Noordwijk niet overtuigd van de noodzaak tot grenscorrectie Katwijk INRUIL- ACTIE Katwijks Hoornespolder gisteren door de raad besproken Dank en waardering op receptie uitgesproken Oud-Noordwijk had jaar vol nieuwe aanwinsten .v Nachts plastic buizen over boulevard Noordwijk om zwembad te vullen Xi - I Diploma's bloembollenteelt uitgereikt in Lisse Nieuw praalwagenbedrijf in Sassenheim NIEUWE LEIDSE COURANT KATWIJK In de vergadering van de gemeenteraad van gisteravond, een voortzetting van de zitting van dinsdagavond, was een uitvoerige dis cussie te beluisteren over het voorstel tot vaststelling exploitatie Hoornes polder. We schreven reeds over deze zaak, waar vooral ook in begrepen was de stichting van een rioolzuiveringsinrichting. Verscheidene leden Keten zich horen. In antwoord op veel vragen wees wet houder J. van der Plas erop dat het kwestie was geweest van passen meten. Het uitgangspunt van het college is geweest een sluitende opzet te krijgen. Er is gezegd dat de particuliere bouw het kind van de rekening dreigt te worden. De grondprijzen vormen in de particuliere sector eigenlijk de sluit post die bepaald wordt door de totale verwervingskosten en de kosten, die men rekenen mag in de gesubsidieerde sector. De betrokken minister heeft de doorberekening van de post voor de rioolzuiveringsinrichting bij de bouw van woningwetwoningen echter reeds B en W. beweren niet. dat zij de marktwaarde bepalend achten. Wel zal deze situatie nauwkeurig worden volgd. waarmee een zekere egalisatie wordt beoogd. Niet billijk Er werd gezegd, dat het niet billijk is de Hoomespolderbewoners als eersten te laten bijdragen en de inwoners van het oude dorp niet. De mening van B. en W. Is, dat de stichtingskosten dienen te druk ken op het bouwrijp maken van gron den, zowel van de Hoornespolder als van *t Heen, Cleyn Duyn of andere toe komstige bouwgebieden. Dit aanvaardt de minister ook al voor de woningwet woningen. Voor wat betreft de exploi tatie van de genoemde inrichting wordt gedacht aan een soort rioolbelasting die de gehele bevolking zal krijgen te beta len, hoewel een bepaalde differentiatie zei worden toegepast. De stichtingskosten zullen bedragen 614 miljoen gulden, de exploitatiekosten ongeveer vijf ton per jaar. In tweede instantie werd nog door elf raadsleden het woord gevoerd. Het voor stel werd aanvaard met vijftien stemmen voor en tegen de heren A. C. Berkhey, A. Pronk, K. van der Mey, D. J. Kleen, H. J. den Haan en J. van Dijk. Strandrechten Een tweede zaak waar breedvoerig over werd gesproken .betrof de wijziging van de indeling van het strand en wijzi ging van de verordening, regelende de voorwaarden en tarieven' voor het pri vaatrechtelijk gebruik of genot van het zeestrand en de kampeerterreien. De heer N. Parlevliet AR) had bezwaar tegen de pachtprijzen, die in totaal onge veer f 17.000 per jaar opbrengen. Spreker vond ze te laag. was van mening, dat deze dusdanig moesten zijn. dat de directe gemeentelijke uitgaven ten be hoeve van het badbedrijf zouden kunnen worden opgevangen. Wellicht zou een verdubbeling beter zijn. De heer J. J. Timmermans (CH) in formeerde of van gemeentewege tarieven van tenten konden worden vastgesteld en had gehoord over ernstige prijsver hogingen. Met de vakverdeling kon spre ker het niet geheel eens zijn. Rioolbelasting in Sassenheim SASSENHEIM B. en W. hebben de raadsleden een voorstel doen toekomen betreffende invoering van een verorde ning