Estlandse student ANTSSON Europees schaatskampioen Alain Calmat Eur. kampioen Grote teleurstelling voor Hazerswoudse IJsclub Rudie Liebrechts werd vijfde Uitstekend debuut van Verkerk en Nottet Gebr. Heemskerk beheersten koppel wedstrijd in Ter Aar Wouter Toledo zakte af naar veertiende plaats Voorschoten kreeg twee kampioenen op ijsbaan C. Borst prolongeert zijn kortebaantitel R CIJFERS UIT OSLO NIEUWE LEIDSE COURANT NTEIT MAANDAG 20 JANUARI 1964 A NT ANTSON, een 25-jarigc Estlandse student, kwam vorige week als een volslagen onbekende Russische schaatsenrijder naar Oslo om in de Russische kernploeg een van de zwakkere rijders te vervangen. Diezelf de Antson verliet vandaag de Noorse hoofdstad ais de nieuwe schaats kampioen van Europa. In een tjokvol Bisletstadion hebben 28.000 Noren hem samen met hnn koning Olav een klinkende ovatie gebracht, want de Rus behaalde de Europese schaatstitel met een record-aantal punten na tweede plaats op de sprint (achter de verrassend snelle Noor Thomassen), een zesde plaats op de 5000 m, een zege op de 1500 m en andermaal een zesde plaats op de tien kilometer. In het algemeen klassement was de voorsprong van Antson op zijn landgenoot Jumasjev echter niet groot. Ook de achterstand van de Noor Moe was zeer gering. Het krachtsverschil tussen de eerste vier rijders (Johannessen werd zowaar vierde!) was slechts zeer gering. Bij die eerste vier ontbreekt dus de naam van Rudie Liebrechts, de sterke rijder uit Vlaardirrgen die door som mige experts was getipt als een van de grootste favorieten. Hij werd vijfde. Reeds na de eerste wedstrijddag stond vast, dat Liebrechts ook dit jaar niet in aanmerking zou komen voor de ti tel. Zijn 43.7 sec. op de 500 m was nog niet eens zo slecht, maar een wat te leurstellende nederlaag tegen de Noor Moe op de 5 km (7.51,8) deed elke hoop op een Nederlands succes vervlie gen. Daarvoor werd ér in de „kop groep" te snel gejaagd. Tot die top be hoorde overigens al evenmin de vorig jaar zo glorieuze wereldkampioen Jonny Nilsson (Zweden). Zijn slechte tijden op de 500 en 5000 m op het prachtige ijs van het Bisletstadion maakten hem reeds bij het afsluiten van de eerste dag tot een verslagen Teleurstelling Een teleurstellend schaatsfestijn der halve voor Nederland? Stellig niet, want een vijfde plaats van Liebrechts iri het algemeen klassement is nog altijd een prestatie die er zijn mag nu de resultaten in de schaatswereld met sprongen om hoog gaan. Het is alleen zo spijtig, dat de man uit Vlaardingen op het beslissen de moment de felle wilskracht en de lust om door te tasten mist Hij zou anders op de 5000 m beslist meer hebben be reikt Cees Verkerk Wat dat laatste betreft, mag stellig meer worden verwacht van Cees Ver kerk uit Puttershoek, die voortreffelijk heeft gedebuteerd als schaatsinternatio- nal. Helaas is zijn 500 m nog te zwak om direct tot de kanshebbers te behoren, maar de zwijgzame, doch mentaal kei harde Verkerk deed zün woord gestand door bij de eerste twaalf te eindigen in het eindklassement. Het was slechts op het nippertje, maar niettemin voldoende om Nederland volgend jaar weer het recht te geven met vier rijders te mogen star ten. En daar was het hem in eerste in stantie om begonnen. Verkerk dankt dat resultaat overigens aan een uitstekend Dubbel succes De langebaankampioen van Noordwijk, de 18-jarige Wally van Schooten, kon zaterdag niet genoeg krijgen van het rijden van wedstrijden, 's Morgens won hij alle drie afstanden in Noordwijk met veel machtsvertoon. De wed strijden waren