Plan zwembad voor een particulier in KATWIJK Raad van Katwijk moet beslissen over bouw van school in Hoornes Prijzen op Rijnsburgs Flora weer wat hoger Vindt Rijnsburgs raad huishoudschool nodig? RIJN- EN VEENSTREEK NIEUWF LETPSE COURANT 4 DINSDAG 21 JANUARI 1961 KATWIJK Van een vijftiental bewoners van de Piet Heinlaan is bij|din£en- B- het gemeentebestuur het verzoek binnengekomen de door hen als huurdei ten^-n!. bewoonde panden te mogen kopen. B. en W. adviseren de raad dit verzoek af te wijzen. Voorts wordt de raad goedkeuring gevraagd om het weggetje van de Boulevard naar het café-restaurant „De Zwaan", Strandweg te W. dat In behandeling komt voorts een over eenkomst met de inspecteur der domei nen inzake de huur van het kampeerter rein in de zuidduinen. Voorgesteld word; een pacht aan te gaan tot 31 december 1967. Onder meer wordt bepaald dat dc bezetting van het kampeerterrein ten hoogste 1250 personen mag bedragen Een krediet van f 24.300 wordt ge vraagd voor straat- en rioolaanleg rond de Gereformeerde kerk aan de Jan Evertsenlaan De riolering zal, in af wachting op de totstandkoming van een zwembad, voorlopig worden aangeslo ten op de riolering in de Jan Evertsen- Gevraagd wordt voorlopige vaststel ling van de rekeningen 1962 van de be drijven voor gas. water en elektriciteit de dienst openbare werken en het grond bedrijf. Deze zijn als volgt: gasbedrijf: gewone dienst, inkomsten f 1.270.442, uit gaven f 1.221.450, batig saldo f 48992 kapitaaldienst eindcijfer f 366-138; wa terbedrijf: gewone dienst, inkomsten f 321.735. uitgaven f 277.012. batig saldo f44.723. kapitaaldienst eindcijfer f 165.302: elektriciteitsbedrijf: gewone dienst, in komsten f 1.596.975. uitgaven f 1.516 640: batig saldo f 80.335; kapitaaldienst eind cijfer f 949.467; dienst openbare werken: eindcijfer gewone dienst en kapitaaldienst respectievelijk f 3.408.588 en f 125 811: grondbedrijf: eindcijfer gewone dienst en kapitaaldienst respectievelijk f 73.962 en t 2.100.912 Doordat aan de Valkenburgseweg een nieuw bedrijfspand van Engberts Me taalgieterij wordt gevestigd, is het nood zakelijk dat daar een nieuw hoogspan ningsgebouw wordt Ingericht. De kosten bedragen f 20-000. waarvan f 16.750 ten Christenvrouwen Katwijk over gelijk enissen KATWIJK RIJN De plaatselijke af deling van de Ned. Christen Vrouwen bond hield in de zaal Rijnstraat een ver gadering. De presidente mevrouw N. Kraayenoord-Hoek. begroette In haar openingswoord ds. A. Baas. Hervormd predikant ter plaatse, die sprak over „De gelijkenissen van Eugène Burnand". Eugène Burnand is een Zwitserse kun stenaar. in 1850 geboren. Hij stelde in 1911 zijn kunst in dienst van het christe lijk geloof. De gelijkenissen werden door hem getekend, waarmee de kunstenaar de bedoeling had afgedwaalden weer in conact te brengen met het evangelie. Het typerende in deze tekenningen is. dat daarmee de gelijkenissen niet in het oud-Joodse milieu werden geplaatst, doch in de eigen tijd. Christus, wil de teke naar zeggen, is niet alleen voor de Jo den. maar voor allen gestorven. In de tweede helft van de vergadering vertelde ds. Baas over het Nederlands Bijbelgenootschap, dat dit jaar 150 jaar bestaat. Scholieren schaatsten in Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE De leerlingeD van de Duinoord-ulo hielden gistermor gen op de ijsbaan te Katwijk aan Zee schaatswedstrijden, die waren georgani seerd door de heren B. de Bruyn en A. J. Huysker. Voor de start zorgde de heer P. Kuyt en controleurs waren de heren Tj. de Boer en L. van Wijnen. Na de geanimeerde wedkampen reikte het sohoolhoofd, de heer J. Plugkist, de prijzen uit, nadat hij zijn dank had uit gesproken jegens de organisatoren en de heer De Groot, de beheerder van dc ijsbaan. Van de lagere en de middenklassen wonnen een prijs: jongens: 1. Maarten Lugthart. 2. Kees Weehuizen. 3. Zeger: van Duyn en Dirk Ouwehand: meisjes: 1. Marian Haasnoot. 2. Greet van Duyn. 3. Ria Gutter en Marleen Kuyt. Van de hogere klassen wonnen: jongens: Anne Timmermans. 2. Jan Groeneveld. 3. John Botteliers: meisjes: 1. Janny van Nieuw koop. 2. Ria Moggré. 