Commentaar Politiemuzikanten toonden zich hun vaandel gisteren zeker waard Leids jeugdconcert teleurstellend Superieure amateurskunst Van schoolartsen- naar verzorgingsdienst BENDER NIEUWE LEIDSE COURANT 3 DONDERDAG 6 FEBRUARI 1964 Agenda voor Leiden en Den Haag Donderdag Café Aniba, Herenstraathoek W. Sin- gel, 8 uur: ledenvergadering Door Een- dracht Verbonden (tuiniers en bloemis ten). Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Horen en Zien, (besloten voorstelling). Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met De Knecht van 2 Meesters. Rest. Van der Heijden, Breestraat 85, 7.45 uur: diploma-uitreiking Opleidings commissie in het Boek- en Rasterdiep- drukkersbedrijf voor Leiden en Omstre- Zomerzorg, Stationsweg 35a, 8 uur: Stichting De nieuwe Sociëteit, spreken in het openbaar. Cursuszaal Acad. Ziekenhuis, 8 uur. K. en O.-cursus medische ethiek. De Doelen, 8 uur: afd: Leiden Adelbert- vereniging, prof. dr. J. Groot over De vernieuwing van de kerk vanuit en door de theologie. Schouwburg, 8 uur: feestavond weten schappelijke staf. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Horen en Zien (besloten voorstelling). Den Haag: Diligentia, 8 uur: Frans Bocxe, bariton, en Maria Uden, sopraan. Zaterdag Stadsgehoorzaal, 2 uur: rectorale rede I prof. dr. W. den Boer tg v. 389ste ge denkdag Leidse universiteit Geref. Jeugdhuis, Breestraat 19, 8 uur: Geref. Jeugdverband Leiden, muziek avond. Herv. Jeugdgebouw, Moriaansteeg 2. 7.30 uur: sociëteitsavond. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met Het donker is licht genoeg. Den Haag: Gebouw K. en W., 8.15 uur: Concertgebouworkest met medewerking van Robert Casadesus, piano. Den Haag: Diligentia, 8 uur: Williard Tressel, viooL Welke apotheek Geopend van spoedgevallen: apotheek Van Driesum, Mare 110, teL 20406, en apotheek Van Breest Smallenburg, Lei derdorp. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Het com plot (18 jaar); woensdag: Verleden jaar in Mariënbad (14 jaar). Lido (2.30. 7 en 9.15 uur): Legioen des doods (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur):- Alleman (alle leeftijden). Rex (2 en 7.30 uur): Lawrence van I Arabië (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Spaar de spotvogels (14 jaar). I Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): The run- I ning man (14 jaar). Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling van schil- derijen en beeldhouwwerken uit he1, be zit van de Kon. musea voor Schone Kun sten van België (van 1 fehr. tot 9 maart) Sociëteit Horus, Rapenburg 127: foto tentoonstelling „Camera Catena" (van vrijdag 31 jan.—vrijdag 7 febr.). Museum Oudheden: tentoonstelling Romeinse mozaïeken uit Tunesië (tot 15 maart). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Wow- j ipitsj, 12 houtsnijders van Amanamkai I (tot 1 maart). Openbare bibliotheek Reuvens, Bree straat 27: maandag en woensdag van 1 tot 5.30 en van 7 tot 9 uur, dinsdag van 1 tot 5.30 uur, vrijdag van 10 tot 5.30 en van 7 tot 9.30 uur en zaterdag van 9 tot 4 uur; openingsuren filiaal Plantage 6 dinsdag 3.30 tot 5.30 uur. donderdag 7 tot 8.30 uur en vrijdag van 10 tot 12 uur. openingsuren filiaal lagere schooi Obrechtstraat: dinsdag en donderdag van I 6.30 tot 9.30 uur en zaterdag van 1 tol 4 uur, voor de jeugd woensdag van 2 i tot 5 uur; jeugdbibliotheek Plantage 6 i maandag en dinsdag van 4 tot 530 uur woensdag van 12 tot 4.30 uur en zaterdag j van 12 tot 4 uur, vrijdag voor ouderen van 6.30 tot 8.30 uur; jeugdhonk Zwarte Pad, Marnixstraat 102: vrijdag van 3.30 tot 5.30 uur Rapenburg 73 (Academie): tentoonstel ling plastiek (Jos van Kessel) en schil derijen (Steven Kwint), van 24 jan.