kuyper Zó wordt gasnet veel te duur POSTORDERBEDRIJF Puzzelhoek U proeft de moutwijn Bodemprofielen in een reeks kleurenfoto's „Nederlands mag geen streekdialect worden" Opnieuw bezinning in Y.V.D. over de p.b.o. fefcMet Moordenaar na jaar nog op vrije voeten ZATERDAG 8 FEBRUARI 196 Gasunie: Inschrijvingen te hoog (Van een onzer verslaggevers) Naar wij vernemen zijn onverwach te moeilijkheden gerezen bij de aan besteding van de aanleg van de eerste 485 km aardgasleiding. Op de dag waarop de gunning zou moeten wor den verleend is bekend geworden dat de elf aannemers, die op 24 januari hadden ingeschreven door de Gasunie allen zijn afgewezen omdat hun 'bids' te hoog waren. Er waren er zelfs bij die het dubbele bedroegen van de door de Gasunie en het Amerikaanse inge nieursbureau Bechtel (dat de bestek ken opstelde) gemaakte ramingen. De Gasunie spreekt van een „teleur stelling", maar voegt daaraan toe, dat deze gang van zaken begrijpelijk is om dat de aanleg van pijpleidingen voor Ne derlandse aannemers iets geheel nieuws De afwijzing van de elf inschrijvers voor dit gigantisch prcject is overigens niet voor allen definitief: met die aan nemers, met wie men een gesprek nog zinvol acht, wordt thans druk overleg gepleegd om te komen tot een meer aan vaardbare inschrijving. Ondanks de onverwachte moeilijkhe den, hoopt de Gasunie toch in april te kunnen beginnen met het project, dat thans het grootste ter wereld is op dit gebied. In aannemerskringen vraagt meri zich echter af, of dit zal lukken. Men hudt er rekening mee, dat men niet zoals gepland was voor de winter ge reed zal komen. Een van de redenen, waarom de in schrijvingen aanzienlijk te hoog waren is het feit dat de inschrijvers een fors bedrag als risicodekking hebbén bere kend. De aannemers zijn van mening dat de aanleg van een pijpleiding in een zeer dicht bevolkt land als Nederland vele risico's met zich meebrengt als ge volg van de vele obstakels, die men on getwijfeld zal tegenkomen. Ook de ont wikkelingen op het gebied van de lonen en prijzen houden de inschrijvers in het onzekere. Een flinke „slag om de arm" achten zij dan ook geheel gerechtvaardigd. In de bestekken echter, die in december de deur uitgingen, werd geen melding ge- Zachtere lucht T\E KOMENDE dagen worden weer geheel beheerst door een sterk hogedrukgebied dat vanmorgen met een meer noordwestelijke wind drogere lucht ging aanvoeren waarin het zon niger karakter krijgt. Doordat het zee water 5 graden warmer is dan verleden jaar is de aangevoerde lucht ook zach ter, zodat er middagtemperaturen van 7 tot 9 graden voorkomen. De regen- 'kansen blijven enkele dagen klein. De vorst die vanmorgen nog in een groot deel van Europa voorkwam wordt door de luchtstroom van de oceaan geleide lijk weer naar het oosten verdreven en ook bij ons is de vorstkans in de nacht ZON EN MAAN Zondag 9 februari: zon op: 8.09, onder 17.41; maan op 5.37, onder 13.29. Maandag 10 februari: zon op 8.07, ondei 17.43; maan op 6.27, onder 14.18. Donderdag 13 februari: Nieuwe Maan. HOOGWATER F CHEVENINGEN 9 februari: 0.00 v.m.; 12.32 n.m. 10 februari: 1.11 v.m.: 13.30 n.m. HET WEER DJ EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven DAMBORD-PUZZEL Horizontaal woorden invullen die ver- 'ticaal dezelfde betekenis hebben. 1. pluvierachtige vogel, 2. stok, 3. elk, 4. nobele. 