3. Marry van der Plas. Stand der bevolking KATWIJK Gevestigd: E. Maaskant' e.v. Van Blitterswijk. van Nieuw-Lek- kerland naar Rijnmond 192: C F J Lui ten van Den Haag naar Kamperfoelie- straat 2: C G. Glasbergen w.v. Burke van U.S.A. naar Boulevard 94: R. W Valk van Dordrecht naar Drieplassenweg 17; G A. Minderhoud van Dordrecht naar Duinoordweg 2; I E. van Nouhuys e.v. Anemact van Den Haag naar Boule vard 14: N. H van Reenen van Den Haag naar Hoorneslaan 583; M. W. J Luiting van Oldebroek naar Drieplassenweg 17: W. Poot van Vlaardingen naar Wasse- naarseweg 50; R. B van Rossum e.v. Van Klaveren van Monster naar Boslaan 147; A. G M. Zinke e.v van Haeften van En schede naar Tulpstraat 4. ▼trtrokken: A W. Haasnoot, Koningin Julianalaan 30, naar Leerdam. Koningin Emmalaan 30; L. Schut. Berkenlaan 16. naar Amsterdam. Apollolaan 671; H. L Koopman. Seinpoststraat 1. naar Den Haag. Statenlaan 134: G. J Roest, Boule vard 26. naar Frankrijk: M. T. de Lange e.v. B Wagemans. Duinoordweg 2. naa. Den Haag, Voorthuizenstraat 168: T. M van Eijk, Rijnmond 156. naar Rotterdam. Charl. Lagesijk 156: J. Horst, Prins Bern- hardlaan 254, naar Enschede, Corn. Hout manstraat 17; G. C. van Blitterswijk. Rijnmond 192. naar Waddinxveen, Jacob Catslaan 44: C. W J. Leenhout, Konin ginneweg 12, naar Amstelveen. M. Lu therweg 1-9: A P. J. Buys. Boulevard 19. naar Woudenberg, Stationsweg 40: A. M Hoppers, Prins Hendriklaan 15. naar Le;- den, Beethovenlaan 79. KATWIJK AAN ZEE Woensdag hoog water 8.30 en 21.01 uur; laag water 4 01 en 16.34 uur. laste van de gemeente komt. Een krediet an f 20-000 wordt aangevraagd. Een krediet van f 18.900 wordt ge raagd voor de aanleg van straatver lichting langs de verbindingsweg tussen de Koningin Julianalaan en de in aan- zijnde brug over het Uitwaterings kanaal. De verbindingsweg zal een be staande openbare weg. de Cleyn Duin- kruisen en deze in twee doodlopen de stukken uiteen doen vallen. B. en W stellen daarom voor deze bestaande weg an het openbaar verkeer te onttrekken Het marktgeld bedraagt nu f 1.75 per dag per kraam of standplaats; de kosten verlichting werden op andere ma- betaald. Voorgesteld wordt voortaan de kosten van verlichting te begrijpen in het marktgeld. waarom tevens wordi voorgesteld het marktgeld te brengen op f 3 per kraam of standplaats per dag. Per 1 januari 1964 is de rijkssubsidie op de schoolmelk ten bedrage van zes per liter komen te vervallen. Daar- stellen B. en W. nu voor de ge meentelijke subsidie te verhogen met es cent per liter, wat neerkomt op een erhoging van f 4800. Houten lokalen? Nu de eerste woningen in het uitbrei dingsplan Hoornespolder in gebruik zijn genomen en een gestadige groei van he; aantal Inwoners van deze nieuwe wijk naaste toekomst mag worden te- gemoetgezien, dient op korte termijn schoolruimte te worden gezorgd. Op de urgentielijst scholenbouw 1962 is d< bouw van zeven lokalen voor gewoor lager onderwijs in de Hoornespolder op genomen. De bouw van een permanente school is een vrij langdurige aangelegen heid en het verdient daarom aanbeveling de toegewezen lokalen van hout te doen bouwen. Verder moet enige spreiding worden toegepast, waarom B. en W. den- aan een vier- en een drielokalig schoolgebouw. De kosten worden begroot op respectievelijk f 216.800 en f 165.700 een desbetreffende vraag delen B. P. mede. dat de verbreding van de brug over de Zandsloot in de Wasse- ieweg een bedrag zal vergen van f 40.000, waaronder begrepen de kosten verlegging van gas- en waterlci- deze aard aan de raad moe- oorleggen. Dit standpunt is mede beïnvloed door dc omstandigheid, dat na de bouw van een nieuwe Gerefor meerde school te Katwjjk aan den Ryn huidige school zal kunnen worden afgebroken. Hierdoor ontstaan moge lijkheden voor een gewijzigde route van de bus. waardoor de verkeerssituatie op de bedoelde brug voldoende zal zijn ve beterd. Nieuwe Katwijkse kotter: KW 214 KATWIJK Gisteren is een nieuwe Katwijkse kotter voor het eerst r ree gegaan, de Klaas Dubbelaar 214. Het vaartuig werd gebouwd Zaandam door de scheepswerf Vooruit De afbouw had plaats in Katwijk bij de NV machinefabriek cn constructiebe drijf Zwitser. De voortstuwing geschiedt door een Deutzmotor van 450 pk Afmetingen: lengte 28 20 m. breedte 6.20 meter, holte .40 m. Voorzien van de gangbare lerne navigatiemiddelen is het schip 'erder ook modern ingericht: centrale •erwarming en douches. Eigenares de firma Dubbelaar en Co. te Katwijk Zee. Warme kerk in De Kaag DE KAAG Zondag werd in de Her vormde kerk de oliestookverwarming in gebruik genomen. Ook de andere gebou wen zullen hierop worden aangesloten Dit kwam tot stand mede door het actiecomité „Een warm hart voor een warme kerk" en andere instanties. De kerkvoogdij dankt ieder voor zijn mede werking. De installatie werd geleverd door de firma A. E. van der Voet en Zoon te Leiden. SASSENHEIM: De Speeltuinvereniging Bijdorp houdt morgenavond haar jaar vergadering in het Café-Restaurant Post- ma. Aanvang 8 uur. De voorzitter, de heer Dofferhof en de heer Th. v. Merwe zijn aftredend en herkiesbaar als be stuurslid. Verder wordt voorgesteld hel bestuur ut te breiden tot 9 leden. Na de -sluiting is er een gratis verloting. Ook belangstellenden zijn welkom. SASSENHEIM Geboren: Leonardus Cornelis, z v M P v d Geest en S M Werkhoven, Menneweg 40, Jacoba Theo dora, d v G J Rietkerk en N P M Kroon. Angelenhorst 5; Catharina Johanna Ma ria, d v N G A v Nobelen en G M S van der Lans, Frankenhorst 7; Josephus Cor- nelis, z v A F B Henkus en J M F Berg, Hoofdstraat 68: Marcellus Jacobus Jozef, z v N Kok en Th A C M Vogelaar. Kerk- laan 67; Wijbrandus Eelco, z v J Dijk stra en G Gerritsma, Hoofdstraat 294. ONDERTROUWD: Christianus Johan nes Luiken, 24 j en Maria Antonia Up- hoff 20 j OVERLEDEN L C Tol, 79 j, Dr. De Visserlaan 12; G Plaat, w v Westerbeek. 66 j. Parklaan 69: J. Los, 73 j, Geel- hoornstraat 4. RIJNSBURG De aanvoer op veiling Flora zijn wat groter en de prij zen wat hoger dan vorige week, zodat de bloemenkwekers wat minder zorgelijk kijken. Toch is het nog geen vetpot, want de kostenfactor is aan zienlijk gestegen. Zaterdagmorgen stond er een ongewoon grote veiling bloemen, maar desondanks kon het prijspeil nog wat opgetrokken worden. Het opnemingsvermogen van de bloemenmarkt is kennelijk nog niet aan zijn maximum. Omdat vorig jaar januari de aanvoer én de prijzen mager waren, zal de januari-omzet een flinke sprong omhoog maken. De eerste 14 dagen van dit jaar ging al voor een kwart miljoen gulden meer onder de veilingklok door. Lange tulpen gaan van de hand voor 130180 et. De kosten worden althans ruimschoots verdiend. Brilliant Star RIJNSBURG De gemeenteraad vergadert morgenavond ter afhande ling van 19 agendapunten. Een van de belangrijkste achten wij de nodig- verklaring van de oprichting en instandhouding van een nijverheidsschool voor meisjes. In november 1963 is opgericht de chr. vereniging voor nij verheidsonderwijs voor meisjes. Bij een onlangs gehouden enquête onder 303 daartoe in aanmerking komende gezinnen is gebleken dat 251 meisjes uit de geënquêteerde gezinnen een Rijnsburgse huishoudsohool zouden gaan bezoeken. Bovendien is vastgesteld dat al 125 Rijnsburgse kinderen de huishoudschool in Katwijk bezoeken. Daarbij is nog geen rekening gehou den met kinderen uit het randgebied Gelet op de stijging van het ziekenta) de te verwachten tweede na oorlogse geboortegolf verwacht het schoolbestuur dat de school drie eerste klassen, drie klassen en twee vervolg- klassen zal gaan tellen. Daardoor zal een schoolgebouw van acht klassen no dig zijn. Mede omdat overeenkomstige scholen in de omgeving overvol zijn, zijn B. en W. van mening dat een huis houdschool noodzakelijk is. Voorgesteld wordt tot nodigverklaring te besluiten. Het dagelijks bestuur van de nieuwe schoolverenging is: mevr. Koomans (pre sidente) G. P. van der Schrier (secre taris) W. de Leeuw (penningmeester Zodra toezegging van rijkssubsidie is ontvangen (men hoopt in 1964) kan wor den gestart met de primaire opleiding. De kosten zullen voor rekening van het rijk komen Woningverbetering Voor de bewoners van 35 woningwet woningen in de Hopstraat en Burcht straat is er goed nieuws De woningen Hopstraat 6 tm. 44 en Burchtstraat 1 t m. 15 zullen aanzienlijk worden ver beterd. Een verder ingediend plan werd door het ministerie als te kostbaar af gewezen doch nu is in overleg met de provinciale directie van het departement van volkshuisvesting een gewijzigd plan opgesteld, dat negen verbeteringen om vat: vergroting van keuken, plaatsing van een nieuw aanrecht en een geyser: aanleg van een douchecel; wijziging