I Voorschoten krijgt Bijbelweek Jeugd wordt gevormd door moeilijkheden Israël, levend teken van Gods onwankelbare trouw Voor markt in IJmuiden vandaag 130 schep en Hervormde jeugd te Lisse had feest dat klonk als een klok R NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 20 JANUARI 196i VOORSCHOTEN In de week van 2 tot 8 februari znllen Voorschotense christelijke gemeenschappen t w. de Her vormde Gemeente, de Rooms-Katho'ieke parochies, de Gereformeerde Kerk Remonstrants-Doopsgezinde Kring zich met een gezamenlijke actie tot de Voor schotense burgerij richten. Deze actie, die gevoerd wordt in santenwerking met het dit Jaar 150 jaar bestaande Neder landse Bijbelgenootschap, bestaat nit ver schillende elementen, die echter alle steunen op de gemeenschappelijke over tuiging: In ieder gezin moet de Bijbel een plaats hebben. De actie is ontstaan op initiatief van ds. D. J. Modderaar. Gereformeerd predikant te Voorschoten en voorzitter van de plaatselijke evange lisatiecommissie. die zijn denkbeeld be sprak met bet Ned. Bijbelgenootschap Amsterdam. De afdeling Voorschoten v dit genootschap nam daarop contact op met de onderscheidene christelijke ge meenschappen en daaruit groeide een sa menwerking. die van het begin af uit stekend is geweest. Aan alle inwoners van Voorschoten zal een Bijbel te koop worden aange boden. Daartoe zal de Bijbelwagen var het Ned. Bijbelgenootschap volgens eer. schema door de gemeente trekken. Me- dewerkers' sters) van de deelnemende ge zindten (40 Rooms-Katholieken. 20 Her vormden en 20 Gereformeerden) zullen zich. twee aan twee (éér. ProtestanT en één Rooms-Katholiek). aar elke wooing vervoegen, daar een Bijhei trachten te verkopen en toelichtingen en advies ge ven bij de aankoop van een Bijbel. In de Bijbelwagen bevinden zich uitgaven van de Bijbel van het Ned. Bijbelge nootschap. zowel de oude als de nieuwe vertaling, kinderbijbels, psalmboeken, de Rooms-Katholieke Canisiusvertaling van de Heilige Schrift en de Bijbel die werd uitgegeven door de Rooms-Katholieke Bijbelstichting St. Wilïlbrnrd. De wagen zal rijden van maandag 3 februari tot en met vrijdag 7 februari 's morgens van 9 tot 11.30 uur en 's mid dags van 2 tot 4 uur. Voor hen die 's avonds een Bijbel willen kopen staat de wagen van 19 30 tot 20 uur gepar keerd op het plein bij de Hervormde dorpskerk (Voorstraatzijde). In de voor afgaande week zal huis aan huis een geschrift „Waarom de Bijbel'" worden verspreid. Het rij9chema van de wagen is aldus- Maandag 3 februari Valkenburgseweg, Veiling Katwijk-Rijn Belangstelling voor peen in plastic KATWIJK AAN DEN RIJN Dc aanvoer van waspeen was in de afgelopen week weer groot. De vraag naar het pro- dukt was levendig, maar ondanks dat konden de prijzen zich niet handhaven. De ruime aanvoer zal er niet vreemd aan z|jn. De export had behoorlijke be langstelling, waarbij moet worden opge merkt, dat zowel Engeland als West Duitsland voor een belangrijk gedeelte de peen in plastic kleinverpakkbig koopt. Vooral de veie zelfbedieningszaken en supermarkets hebben belangstelling voor de in plastic verpakte peen. Ook de conservenindustrleën badden enige anl- De noteringen waren als volgt: A extra 6,50 tot 8,50 (vorige week 6,40 tot ƒ8,90). AI (5.60 tot ƒ8,30 (ƒ4,50 tot 8,30). A II 2,80 tot 7,60 3 tot 8,40), B extra ƒ5,20 tot ƒ7,80 (ƒ5,20 tot ƒ8.30), BI ƒ2,30 tot 7,20 (ƒ4,10 tot ƒ8,20). BH ƒ1,80 tot ƒ4,40 (ƒ1.80 tot ƒ4.70) De vraag zal deze week levendig blijven Er kwam een grote voorraad boeren kool aan de veiling, die voor betrekke lijk gunstige prijzen van de hand ging. De drogerijen hadden goede belangstel ling voor deze koolsoort De notering was van ƒ22 tot 35. Uien gingen voor 3 tot ƒ4; groene kool ƒ3 tot ƒ30, gele kool ƒ8 tot 26, rode ƒ6 tot ƒ16, spruiten 26 tot ƒ113. prei ƒ17 tot ƒ51, knolselderie ƒ10 tot ƒ22. selderie ƒ11 tot ƒ21. breekpeen ƒ1,90 tot ƒ2,30. andijvie ƒ71. witlof ƒ66 tot 72. schorseneren AI 77 tot 88. All ƒ47. BI 44 tot ƒ66. Bil ƒ23 tot 25, Cl ƒ28 tot ƒ31, CII 