Reders overwegen dwangsom van het O.V.B. te eisen Weinig nieuws, dus goede vangst in de Noord? Bejaarden Katwijk aten boerenkool-met-worst Handige rederij was de stakers te slim af Vijf-cents-actie Katwijk bracht op f 13.884,50 Trawlervloot meer en meer ontvolkt Schippers overwegen opening stembureau Zeer goede tulpen op de keuring in Haarlem Eerste „eigen" raket in 1965 de ruimte in NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 4 FEBRUARI 19*4 VISSERIJGOLFJES IJMUTDEN Vanuit de Noord werd weinig nieuws vernomen. De schip pers zwegen in de onderlinge gesprekken over eventuele vangsten. Men moet daar dus naar raden, maar de praktijk heeft in dergelijke gevallen uitgewezen dat er dan geen reden tot klagen is. Tijdens het weekeinde werd er onder de kust niet gevist. Vrijdag was de hele vloot binnenge lopen, vluchtend voor het ongunstig weer. Aan de IJmuider vrijdagmarkt lagen 106 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 7960 kisten vis, waarvan 340 schelvis, 220 radio, 840 wijting, 250 gul en kabeljauw, 130 koolvis, 240 haring, 580 makreel, 4150 schol, 110 tarbot, 340 diversen, 2050 stuks stijve kabeljauw en 38.000 kilo tong. Vandaag waren in IJmuiden onder meer present de KW 144 Cornelis den Duik met 380 kisten, de KW 44 Rijnmond 3 met 550 kisten, de KW 174 met 120 kis ten, de IJM 37 Delft met 780 kisten en verder 10 loggers en kotters met platvis die maandag niet meer aan de beurt kon den komen. In Scheveningen werden aangevoerd 10 kisten wijting, 140 kisten schol en 2000 kilo tong. Nieuwe aanwinst Vrijdagmiddag is bij de Sleephelling Maatschappij de Anita VL 34 te water gelaten. Deze treiler wordt een zuster schip van de VL 73 Elly. Opdrachtgeef ster was de V.M.V. De Anita zal nog vóór het begin van het nieuwe haring seizoen in de vaart worden gebracht Nog niet Het nieuwe mijntoestel in de IJmuider vishallen wordt nog niet gebruikt Een paar weken geleden is ermee proefge draaid maar de groothandel wilde er ken nelijk niet aan. Hoewel men de voordelen van deze nieuwe wijze van verkopen inzag, kleefden er volgens de handelaren te veel bezwaren aan. De grootste grief was wel dat men, om een partij tong die vlak voor de deur van het eigen pakhuis stond opgesteld te kunnen kopen, de soms lange tocht naar het veilinglokaal Gevestigde en vertrokken personen te Katwijk KATWIJK INGEKOMEN: J. v. d. Marei van Leiden naar Batavenstraat; A. W. M. Helling van Den Haag naar Badstraat; J. Vellema van Rotterdam naar Crocusstraat; G. Zwaan van Rijns burg naar Boulevard; P. v. Dyk-Schoone- wille van Amsterdam naar Dahliastraat; M. v. d. Niet-Hoek van Noordwijk naar Voorstraat; E. J. Eldering van Den Haag naar J. v. Brakelstraat; F. Bosma van Leiden naar Duinoordweg; R. Haalboom met gezin van Baarn naar Bosplein. VERTROKKEN: P. v. d. Plas van Duinoord naar Den Haag; S. Ouwersloot- Im thorn van Noordwijkerweg naar Val kenburg; J. v. d. Meij van Prins Bern- hardlaan naar Maassluis; J. Th. Heems kerk-Van Beek van Princestraat naar Rijnsburg; J. Stegeman van Anjelier straat naar Den Helder. Promotie-damwedstrijd KATWIJK AAN DEN RIJN Gister avond speelde KDC I te Katwijk a/d Rijn zijn eerste promotie westrijd voor een plaats in de prov. hoofdklasse. SWZDV had zijn eerste promotiewedstrijd gewon nen van Moordrecht met 173. De ver wachting dat het zou spannen kwam echter niet uit. Na drie uur spelen was de stand 111 voor de bezoekers. Na nog