5. onderrichten, 6. plaats lin Zeeland, 7, godin van de vrede, 8. (plaats in Frankrijk aan de Maas, 9. Ikoord van een speeltuig, 10. oude vr. maakt van een risicoclausule omdat toen en aanzien hiervan een verbod gold. Zoals bekend heeft minister Bogaers echter juist enkele dagen geleden dit ver bod tot het opnemen van een dergelijke clausule in bouwbestekken opgeheven. Onderzoek naar lang uitblijven psycli. rapport De minister van justitie, mr. Y. Schol ten, heeft opdracht gegeven een onder zoek in te stellen naar de oorzaak van het lange uitblijven van het psychiatrisch rapport over de 50-jarige G. J. P. uit Groningen, die On op 23 januari wegens diefstal van een fiets door de rechtbank i'daar werd veroordeeld tot 10 maanden met aftrek van 9 maanden voorarrest eis was 6 maanden met aftrek en tbr. geweest. Minister Scholten deelt dit mee in ant woord op schriftenlyke vragen van het Tweede-Kamerlid mevrouw Singer-Dek. ker (PvdA). Regering afwijzend tegen REM-plannen In antwoord op vragen van hel Tweede Kamerlid Vondeling (PvdA), heeft mi nister Bot verklaard, dat de vraag wordt onderzocht of en in hoeverre jurisdictie kan worden uitgeoefend op een kunst matig eiland, dat buiten de territoriale wateren wordt geïnstalleerd. De regering staat nog volstrekt af wijkend tegenover elk optreden, dat in strijd is met het internationaal radio- reglement, dat bij de internationale con ventie van Genève inzake de verre be richtgeving hoort Wereldprimeur voor Heidemij. (Van een onzer redacteuren) De Koninklijke Nederlandse Heide maatschappij heeft in haar tijdschrift van januari voor een belangrijke we tenschappelijke wereldprimeur ge zorgd. In dit blad is nl. de eerste af levering van een reeks van vijftien verschenen, waarin de Nederlandse bodem in kleur is afgebeeld. Nu lijkt dit voor de leek niet zo bij zonder in deze tijd dat iedereen in staat is kleurendia's op eenvoudige wijze te maken. Déze bodemprofielen-serie van de Heidemij echter is wel bijzonder. Tot dusverre bestonden van bodemlagen nl. geen kleurenafbeeldingen, die voor de verdere bestudering van de bodemstruc tuur van werkelijke wetenschappelijke waarde werden geacht. Op tal van plaatsen is een team van de Heidemij aan het werk geweest om ..grondprofielen" (zoals de officiële be naming luidt) te nemen Van die profielen werden natuurge trouwe kleurenfoto's gemaakt. Daarna werd het probleem om die kleuren ook zuiver te reproduceren, overwonnen en zo kon voor de bodemkundigen een zeer belangrijke reeks ontstaan. Alleen al aan de grondkleur kunnen zij bijvoorbeeld zien of de grond humus- KAMERLID VAN BOERENPARTIJ: Het Tweede-Kamerlid Harmsen (Boerenpartij) heeft er in schriftelijke vragen aan de minister buitenlandse zaken op aangedrongen, dat het Nederlands als ambtelij ke voertaal met de talen van andere bij de Euro pese samenwerking be trokken volkeren wordt gelijkgesteld. Anders, zo vreest hij zal het Neder lands in de toekomst nog slechts als streekdialect blijven bestaan en zullen Nederlands sprekenden gedwongen worden zich in hun contact met de overheid van voor hen vreemde talen te bedie- Het kamerlid Wil, dat indien het niet mogelijk is te bereiken, dat althans het verkeer tussen Europese lichamen en Ne derlandse geadministreer- den de eigen taal der ge- administreerden wordt ge bezigd, van Nederlandse zijde iedere samenwerking wordt verbroken. De heer Harmsen is van mening, dat de Nederlandse poli tici, die vooraanstaande posities in de raad van Europa en wat daar mee samenhangt ver vullen, gefaald hebben en daarom zoveel mogelijk dienen te worden verwij derd. nu zij op het aller belangrijkste punt, gelijk berechtiging van Neder lands sprekenden, hebben gefaald. Het kamerlid heeft zijn vragen opgesteld naar aanleiding van de ont vangst door