6 tot ƒ20 Geslaagden visserij* KATWIJK AAN ZEE Bij de aan de visseriischool door de rijkscommissie voor de stuurlieden examens afgeno men examen in kennis der bepalingen ter voorkoming van aanvaringen op zee en de toepassing daarvan zijn geslaagd Leen van Duijn van de IJM 61. Anton Grunstra van de KW 33. Corn. Schaap Czn. van de KW 186. W. van Duijn van de IJM 215, Nic. Dykdrent Nzn. van de IJM 54. Coen van Duijn van de KW 119 Mart van Dijk van de KW 186. Corn, van der Plas van de IJM 28, allen te Katwijk Wout Koelewijn van de KW 170 te Sas- senheim en Joh. Smeltink van de KW 157. wonende te Noordwijk. Allen werden opgeleid aan de visse rij school te Katwijk. KATWIJK AAN ZEE Morgenavond 8 uur houdt de afdeling Katwijk van Philatelica een vergadering in Casa Cara. KATWIJK AAN ZEE Donderdag om acht uur houdt de wijkgemeente-zuid een wijkavond in het wijkgebouw aan het Abeelplein. Kapiteine mej. Klaar te Leiden hoopt te spreken over het Legei des Heils. wat het is en wat het doet. KATWIJK AAN ZEE Donderdag om acht uur houdt de wijkgemeente- noordoost een wijkavond in de Oranje zaal van het Jeugdhuis. KATWIJK AAN ZEE Vrijdag om kwart voor acht houdt de wijkgemeente noord een wijkavond in de Oranjezaal van het Jeugdhuis. Ds. W. L. Tukker spreekt over: Bevindelijke Christuspre diking. KATWIJK AAN ZEE Dinsdag: hoog water 7.39 en 20.01 uur; laag wa ter 3.14 en 15.42 uur Rijndijk. Leidseweg tot de Zilverfabriek; dinsdag 4 februari Veurseweg van Leid- schendam af tot en met Papelaan en om geving; woensdag 5 februari Oranjewijk 'ten westen van de Leidseweg) en Ade- geest; donderdag 6 februari Leidseweg van de dorpskom tot aan de Zilverfa briek, Burg. VernèdeDark en omgeving, professorenwijk (gedeeltelijk) en schil derswijk; vrijdag 7 februari Raadhuis laan en omgeving, rest professoren wijk benevens dorpscentrum. Verder zal een op de Bijbel gerichte tentoonstelling worden gehouden. Het leek niet wenselijk binnen een betrekke lijk kort tijdbestek andermaal de ten toonstelling van het Ned. Bijbelgenoot schap in Voorschoten te houden. Daar om werd besloten de ten'oonstelling van de H. Landstichting te Nijmegen naar Voorschoten te halen. Zij zal in Voor schoten haar première beleven en ge opend zijn van vrijdag 31 januari 20.45 uur tot vrijdag 7 februari 20 uur in de Hervormde dorpskerk. Gebedssam en komst De actie zal worden geopend met een openbare gebedssamenkomst in de dorps kerk op donderdag 30 januari om 20 uur Deze bijeenkomst zal worden geopend door ds. E. Saraber. Hervormd predikant, waarna kapelaan Duivestevn zal spreken over ..Wat mogen wij van de Biibel ver wachten?" en ds. K. Smit. gereformeerd predikant, over ..Wat verwacht de Bijbel van ons?" Aan deze avond zal medewerking wor den verleend door het Mannen- en Jon genskoor van de St. Laurentlusparcchie onder leiding van de heer W Schrama en het Hervormd Koor en Kinderkoor onder leiding van de heer H J Wal- vaart. In aansluiting daarop wordt dan de tentoonstelling geopend door ds Sa raber; pater Kiewe. Montfoortlaan zal een korte inleiding houden. De toezang tot deze tentoonstelling is gratis- de schoolkinderen zullen klassikaal een be zoek aan de expositie brengen Hierbij 'uilen zjj door een deskundige wo-den voorgelicht. De tentoonstelling zal wor den gesloten op 7 februari om 20 uur met een concert, te geven doo- mevrouw C. J Walvaart-Van Engeldorp Gastelaars en de heer H. J. Walvaart. Schaatskalender Voorschoten VOORSCHOTEN Dinsdagavond houdt de Voorschotense IJsclub op de baan aan de Boerhaavelaan nationale af val wedstrijden. De wedstrijden beginnen om acht uur. Woensdagmiddag worden om drie uur wedstrijden voor de jeugd gehouden. Donderdagavond begint om acht uur een wedstrijd met hindernissen VOORSCHOTEN Dinusdag- en woensdagavond. 8.15 uur, brengt de Voorschotense Filmliga in het Greenway- theater de film „Verleden jaar in Ma- riënbad". Dinsdag. 