Prinses Irene gaat met Fransman trouwen wwa POSTORDERBEDRIJF Maatkleding: iets extra's Ten onrechte naam Carlos Concert Krebbers-Olof een muzikaal feest Verf? Plasticolor! Gans vloog cockpit in O het boekenweekgeschenk haal het vandaag nog NATIONAAL BALLET gal Pavlova-herdenking Bijbelactie werd groot succes in VOORSCHOTEN Verkoudheid NLEO WE LEffiSE COURANT VRIJDAG 28 FEBRUARI 19M (Van onze moderedactrice) Maatkleding voor heren is in vele opzichten vergelijkbaar met de haute couture in het damesvak. De portemonnaie moet wat dikker rijn als men zich een kleermaker wil permitteren, de mogelijkheden tot persoonlijkheid zijn groter en na tuurlijk kruinen schoonheidsfoutjes wat milder gecorrigeerd worden. De kleermakers zijn er nog altijd, maai zij vechten naar twee kanten. Natuur lijk om klanten te houden en te krij gen, maar ook om in de zaak goede medewerkers en (nog moeilijker) opvolger te krijgen. Er zijn slechts drie gespecialiseerde opleidingsscholen (Am sterdam, Den Haag en Utrecht) en twee Lagere Technische scholen leergangen voor het kleermakersvak zijn verbonden (Enschede en Gronin gen). Deze opleidingen worden op het ogenblik gevolgd door 400 leerlingen, waarvan ongeveer driehonderd meisjes, die dus waarschijnlijk in het damesvak zullen verdwijnen. Volgens het leer lingenstelsel, dus in een bedrijf, worden op het ogenblik driehonderd leerlingen opgeleid. Het bedrijfschap voor het maatkleding- bedrijf heeft gisteren in het Vondel parkpaviljoen te Amsterdam getoont wat er door de vaklieden gepresteerd wordt De kleermakers liepen zelf als model en dus was dik en dun groot en klein als type vertegenwoor digd. Zo was er bijvoorbeeld één die eerlijk bekende een twee rij'skostuum gemaakt te hebben „om mijn maagje" te verbergen. Een ander had heel knap zijn wat te stoere schouders weten te camoufleren. Hij gebruikte de Weense mouwinzet, waarbij de mouw niet der, de schouder ingeschoven wordt doch met een miniscuul kopje ingezet. Het speelse element in deze persoonlijke kledij ontbrak Vesten j Nu het vest bijvoorbeeld weer mode I wordt, het driedelig pak dus, zijn er tal van mogelijkheden er variatie in te brengen. Zo zagen we vele vesten met kleine revers. De zakken leveren ook al variatie genoeg. Steekzakken, soms helemaal verticaal, een zakje onder het lipje op de mouw van een overjas j e.d. De pantalons vallen bijna geheel recht, I in ieder geval niet overdreven nauw. Soms even uitlopend op de voet, wat een slank effect geeft. Bijna nooit een omslag. Een had alleen aan de achter kant een omslag, wat we mal vónden. De colberts vielen vrij lang met smalle revers. Niet aansluitend in de taille maar wel de taille aangegeven. Flou. heet dat bij de damesmode. Alle kleurschakeringen, maar nooit iets opvallends. Het lichtgewichtkostuum schijnt er weer wat uit te raken, daar de Nederlandse man van aansluitende kleding houdt en deze bij de lichtge- wichtstoffen snel kreukelt Wonderlijk was een overjas: achter spor tief met brede ceintuur, voor gekleed met even aangegeven taille en de mou wen in regenjasstijl met lipjes bij de Ondersoek sal uitwijsen Hoewel het onderzoek, dat dracht van de regering wordt inge steld naar de nationaliteit en ware naam van Don Carlos, nog niet afgesloten, zou de hele problematiek rond de identiteit van prinses Irenes verloofde toch reeds in de kabinets vergadering van heden worden be sproken op basis van de tot dusver beschikbaar gekomen gegevens. Of ficiële mededelingen zijn echter