de landbou wer Klaas Mulder te Stap horst van 'n brief en in- vulformulieren in het Frans en Engels in ant woord op zijn in het Ne derlands totde secretaris generaal van de Raad van Europa, gericht verzoek schrift met een klacht, dat door Nederlandse over heidsinstanties jegens hem in verband met de „Land- bouwschapskwestie" is ge handeld in strijd met het verdrag van Rome tot be scherming van de rechten van de mens en de funda mentele vrijheden. Hij merkt ook nog op, dat hei hoogst vreemd aandoet, dat de Europese commissie voor menselijke rechten zich bediend van het En gels. ofschoon het Ver enigd Koninkrijk de com petentie van deze commis sie niet heeft aanvaard. rijk of humusarm is, kalkloos, kalkarm of kalkhoudend. roestig, niet roestig of tamelijk roestig en nog vele andere in gewikkelde zaken meer. De Stichting voor Bodemkartering heeft de verantwoordelijkheid voor de zuiverheid en nauwkeurigheid van deze kleurendrukken aanvaard en daarmee aan de publikatie (er komen ongeveer vijftien afleveringen, die later gebun deld worden) een betekenis gegeven, die ver buiten de directe lezerskring van het Tijdschrift der Heidemij reikt, omdatnooit eerder deze fotografische methode wetenschappelijk verantwoord werd toegepast. Eenvoudiger procedure I gevraagd bij afgifte van rijbewijzen De in „Centraal Overleg" samenwer kende wegverkeors- en vervoersorgani saties hebben de minister van verkeer en waterstaat een verzoek gedaan om een vereenvoudigde procedure voor de afgifte van rijbewijzen te willen De huidige procedure is niet alleen omslachtig, omdat de aanvrager zich eerst tot het C.B.R. moet wenden voor het rijvaardigheidsbewijs en daarna, wanneer hij voor het rijexamen is ge slaagd tot de Provinciale Griffie ter verkrijging van het rijbewijs, maar zij leidt ook vaak. zoals de praktijk leert, tot Tweede net en Trini Lopez vergissingen, omdat het door het C.B.R. afgegeven rijvaardigheidsbewijs vaak beschouwd wordt als het rijbewijs. „Centraal Overleg" stelt de ministei de volgende procedure voor: De aanvra- ger voor een rijexamen zendt tegelijker- het C.B R. een ingevuld en on- dertekend aanvraagformulier voor een J rijbewijs. Als de aanvrager voor het rij- 5 geslaagd, zendt het C.B.R. het rijvaardigheidsbewijs, plus het aan vraagformulier, plus dc reeds eerder ont vangen geneeskundige verklaring aan de orovimciale griffie toe, die dan op haar beurt het rijbewijs aan de betrokkene toezendt, na ontvangst van de verschul digde leges. Effecten bescherming De op 8 maart 1924 opgerichte vereni ging effectenfoescherming zal 21 maart 't 40-jarij bestaan gedenken door 'n alge mene ledenvergadering In 't Kurhaus te Scheveningen van 10 uur tot 12 uur, ge volgd door een koffie maalttfd om 12 30 Bloembergen zal spreken over de aandeelhouders en de aandeel houdersvergadering en mr. H. F. van Leeuwen over de aandeelhouders en de onderneming. (Van onze parlementsredactie) Het feit, dat in de WD verschil lend over de publiekrechtelijke be drijfsorganisatie wordt gedacht en er behoefte bleek te bestaan aan een nieuwe bezinning op deze materie, is voor de drie Noordhollandse Ka mer-centrales van de VVD aanlei ding geweest om een congres over de p.b.o. te organiseren Het congres wordt vandaag te Amsterdam ge houden. Een betoog tegen de o.b.n. hield van morgen dr E. Nordlobne. Hij stelde, dat het principieel verkeerd is om aan ge organiseerde belangengroepen de#behar- tiging van het algemeen belang "toe te vertrouwen. Dit fundamentele bezwaar kan alleen worden ondervangen do.ir de verordende bevoegdheid