8 uur, wordt onder auspi ciën van de Voorschotense sportraad in Het Wapen van Voorschoten" een bin nensportavond gehouden waaraan ver enigingen uit Voorschoten en 's-Graven- zande deelnemen. Er wordt gebridged gedamd, geschaakt, gebiljart en geklaver jast, Woensdagavond komt de Christen vrouwenbond bijeen in een der zalen bü de Geref. kerk. Mevrouw A. J. Frugte- Ouborg uit Den Haag zal spreken over .Zo zag ik NewYork". Vrijdagavond geeft Hans Henkemans in het Cultureel centrum een pianoreci tal Gespeeld worden werken van B--ch. Beethoven. Ravel, Granados en Havdn, VOORSCHOTEN De 11-jarige I. Villerius uit Zoeterwoude kwam od de ijsbaan aan de Nic. Maeskade te vallen. Met een hoofdwond en vermoedelijk een lichte hersenschudding werd zij, nadat dokter James eerste hulp had verleend, naar huis vervoerd. Christenvrouwen Haserswoude Kerk en Belijdenis KATWIJK KATWIJK AAN ZEE Voor de vereniging „Kerk en Belijdenis" sprak in de Oranjezaal ds. J. Tabaksblatt uit Den Haag over: Israël, teken van Gods Openbaring in de wereld. De mens is in alle tijden bezig geweest zich een beeld te vormen van God zonder in te zien dat hij juist is geschapen naar Gods beeld. Vol humor wordt soms in de Bijbel over de afgoden gesproken, Jasaja 40 is hiervan een duidelijke illustratie. Het is merkwaar dig, aldus ds. Tabaksblatt, dat God schijnbaar de strijd tegen de afgoden heeft verloren, het paradijs, zondvloed, en de torenbouw van Babel geven hiervan getuigenis. Maar God blijft getrouw, Adam heeft het kerstgebeuren beleefd in de zoeken de liefde van God. Israël, geroepen uit alle volkeren, was God ontrouw, hoewel dit wik was het kanaal waardoor God zijn beloften bekend maakte. Toch heeft God zich. zo'merkte ds. Tabaksblatt op, met de verkiezing van Israël zich geen in de zak gekocht; Hij heeft zich eeuwig volk gemaakt Israël is het teken van Gods trouw. Hij heeft het niet verkozen om het volk zeli. maar de wereld. In Israël heeft God alle volkeren verkoren. Israël moest de vol keren tot jaloersheid verwekken, maar het heeft zich aan deze opdracht ont trokken. Het is wonderlijk, maar in zijn verzet weet God dit volk toch dienstbaar te maken aan Zijn heil. Israël is niet los te denken van God. De ballingschap van Israël was niet enkel een straf op de zonde, maar veel meer het beschaamd KATWIJK AAN ZEE Woensdag komt Hans van Drift uit Rotterdam voor de Arjos spreken over „Het ABC der christelijke politiek". Aanvang 8 uur, Calvijnschool, Randweg 33. KATWIJK AAN ZEE Woensdag vergadert de Christenvrouwenbond in de Oranjezaal van het Jeugdhuis. Dr. P. Vermet, schoolarts, spreekt over „De ont wikkelingsgeschiedenis van de mens". Aanvang 8 uur. KATWIJK AAN ZEE In de Unizaai spreekt hedenavond om 8 uur de heer Jacob Klein Hanevejd te Bodegraven "ver: Wat heeft het' pauselijk bezoek in Israël ons te zeggen? KATWIJK AAN ZEE De extra col lecte ten bate van de commissie voor het Jeugdwerk gehouden in de herv. kerken heeft opgebracht f 1131.75. GEVRAAGD MEISJE Visserijgolfjes IJMUIDEN In IJmuiden werden voor de maandagmarkt 130 vaartuigen gemeld. Hiervan verschenen er ongeveer 100 voor de loskaden. onder meer de IJM 99 Egmont met 1500 kisten, de KW 121 Brittenburg met 1300 kisten en de KW 171 Jan Maria met 1320 kisten. Door de White Fish Authority werd ten bate van de visserij tot 1 oktober van het vorige jaar een bedrag van 12 6 miljoen pond sterling aan schenkingen verstrekt voor de bouw van vissersvaar tuigen en voor de aankoop van motoren Aan leningen kwam tot genoemde da- een bedrag van 31.2 miljoen pond sterling uit de staatskas. Denemarken Blijkens de publikatie Fiskeriberetning in het Deense visserijministerie bedroeg in 1962 de aanvoer van vis. schaal- en schelpdieren 779 000 ton voor een waar de van ƒ243 miljoen tegen 631.000 ton voor een waarde van ƒ217 miljoen in 1961. Deze cijfers hebben betrekking op de aanvoer van Deense vaartuigen. Bui tenlandse schepen, voornamelijk Zweed se. zorgden voor een aanvoer van 107.463 m tegen 54.098 ton in 1961. Het aantal door motorkracht aange dreven vaartuigen steeg van 8347 in 1961 tot 8350 in 