atwijk begint procedure tot jrenscorrectie met Noordwijk Katwijks Alphen schip gleed in tussen het ijs WINKLER-PRINS ATLAS BALANS OPRUIMING Burgemeester Duiker in nieuwjaarsrede: Havenplan thans in een beslissende fase Raad Katwijk ontevreden over beknotting van kampeermogelijkheid Schepen markten zowel in Engeland als in IJmuiden Bakkers Katwijk blijven bezorgen in vakantie IEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 24 JANUARI 1964 .KATWIJK i KATWIJK. fedurende de maand jan. 10% KORTING (uitgezonderd merkartikelen) ItvDE WOLBAAL" '|l H. BROUWER Zojuist verschenen nieuwe met encyclopaedische informatie. Zesde geheel herziene en uitgebreide druk. De prijs. 59.50 TELEVISIE H. P. BLOOT ANDREAJPLEIN 12 KATWIJK AAN ZEE Telef. 2331 - b.g.g. 3862 Deze maand speciale koopjes Het Emailiehuis PIET OUDSHOORN Prlncestraat 11-13 - Noordeinde 7 SCHOENHANDEl HAASNOOT Alléén verkoop VOORSTRAAT 52 hoek Noordeinde. r*ï terrein dat op de tekening zwart is gemaakt, is het Noordwijkse >d, dat Katwijk graag binnen zijn. gemeentegrenzen wil zien om huizen te bouwen voor het gestaag toenemend aantal Katwijkers. beneden sluit direct op het zwarte gedeelte de Hoornespolder aan, Katwijk al druk aan het bouwen is. Rechts loopt de provineiale- Aan de bovenkant is de Noordwijkse Van den Berghstichting aangegeven. Katwijkse bejaarden hadden fijne middag KATWIJK AAN ZEE De opnomst oor de in de Oranjezaal van het jeugd huis gehouden middagbijeenkomst van de afdeling Katwijk van de algemene bond van bejaarden was bijzonder goed. Voorzitter A. Hollinga verwelkomde speciaal de heer Luijen van Unilever NV. De heer Luijen draaide drie films: margarinefabricage, de winning in Nigeria en over de houtbe werking. lardbespeling Katwijk ^)WIJK AAN ZEE. - Op zaterdag lari van 56 uur zal de bebaard i bespeeld door de beiaardier Hes- de Harder Het programma luidt: lludium van Willem de Vries; 2. ïrliedjes: a. Kleine Pietje die is In een heel klein stil vertrekje is daar eens binnenzien; c. Mijn eeft een keukentje. 3. Gavotte et van Lully; 4. Four pieces for a I Clock" van G. F Handel; 5. 2 ^liedjes: a. Die drie Röslein; b. Jein fein; 6. Sonatine van Clemen- j Volksliedjes: a. Des winters als jent; b. Hagel en sneeuw; 8. Im- tie Hessel H. de Harder, gelegenheid van de verjaardag van fe. Prinses Beatrix op vrijdag 31 I zal des avonds van kwart voor ftwart voor zeven de beiaard wor- :eld. De beiaardier zal dan een i volksliedjes ten gehore ieente Katwijk bekendmaking Imt in steeds toenemende mate t vergunningen, voor het verrich- p bepaalde handelingen, op een tijdstip worden aangevraagd, dat It of nauwelijks mogelijk is tijdig (lissing te nemen. wordt dan. vooruitlopend op een Ie beslissing of in de verwachting t verzoek niet zal worden afge- de handeling reeds geheel of ge- k uitgevoerd. wij deze situatie, zij het met de A'o bezwaren, zo lang mogelijk heb- tolereerd, zijn wij thans niet lan- hiermede genoegen te voortaan tenminste drie weken 1 I moeten zijn aangevraagd. Aan- a, welke op een later tijdstip wor- Itvangen, zullen doorgaans niet in leling worden genomen, lis aan de daarvoor in aanmerking Be instanties verzocht terstond [verbaal op te maken indien, bij Lichten van vergunningsplichtige mgen. de vereiste vergunningen fnnen worden getoond. Kien alle belanghebbenden met het vorenstaande ernstig lig te houden, nantrofl^, 24 jan. 1964 [li,!1*-, Burgemeester »8 aai van Katwyk. lagedljk H. Duiker, burgemeester nfrum J. C. Tieleman. secretaris i wethouders "$rammofoonDlaten tADIO VAN LEEUWEN •SLAAN 279 KatwUU aan Zee Telefoon 4336 KATWIJK. Binnenkort zal de Katwijkse gemeenteraad een voorstel worden aangeboden tot het inleiden van de voorgeschreven officiële proce dure om te komen tot een grenscorrectie met de gemeente Noordwijk. Dat heeft burgemeester H. Duiker gisteravond meegedeeld in zijn nieuwjaars rede aan het begin van