Politie verontwaardigd over manier van rijden bij mist KUYPER De Binckhorst bepaalde het leven van dr. J. G. N. Renaud Aardappelen inleveren mogelijk is weer Bromfietstocht door Europa en Afrika Marechaussee blijft aan de grenzen Prijzen opnieuw gedaald Vraag varkensvlees neemt weer snel toe Als jongen al „zoekend naar historie DONDERDAG 12 MAART 1961 TVERTIEN DODEN in het verkeer. Woensdag 11 maart 1964: een rampdag. Een misleidende mist. Maar. „Er is schofterig gereden" verklaarde een wachtmeester van de rijkspolitie gisteren ronduit, nadat hij vier uur lang in touw was geweest nadat onder Maarssen een enorme kettingbotsing was geweest, die drie mensen het leven kostte en waarbij liefst twintig gewonden vielen. „De politie is bepaald kwaad op de automobilisten" zo verklaarde de wachtmeester. „Op weg naar de ramp reden we met een snelheid van ongeveer 100 kilometer per uur, met alle zwaailichten brandend in top. Toch waren er nog weggebruikers, die het nodig vonden ons te passeren met z'n gangetje van 120 per uur en dat in een wel zeer dichte mist..." „Het roekeloze rijden van de automo bilisten heeft juist de ramp bij Maarssen vergroot. Onnodig. Tientallen automobi listen hebben doordat ze hun snelheid niet hebben aangepast aan het geringe zicht, een bijdrage geleverd tot de dood van andere weggebruikers. Ze hebben zich ronduit niets aangetrokken van de mist en van de zwaailichten. De Utrechtse officier van justitie: „Het is ronduit schandalig geweest". De een na de ander knalde met 70 km per uur en hoger op de eerste gekantelde opleg ger. De rijkspolitie is verbitterd over het gedrag van de Nederlandse automo bilisten. Ernstig was ook het ongeluk gisteren op de onbewaakte spoorwegovergang op het baanvak UtrechtArnhem, dat de 27-jarige vrachtautochauffeur C. Raven horst het leven kostte en waarbij de trein bestuurder, de heer oorens uit Amster dam gewond werd. De 36-jarige mevrouw M. Verzand- voort-Lensen werd gisteren gedood toen haar wagen bij Vleuten van de weg raakte door de mist en in brand vloog Drie inzittenden werden gewond. Tussen Venray en Deurne veronge lukte gistermorgen vroeg de 27-jarige L. Thissen uit Horst. Zijn auto botste tegen een tractor met aanhangwagen vol melk bussen. Ook in de dichte mist kwam gister morgen de 18-jarige M. Hielkema uit Middelie om het leven toen hij met zijn bromfiets tegen de bromfietser A. de Haan uit Edam botste. De heer De Haan is later aan zijn verwondingen overleden. Onder Lage Zwaluwe werd de bouw vakker J. van der Heikant uit Dorst door een auto gegrepen en verongelukte. Ten zuiden van de Moerdijk kwamen 's morgens acht autobotsingen voor, waar bij dertien wagens waren betrokken. Er waren twee gewonden. Ook hier werd volgens de politie ondanks de dichte mist zeer hard gereden. In Oostelijk Flevoland bij Roggebot- sluis reed de zandrijder De Nijs uit Dronten door de mist en gladheid op een autobus. Hij was op slag dood. Op de Julianabrug in Vlaardingen botste de 28-jarige monteur G. Ham tegen een tankauto. Ook hij was ops lag dood, toen hij onder een wiel kwam. De 47-jarige A. Iedema uit Purmerend vloog op de provinciale weg Purmerend —Amsterdam op een tegenligger toen hij bij het passeren slipte. Ook hij vond de dood. Onder reukelen, bij Ruwiel deden zich gisteravond opnieuw kettingbotsingen voor. De 31-jarige Belgische vertegen woordiger G. Hermans kwam hierbij om het leven. Op de rijksweg te Heesch reed een autobus in een zware mistbank tegen een onverlichte met paard bespannen wagen. Het paard, dat zwaar gewond werd, werd op advies van een dierenarts ter plaatse doodgeschoten. Maar cle prijs blijft 8 cent (Vaïi onze soc.