pas te verwachten nadat de ministerraad zich over deze kwestie zal hebben beraden aan de hand van het desbe treffend rapport van de ministeries van justitie en buitenlandse zaken. Waarnemers verwachten, dat het onderzoek van de ministers zal uit monden in de conclusie, dat de prins De Bourbon-Parma niet de Spaanse, maar uitsluitend de Franse nationali teit bezit, dat zijn voornaam niet Carlos maar Hugues (Hugo) is en dat hij ten onrechte de historische naam Don Carlos voert. ander schijnt te worden beves tigd door recente berichten uit bron. Volgens deze zouden prominente carlisten officieus hebben toegegeven, dat de prins inderdaad niet als Spanjaard kan worden beschouwd. Hy zou eerst onlangs de Spaanse nationaliteit hebben aangevraagd. Dit zou het resultaat zijn geweest van het onderhoud met Franco. De generalissimo (die de laatste weken een duidelijke voorkeur Carlos' rivaal Don Juan aan de dag heeft gelegd) zou de prins duidelijk hebben gemaakt, dat de Spaanse regering hem niet als Spanjaard kan erkennen. Het advies van het Spaanse staatshoofd zijn geweest: „Blijf Fransman, maar zo u zich tot Spanjaard wilt laten naturalise ren, volg daartoe dan de gebruikelijke procedure". Als dit bericht juist is, zijn Don Carlos kansen op de Spaanse troon er niet beter op geWorden. Het bericht verklaart bovendien de gewijzigde houding van de carlisten, die de sympathie van Franco niet graag willen verliezen. Om deze reden zouden zij zich nu zonder meer diens standpunt hebben geconfor meerd, terwijl zij voordien steeds hebben (Van onze parlementsredactie) Vervalsing Het onderzoek in Nederland zou voorts duidelijk aan het licht hebben gebracht, dat het daags na de verloving verspreide afschrift van het Parijse doopbewijs van de prins een falsificatie is. Daarin stond als eerste voornaam Carlos. Verder was de achternaam in het Spaans gespeld: „Borbon" in plaats van „Bourbon". Ge-! bleken zou zijn, dat de naam Carlos hele maal niet voorkomt op het originele doop bewijs, dat zich in de archieven van de Notre Dame-parochiekerk in Parijs be vindt Het viel al op, dat eerst na de aankomst van de prins in Nederland de Carlos opdook, terwijl in de eerste berichten over de verloving (op zaterdag februari) steeds weer gesproken werd rer Hugo. Tekenend was ook, dat de moeder van de prins zich tijdens haar ver blijf in ons land telkens in het openbaar „vergiste" door haar zoon Hugues te Enige malen werd zij door haar dochter Thérèse gecorrigeerd met: moet Carlos zeggen De Nederlandse regering acht intussen met het oog op de huwelijkssluiting abso lute zekerheid over de nationaliteit de prins noodzakelijk. Juridisch is het mogelijk dat iemand twee nationaliteiten bezit. Mocht echter onomstotelijk komen vast te staan dat de prins alleen Frans man en niet tevens Spanjaard is, dan zal de regering hem ook uitsluitend als Fransman behandelen. Daardoor zou aantal protocollaire en politieke co plicaties met betrekking tot de huwelijks voltrekking kunnen omzeilen. Ze kan zich dan gemakkelijker losmaken van de streden politieke aspiraties van de prins. Zekerheid omtrent diens nationaliteit alleen al daarom zo noodzakelijk, it er geen enkele twijfel mag bestaan m de nationaliteit(en) van prinses Irene. Als haar echtgenoot alleen Fransman is, wordt zij na haar huwelijk automatisch Frangaise, maar behoudt de Nederlandse nationaliteit. De vraag of zij daarnaast ook nog Spaanse zal worden, wordt pas actueel als Spanje een naturalisatiever- zoek