aan de minister toe te kennen. Wanneer dit zou gebeu ren. zou de p.b.o wel een nuttige func tie kunnen vervullen bij de uitvoering (zelfbestuur). De vrijwilligheid van het lidmaatschap zou niet meer ;n alle ge vallen als een noodzakelijke voorwaarde behoeven te worden gesteld. Nadrukkelijk stelde dr. Nordlohne. dat zijn fundamentele bezwaar zou bli'ven gelden, wanneer de p.b o. zou worden gedemocratiseerd. Dat de p b.o, trans ondemocratisch is ingericht, .stond voor hem vast. Ter adstructie van deze stel ling wees hij er op, dal het bestuur van 'n schap 'n oliegarchie is. omdat het niet door en uit de bedrijfsgenoten wordt gekozen. Het bestuur heeft ook geen ver antwoordingsplicht tegenover een verte genwoordiging van bedrij fsgenoten Een dergelijke vertegenwoordiging ontb-eekt trouwens. De vaststelling van bindende regels geschiedt derhalve ook zonder dis cussie. laat staan met instemming van een vertegenwoordiging. De beroepsmo gelijkheden zijn deels gebrekkig en ont breken deels geheeL Niet van bovenaf Mr. S. J. Halbertsma, de tweede inlei- werknemers van de grootste betekenis is, maar niet van bovenaf moet worden op- gelegd. Publiekrechtelijke organisatie biedt de mogelijkheid van een zelfbe- stuur van bedrijfsgenoten, zodat de over- heid kan terugtreden en kan volstaan 5 met het houden van toezicht in het al- gemeen belang. Mr. Halbertsma was van 5 oordeel, dat het aanbeveling verdient om 5 bedrfjfslichamen alleen bij de wet te doen instellen. Bij de instelling van be- drijfslichamen dient vrijwilligheid voor- 5 op te staan. De betrokken bedrijfstak s moet er rijp voor zijn 5 De invoi-dering van de heffingen moet worden verbeterd, aangezien de huidige 5 procedure enerzijds te ingewikkeld is en 5 anderzijds te weinig mogelijkheden biedt. Door de ingewikkelheid en starheid wordt de debiteur onnodig op kosten ge jaagd. Ten slotte moet worden voorko men. dat de bedrijfslichamen een te groot deel van de heffingsgelden in de vorm van subsidies verstrekken aan stichtin gen, waarvan het bestuur grotendeels is samengesteld uit vertegenwoordigers van dezelfde organisatie^ als die bevoegd zijn bestuursleden van het bedrijfslichaam aan te wijzen. De besteding van de gel den wordt dan namelijk licht onttrokken aan -de openbaarheid, aldus mr. Halberts ma. Vanmiddag zou over de beide inlei dingen uitvoerig worden gediscussieerd. zonderheden verteld over de uitzen dingen via het tweede net. Daaruit bleek, dat na de zender Lopik, die nog deze maand in bedrijf komt, achtereen, volgens Roermond, Smilde, Markelo en Goes zullen volgen. Dan rest nog de zender Wieringer- meer en omdat hierbij, zoals PTT- f functionaris Boukema terecht opmern- 5 te, nu eenmaal geen toonbankartikelen in het geding zijn, zal het wel ver in 5 1966, of wellicht 1967 worden, voordat het hele land „het tweede net" heeft, t Dit actualiteitenprogramma wijdde ook aandacht aan het gebruik van marihu- ana in de hoofdstad (geschat op enkele honderden gebruikers, terwijl er ook nog twee gecontroleerde opiumkitten voor Chinezen zijn), het parkeerpro- bleem. waarvoor in Brussel zo'n goede S oplossing is gevonden en Herman Wip- bold drong in een commentaar aan op 5 een betere voorlichting van regerings- f zijde in de kwestie-prinses Irene. S Het amusement werd deze avond I verzorgd door de Belgische cabaretier Will Ferdi, door inspecteur Leclerc en door de Amerikaanse zanger Trini Lo- pez, die bewees, dat zijn zang toch wel wat verder reikt dan de gebruikelijk e ticner-muziek. Ook vele ouderen zullen i het werk van Trini Lopez op