Vaste bedragen van c.a.o. visserij 10 procent omhoog Ds. Verdonk deed intrede Hervormd Oegstgeest kreeg derde predikant Woningbouw Lisserbroek Veel ver let dagen op zee in oktober 1963 Jaarvergadering Tuinbouw en Plantkunde Noordwijk NIEUWE LEIDSE COURANT 4 MAANDAG 13 JANUARI 1964 OEGSTGEEST Op een ongewoon uur is de Hervormde Gemeente van Oegstgeest gistermiddag samengekomen in de Pauluskerk om voor de eer ste keer te luisteren naar de prediking van ds. W. E. Verdonk, die uit Workum is overgekomen in de vacature in de Rbijngeesterwijkgemeente, die in mei j.l. is ontstaan door het plotseling overlijden van ds. B. C. Visser. Na een verzorgde liturgie, waarin de gemeente haar dankbaarheid kon uitzingen in blijde liederen, preekte de nieuwe pastor over een woord van Christus, dat bewaard is in Mattheüs 4: „Er staat geschreven: Niet alleen van brood zal de mens leven, maar van alle woord, dat uit de mond Gods uitgaat". Het is, aldus ds. Verdonk, niet eenvoudig voor de eerste keer hier te preken in de wetenschap, dat hij een groot pastor moet opvolgen. Als men hem twaalf jaar geleden, toen hij begon, gevraagd had naar Oegst geest te komen, had hij onmiddellijk „ja" gezegd. Maar nu weet hij zich schamel t.o.v. de verantwoordelijkheid, die op zijn schouders wordt gelegd, zo. dat een mens zich wel zou willen verstoppen. Maar dat behoeft niet want het Woord van God verlost c Een mens kan bij brood alleen niet leven. Zelfs al zouden we de stenen vruchtbaar kunnen maken om in alle nood van de wereld te voorzien, dan zou het nog alleen maar brood zijn, dat een mens nodig heeft voor zijn naakte be staan. maar als er niet iets extra's bij komt dan blijft het leven leeg. En toch is a maakt ons vrij. is een gevangen door een zoeklicht hoe de piloot met zijn toestel dan keerde en wendde, hij kwam niet ïr los van het licht, dat zijn vliegtuig bescheen. Dat gebeurt hier door de Heer. Het zoeklicht van het Woord wordt op het leven van een mens gericht. Hij komt er niet meer los van. want het Woord heeft hem gevonden in zijn nood. Het Woord, Christus, is voor hem door het vuur gegaan en heeft alle duivelse verzoeking doorleden. Daarom hebben leven met grote kansen, een leven niet alleen bij brood, maar bij het Woord Dat is een hachelijke zaak want willen het Woord graag horen als ons gelegen komt. maar het Woord God is geen versiering bij doen geen sierlijke C van christelijk Geest Het is. zei ds. Verdonk tenslotte de Geest, die het Woord aangrijpt zodat het ons gaat toespreken en wij het ver staan. Door de Geest gaat een preek spre ken. Hou zou anders een preek het Woord van God kunnen zijn? Door de Geest gaat het woord van de prediking lijken op hèt Woord zoals door de Geest hei brood dat wij breken een gelijkenis is het lichaam des Heren en de wijn Zijn bloed. Door de Geest gaat een zien. dat hij het opnemen kan, dat hy het Woord aan zün hart kan ne- i. Het zegt altyd: Kind van God. Kind God, en een mens antwoordt: Vader, e dingen grüpen heel diep, ze zyn erg aangrijpend. Ook al ben ik ziek. al is het leven moeilijk en zinloos, het leven is van Hem, het is gegrepen door Hem, laat dan de glans van zon en maan eens ondergaan, is zal geen licht ontbreken In zendingshuis Na de dienst verzamelden velen van de kerkgangers zich in de conferentiezaal van het zendingshuis om dominee ep mevrouw Verdonk te begroeten. Daar waren de predikanten van Oegst geest. Leiderdorp en Voorschoten verscheidene predikanten van Leiden. De Gereformeerde