-24 lebr. (dagelijks van 10-5 uur, 's zondags gesloten. Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: aquarellen van Eugène Winter en klein plastiek van Hanna Schuitema, van zat j 25 jan. tot 13 febr., dagelijks van 10 tot - 5 uur, bovendien op woensdagavond vaD 8 tot 10 uur, 's zondags gesloten. LEIDENDe uitvoering -die het „Leidsch Politie Muziek Gezelschap" onder aarmoering van (de voortreffelijke) Dick Anderson gaf, was zonder twijfel een proeve van superieure amateurs-kunst. Deze muzikale politie mannen, die het overigens tooh waarlijk al druk genoeg hebben, zagen er, in enkele jaren tijd, kans toe, trede na trede, het hoogst haalbare ama teursniveau te bereiken. korpsen kent. En de sprekende uitdruk king. door de soepele aanzwellingen, de dikwijls verrassende contrastwerking en nog* door velerlei andere factoren ont staan. is hart- en zinnenveroverend mu- zzikaal Z6ver kunnen inderdaad amateurs het brengen, als ze onder superieure leiding Nog niet tevreden, 2 november op het Aalsmeerse federatie concours, het fel begeerde vaandel En ze werken er nu al voor. dat deze trots ter zijde van het toneel prijkende trofee in de volgende jaren behouden zal blij ven en bovendien met wimpels zal wor den behangen. Voorzitter Beens. wiens toespraak, zoals gewoonlijk, uitmuntte door zake lijke zegging zonder één woord teveel, zegde dirigent Anderson aller medewer king toe: „we zullen ons best doen te studeren, trouw de repetities bij te wo nen uw anwijzingen op te volgen, want u hebt ons zover gebracht". Sigaren gol den als een svmbool van de dankbaarheid en mevrouw Anderson mocht mooie bloemen in ontvangst nemen. Het begin, Wilhelmus, waarvan het korps twee coupletten speelde, was reeds een profetie van wat komen ging. De klank was zó edel en evenwichtig ge mengd. dat men zich al dadelijk aan dit musiceren volgaarne overgaf. Anderson is er steeds op uit. de me lodieën te doen zingen. Iedere toon van ieder instrument is onder zijn beheer vólwaardig geworden. De inzetten zijn raak. het klanktimbre mild gaaf en rein. zoals men het van de beste Engelse Met de programma's is het nog altijd vrij wat minder glorieus gesteld. Een korps, dat oorspronkelijke blaasmuziek boven arrangementen verkiest, heeft geen ruime keus. En naarmate men ho ger komt. wordt dit probleem nijpender. Het schijnt wel alsof er voor de superieuren nauwelijks iets goeds werd geschreven Neem nu bijvoorbeeld zo'n ..Grand Canon du Verdon" van Meindert Boekei. een werk. waarmee het korps in Aalsmeer het vaandel buit maakte. Vooral als het zo mooi gespeeld wordt als de politiemannen het deden, hoort men pas hoe zwak de compositie is hoe weinig de constructeur het geheel heeft overzien, hoe hij werkte met Sibelius-. Wagner- en Franck-materiaal. Dan beviel ons de balletsuite uit Meyerbeers .Robert le Diable" (een arrangement dus) héél wat beter. Boekei is wel begaafd, hü is fijngevoelig en muzikaal, maar het is géén architect; na een hoopvol begin weet hij de weg niet De tuba-speler P. van der Sleet blies de solo in het overgevoelige „To a wild rose" (E. Mac Dorvell) bijzonder ver dienstelijk. Het korps gaf verder nog een sublieme verklanking van Pi Scheffers „Three Inventions", waarvan de titels: „Flip pant" „Whimsical" en „Sorta Mixed-up" niet volkomen worden waérgemaakt. Scheffer kan handig en met veel uiter lijk effect schrijven. Maar zijn inventie is arm; hij maakt gebruik van het veel en graag gehoorde, het ritmisch pikante, het melodisch sterk gevoelige. Dit doet hij op een beschaafde manier en zijn oppervlakkige muziek is, mits zo goed als door de politiemannen tot klinken gebracht, met enig genoeg aan te horen. Onder leiding van de tweede dirigent R. F S. Voerman, hoorden we een per- 'ect geblazen mars van Sousa en, onder Anderson nog twee marsen van mo derne makelij. De uitstekende tamboers assisteerden daarbij, terwijl ze hun ge luidsvolume (het moet als een bijzon derheid vermeld!) met dat van het korps in evenwicht hielden. Na de pauze een cabaretprogramma met een bont allerlei, door de Spelbre kers ingezet. Joh. van Wolfswinkel Tot rijksgecommitteerden bij de in 1964 te houden eindexamens aan de van rijkswege erkende instellingen voor mu ziekonderwijs zijn benoemd: W C N An- driessen te Amsterdam; F v Amelsfoorl te 's-Hertogenbosch; A de Braai te Oost en West-Souburg; A Crolla te Maastricht; dr J Daniskas te Rotterdam; M A Dank- meijer te Zwolle; E Flipse te Rotterdam; H J H Geraedits te Twello: C de Groot te 's-Gravenhage; H Jordans te Vught; A Jurres te Amsterdam; B van Lier te Roden; W Paap te Utrecht; G Robert te Haarlem; dr G L Walther Boer te Lo- chem; dr J Wouters te Hilversum. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Amanda Ma- rike. dr v C Peet en M C T Otten; Erna. dr v J D Ouwehand en D Koolmoes: Catharina Bernardina. dr v W Zandbergen en L G I Bogert; Wouter Ralph, zn v R van Furth en A G H Vreede: Robertus Paulus zn v J Vellekoop en J G M Molier; Cornelia, dr v C de Mooij en H C de Heij; Inge Helga, dr v W Luiten en E Rasmussen. Overleden: J J Piket, 42 jr, man; J Koning, 100 jr, wed v H Zuidema; C Mansveld. 69 jr, echtg v H Knobbe. Zoekt U een GOUDEN RING dame of heer JUWELIER v. d. WATER, Haarlemmerstraat 207 heeft het. Ruime keuze in alle prjjz,en. VOLA verhoogde de contributies school haar haar jaarvergadering. Na enkele zakelijke mededelingen van de voorzitter, las de tweede secretaris de notulen. Uit het jaarverslag van de eerste se cretaris bleek dat de VOLA nog steeds groeiende is. Het overzicht van de pen ningmeester vermeldde over 1963 een batig saldo van 296,80. De voorzitter stelde contributieverho ging aan de orde. waarmee men zich wel kon verenigen. Deze wordt nu voor ad- spirantleden 2,50 en voor de overige leden 4 per jaar. Na de pauze vertoon de de heer D. Scheer dia's van Oostenrijk Joegoslavië. De opkomst was gering LEIDEN' Het jeugdconcert dat gis termiddag in de Stadsgehoorzaal werd gegeven door het Rott. Phil. Orkest on der Franz-Paul Decker heeft ons ernstig teleurgesteld. Reeds met enige bevreemding verna men we van de inleider, die zich ont popte als een goed conférencier, doch in Op Leidse stadhuis Jeugdparlement ging van start LEIDEN Gisteravond is de eer ste zitting gehouden van het Leidse Jeugdparlement, dat slechts enkele weken geleden werd opgericht. Twee pioniers, Boudewijn Ottervanger (24) en Nico Booij (23), beiden student, hebben hiertoe de stoot gegeven. Zij zochten contact niet jongerenorgani saties van alle politieke groeperingen om daaruit fracties te vormen voor dit Jeugdparlement. De bedoeling is de politieke geïnteresseerdheid van de