de openbare raadsvergadering. Sprekend over het vraagstuk van de gebiedsuitbreiding van Katwijk met gronden van Noordwijk zei de burge meester verder, dat van het gemeente bestuur van Noordwijk inmiddels ant woord is ontvangen op de door het Kat wijkse college van B. en W. geschreven brief. Het antwoordschrijven is thans onderwerp van beraad in het college. De burgemeester sprak de wens uit, dat de in gedachten op te richten nieuwe grenspaal tussen Katwijk en Noordwijk tot in lengte van dagen getuigenis zal afleggen van hetgeen met verstand en begrip werd bereikt. Helaas is er, tengevolge van de groei van de bevolking en de daaruit voort vloeiende vraag naar woonruimte, niet aan te ontkomen land- en tuinbouwgron- den aan te tasten. Na Hoornes zal ook Cleyn Duyn als uitbreidingsplan een an dere bestemming krijgen. Het feit, dat de omzet van de veiling K. en O. reeds op 19 december de dertien miljoen gulden had overschreden iten opzichte van 1962 een omzetverhoging van niet minder dan 30 pet), leidt tot de aangename conclusie, dat onze plaatse lijke tuinbouw zich, alle grondbeknibbe- BURG. DUIKER nieuwe grenspaal KATWIJK Gisteravond was de gemeenteraad van Katwijk in open bare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester H. Duiker. Afwezig waren de heren J. Bergman en A. C. Berkhey. De nieuwjaarsrede van de burgemeester werd beantwoord door de nestor van de raad, de heer N. J. van Duijvenbode. Het eerste agendapunt dat aanleiding gaf tot discussie, was net voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de inspecteur der domeinen inzake de huur van het kampeerterrein in de Zuidduinen. De heer N. J. van Duijvenbode (C.H as van oordeel dat de beperkingen ,e ten aanzien van de bezetting van het kampeerterrein worden opgelegd, een flinke handicap betekenen. Bovendien was spreker niet gerust od het finan ciële resultaat. De heer D. J. Kleen (C.H.) zou wel enige soepelheid ten aanzien van de verminderde bezetting willen. De heer N. Parlevliet (A.R.) had kritiek op de te treffen maatregelen. De heer J. van Dijk (S.G.P.) was van ge voelen, dat er weinig aan te doen was Burgemeester Duiker deelde mede. dat in dc vergadering van de inspecteur van de domeinen, de inspecteur van volks- sezondheid. de LDM en afgevaardigden van het gemeentebestuur, voor de ge meente Katwijk het maximum was be reikt. Mr. J. van der Plas zette nog uiteen dat de Kroon had beslist, dat het kam peerterrein volkomen had moeten ver dwijnen in het belang van de volksge zondheid. Een samenspreking met dc- L.D.M. was daarop gevolgd en toen heeft men nog kunnen bereiken, dat het kam peerterrein op beperkte schaal (vooi 1250 personen» mag worde, geëxploi teerd. Drs. P. Fetter (V.V.D.) en de heer N. Parlevliet uitten daarop ernstige kri tiek Het voorstel werd aanvaard. De vacature van lid der commissie voor de financiën, ontstaan door het be danken van de heer D. J Kleen. blijft tot de volgende vergadering onvervuld Er bleek twijfel te bestaan bij een groot aantal leden van de raad. of het terus.- treden van de heer D. J. Kleen inderdaad ernstig bedoeld was geweest, waar men zich nog nader wilde beraden de fracties. De heer drs. P Fetter maakte ernstig bezwaar tegen het feit. dat W het verzoek inwilligden tot verdaging van de stemming tot een volgende gadering. Beroepschriften Er kwamen drie beroepschriften tegen afwijzende beschikkingen ter tafel Op desbetreffende informaties deelde de voorzitter mede. dat voor zo ver het de heer W. Krijgsman betrof B en W zich nog nader zullen beraden, voor zover het de heer A. Durieux be trof werd door B en W bij herhaling gezegd, dat het college tot het alleru' terste is gegaan. Zoals we schreven willen B en W dc rijkssubsidie op schoolmelk van vier cent per liter overnemen. Dr G. W Overdijkink zeide. dat hij in feite mei veel voelde voor subsidiëring van deze zaak. die hij zag als