Kerkeraad van Oegst geest en de Remonstrantse en Lutherse Kerkeraden waren vertegenwoordigd, eveneens de Oegstgeester parochie en het bestuur van de Vereniging van Vrijzin nig Hervormden In de Kerk en op de receptie was ook het voltallige college van Burgemeester en Wethouders met de gemeentesecretaris. Uit Workum was ds. G. van Zeben met een aantal ge meenteleden overgekomen. Namens het Breed-Moderamen va classicale Vergadering sprak in het dingshuis ds J P Honnef. die de blijd schap van de classis vertolkte ove vervulling der vacature en de hoop uit sprak dat de classicale Vergadering Leiden veel van ds. Verdonk zal mogen ontvangen. Als praeses van de centrale Kerkeraad van Oegstgeest en praetor de ring Leiden sprak ds. G. C. Callen- bach. Hij verzekerde ds. Verdonk. dat hij zal ervaren, dat hij door de Oegst geester gemeente gedragen wordt. Na mens allen heette hij de nieuwe predikant en zijn vrouw hartelijk welkom. Aan dit welkomstwoord verbond hij na de Kerkeraad een woord van grote dank aan de consulent, ds. J. Irik voor de wijze waarop hy zich in de vacaturetijd heeft gegeven voor het werk in de vacante Het was ook ds. Irik. die gisteren de ochtenddienst in de Pauluskerk ds. Verdonk heeft bevestigd. Weekagenda Katwijk KATWIJK AAN ZEE Voor de wijk- gemeente zuid-west zal in het wijkge- bouw op 16 januari a s. spreken ds. J J. Poldervaart van Scheveningen over het onderwerp „Geloofszekerheid". Aanvang 7.45. Op 16 januari houdt de geref. jeugd ;n instuifavond in Irene. Aanvang 7.45. Donderdag 16 januari spreekt 's avonds ■n 8 uur in hotel ..Noordzee" het 2e Ka merlid de heer J. Bommer over: „De democratie in gevaar". De collectanten van de bijbelkioks- vereniging kunnen hedenavond in de achterzaal van de Kapel aan de Voor straat hun busjes ter lediging aanbieden. Tijd tussen zeven en acht uur. Service-station Katwijk KATWIJK AAN ZEE De firma Kamsteeg uit Oegstgeest heeft heden het nieuwe fraaie servicestation aan de Tramstraat in gebruik genomen. Aan dit tankstation zal in de naaste toekomst nog worden toegevoegd een toonkamer met kantoorruimten. Een fraaie en verant woorde oplossing is verkregen met be trekking tot een bebouwing waarover veel is gesoroken. KATWIJK RIJN In het vierde kwartaal van het afgelopen jaar werd in de Geref. Kerk voor de zending bijeen gebracht f 545.20: de zendingskalenders brachten f 117 od. Auto gestolen en vernield teruggevonden OEGSTGEEST, De heer S. uit Lei den heeft niet bepaald veel plezier kun nen hebben van zijn zaterdagmorgen pas afgeleverde grote Amerikaanse personen auto. Omstreeks kwart voor zes zater dag middag werd de nieuwe wagen bij garage Rooyakkers op de hoek Gevers- straatTerweeweg ontvreemd. De Oegstgeester politie sloeg onmiddel lijk alarm en reeds om vijf over acht. ruim twee uur later dus. werd de wagen in de omgeving van Nijkerk teruggevon den. echter helemaal vernield. Via het mobilofoonnet van de rijks politie werden alle patrouillewagens ir de wijde omgeving gewaarschuwd. Een en ander had tot gevolg dat tien n ten vóór middernacht een 22-jarige Oegstgeestenaar kon worden aangehou- In braak in Oegstgeest OEGSTGEEST Zaterdagavond streeks half twaalf is ingebroken ir pand van de fa Prononce aan de Ge versstraat. Uit de woning wordt niets vermist. Uit de winkellade verdween een bedrag van f 23. er overal in de wereld die eindeloze zorg voor het naakte bestaan, die strijd var mensen, die aan hun trekken willen ko men. Moet dat dan altijd zo, kan het