1962. Hoewel het aan tal schepen zonder motoren de laatste jaren is gedaald, waren er aan het eind 1962 nog betrekkelijk veel van deze vaartuigen in bedrijf, namelijk 5526 stuks. Vergeleken met 1961 liep het aan tal volledige beroepsvissers in 1962 terug 13.675 tot 13.416 en het aantal van hen, dat de visserij als nevenbedrijf uit oefende van 4476 tot 4343. Evenals dit in Nederland het geval was, waren ook in Denemarken de ge middelde afslagprijzen in 1962 voor de meeste vissoorten hoger dan in 1961 Opvallend was de sterke teruggang in de wijtingaanvoer. In 1962 hadden de meeste landen rond de Noordzee te kam pen met slechte haringvangsten. De De nen vormden een uitzondering op deze ongunstige regel. z|j voerden 261.000 ton haring aan of 8000 ton meer dan in 1961 Deze stijging was te danken aan betere resultaten "in het Skagerrak. het Katte gat en het oostelijk deel van de Oost zee: in deze wateren werd 24.000 ton meer gevangen dan in 1961 De vangsten in de Noordzee daalden echter met 17.000 In het verslag wordt niet vermeld hoe veel Deense haring naar de vismeel- industrie werd afgevoerd. De hoeveel heid moet echter aanzienlijk z|jn. In 1962 werd namelijk 470.000 ton vis en visafval bestemd voor verwerking tot vismeel: verder werd nog 130.000 ton gebruikt voor voederdoeleinden. De gemiddelde afslagprijs voor consumptieharing lag in 1962 op ƒ0.37 per kilo tegen 0.30 per kilo in 1961. Van de totale Deense vieexport ging in 1962 ruim 148.000 ton of 46 percent naar de E.E.G -landen. In 1962 bedroeg deze uitvoer 122.196 ton of 45 percent West-Duitsland was met 117.669 ton de grootste afnemer. Italië nam 11.357 ton af. Frankrijk 7326 ton. Nederland 12.121 ton. Groot-Britannië 57.232 ton. Zweden 27.319 ton en de Verenigde Staten 12.118 maken van zijn Bondsgod. Door de ver kiezing van Israël heeft God het kruis verkoren, waardoor hij met ons wil wo nen. Het voortbestaan van Israël is de beste verkondiging van de liefde van God. Eén ding is bij God onbestaanbaar: ontrouw aan Israël. Israël is het levende teken van God voor alle generaties. De vergadering stond onder leiding van de heer B. Varkevisser. „Looft den Heer" zingt vrijdag in De Kaag DE KAAG De chr. gemengde zang vereniging „Looft den Heer" zingt a.s. vrijdagavond onder leiding van dirigent S. P. Visser in de jeugdherbergzaal. Als solist verlenen medewerking de sopraan Lize Schoo en de tenor Jan van Mant- gem. Op het programma staan „Judas Maccabaus en „Der Messias" van G. F. Handel. De uitvoering begint om acht Huishoudschool te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE. Dit is de nieuwe huishoudschool op de hoek BoslaanMeeuwenlaan te Katwijk aan Zee. die men begin april in ge bruik hoopt te nemen. Op het ogen blik telt de huishoudschool te Kat wijk aan Zee 550 leerlingen, die niet allemaal in de school aan de Jan var Brakelstraat kunnen worden onder gebracht. Een deel van de leerlingen is gehuisvest in dependances: het jeugdhuis, de openbare school ei mulo-school. Bij de ingebruikneming zullen deze dependances worden op geheven. De nieuwe school kan 300 leerlin gen herbergen, er zullen er ongeveer 175 naar de nieuwe school gaan. De directrice van de school aan de Jan van Brakelstraat. mejuffrouw H. Z. van de Weerd. wordt directrice van de nieuwe school, de adjunct-directrice mejuffrouw G. G. Zimmerman, wordt directrice van de school Jan van Brakelstraat. De in aanbouw zijnde school bevat 8 theorielokalen, een keuken, een was lokaal, een stiklokaal. een handen- arbeidlokaal. een turnlokaal, een over blijflokaal. een eetkamerkamers voor het personeel, de administratie en de schoolarts, twee toiletgroepen met douchegelegenheden, een fietsenkel- der, een ruime garderobe en een grote hal. De school, die is ontworpen door het architectenbureau Van der Bom Ingwersen te Amsterdam en wordt aebouwd door De Lange en Van der Plas uit Oegstgeest, is uitgevoerd in baksteen. Er komt een oliestook cen trale verwarming in. Op 18 juli 1962 is men met de bouw bcaonnen. Foto D. Kruyt LISSE, De hervormde jeugdvereni gingen Obadja en Zonzoeksters hebben dc traditie gehandhaafd door het geven van een feestavond, die klonk als een klok! Voorzitter J. van der Pol qpende de feestavond, waarna een bijbelinleiding in samenspraakvorm volgde over het leven van Jozef. Op vlotte wijze heeft In Lisse toernooi op hometrainers LISSE Zaterdagavond heeft in di kantinezaal van bctonfabriek De Ring vaart te Hillegom een hometrainerstoer- nooi plaatsgehad, uitgeschreven door de ren- en tourvereniging „De Bollen streek". 