Fameuze pakjes, jeugdige lijn en zigeunerinnen Verdienstelijk concert in het Lido-theater te Noord wijk POSTOROERBEDRDF Verkoudheid In Zuid-Holland biedt bouw perspectief Spannende strijd in afdeling Bollenstreek volleybal ,j w NIEUWE LEIDSE COURANT 7 VRIJDAG 31 JANUARI 1964 Weinig verrassingen uit Parijs (Van onze moderedactrice) PARIJS, donderdagavond NOG altijd is het een grote dag, wanneer het huis Dior de nieuwste collectie presenteert. Maar tochde echte spanning is er uit. Iedere keer hoopt men weer, maar iedere keer moet men weer toegeven, dat het allemaal mooi was. maar niet het grote nieuws, waar men op hoopte. Zo ook maandag. Mare Bohan heeft een mooie draagbare collectie ontworpen en dan voor vrouwen met de nodige slankheid. De tailleurs zijn kort van manteltje met smalle schouders door een inzet van de mouw, die hoog op schouder begint. Die mouw is dan on geveer 7/8 lang. De ruggen blousen. het middel zit hoog. De kraag staat van de hals af. De rokken zijn in por tefeuille vorm, zijn geplisseerd of heb ben plooien. Soms ook één plooi opzij van voren. Over de heup is de plooi dichtgestikt. De knopen zijn klein. Daarbij worden heel eenvoudige blou ses gedragen. Grappig zijn de dassen, die er dikwijls bijhoren. Voor de spor tieve vrouw zijn er tailleurs met lan ge jasjes op plooirokken. Verder faux-deux pièces met een schootje en een blousende rug, die over een smal ceintuurtje valt. Trouwens alles is blousend, zoals bijv. de chemisiers, die weer lange mouwen met man chetten hebben. De chemisier is ook als namiddagjapon toegestaan, dan uit gevoerd in crêpe of shantung. Het middel is een centimeter of twee be neden de normale taille aangegeven. De mantels zijn veelal redingotes com pleet met plooien in de rug en opzij en een vrij hooggeplaatste ceintuur. De avondjaponnen hebben een nieu we lengte: ze reiken tot even boven de wreef. Die „zigeunerinnejaponnen", sluiten glad om de heup en waaieren dan uit Als materialen werd veel mousseline en kant gebruikt. In deze collectie veel donkerrood dik wijls gecombineerd met wit en mari neblauw. Alle nuances blauw, wit voor alle uren van de dag en vooral voor de avond, kuikengeel en hard geel. Verder voor de avonduren pastelkleuren, vooral rose en groen. Fijne, gladde wollen stoffen, veel linnen en kant. Nieuw zijn de schotse ruiten en een iets opengewerkte stof. die op haakwerk lijkt en die werd toegepast zowel bij japonnen als bij tailleurs en mantels. MATTA is de ontwerper Maggy Rouff en hij heeft ditmaal een collectie gemaakt, die wel uitsluitend geschikt lijkt voor heel jonge vrouwen en meisjes. Ietwat wonderlijk, want de klan ten der modekoningen zijn meestal niet meer zo jong. Maar misschien wil Matta hun de illusie geven, dat ze nog haar eerste jeugd bezitten. Zijn silhouet is natuurlijk, met smalle buste en heuprondingen. De tailleurs hebben weer een schootje en dikwijls een smal doorgehaald ceintuurtje. An dere hebben jasjes tot de taille. In deze collectie een hele serie „petites robes', de simpele zwarte geklede jurkjes, die zo gemakkelijk zijn. De rokken waaieren uit. Dikwijls is de Dior (Bohan) TAILLEURS: smalle schouders blousende rug, hoge taille. ROKKEN: portefeuillevormplooien of plissee. BLOUSES: eenvoudig met dik wijls een das. FAURE-DEUX PIECES: blou sende rug en schootje. JAPONNEN: vooral chemisiers. VOOR DE AVOND: „Zigeune- rinnenjaponnen tot de enkel met uitwaaierende rokken. KLEURENveel donkerrood gecombineerd met donker blauw en wit. Alle nuances blauw, wit. geel, rose en groen, Rouff (Matta) LIJN: zeer jeugdig. TAILLEURS: schootjes met doorgehaald ceintuurtje of korte manteltjes