raamindeling; nieuwe voordeuren; bui tenschilderwerk; aansluiting van w.c.'s op gemeenteriool en vernieuwing water-, gas- en elektriciteitsleidingen; nieuwe stenen schuren; nieuwe erfscheidingen: nieuwe dakbedekking, goten, afvoere scnoorstenen; opnieuw voegen van buitengevels. Met de uitvoering van dit werk is bedrag gemoeid van f 232.932,82. Een ge deelte wordt uit de gemeentekas betaald, maar ook zulleu de bewoners een deel moeten betalen in de vorm van een huur verhoging van f 2.75 per week. Onlangs is het sportveldencomplex aar de Noordwijkerweg uitgebreid met eer voetbalveld en een korfbalveld. In ver band daarmee stellen B. en W. voor d< entreeprijzen voor de voetbalwedstrijden te verhogen met f 0,25 (globaal) De prij zen zijn sinds 1957 vrijwel ongewijzigd De korfbalvereniging „Madjoe" moet als huur voor het korfbalveld f 500 per jaar gaan betalen. Gelet op de moeilijke ste jaren zal de huur de eerstkomende twee jaar resp. f 300 en f 400 bedragen De ijsclub moet voor gebruik van de trainingshoek gedurende 30 avonden per jaar f 250 neertellen. Incidentele verhuur voor bedrijfsvoetbal e.d. gaat f 25 (Lp.v. de thans gebruikelijke f 15) kosten. Met een van de grondeigenaren, be trokken bij het onteigeningsplan „West", de heer J. Schoneveld. konden B. en W. overeenstemming bereiken over aankoop ïen stuk grond van 700 m2. De prijs bedraagt f 20 per m2. Verkoop woningen De heer W. L. van der Gugten wil de woningen Oude Vlietweg 1 en 2 kopen f 7.500. De woningen zullen wor den afgebroken en de vrijkomende grond 132 m2) wordt benut voor uitbreiding 'an de nabijgelegen bedrijfsruimte van -de heer Van der Gugten. De koper is verplicht binnen drie maanden na over dracht over te gaan tot sloop van de beide (krot) woningen. Voorts staan op dc agenda: benoeming ambtenaar burgerlijke stand, uitkering ineens aan gemeentepersoneel over 1963, wijziging intercommunale IZA-regellnj Zuid-Holland; wijziging „spaarverorde- ning 1959"; verlenen recht van opstal aan N. Bleichrodt op een perceel grond aan de Anjelierenstraat; vaststelling voor schotten 1964 op vergoedingen bijzonder kleuteronderwijs, aanschaf tractor met voorlader, verlenging termijn van ontrui ming woning Hecrenweg 29, garanticblj- drage Stichting Rijnlands BorgstcIIings- Als eerste punt komt het jaaroverzicht van burgemeester Koomans aan de orde. brengt 50—75 ct per bos op. Weinig voorkomende soorten zün Demeter en Tommy (200230 ct. per bosi, Apel doorn en London (340450 ct. per bos). Narcissen zijn schaars en knap aan de prijs: 85110 ct. per bos. Met hyacinten gaat het beter dan vorig jaar. Eerste kwaliteit wordt afgedrukt voor 22—33 ct. per stuk en het overige goed voor 1625 ct per stuk. Blauwe druifjes kos ten 45—65 ct. per bosje en katjes 5565 ct. per bos. In deze tijd is de aanvoer van anjers mondjesmaat, maar er zijn goede prijzen: le soort: 25—37 ct; geplakte 1826 ct; 2e soort: 1017 ct; corsageanjers 611 ct per stuk. Fresia is dc laatste jaren een lonende teelt geweest, rraar op dit ogenblik is het geen vetpot. Vooral de gele variëteiten (veel Golden Yellowi zijn met 6085 ct, per bosje matig be taald. Een witte variëteit (white Swan) geeft een lonende opbrengst: 100135 ct. per bos. Superfrijaia kost 150—220 ct per De rozenprijs is met 4090 ct. per stuk aan de gepeperde kant, evenals irissen, die tussen de 37 en 51 ct. per stuk opbrengen. Amaryllis doet van 35— 50 ct. per kelk en Eucharis wordt afge drukt voor 90120 ct. per tak. De dagomzet'ei. variëren van f 45000— 74000. De export naar Zwitserland is niet onbevredigend, maar de afname van Duits zijde is gering. Als het op deze manier doorgaat zal het contingent bol- bloemen niet volledig worden benut. (Advertentie) UITSLAG VERLOTING „DE KANARIEVOGEL" De prijzen vielen op de nummers: 0257 3469 0633 2367 0918 3398 2663 3608 2183 2508 0235 3025 0266 1277 2845 2526 0516 0620 3886 2149 3792 3566 0873 1209 3693 0231 2573 1383 2648 0200 2745 0563 1266 2578 Prijzen afhalen bü KI. van DUYN Paul Krugerstraat 31 Katwijk aan Zee 's avonds tussen 78 uur. Christenvrouwen in Alphen bijeen ALPHEN De afdeling Noord van d. Ned. Christen-Vrouwenbond vergaderde gisteravond in de Salvatorizaal. Er was veel belangstelling. De presidente, mej J. C. de Vries