drie remisepartijen werd de uitslag 416. Na afloop speelden J. Slingerland en P. Olivier een simultaanwedstrijd. KDC—SWZDV: C Va rkevisser—J C P Kalden 11; J SchoneveldJ R Tybout 02; J ZwaanF Tinga 02; T Spieren burgL Bal 02; H KoelewijnJ Oli vier 1—1; A A Vooys—W F de Vlaming 02; J PasschierA P A Limburg 11; H KlinkenbergR Ratsema 002; A v BoelenB Weijen 02; J Heemskerk— P Roozeboom 11. Totaal 416 Hoe Katwijk spaarde KATWIJK In januari werd by de Rijkspostspaarbank ln Katwijk aan Zee f 118.330,54 Ingelegd en f 111.333,22 terug betaald. Op het hulppostkantoor te Kat wijk aan den Rijn werd f 69.401,12 in gelegd en f 39.651,48 terugbetaald. KATWIJK AAN ZEE Woensdag hoogwater 8.21 uur. 30.47 uur; laag v 3.54 uur. 16.20 uur. moest maken. Ook was er enig misnoegen het passeren van de handel bij de voorbereidingen. Hoe het nu verder moet onbekend. Maar dat het Staatsvissers- havenbedrijf, dat een belangrijke inves tering heeft gedaan, zich zonder meer bij de situatie zal neerleggen, mag worden betwijfeld. Opper Kruyswijk S.'heim met pensioen SASSENHEIM Opperwachtmeester der Rijkspolitie, P. Kruyswijk gaat Je politiedienst verlaten. Opper Kruyswijk begon zijn loopbaan in 1921, toen hij op 17-jarige leeftijd dienst nam by de Ko- ninkiyke Marine. Tot 1928 was hy be roepsmilitair o.a. in het toenmalige Ned Oost-Indië. Van 1930 tot 1938 was hy by de gemeentepolitie te Delft. Van 1938 tot heden in politiedienst te Sassenheim eerst als gemeenteveldwachter, in de be zetting by de Marechaussee en daarna by de Rykspolitie. Sedert 1952 is hy op perwachtmeester. Met ingang van 1 maart is hem eervol ontslag verleend i.v.m. het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftyd. Op 27 februari zal het afscheid plaats hebben. SASSENHEIM De Chr. mondaccor- deonvereniging „Excelsior" geeft maan dagavond 17 februari om half 8 haar jaarUjkse uitvoering in het K.S.A.-ge- bouw onder leiding van de heer J. Kriek te Sassenheim. Sassenheim Zaterdagmiddag werd een jongetje van 11 jaar op de Zand- slootkade aangereden. Hy reed met zyn fiets plotseling naar links en werd, on danks krachtig remmen van de bestuur der, door een bestelwagen gegrepen. De jongen liep enkele kneuzingen en schaaf wonden op. Dokter Kwint verleende eerste hulp, en liet hem naar huis ver- OEGSTGEEST By de rijkspostspaar bank werd in januari f 128.057,73 inge legd en f 108.555,05 terugbetaald. KATWIJK AAN ZEE Gistermiddag hebben 136 Katwijkse bejaarden in hotel Riche aan de Boulevard genoten van een heerlijk maal boerenkool met-worst. „Eet boerenkool-met-worst en je voélt je als een vorst", zo luidt een oud gezegde. En werkelijk: de deelnemers aan deze kostelijke maaltijd voelden zich als vorsten. Er werd in een genoeglijke sfeer gegeten en gepraat. Vooraf kon een borreltje worden gedronken en er gingen ook sigaren rond. De maaltijd werd voor de zesde maal gratis aangeboden door de directeur van hotel Riche, de heer C. Duijkers, die van plan is hiermee door te gaan, steeds twee maal per jaar. De voorzitter van het comité ouden van dagen, burgemeester H. Duiker, sprak woorden van dank aan het adres van de familie Duykers. Hy betreurde het evenwel, dat niemand in de Kat wijkse gemeenschap het goede voorbeeld van de Riohe-directie volgt en ook eens zo iets voor de plaatselijke bejaarden or ganiseert De heer Duykers is een witte raaf en dat is aan de ene kant wel leuk, maar aan de andere kant toch