Peijnenhurg's koek de kinderen kollen naar kuis om een flinke snee koek Zo lekker is nu weer Peijnenbuig' koek SECRETARESSE LEERLING-VERPLEEGSTERS I Spekkie en Blekkie en de Plofdief SWtWE LEID9E COURANT Als moeder heb ik zelf geproefd dat Peijnenburg koek lekkerder dan ooit Is. Maar wat nog sterker is: de kinderen komen hollend naar huis om te smullen van een flinke snee koek. Met de modernste machines maakt Peijnenburg weer de ouderwets lekkere koek. En die is malser, smeuïger, lekkerder en... blijvend mals. Vooral ook omdat Peijnenburg zoveel honinq in zijn koek doet Wanneer u met spoed één van die heerlijke Peijnenburg koeken in huis haalt, ontdekt ir het bij de eerste hap: dat is weer die ouderwets lekkere koek. Nu weer ouderwets lekkere koek: uit de fabriek die zoveel honing In haar koek doet. Bij de afdeling RADIOTHERAPIE van hot ACADEMISCH ZIEKENHUIS te LEIDEN ontstaat een vacature Salaris nader overeen te komen. Schriftelijke sollicitatie te richten aan hot hoofd van de afdeling Personeelszaken van het Academisch Ziekenhuis te Leiden. ter opleiding voor het diploma Ziekenverpleging A. Aanvang cursus 2 maart 1964. Minimum toelatingseis: het diploma MULO. Minimum leeftijd: 18 jaar. Bruto salaris cerste-jaars leerling 183,—tweede jaars 201.— en derde-jaars 237.— per maand, waarboven vrije kost, inwoning en bewassing. De eerste verstrekking van dienstkleding komt voor rekening van het Ziekenhuis. Tweemaal per maand vergoeding van reiskosten naar het ouderlijk huis. Prospectus wordt op aanvraag toegezonden. de Adjunct- Proef eens hoeveel variatie in koek Peijnenburg u biedt Sprinter: de smeuïge ontbijtkoek, verfijnd kruidig, met precies de goede honingsmaak. Parelcandy: feestelijk en extra lekker door de bestrooiing met kandij. Orangeade: dankzij de rijkelijk toegevoegde orangeade-snippers een aparte tractatie. Vruchtenkoek: een keur van geconfijte vruchten geeft deze koek zijn bijzondere cachet Sukadekoek: een prettige combinatie voor wie èn van koek èn van sukade houdt. Gemberkoek: pittige gember in zachtkruidiqe honingkoek 37. Nadat Blekkie afscheid had genomen van Spekkie en zijn moeder liep hij niet rechtstreeks naar huis, maar begaf zich naar de straat, waar Bé Mol woonde. Deze was heel verheugd onze kleine vriend te zien. „Wat een bof, hè. Blek," zei hij dolgelukkig. „Wat geweldig fijn dat ik nu een nieuwe bromfiets kan kopen! Ik ben zo benieuwd wie die onbekende weldoener kan zijn. Ik ben het geld al wezen halen." ..Heb je het strookje nog?" vroeg Blekkie. „Mag ik dat eens zien?" Bé zocht in zijn zakken en over. handigde Blekkie het stukje papier dan. „O. Weldoener." las Blekkie, had de post- wissel verzonden, en als adres had hij opge geven: „Goede Daadstraat 10." Het was heel vreemd. De letters waren met een kennelijk verdraaid handschrift geschreven. Maar toch stiet onze kleine vriend eensklaps een kreet van verbazing uit. „Wat is er?" vroeg Bé. „Wat heb je. Blek?" ..Niets," antwoordde onze vriend haastig. „Bedankt, Bé. En nog maals van harte gelukgewenst." Blekkie was aan tafel zo ernstig en zat er zo diep in gedachten verzonken bij, dat tante Fru ook een paar maal vroeg of er iets was dat hem dwarszat. Maar Blekkie schudde zijn hoofd en vertelde alleen, van de postwissel die Bé had ontvangen. „Wat heerlijk voor die jongen!" riep tante Fru uit. „Hè, zon gebaar had Ik ook wel willen maken. Blek! Wie zou hem dat geld hebben gestuurd, denk jij? Commissaris Bonebak ker? Dat is zo'n aardige, hartelijke man. Ik zie hem er best voor aan." „Het is mogelijk, tante," antwoordde Blekkie. „Maar we zul len er misschien nooit achterkomen." Na het eten ging Blekkie zijn vriend Spek weer halen om naar school te gaan. Toen ze onderweg waren en op een stil plekje waren gekomen, vroeg Blekkie eensklaps langs zijn neus weg: „Waar heb jij Bé's oude brommer feitelijk gelaten. Spek?" „In het kanaal gegooid," antwoordde Spekkie. Dan bleef hij eensklaps ontzet staan en staarde vol afgrijzen naar zijn vriend. „H-hoe w-wist j-jij. dat i-ik B-bé's b-b-brommer had m-meegenomen?" riep hij ontsteld uit „Hoe w-wist j-jjj, dat ik p-persoonlijk en ei-eigen, handig de p-p-plofdief was?" Maar geen echte p-plofdief, hoor," liet hij erop volgen. „Ik kan het allemaal ui-ui-uitleggen!" Uitsmijter-kaas Sneetjes brood worden in de koekepan aan één zijde gebakken en dan omgekeerd (weer wat boter in de pan doen). Leg op de gebakken kant een plak jong belegen kaas. Breek op elk sneetje een ei. Bestrooi ze met peper en zout. Met een deksel op de pan laten stollen en dan warm opdienen. QPi p+- per persoon Ut/ Lu Kaas in de pan: lekkervoedzaam lekker voordelig!

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 12