hield een meditatie over de doop van Jezus door Johannes en het feit. dat de laatste zich geheel weg cijferde; Hij moet groeien, ik minder worden. Dat is ons voorbeeld voor een apostolisch missionair leven, aldus mej De Vries. Vervolgens riep de presidente de re glementair aftredende mevrouw Rijswijk en mevrouw Kortleve op het podium. Eerstgenoemde was zeven jaar (eerst van de gehele afdeling, en na de split sing van de afdeling Noord) hoofdleid ster voor de propaganda. Zij boekte zeer goede resultaten. Ze kreeg een waarde bon aangeboden. Mevrouw Rijswijk zei. dat de eer haar wel wat te veel was, want ze had niets kunnen bereiken, zonder actieve helpsters. Mevrouw Kort leve was enkele jaren secretaresse en haar bedanken wegens huiselijke om standigheden werd zeer betreurd. Ook mevrouw Kortleve kreeg een waardebon Mevrouw v- d. Griend, afgetreden als hoofd van de zgn. Leliecommissie, kreeg voor haar arbeid een bondslepeRje. Als nieuwe hoofdleidster van de propaganda- commissie werd voorgesteld mevrouw S, E. J. de Groot-Polanen; voor het bestuur mevrouw Wijnbeek-Krabbendam (die voorlopig als tweede secretaresse zal optreden) en als leidster van de Lelie commissie mevrouw A. v. d. Hout-Stoop. Als spreker was deze avond aanwezig de vlootpredikant ds. J. v. d. Blink. In september jl. sprak hij reeds voo N.C.V B.-afdeling Zuid en enkele weken geleden op de feestavond van de Chr Plattelandsorganisaties in het Nutsge- bouw- Zijn gisteravond gehouden rede over het onderwerp: „Ik en God of God en ik" bood een mengeling van de re feraten, gehouden op de eerder genoem de bijeenkomsten. Ook nu werd mei grote aandacht geluisterd naar wat ds. v. d. Blink naar voren bracht over de verhouding van de mens tot de Schep per. Niet de mens klimt op tot Hem, maar in Jezus Christus buigt God Zich neer tot Zijn schepsel. Wie daarvan weet, kent hèt Leven. Van de gelegenheid tot het stellen i vragen werd geen gebruik gemaakt na enkele zakelijke mededelingen door de presidente, sloot ds. v. d. Blink de vergadering. Postzegelverzamelaars te Alphen gaan een expositie houden ALPHEN Tjjdens de gisteravond In hotel Toor gehouden jaarvergadering van de Nederlandse Vereniging van Postzegelverzamelaars, afdeling Alphen aan den Rjjn, is besloten ter gelegenheid van het 20-jarlg bestaan van de afdeling in januari 1966 o.m. een grote Postzegel tentoonstelling te houden. Het bestuur zal voor de eerstvolgende ledenvergade ring met voorstellen komen, terwijl dan ook een voorbereidingscommissie in het leven wordt geroepen. Uit het jaarverslag van secretaris J. C. Meijer bleek voorts, dat de vereniging kerngezond is. Het ledenaantal steeg meit vijf tot 77, met een jeugdafdeling van 33 leden. Voorts heeft de afdeling nog een aantal donaiteurs. Ook finan cieel zijn er geen moeilijkheden. Pen ningmeester L de Leeuw kon tenminste een jaarsaldo van f 37.40 overboeken. Gesproken werd over een betere beleg ging van de geldmiddelen, waarover de afdeling beschikt, bijvoorbeeld door het kopen van dure postzegels. De voorzit ter wenste evenwel niet aan deze „mode' mee te doen. Ook de vergadering vond het kopen van postzegels als een geld belegging een riskant iets. De heer Kruiswijk bracht verslag uit namens de kascommissie, waarna de nieuwe commissie werd samengesteld uit de heren Van Rozendaal en Zirkzee met de heren Aafjes en Koelewijn als De heer E. Versluis bracht het slag uit namens de commissie rondzen ding waaruit bleek, dat de verkoop dit jaar een recordhoogte heeft bereikt. Ook het jaarverslag van bibliothecaris C. Koelewijn werd goedgekeurd, even als dat van de heer C. J. Bouer. die dit deed namens de Jeugdafdeling. De be langstelling bij de jeugd voor het post- zegelverzamelen groeit nog steeds. De heer C. J. Brouwer werd als be stuurslid herkozen en in de plaats de heer D. Binnekamp, die niet m heerkiesbaar was, werd de heer G. Hogervorst in het bestuur benoemd. Besloten werd de clubavonden in 1 vast te stellen op de volgende data: 17 februari, 16 maart, 20 april, 11 me; juni. 21 september, 19 oktober, 16 vember en 21 december. Volgend jaar kan het klaar zijn KATWIJK AAN ZEE De heer B. M. P. Kornet, Jan Tooropstraat 5, is bereid in Katwijk een particulier zwembad in te richten, zoals de eige