van haar man zou inwilligen. ]~)E trots van het Nederlands muziek leven stond gisteravond op met fraaie boeketten versierd Diligen- tia-podium. t „Duo Krebbers-Olof' coi teerde en men had de avond extra feestelijk tintje gegeven door het feit te memoreren, dat beide vio listen 25 jaar geleden voor de eerste maal samen optraden. Afgezien van de al dan niet aanwezige noodzaak dit ju bileum te vieren (Nederlanders zijn Herman Krebbers en Theo Olof spelen nu al 25 jaar samen en zij zijn gisteravond in Den Haag har telijk gehuldigd. Oostelijke wind TOEN kleine depressie, die gisteren bij de Azoren tot ontwikkeling kwam-, bereikte vrijdagavond de noordkust van Spanje. De luchtdruk dalingen breiden zich over Frankrijk uit. Volhardt de storing in zijn bewe ging, dan komt deze morgen bij de Alpen aan. De storing is overigens niet erg actief. De wind zal in onze omgeving door de storing oostelijk zijn, waarbij in de vochtige lucht veel lage bewolking voorkomt en tij delijk mist. Wat de neerslagkansen betreft, is het onzeker hoever het front van de storing reikt en wat nog de regenintensiteit langs het front zal zijn. In het algemeen zullen de tempera turen iets lager worden. De diepe de pressie die zich al enkele dagen op betrekkelijk korte afstand van Ier land ophoudt, vult vrij snel op. Na een diepste punt van 945 mb bedraagt de luchtdruk in het centrum thans nog 1 mb. ZON EN MAAN HOOGWATER SCHEVENINGEN 29 februari: 4.33 v.m., 16.46 n.m. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven unr Station cesteldh. ss-ëlSs iiü iu £1 D. Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd.-Limb. Helsinki Stockholm Helsinki gh. bew. Kopenhagen mist gh. bew. Madrid Mallorca Lissabon -7 -8 0.2 windstil 0 windstil 15 7 4 no 2 17 3 0 windstil 10 4 11 windstil 7 4 10 wzw 4 2 0 5 oz0 2 9 5 11 zzw 3 9 0 6 windstil 8 4 3 nw 1 2 10 windstü 15 3 6 zo 3 2 0.4 windstil zzo 3 16 8 1 ono 2 12 6 13 sterk in het ge- en herdenken), zy zijn vooral de laatste jaren niet zoveel als duo in de kamermuziek opgetreden, is een dergelijk recital een hoogtepunt in het seizoen te noemen. Geen wonder dan ook dat Diligentia uitverkocht een dergelijk muzikaal feestelijke avond wilde men niet missen Het is inderdaad een muzikaal feest geworden. Het was alsof Krebbers Olof, nu zij niet meer in ccn orkest samenwerken, nog meer eigen persoon lijkheid inzetten om tot een twee-een heid te komen. Dat de concertmeester het Concertgebouworkest en de concertmeester van het Residentie-Or kest zo volkomen in staat zijn tevens solist te zijn, bewijst toch wel dat zij grote persoonlijkheden zijn. Zij hadden voor deze gelegenheid geen zwaarwichtig programma gekozen. Speels en ontspannend, verpozingsmu- ziek in de goede zin van het woord. Hoogtepunt in het eerste programma- gedeelte was ongetwijfeld het Duo op. m, 5 nol2 van Boccherini. Deze componist, ij die zoveel sublieme kamermuziek heeft geschreven, verschafte Krebbers en Olof de gelegenheid om op werkelijk grootse wijze uit te blinken. Een sa- p menspel van superieure kwaliteit, H adembenemend schoon geïnterpreteerd. Perfect raffinement sprak uit de weer gave van Thema en variaties van Rawsthorne. muziek a.h.w. geschre ven voor dit Duo. Technisch en muzi kaal een top-prestatie! Een even stormachtig onthaal viel de compositie van Bartók ten deel. De 8 duo's zijn even zovele stukjes van groot vakmanschap en in handen van deze grootmeesters op de viool groei den zij uit tot meeslepende momenten, vluchtig en