op de heffing en invordering van een straat- en rioolbelasting. Als belas tingplichtigen beschouwen zij de eigena ren en het tarief zal gemiddeld f 25 per jaar per aangesloten perceel bedragen, wat betekent, dat de rioolbelasting circa f 62.500 per jaar zal opbrengen Aan straatbelasting komt reeds jaarlijks circa ruim een half miljoen gulden binnen. Subsidies kruisverenigingen SASSENHEIM Blijkens een voorstel van B. en W. aan de raad zijn eerst thans de totale subsidies over 1962 bekend voor de kruisverenigingen: Het Groene Kruis f 937.70: Bethesda f 4.136.50: Het Wit-Gele Kruis f 4.248,35; idem afdeling Beekbrug f 149,48. SASSENHEIM Als de raad akkoord gaat met een voorstel van B. en W. gaat de huur van de twee garages achter de Baanbrekersweg f 20 per maand bedra gen. Raadsagenda Sassenheim SASSENHEIM Woensdag 4 maart komt de raad bijeen. Agenda: toetreding tot „Gemeentelijke Gasvoorziening Zuid- Holland"; wijziging I.ZA.-regelimg; wij ziging verplaatsingskosten-verordening 1962; wijziging bezoldigingsverordening vakonderwijzers I960; voorschot op ver goedingen Kleuteronderwijswet over '64: medewerking Dr. De Vissersohool glo./ uLo.; afrekening vergoedingen bijzonder onderwijs over de periode 1958 t/m 1962; subsidie kruisverenigingen over 1962; aangaan geldlening ad. f 200.000; wijzi ging iegesverordening; wijziging verma- kelijfeheidsbelastigverordening; vaststel ling straat- en rioolbelastingverordening; verhuur garages nabij de Baanbrekers - weg. De heer J. Kleen (CH) sprak in gelijke zin. De heer Pronk (OH) was het niet eens met de heer Parlevliet, de heer J. C. de Krijger (P.v.d.A.) stelde zich ach ter B. en W. De heer J. Bergman dacht aan een geheel nieuwe opzet voor de toe komst, was verder van oordeel dat niet alles afgewenteld kan worden op de strandexploitanten, ook de hotels, pen sions en andere bedrijven zouden de lasten moeten opvangen. Wethouder C. van der Plas. die een minderheid vormde in het college van B. en W. ging nog nader in op de vak verdeling van het strand. Hij was van oordcel dat maar niet willekeurig strand- vakken moeien worden veranderd, vooral niet wanneer bekend is dat een bepaald exploitant zijn zaak wil verkopen. Ver ander pas wanneer de verkoop werke lijk plaats heeft Burgemeester Duiker zei, dat de ver hogingen redelijk waren te noemen, dat er regelmatig controle werd uitgeoefend op de prijzen en dat de gewijzigde vak verdeling, voor een enkel geval niemand dupeerde. Een voorstel werd ingediend door de heer N. Parlevliet, om de pachtprijs ieder jaar vast te stellen in plaats van een maal per drie jaar. Dit voorstel werd aangenomen. Tegen stemden van de 22 aanwezige raadsleden acht leden, weten de heren A. C'. Berkhey, Pronk, drs. P. Fetter. D. J. Keen, N J. Duyvenbode, H. Haasnoot. J. J. Tim mermans en J. C. de Krijger. Nog werd voorgesteld door de heren C. v. d. Plas en D. J. Kleen, de indeling ongewijzigd te laten. Er waren slechts vier voorstemmers: de heren Fetter, Kleen, Van der Plas en Timmermans. De voorzitter stelde de raad voor het agendapunt wijziging van de verorde ning op grond van artikel 10 van de drankwet, dat dinsdagavond op zijn ad vies werd teruggenomen, toch weer aan de agenda toe te voegen. Dit kon niet de goedkeuring van de raad verkrijgen, twaalf leden stemden tegen. Het voorstel tot verkoop van bouw grond in 't Sand aan de heer G. J. van der Stoel, aannemer te Wassenaar, was besprekingen in de raad teruggeno- Gisteren