VLEET mm VISSERMNIEUWS BIJ DE Landbouwprobleem vraagt om structurele aanpak Uitvoering van De Lofstem Oudshoorn Actief begon beursdagen met show Hagenaar „berechtte"' in Katwijk man die in Leiden fout maakte .NIEUWF LEIDSE COURANT 4 DINSDAG 3 MAART 1961 IJMUIDEN Op 58 NB bleven de goede makreelvangsten aanhouden. ^0 kisten schelvis. 9/0 kisten haring. 360 Zaterdagmorgen om negen uur had de schipper van de VL 110 „MichielL satesa1 -7| jmjaa Jan" een gesprek met de rederij waarin hij toestemming verzocht aan de thuisreis te beginnen. Op dat ogenblik had men 800 kisten vis aan boord. Van de wal kreeg de schipper te horen dat hij om een uur 's middag nog een keer contact op moest nemen metVlaardingen, hij zou dan te horen krijgen welke beslissing was genomen. Hij liet daarom het net weer uit zetten. In zijn tweede gesprek met de baas kon hij meedelen dat er in middels 300 kisten makreel bij waren gekomen, allemaal uit die laatste trek. Hij kreeg opdracht onmiddellijk aan de thuisreis te beginnen. De treiler liep maandagmorgen IJmuiden binnen maar zal pas aan de woens- dagmarkt kunnen verschijnen. De IJM 82 „Rotterdam" moest zaterdag avond noodgedwonger aan de thuisreis beginnen. Tijdens het vissen brak de stoel van de winch. Het heeft heel wat moeite gekost het vistuig zonder schade aan boord te krijgen. De „Rotterdam" had juist een grote onder houdsbeurt van drie maanden ondergaan en was pas vier etmalen op zee. Dc KW 15 Rijnmond 1 heeft ten Making voorbij i: loordcn \an de Lofodcn goede het beëindigen vi noorden resultaten kunnen bereiken. De der de reis naar de verre v. .teren van dit seizoen leverde 1500 kisten vis op waarvan 250 kisten schelvis, 150 kisten roodbaars en 1100 kisten gul en kabeljauw. Verder bevinden zich nog 1000 stuks stijve kabeljauwen aan boord. De rijke kabeljauwgron- den in dit gebied zijn dus niet aan de aandacht van chipper Van der Plas en zijn mannen ontsnapt. Het is te hopen dat de handel straks voor deze mooie buit veel interesse zal hebben, over het algemeen staat de vis uit deze contreien in een niet zo goede reuk. Maar bij een schaarse aanvoer van rondvis uit de Noordzee wordt wel veel kabeljauw uit Noorwegen ingevoerd. In ieder geval is uit de resultaten van de laatste weken duidelijk gebleken dat de verre visserij voor ons land perspectiel heeft, zonder de inspanningen van de vissers die het avontuur aandurfden zou het assortiment rondvis helemaal beneden peil zijn geweest Wat er wa* De IJmuider markt werd bezocht door 110 vaartuigen. Zij zorgden voor een aan voer van 10.290 kisten. 2900 stuks stijve kabeljauw en 56.000 kilo tong. Verder werden gelost 280 kisten schelvis. 120 kleine kisten schelvis. 1020 kisten wijting, 560 kisten gul en kabeljauw, 100 kisten koolvis, 650 kisten haring. 680 kisten ma kreel, 3150 kisten schol. 200 kisten tarbot, 80 kisten roodbaars en 450 kisten diver sen. De eerstkomende dagen wordt een grote aanvoer van makreel verwacht. Hoewel er maandag niet zo gek veel van deze vissoort werd aangevoerd zakte de prijs in sommige gevallen tot aan de minimumgrens van negen gulden. De treilers die zaterdag de ruimen vol kon den vissen, kwamen te laat voor de maan dag markt en zijn pas dinsdag door de losmolen gegaan. Sommige schepen moes ten zelfs naar de voensdagmarkt worden verwezen. Het is goed te merken dat de Kerken Katwijk stellen nieuwe grenzen vast KATWIJK Tussen dc kerkcradcn van de Gereformeerde Kerken te Katwijk aan den Rijn en Katwijk aan Zee is overeenstemming bereikt over de vast stelling van een nieuwe grens. Deze zal nu. ten