Plan Oegstgeest-Noord akkoord; bouwcontingent 1963 rond Twee vissers aangehouden Zwembad in Leimuiden zal er wel komen, maar niet voor zomer 64 Optocht met omfloerste trom en met fakkels Arbeidstekort bedreigt verbouw aardappelen KTBÜWE LETD5E COURANT DONDERDAG 23 JANUARI 19* Raad sprak over beroepsmogelijkheden OEGSTGEEST Bij de voorbespreking van het uitbreidingsplan in onderdelen „Oegstgeest-Noord 1963" had de commissie van openbare werken voorgesteld (met betrekking tot de artikelen waarin bepaald is dat bij het verlenen of weigeren van een vrijstelling en bij het stellen van nadere voorwaarden men bij de raad in beroep kan komen) B. en W. te verplichten bij kennisgeving van hun besluit op deze beroepsmogelijk heid te wijzen. Reeds eerder heeft dit punt onderwerp van discussie uit gemaakt in de raadsvergaderingen van Oegstgeest. Gisteravond kwam het zover, dat de raad een motie terzake indiende. dan in 1962. namelijk 372. Het aantal misdrijven bedroeg 115. De burgemeester maande tenslotte tot waakzaamheid ten aanzien van de plan nen tot grenswijziging. Hij sprak de ver wachting uit dat ook in 1964 de wijziging niet wordt geëffectueerd, doch maande de raad „er niet gerust op te zijn". Ds. Kappers blijft Ten aanzien van dit uitbreidingsplan i zijn B. en W. van oordeel, dat een der gelijk voorstel niet in de bebouwings voorschriften thuis hoont. Voorts menen B. en W. in het algemeen, dat de ver plichting conseauenties kan hebben die thans niet te voorzien zijn. Wat zal het gevolg zijn van een dergelijke verplich ting, wanneer door een verzuim de ver melding achterwege is gebleven Kan de betrokkene dan de gemeente voor scha devergoeding aanspreken Naar de me ning van B. en W. is dat een terrein dat de hogere wetgever aan zich getrokken heeft, zodat een lagere wetgever (de ge meente) geen bevoegdheid heeft op dit punt bepalingen uh te vaardigen. In antwoord op suggesties uit de raad. dart de besluiten van B. en W. op tevo ren gedrukte of gestencilde formulieren worden kenbaar gemaakt (waarop dan ook de mogelijkheden voor beroep zou den kunnen worden aangegeven), zei biErgemeeater H. L. du Boeuff dat de gemeente niet met formulieren kan wer ken, maar ieder besluit afzonderlijk moet opstellen. De kansen tot het vóórkomen van fouten kunnen, vooral ook in de (verre) toekomst, heel reëel zijn. aldus de burgemeester. Namens de V.V.D.- en P.v.d.A.-fractle kwam prof. mr. P. J. G. Kapteyn (P.v.d-A.) tenslotte met een motie, waar in B. en W. werden uitgenodigd in schriftelijke beschikkingen inzake de wo ningwet en de bouwverordening de be trokkene (n) op de hoogte te stellen van de mogelijkheden tot beroep. Men wilde daarmee duidelijk stellen, dat de betrok kenen op de hoogte dienen te worden gesteld inzake beroepsmogelijkheden zonder dat er privaatrechtelijke conse quenties voor de gemeente zijn bij ver zuim e.d. De motie werd aangenomen met de stemmen van de heren G. Blans- jaar en N. van Weizen (prot.-chrj, de wethouders M. van der Voet en J. F. M. Steenmetser en de heer J. G. Bergmeyer (K.VP.) tegen- In de praktijk komt het er dus op neer dat betrokkenen zichzelf terzake dienen te oriënteren. Verdacht van geweldpleging De Haagse politie heeft dinsdagmid dag. kort achter elkaar, twee Scheve- ninigse vissers aangehouden. Zij worden er van verdacht vorige week donderdag in de vroege morgenuren een jeneverfles, gevuld met bijtende vloeistof bij schip per Willem Roos in de Adriaan Coenen- straat door de ruiten te hebben gegooid. Beide mannen, de 44-jarige M. G. en de 48-jarige G. H. zijn als „posters" tot nu toe actief betrokken geweest bij de staking. Uit kringen van de sta kers wordt nu gezegd, dat de twee mannen iets hebben uit te staan met het gooien van de fles. De politie if met het verhoor begonnen. In het huis van schipper Roos ont stond schade aan het vloerkleed, het meubilair en de gordijnen. De twee vis sers zouden tot deze daad zijn gekomen omdat de heer Roos had willen uitva- Communistische EVC verbreidt stencils in Scheveningen Gisteren werden in de Scheve- ningse haven gestencilde brieven rondgedeeld, waarin de Eenheids Vak Centrale, de niet erkende communisti sche werknemersorganisatie, de eisen van de stakers redelijk en rechtvaar