Grote kracht voor het omroepwezen Fokker optimistisch over toekomst van de F-28 Kiss me KateShakespeare muzikaal geëerd Noordzee-tv: ontvangst in 800.000 gezinnen Zowel overdag als 's avonds uitzendingen K.L.M. voor DC-9 meer interesse? WOENSDAG 26 FEBRUARI 1964 Ss AMUEL EN BELLA SPEWACK hebben Shakespeare in de musical gegooid. Letterlijk gegooid, want er wordt met zijn „De getemde Feeks" enorm gesold: dan weer wel, dan weer niet gespeeld. Maar wie mocht denken dat door al dit gejonas Shakespeare mm, zelf niet aan zijn trekken komt. komt bedrogen uit. want „Kiss me Kate" is een bruisende, levende hommage aan de grote toneeldichter. Een muzikaal eerbetoon het Shakes- peare-jaar oprecht waardig. Na 400 jaar weet Shakespeare moderne Ame rikanen, echte jazz-Amerikanen te in spireren tot een van de kostelijkste musicals van deze tijd. Nee, ze hebben „De getemde feeks" niet puur in een musical omgezet. Dat had overigens best gekund, want het is een verrukkelijk clownesk stuk, dat een liedje en een dansje best verdra- k gen kan. Nee, ze hebben het stuk in de werkelijkheid van een acteurgroep gegooid en daar rolt het dan. Nu eens is Kaatje volop de getemde feeks, dan weer is zij de actrice Lilly Vanessi, die door haar ex-echtgenoot, directeur en mede-acteur Fred Graham bedrogen is. Tot tweemaal toe zelfs. Laat deze Fred nu de Petruccio uit „De getem de feeks" zijn en dat wordt zelfs deze actrice te bont, om uitgerekend door haar bedriegelijke ex-man op het toneel als Kaatje bont en blauwgeslagen te worden. Zij wil midden in de voorstel ling de boel er bij neergooien. Er zijn zelfs twee gangsters nodig om haar te dwingen door te spelen. Wordt het een tragedie? Welnee, ook in deze musical overwint die won derlijke liefde en dat is maar wat m Shakespeare in zijn stuk zeggen wou. m. Op de muziek van Cole Porter danst het alles naar zijn blij-eindend slot. De gangsters zingen de moraal van deze 1 musical: „Meer sjans met Shakes- i peare De musicalmakers heb- ben zich daaraan gehouden en het helpt. Nieuw Rotterdams Toneel heeft te- recht in dit Shakespeare-jaar deze mu- sical op het repertoire gezet. In een uitzonderlijk lenige regie van Leonard Steckel wervelt de musical van waar heid naar verdichtsel, van de realiteit van de acteursgroep naar de illussie op i het toneel. De Rotterdammers hebben voor zo iets de geëigende krachten. Vergeet niet dat ze Lia Dorana hebben, de bes te musicalaria (of hoe noemt men zo'n musical-zangeres?) van heel het land. Op dit punt van internationaal niveau. Natuurlijk Is zij actrice Lilly Vanessi, alias Katharina. Robert de Vries is Fred Graham'Petruccio en wat deze twee presteerden grenst aan het onge looflijke. Pieter Lutz en Jo Vischer jr. zijn de gangsters de zingende gang sters, maar daarom niet minder echt. Annet Nieuwenhuijzen en John Lanting vormden een derde zang-duet. Een klasse apart is Donald Jones, terwijl Adolf Rijkens vader Battista speelde. Zij allen werden omspoeld door veel gewiekst volk. In decors en kostuums van Fritz Butz en met de combo van Henk van Dijk werd het een vrolijk geheel. Ten slotte: al dit succes is te dan ken aan de Nederlandse bewerker Seth Gaaikema. Na zoveel namen genoemd te hebben moet ik deze naam toch wel apart en in, kapitalen noemen SETH GAAIKÉMA. Kon de krant zijn naam maar in uit- en aanflitsende neonletters afdrukken, want zonder zijn levendige dichtkunst was „Kiss me Kate" gens geweest. Ev. Grolle Gehele Randstad Holland kan kijken iyOORDZEE-TV, onder welke naam de televisie-zender vanuit de Noordzee zal gaan werken, zal uit zenden in een der hogere kanalen van band 3, aldus een officiële mededeling van de REM (Reclame