's Middags om twee uur werd het voorprogramma gerec'en. Met grote spanning werd de finale tegemoet ge zien. omdat dan strijd zou worden gele verd door de beste rijders op de rollen van westelijk Nederland. Het is de club kampioen van De Bollenstreek, Aarts, niet gelukt ook in deze wedstrijd als eerste uit de strijd te treden. Hij moest zelfs met de derde plaats genoegen De uitslag: 1 B. van Dalsem met 2 500 meter in 74.3 seconden; 2. H. vi Lierop 76.0: 3. J. Aarts 76.2; 4. F. vi Duivenbode 76.6; 5. C. Boot 76.7; 6 Kozijn 77.2; 7. H. van der Velde 77.3; 8. S. van der Torre 77.4: 9. C. Stroomber- gen 77.4: 10. J Sins Sr. 77.7; 11. W. Top 78.9; 12. W. Dolman 79.1. De ploegenuitslag: 1. De Bollenstreek Lisse 110.5: 2. Rotterdamse Leeuwen Rot. terdam 111.9; 3. Apollo Amsterdam 114.1: 4. Klusses Rotterdam 115.7; 5. Kampioen Haarlem 117.8: 6. Excelsior Haarlem 120.2; 7. U.W.T.C. Uithoorn 120.5. Door de directeur van betonfabrick De Ringvaart werd de ringvaart-cup aan de winnende vereniging uitgereikt. Ter opluistering van deze avond werd door de toneelvereniging van De Ring vaart een éénakter opgevoerd. Autobotsing op kruispunt Lisse LISSE In de nacht van zaterdag op zondag om kwart voor 1 is op het k-uis- punt OranjelaanKanaalstraat een ern stig auto-ongeluk gebeurd Een nieuwe personenauto kwam van de Haarlemmer meer de Kanaalstraat uitraden, bestuurd door de heer J. A. uit Zandvoort. De be stuurder passeerde met eer snelheid van CO km het gevaarlijke kru'spunt Kanaal straatOranjelaan zonder acht te slaan op knipperlichten en voorrangsbord voor de Oranjelaan. Juist op het moment van passeren kwam uit de richting Hillegom over de Oranjclaan een auto bestuurd door de heer J. de R. uit Bodegraven. De inzittenden van de Opel-Kadet moes ten zich na de botsing door een gebrokei ••uit naar buiten begeven Twee van hen moesten naar een ziekenhuis te Haar lem vervoerd worden. De heer D. B. uit Zandvoort had een bekkenbreuk De be stuurder van de Bodegraafse auto liep een gekneusde rib op. vervolgens mej_ Capel een verslag ge geven van het afgelopen jaar, waarin zij kon mededelen, dat de jongemannen- vereniging Obadja nog steeds floreert. De meisjesvereniging De Zonzoeksters ingeslapen, doch werd uit de slaap gewekt door de dames Schilder en Zon neveld. De vereniging Is nog niet groot, maar er is grote activiteit. De avond werd tot over twaalf uur gevuld met de opvoering van het toneel stuk „Amor, vlinders en haaien" van Lode van Mare. Het was een boeiende opvoering van het begin tot het eind. Het spel stond op hoog peil. Een woord van bijzondere waardering komt toe aan de spelers in de hoofdrollen mevr. A. Marseille-Mastenbroek en de heren D. J. Hul en A. Mastenbroek. Ds Kooistra sprak een ernstig slot- Atletiek te Lisse in opkomst LISSE Zaterdagmiddag werd de jaarvergadering gehouden van dc atle tiekvereniging De Spartaan te Lisse. Ir PaardekooDer deelde mee. dat door de Ned. SDortbond is meegedeeld, dat het verzoek van De Soartaan om te se nationale wedstrijden te organiseren kan worden voldaan- Voorts werd mee gedeeld. dat de sintelbaan van het gem. sportpark naar alle waarschijnlijkheid gereconstrueerd zal worden en voor De Spartaan dan te gebruiken is voor aller lei onderdelen van de atletieksDort- Het op rijm gestelde jaarsverslag i secretaris H. Paardekooper gaf een vendige indruk van de vele prestaties. Penningmeester Slobbe meldde aan vangsten en uitgaven een bedrag