noorden van de Zeeweg, worden gevormd door de Provlnclaleweg. Hier door komt de gehele Hoornespolder on der de Kerk van Katwijk aan Zee te Ten zuiden van de Zeeweg volgt de grens een rechte lijn langs de Louise de Colignylaan naar de Cantineweg Hier door wordt de wijk De Koestal definitief gevoegd bij de Kerk van Katwijk aan Zee. De lidmaten van Katwijk aan den Rijn, die thans in De Koestal woonachtig zijn, kunnen naar verkiezing lid blijven van de Kerk van Katwijk aan den Rijn of overgaan naar die van Katwijk aan Zee. Vóór 1 september a s. zal van deze leden een beslissing worden gevraagd Indien ambtsdragers op grond van deze regeling lid worden van de Kerk in Katwijk aan Zee, zullen zij ook daar het ambt van ouderling of diaken ontvangen. Vports is een regeling getroffen ter compensatie van het financiële nadeel dat de Kerk van van Katwijk aan den Rijn door de grenswijziging zal onder vinden. Als tegemoetkoming hierin zal de Gereformeerde Kerk van Katwijk aan Zee gedurende een periode van vijf jaar de vrijwillige bijdragen van de overge komen leden aan de Kerk van Katwijk aan den Rijn restitueren Dit bedrag za! op 1 september worden vastgesteld. Na afloop van de periode van vijf jaar zullen beide kerkeraden bezien of verdere steun nodig en billijk is. De. Gahe van Duinen voor A.R. Katwijk KATWIJK AAN ZEE - Vanavond om 8 uur komt de A.R. kiesvereniging in Irene aan de Voorstraat bijeen Op de agenda staat (behalve onder meer een bestuursverkiezing) pen toespiaak. die ds. Gabe van Duinen uit Wassenaar hoopt te houden. (Herp'r.tsing van be richt van gisteren dat tot onze spijl nog al wat zetfouten bevatte» KATWIJK Deze week wordt een collecte gehouden voor dc Nederland se Centrale Practische Hulp ten bate van de twaalf Grocsbeekse tehuizen, KATWIJK AAN ZEE Woensdag hoogwater 7.01 en 19.18 uur; laag water 2.40 cn 15.02 uur. Alle schepen die deze actie naar trokken zijn nu „rijp" voor de thuisreis en dat drukt te zwaar op de loscapaciteit. vooral omdat er de laatste dagen zo goed wordt gevangen. Vandaag aan de markt Vandaag lagen naast een groot aantal loggers en kotters met rond- of platvis onder meer aan de IJmuider markt de IJM 37 „DelfF' met 1280 kisten. kisten makreel, 75 kisten wijting. »en gul en kabeljauw. 10 kisten diversen 90 stuks stijve kabeljauw, de KW 44 Rijnmond 3 met 1050 kisten waarvan 900 kisten haring, 70 kisten makreel. 50 kisten wijting. 25 kisten gul en kabeljauw, de KW 144 Cornelis den Duik met 1100 kisten waarvan 750 kisten haring, 165 kisten makreel. 15 kisten schelvis. 65 kisten wij ting, 20 kisten gul en kabeljauw. 10 kis ten diversen, de KW 3 Koraalbank met 405 kisten waarvan 275 kisten haring, 70 Kisten makreel, 60 kisten diversen en VL 112 Bets en Gerda met 1150 kisten. Geruststelling In dc aanbiedingsbrief bij dc Vclser gemeentebegroting voor 196 in het kort aandacht besteed tueel aan te leggen buitenhaven Is) bü de IJmuider Zuidpicr. B. en IV. delen ter ge ruststelling mee, dat, als het ooit zovei komt, met de belangen van de visserij terdege rekening zal worden gehouden. Er is inmiddels een studiecommissie ge formeerd bestaande uit vertegenwoor diger van Velsen en Amsterdam. Maar deze gemeenten zullen niet alleen kunnen beslissen. Ook de Rijkswaterstaat Nederlandse Spoorwegen hebben stem in het kapittel. Biesheuvel bij afscheid G. v. cl. Ley A TINISTER Biesheuvel is van me- ning dat het perspectief voor onze pluimveehouderij niet direct aanleiding geeft tot veel optimisme. „Ge.'