ROKKEN: ivijd door plooien of plissee. VOOR GEKLEED: petites robes in zwart. KLEURENveel blauwgoud kleur, helder maar zacht Chanel PAKJES: traditioneel in prach tige tweeds. Galon met sier- steekjes- ROKKEN: plooien, plissee o) portefeuille. Rokken met twee of drie etages. plissé bij de zoom weer verdwenen, waardoor dus een rechte wijde rand ontstaat. Mousseline en crêpe is even populair voor geborduurde avondtoi letten als linnen. Heel veel blauw hier in talloze nuances, verder goudkleur en het heldere groen van jonge blaad jes. Daarbij nog roze voor wie jong wil yE .blijft altijd dezelfde „Mademoi- selle", zoals Coco Chanel, nu waarschijnlijk 89 jaar, zich noemt- Ze zit tijdens de presentatie van haar collectie op de bovenste tree van de trap en bekijkt met behulp van spiegels alles wat er gebeurt. Het kan gebeuren, dat iets haar niet zint en dan is ze in een ogen blik beneden en veegt de schuldige met schelle stem de mantel uit. Niemand waagt het een woord tegen te spreken en na het standje klimt Mademoiselle de trap weer op. Haar pakjes blijven ook altijd hetzelfde, maar toch is er ieder seizoen iets waar door de collectie zich van alle andere onderscheidt. Ditmaal waren het de tweeds, zo wonderlijk mooi van kleur, dat ze niet te beschrijven zijn. Er wordt gezegd, dat Coco Chanel in Ierland allerlei draden heeft verzameld, vaak van de wonderlijkste kleuren. Daar haar bestellingen mee gedaan heeft en toen de tweeds laten weven op haar aanwijzingen. De tweeds zien er nogal wollig uit, maar zijn heel licht in ge wicht Soms zijn ruiten ingeweven. De rokken variëren. Zowel de porte- feuillerok als plooien en plissees za gen we. De manteltjes zijn natuurlijk weer afgezet met galon. Ditmaal heel eenvoudig, maar om 't apart te maken zijn er schuine siersteekjes op aange bracht. Het band is met de hand ge weven. Een nieuw type pakje wa~ J-f met een etagerok en een bolero. Zacht weer J?EN hogedrukgebied strekt zich uit van de Azoren naar Spanje. Aan de noordzijde ervan stroomt een grote hoeveelheid zachte en vochtige lucht in de richting van West-Europa. Ook ons land komt geheel in deze zachte lucht, zodat de temperatuur de eerst komende dagen boven normaal zal zijn. Ten westen van Schotland bevond zich vanochtend een aktieve depressie waarvan de koers op het zuiden van Scandinavië was gericht. In verband met deze depressie wakkert de wind in ons land tijdelijk aan tot krachtig oj hard uit westelijke richtingen, terwijl er af en'toe enige regen of motregen kan vallen. ZON EN MAAN Zaterdag 1 februari: zon op 8.22, onder 17.26; maan op 21.45, onder 10.20. Woensdag 5 februari: laatste kwartier. HOOGWATER SCHEVENINGEN 1 februari: 5.31 v.m.; 17.46 n.m. het weer in europa Rapporten hedenmorgen zeven uur Rillerig? Onprettig? Vlug: Er waren enige hevig glimmende zwarte lurexpakjes, maar die verge ten we liever. Het is het klassieke Chanelpakje, dat beroemd is ge worden en iets anders willen wc niet eens van deze fameuze ont werpster verwachten. H. ENGLEBERT N.V. - VOORSCHOTEN - TEL (01717-2010) I DEALERS: Autobedrijf V. A. REYS, Hoge Rijndijk 55, Zoeterwoude, tel. 22381 Automobielbedrijf L. C. OTTO, Herenweg 21, Noordwijk-B-, tel. 2820 Ruimer aanbod bouwvakkers Bezorgdheid over financiële positie De mogelijkheden voor Zuid-Hol land op het gebied van de woning bouw in 1964 zijn minder gering dan aanvankelijk leek. Uit de landelijke ves, die de minister van volk huisvesting en bouwnijverheid bij de verdeling van de bouwcontingenten de provincies achter de hand heeft gehouden, zijn 1850 woningen geresrveerd voor tien Zuid-Holland se gemeenten. Daardoor komt het