Staatssecretaris I. B. moet omlaag Bonn sluit grens voor ei POSTORDERBEDRIJF Eet meer eieren: „Woning 1975 voor fortuinlijke enkeling Trini Lopez vrijdag voor Vara-tv. Minister weigert over „Zo is het" discussie 7 f PPWPAC 4 FEBRUARI 19M Belastingdruk wordt onhoudbaar Wanneer men een weerbericht zou willen opstellen voor het huidige fis- :ale klimaat, dan zou dit voor wat ie inkomstenbelasting (met inbe van de loonbelasting) moeten kiL De weersverwachting deze belasting kan dan als volgt worden geformuleerd: op korter en langer zicht, behoudens storingen, opklaringen. Dit verklaarde gistei-avond de staats van financiën, dr. W. H. van Berge, in een rede over „Het belas- tingklimaat in Nederland", gehouden in een bijeenkomst van het departement Amersfoort van de Maatschappij voor en handel. De staatssecretaris ging uitvoerig in op de plaats, die de inkomstenbelasting in het fiscale bestel inneemt en die steeds belangrijker is ge worden. Dat de inkomstenbelasting min of meer het kind van de rekening is geworden, (Van onze soc.-econ. redactie) De minister van landbouw, nir. B. W. Biesheuvel, heeft gisteravond in Brussel een dringend beroep op de Nederlandse consumenten gedaan de moeilijkheden voor de pluimveehou ders te verlichten door een groter verbruik van eieren, waarvan d< prijzen thans zeer laag zijn. In aansluiting hierop heeft de Ne derlandse Pluimveeteeltorganisatie een beroep gedaan op de detailhandel om de lage prijzen voor eieren zo volledig mogelijk aan het publiek door te geven, opdat in ieder geval een zo groot mogelijke afzet zal den bevorderd. Bij een Duitse grenssluiting zal het aanbod op de Nederlandse markt on geveer het dubbele zijn van het nor male. aldus de organisatie. Door extra verbruik kan worden voorkomen, dat de eieren te lang blijven staan en in kwaliteit achteruit gaan. De landelijke organisatie van pluim veevermeerderaars heeft gisteravond een telegram naar de minister van landbouw gezonden met de volgende inhoud: „De landelijke organisatie van vermeerde raars, zeer verontrust door het besluit van de Westduitse overheid tot het slui ten der grenzen voor eieren, doet een dringend beroep op u alles in het werk te stellen om deze voor onze pluimvee houderij funeste maatregel ongedaan te maken". Het dagelijks bestuur van het Produkt- schap voor Pluimvee en Eieren is he denmorgen in spoedvergadering bijeen gekomen. De voorzitter van het produkt- schap, de heer H. H. Garrelds. heeft een beroep op de handelaren gedaan niet In paniek te geraken. JN de nacht van maandag op dinsdag *- trok een oceaanfront met regen ons land voorbij. Daarna stroomde met westelijke wind drogere en iets koudere lucht binnen, waarin flinke opklaringen voorkomen. Bij de Golf van Biscaje bevindt zich het centrum van een krachtig hogedrukgebied, dat een uitloper heeft in de richting van Groenland. Verder is de luchtdruk laag in het zeegebied tussen Spitsber gen, Noorwegen en Groenland. Tussen beide druksustemen handhaaft zich een westeliike tot noordwestelijke stroming. Het hogedrukgebied ver plaatst zich naar het oosten en komt morgen boven Frankrijk. Ook in En geland blijft de luchtdruk stijgen, zo dat ons land morgen dicht bij de rand van het hogedrukgebied blijft. In het binnenland zal vannacht niet veel wind staan, zodat daar de tempera turen tot bij het vriespunt kunnen dalen. Overdag zullen weer opklarin gen voorkomen, en er bestaat voor namelijk in het noordoosten van het land kans op enkele lokale buien. ZON EN MAAN Zon op 8.16. onder 17.33: maai 1.13, onder 11.31. Woensdag 