VLEET Katwijks financiële toch raadslid gekozen In commissie Kleen VISSERIJNIEUWS BIJ DE Leon Morin, hedenavond in Noordwijk Binnen Oefening in Katwijk van brandweer en B.B. Meer ruimte voor Groen van Prinstererschool Bloembollenkwekers krij gen lessen in administreren HONDA 50 Ka,wiik aan Zee Raad Noordwijkerhout stelde vele vragen Raad Oegstgeest niet met wetsvoorstel grens wij zigin gen blij tot WEWE LEH>SE COURANT DONDERDAG 27 FEBRUARI 1964 De fractieleider van de CHU, de heer Bergman verklaarde dat de fractie le CHU het in 't geheel niet met de heer Cleen eens is geweest en dat de heer Geen zich daarom heeft laten overhalen kandidaat te stellen en Ie fractie deze kandidatuur steunde. De heer P. Fetter (WD) vond de gang zaken een raar spelletje, terwijl de D. Nasveld (PvdA) al evenmin te spreken was over deze manier van deen. )e heer J. van Dijk (SGP) zei onaange- getroffen te zijn, dat de fractie van ie heer Kleen dit besluit had genomen, inder de SGP daarin te kennen. Dit bp- streed de heer A Pronk. De stemming maakte uit, dat twaalf in de 22 aanwezige raadsleden de heer Kleen kozen. De heer Kleen aanvaardde iljn verkiezing. KATWIJK Al stond de Katwijkse raadsvergadering dinsdagavond in het teken van de saneringsplannen voor Katwijk aan Zee, er was toch ook nog, tijd voor om andere zaken te behandelen, vooral de voorziening een vacature van lid der commissie voor de financiën in verband met het bedanken van de heer D. J. Kleen. De heer Kleen had medegedeeld zijn plaats te willen afstaan aan een lid van de SGP en had deswege be dankt. "Quick Boys inzake de verhuur van het sportpark Nieuw Zuid". Er werd Quick Boys Enige tijd werd ook besteed aan punt „aangaan van een overeenkomst de Katwijkse voetbalvereniging Jubilerende collectant van Katwijks Oude kerk KATWIJK AAN ZEE Maandag wa het veertig jaar geleden dat de heer G. Dijk, Jan Tooropstraat 27, collectant werd in de Hervormde Oude kerk. De kerk werd toen, na jarenlang als rede- rijschuur dienst te hebben gedaan, juist eer als bedehuis in gebruik genomen. De heer Van Dijk weet nog alles af m die feestdag, waarop de predikanten ïolkensteyn (één van de initiatiefne mers voor het herstel van de Oude kerk), Oorthuis, Rutgers en Boellee (van Kat- aan den Rijn) vreugdevolle woorden spraken. De heer Teun Nijgh bood toen de kanselbijbel aan. Voor het eerst deed de heer Van Dijk dienst in iet college van collectanten op de zon dag, die op de ingebruikneming volgde; weemaal per zondag deed hij tijdens de liensten de ronde met de collectezak. De laatste vijf jaar deed hij het echter slechts" éénmaal en dan in andere kerkgebouwen. De heer Van Dijk noemt zichzelf „een :rullenjongen in het kerkewerk".Hij veet veel aardige voorvallen uit zijn crullenjongen-periode te verhalen en hij ,oet dat ook graag. Hij is dankbaar dat "a dit werk zolang heeft mogen doen. KATWIJK AAN ZEE Vrijdaghoog water 4.05 en 15.15 uur; laag water 12.11 HORLOGES GOUDEN RINGEN VERLOVINGSRINGEN KLOKKEN Vrijblijvend zlchtzendlng aan huis G. KOELEWUN Moleneind 21 Rijnsburg Telefoon 315L schillende zijden bezwaar gemaakt tegen de voorgestelde minimum huursom van f8500 per jaar. Dit zou een te zware last zijn voor de voetbalvereniging. Toch werd het voorstel aanvaard, doch na de toezegging van wethouder H. Haasnoot dat, wanneer later zou blijken dat het bedrag inderdaad boven de draagkracht van