kwart voor twee afgelopen. Onmiddellijk na afloop ging hij met zijn clubgenoot Jos de Haas naar Lisserbroek om deel te ne men aan koppelwedslrijden voor junioren. Zij wonnen de eerste prijs. Hun clubgenoten W. Schel vis en K. Bamhoorn maakten het Noordwijkse succes volledig door op de tweede plaats te eindigen. W. van Schooten wint titel van Noordwijk De 18-jarige Wally van Schooten heeft zich zaterdagmorgen bij de schaatswedstrijden om het kampioen schap van Noordwijk niets aangetrok ken van de reputaties van rijders uit dc kernploeg. Tactisch rijdend won hij alle drie afstanden. De heren moesten aantreden voor ritten over 630, 1260 en 2100 meter, de dames moesten 420, 840 en 1260 meter rijden. Bij de dames ging de strijd om de Noordwijkse hegemonie wel tussen twee rijdsters uit de K.N.S.B.-kernploeg. An- ta van Bohemen toonde zich ap aale die afstanden met miniem verschil sterker dan Lenie Compier. Overigens viel bij de dames wel het rijden van de daags tevoren uit het ziekenhuis gekomen Dora Wijnands op. Zij legde beslag op de der de plaats in het dames-klassement. Uitslagen: Heren (630 meter): 1. W. van Schoo ten 1.07.4 ;2. J. Noppe 1.08.6: 3. W. Alke made 1.09.9; (1260 meter): 1. W. van Schooten 2.20.4: 2. W. Alkemade 2.23.3; 3. F. van Bohemen 2.27.4: (2100 meter): 1. W. van Schooten 4.01.4; 2. W. Alke made 4.02.1: 3. F. van Bohemen 4.15.5. Dames <420 meter): 1. A. van Bohe men 49,7: 2. L. Compier 51.4; (840 meter): 1. A. van Bohemen 1.42.6; 2. L. Compier 1.46.6; (1260 meter): 1. A. van Boheme* 2.38.9; 2. L. Compier 2.42. gereden 10 km tegen de zwakke Brit Malkin van wie hij geen enkele steun ontving. Vandaar dat zijn tijd van 16.11.3 des te fraaier was ook al kon hij niet tip pen aan de prachtige 15.59.9 die Lie brechts tegen Moe bereikte, waarmee hij de eerste Nederlander was die beneden de 16 minuten-grens bleef op deze af- Peter Nottet Had Verkerk het op de 5000 m nog wat beter getroffen hij moest nu in de tweede groep in de avonduren en bij lagere temperaturen starten dan had er wellicht nog een betere klasse ring ingezeten. Datzelfde lot trof ove rigens ook de dappere Peter Nottet, die zoals te verwachten viel de reis naar het eindklassement niet haalde, maar niettemin zeer verdienstelijk voor de dag kwam door als 21ste te eindigen na een voortreffelijke 500 m (44 sec.) hij moest alleen rijden! en een uitstekende 1500 m van 2.15.8. Zijn 5000 m bleef vergelijkenderwijs daarbij achter (8.15.9). maar ook de man uit Loosduinen ondervond hinder van de lagere temperatuur (bijna tien gra den onder nul) en het slechtere ijs. De omstandigheden waaronder deze Europese kampioenschappen werden ver reden waren overigens welhaast ideaal. Licht vriezend weer en overdag zonnig. Sterke Knut Een speciale vermelding verdient de sterk rijdende Noor Johannessen, die on danks zijn 32 jaar voor uitstekende pres taties heeft gezorgd. Hij slaagde er op de 5000 m in samen met Liebrechts als zesde te eindigen ondanks het feit dat hij laat moest starten, waarna hij op grandioze wijze de 10.000 m won in een nieuwe recordtijd van 15 min. 57.7 sec. waardoor hij zijn persoonlijk punten totaal nog verder terugbracht tot 178,358 pt Hij kon er evenwel niet voer zorgen dat de fraaie Noorse comeback tijdens de vorige kampioenschappen werd gepro longeerd. Nu was de eer aan de Russen om zich te revancheren voor geduchte nederlagen van weleer. Dat is nu een maal het beeld van kampioenschappen tussen topcracks. Over twee weken zul len de Olympische Spelen in Innsbruck leren in