5 februari: laatste kwartier. HOOGWATER SCHEVENINGEN 5 februari: 8.00 v.m.: 20.26 n.m. is in de grond gcaien „zo maar" geschied, min of meer onbewust en niet als uiting doelbewust beleid van regering en Staten-Generaal. Een aantal factoren in combinatie met de eigenschap van de inkomstenbelasting om geruisloos te groeien, hebben ertoe geleid. De staatssecretaris zei van oordeel te zijn, dat verlaging van de loon- en in komstenbelasting een primaire doelstel van het fiscale beleid moet vormen. Zonder een dergelijke verlaging zou er op den duur een onhoudbare toestand ontstaan, zo verklaarde de staatssecre taris. Hij merkte hierbij ook op, dat de stijging van de inkomens voor een stuk niet reëel doch louter nominaal is en de werking van de progressie voor dit stuk extra zwaar aankomt. Het wekt dan ook geen verwondering, dat juist thans de roep om verlaging van de inkomsten- en loonbelasting in steeds bredere lagen weerklank vindt. De ruim te. die bestemd wordt voor belastingver laging zal dan ook ln de allereerste plaats moeten worden aangewend voor de verlaging van deze belastingen. Sprekende over de komende klimato logische situatie bij de belastingheffing merkte de staatssecretaris op, dat men hierbij op dezelfde moeilijkheid stuit als bij de weersvoorspelling. Er zijn vele onberekenbare factoren, zoals de toe komstige economische situatie. Ook de politieke beslissingen van de overheid spelen een iy>L Voorspellen is dan ook moeilijk, zeker op dit moment, aldus de staatssecretaris. Driebergens drama: Poging tot doodslag bewezen De Utrechtse rechtbank heeft van morgen. overeenkomstig de vordering van de officier van justitie, de 37-jarige fabrieksarbeider W. V. uit Driebergen- Rijsenburg ter beschikking van de rege ring gesteld om in een psychiatrische inrichting te worden verpleegd. Twee weken gelgden stond de man terecht beschuldigd van moord, subsidiair po ging tot doodslag op zijn 81-jarige tante, de weduwe A. Gerritsen-Vermeer uit Driebergen-Rij senburg. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur Weers- gesteldh. E«|sa| Sui it I? Eindhoven Zd.-Limb. Helsinki Stockh. Aberdeec Londen Parijs onbew Bordeaux gh. bew. Grenoble mist Nice gh. bew. Berlijn regen Frankfort zw. bew München regen Zurich gli. bew. Geneve onbew. Locarno onbew. Innsbruck h. bew. Belgrado gh. bew Rome onbew. Ajacclo geh. bew windstil 10 geacht Zo stellen de ontwerpers zich een woonkamer in 1975 voor. Deze opname werd gemaakt op de tentoonstelling Woning 1975", die in het Bouwcentrum in Rotterdam wordt gehouden. Ouders die kind doodden krijgen elk vijf jaar De Rotterdamse rechtbank heeft van morgen de 32-jarige in Hongarije gebo ren loodgieter G. N. en diens 24-jarige vrouw A. N.-B- elk veroordeeld tot viif jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, wegens een reeks van mis handelingen, die de dood van hun 2-jarig zoontje Rony ten gevolge hebben gehad Deze straffen zijn een jaar hoger dan de eis van de officier van justitie, die tegen elk vier jaar had gevorderd. In de motivering van het vonnis zegt de rechtbank dat de vrouw en de man nog wel toerekeningsvatbaar zijn te achten voor hun daden, maar gezien de persoonlijkheidstructuur van beiden den niet de maximale straffen (acht jaar) opgelegd. TJ77E van de expositie „Woning 1975" vanmiddag in het Bouwcentrum, te Rotterdam geopend door de directeur-generaal van de volkshuisvesting en bouwnijverheid, ir. H. M. Buskens een antwoord verwacht op de vraag hoe wij over tien jaar zullen wonen, als de ge volgen van de technische en