-econ. redactie) De commissie marktregeling van het Produktschap voor Aardappelen heeft gistermiddag na langdurig vergaderen besloten de gelegenheid tot inlevering van „onverkoopbare consumptie-aardappelen opnieuw open te stellen. De aardappelen zul len ook nu echter worden overge nomen voor een prijs van slechts 8 cent per kg. Zoals bekend heeft het produktschap eerder aangeboden 25 miljoen kg con sumptie-aardappelen van het ras Bintje uit de markt te nemen tegen een over nameprijs van 8 cent per kg, doch toen de termijn van aanbieding (vorige week donderdag) verstreken was bleek slechts 1 miljoen kg te zijn aangeboden. De oor zaak daarvan moest volgens het produkt schap worden gezocht in de omstandig heid, dat de aardappelen gesorteerd moesten zijn als gevolg waarvan de biedingen in de eerste plaats vai handel moesten komen, die echter iets meer dan 8 cent per kg heeft v te verkrijgen. Van de zijde van de han del wordt dit echter nadrukkelijk ont Vast staat, zo vernamen wij, de boeren nog grote hoeveelheden (ook gesorteerde) aardappelen zijn, doch dat zij hun produlcten vasthouden in de hoop toch nog betere prijzen te kunnen maken voor de aardappelen, waarvan de kost prijs naar schatting ongeveer 14 cent per kg bedraagt. Zoals bekend hebben de centrale landbouworganisaties aange drongen op een verhoging van de over nameprijs tot 10 cent per kg, welk be drag eveneens door het Landbouwschap een reële minimumprijs is genoemd. Het Hagenaar op avontuur (Van een onzer redacteuren) "\7"ANDAAG, donderdag 12 maart, neemt de Haagse publicist Ger van Hulst (24) afscheid van vrienden en bekenden. Begin augustus hoopt hij weer thuis te zijn, maar dan zal hij inmiddels een af stand van zo'n 24300 kilometer hebben af gelegd. Op de bromfiets, die hem op een monstertocht door zo'n twintig landen zal brengen. Ger van Hulst heeft er echt zin in en hij verwacht veel van deze brom fietstocht, met de voorbereiding waarvan hij begin december van het vorig jaar begonnen is. van bromfietsen, hoopt in alle lan den. die hij bezoekt, veel contact te hebben met de bevólking. Hij neemt een tent met slaapzak en luchtbed mee, maar geeft er de voorkeur aan de nachten door te brengen in Haaese wereldreiziger allerlei plaatselijke logementjes. In „bromt" eerst via België en Frank- &JE3!E>^ i Den Haag wonende Alge- 24.300 km voor de wielen ijc, '"j pnk.]p boot stapt voor Tanger. Dan begint enxexe de rondrit door Marokko, Algerije, rUüen- Tunesië, Libië en Egypte. Per boot Het bleek niet moeilijk hier in vertrekt ST^>3^~aar' Bei-' Nederland ^e ^ige documenten af^hanon Svril^ordanirêflT de^rschfllendelSnden. Ger van Sl i hêt progSmmfstóan Als Hulst heeft van alle ambassades of Huisde' w Smïn nali'Tur- oXngêf Mie Dan gaat M „de rende doen" ,™ewZT™o?r ^ez^lt keitf and Joegoslavië In Italië. Via jvontuurlflk vind en Frankrijk en België hoopt h« ten ^"fVe fnder/vX„ leven slotte naar Nederland terug te rei Misschien kan ik reisverhalen ver- zen' kopen en dat zou dan wellicht ook Ger van Hulst, die voor zijn tocht tot gevolg kunnen hebben, dat ik alle medewerking heeft gekregen straks een mooie baan in de jour van een grote Nederlandse fabriek nalistiek krijg Nieuw fiasco In landbouwkringen verwacht men dan ook, dat de hernieuwde openstelling van de mogelijkheid tot inlevering (van vol gende week maandag tot en met woens dag) voor de prijs van 8 cent opnieuw een fiasco zal worden, omdat de boeren wellicht de verwachting b 1 ij v e n koes teren dat de minimumprijs binnenkort alsnog verhoogd zal worden. Zij vertrou wen daarbij op de invloed van hun orga nisaties en van het Landbouwschap, ter wijl ook wordt verwezen naar de brief van minister Biesheuvel, waarin de be windsman het Produktschap voor Aard appelen op de vingers heeft getikt. De minister van landbouw heeft, zoals ge meld, in deze brief een dringend beroep op het produktschap gedaan ,,de moge- leid i Drie personen kwamen gisteren om het leven en twintig werden gewond bij een kettingbotsing op de rijksweg Amsterdam Utrecht (ter hoogte van Maars sen), waarbij tenminste 15 wa gens waren betrokken. Op deze foto een van de totaal vernielde auto's. Een van de vele onge lukken die