hoeverre de cijfers van Oslo houvast bieden voor de strijd om de we reldtitel, die in februari in Helsinki wordt gehouden. Bij de koppelwedstrijd van het Merendistrict en het district Sassen- heim in Ter Aar hebben de gebroe ders A. en S. Heemskerk uit De Kwa- kel zich duidelijk de sterksten ge toond. Alleen de gebroeders J. ei Bruine de Bruin uit Aalsmeer vorm den een tijdlang een ernstige bedrei ging. De belangstelling voor deze wedstrijden viel erg tegen. Er was weinig publiek en slechts achttien koppels kwamen aan de start. Geen belangstelling.... Er werd ontzettend hard gereden, maa toch was er voor de toeschouwers wei nig -spanning. De felste strijd werd ii de onderste regionen gestreden. De strijd de hegemonie was al gauw beslist. En dan is de aardigheid er voor de toe- schauwens gauw af. De mooiste wedstrijd van de middag as de verliezersronde. Daarin werd ge streden om twee plaatsen in de halve finale. De vechtlust van E. van Deursen (Leidschendam) bracht nog een vonk enthousiasme in de rij toeschouwers, vooral toen deze rijder zich in de eind- KUNSTRIJDEN IN GRENOBLE De 23-jarige Fransman Alain Calmat is zaterdagavond in het ijsstadion van Grenoble met vlag en wimpel voor de derde achtereenvolgende maal Europees kampioen kunstrijden geworden. Hij was al na de verplichte fi guren, waarin hij een aanvankelijke achterstand op dc Duitse kampioen Manfred Schnelldorfer in de laatste, moeilijkste onderdelen knap had weg gewerkt, als favoriet gedoodverfd. Uit Oberstdorf was echter onlangs het bericht gekomen, dat Schnelldorfer de Duitse titel met o.a. bijzonder goed vrij rijden had gewonnen en zo was er ook ergens in deze laatste avond van de Enropese kampioenschappen nog de spanning gekomen, dat de lange, donkere Münchenaar de finale wellicht erg interessant zou kunnen maken. Het rijden van Schnelldorfer. die Calmat aan de beurt kwam. was echter minder briljant dan verwacht en voor speld werd. Zijn sprongen waren weei hoog en technisch voortreffelijk, maai het geheel was een wat zwakke demon stratie met de toch al weinig inspire rende muziek als achtergrond. En toen de 20-jarige Manfred hier en daar ook blijk gaf niet geheel vast op het ijs te staan, was het duidelijk dat de allerhoog ste cijfers voor hem zouden uitblijven. De Engelse mevr. Davis had er zelfs niet meer dan tweemaal een 5.5 voor over. Met zijn totaal van 1018 punten voor de kuer bleef Schnelldorfer onder z'n pres tatie van het vorig jaar. Teleurgesteld De voornaamste concurrent had sterk teleurgesteld, dus kon voor de fel gecon centreerde Calmat de rode loper al den klaargelegd Zelf zou Alain echtei laten zien. dat ook een Schnelldorfer ir topvorm hem niet had kunnen bedrei gen. Al in het eerste, razendsnelle deel van zijn kuer op de muziek van een felle, jagende Roemeense hora. wervelde hij over het iis alsof er helemaal geen con tact met de baan bestond. Alles ging ii snelle opeenvolging als vanzelfsprekend, foutloos en zonder moeite. Pas toen Cal mat bij het neerkomen uit zijn beroemde drievoudige Rittberger even wegslipte. werd men zich er van bewust, dat ook hij een fout kon maken, dat ook hij zich maar heel smalle ijzers over het ijs bewoog. De cadans werd er echter niet door verbroken, het tempo had er niet onder geleden en de Fransman, die bij alles wat hii deed met zijn formidabele techniek en zijn grote muzikaliteit door de 3000 landgenoten op de tribunes met applaus werd begeleid, sprong en tolde onbedreigd naar zijn derde titeL De jury bleek eveneens onder de in druk van Calmats