Exploitatie Maatschappij), die dezer dagen aan belanghebbenden zal worden toege zonden. Dit betekent volgens de REM dat be staande televisie-apparaten niet behoe ven te worden gewijzigd. Alleen de an tenne moet kleine veranderingen onder gaan. waarvan de kosten voor het mate riaal hooguit f 12 zouden bedragen. Het komt erop neer dat een tweetal staafjes in V-vorm op de juiste wijze gericht, aan de antenne bevestigd zullen moeten wor- De Noordzee-TV-antenne zal niet cir kelvormig, doch gebundeld en gericht stralen. Als stralingshoek Voor de ge richte antenne werd 154 graden genomen Het stralingsdiagram dat naderhand nog kan worden gewijzigd door verdraaiing der antenne-panelen, is aldus de REM zodanig berekend dat in ieder geval de gehele Randstad Holland een goede ontvangst zal kunnen hebben. Men houdt er rekening mee, dat deze zomer mini maal 800.000 TV toestellen bereikt kun nen worden. Noordzee-TV zal dagelijks uitzenden van 6 30 tot 800 uur 's avonds Daarnaast zal de zender op: maandagavond van 10.30 tot 11.00 uur, dinsdag-, woensdag-, donderdag- en zondagavond van 10.00 tot 11.00 uur en op vrijdag- en zaterdagavond van 10.00 tot 11.30 uur in de lucht zijn. T Tevens zal op zondag van 12.00 tot 1.00 H uur 's middags worden uitgezonden. Tijdens de dagelijkse uitzending van 6.30 uur tot 8.00 uur 's avonds zullen in principe films, zomede een Nederlands Moordenaar van Utrechts meisje vrijgesproken De 24 jaar oude Gaetano M. die in 1961 te Utrecht zijn Nederlandse vriendin ver moord heeft, is door een rechtbank te Santa Maria Capua Vetere bij Napels vrijgesproken. In haar vonnis bepaalde de rechtbank, dat M. de moord als vol slagen geesteszieke niet aangerekend kon worden. De rechtbank zond hem voor twee jaar naar een inrichting voor gees teszieken. Toen de zaak in eerste instantie door een Nederlandse rechtbank werd behan deld, werd een psychiatrisch onderzoek gelast. Maar op Italiaans verzoek werd aur zijn land teruggezonden. ma getoond worden. Op de vrij- zaterdag worden speelfilms ge- braoht. De films zullen, voorzover zulks nog niet gebeurd is, ter keuring worden voorgelegd aan de beide film-keuringen. Naar verluid wordt met de uitzendin gen van Noordzee-tv voor één juli begon nen. De REM kon dit bericht niet be vestigen, maar verwacht waarschijnlijk nog deze maand de juiste datum, waarop de eerste uitzending wordt gerealiseerd, bekend te kunnen maken. Trammaatschappij veroordeeld De Arnhemse redhtbank heeft de N.V. Gelderse Tramwegen te Doe-tinchem veroordeeld tot een boete van f 250, om dat de directie geweigerd had de dienst der rijksbelastingen inzage te verlenen in de notullen van de vergadering van de raad van commissarissen. In deze principiële zaak gingen de be lastingdienst en de officier van justitie, van het standpunt uit, dat deze notulen van belang konden zijn voor de belas tingheffing. De directie van de vennoot schap meende daarentegen, dat de no tulen ook vertrouwelijke mededelingen bevatten, die voor derden niet voor In zage in aanmerking komen. Eind maart/begin april moordzaak rijwielstalling voor rechtbank De openbare behandeling van de zaak tegen de 38-jarige kappersbediende A. J K. uit Delft, die half november van he'- vorig jaar heeft bekend schuldig te zijn geweest aan de aanranding en wurginr van een 53-jarige Rotterdamse weduwe in een rijwielstalling aan de Rotterdam se Van den Hoonaardstraat, zal vermoe deljjk eind maart, of begin april in he paleis van justitie aan de Noordsingel in Rotterdam plaatsvinden, aldus de of- Jioier van justitie ma*. J. D. de Jong. Hij verwacht dat het vooronderzoek half maart zal zijn afgesloten. Dit vooronder zoek heeft vrU