kwam het weer ter tafel met als resultaat dat het werd aanvaard. Aan het besluit werd echter toegevoegd dat alle te bouwen woningen gedurende jaar worden verhuurd aan Katwijk- se ingezetenen of aan economisch aan Katwijk gebondenen. te beoordelen door W. Ook degenen, die de te bou- winkels zullen exploiteren, zullen overeenkomstig het oordeel van B en W. zijn aangewezen. overige zaken werden zonder veel commentaar goedgekeurd. Afscheid in Sassenheim SASSENHEIM Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd -nam opperwachtmeester P. Kruyswijk gistermiddag afscheid van het korps der rijkspolitie, groep Sassenheim, in de raadzaal. Op de receptie, hem aangeboden door het gemeentebestuur, waren aanwezig burgemeester- baron J. van Knobelsdorff, de wethouders A. Vogelaar en J. Schrnma, ge meentesecretaris G. A. Stolwijk, de districtscommandant der rijkspolitie overste L. J. van der Meulen, de commandant van de groep Sassenheim W. A. de Romph, de directeur van Gemeentewerken, G. Schram, het vol tallige personeel van gemeente- en rijkspolitie en familieleden van de scheidende opper. te stappen, overhandigde de overste een geschenk onder couvert Namens de groep, sprak adjudant De Romph. Hy liet de loopbaan van de heer Kruyswijk, van diens dertiende jaar tot heden, de revue passeren. Herhaaldelijk ontstond hilariteit. Vooral roemde hij de bijzondere gave van de opper, om te allen tijde present te zijn bij ongevallen en dergelijke. Dankbaarheid voor alles werd door de adjudant onderstreept met de aanbieding van een polshorloge. Me vrouw Kruyswijk ontving een bloemstuk. Wachtmeester Hilgerman sprak namens de Chr. Bond van Politie-ambtenaren en bood eveneens bloemen aan. Opper KruyswUk sprak ten slotte. Hü as erkentelijk voor de woorden en ge schenken. Na de besloten bijeenkomst had om 4 ur het openbare gedeelte van de receptie plaats. Onder de velen die oppper Kruys wijk de hand kwamen drukken, waren de raadsleden Verschoor, Westerbeek en Bakker, de Gereformeerde predikanten P. D. Kuiper en H. van de Berg, de voor zitter van de Vereniging voor Veilig Ver keer, de heer A. den Haan, de heren M. J. Breda en J. G. van Vliet, resp. erevoor zitter en voorzitter van de Oranjevereni ging en de heer N. Frijlink namens de Kon. Ver. voor Bloemb. Cultuur. Namens een aantal ingezetenen van de gemeente bood de heer F. Kaptein een blijk van waardering aan. Ook andere bezoekers lieten hun beste wensen voor dc toekomst, vergezeld gaan van attenties. Nadat opper Kruyswijk en echtgenote de met bloemen versierde zaal waren binnengetreden, merkte de burgemeester op dat Kruyswijk in 1938 te Sassenheim dienst trad en al spoedig duistere tijden a. de bezetting) moest meemaken. „In deze periode stond gij als een rots in de branding", aldus de burgemeester. „Dit ook het geval met het regelen van het drukke verkeer in het bollenseizoen. U kon dit als niemand anders, wordt er gezegd. U gaat thans het korps verlaten, collega's gaan binnen niet al te lange tijd het gemeentehuis verlaten, daar aan het politiekorps de huur van het gedeelte in het gevestigd is, wordt opgezegd". Als afscheidsgeschenk overhandigde de burgemeester een boekenbon. Recherchewerk Districtscommandant Van der Meulen prees opper Kruyswijk als een figuur die altijd is onderschat, maar die in wezen een politieman was waar men tegenop zien. Hij had waardering voor de er waarop werk en plicht werden ge daan. Speciaal op het gebied van recher