sociale omwenteling die wij van nabij gaan meemaken, zich aan ons voordoen, zal bedrogen uitkomen. Het uitgangspunt van „Woning 1975" is niet de gemiddelde mens, maar de welgestelde, waarschijnlijk zelfs de zeer welgestelde. Want de hier opge stelde patio-woning is, volgens uit drukkelijke stelling van de ontwikke lingsgroep, die deze woning tot stand bracht, ook over tien jaar slechts bin nen hereik van de fortuinlijke enke ling. De uit deze opdracht gegroeide woning (Vervolg van pagina 1) In antwoord hierop heeft de bewinds- ian de heer Hüttenbrauker proberen er .an te overtuigen, dat Duitsland de vrij waringsclausule niet kin toepassen voor eieren, omdat de moeilijkheden op de Duitse eiermarkt niet worden veroor zaakt door een grotere invoer, maar door sterke toeneming van de Duitse pro- duktie. De Nederlandse export van eieren de Bondsrepubliek is nl. terugge lopen van 2,65 miljard stuks in 1960 tot 1,8 miljard eieren in 1963, terwijl de Duitse produktie, bij een ongeveer gelijk blijvende consumptie, in dezelfde periode ruim 2 miljard tot ongeveer 10 mil jard eieren is gestegen. De totale import an eieren in West-Duitsland liep terug an 4.8 miljard in 1960 tot 2,8 miljard 1963. Eerlijke concurrentie Op grond van deze cijfers wees minister Biesheuvel de Westduitse staatssecretaris landbouw er op, dat de enige moge lijkheid tot verbetering van de moeilijke marktsituatie ligt in het stimuleren van het verbruik door een krachtige propa- ganda-actie en hij deelde de heer Hütten brauker mee, dat in Nederland vorige week een dergelijke actie inmiddels is ingeluid. Daarbij verklaarde minister Biesheuvel, dat Nederland prijs stelt op eerlijke con currentie. maar geen maatregelen kan aanvaarden die zijn concurrentiepositie eenzijdig verzwakken. Na afloop van zijn gesprek met staats secretaris Hüttenbrauker besloot de be windsman de zitting van de E.E.G.-minis terraad, die waarschijnlijk tot woensdag zal duren, niet langer bij te wonen, maar Nederland terug te keren. Voor zijn vertrek verklaarde hij tegenover journa listen, dat de „ontsnappingsclausule" in de verordening voor de gemeenschappe- üjke markt in eieren uitdrukkelijk be paalt, dat alleen invoerbeperkende maat regelen worden genomen, indien de moei lijkheden door de invoer worden ver oorzaakt De minister deelde mee, dat de heer Hüttenbrauker twee tussen-voorstellen heeft gedaan, nl. een extra heffing van 2 Pfennig per ei bij export naar Duitsland het instellen van een voor de gehele E.E.G. geldend# sluisprijs, hetgeen neer komen op een minimum-importprijs. Beide oplossen wees mr. Biesheuvel echter van de hand, omdat zij de Neder landse pluimveehouders „nóg dieper in de put zouden brengen". Tegenmaatregelen De minister verklaarde nog geen mede delingen te kunnen doen over de maat regelen, die zullen moeten (en kunnen) worden genomen om de gevolgen van de Duitse stap op te vangen. De prijs van eieren is de laatste dagen al zo sterk ge daald, dat aan de Duitse grens Neder landse eieren beneden kostprijs port werden aangeboden. Hoewel de Europese marktorganisatie voor eieren niet in „interventiemaatregelen" voor ziet, is het opslaan van eieren ln koel huizen een mogelijkheid, die zal worden onderzocht. Een kwalijke consequentie van de Duit se maatregel kan bovendien nog zijn dat ook België zijn grens zal sluiten uit vrees dat oorspronkelijk voor export Duitsland bestemde eieren aan de Bel gische grens zullen verschijnen, aldus minister Biesheuvel, die zei er op te vertrouwen, dat de Europese Commissie eventuele maatregelen van de zijde West-Duitsland ongegrond en in strijd met de E.E.G.