jeugd te vergroten, door het houden van debatavonden, waaraan iedereen kan deelnemen. Het Jeugdparlement, dat bepaald niet aan Leiden gebonden wil zijn, heeft een z.g. algemeen bestuur, dat wordt ge vormd door het dagelijks bestuur en de diverse fractieleiders. Het dagelijks be stuur bestaat uit Nico Booij (PvdA) voorz., Ton Kohlbeck (KVPJ secr., Gijs- bert Dompeling (AR) penn.mr., en Jan v d Kamp (KVP) vice-voorz. Per frac tie worden voorlopig vier jongelui toe gelaten. Ook jongelui die nog geen po litieke overtuiging zijn toegedaan, kun nen een fractie vormen. Op de eerste zitting van het Jeugdpar lement, dat vooral nationale maar ook internationale problemen wil behande len, waren vijf fracties aanwezig. De onderscheiden fractievoorzitters waren B. E. A. Ottervanger (KVP). Aat Dron- kert (AR), A. de la Rie (CH), Kees Piena (PvdA) en Daan Blansjaar (CPN). Het behandelde onderwerp was „De landbouw", waarbij Boudewijn Otter- vanger een gedegen inleiding hield, die werd gevolgd door een discussie. Na een pauze werden moties ingediend en be handeld. De volgende zitting van het Jeugdparlement is voorlopig bepaald op donderdag 5 maart zelfde plaats en tijd. Gemeenteraad Leiden LEIDEN Aan de agenda voor de Leidse gemeenteraad is het volgende punt toegevoegd: voorstel voor de vast stelling van een verordening „Heffing en invordering rechten voor het keuren van slachtdieren en vlees en voor het gebruik van het slachthuis". Pedagogiek bijeen LEIDEN Dr. E. Pclosl, schoolarts in Den Haag. sprak gisteravond in het Loge- gebouw aan het Steenschuur op uitno diging van de Vereniging voor Pedago giek (die zich de laatste tjjd lang niet meer in zo'n goed vergaderbezoek mag verheugen als In vorige seizoenen) over het onderwerp „Van schoolartsendienst naar schoolverzorgingsdienst". Een on derwerp met vele haken en ogen, zo bleek wel. De heer Pelosi gaf een opsomming van wat er in ons land alzo te doen is op het onderhavige gebied. Met name noemde 'hij de schoolgezondheiidsdienst, het school-psychologische werk, het ge neeskundige schooltoezicht en de peda gogische diensten. Deze en andere dien sten staan rondom de school en zij ko men daar niet uit voort. Met andere woorden: ze vormen geen geïntegreerd deel van het schoolleven. Na de situatie in het buitenland te hebben belicht en op het verschil tussen verwijzende en klinisch ingestelde dien sten in eigen land te hebben gewezen, ging spr. uitvoerig in op een aantal in ons land verschenen rapporten op dit ge bied, zoals dat van de N.O.V, en voor. zichtig trachtte hij de vraag tc benade ren: hoe brengen we orde in de huidige veelheid van diensten. Er zijn thans nog vele controversen maar één ding staat vast. aldus spr. en dat is het bestaansrecht van de uit hot begin dezer eeuw daterende schoolartsen diensten, waaa-van ons land er circa 160 Toestand neergestoken Turk is nu redelijk LEIDEN Naar ons gisteravond bij nadere informatie bleek, is de toestand van de dinsdagmiddag neergestoken Turk. die in het academisch ziekenhuis wordt verpleegd, redelijk goed. In het bericht hierover vermeldden wij dat de steekpartij in een schrijf- machinefabriek zou hebben plaats ge had. Dit blijkt bij een ander bedrijf aan de Rooseveltstraat te zijn gebeurd. Vingeroefeningen maken of recitals geven... U vindt zeker uw instrument in ons uitgebreide assortiment met vele wereldmerken. Van de mo derne Rippen Studio, tot de grandiose Steinway. Kom gerust