ongrijpbaar. Slechts de her innering aan dit prachtig spel bleef. Besloten werd deze feest-avond (de bloemen waren hier de tolk van de dankbaarheid voor dit samengaan) met het Trio no. 6 van Badings. Aan de vleugel zat Daniële Dechenne, de bege leidster van Herman Krebbers. Een werkelijk prachtig besluit, dat deed denken aan het Concert voor twee vio len, dat Badings voor deze violisten schreef en dat zij (al dan niet in com binatie met het Dubbelconcert van Bach) reeds vele malen speelden. En dat brengt ons op de wens, dat beide violisten tijd zullen blijven vinden ge zamenlijk op te treden. De grootsheid en de grootheid van dit samengaan is uniek, moge een dergelijk optreden dan ook niet tot de uitzonderingen behoren! Adr. Hager. Bij Eindhoven De Belgische kapitein-vlieger W Verdeijen heeft gisteren op de vlieg basis Eindhoven een noodlanding moe ten maken met zijn Thunderstreak nadat het toestel hoven Son in botsing was gekomen met een gans- De wilde gans vloog tegen het toch oersterke glas van de cockpit-ruit, dat aan splinters ging- De piloot werd door het glas aan zijn gezicht en zijn ogen gewond, en terwijl de luchtstroom door de cockpit gierde, nam de vlieger con tact op met de grond voor zijn noodlan ding. Na een perfecte landing werd hij overdekt met bloed en grijze veren uit zijn stoel gehesen. Kapitein Verdeijen werd in het diaconessenhuds te Eindho ven geopereerd aan zijn gewonde oog. Toen de vogel de cockpit vergruizelde, leek het alsof er een zware explosie plaats had, vertelde de Belgische vlieger. Het was de vijfde keer binnen drie da gen, dat een vliegtuig boven ons land met een vogel in botsing kwam. Ver moedelijk vindt dit zijn oorzaak in het feit, dat de trekvogels door het vroege voorjaar eerder terugkomen n streken. Bjj de vier voorgaande botsingen bleef het bij materiële schade aan de toe stellen. Bijenkorfboekenprijs voor Jaap ter Haar Aan de 42-jarige schrijver Jaap ter Haar uit Hilversum is op grond van zijn bijzondere verdiensten voor de Neder landse jeugdliteratuur in de afgelopen vier jaar de Bijenkorf-boekenmarktprijs 1964 toegekend. Jaap ter Haar is als schrijver geliefd door duizenden kinderen sinds zijn eerste boekje (en hoorspel) in de serie „Saskia en Jeroen". Van de overige series noemt de jury die over „Ernstjan en Snabbel- tje", het televisiemannetje „Tuffie". „Zes Valken", het Amsterdamse jongetje „Eelke" en verschillende delen in de serie „Geschiedenis en cultuur voor jon ge mensen". Bevestiging ds. Aalbers op 8 maart OEGSTGEEST In de Pauluskerk wordt in de ochtenddienst van 8 maart ds. H. A. Aalbers als opvolger van ds. J. M. Hoékstra (vormingscentrum Oud- Poelgeest) bevestigd. Liturg is W. E. Verdonk, predikatie prof. H. Berkhof en bevestiger ds. G. de Ru. Is cfit faar een spannende detective die u gratis krijgt als u in de boekhandel voor f5- boeken koopt Dat het Nationale Ballet zich de taak gesteld heeft de herinnering Anna Pavlova levend te houden, strekt Gisteravond in het stampvolle W. bracht het hulde aan deze grote Russische danseres, die in janu- 1931 in Den Haag overleed. En in de samenstelling alsook in de instude ring van het programma kon het ten volle profiteren van de aanwezigheid an Natalia Orlowskaja, die im eheel en al in de geest en in de stijl an de Russische school kon werken. Vandaar dan ook de kleine nummers, wat virtuoos of wat gevoelisentimen teel opgezet, en eigenlijk voor onze tijd toch wel verouderd. Maar wie zich misschien nog het balletgezelschap