.ien de ontwikkeling van de Duitse produktie moeten we er re kening mee houden, dat ons aandeel »n de Duitse voorziening nog verder zal teruglopen". Meer optimisme bracht de minister van landbouw op voor de mogelijkheden op de binnen landse markt. Uitdrukkelijk waar schuwde hij echter voor te hoge verwachtingen aangaande de verho ging van de richtprijs van melk. Het vraagstuk laat zich niet oplossen via de prijzen, maar vraagt een ant woord in het structurele vlak. Een en ander verklaarde minister B. W. Biesheuvel in een vergadering van de Gelderse maatschappij van landbouw ter gelegenheid van het afscheid van de lieer G. van der Ley. de aftredende voor zitter van de maatschappij. Mr. Biesheuvel zei dat het gemengde bedrijf ook op lange termijn zeker noE toekomst heeft, mits de structuur van dat bedrijf wordt aangepast aan de eisen die onze tijd daaraan stelt: grotere be rt rijfseenheden met een sterke speciali satie en een ver doorgevoerde mechani satie van de bedrijfsvoering. TWEE CENT De E.E.G.. aldus de minister, biedt nieuwe kansen aan onze landbouwaf- zet maar betekent ook grotere concur rentie. Het is gelukt een belangrijke verbetering in de zuivelsituatie te brengen, door middel van een stabili satie vaii de melkstroom en een doel bewust binnenlands afzetbeleid. Daar door is de opbrengst van de industrie- melk in 1963 rond twintig cent ge weest. Dat is ruim twee cent meer dan in 1961. Over de richtprijs voor melk zei de minister nog, dat als we die te veel ver hogen de landbouw elk contact met de markt verliest en met het E.E.G.-zuivel beleid voor de deur gaat het er juist om dat contact te bewaren. De minister noemde in zijn rede twee fundamentele oorzaken van de moeilijk heden die de landbouw in deze tijd on dervindt: de stormachtige groei van de industriële produktie in alle Westerse De plattelandsvrouwen van Voorschoten hadden feest De bond voor plattelandsvrouwen af deling Voorschoten vierde haar vierde verjaardag. Alle leden kregen ter gele genheid van dit feest bU binnenkomst in „De Werf" een roos van papier aange boden met daarin een lot. Het bestuur trakteerde op koffie met gebak. Na de pauze kreeg men twee kleurenfilms te zien over Afrika en over prinses Beatrix in Thailand. Voor de pauze hielden de dames zich met ernstiger zaken bezig. De voorlich tingscommissie van het levensverzeke ringsbedrijf hield bij monde van de heer A. Jansen een algemeen praatje over ver zekeringen. De heer Jansen stelde dat voor 100 jaar de vrouw geen gelegenheid kreeg haar mening in het geding te brengen, zodra het problemen betrof buiten het gozin. Sinds de vrouw echter handeüngsbe- kwaam is geworden, heeft zij meer ver antwoordelijkheid. vooral ook buiten het huishoqden En de vrouw moet zich dus afvragen, wat brengt de toekomst? Dui delijk werd het verschil uiteengezet sen sparen en verzekeren. VOORHOUT De afdeling Voorhout van „St. Deus Dedit" bestaat op maart zestig jaar. landen en de wanorde die eV heerst in het internationale handelsverkeer in landbouwprodukten. LEIDERS In zijn persoonlijk woord tot de heer Van der Ley noemde dc minister diens krachtbronnen zijn geloof en zijn boer- zijn in hart en nieren. Mannen als Van der Ley en wijlen H. D. Louwes behoren bijna uitstervend geslacht van boerenleiders, dat de minister aan de jongere generatie ten voorbeeld wilde stellen. Hij overhandigde de heer Van der Ley, die zaterdag 70 jaar hoopt te worden, de legpenning die zijn ministe rie toekent aan personen die zich bij zonder verdienstelijk hebben gemaakt voor de Nederlandse landbouw. Deze on derscheiding is onder anderen ook toege kend aan dr. S. L. Mansholt. WOUBRUGGE