dig noemen. Zijkomen, zo schrijft het stencil, overeen met de eisen van de Algemene Nederlandse Bond van Zeevarenden, die aangesloten is bij de E.V.C. Er worden in het geschrift „bezwa ren tegen de visserij strijd" aangevoerd. Onder meer wordt het in het stencil onjuist geacht dat „de strijd wordt ge- localiseerd tot Scheveningen". Een ander bezwaar geldt het feit dat „stakende vissers in dienst treden bij andere werk gevers". Ook wordt er nog in het stencil ge- „Terwille van de eenheid hebben wij teen maatregelen overwogen tegen hel besluit van de visserscommissie om van de AN ZB (EVC) geen steun te accep teren". De SCH 69. is gisteren de haven van IJmuiden binnengelopen. Een deel van de bemanning weigerde op zee om te blijven varen, aldus een woordvoerder van de stakers. Vanochtend stoomde de SOH 54 uit Maar het betrof hier slechts een proef vaart waarvoor maar vier bemannings leden aan boord waren. installeerd. Aangezien de heer Thorn èn zijn moeder gisteren bovendien jarig waren, ontving hij als attentie een aza lea. De heer Thorn werd voorts benoemd tot plaatsvervangend lid van de com missie voor georganiseerd overleg; tot lid van deze commissie werd benoemd de heer P. H. M. S. van der Voort (K.V.P.). Op verzoek van de heer K. v- d. Kwaak werd de verpachting van een perceel grond aan de Rijnzichtweg on gedaan gemaakt. De braakliggende grond wordt binnenkort in het wegverbredings- plan betrokken. De raad stelde het uitbreidingsplan in onderdelen „Oegstgeest-Noord 1963" vast en ging akkoord met de naamgeving aan wegen, gelegen in het noorden van de polder Oudenhof. B. en W. hebben het besluit genomen als regel voor alle wegen die smaller zijn dan 6 meter een parkeerverbod aan één kant uit te vaardigen, dirt omdat brandweer en ziekenauto's anders niet voldoende doortocht zouden hebben. Op een vraag van prof. Kapteyn deelde de burgemeester mee dat het Oegstgeest is gelukt (in tegenstelling tot veel andere gemeenten) het woningwetwoningencon- tingent 1963 te elfder ure rond te krij- g B. en W. zullen voorts tijdelijke maat regelen overwegen in verband met het feit. dat de verbetering van de verlich ting aan het eind van de Endegeester- straatweg pas in 1965 kan worden gerea liseerd; dit in antwoord od een sugges tie van de heer J. P. Brouwer (prot.-chr.)- Nieuwjaarsrede De burgemeester hield aan het begin van de vergadering een nieuwjaarsrede, waarin hij onder meer zei dat het aantal woningzoekenden thans 373 bedraagt (in de in december uitgekomen memorie van toelichting op de begroting 1963 werd dit aantal nog gesteld op 364). De burge meester betwijfelde of het nieuwe bouw contingent hoger zal worden dan dat van 1983. Door de bouwstop is de bouw activiteit in de vrije sector zeer gering. Er werden 199 vestigingsvergunningen afgegeven; bovendien werd aan 52 ka merbewoners vergunning verleend. Voor 6 gevallen van doorstroming van goed kope naar duurdere woningen werd rond f 6000 uitgekeerd, terwijl ingevolge de ministeriële beschikking terzake voor 4 gevallen in totaal f 2085 werd uitbe taald. Er kwamen 88 woningen gereed, waarvan 24 woningwetwoningen, 24 pre miewoningen, 10 woningen van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten en de rest in de vrije sector. In december waren 274 woningen in aanbouw: 41 woningwetwoningen, 64 premiewoningen en 162 flatwoningen van het Algemeen Mynwerkersfonds, die alle voor verhuur beschikbaar komen. In de vrije sector zjjn 7 woningen in aanbouw. Voor 697 woningen zijn aanvragen om rjjksgoedkeuring ingediend. De burge meester achtte het bedroevend dat de door de uitvoering van verscheidene genplannen beschikbare bouwrijpe grond door de geringe toewijzing onvoldoende wordt benut. Het wegenplan „Oudenhof' zal eind 1964 gereedkomen; het wegenplan „Bij dorp" (vierde gedeelte) is vrijwel gereed en met het wegenplan ten westen de Rhijngeesterstraatweg is een aanvang gemaakt. Ook is de aanleg van drie voetbalvelden en een oefenveld ten den van de rioolwaterzuivering vrijwel gereed. Het zal echter wel 1965 worden voordat de velden kunnen worden ge bruikt. De bevolking nam toe van 14.211 tot 14.410 personen (vestigingen 1263. ver trek 1201. geboorte 260. sterfgevallen 128) De brandweer