keuren en kiezen. U kunt verzekerd zijn van een verantwoord advies. Bel of schrijf om onze foto-broenure nr. 60A Leiden. Hoosewoerd 90. tel. 20097 Amsterdam Arnhem Breda deskundig in klank telt. Daarnaast zijn er 100 tandartsdien sten. Vooral in de laatste jaren komen de schoolpsychologische diensten sterk naar voren. De heer Pelosi maakte de aanwezigen ten slotte wel duidelijk, dat het laatste woord over deze materie voorlopig nog niet is gezegd. Na contributieverhoging Ledental Huisvrouwen daalde in Leiden LEIDEN Het ledental van dc afde ling Leiden der Ned. Vereniging van Huisvrouwen is in 1963 gestegen tot 630. maar door de recente contributie verhoging bedraagt het nu weer aan zienlijk minder. Dit werd meegedeeld op de jaarvergadering van de huisvrou wen. die gistermiddag in de stadsgehoor zaal vrU grote belangstelling trok. Mevrouw \V. van Dam-Nederhoed, se cretaresse, gaf in haar jaarverslag een opsomming van de activiteiten in 1963. Het financieel verslag van de penning- meesteresse. mevrouw A. C. Krlest-de Haan. vermeldde een ruim batig saldo. Ook de verslagen van de onder-afde lingen. zoals de zang-, toneel-, bridge- en kegelclub, luidden gunstig. Vervolgens kwam de bestuursverkie zing aan de orde- In de plaats van me vrouw A. Lubbers-Timmer. tweede se cretaresse. en mevr. N. Versteegh-Stein- metz. vice-presidente. werden bij accla matie gekozen de dames J. Rotteveel- Casteleijn en J. Hageman-Haaksma. Zowel aan mevrouw Lubbers, die na zes jaar in functie te zijn geweest aan de beurt van aftreden was. als aan me vrouw Versteegh, die naar Afrika ver trekt. werden enkele geschenken aan geboden. Mevrouw Kriest werd met al gemene stemmen herkozen. de heer J Amesz. geboren te Gouda tn 193 te dezer stede. Promotor M Duysens. De promotie Eveneens gepromoveerd tot doctor ln de faculteit der wiskunde en natuurweten schappen op proefschrift getiteld: „Enige De musicerende Leidse politie mannen zorgden gisteravond voor een klankrijke onderbre- kinp van de politiële taak. En aangezien deze taak allerminst eenvoudig en licht is. was de op hoog peil staande muziek een zeer welkom intermezzo. Foto N. van der Horst Slachtoffer ongeluk Alplien in Leiden overleden LEIDEN In het academisch zieken huis te Leiden overleed de 22-jarige F. Koopman van de Steenstraat alhier, die enige dagen geleden met zijn bromfiets op de Goudse Rijweg frontaal tegen een vrachtauto botste. mindere mate als analyticus van de te spelen composities, dat het programma was gewijzigd. Nu pleegt men in zulke gevallen wèl een reden voor een derge lijke verandering op te geven, zeker, als het een concert betreft waaraan door de leerkrachten-muzlek op de scholen vaak reeds weken tevoren aandacht is ge schonken, opdat de leerlingen enigszins voorbereid in de conertzaal zullen ko men. Deze zien hun werk in één slag nutteloos gemaakt en een verontschuldi ging of opgave van redenen was dan ook op zijn plaats geweest. Ernstiger wordt het als zo'n verande ring door de uitvoering dan ook nog niet wordt gerechtvaardigd. Brahm's Akademische Festouverture werd in matig tempo, doch beheerst uit gevoerd; alleen het „Gaudemus" viel wat te luidruchtig uit Veel ernstiger waren de tekortkomingen in Beethovens achtste symfonie, die de meeste jongelui zich. naar we vrezen, zullen herinneren als jen droog, ongenuanceerd, vervelend stuk lawaai, inplaats van als één der meesterwerken uit het begin der roman tische