rijden te zijn. Met tweemaal 5.7, vijfmaal 5.8. tienmaal 5.9 - van de Hongaar Hajos eenmaal het absolute maximum zes voor de tech nische waarde, kwam de nerveuze Pa- rijse student tot 1065 punten, een hoger totaal dan hü ooit had gekregen. De jury bleef nog even in een gulle bui. De Oostenrijker Emmerich Danzeï sloot de rij met een zeer muzikale de monstratie van mooie passen, maar met weinig overtuiging in zijn sprongen, dat hij de zesmaal 5.9 verdiende. Danzer kwam door deze prestatie tot een beter totaal voor de kuer dan Schnelldorfer en tot een hoger algemeen totaal en een oeter plaatscijfer dan de teleurstellende Tsjech Carol Divin. Divin behield ech ter zijn derde plaats dankzij de regel van de majoriteit. Wouter Toledo De Nederlandse deelnemer Wouter Toledo kon zich met de top van dit ge zelschap uiteraard niet meten. Maar wel hadden wij met de sympatieke Haagse rijder en trainer Gerschwiler gehoopt, dat hij zijn elfde plaats zou kunnen be houden. Zijn vrije rijden bleek, evenals dat bij de verplichte figuren het geval was. vooruit te zijn gegaan. Met elan. meer durf ook. maakte hij zijn sprongen, waarvan enkele toegevoegdi dubbelsprongen goed werden afgewerkt Hoewel aan het geheel het nodige tempa ontbrak en te weinig moeilijkheden het programma waren opgenomen, w den de onderdelen vaak door goede pas sen verbonden, waarbij het opviel, dat Toledo de baan geheel gebruikte. Voot de technische waarde van het program ma kreeg hij drie cijfers onder de vijf; bij de beoordeling van de artistieke druk was dat vijfmaal het geval. Het hoogste cijfer was 5.4. Het totaal Wouter Toledo was 17 punten hoger daD een jaar geleden in Boedapest maa latief schoot hij hier niet veel me omdat zijn concurrenten intussen nog meer vooruit bleken te zijn gegaan. De 893 punten, die hij voor zijn kuer kreeg, waren niet voldoende om de Zwitserse kampioen Markus Germann. de Frans man Philippe Pelissier en de Hongaar Geno Kebert onder zich te houden. Wederom is gebleken, dat, hoe erg het ook mag klinken, een deelnemer, die geen landgenoot in de jury heeft, mis schien onbewust, maar in elk geval on miskenbaar duidelijk ten opzichte van anderen wordt benadeeld. Dc KNSB moet zich hiervan wel bewust zijn. Uitslag De officiële uitslag van de zaterdag avond in Grenoble beëindigde strijd de Europese titel kunstrijden heren luidt als volgt 1 Alain Calmat (Frankrijk), plaatscijfer 10 2227.6 punten: 2 Manfred Schnell dorfer (W-Dld) 20. 2177,1; 3 Carol Divin (Tsj) 33. 2118,7; 4 Emmerich Danzer (O) 31. 2133.3; 5 Peter Jonas «O) 42. 2097.1; 6 Sepp Schoenmetzler (W-Dld) 56, 2036.6: 7 Wolfgang Schwarz (O) 61, 2002.8; De jeugd van Leiderdorp heeft verwoed gestreden om op plaat selijke kortebaantitels. 8 Giordani Albondati (It) 79, 1948; D Robert Durevill (Fr) 81, 1939.9; 10 Hugo Dumler (O) 89. 1915.6. Onze landgenoot Wouter Toledo werd veertiende met plaatscijfer 114 cn 1870.3 punten. Er waren zeventien deelnemers. Cees Borst, winnaar van de korte- baanwedstrijden van „IJssport" Leiderdorp. sprint nauwelijks kon inhouden en op 'net ondereinde van zijn rug de eind streep passeerde. Begonnen werd met vier poules. Uit de verliezersronde gingen naar de halve finale over de koppels J. Lek (Ter Aar) - G. Helder (Noorden) cn E. van Deur sen (Leidschendam) - G. Romein (Alm- Uitslagen De uitslagen van de halve finales wa ren: Poule A: 1. A. en S. Heemskerk (De Kwakel); 2. J. Kaptein (Rotterdam) - A. Koolmees (H.I. Ambacht). Poule B: 1. J. en W. Bruine de Bruin (Aalsmeer); 2. G. Sanders - F. Verweij. Poule