chewerk werd menig succes behaald. Met de opmerking, dat de opperwachtmeester gelijk had er vóór het bollenseizoen uit Baldadige jongens in Sassenheim gepakt SASSENHEIM Uit een uitgebreid onderzoek van de politie is gebleken dat enige jongens van 6 tot 13 jaar zich heb ben schuldig gemaakt aan ergerlijke bal dadigheid aan particuliere en gemeente eigendommen. Zij verbraken afsluitin gen van terreinen, vernielden ramen van buswachthuisjes, van nieuwe personen auto's die opgeslagen stonden op parti culier terrein en gingen zelfs met de wagens rijden. Regelmatig werd ook ge constateerd dat onbeheerde rijwielen werden meegenomen en op andere plaat sen werden teruggevonden. Ook gebruik, ten zü het dak van een school als speel- De zaak kwam aan het rollen door het stelen van een collectekist van een inrichting, die zij van een muur trokken en vernielden: een gedeelte van het geld besteedden zij aan snoep. De politie heeft en aantal van deze knapen ondervraagd, waarna rapporten werden opgemaakt voor de kinderrechter. Ingebroken in pand aan Hooftetraat SASSENMEIM Donderdagmorgen werd geconstateerd dat was ingebroken in het kantoor van de fa. D. aan de Hooftstraat. Op ruwe wijze verschafte men zich toegang tot de kantoorruimte. Kasten en laden werden opengebroken en doorzocht. Redershuis Noordwijk wordt na afbraak weer opgebouwd VRIJDAG 28 FEBRUARI 1964 Ouderavond Joachim in Noordwijk NOORDWIJK In het Verenigings gebouw werd een ouderavond gehouden van de Geref. zondagsschoolvereniging Joachim. De heer J. van Duin sprak een wel komstwoord, waarna enkele klassen van de zondagsschool zongen. Mej. J. Nijhuis vertelde over de Verloren zoon en de gebroeders Spaargaren uit Lisse zongen een aantal geestelijke liederen. Voorts werden dia's vertoond over Israël en andere landen uit het habije Ds. B. Bouma besloot de bijeenkomst. NOORDWIJK Het ziet ernaar uit, dat het befaamde oude reders huis aan de Oude Werf toch als mu seum van het Genootschap Oud- Noordwijk kan worden ingericht. Dat heeft dc voorzitter van het Genoot schap, dokter J. van Nes, die ook lid van de gemeenteraad is, gisteravond op de jaarvergadering van het GON meegedeeld. Het redershuis is gedoemd te ver dwijnen, doordat het in het tracee van de parallelboulevard ligt. Het schijnt nu de bedoeling te zijn hel steen-voor-s teen af te breken cn el- in het dorp weer op te bouwen. Daarmee is een aanzienlijk bedrag gemoeid, maar dit zal geen struikel blok van betekenis zijn. Het Genoot schap is een financiële reserve aan vormen en meent voorts in deze op de medewerking van hogere in stanties te kunnen rekenen. Op het ogenblik heeft het Genoot schap als museum de oude boerderij Jan Floor aan de Jan Kroonsweg. Dit is een tijdelijk onderkomen aan gezien het pand bij het gereedkomen de parallelboulevard zal woorden verkocht en afgebroken. Het als museum inrichten van het oude redershuis is steeds het ideaal het Genootschapsbestuur ge weest, maar aanvankelijk had het gemeentebestuur verklaard, dat van een opbouwen na de afbraak niets kon komen in verband met de hoge (Van een onzer redaoteuren) KATWIJK-NOORDWIJK De opdracht tot het instellen van een we tenschappelijk onderzoek naar de plannen tot grenswijziging die Katwijk aan Noordwijk heeft voorgelegd, wordt in Katwijk beschouwd als een po ging van het Noordwijkse gemeentebestuur de grenswijzigingsprocedure te vertragen. Men zal zich evenwel niet van de wijs laten brengen. In één van de