rukte 14 maal uit; de ge raamde brandschade bedroeg in totaal f 20 000. De organieke sterkte van de groep rijkspolitie is gesteld op 21 man, terwijl de feitelijke sterkte slechts 12 man bedraagt. Er waren-45 aanrijdingen Arjos Katwijk-Zee had bezoek uit Rotterdam KATWIJK AAN ZEE In één der lokalen van de Calvijnschool aan de Randweg kwam de A.R. jongerenorgani- „Arjos" in vergadering bijeen. Voor zitter G. J. van der Plas heette in het bijzonder de heer H. van der Drift, voor- van de Rotterdamse organisatie, welkom. Deze sprak over „het a.b.c. in de christelijke politiek". ons land is het een politieke dool hof; de Arjosgroepen zijn eigenlijk stu diekringen d:de politieke meningen anderen onder de loep willen nemen. Men kan in Nederland vier soorten groepen onderscheiden: belangengroep (Boerenpartij Koekoek), progressieve gr. (P.v.d.A.). conservatieve groep (V.V.D.) en de confessionele groep (C.H. en A.R.). De confessionele partyen hebben 80 ze- Is en de niet-confessionele 70. De heer Van der Drift besprak voorts de beginselen van de partijen en vooral 'an de A.R. Men hield ten slotte een geanimeerde discussie. Het ligt in de bedoeling voortaan elke maandag bijeen te komen. KATWIJK AAN ZEE In de ulo school aan de Bestevaerweg reikte gister morgen schoolhoofd W. F. Bentsnijder een toepasselijk toespraakje de prij- uit van de dezer dagen gehouden schoolschaatswedstrüden. KATWIJK AAN ZEE - irater 10.41 en 23.24 uur: :n 18.47 uur. Vrijdag: hoog OEGSTGEEST Ds. J. H. Kappers Oegstgeest heeft bedankt voor het beroep van de Gereformeerde Kerk van Sneek (vierde predikantsplaats). Voetballend Oegstgeest tegen Lisser Boys I OEGSTGEEST „IJs en water" c nende hoopt de voetbalvereniging Oegst geest zaterdag op eigen terrein Lisser Boys I te ontvangen. Aanvang 3 uur. De opstelling is; W. Hillebrand; F. van Leeu wen, J. van de Voort, P. van Delft; J. Hogewoning, J. Sollie: J. A. Ver hoeks, W. Mak, J. van de Wel. J. Selier Het verdere programma luidt: Leiden 2—Oegstgeest 3 3 uur; Oegstgeest Rijnsburgse Boys 1.30 uur; Katwijk d— Oegstgeest b 1.30 uur Jaarvergadering van Arti in Ter Aar TER AAR In het parochiehuis hield de r.k. muziekvereniging Arti et Reli- gioni de jaarvergadering. De opkomst der leden was niet zo goed als tot nu toe steeds het geval was. De voorzitter bracht in herinnering, dat het afgelopen jaar voor „Arti" een succesvol jaar weest wat betreft het deelnemen bondsconcours dat te Wateringen werd gehouden en waar met 308 punten in de ere-afdeling een le prijs werd behaald met promotie naar de superieure afde ling. Dit succes brengt echter met zich, dat er hard zal moeten worden gestu deerd om zich op die hoogte te kunnen handhaven. De agenda werd afgewerkt onder lei ding van de heer A. J. Wassenburg. Deze deelde mede dat om diverse redenen de uitvoering niet op de vastenavond zal worden gehouden maar na Pasen. De penningmeester, de heer N. J, Was senburg zei, dat de eindjes toch nog juist aan elkaar konden worden geknoopt dank zij de extra-subsidie die van de ge meente was ontvangen. De secretaris, de heer Joh. C. Hijdra, las een uitstekend verzorgd jaarverslag voor. De vereniging was in het afgelopen jaar 21 maal actief geweest met het bren gen van serenades, opluistering van tochten e.d. De drie aftredende bestuursleden, J. Wassenburg, J. Pieterse en B. Aart man, werden met bijna algemene stem men herkozen. Bij de bespreking over deelneming aar het as. bondsconcours bleek, dat er we: animo voor bestaat. In verband echter met de promotie en het verlies van goede krachten wilde men het definitieve be sluit nog even uitstellen. Aan de voor muziekamateurs zal door tal leden worden deelgenomen Ook de drumband zal proberen de moeilijkheden voor deelneming aan het concours te overwinnen. De leider was zich er ter dege van bewust, dat er ook hier flink zal moeten worden aangepakt. Koppelwedstrijd op liet Braassemermeer ROELOFARENDSVEEN Op de op het Braassemermeer uitgezette baan hield de ijsclub „Wilhelmina" een kop pelwedstrijd voor dames en heren. Aan de start verschenen 20 heren ms, die voor een goede belangstelling en voor een prachtige en spannende strijd wisten te zorgen. De uitslagen den: heren: 1. Peter Akerboom 30 pnt.; 2. Hans