niet anders? Daar gaat de Heer tegen in. net is niet onze bestemming alleen bU brood te bestaan, liy maakt er zich bezorgd over, dat w|j vastlopen in die voortdu rende strUd om bet naakte bestaan. Wat liy hier zegt Is een antwoord op een weldige uitdaging. Hij is de Zoon, Wie door God grote rnogeiykheden zUn gegeven. Hy kan uit stenen brood maken, de problemen van nood, lyden en hon ger kannen worden opgelost. Maar llü weigert want het gaat Hem om het echte leven, om een levenswaardig bestaan. De verzoeking was dat Hy zou vergeten, dat de menswaardigheid van het bestaan slechts gevonden wordt In het leven, dat uit de mond Gods uitgaat. Toen Hy wei gerde zyn macht te gebruiken oi problemen van het naakte bestaan op te lossen, leek het of Hij dc zaak in de steek liet, maar het ging de Heer dat de mens het echte leven zou ontdek ken, het leven bij bet Woord. Wat hij bedoelde maakte ds. Verdonk duidelijk met een beeld. Als in de oorlog de vliegtuigen overkwamen werd DEN HAAG Naar wij vernemen is, hoewel de CAO-besprekingen tus- :n de Redersvereniging van de Nederlandse zeevisserij en de drie erken de vakbonden over de CAO voor de „Zuid" nog niet geheel zijn afgesloten, over een drietal hoofdpunten overeenstemming bereikt: alle vaste bedra gen in deze cao, dat zijn het garantieloon en een aantal toeslagen, worden met tien procent verhoogd. Aan de bestaande vijftien vakantiedagen wor den nog twaalf vrije dagen toegevoegd onder voorwaarde dat de visserij daardoor niet wordt opgehouden. Zij zullen dus over het algemeen moeten worden opgenomen als het schip toch aan de wal ligt. Aan het aandeel van de bemanning in de besomming wordt één procent toegevoegd. De CAO loopt van mei tot mei, maar al deze verbeteringen zullen reeds me: terugwerkende kracht tot 1 januari jJ. gelden. Verhoging van minimumprijzen van haring en andere vissoorten is een wens zowel van reders als werknemers Mer. achtte het niet mogelUk hier in CAO- onderhandelingen een oplossing voor te vinden maar sprak wel af gezamenlijk stappen te doen om dit doel te bereiken. Over minimumprijzen moeten het pro- duktschaD voor vis- en viSDrodukten en in laatste instantie de regering beslissen. In het produktschap is de zaak al me- nigmaal besproken, zonder dat visserij, handel en verwerkende industrie tot overeenstemming konden komen. De CAO Zuid geldt voor Scheveningen, Vlaardingen. Katwyk. en een gedeelte van de uit IJmuiden uitvarende sche pen. Voor de meeste IJmuidense schepen Ontspanningsavond Smit Röntgen LEIDEN De leden van de Smit Röntgen Ontspanningsvereniging heb ben met directie en aenodigden zater dag in het Antonius clubhuis een prettige avond beleefd met Frits Wempners blijspel „Wü komen niet rond met ons pensioen", dat werd op gevoerd door de Amsterdamse toneel groep „Maskers" onder regie van Bob Löwenstein. In de drie bedrijven, die de auteur aan de hand van een weliswaar niet origineel, doch wel geestig gegeven schreef, wor den de toeschouwers geconfronteerd met dc vermakelijke situaties, die ontstaan nadat het bejaarde echtpaar Groendyk heeft besloten een kamer te verhuren, omdat Groendüks pensioen niet toerei kend is om behoorlijk rond te komen. Het besluit lukt een groot succes te wor den. temeer omdat de kamer zelfs twee maal wordt verhuurd. Door de oude heeT Groendiik aan de charmante jonge dame Lies Fransen en door zün echtgenote aan de vlotte jongeman Klaas Jager, die zijn ouderliike woning verliet, omdat hii zich niet kon verenigen