in de slechts mati? gevulde hervormde kerk gaven de korer van de christelijke zangvereniging D< Lofstem maandagavond een uitvocrinj nder leiding van dirigent Hans Boclee aarbij Hcnnic Wassenaar orgel en Dick Nicolai (piano) begeleidden. Nadat ere-voorzitter S. Couperus de inwezigen. onder wie burgemeester- en evrouw Van Wageningen, welkom had geheten, openden het gemengde- en mei jeskoor het zeer gevarieerde programm Het openingslied ..Wilt heden nu tredei klonk melodieus en zuiver; „Hoe zal uit dóór frisheid kracht. De jeugdkoren gaven twee vrij onbe kende liederen ten gehore, waaronder het oud-vaderlandse lied: Ons Vader God ge prezen. De zang van het kleuterkoor kwam in deze grote ruimte wat minder tot zijn recht dan in een zaal. Ook warer enkele liederen, waaronder De monrihar a van D. Appeldoorn nogal moei- doch als gewoonlijk oogstten de kleuters weer succes. Fors en melodieus was het gezang het kinderkoor, dat het meest uitblonk i de kaboutermars van de dirigent zelf. Het meisjeskoor was bepaald goed op dreef en zijn zang was zeker het hoog tepunt van het programma. Vooral het kampliedje: De koning van Siam, samen met het kinderkoor gezongen, blonk uil door frisheid en zuiverheid. Tenslotte brachten de gezamenlijke ko ren nog enkele liederen ten gehore, waar bij de strakke leiding van de dirigent veel is te bereiken. Besloten werd met ..Eens komt de grote stemmenmateriaal rend slot i Vlie i deze geslaagde uitvoering. Veiling Ter Aar TER AAR De aanvoer van wit was in de afgelopen week groter dan de vorige week. De kwaliteit is oi het algemeen behoorlijk, al zijn er p,.. tijen, die te rijp zijn. De prijs heeft zich niet kunnen handhaven. Dé gehele voer moest in het binnenland worden afgezet en dat wilde geen hoge prijzen besteden. De spruiten hebben het in het begi: van de week goed gedaan, ze ware toen weer duur. maar aan het eind daalde de prijs sterk, tot bijna de helft. De kwaliteit wordt er niet beter op, de tijd schijnt voorbij en er komen veei gele blaadjes in voor. De aanvoer wordt nu ook snel minder De export heeft nog wel geladen, maar paste zich bij het niveau van de prijs aan. Een kleine aanvoer spinazie ging vlot weg tegen een hoge prijs. Raapstelen wisten zich op prijs te handhaven; ook hiervan is de aanvoer niet groot. KOUDEKERK De bijeenkomst de bejaardensociëteit wordt niet a staande woensdag maar volgende w< woensdag (11 maart) gehouden. Goede dameskleding in Alphen ALPHEN De vereniging van middenstanders Oudshoorn Actief" doet deze week haar naam eer aan: men is actief. Er zijn „beursdagen" 'n het Nutsgebouw, waarop de Alpheuse ingezetenen zich kunnen oriënteren op wat in hun woonplaats verkrijgbaar is. De dagen werden gisteravond geopend met een modeshow, verzorgd door de firma Niekerk van den Boom. „Eigenlijk meer een voorlichtingsshow op het gebied van kleding vertelde ons de „speaker", de heer W. Blom. Leuke, fleurige en goed draagbare kle dingstukken zagen we de revue passeren, getoond door vijf mannequins onder wie voor de grootste maten. Wat kleuren •ft: van zwart tot de lichte pastel- Veel steenrood en roze, vrij dikwijls it rustige blauw-wit en voorts licht blauw. citroengeel, grijs en cognac. Bij passende of afstekende kleuren v. gebruikt voor de aardige hoedjes, die recht op het hoofd of wat meer in het ge zicht werden gedragen. We zagen hoofd deksels van stro, al dan niet met half- bred e, aan één kant opgeslagen randen, en fantasietjes van synthetische vezel; als nylon. Panels Niekerk van den Boom toonde grote collectie japonnen, voor het