ook weer verdrietig. Namens de bejaarden sprak de heer IJMUIDEN Door een handigheidje van r«derU De VEM is het Schevenlngse stakingscomité er niet in geslaagd de IJM 36 Jacoba Gesina het uitvaren te be letten. De redery had er lucht van ge kregen, dat de stakers een deputatie naar IJmuiden zouden afvaardigen om het schip aan de ketting te leggen. En inder daad om een uur of drie verscheen een busje met daarin acht leden van het co mité. De volledige bemanning was al aan boord, maar drie matrofen lieten zich door de Schevenlngers ompraten en stap ten aan de wal en in de bus. Met drie man minder kon de trawler natuurlijk niet uitvaren, zodat de stakers dachten weer een overwinning te hebben behaald. De redery had echter drie man achter de hand gehouden. Toen het busje was vertrokken werden deze reserves opge trommeld. Om vijf uur koos de Jacoba Overigens liggen er in IJmuiden nu elf trawlers noodgedwongen aan de kant; vier van de redery Cornelis Vrolijk Fzn, zes Vlaardingers en de KW 153 Francina Deze schepen varen op de zogenaamde zuidcondities en tot nu toe zyn de reders er ondanks hardnekkige pogingen niet in KATWIJK AAN ZEE In de Kapel aan de Voorstraat kwamen de deelne mers aan de vijf-cents-actie van de Hervormde Gemeente feestelijk bijeen om het vierde lustrum te herdenken en tevens de gelden over 1963 aan de kerkvoogdij over te dragen. De voorzitter, ds. A. Vink, verwelkomde in het bijzonder de oprichter van de vijfcents-actie ds. C. A. van Harten uit Delft en diens echtgenote, ds. J. J. van der Krift uit Ermelo, de kerkeraad in de persoon van praeses ds. W. A. B. Hagen en diens echtgenote en de kerkvoogdij in de persoon van president kerkvoogd D. J. Kleen. Vooral dankte hij de collectanten voor het vele dat zij voor de vyfcents-actie doen. Hy hoopte, dat zy nog lange tyd met dit prachtige werk zullen doorgaan. De kerkvoogdij heeft door de sterke uit breiding der gemeente veel moeizame arbeid te verrichten. De vijfcents-actie is voor haar een constante bron van in komsten geworden. Tenslotte zei ds. Vink. dat wy ons werk moeten doen in het geloof, ook het werk op financieel terrein. Ds. W. A. B. Hagen feliciteerde als voorzitter van de centrale kerkeraad de vyfcents-actie met haar 20-jarig bestaan. Ds. C. A. van Harten was verheugd het 20-jarig bestaan te mogen meemaken. Hij haalde herinneringen op aan de op richting van de actie. Hierna gaf de penningmeester de heer E. de Jong, een terugblik op de laatste 20 jaar. Ontvangen werd f 308.572.38. Na aftrek van de administratiekosten kon f 304.156.20 worden afgedragen. Over 1963 werd door de wykgemeente afgedragen: wyk noord f 2897,75; oost f 3055.08; Overduin f 2317,33; west f 1236.95 zuid f 4359.89. Giften via predi kanten f 117.50 en algemene giften f 17.50. Totaal f 13 884.50. Na aftrek van de ad ministratiekosten ad f 174.63 kon een be drag van f 13709.87 aan president-kerk voogd Klein ter hand worden gesteld. De heer Klein dankte voor dit mooie bedrag. Na de pauze voerde het toneelgezel schap van de Synthese het stuk op „Gie ren op veilig nest". geslaagd het stakingsfront te doorbreken. Dat zit hen niet lekker. Steeds meer ge ruchten duiken op, dat verscheidene re ders hun schepen aan buitenlandse maat- schappyen willen verkopen. Zo zouden binnenkort de Allan Water, de Thorina en de Jacoba Gesina van de VEM voor goed IJmuiden verlaten. Auto dreef in zee te Noordwijk NOORDWIJK