totale contingent voor de provincie op ruim 21.000 woningen. Bovendien zal Zuid-Holland bij een goede en efficiënte produktie nog kunnen put ten uit de 5000 woningen, die de mi nister in reserve heeft gehouden voor de vrije sector. Gedeputeerde D. van der Kwaak, die een en ander gisteren mededeel de in de begrotingszitting van Pro vinciale Staten in Scheveningen, liet ook op andere wijze blijken wel enig perspectief te zien voor de woning bouw in de provincie. Hij vertelde na melijk dat behalve op de extra toe wijzingen ook kan worden gerekend op een ruimer arbeidsaanbod in de bouwvakken. Bedroeg het aantal bouw vakarbeiders in 1961 nog 30.000 thans is dat aantal toegenomen tot bijna 40.000, waarvan iets minder dan de helft in de sector van de woning bouw werkt. De heer Van der Kwaak zei veel te verwachten van de nieuwe verdeling methode over de gemeenten, namelijk via de regionale bouwcommissies. Hij dat inmiddels in alle districten vol ledige overeenstemming is bereikt over de onderlinge verdeling van het toege- i contingent Hoewel een zorgen kind. zag de gedeputeerde ook voor de Haagse agglomeratie perspectief. Weliswaar zijn er vorig jaar maar ruim 2400 woningen voltooid, er werden toch 6000 in aanbouw genomen, terwijl de agglomeratie dit jaar stellig zal kunnen profiteren van de extra contin genten uit de reserve. somber Gedeputeerde mr. H. van Riel beant woordde gisteren voorts de financiële beschouwingen van de staten. Ook uit zijn betoog klonk de bezorgdheid door de financiële positie van de pro- e. Waar de belastinginkomen geen gelijke tred houden met de toenemen de uitgaven aan lonen en salarissen, zag hij de toestand voor de komende jaren nogal somber in. Slechts de ge leidelijke afbraak van de provinciale subsidies voor de verpleging van gees teszieken, een taak die door de ge meenten zelf met steun van het rijk wordt overgenomen. brengt enige speelruimte. Volgens mr. Van Riel onttrekt dan de helft van de uitgaven zich in feite aan de bestemmingsbevoegdheid het provinciaal bestuur, omdat die uitgaven zonder meer weggaan larissen, renten en aflossingen. Van de rest moeten bestaande taken worden gefinancierd, zodat voor nieuwe subsi dies weinig ruimte meer is. Nieuwe taken worden dan ook geweerd, zolang zij bij de afweging van hun belang niet een duidelijke doorslag te zien geven ten opzichte van een bestaande taak. Voor het afstoten van bestaande subsi- voelde de gedeputeerde weinig, omdat zijns inziens nu eenmaal moei lijk kan worden teruggekomen op een maal gewekte verwachtingen. Voor het afstoten van taken naar de centrale overheid of de gemeenten zag mr. Van Riel weinig mogelijkheden. bloementeelt Gedeputeerde A. C. A. Deerenberg beantwoordde vervolgens de beschou wingen over de landbouw, het verkeer et vervoer. Uit zijn betoog kwam voren dat in de provincie thans grote belangstelling ontstaat voor het rergaan van de groente- en bollenteelt op de bloementeelt een ontwikkeling die zijns inziens gestimuleerd moet wor den als men bedenkt dat een gemid deld gezin kan leven van de opbrengst in drievierde hectare bloemencultuur. Over de noodzaak vein goede oever verbindingen sprekende, zei de gede puteerde dat er voor zeker 35 miljoen gulden aan plannen liggen. Hij deelde mede bij de rijksoverheid de noodzaak te hebben bepleit van een brug over de Oude Maas bij Heineoord en zei spoedige beslissing van de minis ter te verwachten. Over de brug over Beneden Merwede tussen Dordrecht Papendrecht wilde de gedeputeerde slechts mededein dat hieromtrent hal verwege het jaar een beslissing zal wor den genomen. Ten slotte deelde gedeputeerde Van der Kwaak