Kerkvliet 30 pnt; 3. J. Heems kerk 28 pnt.; 4. Sjaak van Rijn 28 pnt Dames: 1. Agnes Rotteveel 30 pnt; 2. Hettie van Rijn 24 pnt.; 3. Ans va: Rhoon 24 pnt; 4. Tonny Klein 22 pnt- Crescendo in Alplien viert jubileum ALPHEN, De muziekvereniging Crescendo bestaat veertig jaar. Voor 1940 telde onze gemeente drie korpsen, „Arti et Neligioni" de prot christelijke vereni ging. die de oudste papieren heeft Cres cendo. de neutrale vereniging en Lec XIII. de r.k. vereniging Deze laatste be staat njet meer en is. voorzover de leden animo hadden, in Crescendo opgegaan. Een vereniging met een eigen aanhang, die toch ook aan de gehele plaat selijke gemeenschap diensten heeft be wezen en nog bewijst. Hedenavond reci- pieert Crescendo in het gebouw var Vreugdeoord aan de Vorsselenburgstraat, Morgenavond om half acht voering in Avifauna, dan zullen ook de nieuwe instrumenten worden qvergedra- Oecuineiiisclie bijeenkomst in Alplien aan den Rijn ALPHEN Men schrijft ons: Ah waardige afsluiting van de internationale bidweek een week waarin de gehele wereld bidt voor de christelijke eenheid wordt zaterdagavond om acht uur ir •.k kerk aan de Paradijslaan eer oecumenische bijeenkomst gehouden. Tij dens deze bijeenkomst wordt in gebed en zang uitting gegeven aan verlangen naar de christelijke eenheid. Geestelijken werking. Na de bijeenkomst is er in dr Jozefzaal gelegenheid tot een nader ge sprek. Er wordt op gewezen, dat deze samenkomst voor iedereen open T uint j eskeuring in Alphen ALPHEN Leden van de Koninklij ke Nederlandse Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde, afdeling Alphen den Rijn, kwamen in de zaal van het Koningin Emmahuis in de Martha- stichting onder leiding van voorzitter G. Altona in jaarvergadering bijeen. Uit het jaarverslag van secretaris M. an Leeuwen bleek o.m.. dat het leden aantal is gestegen en thans 84 bedraagt. Penningmeester T. de Groot kon een klein batig saldo overboeken. De heren A. Altona en G. Dekker ■erden als bestuurslid herkozen, wie de eerste tevens als voorzitter. De uitslag van de tuinkeuringen. in in de zomer van 1963 ruim vijftig personen hebben deelgenomen wees aan de heer D. J. Groenhof, Rembrandt- laan in de groep „Voor- en achtertui nen" weer de eerste prijs behaalde met 80'2 punt; 2de werd mevr. A. L Jansen- Zoetemeijer, Vondelstraat 11, met 74 pt- In de groep achtertuinen ging de eer ste prijs naar de heer G. van Veen, Pr. Hendrikstraat 168, met 74 punten en de tweede prijs naar mevr. P. I. van Koo- ten-De Keizer, Wilhelminalaan 36, met 7214 punt. In de groep voortuinen werd maa prijs toegekend; deze werd behaald door de heer G. Remmers, Emmalaan 6. met "7 punten. Aan de hand van een serie kleuren dia's sprak de voorzitter vervolgens ovei planten, tuinen en tentoonstellingen er in het bijzonder over de waterlelies. Tot slot werd besloten in de tweede helft van juni voor de leden een gaansdag vast te stellen; men zal trach ten de tuinen rond het Koninklijk Paleis Soestdijk te bezichtigen. De volgende bijeenkomsten in de ste helft van 1964 worden gehouden op 19 februari, 18 maart. 15 april, 19 mei e Schaals-estafettewedstrijd te Nieuwe Wetering NIEUWE WETERING Op haar baan nabij de Ringvaart hield de ijsclub „IJs- vermaak" een estafettewedstrijd voo: paren. Hiervoor bestond een goede be langstelling want niet minder dan 26 paren verschenen aan de start. Het ijs was prima en ook de weersomstandig heden waren van dien aard, dat het dank zij een sportieve en spannende strijd ook voor vele belangstellenden een aantrekkelijk gebeuren werd. De oud clubkampioen Klaas Bouwmeester liet hierbij zien, dat h(J zijn mannetje nog kan staan; hij kwam op een zeer eervol le derde plaats. De uitslagen werden: 1 Sjaak Schoo er Ria van Hameren; 2 Th. Möllers er mevrouw v. d. Wereld: 3 Klaas Bouw- meester en Bep Kalker; 4 Nic. Luyten en Ada Roeloffs. Burgerlijke stand van Rijnsaterwoude RIJNSATERWOUDE Geboren: Bri gitte JThdvAJMde Boer en D M M Wesselman, Schoolstraat 1; Apolonia P d v P M Kuijpers en G E van Veen. Kerkweg 13; Leendert C z v A L Boo gaard en N G van Dorp. Herenweg 70; Eduard z v H M G van Bekkum en G Sneeuw, Van Wassenaerlaan 1. Ondertrouwd: H Pijper, 20 jr te Ter Aar en R de Boer, 19 jr. RIJNSATERWOUDE