giseren in de mist gebeurden. IN een fabriek te Blerick werd gisteren de rechtervoet afgekneld van de dertigjarige arbeider A. van de Kerkhof uit het Belgische plaatsje St. Huibrechts. De man werd geraakt door een 900 kg wegende rol met bandijzer die omsloeg. Het korps marechaussee zal voorlo pig belast blijven met de bewaking onze grenzen. Een woordvoerder het ministerie van defensie heeft bevestigd dat de minister dit besluit heeft genomen. Wel is er over deze kwestie nog interdepartementaal over leg gaande, speciaal met het ministe- ie van justitie onder welks feitelijke erantwoordelijkheid de grensbewaking valt. Naar we uit welingelichte kringen ernemen zou men van de zijde van defensie er bij justitie op hebben aan gedrongen de financiële bijdrage die dit departement in de kosten van de grensbewaking levert, te verhogen. In die kringen kan men voorts vernemen dat minister Scholten daar weinig voor schijnt te voelen, alhoewel hij nog geen definitief standpunt heeft inge- Zoals bekend werd het terugtrekken xn de marechaussee van de grenzen studie genomen als onderdeel van staatssecretaris Haex' bezuinigingsac tie die bekend staat als „operatie chi rurg". Van de legervoorlichtingsdienst ver- »men we dat bij het geheel van de grensbewaking (dus ook op vliegvel- en waterwegen) zo'n 650 mare chaussees een taak vinden. Dat is praktisch allemaal beroepspersoneeL KLM-toestel bij landing Genève doorgeschoten Gistermiddag is een DC 7C van de K.L.M., de PH-d.s.n., op de dienst K.L. bij de landing te Genève aan het van de baan nog dertig a veertig meter doorgeschoten, waarbij een hou- te barrière werd geraakt. Het vlieg tuig, bestuurd door gezagvoerder V. P. Fruendo, liep schade op aan propel lers en vleugelkleppen. De 25 passa giers konden de machine ongedeerd verlaten. Naar de oorzaak wordt een onderzoek ingesteld, aldus deelt de K.L.M. mee. U proeft de moutwijn (Van onze soc.-econ. redactie) Hert prijspeil van de varkens, waar door slechts luttele weken geleden nog vele consumenten zich ernstig verontrust toonden, is de afgelopen dagen verder ingestort. In korte tijd is de producentenprijs nu al onge veer 50 cent per kilogram gedaald en de vraag naar varkensvlees, die dras tisch was ingekrompen, neemt dan ook weer snel toe. Dit is meegedeeld in de gisteren Utrecht gehouden bestuursvergadering van het Produktschap voor Vee en Vlees, dat als gevolg van deze prijsval moest besluiten de overnameprijs voor bacon- varkens opnieuw met 15 cent per kg te verlagen, nadat zij maandag jl. ook al met 15 cent was verlaagd. Deze prijs hierdoor gedaald tot f 2.70 per kg vc eerste kwaliteit varkensvlees, doch het marktniveau lag nog 5 cent lager. Dieptepunt Eén van de belangrijkste oorzaken de forse prijsdaling is wel de geringere belangstelling van Frankrijk, waarheen het grootste deel van onze varkens wordt uitgevoerd. Frankrijk is namelijk, ns heffingvrij maken van de invoer varkens uit derde landen, overspoeld met varkensvlees, waaronder de Nederlandse leveranties in ernstige mate hebben leden. Er zijn echter aanwijzingen, dat de Franse belangstelling voor onze var kens weer opleeft, omdat het vlees uit derde landen van mindere kwaliteit zou Insiders verwachten, dat de recente da lingen van onze varkensprijzen nu wel het dieptepunt hebben bereikt, temeei omdat de belangstelling van de Neder landse consument zich ook weer mee het varkensvlees is gaan richten. Werd kort geleden nog meer rundvlees dan varkensvlees gegeten, thans zijn de rol len weer omgekeerd. Het produktschap besloot voorts, n£ een felle discussie, waarbij de vertegen woordigers van de veehouderij en de vee. Eredoctoraat van Caen: drie eeuwen geleden voor Jacob Ruysdael (Van een onzer redacteuren) TVE HEER J. G. N. Renaud, weten schappelijk hoofdambtenaar van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek te Amersfoort, is sinds enkele weken doctor honoris causa. Dr. Renaud. bij