nog mede dat binnenkort door de GGZH een ideeënschets zal worden uitgebracht over de invoering toepassing van het aardgas in de provincie. Zodra de leiding van Utrecht Gouda is gelegd, kan de provin- F aillietverklaring 150 jaar Koninkrijk De rechtbank te Arnhem heeft de Stichting viering 150 jaar Koninkrijk te Nijmegen, die eind augustus onder regie van Carel Brlels te Nijmegen het sta- dionspel „Voor en na Waterloo" liet op* De schuldeisers krijgen zodoende het recht op een objectief onderzoek in plaats van de aangeboden zes procent. Vier jongens zakten door ijs; één dood De tienjarige Emiel Augustin uit Mij drecht is gisteren door het ijs gezakt en verdronken. Hij speelde met andere jongens op het onbetrouwbare ijs op een sloot ach ter een school in Mijdrecht. Vier jon gens zakten door het ijs, twee van hen konden snel op het droge worden ge bracht. De derde kon met veel moeite worden gered: hij was bewusteloos. Een politieman paste met succes mond-op- mondibeaideming toe. Een half uur later bleek, dat er nog een jongen, Emiel Augustin, in het water lag. cie over het Groninge aardgas beschik ken. omdat er vanuit Gouda reeds de nodige leidingen liggen. Gedeputeerde mevr. Chr. de Ruyter-de Zeeuw noem de voorts nog de recreatie een levens behoefte van de bevolking en zei aan die behoefte zoveel mogelijk dicht bij de grote steden tegemoet te willen ko men. Zjj deelde mede dat de recreatie- spreiding op het strand de aandacht heeft en dat overleg gaande is over nieuwe strandopgangen tussen Wasse- énaar en Scheveningen en Kijkduin en Terheijde (Monster). Schooltv.: Engels Vestdijk voor t.v. spelenderwijs In de tv-rubriek „Literaire ontmoe tingen" zal de AVRO woensdag a.s. om 10 uur een gesprek presenteren met de Onder de titel ..Engel» spelenden, ij»" f1*"? wordt dinsdag 4 februari van 1-2.25 eestelde Sta"™ uur de eerste aflevering uitgezonden u audio-visuele kennismaking met het En gels. In toneelvorm krijgt de jeugd taal les met als leidraad de belevenissen van een Nederlandse jongen in Enge land. De serie is afgestemd op het v.g.l.o. en het lager beroepsgericht on- tuaïïtêlten 19. derwijs. feu Commentaar Te weinig Shaw de militairen. NATIO NAAL PROGRAMMA: 20.00 Nws 20.05 Toe spraak 20.10 Omroeporkest en solisten: klass en moderne muziek 20.55 Tussen Drakenstein en Oud-Poelgeest: gesprekken met jongeren 21.3o Fluit, klavecimbel en liarpbegeleiding 2 2.30 Nw 22.40 Instrumentaal ensemble: werken var Nederlandse componisten 23 00 Kap en Bel- Narren en Koningen in de llteratuui van West-Europa: literair klankbeeld 23.3 Residentie-orkest: moderne muziek 23.55— televisie gebracht als een van Shaws 2400 Nws. belangrijkste stukken waarvan in Hilversum II, 298 m. 19.00 Kiosk: artike- 1952 door de Nederlandse Comedie voor- len uit zojuist verschenen weekbladen 19.10 stellingen werden gegeven in de ver- Jazz-rondo 19.30 Uit de T7„_ j;__, daags magazine. NATIONAAL PROGRAM- taling van Jan Teulmgs. Van diens tekst jqqq Nws 20.05 Toespraak 20.10 Het maakte nu regisseur Jack Dixon een Vriest, dat het kraakt, gevar programma t.v.-bewerking die onvoldoende recht go 55 deed wedervaren aan Shaws scherpe en vaak rake hekeling van voosheden in de moraalopvattingen t jongeren 21.30 Oran- jebal 22.00 Kop en Beien: Narren en Ko ningen In de literatuur van West-Europa 22 30 Nws 22.40 Olympische Winterspelen 22! :50 Strijkorkest met zangsolistenlichte muziek 23.15 Metropole orkest: operette muziek 23.50 Dagsluiting 23.55—24.00 Nws. TELEVISIE NTS: 11.00—11.25 Schooltelevisie 11 Ji ll 50 Schooltelevisie (herhaling) 12.55— 15.00 Olympische Winterspelen te Irrns- 1 gebe Nederlands 