Karbonade 2.38 NOG LAGER Feijenoord versloeg Dukla Praag: 3-1 Minister mr. Bot opent de Schrikkelboekenweek Automobielbedrijf „MEKO N V. Garage VAN DER PLAS „Tanganjika zal zicli spoedig herstellen" RIB 2.58 - LENDE 2.78 SWIEBERTJE ALS DETECTIVE f 1.75[ ALLEEN VERKRIJGBAAR BIJ BMW DEALERS NIEUWE LEIDSE COURANT 10 DONDERDAG 20 FEBRUARI 19W Feijenoord heeft een traditie gehand haafd. Gisteravond speelde bet ondanks de snijdende vrieswind een attractieve en bij vlagen uitstekende wedstrijd tegen de beroemde Tsjechische kamploensploeg Dukla Praag. Dat de Rotterdammers uit eindelijk nog verdiend met 31 wonnen was voor de 15.000 toeschouwers een aanleiding temeer om de koude voeten, handen en neuzen voor anderhalf uur te Het is stellig geen gevecht op de scherpte van het zwaard geweest. Toch is het niet het gezapige, technisch welis waar hoogstaande, maar toch niet geheel aan de verwachtingen voldoende par tijtje geworden, waarop het in het eerste half uur ging lijken. Dukla dat ter voor bereiding op de over twee weken te spe len Europa-Cupwedstrijd tegpn Borussia Dortmund allerlei vriendschappelijke wedstrijden afwerkt omdat de Tsjechi sche competitie is stilgelegd, bleek wel bereid technisch goed voetbal weg te geven maar wilde toch zeker niet tot de bodem gaan wanneer het op persoon lijke duels aankwam. Feijenoord heeft de strijd dan ook moeten maken en het was maar goed dat de bijzonder Ijverige mid- voor Kruiver in de laatste minuut van de eerste helft het sterk gespeelde derde kwartier van de match met een prachtig doelpunt kon afsluiten. Daardoor kwam niet alleen de balans in evenwicht na een misser van Veldhoen had rechtsbui ten Stibianui in de 31 min. Dukla de leiding gegeven maar bovendien sprong er een vonk los die in de tweede helft zijn uitwerking niet zou missen. Op het besneeuwde, maar uitstekend bespeelbare veld durfde Feijenoord ken nelijk Iets meer risico's te nemen dan Dukla en het was aanvankelijk alleen aa nhet voortreffelijke werk van de 23-jarige internationale keeper Kou ba toe te schrijven dat er geen doelpnuten Vielen. Bovendien kwam de lat hem bij een schot van Bergholtz nog even te Maar even kansloos als in die laatste minuut van de eerste helft was hij in de 33e min na rust toen de beroemde Tsjechische kanthalf Pluskal bij een voorzet van Bergholtz grandioos over de bal heenschopte en Kruiver meteen oer- hard in de benedenhoek schoot (21) Wie toen gedacht mocht hebben, dat Dukla zou doordrukken kwam even be drogen uit als de twee ..spionnen" van Borussia die zo graag Dukla in volle ontplooiing hadden gezien. Wel konden zij gewaar worden hoe vakkundig en consequent de Tsjechen het 4-2-4-sys- teem toepasten. Daarbij vervulde mid- voor Masopust, die opviel door zijn gave techniek, de rol van Di Stefano door overal op te duiken waar het gevaar ontstond. Bovendien loste h nog eenmaal een prachtig schot dat Pieters Graaf land tot een grootse acie noopte. Voordien had de prachtig spelende Moulijn overigens nogmaals kennis ge maakt met de voortreffelijke kwalitei ten van Kouba die een zeker schijnend doelpunt voorkwam toen Moulijn plot seling alleen voor hem stond. Bü verrassing werd het nog 3—1 toen in de laatste minuten de weinig opval lende rechtsbinnen Libregts na goed doorzetten en bjj een misverstand in de Dukla-achterhoede de eindstand op 31 kon brengen. Voor rust werd Romeijn vervangen door Haak. Micro-korfbal voor veteranen in R'dam In