-verordening voor e: zal verklaren. Ook onze minister buitenlandse zaken. mr. J. M. A. H. Luns. liet zich gisteravond in Brussel in deze geest uit De voorzitter van het Produktschap voor Pluimvee en Eieren, de heer H. H Garrelds, verklaarde dat een Duitse in- voerstop voor eieren „een moordaanslag betekent op onze pluimveehouderij". Hij zei, dat Duitsland daarmee niet alleen een eenzijdige economische beslissing nemen, maar ook de hele samenwerking binnen de E.E.G. op het spel zou zetten. Of de „moordaanslag zal gelukken hangt volgens de heer Garrelds af van houding van de Europese Commissie van de vraag of de Nederlandse regering tegenmaatregelen zal nemen of maatrege len ter ondersteuning van de eiermarkt :n patio-woning, gedacht dus rond ran groen en bloemen voorziene open ruimte. Deze patio is in de zuidelijke lan den zeer bekend en heeft daar de bete kenis van een plaats, waaT men buiten is en toch tegen de zon beschermd, het koel is in de hitte van de dag. is klimaat biedt zo'n patio beschut ting tegen gure wind. moet zij juist een stukje „buiten" in onze directe omge ving brengen, maar dan een „buiten" met ;n beter klimaat dan elders. In de ontwikkelingsgroep, die zich heeft bezig gehouden met het ontwerp van de „Woning 1975". is de Nederlandse industrie ruim vertegenwoordigd. Die heeft gezorgd voor de gehele technische uitrusting, die de huisvrouw, die zich deze woning kan permitteren, ten dienste zal staan. Hier ligt een zeer zwak punt Al deze technische utensüiën, van de magnetron-oven lot de uit één stuk kunststof gegoten badkamer en de „stof- zuig-centrale" kan iemand, die daartoe de middelen ter beschikking heeft, zich nu reeds aanschaffen. Ook het in de „Wo ning 1975" opgestelde meubilair is in de handel te koop. De wijze van wandbe- timmering met de daarin opgenomen kas ten kan zonder meer worden aangelegd in een woning die met het oog op een dergelijke wandbetimmering wordt op gezet. Dat alles zijn in feite geen „featu res" voor over tien jaar, maar expres sies van de techniek van nu. Iemand, die over financiën beschikt, kan de „Woning 1975" zó laten bou wen, als zijn architect in staat is deze woning aan te passen aan de bestaande bouwvoorschriften, hetgeen ons niet eens een zo zware opgave gelijkt. Wijziging reportages Winterspelen In de uitzendtijden van de reportages van de Olympische Winterspelen op woensdag 5 februari zijn de volgende wijzigingen gekomen. 10.15—11.15 uur. Reportage schaatsen 5000 m heren in het Ijsstadion te Innsbruck. 11.1512.00 uur. Reportage skiën 50 km heren te Seefeld. 12.00—plm. 12.45 uur. Reportage schaat sen 5000 m heren. De overige voor deze dag aangekon digde uitzendingen uit Innsbruck blij ven ongewijzigd. Honderd maal „Vreemd...." Leo Nelissen stuurt vanavond de hon derdste aflevering van het KRO-radio- programma „Vreemd" de ether in. „Vreemd" is één van de meest beluis terde uitzendingen. Samensteller Nelis sen zoekt het afwisselend in grammo- foonplatenprogramma's van tien exclu sieve nummers, of in het oproepen van een bepaalde stemming met gesproken woord en muziek. „Kind vermist", een Nederlands tv.