20.00 Olympische Winterspelei ■uck 1964: Filmoverzicht dag ^19.45 luzikaal gebied en nieuwe e 22.00 Ridder van Matson Rouge. TV-feuil- 8 22.30 Dagsluiting. NTS: 22.35 het maken van types, waardoor veel verloren ging van de bedoelingen in de gehouden wedstrijden parallellen en contrasten tussen al dat- NCRV: n^ëen^vacieir en "een gene dat de belerende satyricus op de ^n, handelaren In lompen en oude meta- korrel nam. Bovendien vergt dit stuk len 20.55 Attentie 2L35 Pas geperst, actuele meer ruimtewerking (totaalbeeld) en beweeglijkheid dan de t.v.-camera met beperkt blikveld toestaat. Gevolg: een Journaal 22.4023.10 Olympische Win1 te statische mise-en-scéne. Duidelijk sP«len, 1964 o ,de^ v,a.n^aa« j gehouden wedstrijden 23.1524.a00 IJshoc- ^ichtbaar voelden de acteurs zich ge- key zweden—USA in het LJsstadion te remd door close-ups die de dramatische Innsbruck. doorwerking verbraken op momenten dat (niet getoond) tegenspel ais nood- Programma voor morgen zakelijk voor de sfeer vereist was. HUversum 402 krO: 7.00 Nw. 7.10 De juiste pit en kleuring ontbrak aan Morgeng^ed^I.iS Kl^igT^7.45 Geeste deze vertoning met zwakke plekken. Er 8 15* Strip "oor de jeugd 8.20 Dj Inn, gevar waren weliswaar nu en dan goede mo- programma 12.00 Angelus 12.04 Mandollnc- menten, o.a. van Hans Tiemeyer als de le 12.15 Politieke toespraak 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en wapenkoning en 1 n het bijwerk tuinbouw 12.33 Instrumentaal kwartet cn (Bernard Droog en Wim Kouwen- zangsoliste 12.50 Regeringsuitzending: V d hoven), maar daarentegen kreeg Loudi li!™"™™ 1300 Nws j3 15 Marktberichten Nijhoff in de belangrijke rol van Lady 13 40 Frans?les 14.00 V d* jeugd 15*00 Licht Britomart te weinig gelegenheid haar instrumentaal kwartet 15.20 Promenacle- talenten uit te spelen en moest Ton °rkest. zangsolisten: operamuziek 16.00 Lensink naast de Barbara van Anita Jazzmuziek* metcommeirtaar^ie^ Menist een zot-stoffig mannetje Adol- De Springplank 17.00 Leiding geven, le- phus neerzetten. Hij deed het wel TLic,hte &?m, 17f® ^oekbespre- king 17.40 Instrumentaal octet 18.00 Kunst- moot-pek, maar te weinig als Shaw- kroniek 18.30 Lichte orkestmuziek 18.50 figuur en tegenover de kanonnenkoning Lichtbaken, lezing. niet aanvaardbaar. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws 7.10 Ochtendgym 7 20 Socialistisch strijd- Wij hadden van de V.P.R.O.-regisseur lied 7.23 Llchte^gram (om 7.30 Vanj meer begrip voor en suggestiever c brenging van een zo uitstek be- lerend stuk verwacht. voorpagina) 8.00 Nws en socaltstlsch :d 8.18 Lichte gram 8.30 Wegwils: or trips en vakanties 8.40 Lichte (vervolg) 9.00 Loon naar werken. tzending in s NOORDWIJK Hat r.k. knapen- en mannenkoor-Van Zee gaf, in sa menwerking met de Haagse orkestvereniging Euterpe, een concert in het Lido-theater. Zónder of mèt orkest, de vele supporters van deze Noord- wijkse koren zijn altijd trouw present. Ook nu was de zaal vol hartelijk meelevende toehoorders. Louis Peeters leidde de koorzang, Bert Esser de orkestuitvoeringen. Het programma was, zoals op deze concer ten gebruikelijk, vrij bont, maar toch wel prettig samengesteld. Tussen het Ave Verum en het Halleluja-koor stak een Concerto voor twee hobo's en strijkers van Albinioni. Het genoemde Halleluja van Handel werd door het Slaven- en het Jagerskoor opgevolgd. Maar het is een kniesoor, die zo'n ka- leidoskopisch samentreffen voor één keer niet eens gezellig kan vinden Peeters is als dirigent, evenals trou wens zijn collega van Euterpe, een ama teur. Maar zijn natuurtalent doet hem doorgaans de juiste instelling vinden. Bovendien gaat hij, door