met het tweede hu- weUjk, dat ziin vader met een nog vrij jonge vrouw wil aangaan. De oudjes zün erg ingenomen met hun huurders en als blükt, dat zü onafhan- kelük van elkaar de kamer hebben ver huurd, wil geen van beiden de- huur ongedaan maken, omdat de een de jonge dame en de ander de jongeman prefe reert. Mede omdat de dubbele huur wel aanlokt vinden zü echter een huns Inziens prachtgie oplossing. Klaas slaapt nameUjk overdag, omdat hü nachtchauf feur is en Lies s' nachts, daar zü overdag de functie van prive-secretaresse op eer handelskantoor vervult Lies en Klaas weten niets van dit dubbele verhuur en het is voor dt Groendüks een hele opgave alles goed. vlot en heimelük te laten verlopen Dat de oudjes hierdoor menig hachelijk moment beleven, laat zich denken e toestand wordt er niet eenvoudiger op als ook de vader van Klaas en de moedi van Lies het toekomstige bruidspaar onafhankelijk van elkaar in huize Groendük naar de welstand van zoon er dochter komen Informeren. Alles lükt scheef te gaan. doch het zoi geen blijspel zyn als na tal van verma kelyke verwikkelingen en enige verras sende ontknopingen, er geen ..happy-end' Hoewel het niet wordt geschraagd door orginaliteit wü denken hierbü Van Bergens blyspel „De bungalow" omvat Wemoners toneelspel vele koste lijke dialogen en tal van geestige tafe relen. die veel van alle tonelisten Daar zowel de hoofd, als by rollen bij de „Maskers" in goede handen waren en allen de toeschouwers een avond van goede ontspanning hebben bezorgd, vol staan wü slechts met het weergeven van de rolverdeling. Deze zag er als volgt uit: Louis Holst (vader Groendük), Emma Kanning (moeder Groendyk), Wieke Muiier (Lies Fransen). Chris Postma (Klaas Jager), Wim Bagge (vader Jager), Louise Verdonk (moeder Fransen). Kitty Postumus (mevrouw Bolmeyer echtge note van Lies werkgever) en Cock Hen- neman (buurman Frederik Sprot). geldt echter een aparte CAO. met een vast loon in plaats van een garantieloon. Moeilykheden als in Scheveningen heb ben zich in LJmuiden niet voorgedaan. De ledenvergadering van de reders- vereniging van de Nederlandse Zeevisse- rü heeft de overeenkomst goedgekeurd alleen nog wat redactio nele aangelegenheden worden geregeld. Gunstiger Volgens de redersvereniging is h{ getroffen akkoord in de praktük veel gunstiger voor de vissers dan de rege ling die de achter de staking staand' Bedrijfsorganisatie van Zeevarenden wenst. Door de hogere prijzen zou bedrag dat de bemanningen als besom mingsaandeel toekomt ook zonder per centageverhoging al groter zUn gewor- By de oude regeling bedroeg dat deel voor de bemanning als geheel 25 procent. Het is nu van 25 tot 26 procent verhoogd; dat betekent dat het inkomen uit de besomming met vier procent zal toenemen. De brief die de Schippersvereniging aan de reders gezonden heeft zal nog nader bekeken worden, maar naai oordeel van de Redersvereniging ve Nederlandse Zeevisserij is hy door de nu tot stand gekomen regeling in feite al achterhaald. De staking van de Bedrijsforga- nisatie van Zeevarenden wordt inmiddels voortgezet. Ongeveer vijftig stakers hebben getracht een tweetal werkwillige Scheve- ningse vissers die per taxi van een andere haven terugkeerden bij thuiskomst tegen te houden. Zij konden moeilijkheden uit de weg gaan door zich naar de politiepost Duinstraat te begeven. Voorts is getracht de in Duindorp (Scheveningen) wonende schipper de SCH 118 die van plan was uit te ren bij zün woning tegen te hobden. Aan de