Strandwandelaars za gen ter hoogte van Helmhorst een auto in zee drijven. Niemand was in of by het voertuig te zien. De politie trof later een monteur uit Haarlem aan. die ver telde met zyn bestelwagen langs het strand te zyn gereden. De motor was af geslagen en het was hem niet gelukt de auto weg te krijgen toen het hoog water NOORDWIJK Uitslagen wedstrij den schietvereniging BUjft voor 't Land: wisselmedailles met buks: mejuffrouw A van Weeghel 48 punten, eerste klasse: W. Caspers 45 punten, tweede klasse: A van der Loo 45 punten, derde klasse; met ks.d.: W. J. Wassing Lzn, 59 punten, eer ste klasse; J. G. Schneyder 51 punten, tweede klasse. In de eerste klasse werd de medaille definitief gewonnen door W J. Wassing Lzn. met 5859585659 Kaartavond Noordwijk NOORDWIJK Ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Beatrix hield de Oranjevereniging Noordwijk-Blnnen een grote klaverjas- en kruisjas drive in De Beurs. Er werd gespeeld om vlees- prijzen en ruim de helft van de deelne mers ging met een prijsje huiswaarts. De uitslag: klaverjas: Bert Grimbergen 9611 punten. P Koelewijn 9212, Jan v Beelen Jz 9163, J Vink Hz 9138. J V Bohemen Pz 8994. Fr Vink 8897. Jo Mourits 8879, A Zandbergen 8815, G v Dyk 8728, P Dien der 8590. Kruisjas: mevr. v d MeerSteenvoor den 8589, Nic Steenvoorden 8557, mevr Wynands—Meeuwenoord 8548. H Heems kerk 8462. C Vermeulen 8430. P de Haas Jz 8419. mevr. de RidderWaasdorp 8361, P v Oosten 8324. H Verkade 8175, mevr Caspersv Dyk 8116. Hufchroeitentoonstelling zaterdag in Lisse LISSE Na zeer veel voorbereidingen zal zaterdagmiddag om half 4 de ope ning plaats hebben van de 10de grote huisbroei tentoonstelling in de Engel, die in het Verenigingsgebouw aldaar zal «orden ingericht Er zyn 40 deelnemers die elk 3 pannen tulpen, 3 pannen hya cinten, 2 pannen narcissen en 2 pannen krokussen als verplichte inzending zul len moeten leveren. Alle hiervoor be nodigde bloembollen zyn gratis geleverd Joniker een dankwoord. Hy zei onder meer, dat de bejaarden het zeer op prijs stellen, dat de Riche-directie hiermee doorgaat „We vinden het allemaal by- zonder gezellig." De heer Jonker merkte voorts op, dat men reeds nu uitziet naar het uitstapje in het voorjaar. Behalve door de burgemeester werd ook meegegeten door de wethouders Haasnoot en C. van der Plas. Donderdag geschenken bij Alleman (Leiden) LEIDEN De film Alleman in het Luxor-theater te Leiden wordt donder dag opnieuw geprolongeerd. Die dag, acht weken na de première, verwacht men de miljoenste bezoeker in den lande. Omdat het technisch onmogelijk is vast te stellen in welk theater de miljoenste bezoeker komt, heeft regisseur Bert Haanstra besloten aan iedere honderd ste bezoeker van de film op die dag een kleine verrassing aan te bieden. In Luxor heeft deze uitreiking plaats in de donderdagvoorstellingen van zeven Rijnsburgs agendanieuws RIJNSBURG Vanavond vergadert de buurtvereniging Irissenstraat om half acht in Vliethof. Het jaarfeest begint een huishoudelyk gedeelte, gevolgd door een programma van he» kleincabe- retgezelschap „Biyft optimist" onder lei ding van Henk Steenvoorden. Woensdag om 8 uur houdt de Vereni ging van oud-leerlingen van de christe lijke tuinbouw- hooi een vergadering in de school. N.V. Aannemersbedrijf Vos kamp en Vryiand, kassenbouwers te ■s-Gravenzande, laat de film „Kas en glas" zien (met toelichting). Katwijkse smulpartij in volle gang. Foto