de Energiehal te Rotterdam is gis teravond een micro-korfbaltoernooi ge houden voor oud-leden van korfbalclubs. De veteranen mochten aan deze wed strijden deelnemen indien zij de leeftijd van dertig jaar hadden overschreden. Het ging er gemoedelijk toe. Iedereen begreep dat het een gezelligheidstoer- nooi was en dat er geen plaats op de competitieladder op het spel stond. De achttien deelnemende ploegen wa ren ingedeeld in zes groepen van drie. Daaruit kwamen als winnende achttallen te voorschijn: Oranje-Wit, Rotterdam- Zuid. VES. DIO. Vriendenschaar en De Ijsvogels De winnende teams werden opnieuw ingedeeld om uit te maken, welke acht tallen de finale zouden spelen. VES en De Ijsvogels uit Den Haag hebben het niet kunnen bolwerken. De slotwedstrijd was een aangelegenheid tussen Oranje- Wit en Vriendenschaar. Het was een spannende wedstrijd met als uitslag 11 Bij het nemen van strafworpen deden de spelers van Oranje-Wit het beter dan die van Vriendenschaar. Ten slotte zij nog vermeld, dat de vete raan van dit toernooi de heer M. J. van Thiel uit Rotterdam was. Met zijn 68 jaar floot hij nog op rustige en kalme wijze een aantal wedstrijden. Indonesië zal olie De regering van Indonesië heeft klaard geen plannen te hebben tot ting van Britse en Amerikaanse olie- belangen. Zij spoort de arbeiders aan deze eigendommen te beveiligen en de goede gang der produktie te waarborgen. L.Z.C. verslaat Esca met 8-0 De Leidsche Zwem- club doet «o£ steeds mee in dt strijd om de water- polobeker van dt KNZB. Het Arn hemse Esca gisteravond in Leidse Overdekte bij de LZC op be zoek kwam, kon niet verhinderen dat de Leidenaars zich door een eclatante 80 overwinning een weg naar de vierde ronde baanden. Biljarturtslagen teams distr. De Bollenstreek TurkOude Ha' 4I. ConcordiaAmicitia 44. Amicitia 1— Amicitia 2 62. C II: ZeekantRoyal Sport Dal"—Fl7 Klasse C III: Oude Haven 2De Beurs 7—1. Passage 2—Royal 2—6. Amicitia 3— Concordia 2 7—1, Flora 2—VIOS 3 6—2. Klasse C IVa: Oude Post 2Luto 2 71, Zeekant 3—De Engel 2 3—5, Royal Sport 2— De Beurs 2 41. Plet Gijs 2Sportrust 4—4, Piet Gijs 2—Royal Sport 2 6—2. Stand; Royal Sport (2) 14 71tl: Piet Gijs (2) 14 6646: Luto (2) 14 64—48: De En gel (2) 14 6052: Oude Post (3» 13 54—50; Zeekant (3) 14 51—61: Sportrust 14 49—63; De Beurs (2) 13 41—63; Zeekant (2) 12 40—56: 7339: Sportrust pi ;3) 13 60—54; Con cordia (3) 14 54—58;! Sport 13 53—51; Oude Haven (3) 14 53—56; Centraal (2) 13 49—55; VIOS (4) 11 40—48; Amicitia (4) 12 40—56; De Parel (2> 12 30—66. Klasse C IVc: De Engel 3Zeekant 5 8—0. Luto 3—Piet Gijs 4 2—6. De Beurs 3—BVB 2—6. Passage 3—De Parel 3 80. Soldaatje 3—Amicitia 5 41: BVB—De Beurs 3 8—0. Stand. Luto (3) 14 73—39; De Engel (3) 14 49—63; Zeekar Stien Kaiser vierde op 1500 meter De Ned. hardrijdsters Stlcn Kalser, Carry Geijscn en Willy de Beer zijn gis teren te Hofors in revanchewedstrijden voor de wereldkampioenschappen achter de Russische en Zweedse deelneemsters geëindigd. De uitslagen: 500 m: 1 Tamara Rylova (Rusland) 45.6: 2 Gunilla Jacobsson (Zweden) 46,6; 3 Inga Voronina (Rus land) 47.1; 8 Stien Kaiser 49.5; 9 Carry Geijsen 49.8. 