Gevestigd: A L du Pau. Herenweg 9 v Leimuiden; C P M de Jeu e v De Boer. Herenweg 117, v Alkemade: J B M du Pau. Van 'f Schip, Herenweg 9, v Amstelveen Vertrokken: C M J de Boer, v Heren weg 117 n Alkemade: J C M de Boer. v Herenweg 117 n Alkemade: W J J de Boer, v Herenweg 117 n Boskoop. LEIMUIDEN In de gisteravond gehouden raadsvergadering bracht burgemeester B. Kammenga de plannen tot aanleg van een zwembad aan de Raadhuislaan ter sprake, ondanks het „opzien" tegen de exploitatie kosten van dit bad. B. en W. zullen wel de meeste spoed betrachten, maar verwachten niet dat in het komende zomerseizoen al in een eigen bad zal kunnen worden gezwommen. De heer P. van Graas, sprekende namens de reeds op 1 februari 1963 ingestelde commissie, bracht B. en W. dank voor de lof in de preadviezen. maken. Ook is er geen chaos (papierafval etc.) op straat te verwachten. Doet men dat wel, dan zou men twijfelen aan de goede manieren van de jeugd. Bovendien heer Van Graas het geen juist tijdstip om deze verordening af te kon- Parkeerstrook De commissie heeft reeds in eerste stantie afgezien van een zwembad in zogenaamde „grote recreatie", wegens de hoge kosten. B. en W. komen plan waarvan de kosten bij benade ring zijn te schatten en dat bovendien aanvaardbaar is voor afmetingen van het zwembad (10 achtte spreker ruimschoots voldoende 40 kinderen, die per uur tegelijk les krijgen. De plaats aan de Raadhuislaan, westelijk van de provinciale weg, was volgens de heer Van Graas de meest lo gische (met een natuurlijke beschutting) Het instructiebad zal voorzien worden leidingwater, met chemicaliën gerei nigd. Hij zag geen bezwaren in lozing dit water in de Vriezekoopsepolder. Hij verwachtte met de pachter van de grond, de heer J. W. de Jong, geen moei lijkheden te krijgen, integendeel. Ingewikkeld De heer W. Muys kon het betoog de heer P. van Graas ln grote lijnen derschrijven, maar hy vond de zaak als die in préadviezen was voorgesteld te ingewikkeld. Als eerste punt recreatieplan zag de heer W. Muys de bouw van dit instructiebad. waarv bouwkosten ca. f 40.000 zullen zijn bovendien een Jaarlijks tekort f 2900 oplevert. Spreker was van ning dat het verzorgingspeil in de ge meente Leimuiden op een vrij laag ni veau staat; dit is een eerste stap tot ver betering. „Dit is geen eerste stap", riep burge meester Kammenga uit, „we z(jn al Ja renlang besig aan verbetering verzorgingsniveau. Zelfs het al enige jaren bestaande schoolzwemmen is „af komstig" van B. en W. en niet raad". Geen enkel raadslid had bezwaren tegen de aanleg van een Instructiebad. dat van 40 cm tot 120 cm aflopend diep zal worden met een inhoud bieke meter, maar men wenste al me teen met de bouw te beginnen, zodat deze zomer al kan worden gezwommen. De voorzitter had er geen hoge wachtingen van, dat dit jaar al gebruik kan worden gemaakt van het bad. Winkels Het voorstel van B. en W. om bepaalde winkels, van waaruit gebak en andere onmiddellijk te consumeren artikelen pa tates frites) worden verkocht, in de be bouwde kom te weren, kreeg niet de me dewerking van de raad. waarop het col lege had gerekend. De heer W. Muys waf mening, dat deze zaak door B. en W te negatief benaderd is. Hij had er eer ander karakter aan willen geven. „Als dit voorstel accepteren", aldus de heer Muys, „dan hebben alleen B. de volle competentie". De voorzitter wees erop dat het alleen de bedoeling is cessen te voorkomen. De heer P. van Graas was van mening, dat hierdoor gezonde zakelijke drang de pas geheel wordt afgesneden. Niet alleen jongelui kopen in die zaken, maar de gehele be volking zou er (zoals elders) gebruik var Zwammerdam treurt ZWAMMERDAM, Het onregelma tig verschijnend blaadje „De Damme- naar" een uitgave van het actie-comité „Behoud Zwammerdam" vraagt enkele dingen de aandacht. Vrijdag 31 januari 1964. is de laatste dag dat Zwammerdam als zelfstandige gemeente bestaat. In de Nutszaal zal half elf 's avonds een bijeenkomst u den gehouden. De complete film van gevoerde acties zal worden gedraaid, waarbij ook een gedeelte is dat nog met eerder werd vertoond. Daarna; kor te toespraak, officieel aftreden var Laatste vergadering van gemeenteraad ZWAMMERDAM. Nog eenmaal voordat Zwammerdam als zelfstandige