenpad, de Haven, de Van Wassenaerlaan en de Schoolstraat, voorzieningen voor de aanleg van een parkeergelegenheid tussen de Herenweg en de Kerkweg, aankoop van enige per celen weiland van de heer A. Kempe- naar ten behoeve van de bouw van een nieuwe Chr. Nat school, vaststelling van de voorschottten op de exploitatiever goeding en de vergoeding vakonderwijs voor de Chr. Nat. school over 1964, vijf jaarlijkse vaststelling van de exploitatie vergoeding en de voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven van de Chr. Nat. school óver de periode 1958 t.m. 1962. Onderhoud van wegen in Rijnsaterwoude RIJNSATERWOUDE Van het hoofd van de Technische Dienst ontvingen B. en W. de mededeling, dat het noodzake lijk is enige wegen van een nieuwe slijt- laag te voorzien. Voordat hiertoe kan worden overgegaan zullen uitvullingen - aan deze wegen moeten plaats hebben. De wegen zijn: a. Herenweg (gedeelten buiten de bebouwde kom) overige ge deelte in reconstructieplan; b. Molenpad: c. Haven, Van Wassenaerlaan en School- De kosten van uitvullen en teren van de wegen worden respectievelijk geraamd op f 11 000. f 900 en f 1.000 of in totaal f 12.900. Burgerlijke stand van Koudekerk KOUDERKERK A/D RIJN. Onder trouwd: Korswagen, Hendrik 26 jr en Vollebregt, Willy Johanna, 25 jr, Pijn- acker. Overleden; Keizer, Trijntje, 91 jr, wed v Pieter van Dam; Boer, Elisabeth, 57 jr; echtg v Hoogeboom, Pieter. TER AAR De coöperatieve bloemistcnvereniging Ter Aar en Om streken heeft gisteravond haar jaarvergadering gehouden. In zijn openings woord wees de voorzitter op de activiteiten van het hestuur van de Aalsmeerse veiling, waarbij de vereniging is aangesloten. De uitbreiding van de gehouwen van de veiling is nodig voor het verwerken van de ver hoogde omzet en aanvoer. 7700 kisten waarvan 110 kisten schelvis. 70 kisten radio, 260 kisten wij ting. 230 gul en kabeljauw, 600 kisten koolvis, 3380 kisten haring, 200 kleine kisten haring, 2900 kisten makreel, 40 kisten schol, 90 kisten diversen, 1100 stuks stijve kabeljauw en 500 kilo tong. Langzamerhand komt men door de druk- van de voorgaande dagen heen. In de afgelopen drie dagen hebben de havenarbeiders 16 grote treilers hun rekening genomen met in totaal 22.000 kisten vis in de ruimen, hoofdza kelijk haring en makreel. Hierbij kw nog ongeveer 150 loggers en kotters zodat er wel hard aan de losketting getrokken. Vandaag aan dc markt. Vandaag waren in IJmuiden onder meer present de KW 121 Brittenburg met 1500 kisten, de IJM 9 Haarlem met 1300 kisten en de VL 84 Jan Senior met 300 kisten platvis. Voor de vrijdagmarkt stond al genoteerd de VL 14 Margaretha met 1200 kisten. In Scheveningen Li Scheveningen werden aangevoerd 150 kisten schelvis. 120 kisten wyting. 30 kisten gul en kabeljauw, 80 kisten koolvis, 2100 kisten haring. 1200 kisten makreel, 220 kisten schol en 700 kilo tong. Van de baan. De plannen van de Amsterdamse re derij Vinke en Co om na het gereed komen van de buitenhavens bij de IJ muider Zuidpier een veerdienst op de Noorse haven Kristiansand te openen, zijn van de baan. Na een langdurige studie is de rederij tot de slotsom geko men dat er aan de plannen te grote risico's kleefden. Dit terugtrekken van de Amsterdamse rederij heeft ndets te maken met de nevelen waarin nog steeds de IJmuider havenplannen zijn gehuld. Vinke heeft van het gemeentebestuur van Velsen allo mogelijke medewerking gekregen. Men heeft goede hoop dat bin nenkort het mistgordijn over de haven plannen zal optrekken. De besprekingen tussen alle belanghebbenden: Velsen. Amsterdam. Rijkswaterstaat en Spoorwe gen zijn in het beslissende stadium ge komen. Ten overvloede wordt opge merkt dat dit alles niet betekent dat de havens er inderdaad zullen komen. Het laatste en beslissende woord is aan de Velser gemeenteraad. Het boekjaar 1963 is voor de afdeling Ter Aar en Omstreken zeer gunstig ge weest. De omzet van de C.A.V. benader de de 38 miljoen gulden, met een omzet- vermeerdering van bijna vier miljoen gulden. Hiervan valt f 1.308.963,72 ten deel aan de vereniging in Ter Aar, aldus voorzitter N. A. Hoogervorst. De totale omzet van de vereniging heeft