velen in ons land bekend om zijn kennis van de middel-eeuwse geschiedenis en castel- logxe. geldt ook in het buitenland als een kastelendeskundige bij uitstek. Vandaar, dat de eeuwenoude universi teit van de Franse stad Caen hem het eredoctoraat in de letteren en wijs begeerte verleende. Het feit. dat hem deze erkenning van zijp wetenschappelijk werk te beurt zou vallen, was reeds enkele maanden bij vele van zijn vrienden bekend, doch door ziekte van zijn promotor, prof. Michel de Bouard, vond de promotie plaats op 21 februari. Toen werd hij, omringd door tientallen vrienden en belangstellenden in Caen omhangen met de mantel met drie stroken hermelijn-bont. Daarmede was hij de tweede Nederlander, die aan deze oude universiteit een ere-titel ontving. De eerste was niemand min der, dan de bekende zeventiende eeuwse landschapsschilder Jacob Ruysdael. Deze beroemde Nederlander kreeg een eredoctoraat in de medicij- De aanleiding tot het verlenen van het Franse ere-doctoraat aan Jacob Gerard Nicolaas Renaud is eigenlijk geweest de nauwe samenwerking tussen Nederlandse en Franse deskundigen bij een oudheid kundig bodemonderzoek in Caen. Het onderzoek werd betaald door een Frans instituut en door de Nederlandse organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek. Met dit karwei is de heer Renaud jaren lang bezig geweest Steeds weer trok hij naar Caen, eerst met o.a. dr. W. C. Braat uit Leiden, doch later «Heen. Tijdens het onderzoek weiden ervaringen over de dienst uitgewisseld, wat voor de Fransen aanleiding was een bezoek aan het R.O.B. te Amersfoort te Drengen. Niet alleen had men veel per soonlijk contact doch ook nam men ken nis van eikaars geschriften. Die van de heer Renaud werden in het Frans ver taald. De Nederlandse archeologische we reld was enthousiast da. het doctoraat aan J. G. N. Renaud te beurt viel. „Als één het verdient, is hp het wel. Jaren lang wordt hp als het ware met een zweep door ons land gejaagd. Wordt er. gens een middeleeuws fundament ge vonden, dan wordt Renaud er op afge stuurd. Steeds is hij preset i. Niemand doet dan ook tevergeefs een beroep op z(jn kennis en vaak ook op zijn per soonlijkheid". zo was de algemene me- De plechtigheid in Caen heeft Renaud iets gedaan. Hij kreeg daar de hoogste waardering voor zijn moeizame arbeid. Dat hij na Ruysdael de tweede Neder lander is, die aan deze universiteit een ere-titel ontving, bracht hem bijzonder onder de indruk. Geen onderwijzer Jacob Gerard Nicolaas Renaud werd op 20 februari 1911 in Voorburg geboren uit een geslacht van Franse réfugiés. Reeds in zijn jeugd in Voorburg had de jonge Renaud belangstelling voor alles wat geschiedenis was. Vooral het kas teeltje De Binckhorst intrigeerde hem. Als jongen werd hij dan ook al geboeid door het silhouet van dit bouwwerk en de verhalen die er over werden verteld, niet vermoedend, dat De Binkhorst in zijn verdere leven nog zo'n grote rol zou Toen hij zijn hoofdakte had behaald, was er bij het onderwijs geen plaats voor hem. Tijdens zijn studie behaalde hij de hoogste cijfers voor geschiedenis. Hoe kan het ook anders. Toen Renaud zo'n zestien jaar oud was, begon hij een archief-onderzoek naar het verleden van de Binckhorst Begeleid door de heer J. Arntzenius zette hij de eerste stappen op wat later zijn loopbaan zou worden. In de vakanties werkte hij op het algemeen rijksarchief, waar hij met de hulp van het archiefpersoneel moeizaam het midden-Nederlands leerde. De eerste aanraking met de archeolo gie ligt weer op het terrein van De Binckhorst in Den Haag. Toen de ge meente Den Haag dit kasteeltje kocht moest het worden gerestaureerd. Renaud mocht in opdracht van de bekende Pa bon, een onderzoek instellen. „Van de opzichter Olivier heb ik daar in bouw technisch opzicht zeer veel geleerd". Tijdens dit onderzoek ontdekte hij het huisarchief van een van de families die het kasteeltje hadden bewoond. Na zijn