C: 1. P. de Jong (Roelofarendsveen) - Wim Bruine de Bruin (Aalsmeer); 2. J. Ho- ningh (Schellingwoude) - C. Neukoop (Amsterdam). De eindrangschikking luidt: 1. A. en S. Heemskerk; 2. P. de Jong - Wim Brui ne de Bruin; 3. J. Kaptein - A. Koolmees; 4. J. Honingh - C. Neuikoop. Nog geen kijk op Elfstedentocht Het zal nog heel hard moeten gaan vriezen wil er in de komende week een Elfstedentocht gehouden kunnen worden. Dit was de conclusie van de heer H. G, van Slooten van het Elfste- denbestuur na een inspectietocht, die hij over een deel van de moge lijke route heeft gemaakt. Het ijs ligt er over het algemeen zeer goed bij, maar het is nog lang niet dik genoeg. Een metgezel van de heer Van Slooten was bijvoorbeeld op het Heegermeer tot zijn enkels door een kistwerk gezakt en ook op het Slotermeer kon slechts op een baan langs de kust worden ge reden. Het ligt dan ook niet in de bedoeling van het Elfstedentocht- bestuur om in de eerstvolgende da gen bijeen te komen. Bij koppelwedstrijden in Ter Aar toonden de gebroeders A. en S. Heemskerk uit De Kwalkei (bij deze wissel links vooraan) zich duidelijk >de sterksten. Hardrijden Hazersivoude Gezellige strijd bij koppels aan Rijndijk Het was zaterdagmiddag bij de kop pelwedstrijden op de veldüsbaan van de ijsclub Hazerswoude-Rijndijk erg gezel lig. Er was voor de aangekondigde wed strijd veel belangstelling, vooral van de zyde van het publiek, dat de zeventien koppels wel allemaal tegelijk naar de overwinning wilde schreeuwen. Dat lukte uiteraard niet. Er werd in afvalsysteem gereden van driemaal vier koppels per poule; de laat ste poule bevatte vijf koppels. Vreemd genoeg werd tegen het einde van de strijd van het normale systeem afgewe ken. doch dat deed niet veel van de uit slag af. De koppels moesten steeds drie ronden rijden om tot het gewenste re sultaat voor de volgende omloop te ko- De einduitslag werd ten slotte: 1. Mo- lema (Leiderdorp)-Kruiter (Leiden): 2. Van Engelen (Alphen aan den Rijn-Star (Alphen aan den Rijn); 3. Van der Laan (Sassenheim)-Van Nobelen (Sassen- 3-i';bO co—AM DES SOS Libanor Valbov< Cito AMVJ Oranje Odulph Olhaco Tornadi Kweek; SFC Schaatsen aan Boerhaavelaan Er moet toch wel een oplossing gevonden worden voor de moeilijkheden ten aanzien van de kleedgclegenheid op de grote ijsbaan van Voorschoten aan de Boerhaavelaan. Tot die overtuiging kwam zaterdagmiddag ook loco burgemeester Schrama bij de prijsuitreiking na afloop van de schaats wedstrijden om het kampioenschap van Voorschoten. De plaatselijke ijs- club moest zich wegens het in gebruik zijn van het padvinderstroephuis behelpen met tenten en andere noodoplossingen. Reva—i Kanger Voorbu HVS Libano US RVC 0- —St. I 3—0. Celebe: RVC SOS St. Pai Armad 2—2; S PVC MVC Zandvl OVC De Ka Een en ander heeft aan de vreugde van de wedstrijden niets afgedaan. Integen deel, de strijd was enorm spannend en bleef heel erg sportief. Duidelijk willen rijders uitslagen, die in eerlijkheid openheid waren bereikt. Pij valpar tijen werd zelfs to driemaal toe overge reden op verzoek van de niet-vallende rijder. Hetzelfde gebeurde ook een enke le maal bij de start doordat een lolbroek rijder tijdens het startsignaal van de wijs bracht. Tweede jeugd Men had de wedstrijden in twee af delingen gesplitst. De scheidslijn lag bij veertig jaar. De kampioenstitel voor de eerste jeugd kwam terecht bij wielrenner-schaatser A. Ravensbergen, de titel voor de tweede jeugd kwam in handen van de heer W. Lelieveld. De strijd beneden de veertig was vurig i