over het afgelopen jaar f 7.439.864,25 bedragen. De praalwagen, die heeft deelgenomen De heer Heijns in Ter Aar jubileert TER AAR. Over enkele dagen zal dc coöperatieve tuinbouwveiling „Ter Aar en Omstreken" G.A. onder de leden van het personeel een zilveren jubilaris heb ben. Deze jubilaris ls dc heer M. Heyns. Op 15 maart 1939 trad hij in dienst van de veiling. Iiy kwam ln administratieve dienst als jongste bediende. Al spoedig bleek dat er een goede keus was gedaan met de benoeming van de heer Heyns. Met optimisme en een onverwoestbare werkkracht vatte hij zijn werk op. daar mede tot op de huidige dag bewyzend dat de velling hem ter harte gaat. Er is zeer veel veranderd in de jaren dat de jubilaris werkt aan de veiling. In 1939 was het voor de tuinderij in Ter Aar zeer moeilijk. Wie is de beruchte ge schiedenis der jaren dertig vergeten? Toen kwamen de oorlogsjaren en de daarop volgende tyc. waarin tuinoerij en veiling tot bloei kwamen. Met deze ont wikkeling leefde de heer Heijns mee, Ook hij zag zich met de voortgaande ont wikkeling steeds belangrijker en verant- woordelijker werk opgedragen, bracht het tot afslager, verkoper dus de produkten aan de handel. Daarnaast bleef hij belast met een belangrijk deel der uitgebreide administratie. Hy is een vertrouwde figuur geworden in het vei. lingbeeld. Van zyn vele goede hoedanigheden mogen we niet onvermeld laten zyn grote bereidwilligheid iedereen dienst te zyn. Op welk moment men bij hem aandient voor welke aange legenheid ook, altijd kan er gerekend worden op spontane medewerking. Al tijd legt hij hierbij grote opgewektheid aan de dag. Nimmer heeft hij zich laten deprimeren door de veelheid van werk die hem vooral in de topmaanden zo zwaar belast. Nooit werd het hem te laat want het werk kon niet wachten. Zo heeft de jubilaris een kwart eeuw met grote toewijding zijn taak vervuld. aan het Aalsmeerse bloemencorso, be haalde een tweede prijs A. Ondanks de strenge vorst in de eerste maanden in 1963 steeg de omzet met 20,4 procent, al dus secretaris-penningmeester J. Lek. Dc heren A. J. Nieuwenhuizen en W. M. v. d, Jagt werden bij enkele kandidaatstel ling in het bestuur herkozen. De heren J. Hoogendoorn en L. Sassen werden be noemd tot commissaris van de Centrale Aalsmeerse Veiling. Het vervoer van bloemen vormde een onderdeel van de bespreking, die ruim een uur duurde. Het kernpunt van deze bespreking was de wens om bloemen mee te geven aan een van de zeventig zoge noemde zelfvervoerders. Volgens het huishuidelijk reglement is dit verboden. Besloten werd de zaak nader te bezien en eventueel het gewraakte artikel 5 in het huishoudelijk reglement aan te vul len met artikel 117 van het uitvoerings besluit van de rijksverkeersinspectie in zake de beperkte vergunningen voor vei- llngvervoer C.B.T.B. Ter Aar TER AAR Vrijdagavond 13 maart houdt de plaatselijke afdeling van de C.B.T.B. haar jaarvergadering in café Blom, 7.45 uur. Na de huishoudelijke za ken worden films van de C.B.T.B. ver toond. Burgerlijke sland van Ter Aar TER AAR Geboren: Wilhelmina J M d v H v d Zwaan en P J A de Wa genaar, J M. Halkesstraat 18; Johannes C z v G W Bakker en A M Valentijn. Ringdijk lb; Jan G z v J Treur en J van Vliet, A. van Heusdenstraat 1; Jo hannes C Th z v C van Lammeren en G M C van der Hoorn, Westkanaalweg 15; Elisabeth H A M d v J van Kessel en C E M Kok, Paradijsweg 38: Wilhel mus A J z v C H Lenting en F A G Peters, Van Aerssemstraat 2; Rudi z v K C Broer en C Bruggeman, Korteraar- seweg 57: Bernadette GMdvCJJvd Burg en M H van Ryn, Ringdijk 4; Cor nells AMzvAWvd Jagt en H H Pieterse, M, Robertzstraat 13; Simonia P H d v P W Vrijburg cn W H Fransen. Langeraarseweg 73: Johanna d v W Meeuw is en L C M Reven ich, P. van Schravendijkstraat 26. Ondertrouwd: P J M van Ruiten, 23 jr Alkemade en G A M Lek, 24 jr. Overleden: E P Verlaan, 77 jr; M Hoo- genes, 15 jr: C N van Meerten, 33 jr. TER AAR Zaterdag om kwart voor E wordt in het gymlokaal een toneel avond gegeven door de toneelgroep van TAW ten bate van het dorpshuis. Opge voerd wordt het toneelspel „Nachtopera-

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 7