Quick Boys zou gaan, over een gun stiger regeling van gedachten kan worden gewisseld. Het voorstel „vaststelling van een ver ordening, houdenden algemene regelen ter bescherming van de belangen van eigendom en andere zakelijk gerechtigden tegen schade als gevolg van stedebouw- kundigc maatregelen", werd teruggeno men, evenals de aangekondigd- wijziging van de verordening op grond van artikel 10 der drankwet. Na enige discussie ge beurde dit ook met het voorstel tot ver koop van een perceel bouwgrond in Sandt aan de heer G. J. van der Stoel. Jubileum bij veiling in Katwijk KATWIJK RUN De heer P. de Vries, fustmeester aan de Katwijkse groentenveiling, zal op 1 maart zijn veertigjarig jubileum vieren. Zaterdag 7 maart zal er van half 'vier tot vijf uur een receptie worden gehouden in het Parochiehuis. KATWIJK De A.R. kiesvereniging „Nederland en Oranje" te Katwijk aan Zee houdt op 3 maart om acht uur een jaarvergadering in Irene aan de Voor straat. Op de agenda staan onder meer een bestuursverkiezing (aftredend de heren W. J. Brouwer, C. Tavenier en J. M. de Wit) en een voordracht door ds G. van Duinen uit Wassenaar. VISAANVOER IN GRIMSBY Reders en schippers-eigenaren. die meer willen weten over de aanvoer van vis in de Engelse havenplaats Grimsby kunnen zat. 29 febr. (de gehele dag) in hotel Riche, Boulevard, Katwijk aan Zee, inlichtingen verkrijgen van vertegenwoordigers van H. Mudd Ltd., fish salesmen, Grimsby. ZIE DE ETALAGES. SIGARENHANDEL C. WALENKAMP Prinsessekade 1 Leiden. Tel. 21126. Jaarfeest jeugdclubs in Katwijk KATWIJK AAN ZEE Gisteravond hebben de meisjesvereniging „Hanna" de jongeliedenclub „Jonathan" een fijne gecombineerde jaarvergadering gehad de zaal bij de Oude Kerk. Er was veel belangstelling van de zijde der ouders. Ds. W. L. Tukker opende het feeste lijke samenzijn. Vervolgens hield leider Joh. van der Plas een inleiding over Marcus 12 112. Ook door Toon Heems kerk werd een inleiding gehouden, waar declamatie volgde door 9 meisjes en 3 jongens. Na de pauze brachten afgevaardigden in de verenigingen van het Herv. Ge- ref. Jeugd verband gelukwensen over. Het tweede gedeelte van de avond werd geopend met het voorlezen van opstel „De strijd der Arianen" door Ria de Jong. waarnaar met aandacht werd geluisterd. Een declamatorium „De ge dachtenis des rechtvaardigen zal tot ze gening zijn" werd gebracht door de meis jes Neeltje van Rijn, Neeltje Barnhoorn, van Rijn, Wil van Duijn, Ina van Duijvenvoorde en de jongens Adri Mes- semaker, Adri Haasnoot Kees Haasnoot. Dick de Jong, Bram Barnhoorn en Bas /an der Kooy. Corrie van der Plas zegde ïen gedicht Tenslotte volgde zang door de MV .Hanna" „Ach blijf met uw genade". Een der leiders bedankte de ouders /oor de grote opkomst en hun mede leven. IJMUIDEN Het weer in de Noord werd zo slecht, dat de meeste sche pen hun activiteiten moesten beëindigen. Een enkeling probeerde het toch, maar de resultaten waren niet best. De schepen die zich met het oog op de goede vangsten naar de Noord spoedden, werden na het bekend worden van dit bericht door de schippers in de buurt van 57 NB, waar het wee veel beter was, achter de kabeljauw gedirigeerd. Over vangsten werd nie gerept, maar uit de schaarse berichten kon worden afgeleid dat de resul taten niet tegenvielen. In de omgeving van de Silverpit komt tamelijk veel tong voor. Hiervan profiteerden de kleine