onderzoek schreef Renaud zijn eerste opstel: „Honderd jaren uit de geschie- Na de oorl Tijdens de mobilisatie in 1939 werd Renaud opgeroepen. Toen hij in juni 1940 vrij kwam, ging hij naar wat nu de Rijksdienst voor de Monumentenzorg heet „In mijn diensttijd mocht ik een ar cheologisch onderzoek instellen naar het Huis Polanen te Monster. Van mijn commandant kreeg ik verlof om met een ploegje soldaten te gaan graven. Alleen de grote oefeningen moesten worden meegemaakt". Ook de resultaten van dit onderzoek werden door Renaud gepubliceerd. Tij dens zijn periode bij Monumentenzorg werd Renaud in Rotterdam tewerkge steld, waar, als de puinhopen van het afschuwelijke bombardement zouden worden geslecht, een oudheidkundig bodemonderzoek zou worden ingesteld. Hier kwam hij in contact met de heer G. Plug, die leider was van een groep arbeiders. Renaud kon hem best als hulp gebruiken. Sinds die tijd zijn Re naud en Plug als twee onafscheidelijke figuren samen praktisch op ieder opgra vingsterrein verschenen. Toen in Rot terdam het onderzoek uitliep en men in middeleeuwse fundamenten ging graven, werd het werk alleen aan Renaud over gelaten. Bulgerstein. Spangen en de Starrenburg hebben zodoende geen ge heimen meer voor hem. Doch ook buiten Rotterdam lag zijn werkterrein: Overasselt. het Huis Bal- goyen. Onderzoeken die geruime tijd vergden. „Tijdens de capitulatie heeft generaal Winkelman een beroep gedaan op de be volking om alle historische gebouwen onaangetast te laten. Dit is eigenlijk de grondslag geweest voor onze monumen tenwet. Er werd aangestuurd op een afdeling middeleeuws onderzoek op het rijksbu reau van de monumentenzorg*. Met de leiding van deze afdeling werd de heer Renaud belast en hij stelde de heer Plug aan als voorgraver. Op instignatie van prof. Van Giffen werd na de oorlog de rijksdienst voor het oudheidkundig bodemonderzoek in gesteld. Hij wilde iedereen die in de bo dem „naar geschiedenis zocht" in één grote dienst verzamelen. De afdeling van de heer Renaud ging met hem over naar deze nieuwe dienst In de navolgende jaren heeft hij tien tallen onderzoeken op zijn naam staan. „Als ik terug zie, ben ik altijd onderweg geweest. Daarom had ik ook geen rust Ondanks het feit. dat de dienst steeds beter wordt geoutilleerd, zijn er steeds mensen tekort, omdat er steeds meer werk komt. Doordat er in ons land zo veel wordt gebouwd, komen de oude fun damenten. die voor onze geschiedenis zoveel hebben te betekenen, bloot" Als het moet is Renaud 24 uur per dag in dienst. „Ik stond voor de vraag: studeren of werken*. Het werk gaf de door slag. Daarmede heb ik eigenlijk mijn toekomst in de waagschaal gesteld. Toch heb ik mijn eig^n verwach tingen niet beschaamd, want toen het geicondigdwerd ik in een weten schappelijke rang ingepast". Nog steeds wordt hij aangetrokken door De Binckhorst, hoewel hü in de loop der jaren op duizenden historische plaatsen van ons land de opgegraven fundamenten en grondsporen heeft he in Zuid-Holland, Noordholland en Zee land, Utrecht, Gelderland en Noord- Brabant. Velen, zeer velen, kennen hem en hebben hem niet alleen door zijn werk, doch ook als mens leren waar deren. „De belangstelling voor de histo- "igt voor een groot deel in het emo tionele- en romantische vlak. Daar be hoeft niemand zich voor te schamen". Renaud is een liefhebber van muziek. Is het gezien zijn werk en hobby zo ver wonderlijk. dat hij de Franse componis- prefereert? „Zoals het met de muziek het geval is, is het ook met de archeolo gie. Je ontmoet de mens. Dat maakt het boeiend. Daarbij is het ook mijn taak achter iedere fundering de mens te n. Steeds weer openbaart zich dc kunstenaar". handel zich tegen verklaarden, de reeds enkele malen verlaagde heffing op de in voer van (fabrieks)rundvlees af te schaf fen en wel per 16 maart as. Deze hef fing bedraagt thans nog 20 cent per kg. De maatregel was naar het oordeel van het produktschap