D. Kruyt. WARMOND Raadslid Van Bladel in Warmond begraven WARMOND Onder grote belang stelling had de begrafenis plaats van de heer J. van Bladel. lid van de raad der gemeente en bestuurslid van verschei dene gemeenteiyke instellingen en van verenigingen op sociaal en cultureel ge bied. Hy werd ten grave gedragen door de leden van de Warmondse Fanfare in uniform. Aan het graf sprak eerst ds. Boonstra die wees op de vergankelijk heid in dit leven die echter plaats maakt voor de onvergankeiykheid in het hier namaals. Burgemeest Langemeyer zei, dat met de heer Van Bladel een gaaf mens is heengaan, een sociaal voelend iemand die steeds bereid was, hulp en bystand te verlenen. De gemeenschap is hem daarvoor veel dank verschuldigd. Zij zal aan hem de mooiste herinne ringen bewaren. De heer H. v. Woudenberg sprak na mens het bestuur van het gewest Zuid- Holland van de Party van de Arbeid. Hy zei het voorrecht te hebben gehad vele jaren met de heer Van Bladel te hebben mogen samenwerken. Hierby werd hy steeds getroffen door zyn gaaf karakter, zyn oprechtheid, zyn welover wogen oordeel en zyn zorg voor de minstbedeelde medemens. De heer J. Ouwehand, voorzitter van Warmonds Fanfare, sprak over het vele dat de heer Van Bladel als lid geduren de 42 jaren voor de vereniging heeft gedaan. Nadat de broer van de overledene de vele aanwezigen dank had gebracht voor de belangstelling werd de sobere doch niettemin indrukwekkende plechtigheid besloten met het gezameniyk bidden van het Onze Vader. Tal van bloemen bedekten de baar, waaronder kransen van het gemeente bestuur van Warmond en de Waimondse Fanfare. Weer een „Warmond- avond" WARMOND Gezien de grote be langstelling, die er bestaat voor de dia verzameling met gesproken tekst en by- passende muziek, over de geschiedenis en ontwikkeling van Warmond, hebben de samenstellers besloten vrijdagavond om acht uur in het Hervormd Veren i- I gingsgebouw 't Trefpunt weer een voor stelling te geven. Deze voorstelling, waarvoor geen toegangsbewyzen ïullen worden verstrekt, is gratis toegankeiyk Warmond. Spreekbeurt in Valkenburg VALKENBURG In zaal De Vries hoopt donderdagavond om acht uur W. Vroegindewey uit Katwijk aan een spreekbeurt te vervullen voor de Herv.-Geref. Evangelisatie. VALKENBURG In het postkantoor werd in januari aan spaargelden f 9625,42 ingelegd en f 6667,75 terugbetaald. VALKENBURG Geboren: Robert Gustav, zoon van G. C. van der Mey G. C. M. ten Haken. Sfeer in 't gezin T De Jiiemve Lexdse" er in Het is nu al ruim zes weken geleden dat de laatste trawler de Scheve- ningse haven heeft verlaten om de visserij te gaan beoefenen. Poging op poging om aan de staking een eind te maken is mislukt. Het is nu zover ge komen dat de Redersvereniging voor de Nederlandse Zeevisserij ernstig overweegt om de dwangsom van f 500.000 per dag, waartoe het Onafhanke lijk Verbond van Bedrijfsorganisaties indertijd in het kort geding is ver oordeeld, in werking te laten treden. Dat zou gerekend vanaf 13 jaunari neerkomen op ruim een miljoen gulden, Mr. W. Schadee. de rechtskundig adviseur van de reders, heeft opdracht gekregen om in deze richting activi teiten te ontplooien. Hij zal hiertoe morgenochtend naar Haarlem gaan, waar hij een bespreking zal hebben met de rechtskundige van het O.V.B., mr. H. van Wijk, die wegens ernstige ziekte het bed moet houden. Mr. Schadee deelde nog mee, dat hij vermoedelijk een lager bedrag