kotters die hier hun geluk beproeven. Sommige schepen kwamen zelfs tot een dagtotaal van kilo. Andere vis werd er echter helemaal niet gevangen. Bij de P-boeien deed zich voor de grotere kotters precies de omgekeerde situatie voor. In de nachtelijke uren wer den gemiddeld ongeveer 20 manden vis scheepgehaald, voornamelijk schol, m..ar toch ook wel wijting en een enkele ka beljauw. Verder zette men uit drie trek ken ongeveer 60 kilo tong scheep. Woensdagmorgen sleepte de KW 180 Soleo de KW 33 Limanda de IJmuider vissershaven binnen. Laatstgenoemd vaartuig zat al een paar dagen op zt_ kreeg bij dj P-boeien met motormoeil: - heden te kampen. De KW 180, die n naar zee was vertrokken, kon dins dagavond vastmaken en bracht de fortuinlijke collega veilig „thuis". De Limanda had 35 kisten vis aan boord. De Soleo is spoedig na deze sleepreis naar de visgronden vertrokken. Wat er was Aan de IJmuider markt lagen j vaartuigen van de Noordzee. Zij voerden 4150 kisten vis aan, waarvan 340 kisten NOORDWIJK Vanavond om acht uur draait de Hervormde Jeugd raad in Royal te Noordwijk-Binnen de film „Leon Morin, priester". Het betreft hier een indrukwekkende, zuivere rolprent xan Jean-Pierre Mel ville naar het boek van Beatrix Beek. Indien wel eens gevraagd wordt of het mogelijk is intieme geestelijke zaken, als b.v. de christelijke zielszorg, in filmbeelden weer te' geven, dan is hier het oprechte antwoord. Deze film is als het ware een filmisch commervtaar op de tekst uit Hebreeën 13 7 „Houdt uw voorgangers in gedachtenislet op het einde van hun wandel en volgt hun geloof na". Allen, die willen weten of er een waarlijk „christelijke" film kan bestaan, mogen niet nalaten zich door deze film te laten overtuigen. Het is een film over de relatie van een ongelovige jonge vrouw en een jonge priester. De vrouw, door het leven ge knauwd, is de weduwe van een Franse communist, gesneuveld in het verzet. Zij laat haar dochtertje dopen om meer kans te hebben aan de vervolging door de Duitsers te ontkomen. Zijzelf is allerminst tot het christen dom bekeerd. Integendeel, zij neemt zich voor te gaan biechten om 'n priester eens lekker dc waarheid te zeggen. Zij komt terecht bij abbé Léon Morin. In zijn biechthokje roept ze hem de gebrui kelijke Marxistische slogans over de «kerk en de rijken" toe. Maar het meren- an haar verwijten raakt hem niet, want hij is een enigszins verlegen jongeman, die in zijn armoedig bestaan weinig gevaar loopt als beschermer der rijken op te treden Niet de jonge vrouw Barny wint, maar de priester aan wie zij onwillekeurig gaat biechten, wat reeds lang op de bodem van haar hart ligt. Zij wordt tot het gesprek met de priester aangetrok ken, onweerstaanbaar en ten slotte komt de dag, dat zij tot de ker ktoetreedt. In „Léon Morin" treedt ons een vernieuwd katholicisme tegemoet, dat gebroken heeft met de oude scholastiek en weer weet, dat het geloof geen zekerheden van een „sys teem", zekerheden van buitenaf no dig heeft, maar zich veeleer zelf bewijst als het beleefd wordt. „Wees een zegen en gij zult gezegend wor den". God Is een God, die zich open baart; die zich doet kennen, als men Hem aanroept; niet een God. die tot aanzien wordt geroepen door het speculatieve denken. Het zijn deze gedachten, of liever dit klimaat van gedachten, die door Jean- Pierre Melville voortreffelijk in beeld en dialoog is overgebracht. Junioren