veel tijd in beslag geno men omdat het wegens gebrek aan plaatsruimte, niet direct mogelijk wa' K te doen opnemen in de psychiatrisch! observatiekliniek in Utrecht. Pas begir februari, tweeeneenhalve maand na zt) bekentenis, kon hij naar Utrecht worder overgebracht. K. zal daar nog enige we ken moeten blijven voor de psychiater hun rapport aan het dossier kunnen toe voegen. Mr. A. A.J.Goldberg van Delfzijl naar Wisch Met ingang van 16 maart is de heer mr. A. J. Goldberg, die op medisch advies heeft moeten besluiten naar een wat minder veeleisende functie om te zien met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van Delfzijl b»noemd tot burgemeester van Wisch Deze gemeente valt wat inwoneraantal betreft in dezelfde klasse, maar maak' i'n stormachtige ontwikkeling dooi als Delfzijl. Weinig verandering zeer diepe, bij de Azoren naar het noorden afzwenkende depres sie veroorzaakt luchtdrukdalingen aan de AVantische kust. Dit heeft tot ge volg dat er een nieuwe hoeveelheid zachte lucht Frankrijk binnenstroomt. Het front van de depressie dringt lang zaam over de Golf van Biscaje en het Kanaal naar het oosten op. Een ander, weinig actief front drong woensdag ochtend ons land binnen Worgen vordt met wind uit zuidelijke richtin- en voor de tijd van het jaar nog vrij zachte lucht aangevoerd. v:aarbij over het algemeen veel bewolking voor komtRegen van enige betekenis vordt niet verwacht. HOOGWATER SCHEVENINGF.N HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur Éfjs sl Is 2u 4 14 6 12 10 30 Commentaar Betekenis Het was hoogst interessant ren naar het rustige betoog, prof. dr. J. H. C. Creyghton gisteravond voor de AVRO-televisie zijn ideeën over de vernietiging van de oorlog door instelling van een democratisch we reldbestuur. verdedigde. De opponent was de heer A. Dienaar Kok, een van zijn vroegere medewer kers, die de gedachtengang van' prof. Creughton in diens onlangs verschenen boek internationale anarchie'' op ver schillende punten aanviel en allerlei tegenargumenten aanvoerde. Prof. Creyghton voelde zich echter in het minst niet in het nauw gedreven en ontzenuwde uit zijn gezichtspunt elke tegenwerping. Naar zijn rotsvaste overtuiging moet het mogelijk zijn dat. wanneer de vtereldbevolklng dat wil (en ook daarvan is hij reeds overtuigd), er een instantie met wereldgezag kan worden gevormd, welke zich boven de nationale regeringen stelt en een voudig bewapening en oorlog kan verbieden. Het werkelijke nut van huidige fede rale regeringen en van het federatiej streven in Europa acht prof. Creyghton zoveel geld gaat naar de NRU nog niet bewezen: Wereldbestuur zou naar de vijf omroeporganisaties nief een samengaan van landregerin- zamen, gen zijn, maar een daar boven uit torend gezagsorgaan. Hij gelooft, dat ook de mensen in dictatoriale staten hieraan zouden kunnen medewerken om hun geestelijke vrijheid te verove ren. Het hindert niet of niet de gehele wereldbevolking zulk een hervorming van de samenleving zou kunnen door vorsen: de democratie functioneert ten slotte ook vic een behoorlijk politiek geschoold kader. van NRU en NTS Qnder de kop „Een machtig omroep- apparaat" publiceert de VARA in haar programmablad van deze week cijfers over de personeelsbezetting bij de omroep. Hieruit lezen wij, dat er op 1 januari 1964 bij NTS en NRU veel meer dan tweemaal zoveel per sonen In vaste en volledige dienst wa ren dan bij alle omroepverenigingen tezamen, nl. 1875 bij elkaar. Ook wordt door cijfers aangetoond, turen en een historisch archief met 6000 opnamen, vergt zelfs een verze kering van een kwart miljoen. Dc technische dienst bedient alle om roeporganisaties. die ook hun studio's