eerstvolgende raadsvergaderingen zullen B. en W. de gemeenteraad voorstellen de procedure aanhangig te maken. In Katwijk is men ervan overtuigd, dat de hogere instanties de billijkheid van het Katwijkso ver langen inzien en dat de grenswijzigingen zo spoedig mogelijk tot stand zal komen. In Noordwyk daarentegen wordt het wetenschappelijke rapport absoluut noodzakelijk geacht om tegenover de Noordwijkse bevolking verantwoord te zijn. Men is er in Noordwijk geenszins van overtuigd, dat de betrokken grens wijziging onontkoombaar is. Ten aanzien van deze kwestie rijzen allerlei vragen, die men gaarne objectief beantwoord wil zien. De gemeenteraad is er zeker van, dat de voor het voorlopige onder zoek uitgetrokken vijfduizend gulden geen weggegooid geld is. Het is helemaal niet de bedoeling de zaak te trameren, maar wel wil men in Noordwijk precies weten, hoe de kaarten liggen. In Noordwijk vraagt men zich onder meer af, of het Katwijkse gemeentebe stuur de snelle bevolkingsgroei niet min of meer stimuleert. Jonge ma rinegezinnen bijvoorbeeld worden met open armen verwelkomd. Er zou geen enikele poging zijn gedaan om deze ves tiging van buiten af ongedaan te krijgen. Het heeft er alle sohijn van, dat men NOORDWIJK In hotel Zeerust werd gisteravond de jaarlijkse leden vergadering gehouden van het genootschap oud-Noordwijk. De voorzitter, dokter J. van Nes, zei dat het genootschap een druk jaar achter de rug had. Het is de bedoeling het voorlopige museum aan de Jan Kroonsweg in juni weer open te stellen. Het is inmiddels verrijkt met een verzame ling munten en een unieke collectie schelpen. De secretaris, de heer Alb. van Duyn, zei in zijn jaarverslag dat de grootste gebeurtenis in het afgelopen jaar voor het genootschap was de openstelling van het museum. Er is veel medewerking ondervonden en de verhouding met het gemeentebestuur is uitzonderlijk prettig. Enkele werkgroepen zijn zeer actief ge weest (visserij en film), anderen daar entegen niet. Helaas is dc pocketuitgave van „Noord wijk in de loop der eeuwen" door de liquidatie van de firma Dorsman weer op losse schroeven komen te staan. We geven echter de moed niet op cn zullen toch proberen tot uitgave te komen". De penningmeester, notaris S, Pasma meldde een batig saldo en namens de (Van een onzer verslaggevers) NOORDWIJK AAN ZEE Nabij het Rembrandthotel is een begin gemaakt met de aanleg van een zwembad, dat zal worden voorzien van verwarmd en gezuiverd zeewater. Het water wordt 's nachts ververst met behulp van plastic-buizen, die het bad over de Koningin Astridboulevard heen een nachtelijke verbinding met de zee geven, 's Morgens vroeg worden de buizen verwijderd om het verkeer niet te hinderen. Bij het bad komen een bar en een snackbar, zodat de zwemlustigen ook wat hun „natje en droogje" betreft, niets zullen tekortkomen. Het terras van het hotel wordt zodanig gewijzigd, dat de gasten vandaar uitzicht op het bad heb ben. De afmetingen zijn 33 1/3 bij 15 me ter. Er komt ook een kinderbad. Dc eerste juli zal de officiële opening plaats hebben. Er kan dan raat inruilen onder dezelfde waarden als vermeld Gemeente-Bedrijven. toestel na inruil. Wij leveren U uit voorraad zorgen Uw inruilartikelen. Een grote collectie voorradig GASFORNUIZEN GASCOMFOREN GASHAARDEN M. v. d. ANKER KATWIJK Dwarsstraat 19 £^het bepalen van nw keus. KATWIJK Princestraat 11-13^^^ INRUILWAARDEN 1-pits gascomfoor 12, 2-pits gascomfoor 21, 3-pits gascomfoor 28.