ervaring ge leerd, doeltreffend met zijn mensen en hun gezamenlijk stemmenmateriaal om, zodat er vaak lofwaardige vertolkingen over het voetlicht komen. Deze keer bleven, vanwege de or kestmedewerking, enkele elementen van de koorzang versluierd. We kon den wel opmerken, dat de zangers de zuiverheid handhaafden, dat ze ner gens uit de band sprongen en met gro te aandacht en overgave werkten. Heel vaak domineerden de (mooie) jongensstemmen en deden de mannen daarachter te bescheiden. Zo schenen Webers jagers wel voor namelijk tot de vrouwelijke kunne te be horen. Gelukkig was dat bij Verdi's ban dieten (uit Ernani) niet mogelijk, hier deden de jongens niet mee. Dit koor werd werkelijk uitstekend gezongen bij de herhaling, beter begeleid dan de eerste keer, toen een aantal strijkers Reindersma's gezicht ontspande. „Je hebt ge lijk" gaf hij toe. „Maar, vervolgde hu met y '"•"ken, waar zun stel dat het blik achterom naar de keuken, waar zun vrouw aan het eten bezig was, stel dat het wel loslooptDat ik nog jaren meekan. Dan wei lusiuufL. ..~o j zitten we hier met ons vieren op onze nagels te bijten voor niets!" Het was in zijn loopbaan verscheidene malen voorgekomen, dat patiënten iets in deze geest tegen hèm hadden gezegd. Hij dacht daar nu niet aan. De situatie was voor hem even nieuw 1 beklemmend als voor ieder ander. Hij keek ietwat hulpeloos naar zijn zoon. Het was nog niet zo lang geleden, dat hij zich ge ërgerd had aan rechtstreekse adviezen van de zijde van Joost. Maar sinds hij hem in ver trouwen had genomen, voelde hij steeds sterker de neiging om bij Joost steun te zoeken. Opeens besefte Reindersma met een ontstel lende helderheid, dat hij, de sterke figuur, waar zovelen hun steun bij gezocht hadden in de loop der jaren, zich langzamerhand zon beetje een halfgod was begonnen te voelen, een verheven priester boven het gewone volk. Hij zuchtte wrevelig. Opperste inconsequentie 1 een mens: want nu hij van zijn voetstuk as afgestapt, verviel hij in het andere uiter- ste „Wie was aan de beurt?" vroeg mevrouw Reindersma diezelfde avond. Het was een vaste gewoonte in het gezin, dat ieder op zijn beurt zijn eigen tekst uitkoos om die na het avond eten voor te lezen. Peter koos meestal wilde Oud-Testamentische verhalen, zoals de slag bij Jericho, of David en Goliath. mevrouw Reindersma las gewoon lijk uit de Evangeliën, dokter had een voor liefde voor de psalmen en Joost nam gewoon lijk datgene, dat kortgeleden op college behan deld was. Joost was aan de beurt. Hij hoefde maar heel kort te bladeren eer hij het gedeelte vond dat hij zocht. Hij las uit de brief van Paulus aan de Romeinen. En toen hij de laatste zin las, legde Peter de lepel neer, waarmee hij had zit ten spelen en het werd een ogenblik zeer stil in de kamer: want ik ben verzekerd, dat noch dood noch leven noch engelen noch mach- Het grote M. C. LOONEN-VAN DER LINDEN ten. noch heden noch toekomst, noch krachten, noch hoogte noch diepte, noch enig ander schep sel ons zal kunnen scheiden van de liefde Gods, welke is Christus Jezus onze Heer." Toen zijn stem zweeg, begon dokter Reinders ma een beetje hees: „Jongens, ik wou het eens over de vakantie hebben „Het werd hoog tijd, dat je er eens mee voor de dag kwam," vond mevrouw Reinders ma, toen haar man uitgesproken was. „Waarom? Hoe wist je het dan?" vroeg hij scherp. „Ja, ik ben gek," zei ze wat cru. „We zijn twee en twintig jaar getrouwd, en dan zal de één niet weten, dat de ander iets dwars zit. Iets érg dwari zit „Da's ook wat!" viel de nog hoge stem van Peter bij op verontwaardigde toon, „dat u ons daar buiten hebt gehouden, vader. We zijn