in roulatiesysteem beschikbaar hebben gesteld. De apparatuur in alle studio's is gestandaardiseerd en is resultaat van de arbeid in eigen laboratoria en het ontwerpbureau. Voorts worden alle vraagstukken van NRU-verband sche en sociale aard behandeld. De omroepverenigingen hebben zelf hef federatief dat uit de luisterbijdragen ^tweemaal studio's'behorenHot hef NRU. personeel. Hierdoor is de grootst moge lijke efficiency bereikt. Sludiobouir de NTS driemaal het kijkgeld opstrijkt als nog eens de vijf organisaties gezamenlijk. Dit betekent echter geen „concur rentie". maar maakt duidelijk, op hoe veel punten en hoe intensief de om roepverenigingen. welke NTS en NRU Was het zo. dat de omroeporganisaties vóór de oorlog hun eigen studiobouw. bekostigden, thans bekostigen zij uit contributies en abonnementsgelden plus krachten: beide instellingen be schikken nl. niet over een eigen produk. tie. en presentatiestaf zoals de omroep verenigingen dat wél doen. Alleen het De .Muur inJSStSLSTj!. in zulk een wereldbestuur gelooft Maa' ook de journaaidienst is vrUeh, van onderlinge samenwerking. Tot goed begrip diene, dat onder de NRU bijv. valt het gemeenschappelijke muziekapparaat, aldus het programma blad; de vijf grote orkesten: het Radii ETHERG0LVEN toch geen mens'', beantwoordde prof. Creyghton lakoniek met de uitspraak: ..Wacht maar eenstot de kwestie aan de orde komt!" Het gesprek was niet alleen belang wekkend om naar te luisteren, maar het schonk ook weer een berg gesprek stof in de huiskamer en dat is altijd zeer nuttig. Sjoukjes prestaties via de radio Morgen (donderdag 27 februari) zal men in een directe radioreportage via de AVRO-zender (Hilversum II) kun- leven, nen luisteren naar de prestaties van Sjoukje Dijkstra by de wereldkam pioenschappen kunstrijden op de schaats in Dortmund. Leo Pagano zal dan in een uitzending, waarin AVRO. KRO en VARA samenwerken, vertellen hoe het staat met de resultaten van de verplichte figuren. Deze reportage valt te beluisteren tussen 13.15 en 13.25 uur. voor de technische voorzieningen, finan ciert de NRU. De luisterbijdrage wordt daaraan niet besteed, maar komt uitsluitend de kest, het Radio Kamerorkest, het Pro menade- en het Metropole-orkest plus het Groot Omroepkoor betekenen door hun kwaliteiten cn de variatie in hun meu tumiluaoico VW1 repertoire een verrijking van het Ne- coördinatie, het nationaal programma. de omroep in actie, evenals bij de NTS het geval is Men kent commissies voor programma- derlandse muziekleven. Niet alleen voor de radio, maar ook op binnen- en buitenlandse podia concerteren deze be faamde orkesten dikwijls onder be roemde dirigenten muziek, reportages, dramatische produkties, voor de honoraria enz. Op de taakverdeling binnen de NTS kdm' h<!' klad nader terug. Opge- Ook de Jaarlijkse dirlgenleneursus w°rdt n°S. dat ook de regionale de NRU ia van groot belang "jjmf f"1" het nationale en internationale muziek- ïroepen ressorteren onder de Fonotheek NRU.C Alzo zijn de instellingen van Neder landse Televisie Stichting en Neder landse Radio Unie werkelijk machtige lands Radio Unie waarlijk machtige apparaten van eenheid en samenwer king. Concrete cijfers Noemen wij dan nog enkele vermelde Een ander voorbeeld van samenwer king binnen NRU-verband: de geza menlijke fonotheek, welke een col lectie van 225.000 grammofoonplaten en 55.000 bandopnamen bevat en nog dageiyks wordt uitgebreid. En de muziekbibliotheek met veel cijfers, dan zien wij dat op 1 januari j.l. kostbaar materiaal, w.o. 14.000 parti- Kosten ruim zeven miljoen gulden bij de NRU 1025 personen en bij de NTS 850 personen in dienst waren (te zamen dus 1875). Bij de 