f 6180.Het boekjaar 1963 had klein voordelig saldo. Van het comité interparochieel jeugdwerk werd f 750. subsidie ontvangen. In verband met het toetreden vi nieuwe leden werd het reglement ge wijzigd. Belangrijk was voorts de mede deling, dat het bestuur een cross gaat organiseren od de Keukenhof De heer J Reeuwiik had aangeboden een beker voor de beste prestatie 1963 Daarvoor kwamen in aanmerking Marga Kortekaas. Piet Wildenburg, J. Meeuwissen en T. Warmerdam HAZERSWOUDE De afdeling Ha- zerswoude van de Christenvrouwenbond kwam bijeen in de lokalen achter de Ger. kerk. De presidente, mevr. Sloot weg-van Geest, sprak in haar openings woord over de spanningen, die dc wereld in het afgelopen jaar in hun greep had den. Antipathie tegen God neemt toe, doch wij weten, dat. ondanks alles. God op ons merkt. Als spreker trad deze avond op de heer F. G. v. Hoeken uit Den Haag met als onderwerp „Zijn wij anders geworden"? De kreet, dat de jeugd zo geheel anders is. en dat men geen respect meer heeft voor de ouderen, is altijd gehoord, aldus de heer Van Hoeken. Doch dit is niet iets van onze tijd alleen. Reeds in de tijd van Calvijn bleek, dat de toenmalige jeugd ook de wijsheid in pacht dacht te hebben. Moet de jeugd worden vastge houden in het gareel, dat men als ouders uitstippelt? De jeugd moet gelegenheid worden gegeven eens met de ouders te botsen. En in een normaal gezin kan dat zonder dat dit tot excessen behoeft te komen. Vooral de moeder kan een grote rol spelen. De zienswijze is bij onze jeugd zo ge heel anders: vooruitstrevend, met hoog moed bezet, maar bij het klimmen der jaren wordt 's mensen zienswijze anders. Als originele mensen geboren, sterven wij als copieën. Het wordt onze jeugd zo gemakkelijk gemaakt. Jeugd wordt gevormd wanneer zij moeilijkheden ondervindt. Dat geeft Kinderijsfeest in Nieuwe Wetering NIEUWE WETERING Zaterdagmld dag hield de ijsvereniging Ijsvermaak een- kinderijsfeest, waarbij de ruim 130 kinderen zelfs nog een traktatie kregen. Het is op de baan aan de Ringvaart dan ook een gezellige middag geworden. De uitslagen waren: meisjes 67 jaar: 1. Gerrie Los; 2. Dorientje Möllers: 3. Willy Zoetendaal; 89 jaar: 1. Petra Bouwmeester; 2. Joke Loos; 3. Rietje Mastwijk: 1011 jaar: 1. Truus Witte- 2. Marijke Bontje; 3. Cobi v. d. Lip; 1213 jaar: 1. Marjan Bouwmeester; 2. Jozien Butter; 3. Tony Koolloos; 1415 1 Ria Loos; 2. Mientje Los; 3. Lia Vis. Jongens 6—7 jaar: 1. G. Zoetendaal: Johan Zoetendaal; 3. Tony Holst; 89 jaar: 1. G. Griffioen: 3. Leo Los; 3. Nici Haastrecht; 1011 jaar: 1. Nico Bouwmeester; 2. Tony Bouwmeester; 3. Nico van Dijk: 12—13 jaar: 1. Adrie Schoo; 2. Dik Hollers; 3 Leo van Ha ni 14—15 jaar: 1. J. Möllers; 2. B. Bouwmeseter Kz; 3. N. Luijten; 4. R. Westewaal. Vanavond om 7.30 uur estafettewed strijd voor paren. Jaarvergadering van liet Zijlkwartier LEIDERDORP De buurt- en speel tuinvereniging Zijlkwartier heeft in de zaal van de Touwfabriek jaarvergade ring gehouden. Uit het jaarverslag bleek dat het bestuur de onkosten laag houdt, want de rekening bleek met een batig saldo te sluiten. In zyn jaaroverzicht besteedde de sec retaris niet alleen aandacht aan de ac tiviteiten van de vereniging, maar ook aan de noodzakelijkheid de wijkgrens te herzien i.v.m. de uitbreiding van het Zijlkwartier. De aftredende bestuursleden mevrouw J. Zonneveld, de heren H. Slinger en L v. d. Hoogen werden bij acclamatie her- kozen. Mevrouw D. Heijdemann werd tot nieuw bestuurslid gekozen. In verband met de uitbreiding ging men over tot wijziging van de statuten, waardoor het mogelijk wordt leden die de wijk verlaten als donateur te be houden. De voorzitter deelde tijdens de rond vraag mee voorlopig geen aanleiding te zien voor contributieverhoging. LEIDERDORP De Leiderdorpse IJsclub „IJssport" heeft voor woensdag middag 22 januari de clubkampioen schappen langebaan op het programma gezet De wedstrijden, over afstanden 500 en 1500 meter, beginnen om 2 uu: veel wikken en wegén werd T. Warmer