een overblijfsel een subsidiestelsel als de oorlog. Spreker was een zo luttel bedrag gezin bezwaarlijk zou zoveel geld uitgegeven Toch zei spreker vóór lerwilie van de ouders, maar teruiille van het schoolmelkcomité. Drs. P. Fetter zei ook vóór te zijn, „omdat de hele opzet anders een kwade kans krijgt" Ook ri* heer N. J. van Duijvenbode zei vóór deze zaak dc jaren mi mening, dm geen enkel Er wordt Onontbeerlijk De noodzaak van het hebben van een eigen vissershaven noemde de burge meester een probleem van enorm ge wicht. Ingaande op enkele uitspraken, gedaan in de Tweede Kamer der Staten Generaal, zei hij. dat de haven juist uit sociaal-economisch oogpunt onontbeerlijk moet worden geacht. De minder goede gang van zaken in het visserijbedrijf heeft het probleem de laatste tijd scher per gesteld dan ooit. De stichtingscommissie vertrouwt er op in een persoonlijk contact van een delegatie met de minister de gelegen heid tc ontvangen de bewindsman ook mondeling te informeren en voor te lichten. Spreker zei, op het stand punt te staan, dat we met betrekking tot de vraag of we met het haven plan al dan niet zullen kunnen voort gaan voor een uiterst belangrijke, zo niet de beslissende fase staan. Hij wenste het visserijbedrijf toe, dat het zoals van ouds de kracht en energie zal weten op tc brengen om de moei lijkheden het hoofd te bieden. Uitvoerig ging de burgemeester in op de suggestie van een paar-raadsleden voortaan de behandeling van de begro ting op twee dagen te doen plaats heb ben en niet langer in één ruk op een middag en een avond, met een naar ver houding korte pauze. Met de huidige methode zou vooral de hoofdstuksgewijze behandeling in het gedrang komen. De burgemeester zei, dat bij hem de vraag rijst of een verlenging van de duur van het debat, die van de gesuggereerde maatregel ongetwijfeld het gevolg zal zijn, de kwaliteit zoveel zal verbeteren. ALPHEN Bij scheepswerf Boot te Alphen is gistermiddag de Kat wijkse motortrawler KW 173 te water gelaten. Even leek het erop of het niet goed zou gaan. Terwijl het naar het water toe gleed, deed het schip een beetje vreemd, maar toen het vlakbij zijn element was, kwam alles in orde en had de tewaterlating plaats zo vlot als men maar wensen kon. De Oude Rijn lag vol ijsschotsen. Dat was er de oorzaak van dat de golfslag werd gebroken, waardoor het water aan de overkant niet zover de wal op schoot als gewoonlijk. De KW 173 werd gedoopt door ine- rouw A. van der Plas, echtgenote van ;n der directeuren van de Katwijkse Naar mijn overtuiging, zo zei hij, strekt een wijze zelfbeperking de raad bij de begrotingsbehandeling meer tot sieraad dan een debat, waarbij, mogelijk ten kos te van de hoofdlijnen, al te zeer in details wordt getreden. In het algemeen heeft de raad daar wel begrip voor. Het afdelings- onderzoek te laten geschieden in één commissie achtte spreker een stap terug. VISSERIJGOLFJES IJMUIDEN Zoals wij gisteren al berichtten, hebben tal van Katwijkse visscherschepen zich naar Engeland gespoed om hun vis daar te verkopen in verband met de hogere prijzen. Alleen de tong werd aan boord gehou den. Die bracht minder op dan in IJmuiden. De schepen met tong die hun schol kwijt waren, proberen er nog wat bij te vangen, om maandag ook in IJmuiden te kunnen markten. rederij Aquarius. Het schip kreeg de a Aquaris. een der zalen van Avifauna had gezellige bijeenkomst plaats. Mevr. der Plas ontving hier uit handen de heer P. J. C. Boot een gouden broche. Het schip, dat de eerste is van een irie van vijf die wordt gebouwd voor rederijen in Katwijk. Scheveningen, IJmuiden en het buitenland, is 31 meter lang, 6.50 m breed en heeft een holte 3.60 m. Er kunnen 1100 kisten vis in het gekoelde visruim geborgen wor den. Er zal een 510 p.k. industrie 4 takt scheepsdieselmotor in worden geplaatst Voorts wordt het schip uitgerust met moderne meet- en peilinstrumentea