5 omroepver enigingen waren op dat tijdstip tezamen 875 personen in dienst. Volgens de Rijksbegroting 1963 gaat van het luistergeld dit jaar f 20.400.000 naar de NRU en naar de 5 omroep organisaties samen f 9.875.000. Van het kijkgeld ontvangt de NTS f 28.015.000 cn naar de vijf omroepver enigingen tezamen f 11.620.000. Ook deze cijfers duiden dus op hechte en nuttige samenwerking en een goed- economische besteding van de gelden. PXM 1 1 'KKER verwacht dat haar nieu we ontwerp, dc F-28, een ever groot commercieel succes zal wor den als de F-27 Friendship. Voor- chtige voorspellingen spreken var een verkoop van 250 stuks, meer op timistische van 400. Van de Friend ship zijn er op het ogenblik 265 ver kocht: 160 door Fokker zelf en door Fairthild in Amerika, die dc F-27 in licentie bouwt. Het is niet de bedoeling dat de F-28 die ruim zeven miljoen gulden gaat kosten ook door Fairchild zal worden gebouwd. Wel zal samenwerking plaats hebben in Europa: met de Franse Sud griep? WITTE KRUIS MAAKT U VLOT WEER FIT! 1 (Van een onzor verslaggevers) Aviation, de Duitse Hamburger Flug- zeugbau en enkele andere Duitse com binaties, en de Italiaanse Fiat-fabrie- „Terugverdienen" Uitbesteed worden de bouw van de vleugels en de staart met twee motoren Fokker zelf zal dc romp en de neus con strueren. Ook de eindmontage zal in de Fokker-fabrieken geschieden. Waarschijnlijk zal het eerste prototype in juni 1966 gereed zijn. waarna eind 1967 het eerste commerciële produkt de lucht in kan. In totaal zullen vier proto typen worden gebouwd: twee voor tests Ze pakte er een zakdoek af. „Fijne grote dingen eigenlijk." zei ze ernstig. Ze sprenkelde er wat eau de cologne op uit een flesje dat ze op de tafel zag staan. ..Wat zal die eau de cologne beledigd zijn.'' dacht ze om haar eigen gevoelens de baas te blijven. Toen liep ze terug naar Joost, die zijn gezicht naar de muur had gedraaid. Ze bette met een droge punt van de doek zijn voorhoofd, dal klam was en werkte met een angstvallige boog om de groenachtig ver kleurde plek heen, waar het litteken zat en schikte voorzichtig wat haren over de grillige treep. Ten slotte legde ze de zakdoek weg. Met haar vingertoppen streek ze zachtjes over z\jn wangen. „Wat een baard heb je. zeg. Waar- ■n laat je 'm niet helemaal groeien?" Hij wendde zijn gezicht weer naar haar toe i zei met een bovenmenselijke krachtsinspan ning: „Nee dat moet zo lastig zijn 's nachts: dan weet je nooit of je hem boven of onder dc deken moet houden!!" Ze knikte ernstig. „Tja. dat lijkt me een heel probleem Zo, nu ga ik gauw even naar be neden ik merk opeens, dat ik vergeten heb je drinken mee te nemen; dat had je moeder me evraagd. Ik ben zo terug hoor!" Toen ze terugkwam in de kamer, deed Joost 11e mogelijke moeite om een onverschillig ge zicht te zetten. Maar toen ze hem zijn beker aangaf, kon hij niet verbergen, dat zijn handen zo trilden, dat hij op het Taken morste. „Opa. bibber niet zo", zei hü cynisch. „Doe niet zo krampachtig", zei ze kalm. ..Je voelt je er zeker te goed voor om es ziek te zijn en niet alles te kunnen. Dat is bij elke zieke zo. hoor! Maar daar moet je gewoon wennen. Kom. ik zal je even helpen, of mag dat soms ook niet?" „Ja, jij wel", zei hij met een scheve glim lach. „Ziezo", zei ze even later, „en nu moet je maar eens een tijdje je mond houden, om even tot rust te komen. Hoe is 't met de pijn?" „Met de pijn gaat 't goed", schertste hij zacht gebaar Het grote door M. C. LOONEN-VAN DER LINDEN „Wat een prettige lichte handen heb jij," zei hij opeens. „O, mijn moeder had vaak hoofdpijn", zei ze luchtig. Ze bleef even in gedachten verzonken en hij begreep dat ze nu aan haar