D. Noteboom wonnen van Alphen NOORDWIJK Voor het eerst stond er voor de juniorleden van de schaakver eniging Daniël Noleboom een echte wed strijd op het programma. De Noordwijksc jongeren bonden de strijd aan met de junioren van de Aiphense schaakclub; een spannende strijd die door de Noord- wykers met 64 werd gewonnen. De gedetailleerde uitslag: Noordwijk— Alphen: K ScherpenisseG Bergshoeff 0—1, Z Lampe—J Kardol 1—0, H Vonk A Breeman 1—0, Tim Soesilo—E Bergs hoeff 10, Tom SoesiloJ Lempkes 10. A Passchier—T Jebbink 1—0, W Oosting D v d Laar 0—1, R Bizot—W Baay 01, F van OortG J Bergshoeff 01, v d Berg—E Verleng 1—0. Binnenkort zal de revanchewedstriid plaatshebben in Alphen. Noordwijks huisvrouwen hadden goed jaar NOORDWIJK In Het Hof van Hol land werd gistermiddag de jaarvergade ring gehouden van de afdeling Noord- wijk van de Ned. Vereniging van Huis vrouwen onder leiding van mevrouw N. Groen-Nieuwenhuizen Sej. De tweede secretaresse, mevrouw C. Fuyte- Hage. deelde in he'. jaarverslag mede dat de afdeling 160 leden telt. Mevrouw Alkemade meldde als penningmeesteresse :n gunstige financiële situatie. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat de dames C. Fuyte-Hage en T. Terp- ra-Verschoor werden herkozen. Vervolgens kregen de dames een in teressante show van huishoudelijke ar tikelen -°schot?ld, toegelicht dooi de heer G. van Stijn. Vogellust Noordwijk NOORrWUK In restaurant De Boer vergaderde de vereniging van vogellief hebbers Vogellust, ond'-- leiding van de heer F. M. Vink. Nadat dp heer J. de Boer enkele interessante Mms had ge draai!, hield de heer C F, "-recht uit Amstelveen een causerie over het be strijden van vof -1 ziekten, ontsmetting geneesmethoden. schelvis, 200 radio, 280 wijting, 720 gul kabeljauw, 90 koolvis, 1240 haring, 1010 makreel, 120 schol, 140 diversen, 1320 stuks stijve kabeljauw en 500 kilo tong. Verder was present de IJM 24 Utrecht, die van de verre wateren 200 kisten schelvis, 680 gul en kabeljauw, 45 kool- vis, 180 roodbaars en 720 stuks stijve kabeljauw aan boord had. In Scheveningen werden aangevoerd 40 kisten diversen, 130 kisten schol, 25( spanharing en 700 kilo tong. Vandaag aan de markt Het was vandaag vrij stil aan de IJmui der markt. Er lagen maar een paar kotters en loggers met platvis aar kant, onder meer de KW 16 met 30 kisten. KATWIJK AAN ZEE Gisteravond hield de B.B. een oefening in samenwer king met de vrijwillige brandweer en de reserve-politie. Verondersteld werd, dat drie branden waren ontstaan op het ter rein van het Zeehospitium. De branden ontstonden in de centralekeuken en het ketelhuis, waarbij een ontploffing plaats had. brandweer binnen vijf minuten op het terrein van het Zeehospitium om de branden aan te pakken en de slachtoffers hulp te bieden. De reserve-politie zorgde voor de afzetting. De tien slachtoffers werden verbonden en voorlopig ondergebracht in een ge- Taveerne heropend LISSE De Taveerne in de Wagen straat is weer geopend na een algehele restauratie te hebben ondergaan. Van de oude zaak is eigenlijk alleen nog maar de voorgevel gebleven zoals deze was. Het interieur is totaal veranderd en in moderne stijl gebracht. Het interieur van de grote achterzaal werd ontworpen door de firma De Geus te Zwammerdam, terwijl de heer Jan Bemelman uit Lisse het overige gedeelte voor zijn rekening 's Avonds werd door de directie een feest gegeven. Verenigingen die steeds contact hebben met De Taveerne warX bij het feest tegenwoordig. Ruim 50 bloemstukken sierden de zaal. 