1.500 m 1 Voronina 2.30.9; 2 Rylova 2.31,2; 3 Klara Nesterova (Rusland) 2.31,4; 4 Inger Eriksson (Zweden) en Stien Kaiser 2.33.4; 9 Willy de Beer 2.36.8; 10 Carry Geijsen 2.39.6. (Van een onzer redacteuren) Op zaterdag 29 februari begint de Nederlandse Boekenweek: op Schrik-' keidag 1964 dus. De trouwe inrichters van het feest, Bodegraven klopt koploper L.S.G.2 LEIDEN De vijfde ronde van de competitie van de Leidse Schaakbond heeft twee opmerkelijke verrassingen opgeleverd na arbitrage. Koploper LSG 2 leed een 5%nederlaag tegen rode- lantaarndrager Bodegraven, terwijl Bos koop tegen Sassenheim niet verder kwam dan een gelijk spel. De volgende ronde zal hier waarschijnlijk de beslis sing brengen. Noordwijk is dankzij een nederlaag tegen LSG 3 in de gevaren zone gekomen. In klas 2A is het lot van Leithen 2 en Zwarte Pion praktisch bezegeld. Leithen verspeelde de laatste kans door een 7%2% nederlaag tegen Philidor 5. Zwarte Pion veroverde via een gelijk spel tegen Philidor 4 het eerste puntje, maar dit zal de Lissenaren nauwelijks van nut zijn. In afdeling 2 B is Philidor 3 nog onge naakbaar. Alphen 3 staat er zeer slecht voor en zal wel degraderen; wn tweede degradant wordt is nog niet duidelijk. Leider in klasse 3A is Sassenheim 2 maar het eveneens ongeslagen Black and White heeft nog volop kans. In volgende ronde zullen deze teams elkaar ontmoeten. Het bestuur van de LSB heeft termen aanwezig geacht de straf van Noordwijk 2 twee matchpunten in mindering wegens niet opkomen kwijt te schelden. In afdeling 3 B is de stand nog z< overzichtelijk dat een voorspelling welijks te wagen is. De wedstrijd Lei then 3-Philidor 5 eindigde in een voor lopige 54 voorsprong voor Leithen 3. Koudekerk 1 verspeelde tegen Voor schoten 3 een kostbaar matchpuntje (5—5). In klas 3 C heeft Hazerswoudo zich toch niet door Nieuwkoop laten foppen De 4»2—3'4 voorsprong groeide uit tot een 3«4 overwinning. Inmiddels ook in deze afdeling een flink gedrang aan de kop ontstaan Hazerswoude heeft de beste kansen. Engels voetbal De uitslagen van de gisteravond voor de Engelse league ge speelde wedstrijden luiden: Eerste divi sie: Aston Villa-Liverpool 2—2: Fulham- Blackburn Rovers 11; Manchester United-Bolton Wanderers 5—0: Tweede divisie: Sunderland-Norwich City 0—0. dat vrijdagavond voor de eerste maal door minister Bot geopend zal worden met de befaamde gala-avond in het Concertgebouw te Amsterdam, hebben gespeeld met de gedachte iets speciaal Sclirikkelachtigs te ondernemen, maar men is er niet opgekomen. Daarom maar gewoon een Boekenweek zonder een speciaal motief. Zo maar om het Nederlandse volk op het boek te wij zen. Dat is nog altijd nodig, hoewel de Nederlanders relatief de meeste boe ken kopen en de Nederlandse boeken de goedkoopste zijn Sinds 1950 is de boekenprijs land -nauwelijks omhoog gegaan: de helft beneden de 3. 't Kan echt niet langer zo, maar minister Andriessen is waak zaam: geen woekerwinst op boeken. Maar er wordt toch gepraat over de prijzen. Het volgend jaar zal het boek wel duur der zijn, maar deze Boekenweek staat nog in het teken van het goedkope boek. Zoals men weet wordt de gala-avond dit jaar verzorgd door het Ned. Dans theater. En verder zijn er de bekende verschijningen; Het Geschenk, ditmaal een Chinees detective-verhaal van Robert van Gulik: „Vier vingers". De muze, ditmaal geheten „De dichter en de muze", een gedichtenbundel over het dichten, de dichter zelf, het gedicht en het dichterschap samengesteld door Anthonie Donker (verschijnt voor dej laatste maal). Goed geboekt, het kleine boekentijd- schrift in 225.000 exemplaren en de grote boekenkrant „Boeken in huls" in 1 mil-! joen exemplaren. De PrUs voor de Literaire kritiek zal op woensdagmorgen 