moeder dacht. Hij voelde zich vaag gehinderd, omdat hij daardoor eigenlijk in één categorie met me vrouw Voorting viel. „Ontspannen", wees ze hem zachtjes terecht, toen ze het verstrakken van zijn voorhoofd on der haar handen voelde. Hij zocht naar woorden. „Denk je. *u net zo aan mij als aan je moeder?" vroeg hij met pijnlyk vertrokken gezicht. Ze dacht even na. „Je bedoelt: zij was zich zelf niet baas en ik ook niet?" Aan zijn be trapte uitdrukking zag ze. dat ze juist geraden had. „Want voor het overige denk ik natuurlijk op een heel andere manier aan jou Maar daar voel je je dus alwéér te goed voor, om op één lijn gesteld te worden met andere zieken!" „Ja. allicht." flapte hij eruit met iets van zijn ouds felheid. Toen besefte hij, hoe kwet send zijn woorden waren geweest. Zijn gedach ten gingen terug paar Lily's moeder Voor het eerst dacht hij aan haar als aan iemand, die een van zijn medemensen was geweest. De ziekte had de mens altijd in de weg gestaan, dat was waar. Maar dat was geen reden om die mens dan verder maar te negeren. „Lily", zei hij toen, zijn hoofd opzij wendend om haar recht te kunnen aanzien, „vind je eh zou je me kunnen vertellen, hoe jij te genover je moeder stond ik bedoel wat voélde je voor haar? Ik heb daar nooit over nagedacht Er kwam een zachte blik in haar ogen toen ze de zijne ontmoette. „Tja, hoe moet ik dat zeggen. Enerzijds was ze iemand, waar ik veel om gaf. maar op 't laatst kon ik echt niet anders meer aan haar denken dan dóór en dóór gestoord, en met een uitgezakt, willoos lichaam "ze stokte even toen ze hoorde, hs» cru die woorden klonken. „Honderdmaal m&est ik mijn tong afbijten om geen snauwerige ant woorden te geven op haar geklaag. Maar toch, weet je Joost toch is er altijd iets in me gebleven aan vriendelijke gevoelens voor haar Of eigenlijk waren het op het laatst alleen nog maar herinneringen: van hoe ze me, toen ik nog klein was, mee uit wandelen nam, of hoe ze wel eens een nieuwe jurk voor me naaide, en hóe ze één keer eens een liedje voor me zong, toen ik mazelen had Dat blééf en dat hoorde voor mijn idee bij het begrip: mijn moeder Daar klampte me ook aan vast want het is voor een kind zo ontzettend kaal om geen échte moeder te heb ben Joost klemde zijn kiezen opeen en dacht aan de vele ongeduldige dingen, die hij in de afge lopen dagen tegen zijn eigen moeder gezegd had. Hij dacht aan de geprikkeldheid, die zijn afhankelijkheid van haar in hem opgeroepen Het was, alsof een deel van zijn krampach tig rondworstelende gedachten opeens gladgc streken werden en langzaam verstilden. Hij keek naar het blonde meisje naast zijn bed. dat door zoveel grotere diepten was heengegaan. Wat ben je lief," zei hij. HOOFDSTUK 37 „Hebben jullie al bericht van Peter?" vroeg Joost toen zijn moeder zich op een rustige middag in zijn kamer had geïnstalleerd met de theeboel en wat verstelgoed. „Ja, ik heb die brief hier ergens." Ze zocht tussen een stapeltje boeken en kranten. „O wacht daar heb ik hem!" Ze vouwde het keurig beschreven velletje papier open en begon voor te lezen. (Wordt vervolgd). in de lucht cn twee „om kapot te maken". Directeur H. C. van Meerten verwacht, dat de F-28 een andere klantenkring zal vinden als de F-27. Bleek de Friendship vooral een kassucces in de minder wikkelde gebieden, de F-28 zal mei de moderne landen afzet vinden. Dit omdat het toestel zwaarder is dan zyn voorganger en dus beter geoutil leerde vliegvelden nodig heeft. Vooral in Europa en Amerika hoopt men dit toestel, dat speciaal is geconstrueerd voor de korte afstanden, kopers te vinden. Tot nu toe heeft men al van verschil lende zijden belangstelling ondervonden voor