's Middags was er een receptie. wondennest Vervolgens werden zij naar ziekenhuizen vervoerd. De B.B.-brandweer bestreed de bran den, terwijl de vrijwillige brandweer hoofdgebouw en paviljoen nat hield 1 overslaan van het vuur. De oefening omstreeks half negen geëindigd. De derlinge verbindingen kwamen tot stand door middel van portofoons. De leiding van de oefening was in den van het hoofd zelfbescherming, de heer H. J. W. Huisken. De vrijwillige brandweer stond onder leiding var commandant, de heer J. Verloop, ei reserve-politie onder leiding van inspec teur Smallenbroek. Enige raadsleden gaven blijk van belangstelling. De B.B. telt thans zestig leden. Degenen die interesse voor het lid maatschap hebben, kunnen zich bij het B.B.-gebouw aan de Noordstraat aanmel- Geen cassatie vonnis Katwijkse schipper DEN HAAG De 27-jarige schipper van de Antje KW 200 is schuldig aan de aanvaring met een Noors schip, die plaats had op 9 februari 1963, toen de Antje de haven van lïmuiden wilde binnenlopen- De Katwijker had het Noorse schip gesneden. Hy werd tot f 300 boete ver oordeeld, eerst door de kantonrechter te Haarlem, later door de rechtbank aldaar. Van het rechtbankvonnis was de schip per in cassatie gegaan by de Hoge Raad, maar deze heeft nu uitgesproken, dat het rechtbankvonnis juist is. (Advertentie) FOTOCURSUS D. KRUYT Morgenavond geen fotocursus. Ouderavond Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE De Groen van van Prinstererschool hield gisteren in de hal van die school een ouderavond onder leiding van het hoofd, de heer C. Doets. Ds. D. Bouman sprak een openingswoord naar aanleiding van Spreuken 22:6 „Leer LISSE De commissie Werkmethode- verbetering Bollenvak heeft de tweede etappe achter de rug. Gistermiddag werd het project administratie en calcu latie afgesloten. De voorzitter van het werkcomité, drs. J. van Nieuwkoop uit Sassenheim overhandigde de resultaten van de onderzoekingen aan de alg. secr.- penningmeester van de Kon. Alg. Ver. v. Bloembollencultuur, de heer H. A. G. de la Mar. Deze week beginnen de voor lichtingsbijeenkomsten voor de kwekers in de bollenstreek, nl. vrijdagmorgen in Het Bruine Paard te Sassenheim en vrij dagmiddag in het Hof van Holland te Noordwijk. In mei zullen bijeenkomsten >or de exporteurs worden belegd. Aan het begin van deze bijeenkomst, die ook werd bijgewoond door vertegen woordigers van het Ministerie van Bin nenlandse Zaken memoreerde drs. Van Nieuwkoop hoe het allemaal is gelopen. Projeot één, de werikmethodeverbetering de schuren en op het land werd een :es. al was drs. van Nieuwkoop er overtuigd, dat er is uitgehaald, zat. Project 2, omvatte de administratie en de calculatie en de ware bollenman heeft nu eenmaal een minachting voor alles wat naar administratie en formu lieren geurt. Het enorme belang van een juist gevoerde administratie wordt nog niet ingezien toen men met dè onderzoe kingen begon. Achtergebleven Het onderzoek heeft ruim duurd.. Behalve een werkcommissie een beheerscommissie kwam er als te genspeler een technische commissie, ge vormd door mannen van de praktyk. Voor „DE NIEUWE BROMFIETS" Maart Guyt 1 1 W 1 J V Drieplassenweg 1 NOORDWIJKERHOUT In de dinsdag gehouden raadsvergadering deelde