periode. Had de klarinettist zijn partij pas een uur voor de uitvoering teruggevonden? En wisten de eerste violen niet dat men. zo al niet gelijk (dat waren ze dikwijls nieti dan toch tenminste zuiver moet trachten te spelen, zeker in passages waar fouten zo hoorbaar zijn als in de laatste maten van het tweede deel? Het verbaasde ons niet dat de dirigent na de eerste rafelige inzet aftikte, het vuldiger deed. Wil een jeugdconcert verbaasde ons wel, dat hü het niet veel- zün doel beantwoorden, dan moet de uit voering niet een soort repetitie zijn, doch zo mogelijk nog beter dan die voor een volwassen publiek, immers dan alleen heeft het zin als de jonge mens een sen satie ervaart die hem rüker maakt en wellicht tot meer concertbezoek aan spoort. Dra. A. van der VeenWiersma LEIDEN Naar wij vernemen, heb ben de curatoren van de Leidse versiteit het pand Rapenburg 59 stemd voor de theologische faculteit In dit pand is nu nog het Sociologisch Instituut gevestigd. Dat gaat evenwel binnen afzienbare tijd verhuizen naar het gebouw bij het station. De (theologische faculteit is nu in scheidene vertrekken, die verspreid lig gen, ondergebracht. Volgend jaar hoopt zij haar gasten in het nieuwe centrum, naarin na het verlaten door het Soc. In stituut nog enige voorzieningen moeten worden getroffen, te ontvangen. Overiges is ook dit onderdak tijdelijk. Later hoopt de faculteit een definitieve plaats te krijgen ln het grote complex dat voor de Universiteit aan de Witte Singel zal worden opgetrokken. K. en O. de grootste TN HET lopende seizoen is het aan- tal leden/groene-kaarthouders van de Leidse Volksuniversiteit K. en O. met 1224 tot 5501 gestegen en het aantal leden/gele-kaarthouders met 465 tot 6745. Het aantal leden nam dus toe met 1689 en bedraagt nu 12.246. Daarmee is K. en O. verhou dingsgewijs de grootste Volksuniver siteit van Nederland Dit vernamen wij van de directeur, de heer A. J. van der Pompe, die met dit resultaat zeker mag worden ge lukgewenst. Er lijken steeds meer verenigingen te komen die klagen over gebrek aan belangstelling. Feitelijk leiden ze een kwijnend bestaan. Het is al te ge makkelijk van dergelijke negatieve verschijnselen steeds de televisie de schuld te geven, maar toch is het een onmiskenbaar feit dat deze de passi viteit heeft vergroot. Er zijn niet weinig mensen die. toen de beeldbuis nog geen factor in de vrije-tijdsbe- steding was, meer initiatief ontwik- Het zou eigenlijk niemand kunnen verwonderen als ook een organfsatie als K. en O. daarvan nadeel onder vond. De cijfers wijzen uit dat dit niet het geval is. Om tweeërlei reden is dat verheu gend. Het bevestigt nog eens dat het veelzijdige culturele werk van K. en O. in brede lagen van de bevolking aanslaat en in duidelijke behoeften voorziet. Daarnaast verstevigen een zodanige belangstelling en deelne ming de zakelijke basis van de Volks universiteit aanzienlijk. Dit laatste is nog belangrijker als men bedenkt dat een gunstig ledencijfer voor de over heid een stimulans tot subsidiëring is; in dit geval geeft het aan dat K. en O. onmisbaar is geworden en dat Leiden zonder haar zou terug vallen tot een derde-rangsstad. Er is hier een culturele traditie opgebouwd die tot elke prijs moet worden be schermd. Met deze groei mag Leiden dan ook zichzelf gelukkig prijzen! Jeugdparlemen't TTE EERSTE zitting van het Jeugd- parlement te Leiden heeft en kele opmerkelijke dingen te zien ge geven. Het