geen kleine kinderen meer!" Hij slikte en zijn ogen waren heel groot en blauw. Enkele ogenblikken hing er een zware beklemming over het gezin Maar toen kwam de tamme ekster van de buren binnenvliegen en zette zich vastberaden op de lege puddingschotel. Hij fladderde wild met zijn vleugels, toen hij in de rode saus uitgleed, hipte vervolgens op het witte tafella ken, kleine rose pootafdrukjes achterlatend, en liet ten slotte iets vallen op Joosts bord. „Viespuk!!" riep die verontwaardigd. „Hé, beerde weg te grissen. „Nu is het mooi", be sloot mevrouw Reindersma. „Breng jij hem eens weg, Peet. Dan mag Joost de afwas doen. Ten slotte ligt het op jouw bord!" „Ik ben altijd het mikpunt," mopperde Joost slachtofferachtig. „Nou, enfin, ik zal me we! weer opofferen." Hij ruimde de tafel af en zag kans om Peter, die net wou weggaan met de ekster in zijn ar men, in de hall een hint te geven. „Blijf even een kwartiertje langer weg," fluisterde hij. „Dan kunnen ze samen even bijkomen." HOOFDSTUK 28 „En hoe bevalt je nieuwe baantje je?" in formeerde Joosts moeder, toen ze samen met haar man en haar oudste zoon vóór het eten bijeenzaten. „Het is me nog altijd een raadsel, waar je het zo gauw vandaan haalde. Had je er eigenlijk al van tevoren over gehoord of had je zo gauw iets gevonden?" „Welnee," legde Joost uit. „Maar ik vond het een goed idee om wat bijverdienste te hebben. Heb Luyten opgebeld en die had meteen iets voor me. Het betaalt nog aardig ook." „Kun je al een beetje met die knapen over weg?" vroeg dokter Reindersma, zijn krant wegleggend. „O, dat gaat wel, hoor," vertelde Joost „Het heten: moeilijk opvoedbare jongens, maar ik heb het er in deze week nog niet van afgezien. Wij waren vroeger net zulke doerakken. Ja, in het begin komt een van de grootste jongens naar me toe, houdt een klein toespraakje allemaal lefschopperij natuurlijk: Hij was van plan om me maar „gorilla" te noemen, dat vond-ie zo'n passende naam. Ik zeg: „Da's een heel juiste benaming, vader, maar hou in de gaten dat ik behalve het uiterlijk, ook de kracht van een gorilla heb! Zij grinniken en daar na geen centje pijn tenminste, nadat ik er één even boven een sloot heb gehouden je weet wel, wat ik bij Peter wel deed, als hij een grote bek had; dan gilde hij van lol en angst Maar 't zijn aardige knullen." „Ik geloof, dat dit een prima vakantie wordt," zei dokter Reindersma, terwijl hij te vreden zijn armen boven zijn hoofd rekte. Zijn vrouw knikte hem toe. „Al die koffers, die we niet hoeven pakken," zei ze. (Wordt vervolgd) moeite had. om mee te komen. Bij Handel en de slaven van Verdi l toonde het begeleidende apparaat zich veel zekerder. De vertraging, die Pee- ters in het Halleluja halverweg inzette, konden we niet beamen. Het gevoel is bij J een barok-werk immers reeds in de constructie verwerkt, zodat een ingrij pen van buitenaf niet gewenst moet S worden geacht. We willen intussen gaarne ons respect uitspreken voor de keurige, vooral ook muzikale uitvoeringen van alle koren. Ook de Barcorolle van Offenbach klonk heel goed. Euterpe's spel was vaak te prij zen. Dit amateur-gezelschap zag er toch maar kans toe. qua opvatting, verantwoorde uitvoeringen van on der meer de ouverture Raymond en het Concerto voor twee hobo's van Albinioni te leveren. De beide vrou welijke hoboïsten (Joke-Riet van der Lem en Nicolette Versteeg) verdie nen voor hun gave, eenvoudige, maar eerlijk-muzikale spel 'n pluim. In het snelle deel van de Handel- ouverture (in D) hoorde men bij de hoge strijkers nogal eens uitglijden of althans onzeker intoneren. Dc blazers deden meestal heel verdienstelijk werk. Het