4 maart in het Mui- derslot worden uitgereikt aan een be kwaam Nederlander, uitgekozen door P. H. Dubois, Th. Govaart en P. J. Ris- Er zijn in verschillende plaatsen weer allerlei Boekenweekmanifestaties, zoals in Delft: vrijdagavond 28 februari in het Prinsenhof, contact met Delftse schrij vers; in Rotterdam, zaterdagavond 29 fe bruari in het Hiltonhotel een Wim lbo- avond; in Den Haag donderdagavond 6 maart in Op Gouden Wieken, de Haag-, sche Comedie met Engelbregts Esbate- ent van de visscher, een stomme film, Hl conference van Peter Lohr en piano- iel van Paul Niessing. De Nederlander geeft per jaar f 12,- per hoofd aan boeken -uit, de Duitser .In 1963 bracht de Nederlandse uit geverij 9448 nieuwe titels op de markt, hiervan was 58% nieuwe uitgaven. Een marktonderzoek wees uit dat 65% der Nederlanders in het bezit is van Bijbels missaals, 55% van kookboeken en 12 b van encyclopedieën. In 1965 bestaat de organiserende ver eniging 150 jaar, dan wordt de Boeken week in de tweede helft van mei ge houden met een nationale boekenmarkt i de RAI te Amsterdam. Tot slot een verrassing; ieder die 29 februari jarig is, krijgt ditmaal Het Geschenk cadeau ook, zonder aankoop boeken. Geschenken van en voor het vierde Prinsenkind Prinses Christine heeft gisteren haar zeventiende verjaardag in de huiselijke kring gevierd na gewoon naar school in Amersfoort te zijn geweest. Morgen zul len deputaties van de verbindingstroe pen en van de Stichting Het Vierde Prinsenkind de Prinses geschenken aan bieden. Carlos nu ook in Kitzbühel Don Carlos Is vandaag in de Oosten rijkse wintersportplaats Kitzbühel aan gekomen om zich voor een skivakantii te voegen bij zijn verloofde, prinsei Irene. Hij nam zijrt intrek in het Tennerho: Hotel, precies 50 meter van het chale waar zijn toekomstige bruid woont. Don Carlos kwam vanmorgen vroej per auto aan in een verblindend* sneeuwstorm. Hij werd vergezeld dooi twee Spaanse funktionarissen. Later op de morgen zou hij zijn verloofde bezoe- Schaken in Moskou KHOLMOF LEIDER In Moskou is gisteren de tweede rond* gespeeld van het zone-schaaktoernooi De uitslagen waren; Kholmov-Spasskj 1—0: Stein-Suetin Vz', Geller-Korch- noi 01. Kholmov leidt met 2 pt. MINISTER KAHAMA VERTROUWT: (Van een onzer verslaggevers) In weerwil van de recente moeilijk heden, veroorzaakt door muiterij in het leger, heeft de minister van handel en industrie van Tanganyika, C. G. Ka- hama, een ongeschokt vertrouwen be waard in de toekomst van zijn land. De minister, die thans voor een zaken- bezoek in ons land verblijft, heeft hier gistermiddag blijk van gegeven tijdens een lunchbijeenkomst in hotel Royal in Den Haag. Bij deze bijeenkomst, die uitging van het Afrika-Instituut, was ook aanwezig prin sBernhard. Hij is beschermheer van het instituut. Minister Kahama, die in het kort uit eenzette wat de moeilijkheden in het le ger waren geweest, ontkende niet dat de gebeurtenissen een terugslag hadden ge geven. Hij was er evenwel van overtuigd, dat zijn land spoedig het verloren terrein zal herwinnen. Hij vroeg om begrip en medewerking van de zijde van Neder- Begrip en medewerking zijn thans van groot belang voor Tanganyika, wil het slagen in de opzet van een vijf-jarên- plan. Dit plan, dat in de tweede helft van dit jaar waarschijnlijk tot uitvoering zal komen, beoogt het inkomen per hoofd van de bevolking in 1980 te verdubbelen. Daarvoor is het noodzakelijk dat de pro duktie opgevoerd wordt en dat er bo vendien meer geïndustrialiseerd wordt. .Zonder enige schroom durfde minister Kahama te verzekeren dat de investe ringen die Nederlandse zakenlieden wil len doeii in Tanganyika, volledig be schermd zullen worden. Minister Kahama, die om zijn grote ervaring in bestuursaangelegenheden als een van de bekwaamste leiders van Tan' ganyika beschouwd wordt, is via Brus sel in Nederland aangekomen. In Brussel heeft hij, met E,E.G.