rendeel „panels". Eenvoudige „hemd- jurkjes". gemaakt uit twee „panelen": één voor en één achter. Het voorpand was meestal voorzien van ingeweven of gedrukte motieven. Ook zagen we veel mooie Zwitserse broderie, hetzij als gar nering (langs halslijn en zakjes var kele simpele linnen pakjes in verschei- Alphens muziekkorps op geld jacht ALPHEN Onlangs hebben we ge meld. dat de Chr. muziekver. Arti et Re- ligioni" (directeur de heer Peet van Bruggen, onder-kapelmeester van de Kon Mil. Kapel) een „actie duizend" zou gaan voeren. Men moet voor driedui zend gulden nieuwe instrumenten ko pen. Zelf bezit men f 1000, van het Anj fonds ontvangt men f 1000 onder conditie, nen inderdaad ook voor f 3000 koopt, dus zelf nog voor f 1000 zorgt. Het is de bedoeling, dat men er drie zaterdag- iddagen met de muziek op uittrekt, fol ders uitzet en in de lopende week langs de huizen gaat om de resultaten te oogs- Zaterdagmiddag is men met de actie begonnen met het deel aan de hogi zijde van de Willem de Zwijgerlaan tot de Vorsselenburgstraat. Na de rondgang door een groot aantal straten is men ook naar de Vondelstraat gegaan, om daar hoofdagent Voogd, die gisteren in het zilver bij het politiekorps alhier ju bileerde. een serenade te brengen, het geen door hem op hoge prijs werd ge steld. lene pasteltinten!, hetzij verspreid Je (meestal getailleerde) japon ter levendiging van het geheel. Ronde niet te hoog uitgesneden halsjes, korte of geen mouwtjes, hoog opgeknipte armsgaten en rechte rokken. Enkele stukken uit de collectie mantels hadden de zo moderne militaire accen ten: rechte schouders met epauletten (een gele regenjas), twee rijen kno pen. een kleine officierscol (een cognac- kleurige ruimvallcnde mantel) of een platliggend puntkraagje (ook op n licht en donkerblauw jurkje). Voor dc groot ste maten waren onder meer een grijze fil a fil mantel en een klassiek mantel pak (lichtgrijs) heel mooi. Van de stoffen noemen we linnen, ka toen, (een hilariteit wekkende ..panel' met vêrticale oranje strepen op de rug) kamgaren en (vooral) synthetische ve zeis. Huis- en grondeigenaren hadden vergadering ALPHEN De Alphensc Vereniging van Huis- en Grondeigenaren hield in Hotel Toor de jaarlijkse algemene leden vergadering onder leiding van voorzitter E. J. van der Neut. Secertaris R. Vis bracht uitv< jaarverslag uit, waarin vooral het pro" bleem der achterstallige huren de aan dacht had, dat veel groter is dan menig een denkt. Penningmeester L. Gesman, verant woordde een batig saldo. De heren E. J. v d. Neut en G. A van Wieringen werden als bestuurslid (eerstgenoemde ook weer als voorzitter) herkozen. In een uitgebreide rondvraag hadden vooral de huren van de oudere wonin gen de aandacht. Deze huren zijn soms laag, terwijl de huizen hoge onder houdskosten vragen zodat het rende- ent verloren gaat. Spreekbeurt in Benthuizen BENTHUIZEN - Ds. Van der Bijl t Genemuiden sprsekt donderdag avond om half acht voor de Geref. Ge meente; tevens- worden deze avond inbtsdrager bevestigd. Sfeer in 't gezin De Nieuwe Leidseer 1 erkeerszondaars voor Leidse kantonrechter LEIDEN Hoe slecht het kan aflopen wanneer een weggebruiker eigen rechter gaat spelen en daarbij nog blijk geeft van weinig fatsoen, onder vond een 41-jarige Haagse opperman gisteren voor de Leidse kantonrech ter. Op 22 december verleende een automobilist hem geen voorrang op het kruispunt Leidseweg-RijndijkDe hierdoor op zijn tenen getrapte voor man trachtte op de Haagweg de ander enkele malen de kant in te rijden, wat hem niet lukte. Voor het stoplicht bij de Haagse