gehele ensemble kwam er trouwens langzamerhand steeds beter in. Elgars veel gezongen „Land of Hope and Glory" diende als, op prijs gestelde, Joh. van Wolfswinkel Ds. Cupédo veerlig jaar predikant NOORDWIJK Op 10 februari hoopt ds. N. J. Cupédo. tot voor kort predikant van de Hervormde Gemeente te Noord wijk aan Zee, veertig jar- predikant te zijn. Na de plechtigheden rondom het afscheid in Noordwijk en de intrede in St Michielgestel Is het de wens van en mevrouw Cupédo dit jubileum stilte tc vieren. Het adres van ds. Cupédo in St. Michielgestel is: Rozemarijnlaan 4. lezing 9.55 Bijgeloof i._ Hl- lzelng. VARA: 10.00 Buitenlands weekoverzicht 1015 Melodieën-Expres: liedjes en melodietjes 10.40 Techniek en discussie 11.15 Licht orkest 11.45 Geknipt voor herhaling 12.30 Meded ten behoeve van land- en tuinbouw 12.33 Tus sen start en finish: actueel sportnieuws 13.00 Nws 13J5 VARA-varia 13.20 V d teenagers 14.10 V d twintigers 14.45 Ar tistieke staalkaart 15.10 Olympische Win terspelen: kunstrijden dames 15.15 Radio Jazzclub 15.45 Van de wieg tot het graf: vragen op het gebied van de sociale wet geving 16.00 Operaconcert (gr) 17.10 Boe kenwijsheid 17 30 Salonorkesl en zangsolist 18.00 Nws en 'commentaar 18.20 Draaior gelklanken (gr) 18.30 Weerklank, muziek- TELEVISIE 15.30 Rawhide - programma 17.00 V d kinderen. NTS: 19.30 19.45 OlymLsche Winterspelen Innsbruck 1964: Nederlands ,-ommentnar op feiten en gebeurtenissen van de dag 19.45 Jour naal 20 10 Olympische Winterspelen Inns bruck 1964: filmoverzicht van de vandaag gehouden wedstrijden, VARA: 20.20 Ach ter het nieuws 20.45 Vrije nieuwsgaring, cadeautje voor oma. amus film 21.10 Mu ziek rondom Cor Steijn: muzikaal pro- 23.10 Journaal 23.15—24.00 IJshockey Enkele veranderingen in eerste team Noordwijk NOORDWIJK De elftalcommissie ran de v.v. Noordwijk heeft voor de eerste officiële competitiewedstrijd na de vcrletperiodc", die morgen tegen GVW in Veenendaal wordt gespeeld, enkele veranderingen in het standaardelftal van Noordwijk aangebracht. Door afwezigheid van linksback Van Duyn is de op alle plaatsen te gebruiken d. Werf opgesteld. Op zijn (spil)- plaats staat nu als vanouds Gerard Passchier. Op de rechtervleugel is Piet Llppe teruggekomen, omdat hij, verluidt, weer in „blakende vorm" verkeert. De opstelling ziet er nu als volgt uit: d. J. v. d. Niet; a. A. v. d. Wiel 1. v. d. Werf; m. S. Barnhoorn, G. Passchier en J. v. d. Meulen; v. P. v. d. Lippe. D. Heemskerk, C. Marijt, J. Haas noot en M. Marijt. NOORDWIJK De wissclmedailles van de schietvereniging Blijft voor 'i land werden deze week gewonnen door N. F. Jonkers 44 punten le klasse; L. Hazenoot 45 punten 2c klasse; J. Belksma 45 punten 3e klasse. Met K.S.O.: J. P. Goudxiaan 58 punten le klasse; B. de Jong 53 punten 2e klas- NOORDWIJK In de afdeling Bol lenstreek in oprichting van de Ned. Vol- leybalbond is weer een aantal competi tiewedstrijden gespeeld. B(j de dames wordt een spannende strjjd tussen DIO 1 en RFD om de hegemonie. De grote str(Jd b(J de heren speelt zich af tussen NVC en MSV 2. De uitslagen luiden: DAMES: DIO 1— MSV 1 3—1; Sivols—MSV 3 3—1; PTT— NVC 1—3: DIO 1—MSV 2 3—0; MSV 1—MSV 3 3—1; NVC—DIO 2 3—1; RFD— Sivols 3—0; PTT—KVC 5 3—0; MSV 2— Relax 2—2: DIO 2—MSV 1 0—3; KVC 5—RFD 0—3. HEREN: NPSV—KVC 4 0-3; NPSV— NVC 2—2; Relax—MSV 2 uitgesteld; MSV 3—MSV 1 0—3; PTT—KVC 4 3—0; HVC—Sivols 1—3; WVC—KVC 4 uitge steld; Relax—KVC 5 3—0; MSV 2—MSV 3 3-0: PTT—NPSV 3—1; Sivols—MSV 3 3—1: WVC—NPSV 0-3; KVC 4—PTT uitgesteld; NVC—KVC 5 3—0; MSV 2— MSV 1 1—3; Sivols—Relax 3—0; HVC— MSV 3 3—0.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 7