Anna Pavlova herinnert, die weet, hoe toen ook dergelijke werkjes op het pro- gramma voorkwamen. Ondergetekende kan zich dit nog wel voor de geest halen! En het merkwaardige is, dat zo wel toen als nu het succes enorm groot was. Het publiek liet zich volkomen inpalmen door de aardige pre sentatie en al lukte dan niet alles /en vlekkeloos, er werd goed gedanst Sylvester Campbell moest zelfs deel van de „Gopak" bisseren en springen was spectaculair. Ook Olga de Haas en Simon André herhaalden een van het wat acrobatische vangwerk in „Valse". En de grappige ,Dans van de Russische poppen" deed het natuurlijk uitnemend. Aan Maria Koppers was opgedragen, Anna Pavlova's beroemdste creatie „De stervende zwaan" te dansen en zij deed beste kunnen. De tragische uitbeelding ,de dichterlijkheid in ge baar bereikte zy niet helemaal. Maar ie zal het haar euvel duiden.? Fokine's „Les Sylphides" opende dit programma en al viel er zeker veel te waarderen in de uitvoering (vooral Sonja van Beers en Scott Douglas), het geheel bezat een zekere nuchter heid, die de tere sfeer verbrak. Wat evenwel beter getroffen werd, at was de „Pas de dix" uit „Ray- monda". Ook hier schitterden Sonja van Beers en Scott Douglas, die een ge makkelijkheid en een élégance in zijn dansen heeft. Het is overigens een echt virtuozen-werk, deze dans voor vijf pa- r de opwinding kwam meer VOORSCHOTEN. De deze maand in Voorschoten gehouden Bijbelactie, ge organiseerd door de Kerken, is een groot succes geworden. Op de slotbijeenkomst van de medewerkers in het bondsge- bouw deelde ds. E. Saraber de zakelijke resultaten mede. In totaal werden 940 werken verkocht, hierin zijn begrepen de protestantse bijbels, Willibrordus- bybels, psalmboekjes in de nieuwe taling en jeugdbïjbels. De trekpleister bleek te zijn de Willibrordusbijbel (212 exemplaren). Zowel ds. Saraber als ds. Modderaar sprak over het wonder van het sai gaan. Vrijwel overal werden de „front soldaten" van de actie tijdens hun huis bezoek goed ontvangen. De Bijbelwagen kreeg druk bezoek en de tentoonstelling boekte ruim drieduizend bezoekers, der wie tweeduizend Voorschotense schoolkinderen. Het was een zware week voor dc Voorschotense geestelijkheid, maar eer dankbare. Sprekend over de tentoon stelling deelde ds. Saraber nogmaals mee verheugd te zijn, dat deze tentoon- 90 Het was lange tijd stil na zijn woorden. Toen i mevrouw Reindersma, zich met geweld be heersend: „Nooit gehoord van Job?" Joost maakte een onwillige beweging. „Nou, die schreeuwde ook zijn keël stuk tegen zijn eigen ellende!" „Ja, Maar blééf hij dat doen?" „Nee," zei Joost langzaam, „dat bleef hij niet doenHij staarde enige tijd strak naar het plafond. Het was alsof over de eeuwen heen de stem van de doodzieke, zwaar beproefde Job zich verhief, die het waagde, zijn vuist te hef fen tegen God: „Maak mij mijn overtreding en mijn zonde bekend!!" Joost wendde zijn hoofd moeizaam opzij. „Hoe staat het er ook weer?" vroeg hij toen, terwijl hij naast zich op het tafeltje naar zijn zakbijbel greep. Toen reikte de tweedejaars student in de Godgeleerdheid zijn moeder het bijbeltje aan. „Leest u het maar voor", zei hij mat, „u ziet het waarschijnlijk beter dan ik." Hij was dank baar voor het kleine zachte glimlachje, dat ze hem toezond. Haar vingers ritselden door de bladzijden, toen vond ze het gedeelte dat ze zocht. Ze streek met haar hand de bladzijde glad en begon: „Daarom, ik verkondigde, zonder inzicht dingen, die mij te