Schouw ontspon zich via de portierraampjes een bepaald onparlementair gesprek. De opperman, die eigenlijk linksaf naar Den Haag moest, wijzigde zijn reisplan en reed met de andere auto mee in de richting Valkenburg. Nu probeerde de op perman zijn opponent tot stoppen te dwingen door zijn wagen dwars op de weg te zetten, wat de ander enkele malen kon ontwijken door over het trottoir te rijden. Het ging allemaal nog goed tot Katwijk, maar daar draaide het op een vechtpartij uit. tonrechter stond. Deze had weinig waardering voor diens eigenrechtig optreden en strafte met 100 boete en ontzegging van de rijbevoegd heid voor een half jaar. De officier van justitie, mr. Out. had resp. f 150 en een jaar geëist. Dodelijk ongeval Op dezelfde zitting stond een 40- jarige administrateur uit Katwijk te recht, die op 4 december in zijn woon plaats op de Zeeweg een voetganger aanreed, die op een oversteekplaats liep. De voetganger was aan de gevol gen overleden. Boete plus half jaar niet rijden De opperman trok de vrouw van de bestuurder uit de auto. Een bij de opperman behorende vrouw ont fermde zich al harenplukkend over haar. De opperman zelf ging hierna op de vuist met de chauffeurdie hij stevig toetakelde. Na afloop van de vechtpartij deed het slachtoffer aangifte bij de Katwijkse politie, zodat de opperman nu voor de kan- Verdachte voerde tot zijn verdediging in, dat hij te zeer in beslag was geno- len door een van rechts naderende be stelauto. Ook zijn raadsman legde hier nadruk op. Noch de officier, noch de kantonrechter, mr. De Koning, kon hier- n excuus vinden. De eis luidde f 100 boete en ontzegging van de rijbevoegd heid voor een jaar. Ook in dit geval deed De Koning iets van de eis af. en ver oordeelde tot f 100 boete en intrekking in het rijbewijs voor een half jaar. Een 43-jarige automobiliste uit Leiden oest zich verantwoorden voor een aan rijding bij de afrit van Rijksweg 4 onder Sassenheim. Door het geen voorrang ver lenen aan een vrachtwagen, was zij hier in botsing gekomen. Tijdens de zit ting trachtte zij voortdurend de schuld op de vrachtwagenchauffeur te schuiven, wat haar echter niet vlot afging. Daar zij al 1100 gulden schade aan haar auto had moeten betalen, deed de kantonrechter de geëiste f60 boete er f50 af. naam Valse Een 22-jarige Rijnsburgse land arbeider had tot tweemaal toe eer valse naam opgegeven, toen Kat wijkse politiemannen hem op de Nieuwe Duinweg aanhielden omdat hij dc ene keer 45 km en de tweede keer 40 km per uur reed op de brommer. Die eerste keer lukte het hcni onder het pseudoniem var „Jan Oudshoorn" anoniem te blij ven, maar de tweede maal ging de vlieger niet op. Dal kostte hem nu f 75, terwijl hij voor dc snelheids overtreding nog eens f 50 betaalde. Ter zitting verscheen ook een 40-jarige ingezetene van de Hofstad., die zich per boot in Zoeterwouds jachtgebied bevond cn een windbuks met richtkijker erop aan boord had. Volgens zijn verklaring wilde hij die bij het vissen gebruiken „om op voorbij zwemmende ratten te schieten". De minder lichtgelovige kan tonrechter legde hem een boete van 25 gulden op. De buks kreeg hij terug. Op de morgenzitting kreeg een flink aantal automobilisten, dat bij mist onvol doende verlichting had gevoerd, de ge bruikelijke boeten van omstreeks f25. Nieuwe veiling voor Roelofarendsveen ROELOFARENDSVEEN Nadat drie jaar geleden het besluit werd genomen in Roelofarendsveen een nieuwe veiling te gaan bouwen, zijn de plannen nu zover gevorderd, dat met dc bouw kan worden begonnen. Daarom hield de coöperatieve bloe men-, groenten- en