dam de gelukkige bezitter. Na een sportfilm werden de prijzen 1963 uitgereikt voor de A, B. C en D groepen en jongens A. B en C. Een be ker werd m handen gesteld van heren Harry Dahlkamp; jongens A: Piet Wil denburg; B: Jan Randsdorp; C: Kees Floor: meisies A: Marga Kortekaas: B: Sietske Veltman: C: Tea Oude Veldhuis. LISSE De pluimvee- en konijnen sportvereniging Lisse en Omstreken komt dinsdagavond 8 uur bijeen in Sal- vatori 'voormalige Groene-Kruisgebouw) in de Wagenstraat te Lisse. LISSE Voor Draagt Elkanders Las ten heeft Lisse opgebracht 539.21 Lisserbrock 130.05 OEGSTGEEST Voetgangster op zebra te Oegstgeest gewond OEGSTGEEST Zondagmiddag om streeks 5 uur werd dc 67-jarige huis houdster mej. M. Hebing op de Rhijn- zichtweg nabij de Leidsebuurt op een zebra aangereden door een auto. waarvan de remmen weigerden toen de bestuur der. een Lridenaar, wilde stoppen voor de overstekende vrouw. Zij werd een eind meegesleurd en liep een hersen schudding en been- en hoofdwonden op Mej. Hebing is opgenomen in het aca demisch ziekenhuis te Leiden. Weekeinde over nieuwe verhouding Indonesië OEGSTGEEST Op 22 en 23 februari wordt in het oecumenisch georiënteerde vormingscentrum Oud-Poelgeest te Oegst geest een weekend-bijeenkomst voor jon geren gehouden over de nieuwe ver houding met Indonesië. Thema: „Indone siëNederland hernieuw betrokken". Sprekers: P. A. van Gastel, redacteur NE.C. - „Oriëntatie", over de ontwikke lingen in de verhouding in de laatste kwarteeuw; drs. Kwik K.G., voorzitter Indonesische Studentenvereniging in Ne derland, over „Verwachtingen", de nieu we verhouding gezien van Indonesische kant; mr J. N. Scholten, delegatieleider Nederlandse Studenten - Oriëntatiereis ..Perspektief", de nieuwe verhouding ge zien van Nederlandse kant. Veilingoverzicht Rijnshurg RUNSBURG. Dc aanvoer van was- Deen was deze week iets groter. De vraag was lui, vooral van exportzijde. Engeland en Duitsland hebben dit jaar zelf veel peen De noteringen bewegen zich dan ook op een laag niveau, dik wijls te laag om rendabel te zijn. Voor de A-sortering werd in het begin van de week betaald tussen 21 en 35 cent per kg, later tussen 15 en 33 cent. De B-sortering werd aanvankelijk ver handeld tussen 26 en 33 cent per kg. later tussen 20 en 28 cent. Naar boerenkool is nog steeds goede vraag. Aanvankelijk varieerden de prij zen tussen 25 en 35 cent per kg. later in de week tussen 21 en 33 cent. De aanvoer van rode kool was niet groot en de afzet verliep traag. De prijzen schom melden tussen zeven en veertien cent per kg. Enkele partijen groene kool von den kopers voor prijzen tussen 30 en 37 cent per kg. Voor enkele partijtjes prei werd tus sen 51 en 61 cent per kg betaald. Uien werden verkocht tussen 14 en 15 Vz cen/t per kg. Ge vli Oost hem tc Russisi telijke Softenoii De geschiedenis leert ons de vooruit strevendheid van de mens. Op techniscl en medisch gebied worden enorme vor deringen gemaakt. God stelt ons in eer tijd, waarin we leven met een opdracht Wij mogen God dankbaar zijn voor d€ vele vindingen die tot heil van de mens heid kunnen dienen. Maar ook deze medaille heeft een keer zijde die voor ons een vloek kan bete- kenen. Denk aan Softenon. aldus spr. De mens heeft echter de opdracht te heerser, over het werk zijner handen. Wij zijn van Christus. Zijn wij nu zo veranderd, dat wij deze opdracht vervul len? Wij moeten alle dingen beproeven maar alleen het goede daarvan behou den. Dan kunnen wij leven in deze vre selijke maar toch ook heerlijke tijd. Na de pauze bestond gelegenheid om met de spreker van gedachten te ver wisselen. Reisverenigiiig Benthuizen BENTHUIZEN IJs en koude konden de leden der reisvereniging „De gezellige dag" niet verhinderen reeds nu over „de dag" te vergaderen. Zij deden dat vorige week onder leiding van de heer Olie. Op 17 juni wil men een reis maken langs de Rijn. Tevens zal in Driebergen het Auto museum worden bezichtigd. Ds. Hiensch pleit in Alphen voor kerk in Woerdense Verlaat ALPHEN De Gereformeerde Kerk van Alphen aan den Rijn had gisteren, 's morgens in de Maranatha- kerk. 