-vqi;tegenwoordigers besprekingen gevoerd over een mogelijke samenwerking tussen de E.E.G. en de Oost-Afrikaanse landen. In deze landen, waaronder Tanganyika, Oeganda en Ke-. nya, bestaat een streven om te komen tot samenwerking op economisch gebied. Gisteravond vertrok hij naai- Westr Duitsland. Voor hij naar zijn land terug gaat, zal hij ook een bezoek van een paar dagen aan Parijs brengen. staatssecretaris van O. K. en W„ drs. L. J. M. van de Laar, aangedrongen op be houd van de Nederlandse toneelmanifes- tatic in het Holland-Festival. Hij vraagt of het juist is, dat de toneelmanifestatle dit jaar en mogelijk ook volgende jaren op het festival zal ontbreken en zo ja, aan welke instanties en oorzaken dit] moet worden geweten. De heer Willems wil van de .staatssecretaris graag zijn i oordeel over elk van deze redenen weten en ook vernemen of er nog andere dan de opgegeven oorzaken zijn. "i\ OSSESTAART of 250 gram gehakt en grote haks BAKSPEK 100 gram 1 kilo doorr. SPEKLAPPEN of 500 gr. mag. SPEKLAPPEN 25 cent 1.98 1 gr. GELDERSE ROOKWORST 98 ct KOERIERS PRIJZEN VOOR KOERIERS 1 tot 30 woorden 1.75 Elk woord meer ƒ0.10 Voor Koeriers onder num mer wordt 25 ct extra in re kening gebracht. Bewijsnummers (alleen op verzoek) 15 cent. Personeel gevraagd Gevr. werkster voor woensdag- of zaterdagmid dag. De Vries, Burggraven- laan 47. Tel. 23021. Verpleegster worden? En dan liefst in een moderne gezellige stad? Onze eerst volgende cursus vangt begin april 1964 aan. Inlichtingen: Directrice Diaconessenhuis, Parklaan 95a Eindhoven. Gevraagd: lief meisje of jonge vrouw in gezin met 2 kinderen, voor halve of hele lagen. Tel. 01710-22944 Vefivo Levensmiddelen- oedrijven vragen winkel- nelsjes. Aanmelden Heren- ftraat 3. Tel. 22974 0 Gevraagd! Vlotte dame voor juni, juli, aug. '64 in luxe zaak. Badplaats Noord wijk By. onder no. 6797 bur. blad. 0 Jongen of meisje voor winkel etc. in nette zaak als leerling ter opleiding. Br onder no. 6798 bur. blad. 0 Gevraagd in Kunsthan del, eet. badplaats dame als verkoopster. Eng., Duits ge wenst Goede sociale voor zieningen. Salaris 250, 6, mnd.. reisgeld 2,50 p.w. r. onder no. 6799 bur. bL Te huur gevraagd 0 Gevr. ruime rustige zo mogelijk zonnige ongestof- feerde kamer met stookgele- Senheid voor 4e jaars stu- ent. Liefst centraal gele gen. Opgaven aan H. van Manen, Levendaal 8, telef. 25793 0 Per 1 april in Leiden, verdieping of kamers gevr. met kookgelegenheid voor 2 kleuterleidsters. Br. onder no. 6796 bur. blad. 0 Woongelegenheid (zit- studeerkamcr -F evt. slaap kamer en kookgelegenheid^ wordt gevraagd In Leider dorp door A. Branderhorst. Te huur aangeboden 0 Hooghalen ln mooi Dren te. Pension (ook in de lente) dicht by bos cn hel. Zonnige Spannend hoorspel op 33V31. grammofoonplaat met onder andere: Joop Doderer als Swiebertje, Lou Geels als Bromsnor en Rien van Nunen als de Burgemeester. Het bezit van deze plaat geeft recht op GRATIS deelname aan de grote BMW PRIJSVRAAG. Zie voor nadere inlichtingen de advertenties in de radio- en tv-bladen: AVRO-bode Omroepgids RADIO-TV Gids Televizier KRO-gids 16 febr. 15 febr. 22 fel5r. 22 febr. 23 febr. GROTE BMW PRIJSVRAAG f 3750,- AAN PRIJZEN De ruime, zuinige gezinsauto - BMW LS (f5.295.