naar van hotel Zeerust dat in Noordwijk aan Zee heelt gedaan. Wanneer van alle kanten medewerking wordt verkregen, kan het bad volgend jaar klaar zijn. Het zou worden gebouwd bij de Evertsenlaan. De heer Kornet heeft bij de Evertsen-I^ laan een aantal blocmbollenschuren bad staan, die worden gebruikt als opslag plaats. Deze schuren zullen plaats moe ten maken voor flatbouw en als nieuwe bergruimte wil de heer Kornet een gro te kelderruimte bouwen met een boven bouw van drie meter hoogte. De eerste vijf jaar heeft hij deze nieuwe ruimte niet nodig Op betrekkelijk eenvoudige Overbrugging De heer Kornet wil dit zwembad zeil financieren en exploiteren. Desgewensi wil hij het ook ter beschikking stellen van het gemeentebestuur of van i door het gemeentebestuur in het lei te roepen stichting. De heer Kornet het particuliere zwembad als een o brugging van de tijd dat het door de ge meente voorbereide zwembad nog niet tot uitvoering komt. De kelderruimte krijgt een inwendige hoogte van zes tot zeven meter. Er kan een zwembad van de afmetingen het Wassenaarse Sportfondsenbad worden ingericht met perrons, kleed ruimten en dienstruimten en een fiet senstalling. Met dit particuliere initiatief zouden volgens de heer Kornet nu reeds de kostbare installaties kunnen worden geschaft, die straks voor het nieuwe gemeentebad verder kunnen worden ge bruikt. De afschrijving kan dus meteen de gemeenschap ten goede komen. De heer Kornet ziet zijn plan als een op lossing die voor de gemeente kostenbe sparend is en bovendien snel voorziet de behoefte aan een behoorlijk zwem bad. waarvan een rendabele exploitatie verzekerd is Burgera vond le Leiderdorp LEIDERDORP. Vrijdagavond om acht uur wordt in het Dorpshuis de tweede Burgeravond gehouden voor nieuw-ingekomenen. die dan kennis kun nen maken met het gemeentebestuur terwijl ook gelegenheid bestaat voor lichting te ontvangen over het vereni gingsleven. Hen", jeu gil Oudshoorn had jaarvergadering ALPHEN, De jeugdverenigingen van de Hervormde kapel te Oudshoorn, de M.V. „Lydia" en de J.V. „De Hecre is onze Banier", hielden gisteravond hun jaarvergadering, waarvoor een goede belangstelling bestond. De avond stond onder leiding van ds. H. Koudstaal, pre dikant van deze gemeente, die de ver schillende punten onderhoudend aan- eenpraatte. Van het programma vermelden we de Bijbellezing en het klankbeeld. Mensen in deze wereld. De inleiding behandelde de moeilijke wegen, die de mens soms moet gaan, waarvoor als tekst was ge kozen een gedeelte van het boek „Sa muel" dat handelt over de geschiedenis van David en. Jonathan. Het klankbeeld sloot hier goed bij aan. Het liet de aan wezigen de wonderen der natuur zien. maar ook de tegenstelling, die de mens neeft opgebouwd: rijkdom en armoede Deze avond werd tevens gestart met de actie „Dabar, woord en daad", die uitgaat van de Herv. Kerk en die de zending in haar maatschappelijke en geestelijke taak tracht te steunen, met name in Hongkong. Er werd f 105 bij eengebracht. De avond werd gesloten door ds. Koud- G. Sampiemon (Alphen) jubileerde ALPEN. Ter gelegenheid van het feit. dat het gisteren 25 jaar geleden was, dat de heer G. Sampiemon zijn ambte lijke loopbaan bij de dienst der belas tingen in Alphen aan den Rijn begon, kwam het personeel van deze dienst en de daarbij buiten Alphen aan den Rijn woonachtig zijnde ambtenaren gis termiddag in gebouw Nabij bijeen. Tijdens deze bijeenkomst werd de heer Sampiemon. die was vergezeld van zijn echtgenote en dochter, op hartelijke wijze toegesproken door de hoofdinspec teur der belastingen, de heer A. Koop man. Deze sprak zijn dank uit voor alles wat de zilveren jubilaris voor de dienst heeft verricht, maar ook voor de activiteiten bij het jeugdwerk in de ge meente bleek spreker grote waardering te hebben. Namens het personeel bood de heer Koopman de jubilaris een elek trisch seheerapparaat aan en namens het ministerie een geschenk onder couvert De chef van de jubilaris, de heer G. van der Neut, prees de accuratesse van de heer Sampiemon. die hij graag tot voorbeeld stelde, ok de waarnemend chef. de heer Van den Werken, had niets dan lof voor het werk en de heer Sam piemon. Mevrouw Sampiemon-Van Vliet werd met enkele bloemstukken verrast. Een