wonderbaar waren en die ik niet begreep Ze sloeg enkele regels over en las het eind: „Slechts van horen zeggen had ik van U ver nomen. Maar nu heeft mijn oog U aanschouwd. Daarom herroep ik en doe boete. In stof en as." Ze stond op en legde het bijbeltje op zijn de ken. „Hier," zei ze, „misschien wil je 't zelf nog eens bekijken, al mag je eigenlijk nog niet lezen." Ze begon rustig haar boeltje bijeen te zoeken. Joosts hand gleed over het leren band je en klemde het vast. „Bedankt," zei hij, een andere kant uitkijkend. „Ehwaar is vader eigenlijk?" „Naar Luyten," zei mevrouw Reindersma. „Was er dan iemand ziek, daar?" „Nee, was het antwoord. Anders zou Harold toch wel gegaan zijn?" Joost dacht aan de bittere manier waarop hij daarstraks over de predikant geoordeeld had. Een vlammend rood verbreidde zich over zijn Het grote dooc M. C LOONEK-VAW DER LINDEN gezicht. Verward keek hij naar zijn moeder. Hij opende zijn mond, maar kon niet de moed vinden om openlijk de vraag te stellen, die hem op zijn lippen brandde. Mevrouw Reindersma nam het theeblad op. „Wat jij zei, daarstraks over die hoge eisen, die het predikantschap stelt," zei ze terloops. „Vader heeft veel steun aan Luyten. Joost. Maak je geen zorgen. Hij is er al verscheidene keren geweest. En voor een gesloten type als hij zegt dat wel iets „O", zei Joost enkel. Hij haalde diep adem. „Kom eens hier," zei hij. Ze zette de theeboel bereidwillig neer en kwam vlak naast zijn bed staan. „Wat is er?" vroeg ze, op hem neerkijkend. „Nou voel ik me zo'n klein pestmannetje," bekende hy ruiterlijk. Hij vergat een seconde, dat hij geen kind meer was. Hij pakte met een heftig-gebaar haar hand en klemde zich er even aan vast. „En dat is erg nuttig," voegde hij eraan toe. Toen liet hij haar hand los. HOOFDSTUK 38 „Kijk eens, Joost." Lily kwam naast hem zit ten en wikkelde een plant uit het papier. „Hé zeg, dat is een mooie," zei Joost, zich op zijn zij wentelend en op zijn elleboog steu nend. „Zo een hebben we er nog niet bij." Hij keek naar de fuchsia, waarvan de bloe men van een ongewoon helderrode kleur wa ren. „Zet 'm hier eens neer," zei hij. „Die din gen zijn zo leuk van dichtbij." Hij raakte een van de sierlijke bloemen aan, die er uitzagen als elfenlampionnetjes. „Dubbele," ontdekte hij, „wit-rood, en dubbel, dat is iets aparts! Waar heb je hem vandaan?" „Die snuiter waar jullie Mijntje verkering mee heeft, had ze," vertelde Lily, „die heeft een kwekerij." „We hebben nu vier variaties," wees Joost naar de andere planten, die in zijn vensterbank stonden. Ze horen niet hier, eigenlijk, maar ik heb ze uit alle delen van het huis laten aanruk ken. Had jij gedacht, dat ik in mijn leven ooit nog eens volmaakt tevreden zou zijn met het uitzicht op wat plantjes en een stukje van de hemel?" Ze lachte. „Je gaat erop vooruit. Maar het uitzicht op een stukje hemel had je al." „Dat jij dat zegt... zei hij in schuw ver bazen. „Ja," zei ze wat verlegen. „Het is gewoon niet te geloven zei hij voor zich heen. „Het is juist heel goéd te geloven!" meende ze iri een luchtige woordspeling. „Zeg Joost," ging ze toen ernstiger door," als ik in september in het ziekenhuis begin, ga ik naar zo'n cur: „Catechisatie?" „Ja, of eigenlijk, een begincursusvoor de heel erg onwetenden," lachte ze. „Ik heb e: al naar geïnformeerd in de stad, vorige week.' „Ja, dat is waar, dat bestaat ook. Fijn is dat. Ze ware^ stil. De tilbnsparante tint van avondhemel lag als een glas over hun gezich ten. Een