-spel De NCRV-televisie brengt donderdag a.s. een oorspronkelijk Nederlands spel op het scherm. „Kind vermist" is de titel en schrijver is Hans Keuls, die dit werk als toneelstuk het licht deed zien, in samenwerking met de Brit Elleston Trevor. Het spel wordt geregisseerd door Da vid Boisseau, een free-lancer, die voor al voor de B.B.C. werkt. Onder de titel „The Search" werd Keuls' stuk reeds voor de Britse commerciële t.v. uitge zonden. Ongetwijfeld zal Trini Lopez in rijn repertoire voor de televisie ook rijn succeslied ..If I had a hammer" ten ge hore brengen. Van deze song werden ift Amerika reeds meer dan een müjoeiji platen uitgegeven. In Nederland en Bel gië werden er 250.000 van geperst. Voor deze prestatie zal de 26-jarige zanger tijdens zijn verblijf in ons land de „pla tina plaat" ontvangen. Zoals bekend kreeg het tieneridool, dat zélf Frank Sinatra als idool heeft, reeds eerder in Nederland een onder scheiding: de Edison, die hem in okto ber vorig jaar tijdens het Grand Gala du Disaue in Scheven mg en werd uitge reikt. Dit was zijn eerste optreden bui ten de V S. Van ,,'n Liedje met Caroline" komt nu een grammofoonplaat uit. Willy van Hemert koos de liedjes uit haar eerste vijf T.V.-programma's en na tuurlijk begeleidt Cor Lemaire haar aan de vleugel. Opgenomen zijn o.a. My luve is like a red, red rose; Plaisir d'amour; Ich liebe dich. Heel veel mensen, die van haar T.V.- programma houden, zullen wel erg blij zijn met de langspeelplaat, die vandaag uitkomt. vanavonë Trini Lopez, een van de meeste ge vierde tiener-zangers, zal vrijdagavond om 21.35 uur in een rechtstreekse uit zending optreden voor de VARA-tele- visie. Voor deze uitzending wipt hij even over uit België, waar hij op 6 en 8 februari optreedt. Op het ogenblik geeft hij voorstellingen in het Parijse Olympia-theater. waar hij tot nu toe steeds overvolle zalen trekt. Hilversum I, 402 m. 19.00 Nws 19.10 Actualiteiten 1935 Licht instrumentaal ensemble 19.50 Gram 20.00 Moderne or kestwerken (opn) 20.40 Reisoogst: zwerf tochten door gedroomde en werkelijke werelden 21.10 Pianorecital: klass muziek De zingende kerk: bespreking over i Lichte orkest zangsolisten 23.55—24.00 Nws. I IL 298 tn. 19.00 V d klei 20.00 Nws 20.05 AVRO's Radio gevar progra 21.00 De oorsprong der din gen, een programma over de ontwikke ling van de atoom wetenschap 2135 Pro menade orkest 22.00 Kamerkoor:. klani en modrne liederen 22.30 Nws en rti'dè- deUngen 22.40 Actualiteiten 23.00 Modern De minister van onderwijs, kun sten en wettenschappen a.i., drs. J. F. Schouwenaar-Franssen. heeft de voorzitter van de VARA in een brief meegedeeld, dat zij niet bereid is in discussie te treden over de uitspraak van minister Bot van 15 januari over het televisie-programma „Zo is het toevallig ook nog eens een keer" van 4 januari. „Ik gaf mijn beslissing, nadat de VARA in de gelegenheid was gesteld haar zienswijze naar voren te brengen en het ligt niet op mUn weg u reken schap te geven van de overwegingen, die geleid hebben tot mijn oordeel het gewraakte programma", aldus brief van de minister. In de brief van de VARA van 20 ja- Daarna stond hij hun nog toe dat ze hem ;n warme kruik gaven, maar voor de rest ees hij alle ongerustheid van de hand. „Ik weet. precies wat er gebeurd is," vertelde hij hun ferm," dus dan is het geen hersen schudding!" „Hou je bij je leest, dommee," vermaande n vader. „Niets te dus.... Je zult ze kost moeten geven bij wie het toch hersenschudding was in zulke gevallen. Niet Harold?" wendde hij zich tot de waarnemer, die al sinds een paar jaar de vakantiedienst voor hem vervulde en als een lid van de fa milie beschouwd werd. Die gaf geen antwoord, maar haalde met veel vertoon van praktische zin een kom uit de spreekkamer. „Je blijft vannacht hier," vervolgde dokter Reindersma. „En geen grote mond. „Wil je eten, straks?" Joost wilde niet eten, naar het hem na enig nadenken bleek. Joost