schriftelijke gelukwens ontving de jubilaris van zijn vroegere „baas", de heer Bannier en een telegram van dr. Scholtens. De heer Sampiemon dankte voor de hartelijke huldiging en de ge schenken. Chr. Plattelandsvrouwen te Burgerveen ByRGERVEEN De Chr. Platte landsvrouwenvereniging hield haar maandelijkse vergadering. Deze avond stond in het teken van het Welfarewerk van het Rode Kruis. Voor uitleg en de monstratie was mevrouw Haeck-van dei- Ent uit Hoofddorp uitgenodigd. Mevrouw Haeck, die vrijwilligster is bij het Rode Kruis (afd. Haarlemmermeer), heeft op verdienstelijke wijze verteld, hoe de lij dende mensheid kan worden geholpen door middel van allerlei werk cn han denarbeid op het ziekbed. Zij vertoonde de stukken, die door de patiënten zijn gemaakt en vertelde, dat onder moeilijke omstandigheden soms toch prachtige re sultaten worden vervaardigd. Ook wekte mevrouw Haeck de dames op mee te werken aan dit mooie maar moeilijke De volgende vergadering wordt op 11 februari gehouden. Tarieven Dorpshuis Burgerveen verhoogd BURGERVEEN De dorpsraad ver gaderde ten huize van de^ heer J. v. d. Wouden. Hoofdzaak van deze vergade ring was, dat al het werk in en om het dorpshuis weer grondig werd besproken. De voorzitter merkte op, dat het steeds drukker gaat worden; aan vele aanvragen wordt voldaan en de exploitatie loopt verdienstelijk. Óver het afgelopen mag een behoorlijk bedrag aan subsidie tegemoet worden gezien De aanschaf van een filmtoestel is zeker een goede greep, aldus de voorzitter. De prijzen van de consumptie in het dorpshuis werden besproken; ze werden op advies van penningmeester Post ge wijzigd. Ook de huur werd verhoogd. Aan het slot werd besloten aan B. ei namens de dorpsraad een voorstel doen aangaande de onbewoonbaai- klaarde woningen aan Burgerveen. Met de betrokkenen zal een vergadering wor den belegd. Jaarvergadering De Peppel Leimuiden LEIMUIDEN De voorzitter, de heer J. Obdeijn, opende de jaarvergadering van de Stichting „Speeltuin De Peppel" die gisteravond in het speeltuingebouw tje werd gehouden. Er waren slechts twaalf leden, terwijl het ledental 152 be draagt. en de donateurs 83 man sterk zijn. De secretaris, de heer W, Pet, bracht het jaarverslag uit. Dc waarne mend penningmeester, de heer Obdeijn. deelde mee dat er een batig saldo was van f 222,30 Bij de bestuursverkiezing werd mevr. Gillissen in de vacature mevr. P. de Rijk gekozen. Na de rondvraag kon men de opening van de speeltuin via dia's bekijken, die door de heer C. van Berkel werden vertoond. Onderlinge Hulp te Woubrugge bijeen WOUBRUGGE Er bestond gister avond in Het Oude Raedthuys slechts geringe belangstelling voor de jaarver gadering van de ziekenfondsvereniging Onderlinge Hulp, die onder leiding van de heer C. Rijlaarsdam werd gehouden Penningmeester G- Kroes meldde in zijn jaaroverzicht onder meer, dat aan kosten voor ziekenhuisverpleging 1276 gulden was betaald bij een inkomst van 2308 gulden. Deze bedragen beliepen voor arbeidsongeschiktheid resp. 1665 en 1644 gulden. In de kascommissie werden benoemd de heren J. Dijkstra en J. Kroon, ter- Benlhuizer schooljeugd schaatste BENTHUIZEN Uitslagen van di door de ijsclub ,.De Eendracht" gehou den wedstrijden voor de schooljeugd jongens en meisjes t/m 7 jaar: 1. Jai Grapcr, 2. Anneke Lenne, 3. Elma Mets 4. Jantine Rensink, 5. Hanneke Verheul meisjes 8 t/m 10 jaar: 1. Sarie Lenne 2. Tini van Noort Pdr., 3. Sleintje Breg' i. 4. Corrle Tuyl; meisjes 10 jaar ei ouder: 1 Janie Bregman. 2. Janni v. d Bosch, 3. Marijke van Dijke. 4. Tineki de Ruiter, 5. Josine Lenne: Jongen 8 t/m 10 jaar: 1. Cees Schellingerhout 2. Arie Graper, 3. Jan v. d. Meer; jon gens 10 jaar en ouder: 1. Jaap Groen. 