— 4-pits gascomfoor f 35* Gasfornuis, gashaard 60,— Suddercomfoor 8, Losse gasoven 20, H. A. KATWIJK d. ANKER ZN. Bosplein 13-14 E. OOSTINGH KATWIJK Rijnstraat 85 L. OUDSHOORN KATWIJK Voorstraat 51-53 P. OUDSHOORN worden gezwommen tot en met sep tember. Volgende jaren wordt het bad reeds in mei opengesteld. Dat Is mogelijk doordat het water constant op 20 graden wordt gehouden. Het bad is ontworpen door de heer L. van Sterkenburg, de vroegere eige naar van het Rembrandthotel en nu ad viseur in Horeca-zaken van de Zwols- mangroep. De aanleg geschiedt door de EMS, die sinds kort eigenaresse van het Rembrandthotel is. Met het plan is een half miljoen gulden gemoeid. Alleen gasten van het Rembrandthotel en Palacehotel en houders van een EMS- paspoort zullen van het bad gebruik mo gen maken. Van officiële zijde zei men ons des gevraagd naar aanleiding van de mede delingen van de heer Van Sterkenburg over het buizensysteem, dat deze op zijn minst als voorbarig moeten worden beschouwd. Het is geenszins zeker, dat het Noordwijkse gemeentebestuur stemming zal verlenen voor hot leggen van buizen over de boulevard. Het pompen van zeewater is een zaak, die van alle kanten moet worden bekeken en waarbij men niet over één nacht ijs kan gaan. Het ziet er volgens deze woord voerder naar uit, dat de heer Van Ster kenburg in juli zijn bad met zoet water zal moeten openen. Hoofdingeland Hillegom LEIDEN In de op 24 februari ge houden vergadering van dijkgraaf en hoogheemraden van Rijnland is tot hoofdingeland-plaatsvervanger voor het gebouwd eigendom in de gemeenten Hil legom, Lisse, Oegstgeest en Sassenheim benoemd de heer W. F. van Dam. De benoeming voorziet in de vakature ont staan door het bedanken van jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden. kascontrolecommissie bracht dr. G nn Waasbergen verslag uit. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat mej. M. de Haas herkozen werd. In de vacature A. van Duyn werd gekozen de heer C. Plug. Bij de rondvraag sprak de voorzitter zijn vreugde uit ovei aanwezigheid van de burgemeester, J. F. W. van Berckel. De heer K. A. Kok meldde enkele re cente aanwinsten van het genootschap, namelijk 500 oude plavuizen en een „echte" Daniël Noteboom, die door de heer H. A. Bal zal worden gerestaureerd. Dr. G. P. van Waasbergen vertoonde tenslotte een aantal fraaie kleurendia' door wijlen de heer R. Tappenbeck i 1938 vervaardigd. Duitse (22) schrok en reed in sloot NOORDWIJK Gistermorgen schrok een 22-jarige ongehuwde Duitse vrouw op de Zwarteweg van een bromfietser, die plotseling uit een zijlaantje kwam. Zij week in haar auto uit naar links, kwam in de sloot langs de weg terecht en sloeg over de kop. De vrouw werd uit de wagen geslingerd. Met ribfractu- werd zij in het Academisch zieken, huis te Leiden opgenomen. De auto werd totaal vernield. Gemeenteraad Noordwijk 6 maart weer bijeen NOORDWLJK Voor vrijdagavond 6 maart om half acht is een extra verga dering van de gemeenteraad van Noord wijk uitgeschreven. De voorlopige agen da verm "dt de behandeling van een verhoging van het krediet voor de dag winkels aan de Langevelderslag, voor zieningen in verband met de strand- beveiliging en de aanleg van de Goeweg. Katwijk op het standpunt staat: hoe eer zielen, hoe meer vreugd. Voorts wil Noordwijk weten in welke richting Katwijk zich ont wikkelt. Wordt het een havenplaats of een industriecentrum? Zal de be volkingsexpansie zich doorzetten? Is