-) B.M.W.-deoler voor Leiden en omstreken LEIDEN Oude Herengracht 11 Telefoon (01710) - 22704 B.M.W.-dealer voor Katwijk en omstreken KATWIJK AAN ZEE Secr. Varkevisserstraat 64 Telefoon (01718) - 2482 Te koop gevraagd Schilderij gevr. winter landschap met schaatsenrij ders. Br. onder no. R 1297 bur. blad. Orgel gevraagd voor vereniging. Minstens 15 of meer registers. Ouderwetse kast geen bezwaar. Aanbie dingen van merk. prys en aantal registers aan C. de Nies, Molenwaterweg 12 b, tel. 84464 Te koop aangeboden Krediet tot 4.000,— v aankoop meubelen en wo ningtextiel. Vraag gratis fol der. Discrete behandeling en lage aflossingen. Post bus 1083. Rotterdam. Occasions. Zeer voor- elige aanbieding overjarige TV-apparaten, 43 cm. vanaf 295,-; 53 cm vanaf 395.- 6 maanden volle garantie Plaatsing met nieuwe anten ne gratis. Te bevr. Haarlem merstraat 307 Leiden. Telef. 30979 0 Huur Philips-tclevisic voor 25,95 per maand zon der vooruitbetaling maar met recht van koop. Morgen al bij u thuis? Bel dan vóór 6 uur 010-120705 en des avonds 070-363977 0 TV apparaat 43 cm, in uitstekende staat. Is klaar te maken voor 2e programma. Uiterste prijs 225,— In werking te zien Haarlem merstraat 307 Leiden. Telef. 30979 Te koop; Bcrlni M21. Zeer goede staat Evertsen- Duette. Te bevr. Evertsen- straat 58. na 7 uur Leiden. Zwarte Duitse piano, merk Hermann. Mooie klank. Te bevr. J. van Vliet. v. d. Kegtstraat 6 Katwijk a. Zee. 0 TV apparaat, groot beeld, in uitstekende staat. Is klaar te maken voor 2e programma. Uiterste prijs 295,In werking te zien Haarlemmerstraat 307 Lei den. Tel. 30979 Puch V.S. 1961 brom fiets te koop aangeb. in g. st. Te bevr. Herengracht 60 0 Fraaie Mechelse Leeu wenkopdressoir. tafel en be werkt kastje. Gotisch dres soir. grote mah. uitschuif- tafel met 6 bladen, goed voov vergaderzaal enz. W. F Kooreman. Nieuwe Rijn 9 t o. V. D. bij Hoogstraat Tel. 23261. Te koop of te huur prach tige 4- of 5-pers. Caravan Standpl. wordt Garderen Bez. Elskamp 5. R'dam-23. STc koop: Edy wascomb, raat 58, r -!J Diversen 0 Ben in het bezit harmonium en wil dit leren bespelen. Wie zou mij daar bij kunnen helpen? Br. der no. 6801 bur. blad. 0 10 volle uren autorijles voor 47,50. Fonkelnieuw lesmateriaal. Gedipl. instruc teur6. Losse lessen 6,50 Erk. Bonds Autorijschool „De Centrale", Veerstraat 3J Telefoon 24600. u kunt nergens voorde liger werkschoenen kopen dan bij de Lederhal, Rijn straat 3 WU hebben de grootste sortering tegen de laagste prijzen. Hoge en lage werk schoenen met rubberzooi reeds v.a. 12,95; kinder schoenen v.a. 4,95; jongens- meisjesschoenen v.a. herenschoenen v.a. 12.95; damesflatjes v.a. 5.95; damespumps v.a. 9.95. Wij hebben altijd koopjes, wij zijn altijd voordeliger, de Lêderhal. Rijnstraat 3 w Herenschoenen breed, leren zool 19,90. 24.90. Lage werkschoen, leren zool 15,95. rubber 13.95. Hoge werk schoen 13,95, Dames gemak cn steunschoen vanaf 22,95. Suède TV slippers 35/41 1.50. Rubberlaars 20/26 2.90 Schoenh. Brabant, Noord einde 36 Leiden. Hang- en legkasten. Rui- solide hangkasten f 58.— afm. breedte 80. diepte 62. lengte 1,75. Hang/legkasten, zes vnkslegkasten 73,50 keukenkasten 39.