reiger scheerde vlak over het huis liet zijn schorre schreeuw horen. „Je bent nu helemaal rustig, hè?" vroeg beschroomd, „niet meer zoals eerst „Dat moet een mens ook leren," zei Joost met een half-beschaamd lachje. „Wat had ik een eigendunk, zeg, vroeger. Ontzettend! Dat niemand me daar eens or> attent gemaakt heeft!" „O." zei ze luchtig, „het helpt toch niet, of een ander zoiets tegen je zegt. Daar moet je zélf achteüiamen Trouwens, zo erg was het niet, hoor!" Ze keek hem vol tederheid aan. (Wordt vervolgd) stelling in de Dorpskerk onderdak vond. De samenwerking met de promotor van de H. Landstichting pater B. Kiewe sm.m., was uitstekend. Het was een krachtproef: het resultaat is in andere vorm voor herhaling vatbaar. Zakelijk bekeken dus een groot succes. De Voorschotense geestelijkheid wenst het echter ook geestelijk te bekijken. Kapelaan J. Duivestijn van de St. Laurentiusparochie vertoonde een Bij belsfilmstrip met eigen gesproken tekst. Deze strip, speciaal bedoeld voor de be ginnelingen in het Bijbellezen, vond echter ook weerklank bij de medewer kers van de Bijbelactie. Dit is het be gin, aldus ds. Saraber: thans moeten we gezamenlijk verder als verschillende kerkgenootschappen maar met een ge lijk doel: Het woord van God door mid del van de Bijbel onder de mensen op nieuw te laten spreken. Na uitvoerige besprekingen werd be sloten het gevormde comité niet te ont binden en gezamenlijk een bezoek te brengen aan de H. Landstichting te Nijmegen. Agemlanieuws Oegstgeest OEGSTGEEST Donderdag zal de woningbouwvereniging „Buitenlust" haar algemene jaarvergadering houden in Hefc Witte Huis. Aanvang 8 uur. De agenda vermeldt 13 punten( waaronder enkele verkiezingen. De Stichting voor huishoudelijke en gezinsvoorlichting houdt donderdag een gezellige propaganda-avond. Na een kor te inleiding door de voorzitster over doel en werkwijze van de stichting, houdt mevrouw H. van Herwaarden-Wildeboer. aan de hand van kleurendia's, een praatje over land en volk van Portugal. Op vrijdag 13 maart houdt mevrouw Cécile Dreesmann een lezing over: „De kleding in de loop der tijden". Beide lezingen worden gegeven in het zaaltje van de Willem de Zwijgerkerk en van gen aan om 8 uur. In het Rijnlands lyceum wordt don derdag om 8 uur een wijkgemeente- avond van de wijk Kerkwerve gehouden. Ds. P. J. Mackaay zal iets vertellen en vertonen over zijn vorig jaar gemaakte reis voor de zending door West-Afrika. Oegstgeest voetbalt zaterdag weer OEGSTGEEST Het programma van de voetbalvereniging Oegstgeest voor zaterdag luidt: Oegstgeest—M.F.B. (Rotterdam) 4 uur Noordwijk IIIOegstgeest II 4 uur, Ha- zerswoudse Boys II—Oegstgeest III 4 u„ Oegstgeest IVHazersw. Boys V 2 u!, Lisser Boys BOegstgeest B 2.30 u.' Oegstgeest b—A.S.C. e 2.30 u.. Leiden aa Oegstgeest aa 1.30 u. Opstellingen: eerste elftal: W. Hille- brand; G. Kraaij, J. v. d. Voort. P. v. Delft: J. Hogewoning, P. Slootweg; J. Verhoeks. J. Selier, F. v. Leeuwen, P. Jansen, H. Selier; tweede elftal: E. v. d. Broek; L. Oli- vier, R. Noort, J. Annard; F. v. d. Valk, M. v. Hartingsveldt; T. Heeren, B Bol, L. v. d. Valk, J. v. d. Wel, R. v d. Valk. Benoemd is tot officier in de Orde van Oranje-Nassau G. Kadijk, te Baflo, voorzitter van de Groninger christelijke boeren- en tuinderebond. uit de bak n.l. van het Kunstmaand- orkest ,dan van het toneeL Hoogst opwindend waren natuurlijk De Poloweltzer Dansen uit Borodin's opera .Vorst Igor" van de gehele opera eigenlijk het enige brok muziek, dat