de uitbreiding van grondgebied wer kelijk alleen de kant van Noordwijk uit mogelijk Het bureau waaraan de gemeenteraad van Noordwijk een onderzoek heeft op gedragen, zal zich onder meer met deze vragen bezighouden. Noordwijk is niet NOORDWIJK Vrijdag 6 maart wordt in het Verenigingsgebouw door de plaat selijke afdeling van het Koningin Wilhel- minafonds een voorlichtingsbijeenkomst gehouden over het kankervraagstuk. Spreker is dr. L. Meinstra, directeur van het bureau voorlichting en centrale kankerregistratie De vergadering begint Bioscoopjournaal kan rijk drieëneenhalve ton gaan kosten Om het voortbestaan van het Polygoon journaal te verzekeren heeft de minister president mr. V. G. M. Marijnen, een be grotingswijziging voor zijn departement (algemene zaken) voorgesteld. De be doeling is dat maximaal f 150.000 extra wordt uitgetrokken (f 25.000 kon op an dere wijze worden vrijgemaakt) zodat de vertoningsrechten van de journaals, die in de eerste helft van dit jaar verschij nen, kunnen worden overgenomen tot een bedrag van maximaal f 175.000. De bedoeling is overigens dat er regeling binnen het bioscoopbedrijf zelf komt. Mocht deze er niet tijdig komen, dan zal het rijk zijn overeenkomst met Polygoon een half jaar moeten verlengen. In dat geval zal het journaal het rijk f 350,p00 kunnen kosten. H. Albert de Bary en Co. doet namens opdrachtgevers een bod van 60% op aan delen Besoeki Tabak Mij. De laatste beurskoers was 47%. zonder meer vóór of itegen te bëtrokiken grenswijziging, imaar voordat men een duidelijk standpunt inneemt, wil men klaarheid ten aanzien van de noodzaak Huisbroeiwedsttrijd 9chool Noordwijk NOORDWIJK Ter gelegenheid van de jaarlijkse huisbroetwedstrijd was een der lokalen van de Wilhelminaschool te Noordwijk-Binnen omgetoverd tot een ware bloemhof. Reeds bij de buitendeur kwam een heerlijke hyacintengeur de bezoekers van de tentoonstelling tegen. De jongelui hadden weer hun uiterste best gedaan de potten met hyacinten,' tulpen, krokussen en narcissen op tijd in i bloei te krijgen, hetgeen lang geen een-1 voudige opgave is. Toch waren er heel' wat jongens en meisjes, die fraaie potten i konden presenteren. Door ieder jaar deze wedstrijd moge lijk te maken, leveren de kwekers die voor dit doel geheel belangeloos bollen ter beschikking stellen en de organisa toren, de heer Feenstra en verscheidene, dames en heren van zijn school, een be-j langrijke bijdrage tot het levend houden' van de interesse voor het bollenvak, dat' in Noordwijk nog altijd een voorname De jury, bestaande uit mej. Passchier en de heren Lindhout en Schipper, ken den na lang wikken en wegen aan de volgende jongens en meisjes een prijs toe: Klas 1: 1 Aadje van Drongelen, 2 Nel.; leke Cramer, 3 Sjaak Passfihier. Klas 2: 1 Teunis de Haan, terwijl Mar- ga de Haan en Teunis van Beelen beiden een derde prijs kregen. Klas 2/3: 1 Jaqueline Passchier, 2 Adri van der Meulen, 3 Ineke Cramer: Klas 3: 1 Peter van Beelen, 2 Jan Pad- ding, 3 Lieneke Freeke; Klas 4: 1 Ada van der Meulen (zij be haalde het hoogste aantal punten van de wedstrijd en legde daarmede beslag o; de schoolprijs), 2 Hans Viergever, 3 Jo- landa de Monyé; Klas 5: 1 Rita Padding, 2 Pim Lind hout, 3 Hans van Drongelen. Klas 6: 1 Kees Schlimmer, 2 Jos va' Egmond, 3 Jan Zandvoort. Zandvoort. R.G De plaatselijke ai' VALKENBURG De plaatselijke i_ deling van de Chr. Boeren- en Tuinders-1 bond houdt vanavond 8 uur de jaarver gadering in de Herv. kerkzaal. Divers* problemen, de land. en tuinbouw be treffende, zullen worden besproken. N: de pauze zal de heer J. van Harten hoofdassistent van het Rijks-tuinbouw- consulentschap Amsterdam, spreker, over de ontwikkeling van de tuinbouw in de Veenstreek, VALKENBURG De B.B.