spannend. Bij de afdeling van boven de veertig ging het aanmerkelijk gemoe delijker toe, alhoewel de matadoren het die afdeling toch niet cadeau hebben gehad. De belangstelling voor het hard rijden van de zijde der dames was heel erg klein. Te klein om een kampioen schap van dames te houden. Desondanks zijn de talrijke toeschouwers volledig aan hun trek gekomen. Ze hebben de dameswedstrijden nauwelijks gemist. De einduitslag luidt: Groep A (beneden 40 jaar): 1. A Ravensbergen; 2. H Solle- veld en 3. H van Beveren. Groep B (boven 40 jaar): 1. W Lelie veld; 2. A Lippens en 3. P Struik. Op ijsbaan in Oegstgeest won jeugdige F. v. Bellum De ijsclub Oegstgeest heeft zaterdag op de ijsbaan achter kasteel Oud-Poel geest een wedstrijd over 350 meter ge houden voor jeugdige rijders tot 15 jaar. Frans van Bellum kiwam als winnaar uit de groep van 44 deelnemers tevoor schijn. Joost de Haan werd tweede en Jos Witteman legde beslag op de derde plaats. Ook voor de senioren werd een wed strijd vastgesteld. Deze ging over twee kilometer. Jan Glasbergen was hier de snelste. Tweede werd J. Kerckhoff en derde W. van de Fompe. Er namen 23 rijders aan deze wedstrijd deel. Kampioenschap viel in (ijs)water Groot was zaterdagmiddag de teleurstelling van de bestuursleden van de Hazerswoudse IJsclub. Voor de door de K.N.S.B. toegewezen kampioenswed strijd van Zuid-Holland voor koppels was wel veel belangstelling van de zijde van het publiek, doch niet van de zijde der hardrijders. Er kwamen slechts acht koppels aan de start. Oorzaak: overal in de omgeving werden koppelwedstrijden gehouden, waar kostbaarder prijzen waren te behalen dan de hoogste eer van een kampioenschap. Een snelle beslissing van het be stuur van de organiserende vereniging heeft de zware druk van de domper op de vreugde van velen toch iets kunnen verminderen. Het prachtige schaatsweer en de goede baan waren te ideaal in combinatie om verloren te laten gaan. Men besloot een afvalwedstrijd te houden. Er kwamen nog enkele individuele rijders bij, zodat men op het totaal van 21 deelnemers kwam. Het werden mooie wedstrijden met tal in verrassingen. En die verrassingen bleven zich voortzetten tot in de finale, waarbij het Hazerswoudse publiek danks de teleurstellende nederlaag plaatselijke favoriet Jac. van der Eijk, toch vol enthousiasme kon juichen ovei de prestaties van de Boskoper B. Slin gerland en de Lissenaar Frans Kors, die Clubkampioenschap Leiderdorp J. de Lange werd jeugdkampioen Het clubkampioenschap kortebaan van de Leiderdorpse vereniging IJs sport is bij de senioren een aangele genheid van de familie Borst uit Hoogmade geworden. Cees Borst Czn prolongeerde zijn titel. Bij de junio ren prolongeerde John de Lange zijn titel, waardoor hij nu definitief ii het bezit is gekomen van de wissel beker, die destijds door zijn groot vader werd beschikbaar gesteld. De sfeer bij deze wedstrijden was uit stekend. Het prachtige weer tempe ratuur rond het vriespunt en geen zucht je wind droeg natuurlijk bij tot de gemoedelijkheid die er rond de baan heerste Daardoor ook werd het ongerief van een prijsuitreiking in de open lucht gemakkelijk overwonnen. Voor de organisatoren van IJssport, die vrijdagavond pas konden beslissen of de baan zou opengaan, waardoor de wed strijden zouden kunnen doorgaan, was het erg verheugend, dat de belangstelling ran de zijde van de jeugd zo groot was. Nog verheugender was de deelname van enkele meisjes, van wie Helma Koen zich zelfs op de zesde plaats nestelde. De uitslagen luidden: Junioren: I. John de Lange: 2. W. Hendriksen; 3. Rudi Ver meulen; 4. C. M. van der Voort; 5. W. van Hemert; 6. Helma Koen. Senioren: 1. C. Borst Czn; 2. J. Borst; 3. Th. Borat; 4. J. de Lange; 5, C. Ver- rark; 6. J. van Velzen. toonde niet alleen goed te kunnen voet ballen in zijn vereniging Lisser Boys. Hij waagde zich nu op goed glad ijs en won de tweede plaats na een spannende fina- lerit tegen Van der Eijk. Wedstrijden De speaker van de Hazerswoudse IJs club bleek toch nog vol optimisme te zijn. Na afloop van de spannende wedstrijden deelde h\j mee, dat men na overleg met de K.N.SJB. de uitgestelde kampioens- koppelwedstrijd zaterdag 25 januari hoopt te kunnen laten verrijden. Voorts werd de aandacht gevestigd op het feit. dat de nationale langebaanwedstrjjden op dinsdag 21 januari over drie afstanden, om half elf beginnen. Uitslagen De wedstrijden van zaterdag j.l. wer den verreden in poules van drie deel nemers over drie ronden. De uitslagen van deze poules luidden: Poule 1: 1. B Slingerland (Boskoop): 2. Heemskerk (Roelofarendsveen). Poule 2: 1. J. Griek- spoor (Lisse); 2. F. Kors (Lisse). Poule 3: 1. W. Rijkaart (Hazerswoude); 2. Van Rijn (Roelofarendsveen). Poule 4: 1. M. Rijkaart (Boskoop); 2. G. Huizer (Wad- dinxveen). Poule 5: 1. Hobbo (Lisse); 2. J. Baars (Lisse). Poule 6: 1. Jac van Eijk (Hazerswoude), 2. W. Hemert (Lisse). Poule 7: 1. A. Rijkaart (Hazerswoude); 2. G. Harkes (Hazerswoude). De uitslagen van de demi-finales, twee poules van vier rijders: Poule A: 1. F. Kors; 2. J. Baars. Poule B; 1. Jac van der Eijk; 2. B. Slingerland. De eindrangschikking luidde: 1. B. Slingerland; 2. F. Kors; 3. Jac van der Eijk; 4. J. Baars. Wouter Toledo niet naar Innsbruck Het Ned. Olympisch Comité heeft naar aanleiding van de prestaties in Grenoble besloten de inschrijving van Wouter To ledo voor het kunstrjjden te Innsbruck Russische ploegen voor Innsbruck De Russische schaatsploegen voor de Olympische Spelen in Innsbruck zijn als volgt samengesteld: Dames: Ludia Skoblikova, Valentina Stenina. Inga Voronia, Iraida Yegorova, Berta Kolokoltseva cn Tatjana Sidorova. Heren: Yevgenyi Grishin, Boris Gulja- jef. Viktor Kositsjkin, Boris Stenin, Edou- ard Mausevich. Jury Jamasjef, Valery Kaplan, Vladimir Orlof, Ants Antsson, Igor Ostachof, Mouzahid Habibulin. Lil 0? hebber AMV noorde gen O O tan je mers k dammt Ook prijs- M, Het afdelii AMVJ Bonds werd Tijdt dammt bovenI I blijver 1. Antsson 2. Jumashef 3- Moe 4. Johannesen 5. Liebrechts 6. Thomassen 7. Matusevitsj 8. Maier 9- Traub 10. J. Nilsson 11. Malkin 12. Verkerk 13. Sandler 14. I. Nilsson 15. Stille 16. Stiansen De cijfers tussen 500 1500 42.5 2) 42.7 3) 43.3 (10) 2.10.9 43.7 (13) 2.11.2 43.7 (13) 2.11.2 42.2 1) 2.09.9 42.9 5) 2.10.7 44.4 (20) 2.13.6 43.0 7) 2.11.6 45.0 (27) 2.14.7 43.4 (11) 2.13.4 44.6 (21) 2.13.7 44.0 (16) 2.13.8 44.8 (24) 2-13.8 44.2 (18) 2.14.5 53.4 (31) 2.11.5 haakjes geven de 5000 10.000 7.51.9 6) 15.57.7 6) 7 50.1 3) 15.56.1 5) 7.48.2 2) 15.47.8 2) 7.47.1 1) 15.42.9 1) 7.51.2 5) 15.59.9 7) 8.02.2 (11) 16.31.8 (15) 8 00 5 8) 16.20.4 (11) 7.50.7 4) 15.52.6 3) 8.06.2 (16) 16.32.4 (16) 7.57.9 7) 15.54.3 4) 8.02.2 (11) 16.30.1 (14) (15) 8.01.5 (10) 16.11.3 8) (17) 8.00.6 9) 16.24.6 (12) (17) 8.02.9 (14) 16.11.3 8) (19) 8.028 (13) 16.285 (13) 8) 8.03.5 (15) 16.18.3 (10) plaatsen op de verschillende (12) totaal 180.842 180.948 181143 181.288 182.608 183.310 183-537 183.633 185.107 185.405 185592 185.882 185.890 186.255 186.738 194.498

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 8