maakte even later dank baar gebruik van Harolds komst. Toen viel hij in een vaste slaap en zijn moeder had een onrustige nacht op een veldbed in een andere hoek van de kamer. HOOFDSTUK 29 Joost stak landerig zijn voet omhoog, zodat de geruite wollen plaid een gigantische heuvel vormde en gooide de krant naast de bank neer. „Ik ben gewoon uitgeput van het niets doen", constateerde hij. „De hele kwestie is, dat die vakantie jullie op je zenuwen is gaan werken: vader zoekt gewoon werk en moeder wil haar hart nog eens ophalen aan zoontjes verwennen. Waar of niet?" „Mond houden" gebood zijn moeder haar zoon met bedekte tederheid beschouwend. „Als je niet rustig bent, halen we er de wijk verpleegster bij. Die heeft je gauw genoeg klein!" Joost trok een grimas, maar zette gauw zijn gezicht weer in de normale plooi. „Wat een gevoel, zeg, als je je voorhoofd fronst" zei hij misprijzend. „Er valt hier ook niets te fronsen", vond Reindersma senior harteloos. „Mc dunkt, je hebt het hier prima een particulier verpleegster van de bovenste plank," vulde Joost aan. en een eminent lijfarts", riep mevrouw Reindersma Over haar schouder, terwijl ze de planten in de vensterbank water gaf. en cadeau's", zei Joost weer, met een Het grote door M. C LOONEN-VAM DER LINDEN blik naar Peter, die met kinderlijke gretigheid naar het gesprek geluisterd had, zijn hoofd meedraaiend van de een naar de ander en zijn gezicht klaar om in een grif gelach uit te barsten. Peters leventje was weer veilig. „Zetten jullie die plaat straks nog eens op?" vervolgde Joost „Hoe wist je dat varken, dat ik die zo graag hebben wilde?" wendde hij zich tot zijn broertje, dat een kleur kreeg van plezier. „O" bij jou merk je alles zó", zei Peter met een verbluffend psychologisch inzicht. „En.. ging hij verder, tonend dat hij toch nog maar dertien was", ik vond dat je best een cadeautje mocht hebben. Een hersen schudding is ook geen flauwe kul!" „Ik twijfel eigenlijk nog aan die diagnose van vader", zei Joost bedenkelijk, „hoe kan iemand nou een hersenschudding hebben als hij nauwelijks hersens heeft!!" Het was een grapje dat geheel op Peter was afgestemd en het succes was dan ook grandioos. Joost kneep een beetje pijnlijk zijn ogen dicht van het lawaai. ,,'t Was maar een heel licht geval", herin nerde dokter Reindersma zijn zoon. „Wat er dus voorhanden was aan hersens, is geschud. Hoe beviel je dat opstaan daarstraks? Doe het niet te wild aan meteen, want het hele dorp kijkt met argusogen naar je. En als er dan iets n iet deugt, lopen ze allemaal bij me weg." „Drie dagen plat op je rug plus twee han gen," gromde Joost. „En in het internaat zul len ze ook wel de zenuwen hebben gekregen! De vaste leider is met vakantie en de hulp leider ook. De jongens zullen wel in de lamp hangenl" „Je kunt er deze week niet meer heen, hoor", waarschuwde Reindersma. „Eens ken. het is nu donderdag. maandag kun je wel weer beginnen, als het verder goed gaat." Mam, mag ik nog even naar Kees?" vroeg Peter. „We zouden nog even die lijst doorne men voor de spullen die we mee naar het kamp moeten nemen. Ik ben tegen half negen wel weer terug." „Goed, kerel", stemde mevrouw Reindersma toe. „Maar wil je je eigen plaat dan niet meer horen?" vroeg Joost. Peters gezicht trok in een scheve grinnik. „Nou, om heel eerlijk te zijn, ik vind er zelf niet eens zoveel aan. Ja. voor een keertje Ik hoor liever jazz!" „Nou, dat is dan extra nobel," vond vader, „zo'n onbaatzuchtig cadeau!" Peter nog niet op een leeftijd om op gracieuze wijze complimentjes in ontvangst te