fruitveiling „Eendracht maakt macht"' gister avond in café Heemskerk een bui tengewone ledenvergadering. Voor zitter Schrama vertelde, dat de vei ling in Berkel en Rodenrijs min of meer model heeft gestaan en dat men de architect hiervan, de heer Krijgsman, de opdracht had ge geven. Deze overleed echter plotse ling, waarna de opdracht overging naar het architectenbureau Damme en Hofman te Hoofddorp. De i we veiling komt ten oosten van het voetbalveld van D.O.S R. De hallen krijgen een oppervlakte 4400 m2. De totale kosten komen op circa f 1650 000,en er werd een lening gesloten van f 1.550.000. De oude veiling wordt voor f350.000,— verkocht aan een jutc- fabrikant. De heer Joop Oomen, personeelslid der veiling, maakte bovenstaande maquette Concert in Hillegum HILLLGCM Dc R.K. harmonie „Crescendo" te Hillegom gaf in Flora de jaarlijkse uitvoering onder leidint, van dirigent Albert Mey. Het koip. speelde onder meer „De langste dag .Patience Ouverture" en „Louise d. Montfoort". Ook overtreders van de maximum! heid, onder wie vele bromfietsers, zagen zich op last van de kantonrechter lu; de 20 en 50 gulden armer worden. Een 18-jarige jongedame' uit Oegst- geest werd veroordeeld tot f6 boete Zij was voor het stoplicht op de Rijnsbu :r- singel wel afgestapt, maar ze zette haai reis voort door met haar fiets te „step- Een 25-jarige straatmaker uit Zoeter- woude hoorde f75 eisen, omdat hij ii: Sassenheim een Ilinke aanrijding had veroorzaakt door geen voorrang te - lenen. De kantonrechter vond deze niets te hoog. Tussen goud en diamant te Abbenes ABBENES Het echtpaar J. Schutte- T. Schiltte-Eveleens, Dr. Heyelaan 42, ■iert volgende week dinsdag zijn 55-jarig huwelijksfeest. De 79-jarige bruidegom stamt uit Hoofddorp en was in de land bouw werkzaam, eerst als dorser en ar beider. later als reparateur van tuigen. Zijn vrouw, die thans 74 jaax oud is. komt uit Nieuw-Vennep. Uit het huwelijk werden 13 kinderen geboren, van wie er nog 8 in leven zijn. Voorts zijn er 41 kleinkinderen en 8 ach terkleinkinderen. Aanstaande woensdag middag wordt van 2 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 10 uur een receptie gehouden Rapid, Hazerswoude. had kampioensfeest HAZERSWOUDE Dc handbalver eniging „Rapid" lieeft zaterdagavond voor de tweede maal een kampioenschap gevierd Het jeugd-herenteam, dat ge lukkig weinig last van zenuwen had. ze gevierde in een zeer spannende strijd over het Haagse Kwiek, dat zijn laatste kans op het kampioenschap verloren zag In de eerste tien minuten moest Rapid volkomen in de verdediging. De Hage naars waren de baas. Men moest zelfs een 30 achterstand toestaan. Rapid ont deed zich van de knellende greep van Kwiek. Via Zandstra (2 x) en Ruys kwam men op 33. Er ontstond van dat moment af een snelle en spannende strijd met veel gevaar voor beide doe len. Een uitstekende aanval rondde Ruys af niet een doe.lpunt: 43. Kwiek kwam weer terug en bekogelde het Rapid-doel. waarvoor Slootweg een maal moest zwichten. Met geheel Rapid in de verdediging kwam de rust met 4—4. De strijd werd na de rust vrij snel beslist toen Rapid reeds bij de eerste aanval een voorsprong nam, die niet meer werd afgestaan Via 54 kwam men op 64. Kwiek, dat verbeten terugvocht, gelukte het om weer op 65 te komen. Een zelfverze kerd spelend Rapid ging toen met vlotte combinaties ten aanval. Alle Kwiek - illusies wérden de bodem ingeslagen toen Rapid steeds verder uitliep. Toen de spanning er uit was. zakte bet tempo aanzienlijk. De eindstand was 1610 voor een juichende Rapid-ploeg. Nieuws uit