gemeente wordft opgeheven, komt de raad in openbare vergadering bijeen. Dit zal zijn op zaterdagmiddag om vier uur. De agenda: wijziging gemeenschappe lijke regeling Instituut Ziektekosten voorziening Ambtenaren in Zuid-Hol land (I.Z.A); verzoek om ontslag van A. Dekkers als administrateur van het Gemeentelijk Woningbedrijf en secre taris-penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur; onttrekking woning Over tocht 44 aan het beheer van het ge meentelijk woningbedrijf in verband met de opheffing der gemeente Zw merdam als zelfstandige gemeente. Gezien het bijzondere karakter deze vergadering, zal ze via een geluids installatie ook op het Plein te volgen zijn. Dit „bijzondere" zal dan wel voor al liggen in het punt „mededelingen", daar dit punt altijd na de notulen reeds aan de orde komt Na afloop van de vergadering houdt de burgemeester met zijn gezin vo de ingezetenen een afscheidsreceptie het Verenigingsgebouw. Kerkplein 7. vqv j' actie-comité, openbare' discussie over de toekomst van de woongemeenschap Zwammerdam, rondgang door het dorp met fakkels en omfloerste trommen (fakkels a ƒ1.— verkrijgbaar aan de zaal), terugkeer bij de Nutszaal om 23.55 uur, tijdens het luiden van de torenklok (van 23.5024,00) zal een minuut stilte in acht worden genomen. Daarna zullen de burgemeesters van Alphen aan den Ryn Bodegraven en Reeuwijk in de Nutszaal arriveren, waar zij zullen worden toegesproken door een lid van het aftredende actie-comité. Eventuele beantwoording van deze toe spraak door de burgemeester(s). „Een ieder wordt verzocht op 1 fe bruari halfstok te vlaggen", aldus ,.De Dammenaar". Auto-ongeluk te Zwammerdam ZWAMMERDM Op de Zuidzijde gebeurde een auto-ongeluk, waarbij één persoon zwaar werd gewond. Een vracht autochauffeur van de firma V. alhier, wilde achteruit een boerenerf oprijden zijn wagen met bieten te lossen. Nadat hij enkele auto's voorrang had verleend, reed hij achteruit. Plotseling doemde uit de dichte mist een personen- :o op, bestuurd door de 20-jarige v. d. B. uit Nieuwerbrug. Deze slipte de auto schoot half onder de vracht auto. A. v. d. B. werd in zwaargewonde toestand naar een ziekenhuis vervoerd. Zyn auto werd totaal vernield. Bazaar Zwammerdam ZWAMMERDAM Vrijdag en zater- ig wordt in de Nutszaal een bazaar gehouden. De opbrengst is voor de res tauratie van de Remonstrantse kerk De bazaar wordt morgenavond om 7 u. geopend. Zaterdagmiddag wordt de ba zaar om 3 uur geopend. Er zijn vele at tracties: rad van avontuur, schiettent, pljpenschieten, enz. enz. Voor de kinde ren is er een grabbelton. De remon strantse damesgroep verkoopt waarde volle artikelen. Voetbalprogramma ZWAMMERDAM Zaterdag heeft Z.V.V. 3 het in eigen hand de leiding in 2B te nemen. Daarvoor is het nodig dat 'nisA van Be Fair 4, maar dat gelo- sve wel na 20—0. 10—0 en 6—0 over winningen. Z.V-V. 1 krijgt daarentegen een minder prettige wedstrijd, uit tegen Groot-Am- mers. Bij voorbaat betekent dit voor Z.V.V. een fikse nederlaag. Ook Z.V.V. 2 zien we niet direct van leider Sportlust 2 winnen. Een eventuele overwinning betekent dat Z.V.V. 2 vlak bij de top komt. Voor Z.V.V. 4 verwachten we de eer ste nederlaag. Reeds om kwart voor één moet het bij Rijnstreek beginnen en dat kon wel eens een zware handicap zijn. j De heer P. W. de Graaf wenste het voorstel van B. en W. zodanig te wijzi gen dat een dergelijk verkooppunt op enkele meters van het trottoir gevestigd is met een ruimte ervoor die als par keergelegenheid (ter grootte van 50 kante meter) kan dienen. Ook wa heer De Graaf het niet eens met de duiding „bebouwde kom". Hij wenste die te wijzigen ln „Dorpsstraat". De heer Muys vestigde er de aandacht op, dat het echt niet alleen de bromfiet- zijn die de Dorpsstraat onveilig ma ken, hij richtte meer het oog op de daar doorlopende geparkeerde auto's. De heer L. Treur achtte het evei het juiste tijdstip voor een dergelijke verordening, omdat er zich nu iemand wenst te vestigen. Een snackbar was vol gens spreker niet meer uit de heden daagse samenleving weg te denken. De voorzitter achtte het ongebruikelijk pas m verordening af te kondigen als er ch een speciaal geval voordoet. Tenslotte kwam men tot stemming. Men besloot (met 4—3) het