dan een miljoen zal vorderen, maar was ervan overtuigd dat hij voldoende waar kon maken, dat het O.V.B. zich niet van de staking had gedistanti eerd. „We moeten laten zien, dat het on$ ernst is", aldus de advocaat, „we laten ons niet langer voor aap zetten". Intussen gaat de ontvolking van de vloot gestadig voort. Een oliemaatschap pij zou contact gezocht hebben met de stakende vissers met de bedoeling een HAARLEM De tafcis van de faeu- ringszaal in het Krelagehuis waren gisteren wel gevuld. De kwaliteit van de tulpen was zeer goed en daarover behoeft men zich niet te verbazen. Het forceren van bolgewassen levert dit seizoen niet veel moeilijkheden op. Nieuws was er onder de tulpen niet veel. Een tafel vol zaailingen van de fa. Ant. Nijssen Zn. uit Santpoort met tal van soorten die we reeds her haaldelijk aanstipten. De Prince Charles, de mooie purperen tulp van P. Hopman Zn. te Hillegom. de warm gele Golden Melody van P Hermans Zn. uit Voorhout, de fraaie ievendig-getinte parkiet Comet van de fa. P van Haaster uit De Zilk en de goudgele Los Angelos van E. v. d. Schoot. Hillegom, blijven de moeite waard. De laatste tulp hadden we nog niet eerder gezien. Sterk de aandacht trok de bloedrode Pirouette van C. Colijn Zn. te Voor hout en de witte darwin White Standard van Warnaar Co.. Sassenheim. maakte eveneens een prima indruk. Bij de narcissen viel de imposante witte trompet Renate Tebaldi van G. B. de Vroomen Zn. te Sassenheim op Een statige, best gebouwde narcis. Gol den Harvest is- een zeer gewilde narcis Een kloeke narcis onder de naam Jules Verne, wit dekblad met grote lichtgele trompet, stelde de fa. Gebrs. Bennings te Noorwykerhout ten toon. De sierlijk gebouwde cyclamineus Peeping Tom werd door de fa. P. Dames uit Lisse te pronk gezet Van deze firma zagen we tevens de rijkbloeiende Queen of Stars Een fris getinte grootkronige, geel dek blad narcis met oranje cup. was inge zonden door H. P. Zwetsloot Zn. te Sassenheim. Naam van deze schone: Gold Flake. Men toonde er ook een fraai bloemstuk van. De lichtblauwe Blue Haze van Lange- laan Hulsebosch te Hillegom, een aan winst met zeer mooie lichtblauwe kleur, een kloeke tros en mooie nagel, was de enige hyacint. Verder waren er ook weer wat multi- flora's van Eros, Arentine Arendsen en Anne Marie, Ingezonden door P. Dames. Bij het by-goed zagen we weer Ama ryllis Equestre van de fa. Onderwater Deze amaryllis, flets geel-oranje van tint, is meer eigenaardig dan mooi. deel van de momenteel werkloze vi in te schakelen by proefboringen Ameland en in Limburg. In dit.verband werd de Caltex genoemd, maar de afde ling voorlichting van deze maatschappi ontkende vanochtend iets van dien aard ondernomen te hebben. Ook zouden bedrijven in Delft en d% in aanbouw zijnde Milvakazerne bi; Ypenburg werkloze vissers aantrekken. Gisteravond is een bus met zeven mar naar een servicebedrijf in Delft vertrok ken om poolshoogte te nemen. Vanoch tend gingen zes stakers, waaronder leden van het actiecomité naar Ameland zich van de situatie op de hoogte te stellen. De afgelopen dagen zyn weer tiental len aan de wal werkende vissers „ont slagen", omdat de redens het financieel niet langer verantwoord achten om nog langer in dienst te houden. Er zyn echter geen ontslagbewyzen verleend. Onvermurivbaar Intussen heeft de uitslag van eer stemming tijdens een gisteravond gehou den vergadering in Op Gouden Wieken, waar