burgemeester P. M. M. van der Weijden op een vraag van de heer J, J. Duivenvoorde mede, dat het woningcontingent 1964 voor Noord wijkerhout bedraagt: 32 woningwetwoningen, 14 premie-woningen en J woningen in de vrije sector. De heer Th. A. A. Schaap vroeg of de gc ruchten dat van dit contingent iets aan de gemeente Hillegom is uitge leend, juist zijn. Inderdaad zijn drie woningwetwoningen „uitgeleend" aan Hillegom, maar het is zeker dat dit aantal ten gunste van Noord wijkerhout blijft. Toen men de zaak goed uitdiepte, bleek wel dat het bollenvak wat moderne administratie betreft, beslist een achter gebleven gebied, aldus drs. van Nieuw koop. Daar men er byvoorbaat nimmer pasklaar zou kunnen leveren, kwam uiteindelijk tot een stap-voor-stap- methode. De stappen zijn uitgewerkt in keurige boekjes, die straks van de pers zullen komen. De heer Berlot van het Ministerie van Economische Zaken wees op het grote belang dit object te infiltreren in het ge hele vak. Droefheid bij de SGP te Lisse LISSE In Salvatori werd een leden vergadering gehouden door de afd. Lisse van de S.G.P. onder voorzitterschap van de heer B. N. de Jongh. Deze sprak er zijn droefheid over uit, dat in een tele visieuitzending Gods Woord op lach wekkende wijze werd misbruikt zonder dat de Overheid ingreep. De verbinding van één der leden van het Koninklijk Huis met de Carlistische bev/eging en de „Opus Dei", die tracht de hoogste krin gen onder in/vloed te krijgen der r.k. hiërarchie, kan een groot gevaar ople- Het financieel verslag vermeldde een klein voordelig saldo. In het jaarverslag werd medegedeeld, dat het ledental toeneemt. De actie onder de jeugd wordt voortgezet. De aftredende bestuursleden A. Pals en L. de Visser werden herkozen. De secretaris hield een causerie over 150 jaar Koninkrijk. De vergadering ging er mee akkoord dat het beginselprogramma werd aange vuld terzake van het zelfbeschikkings recht der Papoea's en Europese integratie. de jongen de eerste beginselen naar den eis Zyns wegs; als hy oud zal geworden zyn zal hij daarvan niet afwyken". De meisjes en jongens van de tweede klas A, onder leiding van mej. B Bou man, vertolkten een alleraardigst stukje op het toneel getiteld „De toverfluit". De jongens en meisjes van klas 6b lieten op leuke wyze zien, hoe onderwijs moet worden gegeven. Zij toonden een echte „modelschool". De klas 6b, onder leiding van mej. H. Doets. bracht enkele liederen ten gehore, waaronder ook Franse. Terugblik Na de pauze gaf het hoofd der school, de heer C. Doets, een terugblik op het afgelopen jaar. Er hebben veel mutaties plaats gehad wegens vertrek naar elders. Gelukkig konden de opengevallen plaat sen spoedig worden voorzien. Het aantal leerkrachten werd van 14 op 16 gebracht. Spreker vond het jammer, dat we gens plaatsgebrek verscheidene klas sen moesten worden ondergebracht in drie andere scholen. Over enkele maanden zal dit euvel zyn verholpen, doordat de school de beschikking krygt over de school in de Remise- Schoolarts Vermet vertoonde een film over het voedingsprobleem bij de jeugd. KATWIJK AAN ZEE Morgenavond om acht uur geeft de Christelyke muziek vereniging „Uno" een concert in de Kapel. Rijnsburg nummer èèn in Zes-dorpentoernooi HILLEGOM In het „Zes-dorpen toernooi" kan nu reeds worden vast gesteld, dat de N.H.C.