waaronder ook radar. Een tweede schip van hetzelfde type /oor Scheveningen) nadert reeds de voltooiing. Direct werd begonnen met het leggen van de kiel voor een derde rekening van een IJmuidense re- der. Het model van deze serie is afgeleid m de vorige serie en is uitgetest in het scheepsbouwkundig proefstation te Wageningen. Eind februari gaat de KW 173 de proefvaart maken. In de haven van Grimsby lagen zoveel Nederlandse schepen, dat het wel een mierennest leek. aldus de schipper van de Doggersbank. Er waren er zoveel doordat heel wat schepen die woensdag aan de markt hadden willen komen door de mist waren opgehouden en nu pas gisteren Grimsby binnenliepen. De grote schol bracht in Engeland 6 pond per kist van vijftig kilo op, de kleinere soorten deden 4 pond. De tong leverde f 3,50 per kilo op. In de Ierse Zee wordt binnen de ter ritoriale wateren veel haring gevangen De Nederlanders die daar niet mogen ko- J. C. S. Lodder, De praktijk wordt waargenomen door C. J. HAGEN Kon. Julianalaan 5 en F. LODDER, Andreasplein 1. Agendanieuwg Sa&senheim SASSENHEIM Zaterdag om 8 uur. wordt in het Hervormd Verenigings gebouw een instuifavond gehouden uit gaande van het Hervormde Jeugdwerk. De protestantse jeugd van 16 jaar af is daar welkom SASSENHEIM De jaarlijkse feest avonden van de buurt en speeltuinver eniging ,,D.V,V.' worden dinsdag, woens dag en donderdag gehouden in het K.S.A. -gebouw, kwart voor 8. Het programma wordt verzorgd door de toneelvereni ging ..Nut en Genoegen" te Lisse Op gevoerd zal worden het toneelstuk „De vrek van Moliiére". SASSENHEIM Voor de bewoners van de Hoofdstraat-Noord. Warnaarlaan, Van Pallandtlaan. Ter Leede. de Vogel- ouurt en De Kaag behorende tot dè Ge- ref Kerk, zal maandag om 8 uur een contactavond worden gehouden in het jeugdhuis Julianalaan. De wijkpredikant, ds. H. van den Berg. zal spreken. men. zien met lede ogen de fikse vang sten van de Ieren aan. Buiten de vooi hen verboden zone is niet veel te ver dienen Vandaag kwam in IJmuiden onder meer aan de markt de IJM 28 met kisten. De donderdagmarkt werd t zien door 24 vaartuigen van 1820 kisten, waarbij 100 wijting. 20 gul en kabeljauw, 1200 schol. 20 tarbot. 40 diversen. 1200 stijve kabeljauwen en 10 000 kg tong Visserijexpositie in Scheveningen SCHEVENINGEN De belangstelling om te exposeren op de in juli te houden internationale visserij-tentoonstelling te Scheveningen is zo groot, dat de visaf- slag alleen niet voldoende ruimte biedt. De expositieruimte zal nu met een aan tal tenten worden uitgebreid. Viskorven en -kisten van kunststof BREMERHAVEN In Bremerhaven gebruikt men een aantal viskorven en viskisten van kunststof. Een belangrijk voordeel is, dat zij lichter zijn dan hou ten kisten en ook licht blijven doordat de kunststof geen water opneemt. Nieuw tijdschrift: Bloembollenexport HAARLEM Vandaag ontvingen we het eerste nummer van het veertiendaag se orgaan van de Bond van Bloembol lenhandelaren. getiteld ..Bloembollen export". Lang voor de Tweede Wereld oorlog bestond reeds een maandelijks mededelingenblad van de bond maar de uitgave hiervan moest in 1941 worden gestaakt. Gezien de behoefte in bonds- kringen aan een eigen orgaan, enerzijds als informatiebron voor de bloembol lenexport. anderzijds om een „spreek buis' te hebben voor de export ten be hoeve van het vak. de regering en ande re instanties, heeft men besloten tot uitgave van genoemd orgaan. Het eerste nummer bevat onder meer bijdragen van de heren F. J. van dei- Kolk. dr A. J. Verhage en dr J. Buler. een aanmaning om voorzichtig te zijn met de prijzen, een terugblik over 1963, een bondsagenda en een in het Engels gestelde „American marketletter". Gelderland-Tielens Papier Causerie en film in Katwijk over het Leger des Heils KATWIJK AAN ZEE Gisteren hield de wijkgemeente Zuid een wijk- avond in het wijkgebouw aan het Abeelplein. De