voorstel van B. ën W. te wijzigen als volgt: wering van bepaalde winkels in de Dorpsstraat en het bestaan van beroepsmogelijkheid bij de raad. De heren W. Muys, L. Treur en P. van Graas stemden tegen, wensten algehele verwerping van voorstel. Iedereen in de gemeente Leimuiden kan nu de beschikking krijgen ovei tweede vuilnisemmer. Het tarief reini gingsrecht werd verhoogd met f 5 en ge bracht op f 12.50 per jaar, gezien de toe nemende kosten van de vuilnis-ophaal dienst. Als men de beschikking wil heb ben over een derde vuilnisemmer dar moet men daarvoor f 5 extra neertellen. De vergoeding per leerling voor bijzonder lager onderwijs bedroeg vorig jaar f 59. B. en W. wilden dit nu vast stellen op f 65. De raad was het er mee eens en verzocht om aanhouding tot de volgende zitting. De heer Van Graas merkte op dat geen rekening wordt ge houden met de bestaande achterstand. De rekening-courant overeenkomst met de Bank van Nederlandse Gemeenten in zake een maximum lening van f 100.000 werd weer verlengd door de raad. Beslo ten werd een lening groot f 200.000 per 1 febr. 1964 aan te gaan. De heer Muys verzocht B. en W een onderzoek in te stellen nafcr de bouw van :en klein aantal bejaardenwoningen o( .Bogaardswoningen" ,doch de voorzitter deelde mee, dat de technische dienst on mogelijk een kostprijsbegroting kan ma ken die aannemelijk is. Wethouder J. den Haan vroeg zich af aarom een bepaald plan reeds aan de pers wordt meegedeeld, voordat de zaak definitief is. De heer W. Muys ant woordde dat dit juist een goed democra tisch standpunt is en bevorderlik voor een goede samenwerking. Tafeltennis Leimuiden LEIMUIDEN De tafeltennisvereni ging Play Fair heren senioren 1 speelde thuis tegen Sportief 4 uit Den Haag. De heren wonnen de strijd, evenals de vo rige. met 82. M. de Rijk en H. Heuzen wonnen ieder drie partijen en het dubbel A. Beuk (invaller voor de heer Van Du ren) zorgde voor het laatste puntje. Heren senioren 2 speelde thuis tegen TCS 1 uit Sassenheim. en wist de ont moeting om te zetten in een 91 over winning. B. v. d. Voort en J. de Koning brachten ieder drie partijen en 't dubbel op hun naam. J. Broekhuizen moest een maal de eer aan de tegenstander laten. Senioren meisjes 2 speelde uit tegen Slagvaardig 1 en verloor met 100. De pechvogels waren C. van Ispen, A Broers en R. Heuzen. De volgende wedstrijden worden 25 januari gespeeld; junioren meisjes 1 thuis tegen Pit 54 3 uit Zoeterwoude; junioren jongens 1 thuis tegen TOV 3 uit Noord- wijk: junioren Jongens 2 thuis tegen TLUI uit Leiden. Schaatsen in Leimuiden LEIMUIDEN Ondanks de ingevallen dooi hield de ijsclub „Excelsior' -Bilder- dam het clubkampioenschap. Na een spannende strijd kwam de heer H. Blom in het bezit van de beker, terwijl de tweede plaats werd bezet door A. van Klaveren. De derde en vierde plaats wer den respectievelijk ingenomen door de heren G. de Vries en N. Roos. Uit de verliezersronde wisten zich te plaatsen: A. v. d. Burg, F, van Klaveren en A. Fokker. Indien het ijs dit toelaat, houdt „Excelsior" zaterdag weer wedstrijden. Voorzitter van produktschap Boeren stappen over op graan (Van onze soc.-econ. redactie) TN de aardappelteelt begint het ar- beidsprobleem zeer nijpend te worden, omdat de snel toenemende mechanisatie de afvloeiing van ar beidskrachten niet meer geheel kan opvangen, zoals enkele jaren terug nog wel het geval was. Deze ontwik keling constateerde de voorzitter van het Produktschap voor Aardap pelen, dr. C. H. J. van Beukering, in z(jn gisteren te Den Haag uitgespro ken nieuwjaarsreden. In de akkerbouw is de teelt van aardappelen het meest arbeidsinten- tief: rond een-derde van de produktie- kosten (inclusief sorteerkosten) be staat uit arbeidskosten. De heer Van Beukering meende dan ook dat de boe- steeds meer de voorkeur zullen geven aan de verbouw van arbeids- extensieve gewassen, zoals granen er. dat daardoor de aardappelproduktie door een verdere areaalinkrimping wordt bedreiga. Grotere produktie- eenheden Dit gevaar kan volgens de voorzittei van het produktschap worden bestreden door verbetering van de produktiev aarden in het algemeen. Gestreefd zal moeten worden naar structurele verbe teringen, zoals grotere gemiddelde