prijs heb- ben gesteld. I NCRV brengt serie over godsdiensten Op dinsdag 4 februari om 21.05 uur begint de NCRV-tv met een serie van vier programma's over de grote wereld godsdiensten. Eerst wordt de Islam behandeld en daarna komen program ma's over het Boeddhisme Hindoeïsme en de Joodse godsdienst Gepoogd wordt een zuiver objectieve kennismaking met de andere godsdiensten te verschaffen, opdat men zich daarbij bewust wordt van eigen geestelijk bezit. Minister Andriessen voor de televisie In de Vara-tv-rubriek „Meneer de voorzitter" van dinsdagavond zal Joop van Os een gesprek hebben met prof. Andriessen. de minister van econo mische zaken. Na dit interview wordt nog een uitzending gewijd aan de vraag of wij in Nederland evenveel van de welvaart profiteren als andere Euro peanen in de EEG-landen. Een groot scheepse enquete in 40.000 Europese ge zinnen, w.o. 8000 in Nederland, werd gehouden om die vraag te kunnen be antwoorden. „Sound of music" voor de radio De Vara presenteert op zaterdag avond 15 febr. de radiopremière uit de Nederlandse versie van Sound of Music, de musical van Rodgers en Hammer- stein, die in Amsterdam op de planken wordt gebracht door o.a. Mieke Bos, Teddy Scholten, Johan Heesters, Guus Verstraete en Harry Boda, onder regie van Ton Lutz. De uitzending begint om kwart over negen. Hilversum I. 402 m. 19.00 Nws 19.10 Ak- tualltelten 19.22 Motorpraat 19.30 Radio kamerorkest en solist: klass muziek (ste- reofonische uitzending) 20.30 Carnavalesk - Rleleksenamus programma 21.30^Buur- land 21.50 Bric A Brac. cabaretprogramma 22.15 Olympische Winterspelen te Inns bruck 22.25 Boekbespreking 22.30 Nieuws 22 40 Kruispunt: discussie over de verschij ningsvorm van de kerk in dc wereld van vandaag 23.10 Bespreking van nieuwe klas sieke gram 23.55—21.00 Nws. Hilversum II. 298 m. 19.00 V d kinderen 19.10 Radloraad: beantwoording van tele fonische vragen V TA's bi RHHB^Zl.OO Socialistisch 21 15 t Chansonnetje in huls 21.45 Licht» gram 22.00 Langs vergeten wegen - On rust in Uitgeest, hoorspel 22.30 Nws 22.40 Balans: hoofd- en bijzaken uit het dage lijks gebeuren 22.50 Babysitten 23 20 Licht instrumentaal trio met zangsoliste 23.40 Lichte gram 23 55—24.00 Nws. 73 „Ik ben Lily d'r kamer aan 't opknappen, heeft u er aardigheid in om even te kijken?" Zijn lichtblauwe ogen knipperden in een kinder lijk-schuchtere trots. „Nieuw zeil gelegd, een behangetje tegenaan De Reindersma's liepen achter Voorting aan naar het kamertje aan het eind van de gang. „Wat heb je dat keurig gedaan," prees mevrouw Reindersma. „Wij hebben ook eens behangen, hè Onno? Eén keer „Ja," grinnikte haar man by de herinnering. ,Het ging allemaal best. hoor, op de keren na, dat ik een ingesmeerde baan optilde en dan met twee hele kleine stukjes papier tussen mijn vingers stond „Zullen we maar even in de kamer gaan zit ten?" stelde Voorting voor nadat ze het ka mertje bewonderd hadden. Hij leidde hen de nuiskamer binnen en knipte dc lamp aan. Het gaf mevrouw Reindersma een kleine knagende pijn te zien, hoe onbewoond de kamer leek. Wat onhandig schoof Voorting stoelen aan. „Ik zit hier haast nooit meer," zei hij met een ver ontschuldigende klank in zijn stem, alsof hij hun gedachten geraden had. „Ik huis nu meestal in de keuken. Trouwens, zitten doe ik helemaal niet zoveel ik heb meestal wat omhanden." Hij zweeg en tuurde naar zijn brede werkhan den. De eenzaamheid hing bijna tastbaar om hem heen. „Maar over Lily gesproken. Ik had nog een telefoontje verwacht, wanneer ze precies terug zou komen. Maar ik heb nog niets