sterkst was de KVP ver tegenwoordigd, niet slechts wat het aantal hoofden betrof, maar ook waar het de konnis van politieke zaken aanging. Daarna kwam de CPN, die vier vertegenwoordigers telde. Bij de discussie bleken dezen het best op de hoogte met eigen partijpolitiek en nationale en internationale aange legenheden. Hierbij rekenen we de ongetwijfeld grote en gedegen kennis van zaken van de KVP-fractie (voor namelijk studenten) even niet mee. De AR had twee vertegenwoordigers, nl. Aat Dronkert, zoon van de Leidse predikant en Gijsbert Dompeling, voorzitter Arjos Zuid-Holland. Hoe wel onvolledig, kwam deze fraetie uitstekend voor de dag. De PvdA had. onder aanvoering van Kees Piena. de 19-jarige zoon van wethou der Piena, eveneens vier man pre sent, van wie op het eerste gezicht nog niet veel kracht uitginz, wat uiteraard kan veranderen. Het minst was de CHU. Zegge en schrijve één afgevaardigd, A. de la Rie, verte genwoordigde deze toch beslist niet kleine partij in Leiden. Deels vindt dit zijn oorzaak in het feit dat een CH-jongerenorganisatie in Leiden ontbreekt. Of liever ont brak. want zeer binnenkort wordt een vergadering belegd om tot her oprichting van deze jongerengroep in Leiden te komen. Dit laatste is weliswaar verheugend, maar in dit „parlementaire verband" gezien is deze magere vertegenwoordiging toch enigszins verontrustend. Kenne lijk leeft bij andere richtingen en groeperingen een grotere geldings drang. Dit zou er de oorzaak van kunnen worden, dat die andere groe peringen de minder geïnteresseerde cn geïnspireerde jongerengroepen gaan overstemmen.De oorzaak daar van moet bij de laatsten worden ge zocht. Dit te signaleren is bedoeld om de AR en CH jeugd erop te wijzen, dat deze stem niet verloren mag gaan door gebrek aan belangstelling. Niet wetend in welke richting dit Jeugd parlement zich zal ontwikkelen, menen wij er toch goed aan te doen, zonder direct alarm te slaan, de be langrijkheid van een gedegen ver tegenwoordiging in dit onofficiële lichaam te onderschrijven. Hier moet spoedig iets aan gebeuren. Misschien kan de heer A. de la Rie, Utrechtse Jaagpad 34, in Leiden hierin de weg wijzen. Zondagmorgen- bijeenkomst in de Stadsgehoorzaal LEIDEN Een kleurenfilm. 16 mm met geluid, vormt zondagmorgen in de stadsgehoorzaal de inleiding voor een bijeenkomst van Bijzonder Kerkewerk van de Hervormde Gemeente Leiden. Dr. P. L. Schoonheim zal spreken over: „Vernieuwing". Ook deze keer kunnen vragen van verschillende aard worden gesteld. De samenzang, waarvoor een liederenblad zal worden uitgereikt, is bedoeld als geesteUjke aanmoediging. De bijeen komst beginit om half elf en is voor een ieder vrij toegankelijk- De heer J. Sap overleden LEIDEN Op 54-jarige leeftyd over leed de heer J. Sap, in leven procuratie houder en bedrijfsleider van de N.V. Clos en Leembruggen te Leiden, bij welk bedrijf hij bijna 40 Jaar heeft gewerkt. Hü begon zün loopbaan in de fabriek en de afdeling ververij en klom op tot be- drüfsleider. waarna hij procuratiehouder werd. Hij was zeer gezien bü het perso neel, mede door zijn warme belangstel ling voor de personeelsvereniging. Hij bekleedde ook functies in het Geref. kerkelüke leven van Oegstgeest. De heer Sap was gehuwd en had twee kinderen, van wie er één predikant is. De begrafenis heeft plaats zaterdagmid dag om 12 uur bij de Groene of Willi- brordkerk te Oegstgeest.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 3