-contact vereniging houdt vanavond in het DorpsJ huis de feestelijke jaarvergadering. VALKENBURG Zaterdag word! een huis-aan-huis-collecte gehouden voo: het steunfonds „Draagt Elkanders Las- LISSE Op 26 febr. zijn dc dipIoma'sWildenburg uit Lisse, J B C Zuider- uitgcreikt van de cursus tulpenteelt var de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencul tuur aan de beren: J L H M Bakker uit Beverwijk, J P Dui venvoorden uit Noordwijkerhout, A J Th de Groot uit de Zilk, A J v d Lans uit Abbenes, A van Marsbergen uit Lisse, Chr. van Snippenberg uit Hillegom, C Steenwijk uit Abbenes, I in 't Veld uit Lisse, P'A Wolvers uit Rijpwetering, A W Zandbergen uit De Zilk, L D v c Burg uit Lisse. P A J Gortzak uit Leiden. Y A Kleyhorst uit Lisse, H Lichtenberg uit Lisse, A J Plu uit Oegstgeest, J van Rijswijk uit Sassenheim, P H Souverijn uit Katwijk aan Zee, E P Spierenburg uit Voorhout, C J Warmerdam, HLvd Wil- lik uit Sassenheim. Met een extra-aantekening werden de diploma's uitgereikt aan: J A Bakker uit Lisse, L C v d Meer uit Noordwijk, A SASSENHEIM Donderdagmiddag 51 bruiik gesteld. De voorzitter van het maart om vier uur wordt het nieuwe bc- ProduktsChap voor Siergewassen, dr. A. mozaïek-J J. Verflage, hoopt het complex van mon- ge- tagehallen te openen. duin uit De Zllk, P C de Jong uit Lisse) Op 27 febr. werden diploma's van di cursus hyacintenteelt uitgereikt aan: I C Bakker uit De Zilk, P Bouterse uit Ab benes. JHJv Dam uit Sassenheim. C I van Elk uit Noordwijkerhout, N P Geer- lings uit Noordwijkerhout. H Ligtenberf uit Lisse, J B van Loon uit Lisse. HHï Mens uit Lisse, J van Nieuwkoop uit Sas senheim, G van Parijs uit Lisse, M M Jj Pieters uit Hillegom, Chr van Snippen) berg uit Hillegom ,W Algera uit Lisse' G K Beuling uit Noordwijk, A J Clemen: uit Abbenes, J Enthoven uit Hoofddorp J G Faas uit Hillegom, ACH Meeuwis- sen uit Lisse, P J M Pijnaker uit Hille gom, P W M v d Reep uit Hillegom, f P M Regter uit Sassenheim, J J Schave maker uit Warmond, H Schipper ui Noordwijk, K Schippers uit Lisse, J Tols ma uit Lisse, G P A van Winsen uit War mond, M J G Zwaneveld uit Hillegom. Met een extra aantekening werden di diploma's uitgereikt aan: S J van Bezi uit Vogelenzang, A P Slobe uit Lisse, Tl P Beyk uit Lisse, J J M Romyn ui Lisse, W G Flipphi uit Noordwijkerhout Chr J C Zoet uit Lisse, A M Duinevelc uit Lisse. Eerste steen gelegd voor winkelcentrum in Oegstgeest OEGSTGEEST Ondanks bel loeien van de sirene, die de middag pauze aankondigde, heeft de burge meester van Oegstgeest, de heer H. L du Boeuff. vanmiddag de eerste steei gelegd voor het winkelcentrum aar de Lange Voort N aenkele toespraken i waarin een uiteenzetting over dit plan werd gegeven, metselde dc heer Dtj Boeuff met een zilveren troffel eer! loden koker in een 20 kg wegende) natuursteen met het jaartal 1964. Ir de koker bevinden zich een oorkonde afschriften van de raadsbesluiten tol vaststelling van het uitbreidingsplan en de grondverkoop daarvoor, af schriften van de bouwvergunningen en enkele gangbare munten. In de krant van morgen zullen wij nog nader op dit plan ingaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 10