nemen. Hij knipperde verlegen met zijn lange zwarte wimpers, liet een schor" „Nou, daag," horen en verdween. Joost ging ontspannen achterover liggen. De deuren naar het terras stonden half open en het zachte geluid van de regen klonk vredig in de stilte van de avond. Hij streek gedachte loos met zyn vinger over dc wollen plaid en keek stil vergenoegd de kamer rond. Zijn moeder was heel huiselijk aan 't breien, iets waar ze niet dikwijls toe kwam. Zijn vader zat onder de grote schemerlamp te lezen. Het was buiten nog geheel licht, maar de lamp verjoeg de somberheid van de bedekte lucht volkomen en schiep een prettige huiselijkheid in de kamer. Dokter Reindersma lachte in zichzelf. „Moet je dit eens horen, jongens hij lachte nog maals en las een stukje uit zijn boek voor. Ze grinnikten beleefd, maar waren uiteraard niet zo op vertrouwde voet met de personen uit het boek als hijzelf. „Waarom lees je ons het hele boek eigen lijk niet voor?" plaagde mevrouw Reinders ma zachtjes. „O, schat, neem me niet kwalijk", veront schuldigde hij zich. „Ik heb zó lang geen boek in mijn handen gehad, dat ik de hele lees- etiquette vergeten ben!" „Laat maar praten, vader", bromde Joost. „Ze is nu wel aan die trui voor u begonnen, maar nu heeft ze natuurlijk alweer spijt da' ze zelf niet tot lezen komt!" (Wordt vervolgd) nuari stond onder meer: „Met voldoe ning namen wij kennis van de conclusie, waartoe uw overwegingeh hebben geleid, te weten, dat niet zal Worden overge gaan tot een der maatregelen bedoeld i artikel 20 van het televisiebesluit Desondanks heeft ons de divergentie getroffen tussen uw standpunt en het Derhalve enerzijds het standpunt, dat maatregelen i.c. niet opportuun zijn, en anderzijds het standpunt, dat een on bedoeld incidenteel falen ipso facto geen gevaar voor de goede zeden kan ople veren, zodat het nemen van maatregelen geen bevoegdheid verleent. Die divergentie komt dan ook sal- va referentia tot uitdrukking in een onlogische overgang in uw overwegin gen. Tenslotte frappeert ons de overwe ging, „dat de bijbel niet het doelwit vormde van de persiflage van dit pro grammaonderdeel" krachtens „de her haalde verzekering van de zijde van de VARA". Het wil ons voorkomen, dat ook zonder die herhaalde verzekering van de VARA, de kennelijke bedoeling van tekst en presentatie hoe men daar overigens over moge denken in dat opzicht voor zichzelf spraken", aldus de brief van de VARA aan de minister. Voor Mies Bouwman of voor Het Dorp (Van een onzer redacteuren) Enige vrienden van Het Dorp heb ben na de tv-uitzending „Zo is het.." voor het lidmaatschap van de stichting van Het Dorp bedankt, omdat zij het niet eens waren met het optreden van mevrouw Bouwman, zo lezen wij in de Dorpskoerier, de publikatie die in een oplaag van 200.000 exemplaren de band tussen de vrienden van Het Dorp voor dc invaliden bij Arnhem levend houdt. Het bestuuru van Het Dorp onthoudt zich uiteraard van enig commentaar op deze televisieruDrock. zo wordt voorts gezegd. Hetgeen mevrouw Bouwman tij dens de actie „Open het Dorp" voor de stichting heeft gedaan, staat buiten elke disussie. Het bestuur van Het Dorp zal naar hiervoor dankbaar blijven. Na 28 januari 1963 de sluitingsda tum van de actie „Open het Dorp" ging ook mevrouw Bouwman haar eigen weg. Het is niet juist haar werkzaam heden op welk terrein dan ook. steeds te blijven vereenzelvigen met de doel stellingen van de stichting van Het Doip. Destijds heeft men zo spontaan zijn gaven en vriendschap aan Het Dorp voor onze invalide landgenoten geschonken. Wiltu