wijkpredikant, ds. W. A. B. Hagen, verwelkomde in het bijzonder de nieuwbenoemde ouderlingen en diaken en de spreekster, kapiteine mejuffrouw Klaar uit Leiden van het Leger des Heils, die over het werk van het Leger zou vertellen. Volgens spreker was dat 25 jaar geleden niet mogelijk. De Kerk stond toen af wijzend tegenover het werk van het Leger des Heils. Na de oorlog is dit anders geworden onder meer door het evangelisatiewerk. Kapiteine De Klark zei, dat 'n Christen leeft van de Biibel uit, de Heilige Schrift Bij het woord hoort de daad. Een geloof zonder werken is een dood geloof. Het Leger des Heils doet veel aan evangeli satie en maatschappelijk werk. Vele men sen weten echter niet wat het doel van het Leger is. Het Leger des Heils is opgericht door William Booth, die in 1829 in Notting ham, Engeland. werd geboren. Hij was de oudste zoon van een vader, die lid maat was van de Engelse Kerk. doch aan het geloof geen waarde hechtte. De moe der was wel gelovig doch moest het hoofd bieden aan een steeds groeiend gezin. Door speculeren verloor de vader zijn geld en de zoon moest van school hoewel hij goed kon leren. Tussen zijn 13e en 15e jaar kwam Wil- KATWIJK AAN ZEE Dc afdeling Katwijk van de bakkerspatroonsvereni- ging Talma hield haar jaarvergadering in hotel Riche. onder leiding van de heer L- van den Oever. Secretaris J. Boonekamp meldde in zijn jaarverslag, dat in het afgelopen jaar tal van besprekingen moesten wor den gevoerd om tot een gunstige va kantieregeling te komen. Penningmeester J. Parlevliet deelde mee. dat er een batig saldo is. Vervolgens herkoos men bij acclamatie de aftredende bestuursleden J. Boone kamp, W van Haanen Op voorstel Egmond Dzn. H in het bestuur kwam de vakantie de bezor ging normaal voort te zetten, aangezien gebleken is, dat vorig jaar enige bakkers in de vakantie bleven bezorgen. De vakanties zullen zoveel mogelijk worden gehouden in de laatste week van mei en de eerste helft van juni met veertien dagen sluiting in de periode 31 augustus10 oktober. Op deze ma nier wordt bereikt, dat steeds ééit-vierde gedeelte van het aantal bakkers met va kantie gaat en wordt vermeden, dat de niet met vakantie zijnde bakkers het te druk krijgen. liam Booth in aanraking met een broer van zijn vader, die een gelovig metho dist was. De Kerk van zün oom maakte grote indruk op hem Op zijn 15e jaar kwam hij in de consistorie te Notting ham tot de overtuiging dat hij God toe behoorde. Met deze overtuiging heeft hij ernst gemaakt. Er was in die tijd grote ellende in Engeland. Kinder- en vrou wenarbeid waren aan de orde van de dag. Er waren geen sociale wetten. Booth kwam in ODstand tegen het sociale on recht. Sociale hervormingen waren niet mogelijk door de zonde, meende hij. Het menselijk hart moest veranderen. Ge neesmiddel was de overgave aan God. De prediking werd alleen in de Kerk gehoord en door de verpaupe- risering vervreemdde de massa van de Kerk. Op 17-jarlge leeftyd ging hij met een aantal vrienden prediken op straat. Hi| was een goed en vurig spreker en trachtte de mensen naar de Kerk te krijgen. Er wachtte hem echter een teleurstelling. Iiy was een trouw bezoeker van de kerk en met zün troepje armoedzaaiers ging hij tussen de kerkgangers zitten. Dezen schoven od en in het vervolg moes ten zU op de armenbanken plaats Hij bleef echter dc Kerk trouw cn op kosten van c-en rük man werd hij op geleid tot predikant. Zijn echtgenote was een begaafd sDreekster en heeft vele mensen tot Jezus gebracht In 1865 is eigenlijk het Leger des Heils ontstaan William Booth in de openlucht een evangelisatiedienst moest leiden doordat de leidster plotseling ziek werd. Deze zending verspreidde zich over de hele ereld Na de pauze werd een filmpje over et werk van het Leger des Heils ver toond Hierna was gelegenheid tot het stellen van vragen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9