onvermijdelijk gewor den i.v.m. de sterk gestegen prijzen van het (uit Argentinië afkomstige) buiten landse rundvlees. De vertegenwoordiger van het minis terie van economische zaken verklaarde het afschaffen van de heffing te zien als een eerste stap naar verdere verruiming van de invoer, waarbij hij er op wees dat ook aan de ruilvoet wat gedaan zou moe ten worden. De voorzitter antwoordde hierop dat het produktschap zich ta.v. dit punt niet door het ministerie zal la ten beïnvloeden omdat dit in strijd zou zijn met een gezond marktordenend be leid. Ir. Van Dis wil andere gang van zaken bij het kankeronderzoek Het Tweede-Kamerlid ir. C. N. van Dis (SGP) heeft de ministers van sociale zaken en van O., K. en W. schriftelijk ge vraagd of zij niet van oordeel zijn dat de huidige gang van zaken op het gebied der kankerbestrijding in ons land met een zekere niet uitsluitend medische leiding van bovenaf ten zeerste gebaat zou zijn. Óok vraagt hij of zij in dat geval willen bevorderen dat de onderzoekingen op dit gebied op meer biochemische en biolo gische grondslag geschieden dan tot dusver gebruikelijk was, waarbij met name wordt gelet op de uitwerking van verschillende voedingscomponenten op de ziekte, hetzij in positieve of negatieve zin en dat, behalve schadelijke werkingen door overmatig tabaksgebruik o.m. die van chemische bestrijdingsmiddelen in land- en tuinbouw wordt nagegaan. Verder vraagt ir. Van Dis of de minis ters bereid zijn het verlenen van gelde lijke en morele steun van regeringswege de organisatie, die reeds van over heidswege gesubsidieerd wordt, en even tueel aan andere instanties, die zich op dit gebied onderscheiden en waaraan in het bijzonder ook biochemici en biologen medewerken, afhankelijk te stellen van de nakoming van dergelijke aanwijzingen. Het Kamerlid wil voorts weten of de ministers hebben kennis genomen van de brief, die op 28 oktober 1963 mede na mens een Nederlandse vertegenwoordiger van de Internationale Gesellschaft für nahrungs- und vitalstoff-Forschung, te Hannover aan de minister van sociale zaken en volksgezondheid is gezonden en waarin suggesties zijn gedaan om te ko men tot meer coördinatie van het kan keronderzoek, alsmede van uitnodigingen, die, blijkens recente perscommuniqué's, dpor president De Gaulle zijn gericht tot Amerika, Engeland, Duitsland en Italië, deel te nemen aan besprekingeh over ditzelfde onderwerp. Zedenmisdri j ven leidden in Oss tot aanslag De politie in Oss heeft meegedeeld, dat de 19-jarige G. S. uit Oss zaterdag een aanslag op de twaalfjarige scho lier F. R„ eveneens uit Oss. pleegde te voorkomen, dat de scholier iets laten uitlekken over met hem ge pleegde zedenmisdrijven De scholier werd door S. zaterdag middag op een bromfiets meegenomen naar een afgelegen terrein aan de Dop- pcrlaan in Oss. Daar probeerde S. de scholier te doden. De aanwezigheid van een boswachter met een hond voorkwam dit. Zwaargewond werd de jongen in een ziekenhuis opgenomen. Zijn toestand gaat vooruit. Nog geen besluit over verhoging PTT-tarieven Over de volgende verhoging van de P.T.T.-tarieven is nog geen beslissing genomen, zo heeft minister Van Aart- (verkeer en waterstaat) mede na- minister Andriessen economi sche zaken) meegedeeld in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid Vermooten (soc.). Minister Van Aartsen wil gaarne be vorderen dat bij een volgende verho ging aan twee door de heer Vermoo ten geuite verlangens zoveel mogelijk zal worden tegemoetgekomen. Dit Ka merlid had erop gewezen dat het be drijfsleven in moeilijkheden komt als verhogingen van P.T.T.-tarieven niet tijdig dus ten minste enkele maan den tevoren worden aangekondigd. Verder vroeg de heer Vermooten dc folders met de tariefwijzingen op de postkantoren in ruimere mate beschik baar te stellen dan bij de jongste ver hoging per 1 januari het geval was.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 11