's avonds in de Salvatorikerk. gastpredikant ds. Hiensch van Nieuw- koop-Woerdense Verlaat. In laatstge noemde gemeente wordt een kerkje gebouwd naar een ontwerp van de Alpheuse architect W. Brouwer. Vijf endertig gezinnen staan hier voor een uitgave van 175.000. De gemeente zegde ƒ40.000 toe. Voorts kon er door allerlei medewerking wat op de bouw worden gespaard. De gemeente Woerdense Verlaat heeft! van de classis Woerden die wellicht volgende maand Rijnland zal gaan heten! toestemming gekregen bij de kerken in het ressort aan te kloppen. Onver-j moeibaar ijvert ds. Hiensch voor deze! zaak en ook in Nieuwkoop zelf heeft hij! de kertkbouwDlannen flinik aangepakt. Na de diensten in Alphen heeft ds. Hiensch ook gisteren een krachtig plei dooi gevoerd tot steun voor Woerdense I Verlaat. Voor 1920 had men daar een| kerkje, dat de „Pietenkerk" werd ge noemd. omdat vier ambtsdragers die voornaam hadden. Na die tijd had men een kerkje met een rieten dak, waar men volkomen is uitgegroeid. Alphen heeft de jongelui uit Woerden-, se Verlaat die bij de uitgang collecteer den. niet in de kou laten staan. Er is I gisteren ongeveer zestienhonderd gulden bijeengebracht voordeze kleine zuster- gemeente. Ds. Schuring (Alphen) bedankte voor beroep Ger. Kerk Urk ALPHEN Ds. K. H. Schuring, die een beroep ontving van de gereformeer de kerk van Urk, in de vacature ds. J. Wolven, heeft voor dit beroep bedankt. B. en W. Leimuiden: één vuilnisemmer LEIMUIDEN Het tijdvak de bestaande verordening op de heffing van reinigingsrechten was vastgesteld is per 1 jan. 1964 afgelopen. Nu toch tot her nieuwde vaststelling van de verordening dient te worden overgegaan, hebben B. en W. nagegaan, of de thans geldende tarieven nog zouden kunnen worden ge handhaafd. B. en W. zijn daarbij tot de conclusie gekomen, dat een verhoging noodzake lijk moet worden geacht. De hoeveelheid af te voeren vuilnis neemt voortdurend toe en kan welhaast op het dubbele worden geschat van de enkele jaren ge leden te verwerken vrachten. In ver band hiermee is het aantal werkuren voor het afvoeren van het vuilnis be langrijk uitgebreid. Dit werk wordt bo vendien nog bemoeilijkt doordat tenge volge van de grote hoeveelheid afval, dit in allerlei teilen, emmers en kisten wordt klaargezet Eén en ander heeft B. en W. doen concluderen dat één em mer voor de meeste gezinnen te weinig Zij hebben gemeend te moeten komen tot een tarief waarbij de eerste aanslag is gebaseerd op het verstrekken van twee emmers. Op deze wijze zal het dan niet meer noodzakelijk zijn het aanvra gen van een tweede emmer uit zuinig heidsoverwegingen achterwege te laten. Voorgesteld wordt een tarief van 12.50 per jaa» voor de eerste twep emmers en 5.boven dit bedrag voor elke emmer meer. Dodelijk ongeluk te Roelofarendsveen ROELOFAR ENDSVEEN Zondag morgen reed een 30-jarige Cubaan in een nieuwe auto met grote snelheid over rijksweg 4A in de richting Amster dam. Tijdens een inhaalmanoeuvre nabij hét aquaduct raakte hij de middenberm. Zijn passagiere de 19-jarige secretaresse R. W uit Rotterdam, werd uit de auto geslingerd en overleed op weg naar het ziekenhuis De man zelf liep een her senschudding op en moest in het acade misch ziekenhuis te Leiden worden op genomen. Feestavond ijsclub Roelof.veen ROELOFARENDSVEEN De Uscluo Wilhelmina hield in café Heemskerk op haar jaarlijkse feestavond een wedstrijd prijskaarten om carbonade. De uitslagen waren1. G. Huigsloot, 2. Han v. d. Hoon. 3. W. v. d. Meer, 4. Jo Hogen- boom, 5. Jan van Klink, 6. D. v. Ruiten. 7. P. Henis, 8. Nico Kolk. 9. Sjaak van Rijn, 10. H. Bakker, 11 A. Paauw, 12. mevr. Turk-ORJerhoer, 13. J. de Ko ning, 14. Hans v. Zanten, 15. Th. v. Rui ten, 16. P. Oomen. BI ha tucht hadde: V( De Ager oud-] bij d verg het Ams dat stroc gatic van men ontn< de h te pi Isrj 1955 i beleg Witte €'uit Pl Mak!

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 4