-beker door Hille gom zal worden overgedragen aan damclub Rijnsburg, die, door van Kat wijk ie winnen, bovenaan staat- Uitslag HillegomSassenheim: J. Loo W. Krom 20; Th. SeijsenerN. Dem- minig 20; W. RoestY. de Jong 02; G. van der VoetC. Pauw 11; W. WarmerdamJ. Couvee 11: J. van PolierJ. Dreef 02; W. PersoonC. van Couverden 2—0! A van Steijn— A Langelaan 0-r2; Th. Bot—A- Samson 02; J. BaartmanH. Brekenbrede 20. Bloembollenveiling LISSE Het zijn in hoofdzaak de ma ten 10/12 en 8/10 die nu goedkoop zijn. De dikke maten brengen nog beste prij zen op. Naar plantgoed blijft veel vraag. Jong goed van kralen brengt nog veel geld op. Er was deze week een mooie aanvoer met veel belangstelling Ook de heer C. P. J Timmer sprak /er de woningtoewijzing. „Het is bij deze toewyzing voor een groot aantal ners die op bescheiden schaal zelf willen bouwen, onmogelijk dit op rede lijke termyn te doen". De burgemeester Blijft voor 't land NOORDWIJK De wisselmedailles an de schietvereniging Blijft voor 't Land werden met de buks gewonnen door N. F. Jonkers 49 p. Ie klas; C. Tis- ing 44 p. 2e klas; C. van Daalen 46 p. 3e klas. In dc eerste klas werd de medaille de finitief gewonnen door N. F. Jonkers met 44. 47, 46. 4, 49 pt Met KSO: D A Luschen 58 p. eerste klas, L Wassing 58 p., tweede klas NOORDWIJK AAN ZEE Morgen avond om acht uur spreekt in het ver enigingsgebouw voor de interkerkelyke gesprekskring dr. G. P. H. Locher, zen dingssecretaris van de Hervormde Kerk, over: Eenheid en zending. Iedere be- I langstellende is hartelijk welkom. kon geen andere toezegging doen. dan die om te trachten het aantal toegewezen woningen uitgebreid te krijgen als zo snel mogelijk de woningwetwoningen gerealiseerd zijn. De heer Duivenvoorde bracht een ver zoek ter sprake dat aan de raadsleden was gedaan om te trachten voor de be woners van de Parallelweg alsnog een tunnel in de nieuwe provinciale weg te krijgen. Hij achtte dit verzoek redelijk. Wethouder C. Th. de Groot vreesde, dat men met zware argumenten moet komen om daar een tunnel te krijgen. Wel een goed argument achtte hij de grote waarschijnlykheid dat te zijner tijd achter de Parallelweg nog een uit breidingsplan van de gemeente komt Mr. J. Beekman dacht dat dit argument onvoldoende hout zou snyden. „Het heeft alleen zin als men met keiharde feiten komt". De heer A. W. de Haas kwam terug op de suggestie om in De Zilk een brandbluseenheid te stationeren. Hij er kende dat het onmogelyk is een volle dige eenheid daar te vestigen, maar achtte wél een hulpbluseenheid mogelijk. De voorzitter zal de suggestie met de brandweercommandant bespreken. Dit zelfde antwoord gaf de voorzitter aan de heer De Haas met betrekking tot de brandalarmeringsinstallatie. De heer Beekman vroeg uitgebreide informatie over de stand van zaken met betrekking tot dc gasvoorziening. Over deze zaak is een eerste vergadering met de burgemeesters rondom Leiden ge houden en er zullen nog wel enkele volgen. De heer Timmer vroeg of de voorzitter (namens de gemeente) streeft naar de mogelijkheid om met „de streek" een regeling te maken of dat er voorkeur bestaat voor een regeling rechtstreeks met Lelden. Over dit punt besloot de voorzitter tot het houden van ecu geheime zitting. Uit de kranten vernomen OEGSTGEEST Dc gemeenteraad van Oegstgeest is gisteravond niet bijster enthousiast geweest «ver de gang van raken rond het ingediende wetsvoorstel tot wijziging van de gemeentegrenzen in de Lcidse agglome ratie. De heer H. van Weizen fprot.