gehoord." „Ik heb zelf vanavond gebeld met Van Ba len," vertelde dokter Reindersma. Hij legde Voorting in het kort uit hoe de zaak ervoor stond. „Wat vind jij ervan?" vroeg hij aan het Voorting dacht geruime tijd na eer hij ant woord gaf. Toen zei hij langzaam: „Ik persoon lijk vind dat het nu welletjes is geweest. Zelfs als ik nu even vergeet, dat Lily mijn dochter is en dat ik in de eerste plaats belang stel in haar, dan zou ik nóg zeggen: nu is er één over zijn toeren, maar als we lang wachten, worden het er waarschijnlijk twee. Ik vind het erg voor die mevrouw, maar ik heb een goeie reden om van Lily niet het uiterste te laten Het grote M. C. LOONEN -VAM DER LINDEN vergen. Dat is nooit goed, als zo'n kind zo met haar neus op zo'n afwijking wordt gedrukt. Ze weet op 't laatst niet meer wat wél normaal is „Hij schrok een beetje van zijn eigen woor den, maar ging toen toch verder „Ze zou zich nog kunnen gaan inbeelden dat ze iets överge erfd heeft of ZO „Als ze ook maar een tiende van jou heeft meegekregen, heeft ze meer dan genoeg gezond verstand in haar hoofd, Voorting," stelde Rein dersma hem gerust. „Goed, maar ze moet in de gelegenheid zijn om het te gebruiken." zei Voorting nuchter. „Enfin, als Lily uit vrije wil nog een paar weekjes blijft, is het mij goed. Maar als het niet van harte gaat, gebeurt het niet." „Ik heb beloofd Van Balen om tien uur terug te bellen," zei Reindersma. „Dat is het nu wel. Zal ik maar van hieruit bellen? Dan moet jy je dochter maar even aan de lijn zien te krijgen en dan kunnen jullie zelf overleggen." Reindersma keek rond naar het telefoon toestel. „Nee, het is in de keuken." legde Voorting uit. Ze stonden op en na het uitdoen van het licht was de kamer weer een dode, zinloze ruimte geworden. Na de strakke doodsheid van de kamer maak te de keuken een bijna gezellige indruk. Rein dersma draaide het nummer, terwijl Voorting mevrouw Reindersma een kop koffie aanbood. „Zal ik even een handje helpen?'' bood ze aan. Maar dat bleek niet nodig. Huishoudelijke werk zaamheden waren geen punt meer voor Lily's vader, na zovele jaren. Binnen enkele minuten was de keuken vervuld van een opwekkende koffiegeur. „In gesprek," meldde Reindersma. „Zal een patiënt zijn." Na enige minuten probeerde hij het opnieuw. Hij trok zijn wenkbrauwen op. „Nóg in gesprek.' Enfin die is zeker lang van stof." „Drink anders eerst even je koffie uit," raad de Voorting. Reindersma ging een ogenblik zit ten. „Goeie koffie." zei hij waarderend. „Zo, nu zal de lijn wel vrij zijn." De lijn was niet vry. De lijn was niet vrij na vijf minuten en de lijn was ook niet vry na tien minuten. De lijn was zelfs niet vrij, nadat ze naar het doktershuis hadden opgebeld om te vragen, of er al telefoon uit Amsterdam was binnengekomen. Ten slotte namen ze afscheid. „Ik bel je, als we nog wat gehoord hebben," zei Reindersma. „Kun je de telefoon horen als je aan t werk bent? En, nog iets, Voorting, maak het niet te laat. Je werk is al zwaar ge noeg. Je dochter heeft je nog een hele tijd no dig. Kom Hilde, ga je mee?" Ze liepen de Molenstraat uit, verstrooid de groet van deze en gene beantwoordend. „Hij werkt te hard, dat in de eerste plaats. Nu kan hij moeilijk anders dan hard werken, hoor, begrijp me goed Zo'n leven valt niet mee! Hij zal érgens zijn energie moeten laten. En dan kan er nog bijkomen, dat dat weggaan van Lily toch niet zo gunstig was, achteraf," zei Reindersma peinzend. „Als ik de consequen ties bekeken had „Die kon je niet bekijken," zei zijn vrouw beslist. „Je hebt toen geadviseerd wat