het project. Of ook de KLM werke lijke interresse heeft voor het nieuw straaltoestel in nog niet bekendgemaakt Natuurlijk houden we de KLM geheel op de hoogte van de ontwikkeling, aldus de heer Van Meerten, maar officiële reacties hebben we nog niet gekregen In luchtvaartkringen is echter al geruime tijd bekend, dat de KLM meer belang stelling heeft voor iets grotere toestel len, die meer passagiers dan de 60 var de F-28 zullen kunnen vervoeren. Grote kanshebber zou hier zijn de Amerikaanse DC-9, die nog in ontwikkeling is. Ander zijds wordt de mogelijkheid niet uitgeslo ten geacht dat de maatschappij toch nog zal overgaan tot een bestelling op de vanwege het grote belang dat de overheid in de KLM heeft. Op deze manier zou men iets terug kunnen verdienen van de 103 miljoen gulden, waarmee het Rijk Fokker onlangs heeft gesubsidieerd. Dit bedrag is, zoals bekend, bestemd om de risico's te dek ken. die verbonden zijn aan de ontwik keling van het miljoenen-project. Het voorschot, dat hiervoor aan het Friendship-project werd verleend, is voor een groot gedeelte terugbetaald, zo deelde dc heer Van Meerten mee Na 125 winst De fabriek heeft goede hoop. dat dit ook het geval zat zijn met de F-28. Ver wacht wordt dat bij het 125ste toestel ..kosten eruit zullen zgn" en men inst zal gaan maken. Zijn de technische problemen rond het project nu goeddeels opgelost, één vraagstuk is nog overgebleven: de naam. Prijsvraag Hiervoor heeft de directie een in terne prijsvraag uitgeschreven. Tot nu toe zijn daaruit nog weinig origi nele inzendingen gekomen, maar men hoopt toch volgende maand een naam te hebben gevonden. Een naam, die dezelfde goodwill zal ont vangen als de Friendship, waarmee Fokker haar vlag overal ter wereld stevig in de grond plantte. Gezien het succes met dit toestel, zal de produktie ervan voorlopig nog worden voortgezet. Fokker verwacht dat men er in ieder geval nog tot in 1968 afzet voor zal vinden. ROTTERDAM, I E J J Vormer en D P Jam); bacc B C W JonI ekcr R V Roelofs. P H Si vanavond Itjc 19.10 Op de man af. praatje 19.1S :r des Heilskwartier 19-30 Radiokrant Klass gram 20.00 Hoe zien wij Hem? te Passlestonde 20.35 Klass gram 21.30 lalltelten 21.45 Promenade-orkest en ten 22 30 Nws 22.40 Avondoverdenking en zangsolisten: moderne en klass muziek. In de pauze (±21.35—4145); Voordracht 22 30 Nws 22.40 Balans: hoofd, en bijzaken uit het dagelijks gebeuren 22.55 Wereld kampioenschap kunstrijden op de s ja -"i reportage 23.00 Jazz- 2) 22.40 Zie de ten-epiloog. NTS: 22.50 Jour- Imploenschappen Programma voor morgen KRO: 7.00 Nws 7.10 8.15 Strip 8.50 V cl huisvrc 9.40 Schoolradio 9.35 Wat 10 V d kleuters (stereofonlsche 'ondag 9 februari jli 15.40 Lcht Bijbeloverdcn- derne muziek instrumentaal kwintet 1 king 1630 Planorecital: 17.00 V d jeugd 17.25 zang 17,45 Metropole oricest 18.15 Sport- rubrlek 18.30 Koorzang 18.50 Sociaal pers- pektiel, lezing. Hilversum II. 2!)8 m. AVRO: 7.00 Nws 7.10 ochtendgym 720 Lichte f 80 Dagopening. AVRO: .-erzlcht en lichte gram 9.00 10 De groenteman 9.15 Kla- Ochtendgyrr vecimbelrecital (gr): "oude muziek 9.4C Morgenwijding 10.00 Lichte gram 10.50 V cl kleuters 11.00 Huishoudelijke zaken, lezing 11.15 Amus muziek (gr) 12 00 Licht orkest en solist 12.30 Meded ten behoeve van land- cn tuinbouw 12.33 Uit het be drijfsleven 12.43 Elektronisch orgelspel 13.00 Nieuws 13 15 Mededelingen, eventueel actueel en wereldkampioenschappen lek 1430 Klankom- 17.55 De gesproken brief IR 00 Nws 18 Eventueel actueel 18.20 Uitzending van Christelijk Historische Unie Marjolln i imlsch profeet. U hoort prof J w v TELEVISIE

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 7