alleen de stakers toegang hadden, eens te meer hun Qnvermurwbaarheid aangetoond. Met 351 stemmen voor, 23 tegen twee blanco is ten overvloede besloten slechts op het tussenvoorstel dat schippers indertijd aan de reders e bonden hebben voorgelegd, uit te v Dit houdt een garantieloon van 125 per week en afrekenen per reis in, benevens onderhandelen over de stakingseisen, tw. vaste gage plus procentengeld. Ingevoegd zyn gisteravond nog de voorwaarden, dat de reders de lopende c.a.o. over 1964 moeten opzeggen en d de Stichting Bureau van Zeevarend' als gesprekspartner bij de besprekingen over de stakingseisen betrokken zyn. De onderhandelingen hoeven echter niet meer per 1 mei afgesloten te maar mogen duren tot 1 december. De accommodatie voor het Euro pees instituut voor de ruimtevaart, de Estec, dat in Delft wordt geves tigd, moet medio 1965 gereed zijn. Er zijn thans 77 personeelsleden aange nomen. van wie dertig technologen Over drie jaar wordt verwacht aan de totale personeelsbezetting van achthonderd personen toe te zijn. Volgens de plannen zal de „Estec" medio 1965 de eerste waarnemingsraket met eigen apparatuur m de neus al- schieten. Dat zal op Sardinië gebeuren Twee jaar later zullen in Kiruna raket ten worden afgeschoten. Dit vertelde de algemeen directeur van het instituut, dr. E. Lines, die in gezelschap van zyn naaste medewer kers een bezoek heeft gebracht aan Delft. Hy heeft besprekingen gevoerd met het gemeentebestuur. De medewer kers. die dr. Lines vergezelden, waren dr. S. Shapcott. directeur projecten, dr M. Surdin. directeur toegepaste weten schap en dr. A. H. M- Wyffels. directeur administratie. CENTRUM Dr. Lines deelde mee. dat de „Estec" veel van het werk. dat de „Esro" (European space research organisation; ter hand gaat nemen. zaJ verzorgen On afhankelijke. wetenschappelijke groe pen, werkzaam bjj universiteiten en on- worden gefourneerd. derzoekcentra in Europa, zullen de tech nische en de wetenschappelyke gege vens van satellieten en raketten verza melen en ter beschikking stellen van d< „Esro". De „Estec" is tc zien ais eer technologisch centrum, waarvoor eer terrein van 16 ha in de nabyheid var de Technische Hogeschool en het T.N.O. gebouwencomplex in Delft beschikbaar is gesteld. Voorlopig is de organisatie nog onder- georacht in het gebouw voor technische natuurkunde der technische hogeschool .Estec", vertelde de heer Lines, wordt een omvangryk instituut. In Duitsland waar men de feiten registreert, io Darmstadt, in Italië, waar laboratorium- werkzaamheden worden verricht, in Ki runa (Zweden), waar een startplaats voor raketten komt, werken belangrijk minder mensen dan ln Delft werkzaam zullen zyn. Ongeveer 250 van de achthonderd per soneelsleden ln Delft zullen wetenschap pelyke werkers zyn. Ze zullen worden aangetrokken uit de deelnemende lan den (België, Denemarken. Engeland. FrankrUk, West-Duitsland. Italië. Ier land, Nederland, Spanje, Zweden en Zwitserland) en wel zoveel mogelyk ln dezelfde verhoudingsgetallen als de fi nanciering is verdeeld. Nederland draagt thans 4,04 procent van de jaariykse kosten by. Voor de eerste acht jaar zal een bedrag van ongeveer elfhonderd miljoen gulden door de landen moeten JViet oiJgegeven De schippers hebben hun plannen ia een vergadering van de bemannings leden van de schepen die uit kunnen n, een zuiver beeld van de wensen de vissers te krijgen niet opgegeven al zag het stakingscomité in de uitslag de stemming van gisteravond aan leiding om medewerking aan de plannen m de schippers te weigeren. Een lid van de sahipperscommissie, de heer C. Roeleveld, meende dat er by een stemming van bemanningsleden onge acht de uitslag van de O.V3.