deze mensen die ons aller hulp zo dringend nodig hebben, nu reeds in de steek laten?, zo eindigt het artikeltje dat de veelzeggende kop draagt: „Uw 21 miljoen, waren ze voor Mies of voor gehandicapten?" meel 23.55-24.00 Nws. vanavond NTS: 19.30 Olympische winterspelen te Innsbruck 1964: Nederlands commentaar op feiten en gebeurtenissen van de dag 19.45 Filmverdag Olympische winterspe len 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Memo. actuaUteiten 20.30 Venetiaanse sonnetten voorgedragen door Elisabeth Andersen 20.55 Tellen, filmreportage over de vor deringen. die een groep archeologische lalrt bjj hun expeditie loof 21.35 Ridder van Maison Rouge TV- feullleton. Deel 9 22.00 'n Liedje met Ca roline: Caroline Kaart, zang begeleid door Cor Lemaire 22.20 Dagsluiting. NTS: 22.30 Journaal 22 35 Pauze 22.4023 56 Olympische winterspelen Innsbruck 1964: filmverslag van de gehouden wedstrijden en ijshockey ZwedenWestduitsland in het Ijsstadion te Innsbruck. Programma voor morgen Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws en SOS-berichten 7.10 Dagopening 7.20 Klass gram 7.45 Radiokrant 8.00 Nieuws 815 Pianospel met ritmische begeleiding 8.30 Internationale volksliederen (gr) 8 45 Lichte orkestmuziek (grl 9.0 0V d zieken 9.35 Waterstanden 9.40 V d huisvrouw 10.10 Viool en piano; klass muziek (gr) 1030 Morgendienst 14.00 Gewijde muziek (gr) 11.15 De Jeugd op eigen wieken, hoorsel (27) 1.45 Lichte gram 12.30 Meded ten behoeve van land- en tuinbouw 12.33 Meis jeskoor en instrumentaal kwintet 12 53 Gram, eventueel actualiteiten 13 00 Nws 13.15 Lichte orkestmuziek en zangsollstc 13.35 Bas-bariton met pianobegeleiding: klass liederen 14.50 Klass gram 15.00 Jeugdconcert: moderne muziek 15.50 Bij belvertelling v d jeugd 16.00 V d Jeugd 17.16 Dansmuziek (grl 17.25 Orgelspel met ritmische begeleiding 17.55 Het Spek- trum lezingen 18.10 Koorzang: geestelijke liederen 1830 Radio-Volks-Univeralfeit: Hube °tnZC ges,uierde Planeet. door dr H Hilversum II, 298 10 Ochtendgym 7 i. VARA: 7.00 Nws Socialistisch strijd lied 7 23 Uitgeslaen: lichte gram (ca 7 30 Van de voorpagina) 8.00 Nws en socialis tisch strijdlied 8 18 Uitgeslapen (vervolg) fe.a5 Kookpraatje (Het programma tussen 9.00 en 9.40 kan onderbraken worde^voor rechtstreekse reportages over de 5000 m hardrijden op de schaats voor heren tij dens de Olympische Winterspelen 1964) 9.00 Ochtendgym v d vrouw 9.10 Klass ka- vf71UZ,f!SJgr) VPRO 9 40 Schoolradio. VARA: (Het programma tussen 10.00 en 13.30 uur kan onderbroken worden voor rechtstreekse reportages over dc 5000 m hardrijden op de schaats voor heren tli- de Olympische Wlnteespelen 1964) 10.00 Lichte gram 11.00 V d vrouw 1135 Specialiteltenteheater, maandelijkse radio- van 1 febzruarl Jl> 123* Meded ten behoeve van land- en tuinbouw V°or het Platteland 12 38 Lichte gram 1? J?32n,?che Winterspelen 13.00 Nws 13.15 Kinderkoor 13.30 Licht instrumentaal d -P'ÏL Olympische Winterspelen 14.00 Radiophilharmonlsch orkest- moder ne muziek 14.50 Hoe worden we gere geerd?. toespraak 15.00 V d jeugd 16 50 V F1 eken 1730 Ritmisch strijkorkest en i üst 17.50 Regeringsuitzending: Geven •--> de politieke partijen: Luistert ™fa,L De Stem van de WD 18 30 Tango rumba orkest met zangsolisten. TELEVISIE NTS: 10.40—J1.30 Olympische Winterspe len Innsbruck 1964Schaatsen 5000 meteb q£ÏxÜ m £et te Innsbruck 11.30 Skiën 50 km. Skiën heren te Seefeld l*»<y) Ijsstadion te Innsbruck. NTS: 17.00 De J,)ker; Jeugdjournaal. AVRO: 17.10— t liS™. ««p

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 7