Hazerswoude HAZERSWOUDE Bij de zaterdag in Gouda gehouden wedstrijden om het per soonlijk kampie-" -chap van het district Gouda en Om; cn van het Kon. Ned. Chr. Gymnastiekverbond, heeft ónze plaatsgenote mej. Ina v. d. Molen met 45.40 punten beslag gelegd op de vijfde Burg. stand Hazerswoude HAZERSWOUDE Géboren: Gatriele J M. d v G Th van Goozen en Chr M van Oudheusden: Jaquelina J P. d v A P van der Ploeg en C P. van Lochem: Adrianus Th H. z v H C F van der Voort en J M Boers Ondertrouwd: Theodoras Kraan 26 j en Johanna G M Wortman, 20 j. Agenda Dorpshuis in Burgerveen BURGERVEEN Agenda voor maart. Maandag 2. receptie Cnr. gem. Zangver. Advendo 7.30 uur: Dinsdag 3. Alg. verga- g Stichting Dorpshuisweek, 8 uur: Donderdag 5. oefenavond toneelver." Bur gerveen. 7.30 uur; Vrijdag 6, contactavond ijsclubver. Vooruit, 8 uur; Zaterdag ,7, instuif jong en meisjes tot 15 jaar, 7 Zondag zondagsschool, aanvang 11 Maandag 9, repetitie zangver. Ad vendo. 7.30 uur; Dinsdag 10, plattelands- 7.30 uur; Woensdag 11. be jaardenmiddag. 2.30 uur; Donderdag 12. oefenavond toneelclub: Vrijdag 13. feest- ond, 50 jarig bestaan chr. landarbei- dersbond, 7.30 uur: Zaterdag 14, instuif 15 jaar en ouder. 7.30 uur; Zondag 15, zondagsschool, 11 uur: Maandag 16, rep. zangver. Advendo. 7.30 uur: Donderdag oefenavond toneelver. Burgerveen. uur: Vrijdag 20, klaverjastoernooi Dorpshuis. 7.30 uur; Zondag 22. zondagsschool. 11 uur: Maandag 23, rep. zangver. Advendo. 7.30 uur; Woensdag 25, lezing over rassendiscriminatie door de heer Roelfs, Amsterdam, 7.30 u.: Don derdag 26, oefenavond toneelver. Burger veen. 7.30 uur. Jeugdavond in Burgerveen BURGERVEEN De meisjesclub Pris- cilla uit Rijsenhout hield zaterdagavond het Dorpshuis te Burgerveen haar jaarvergadering. De belangstelling was groot. Na'dat presidente Adrie Berghoef en secretaresse Nel van Noorloos het hare hadden gezegd en Marie Eveleens een-in leiding had gehouden, werd het toneel stuk „Het geheim van de zwerver" - op gevoerd. Nieuwe correspondenl N.L.C.te Nieuwveen LEIDEN De redactie van de Nieuwe Leidsche Courant heeft de heer A: J. Snel, Kerkstraat 4, tel. 01723—182. be noemd tot correspondent voor de plaat selijke berichtgeving. Secretarissen van verenigingen verzoeken wij hun uitnodi gingen en voor de courant geschikt ver- enigingsnieuws aan hem te richten. De heer Snel is in de plaats gekomen van de heer J. de Bruin. Ouderavond in Nieuwveen NIEUWVEEN Vanavond om half 8 wordt in het Herv. verenigingsgebouw een ouderbijeenkomst gehouden van.de chr. kleuterschool en lagere school. Als spreker vermeldt de agenda de heer B. v. Gelderen, adviseur van het Chr. Bu reau voor School- en Beroepskeuze te Rotterdam Na de pauze is er in de school gelegenheid het werk der kinde ren te zien en het personeel inlichtingen te vragen. Muziekavond Zwanimerdam ZWAMMERDAM In de Nutszaal heeft de muziekvereniging „Wilheimina" 'laar jaarlijkse uitvoering gegeven. Hier voor bestond een goede belangstelling, in zijn openingswoord sprak de heer W. v. d. Vis, voorzitter, er zijn vreugde over uit dat de vereniging steeds een goede belangstelling geniet. Het programma begon met het optre den van het tamboerkorps o.l.v. mej. W. Raams Een viertal nummers werd ten beste gegeven Onder leiding van de heer Jansen uit Woerden trad de muziekver eniging op met een achttal nummers. Geconstateerd mag worden, dat er een goede samenwerking Is Er. werd een goed stukje muziek ten gehore gebracht. Na de pauze trad een cabaretgezelschap i uit Noorden op.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 4