-stemming „wel iets anders uit de bus zou komen" Er zou in schipperskringen nog worden overwogen om een soort stembureau te openen Marine-officieren worden beëdigd VALKENBURG In een hangat officieren van vakdiensten en 20 offi cieren van de Koninklijke marine re serve worden beëdigd. De eed zal wor den afgenomen door de commandant van de marineluchtvaartdienst in Ne derland, kapitein ter zee vlieger B. Sjerp. De namen zijn als volgt. Luitenants ter zee van vakdiensten der 2e klasse: P. Dourlein uit Katwijk Zee, K. F. W. Sülter uit Den Haag, R. M. van de Zande uit Den Helder, G. H. Ruy- sink uit Den Helder, C. van Toor uit Rot terdam, J. P. M. Brugmans uit Schagen, P. Meerman uit Vlissingen, J. van der Peyl uit Katwyk, J. A. van Merkestein uit Den Helder, H. Kramer uit Den Hel der, D. P. van der Sluys uit Hellevoet- sluis, P. de Ronde uit Huisduinen en I. Fluijt uit Den Helder en W. J. WentzeJ uit Den Helder. Luitenants ter zee arts der 2e klasse KMR: A. Blok uit Ridderkerk. J. van der Knaap uit Amsterdam, W. J. Feikema uil Utrecht en H. Maas Geesteranus uil Bilthoven. Luitenanf ter zee tandarts der 2e klas se KMR: C. G. Bemmel uit Den Helder. Luitenant ter zee apotheker der 2< klasse KMR: J. R. Jonkers uit Bloemen- Luitenants ter zee van de technische dienst der 3e klasse KMR: ir. J. G. Brat uit Zaandam, ir. J. L. Siemens uit Am sterdam, ir. T. C. Willemsen uit Den Haag, ir. A. Wijbenga uit Den Haag er' ir. D. M. Passchier uit Noordwijk. Luitenants ter zee van de elektrotech nische dienst der 3e klasse KMR: ir. J. W. Ero uit Amsterdam, ir. R A Grune- wald uit Den Haag en ir. II W, Schreu- der uit Den Haag. Luitenants ter zee van speciale dien sten der 3e klasse KMR: ir. M. K. Jou- stra uit Wageningen, ir. U. F. Wiersema uit Alphen a.d. Ryn, drs. H. J. H. Kreul- zer uit Hilversum, ir. R. Blokland uil Voorburg, ir. C. C. Homs uit Zwyndrecht en ir. M. G. Northolt uit Zeist. Hardheid bij Doto viel zaterdag echt wel mee Naar aanleiding van ons verslag over wedstrijd Doto—Rynsb. Boys deelde scheidsrechter Ph. Hakker ons gister avond mee, dat het er met de hardheid wel meeviel. Er is stevig gevoetbald van beide kan ten. aldus de heer Hakker, die opmerkte beslist geen aanleiding te hebben gehad strenger dan waarschuwend op te treden Begrijpelijk dat wy de zwart-wit teke ning gaarne verzachten, daar het geens zins in onze bedoeling ligt iemand of iet< (in dit geval Doto) zwarter af te schilde- en dan in werkeiykheid het geval is, Avanli Hazerswoude klopt Baronie-jeugd Het eerste team van de tafeltennisver eniging Avanti heeft het Alphense Ba- roniejeugdteam met 10—0 verslagen Aartjan Pannebakker. Herman Stolwijk en Ronnie Fase zorgden voor deze pret tige verrassing. Het tweede team deed niet minder. Het versloeg Steeds Vooruit uit War mond met 100. Daarby stak de 6—4 ne derlaag van het derde team in de plaat selijke derby tegen Slagvaardig ongun stig af. Bij Slagvaardig werden de punten ge scoord door Bernard van Mil (3). Rene Pietersz (2) en Hans Zandbergen Nog een plaatselijke wedstrijd eiste de aandacht op: Avanti 4—Avanti 5. Eind-

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 4