-chr.) was bijzonder ontstemd over het feit, dat hg de indiening van dit wetsvoorstel had moeten vernemen via krantenberichten. Andere raadsleden bestempelden deze wijze van bekendmaken als „hoogst onfatsoenlijk". Ondanks de uitgeoefende drang waren B. en W. toch met te bewegen hiertegen een krachtig protest te laten horen. Op de vraag van de heer Van Weizen, zake e D deze nu denken te doen, antwoordde burgemeester H. L. du Boeuff, dat momenteel nog niets kan worden ondernom^i, omdat het college nog niet beschikt over de letterlijke tekst van het wetsontwerp Ook hij was oordeel, dat men dit voorstel niet alleen aan de Kamerleden had moeten verzenden, doch ook gelijktydig aan de betrokken gemeentebesturen. Het laatste woord, aldus de burgemees- ir van Oegstgeest is in deze kwestie m de leden van Eerste en Tweede Kamer. Hy legde er echter de nadruk op, dat Oegstgeest een royale aanbieding heeft gedaan en dat men deswege van de zyde van de raad en het actiecomité „Anti Annexatie" de Kamerleden moet proberen te overtuigen van de onrede- lykheid van het voorstel. Aan het begin van de vergadering werd meegedeeld, dat het uitbreidings plan „Die Witte Palen" by koninklijk besluit is goedgekeurd. De nieuwe re dactie aangaande de bebouwingsvoor schriften van het uitbreidingsplan „Over- veerpolder Oud-Poelgeest" werd zonder discussie aanvaard. Ponyclub Tijdens dc rondvraag stelde prof. P. Kapteyn (p.v.d-a.) de kwestie van de ponyclub Pegagus aan de orde, omdat hem ter ore was gekomen dat in War mond een stichting in oprichting is ten behoeve van de huisvesting van deze vereniging. In Warmond, aldus deze afgevaardigde, leeft men in de veronderstelling dat Oegstgeest geen prijs stelt op het bezit van een ponyclub. Ook de heer J. Brou wer (prot.-chr.) vond de toezeggingen van de wethouder te weinig concreet. Deze verkeerde nog in onzekerheid in- eventuele manége en de kosten voor de gemeente daaraan verbonden. De discussie over dit punt onthulde, dat in de vertrouwelijke nota aan de raad reeds was gezinspeeld op kosten voor de gemeente en mogelijke moeilyk- heden aangaande het uitbreidingsplan. Inmiddels hebben echter G.S. het desbe treffende uitbreidingsplan goedgekeurd. Wethouder J. F. M. Steenmetser vond dit een gunstig teken, omdat in dit plan geen provinciale weg is opgenomen, die aanvankelijk zou worden aangelegd. Verontrusting De stroom aanvragen en het sterk op lopende bedrag dat wordt uitgekeerd aan mensen die een duurdere woning willen betrekken, werkte verontrustend op diverse raadsleden. De verwachting werd uitgesproken, dat het te begroten bedrag voor 1965 ongeveer dertigduizend gulden bedraagt. Voor 1964 werd op de begroting voor dit doel elfduizend rui den uitgetrokken. Ir J. J. van Dunnée (wd) vertolkte de gevoelens van de raad met het voorstel de desbetreffende verordening tot de volgende raadsvergadering te schorsen Het initiatiefvoorstel werd zonder hoof delijke stemming aangenomen. Hillegoms -schaaknieuws HILLEGOM wedstrijden van H| r. Veenstra—W. Peet J va,i aer H 2~S' i^aUCnman 1_t0;! J Staats- Th" S Ü2an °T1; B J van der Wolf -Th. Brandsma 0-1; D Balkenende- t'«J. ViU? dl Berg J- van der w m"Ti Zonneveld u: q W. Mohlmann—G. van Heusden 1—0; W. Ciggaar—B. Hartman 0s Mohl mannJ. Scheepmaker I—0.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 13