je dacht dat het beste voor het kind was, en dat was het toen ook. We zitten nu een beetje in de puree, maar de pluspunten zie je gewoonlijk pas achteraf. Daar zijn wij ook niet voor om dat allemaal te beredderen. Dat regelt God wel. zou Joost zeggen „Het typische is, dat hij dat soort dingen niet zo vaak meer zegt tegenwoordig," merkte Reindersma op. (Wordt vervolgd) schuwelykste moorden van dc laatste jaren werd gepleegd. Een jaar geleden ergreep een onbekende zich aan de we duwe B. A. van der Hoffvan Eek en in haar achtjarig zoontje Marcel. Nu na een jaar is nog steeds de da der niet gepakt. Een vast team van 7 rechercheurs is nog steeds bezig met het onderzoek in deze zaak die de ge moederen in Rotterdam-zuid destijds sterk in beweging heeft gebracht. Ove rigens nog steeds is de moord er het gesprek van de dag. In dit jaar zijn ruim 25.000 mensen ge hoord en zijn ruim 2600 tips binnengeko- De bemanning van de eerder ge noemde binnenschepen (honderd) zijn ook allen opgespoord en ondervraagd. Dagelijks komen bij de politie tips binnen. Nog steeds is het wapen niet ge vonden, waarmee de moord werd ge pleegd. Dat is mogelijk een stuk gereed schap. Ook ontbreekt de sleutelbos. Het onderzoek wordt gevoerd in nauw overleg met de rijkspolitie en Interpol. Want ook in het buitenland is men nog steeds actief wat betreft deze roofmoord. Een bijkomstigheid is dat by hel grootscheepse onderzoek totaal 28 men sen zijn gearresteerd die schuldig bleken aan tal van misdrijven, zoals inbraken en diefstallen. Dit is uw leven Nederlander JN NEDERLAND wordt meer handen geschud dan in de States, de maal tijden zijn kolossaal en de Nederlander laat graag horen dat hij Engels spreekt. Overal in Nederland vindt men voor treffelijk restaurants en typische Hol landse gerechten zijn haring, gerookte aal, oesters en poffertjes. De Neder landse svecialiteit is voorts Indone sisch voedsel. Deze voorlichting over ons land treft men aan in de juist verschenen tvereldgids van Pan Ame rica World Aairways ,Jtew Horizons", waarin 108 landen de revue passeren. Chocomel is de favoriete drank en het Nederlandse snoepje is geweldig. Ook de jenever is een specialiteit. Proef verder het beroemde Hollandse bier, alsmede advocaat staat er in de gids. Verbazing wekte de inlichting over het gewone water: Overal uitstekend, maar flessenwater verkrijgbaar". Over het verkeer: trams zijn goedkoop en grappig en iedereen maakt gebruik van een fiets, tot de Koningin toe De tweejarige .Hansje de Haan uit de Beatrixstraat in Bergum is vrijdagmiddag •n vijvertje in dc tuin van een buur- gevallen en verdronken. 19.45 Filmverslag van de Olympische win terspelen 1954 te Innsbruck 20.00 Journaal KRO: 20.20 Brandpunt. nlek 21.00 MlJ- gramma 21.45 Programma voor zondag Hilversum I, 402 ra. IKOR: 8.00 Nws 8.15 Goede morgen - m ten en herinneringen 8.4! zondag 9.00 Vroegdienst 9 45 Nws tucle pubilkaties O' 12.15 De Stemvork: Bel Cantoprogramma met toelichting 12.50 Buitenlands commen taar 13.00 Nws en mededelingent 13.10 Jaar in jaar uit: liedjes uit 1938 13.30 V d kinderen 14.00 Klass kamermuziek I I 35 Omroepkamerkoorgewijde muziek 15 00 De vliegende Hollander, praatje 15.10 Lich te gram met sportreportages en sportuit slagen 16.30 Vespers. CONVENT VAN KERKEN: 17.00 Gereformeerde kerkdienst. NCRV: 18.00 Negro Spirituals (gr) 18.10 Gewijde muziek 18.30 Omroeporkest 18.45 Geestelijke liederen (gr) 19.00 Vader van 85 kinderen, klankbeeld 19.30 Samenzang: gram 21.10 Klass 22.25 Boekbespreking *22.30 Nws Avondgebed 22.50 Dwars door de groene hel (9) lezing 23,05 Retourtpes: veertien daagse terugblik op het programma 23.30 Planorecital: romantische muziek 23.55— 24.00 Nws. Hilversum II, 298 ra. VARA: 8.00 Nws. sportmededelingen en socialistisch strijd lied 8.18 Weer of geen weer. gevar pro gramma 9.45 Geestelijk leven, toespraak. IKOR: 10.00 KinderdJenst 10.30 Kerkdienst 11.30 Vraag cn antwoord 11.40 Gram 11.45 Resonans - opgevangen cn teruggekaatst wedstrijden) 13 00 Nws 13.07 De toestand In de wereld, lezing 13.17 Mededelingen of gram 13.20 Op de paat rust strijd krachtenprogramma 14.00 Radiophilhar- monlsch orkest en solist: klass en mo derne muziek 15.25 Voordracht 15 35 Dans- orkest met zangsolisten 16.30 Sportrevue 17.00 Zing met ons mee: liedjes. VARA: 17.30 V d jeugd 17.50 Nws. sortuitslagen en sportjournaal 18.30 Licht ensemble 19.00 Bij nader inzien: journalIstcnforum 19.40 Vrij entree, cabaret. AVRO: 20 00 Nws 20.05 Licht ensemble en zangsollsten 20.50 Café-chantant Adam en Eva, cabaret 21.20 Klass gram 21.45 Gevaarlijke thee. hoor spel (6e en laatste deel) 22.30 Nws 22.40 Actualiteiten 22.55 Mededelingen en sport uitslagen 2e klas voetbal 23.00 Klass ka mermuziek (gr) 23.30 Moderne gram 23.55 —24.00 Nws. TELEVISIE RKK: 11.00±12 15 Quinquagesima Hoog mis. NTS: 12.55 Olympische Winterspelen Innsbruck 1964: Speciaal Skispringen in het Bergislstadion 15.00—15.30 Weekjour- naal 16.0017.30 Reportage van enkele finales van de Open Nederlandse Badmin- ton-kampioenschappen te Haarlem 18.45 Olympische Winterspelen Innsbruck 1964: Nederlands commentaar 19.00 Journaal 19.05 Sport in beeld 19.15 Olympische Win terspelen Innsbruck 1964: Filmoverzicht 200O Sluitingsplechtigheid in het Ijssta dion te Innsbruck. AVRO: 21 00 Muzikaal programma 21.45 De verdedigers. TV-filro 22.35 Kunstgrepen. NTS: 23.05—23.10 Jour- Programma voor maandag Hilversum I. 402 m. NCRV: 7.00 Nws cn 5-berichten 7.10 Dagopening 7 20 Klas- 8 45 Lichte orkestmuziek (gr) 9.00 Ver zoekprogramma v d zieken 9.35 Water standen 940 V d huisvrouw 10.10 Gram 10.20 Rondom het woord: theologische etherleergang 11.05 Lichte gram 12.25 Voor boer cn tuinder 12.30 Meded ten behoeve van land. cn tuinbouw 12.33 Lichte or kestmuziek 12.53 Gram. eventueel aktua- liteltcn 13 00 Nws 13.15 Licht instrumen taal ensemble 13.45 Franse rhanenne ia nc 15.05 Herhaling wedstrijd Opsporing gitaarmuziek i jl) 15.45 Viool orgel liederen 17*00 V d*kleuters*17. 17.30 Op tien er toeren; lichte gr; 16.00 Bijbeloverdenking klassieke d jeugd i jeugd 17.50 Regeringsuitzending: Kleuter- 1 onderwijs in Suriname, door mei. W v d Molen 18.00 Kerkorgelconcert 18.20 Uit zending van de Katholieke Volkspartij: Kaarten op tafel. Een uitzending over po litieke zaken, die de aandacht verdienen 18.30 Met band en plaat voor u paraat- lichte gram. Hilversum II. 298 ra. AVRO: 7.00 Nws 710 Ochtendgpm 7.20 Lichte gram 8 00 Nws 8.15 Programma-overzicht en amus muziek (gr) 9.00 Ochtendgym 9.10 De r.^ent^rnarl 915 KIass koormuziek (gr) 9 40 Morgenwijding 10.00 Lichte gram 10.50 V d kleuters 1100 V d huisvrouw 12 00 Licht ensemble met z.angsolist 12 30 Meded ten behoeve van land- cn tuinbouw 12.33 Voor ons platteland 12.40 Licht in strumentaal sextet 13.00 Nws 13.15 Mede delingen. eventueel actueel of gram 13 2-5 Beursberichten 13.30 Militair orkest 14.00 klass cn moderne muziek ;;30 Lichte gram 14.50 Het Gulden Vlies (li - mythe, sage en sprookje dooreen, lez.lng 15.05 Radio matinee (gr): moderne muziek 16.25 Lichte gram 17.00 V d pad- vlnrlure Hls r-n— Ji.r.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 7