2 Gerrit Steenwijk, 3. Jaap Pos, 4. Adrii IJspret in Benthuizen BENTHUIZEN De ijsclub „De Een. dracht" houdt woensdagmiddag opi 2 uur een hardrijderij voor jongens en meisjes tot 15 jaar. Zaterdag om -hall twee worden dergelijke wedstrijden ge. houden voor dames en heren Om 7.uui zaterdagavond zijn er eveneens „Usfesti- viteitcn". Men heeft er nog geen beslis, sing over genomen of men dan een ring. riJderU of een wedstrijd in sleerijden zal houden, Alle wedstrijden worden gehouden op de baan langs de Slootweg, die van morgenavond af verlicht wordt. Auto tegen boom te Benthuizen BENTHUIZEN Zondagmiddag kwan een door mevrouw De Boer uit Rijswijk bestuurde personenwagen dn de bocht bij Van Poperen's bos langs de Hoefwej na een slip tot stilstand tegen een boom Haar echtgenoot moest met een gebroker bovenbeen naar een ziekenhuis te Delf worden vervoerd. De bestuurster liep lichte verwondingen op. Dokter De Goe- je verleende eerste hulp. De auto werd geheel vernield. Meer tulpen e.d. op veiling Roel'veen ROELOFARENDSVEEN Het winter weer doet zich niet zo barbaars gevoelen als in het voorgaande jaar. Toch kan niet ontkend worden, dat het remmend werkt op de groei van de bolgewassen, zodat dit ook merkbaar was op de aan voer van bloemen aan de veiling Roelof- arendsveen. Het aantal kwekers. dat tulpen en narcissen ter veiling aanvoert, wordit echter dagelijks groter zodat ook, het veilingbeeld een ander aanzien be gint te krijgen. Het assortiment neemt toe. zodat "hel! wat eenzijdige beeld der laatste weken begint te veranderen. Vooral bij de tul pen wordit dit goed merkbaar. Overigens! geloven wij niet, dat het bij de kweker allemaal voordeel is geweest. Vooral de wat lichtere bollen lieten zich slecht forceren met daarnaast een hoog percen tage 2e soort. Ook het prijspeil gaf in de afgelopen week grote schommelingen te zien. In de laatste dagen nam de vraag voor export naar Duitsland wat toe, terwijl ook de binnenlandse markt een williger beeld te zien gaf. Rose Copland kwam hierdoor weer tot ƒ1,85 per bos, Paul Richter en Prominence voor 1,55—1,75, Wintergolid, Krelage, Preludium etc. van 1,151,50. Bij de narcissen heeft vooral de Early Glory een behoorlijke vraag voor export zodat een redelijke prijs wordt verkregen. Ook de fresia, alhoe wel sterk teruglopend in aanvoer, begint in de waardering iets op te lopen. Am, anjers zijn in kwaliteit teruggelopen, ter wijl ook de vraag voor export nu niet bepaald wild kon worden genoemd. Naast de blauwe druifjes zijn thans ook de ane monen weer aan de markt verschenen, Het ziet ernaar uit, dat bij een iets min-; der koude periode de aanvoeren vanl snijbloemen in de komende dagen dan ook sterk zal gaan toenemen. Agendanieuws Hazerswoude HAZERSWOUDE, Op uitodiging van de Hervormde mannenvereniging „Onderzoekt de Schriften" hoopt maan dagavond om half acht ds. J. J. Timmer uit Woerden een Bijbellezing te houden in het Hervormd verenigingsgebouw. HAZERSWOUDE Vrijdagavond zal; de oudervereniging der jeugdclub van de geref. kerk met de leidsters en leiders vergaderen in de zaal achter de Geref. kerk. 9 uur. Kampioenschap voor danies in Hazerswoude-Dorp HAZERSWOUDE. De K.N.S.B. heeft het gewestelijk langebaankampioenschap van Zuid-Holland voor dames toegewe zen aan de Hazerswoudse IJsclub. Er1 wordt gereden over 500. 1000 en 1500 meter. De wedstrijden beginnen om een uur op de veldijsbaan in Hazerswoude- Dorp. Burgerlijke stand van Hazerswoude GEBOREN: Maria Antonia Lidwina dr van J. Adrichem en L. J. M. van Leeu wen; ESlizabeth, dr van T. Staring en E. Kooien; Nancy Josephine, dr van P. Meijer en J. H. M. Palm; Donna, dr van B. Ooms en M. M. de Lange. GEHUWD; Gerard Abraham Nicolaas Ossevoort, 23 jr. en Maria Anthonia van Wijk. 20 jr; Daniel Hassefras, 51 jr. en Maria Frederika Windhorst, 40 jr. Nieuwe bussen Laughout TER AAR Langhout in Ter Aar heeft zijn wagenpark uitgebreid met drie bussen, één voor 39 personen voor de lijndienst en twee voor vijftig personen voor het toerwagenbedrijf. Beenbreuk op ijs in Zwammerdam ZWAMMERDAM Mejuffrouw Van M. uit Goes, die bij familie te Zwam-1 merdam logeerde, is bij het schaatsen zo ongelukkig gevallen, dat zij mét een beenbreuk in het ziekenhuis te Gouda moest worden opgenomen. ZWAMMERDAM De heer A. Dek- kers. ambtenaar ter secretarie alhier, is per^ 1 februari als zodanig benoemd ie ZWAMMERDAM Morgen houdt de christelijke schoolvereniging haar jaar- lijkse ouderavond. De heer K. Brouwer uit Oostzaan, leraar aan de kweekschool De Driestar te Gouda, hoopt te spreken Kinderen vragen begrip. wijl de heer K Vrolijk bij de bestuurs verkiezingen werd herkozen. Ten slotte werd besloten voor de le- _en in juli een uitstapje te houden naar Giethoorn en omgeving.

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 4