werkelijk interessant Js. Kleurig en vol vaart ging het er toe en zo werd »en beste uitsmijter. Overigens kon aan Maria Sylvaïne wel merken, dat zij de Indiase danskunst kent Geen haar groep „haremvrouwen" wist zulke prachtige handbewegingen te ma- Het Kunstmaandorkest onder André Presser begeleidde voortreffelijk. Dra. H. E. Kokee-van den Berge Rillerig? Onprettig? Vlug: Vakantie in 6x6 Nederlandse bijdrage Vanavond zullen wij in de reeks EEG- documentaires voor Eurovisie gemaakt de Nederlandse bijdrage kunnen sien: „Vakantie in 6 x 6", een programma van Jan van Hillo. Nederland zal licht laten schijnen over het toerisme in de zes EEG-landeix T&Mcf vanavontf tu alt letten 19^5 Boekbespreking: 19.30 Ver zoekprogramma voor de militairen 20.20 Wie het weet mag het zeggen: wedstrijd in muziekliteratuur kennis 20.50 Sterren van vroeger 21.15 Huizenspeculatie en wo- ningbouwvoorziening, vraaggesprek 21.38 Brabants orkest, mannenkoor en solisten 22.05 Pianorecital: oudo muziek 22 15 Re portage Opening Boekenweek 22.25 Boek- kestmuziek 23.5524.CH Hilversum n. 298 m. 19.00 Kiosk: arti kelen uit zojuist verschenen weekbladen 19.10 Jazz-rondo 19.30 Uit de kunst, een veertiendaags magazine 20.00 Nws 20.05 Boekbespreking Omroeporkest soliste: moderne muziek 20.50 Bèta: uit de wereld van de natuurwetenschap pen. VARA.; 21.00 Promenade-orkest en koor: amus muziek 22.00 Negentig dagen, documentaire over de negentig dagen du- meteorologische winte vanavond NTS: 20.00 Journaal en weeroverzlcht. NCRV: 20.20 Attentie 20.55 Nou jij weer. amus programma. NTS: 21J0 Vakantie in 6x6. documentaire. NCRV: 22.15 Ridder van Maison Rouge. TV-feuilleton (deel 11) 22.40 Dagsluiting. NTS: Programma voor morgen lijke 1 3.15 Strip a programma 12.00 Angelus 12.0 het verre Westen 12.25 Platennleuws 12.30 Meded ten behoeve van. land- en tuinbouw 12.33 Licht instrumentaal kwartet en zang soliste 12.50 Regeringsuitzending: Arbeids- bemideling voor blinden, door mr S J H Breukel, Consulent voor de bijzondere be middeling van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid 13.00 Nws 13.13 Marktberichten. 13.18 Musicerende dilet tanten: Mannenkoor 13.40 Franse les 14.00 V d jeugd 15.00 Karakteristiek: gevar mu ziek 15.30 Lichte gram 16.00 Grensland, programma voor jonge mensen 16.15 Jazz muziek met commentaar 16.40 De Spring plank 17.00 Leiding geven, lezing 17.10 Lichte gram 17.30 Boekbespreking 17.40 Instrumentaal octet 18.00 Kunstkroniek 18.30 Lichte orkestmuziek 18.50 Lichtba ken. lezing. Hilversum H, 298 m. VARA: 7.00 Nws 7.10 Ochtcndgym 7.20 Socialistisch strijd lied 7.23 Lichte r gram (om 7.30 Van de lorpagina) 8.00 Nw. socialistisch strijd - 8.30 Wegwijs; tips vuJï ü-jp» e" vananues 8.40 Lichte gram (verv) 9.00 Loon naar werken, uitzen ding in samenwerking met het NW 9J0 Klass gram. VPRO: 9.40 Bijbelse minia turen, lezing 9.55 Als het kind maar een naam heeft, praatje. VARA: 10.00 Buiten- eekoverzicht 10.15 Geknipt voor lied 8.18 Lichte lands herhaling 11.00 Licht i listen 11.25 Techniek Hfi Licht orkest 12.30 Meded ten be- 12.33 Actueel hoeve van land- en tuinhout sportnieuws 13.00 Nws 13.15 VARA-vi jeugd 14.10 V d twintigers klass muziek 17.05 Boekenwijsheid 17.30 Salonorkest met zangsollst lR.nn Nws en commentaar op het nieuws 18.20 Draalor- gelklauken (gr) 18Jo Weerklank: muziek - VPRO: 15.00 De Russische ruimtevaart documentair programma 15.40 Cabaretkro- sportman 17.00

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9