—. De TimmerwinkeL Uiterstegr Centrifuges, nog enige duurdere Centrifuges mei -xhoonheidsfoutjes. volle ga rantie, vanaf 155.- 185.- FIRMA DUSOSWA Turfmarkt 23. Leiden. Telef 24409. 0 Kaplaarzen, maat 30 t.m. 42 20r," korting. Knie- cn kuitlaarzen 10% korting, i de LederhaL Rijnstraat 3 Paraplu reparatie (ook r opvouwbare) wandel stokken, invalidestokken rubberdoppen. Parapluie- «Gebroken ruiten. glas-In od-reparatles worden door mij met spoed hersteld Glasreparatieljedrijl D. Gal- jaard. De Sitterlaan 76 Tel lo. 32916. 8 Nieuwe auto's zonder hauffeur. Nieuwste model len o.a. Taunus 17M, Opel Rekord, Volkswagenbusjes m. open dak. Garage Werk hoven, Maredijk 34a. Telef 72300—32735. ft Feestartikelen, liedjes. guirlandes, lampions, fop- artikelen, munten enz. Pa pierhandel Dane, Haarlem merstraat 27 Leiden. Tele foon 26631. Plastic zakken, zakken, touw, gebakdozen, apparaat- rollen, luxe inpakpapier. elastiek, fruitschalen enz Papierhandel Dane, Haarl.- straat 27. Leiden. Tel. 26631 Moderne mensen willen een moderne stalen slaapk De grootste sortering ledl kanten, divanbedden enz vindt u bij de Kleine Winst. Haarlemmerstr. 51. Leiden Vakantieadressen Te koop of te huur prachtige 4 of 5 pers. car avans. Standplaats wordt Garderen. Bezichtigen Els- kamp 5, Rotterdam-23 20. Spekkie zat rechtop ln bed, opgewon den voor zich uit te staren: Dan sloeg hij met zijn vuist op de dekens. Natuurlijk, daar moest hij op af! bedacht hij gejaagd. Dat was misschien een prachtige kans om de dief van de gouden plak te vangen. Wat zouden de commissaris en Blekkie morgen ochtend opkijken, als ze hoorden dat hij. Spekkie, aank zij een geniale inval de boef had weten te betrappen! ong uit zijn zijn kamer open. In huis was alles doodstil. Hij keek op zijn wekkertje. Het was half twee. Zijn vader en moeder sliepen natuurlijk. Hij kleedde zich heel voorzichtig aan en sloop de trap af. Zijn hart bonsde van de spanning. Hij trok zijn jek aan, zette zijn bontmuts doos omverliep die 0 schrokken bleef hij staan, liep dan terug, deed de deur weer open en luisterde. Maar dan slaakte hij een zucht van verlichting. Zijn vader en moeder hadden hem niet ge hoord. want alles bleef doodstil. Hij pakte zijn fiets beet en duwde dte heel behoedzaam naar buiten Het was donker op straat. Nergens brandde meer licht cn de hele buurt scheen volkomen verlaten. Hij hees zich op zijn fiets en reed zacht jes weg, maar toen hü een eindje van zijn huis vandaan was begon hij schichtig te trappen, af hij niet ergens een politieman tegenkwam zich heen loerend of agent zag, want als hij die hem misschien wel aanhouden om hem te vragen wat hij nog zo laat buiten moest doen. In zijn nervositeit reed hij een paar maal verkeerd, en eenmaal schoot hij haastig een zijstraatje in, toen hij in de verte een poli- tie-auto zag aankomen. Een ogenblik over. woog hij nog. of hij de agenten zou vragen met hem mee te gaan. Maar nee, hij wilde de dief in zijn eentje vangen. Des te groter ou/1Jn„t!'lo!I,f d'?? z«n- En dat hÜ de dief -dadelijk te Pakken 20U krijgen, daaraan twijfelde onze dikke vriend, vreemd ge noeg, geen moment. Ja, hij was zelfs zo vol daan over wat hij zijn grandioze gedachten- ruts noemde, dat hij, toen hij de straat be reikt had, waar hij zijn moest, en van zijn fiets wilde stappen, bijna met rijwiel en al omrolde. Gelukkig wist hij zich nog op het allerlaatste moment slaande te houden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 10