pro- duktie-eenheden en meer specialisatie, :en betere en verder doorgevoerde mechanisatie mogelijk maken. De opslag, de stortering en de handel zullen meer geconcentreerd moeten worden om een Uien naar Ierland De Ierse autoriteiten hebben bekend gemaakt dat van 1 februari tot 15 mei invoervergunningen zullen worden af gegeven voor uien Dit betekent dat met ingang van deze datum de uitvoer van Nederlandse uien naar dit land weer mogelijk zal worden. er dan ook uitvoer naar dit land zal plaats vinden moet overigens nog worden afgewacht want de c< tic op de Europese uienmarkt :n de prijzen zijn te laag. Hazerswoudse Schaakclub HAZERSWOUDE Voor de onder linge competitie werden op de speel avond van de Hazerswoudse Schaakclub de volgende partijen gespeeld: Jac. HarkesJ. P. Cok 10; J. v. d. HavenM. J. Ravensberg XX; P. den Hertog—J. A. Vos H; N. v. d. Bosch J. v. d. Neut 10; H. MerbisB. C. Poot 0—1; Joh. de Groot—P. C. Helmus 0—1; B. Vreugdenhil—J. de Bruin X—X HAZERSWOUDE Zaterdagavond houden de Christelijke Bedrijfsgroepen centrale en de Protestants-Christelijke Beroepsgoederenvervoersvereniging een gecombineerde jaarvergadering, in hef Herv. verenigingsgebouw Spreker is de heer V. d. Wind uit Rüswijk, hoofdbestuurder C. B. C. Buitenland loopt in Dr. van Beukering meende, dat zich ta.v. de consumptie-aardappelen, zowel wat de produktie als de afzet betreft, grote veranderingen voltrekken. Hij wees in dit verband ook op de activiteiten, die in andere landen worden ontplooid om de produktie- en af zet voorwaar den te be-! gunstigen, o.m. door krachtige steun vaq» de overheid. Hierdoor wordt, aldus de- voorzitter, de voorsprong die ons land, op het gebied van produktie. bewerking,- nandel, kwaliteit en prijs bezat door het ouitenland ingelopen, hetgeen onze con-! currentiemogelijkheid naar evenredig- neid vermindert Wat de resultaten over het afgelopen jaar betreft verklaarde de heer Van Beukering dat niettegenstaande de zeer lage prijzen aan het eind van het seizoen de gemiddelde financiële uitkomsten voor de telers, zowel op zand- als op kleigrond, beter waren dan in de vier voorafgaande Jaarvergadering van NCAB Koudekerk KOUDEKERK De afdeling van de Ned. Chr. Agrarische Bond had gis teravond haar zesentwintigste jaarver gadering in het Verenigingsgebouw. Tijdens deze bijeenkomst hield hoofd bestuurder Van Zuilen een toespraak.; waarin hij melding maakte van heti. vijftigjarig bestaan, dat de bond in april hoopt te herdenken. De heer Van Zuilen weet de teruggang- in ledenaantal aan de overgang naar an- dere bedrijfstakken. De E.E.G. bepre kend, uitte hij de wens, dat hieruit ook veel goeds zal voortkomen voor de agra- rische bedrijven. De huidige moeilijkheden werpen vol-~ gens hem veel vragen op. Wel is er tien procent loonsverhoging tot stand geko-*. men, maar de vraag is, of de huismoeder^ er iets van overhouden, aldus de hee^ Van Zuilen. Hij stelde daarom de vraag.-* of men niet op de terugweg is voor wat oetreft de welvaart. De filmdienst van de bond omlijstte deze avond op geanimeerde wijze met diverse films. Vogelexpo&itie Koudekerk KOUDEKERK De vogelvereniging Vogelvreugd zal in het komende najaar weer een nationale vogeltentoonstelling houden In verband hiermede is reeds een tentoonstellingscommissie gevormd, bestaande uit de heren C- den Hertog, voorzitter. Joh. van den Velden, le se cretaris. C. J. Groen, le penningmeester. P. G. Kraan, 2e secretaris, A. van Dig- gele, 2e penningmeester. P. J. de Groot en P. van Arkel, commissarissen. Ook voor de overige leden van de vereni ging brengt deze tentoonstelling het no dige werk met zich, daar het in de be doeling ligt een 100-tal vitrine's met verlichting te maken. KOUDEKERK Morgen om half acht zal in het verenigingsgebouw een ge combineerde propagand a-avond worden gehouden door de afdelingen Koudekerk aan den Rijn-Hazerswoude van de Chris telijke Boeren- en Tuindersbond en de Christelijke Plattelandsjongeren-organi satie. De heer E. Bacrcnds uit Berkel hoopt te spreken over: „De bloemen der liefde Na de pauze wordt op gevoerd het toneelstuk „Het leven gaat KOUDEKERK Ondertrouwd: H Schellingerhout. 26 jr en F Schel- hngerhoudt, 19 jaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 9