mededelingen over het tussen reders en erkende vakbonden bereikte akkoord kan nog worden toegevoegd dat een pensioenfonds, waarover reeds eerder in de loop van de onderhandelin- KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 14 januari: hoog water 3.09 en 15.20 laag water 11.14 en 23.30 uur. KATWIJK AAN ZEE Hedenavond om 8 uur houdt mej. H. G. Rijsterborgh in hotel Noordzee een lezing met dia's over een reis door het voormalige Ned. Nieuw-Guinea. Een en ander geschiedt onder auspiciën van de heer D. Kruijt in het kader van de fotocursus. VISSERIJGOLFJES IJMUIDEN Volgens het overzicht van de directie der visserijen zijn in de eerste helft van oktober veel verletdagen voorgekomen door het slechte weer. De tweede helft was het weer behoudens mist gunstig voor de visserij. Aan de trawlvisserij op verse vis namen van IJmuiden uit een trawler en 35 loggers deel en van Scheveningen uit twee loggers. Gevist werd bij de Grote Vissersbank, Doggersbank, Klaverbank, Witte bank. P-boeienlijn, Borkum Flat, Leman Ground, Westhole, Tea Kettle Hole en Diepe Gat. Gevangen werden schelvis, schol, kabeljauw, wijting en tong. De resultaten waren goed. Van Scheveningen uit namen 36 kot ters deel aan deze vissery, van IJmuiden uit 99. De IJmuidense schepen visten bij Claydeep, Borkum, Flat, Klaverbank, Puzzle Hole, Tea Kettle Hole en Diepe Gat. Gevangen werden schelvis, schol, wyting, tong en kabeljauw. De uitkom en waren van matig tot goed. In het rayon noord namen 129 sche- Dn aan de kottervisserij deel. Gevangen erden tong en schol. De tongvangsten aren matig, de scholvangsten waren schepen deel. 24 Trawlers en logger visten bij de Ierse kust aanvankelyk ii de buurt van Milfordhaven en di Smalls, later tot vóór de kust van Bally- cotin en van Waterford tot Kinsdale. 26 schepen visten op de Noorzee, bij Flamborough, Botnay Cut, Inner Shoale, West-Middlè en Eastbank, Coral Bank, The Patch en Klondyke. De haring van de Ierse kust w het algemeen mooi van kwaliteit later wat paairijp met tien tot vijftien percent ijle haring. De haring dertig percent yle haring. De schepen op de Noordzee maakten m byvis vry goede vangsten aan ka beljauw, schelvis en koolvis. De resul taten in de Ierse Zee liepen sterk uit- enige kantjes tot 5 a 8 last per dag. In de Noordzee waren de resulta ten niet onbevredigend. Een en ander had tot gevolg dat een aantal schepen st bij de Ierse kust viste, later op de Noordzee ging vissen. BH LISSE Zaterdagmorgen heeft burgemeester C. G. van der Willigen de sleutel overhandigd aan de bewo ners van het eerste huis aan de nieuw aangelegde „Wolgrasstraat in Lisserbroek. In gebouw „Contact" werd het gemeentebestuur van Haar lemmermeer officieel ontvangen door de heer G. Kroon als voorzit ter van de dorpsvereniging Lisser broek. De heer Kroon zei. dat men in Lisserbroek dankbaar is dat hel nu zover is, dat de eerste groep hui zen in het Uitbreidingspion Lisser broek in gebruik kan worden geno men. De Lisserbroek werd werkelijk een achtergebleven gebied inzake de woningbouw. Burgemeester Van der Willigen merkte op: dat de Lisserbroek een wat achtergebleven gebied werd, is zeker niet te wijten aan de Lisser- broekers zelf! Het woningcontingent is echter zeer beperkt. Het is prettig dat nu 24 gezinnen een nieuwe wo ning kunnen betrekken, maar het stemt minder prettig te weten, dat een zo groot aantal teleurgesteld moest worden. Vervolgens begaf het gezelschap zich naar de nieuwe „Wolgras straat". Het eerste huis. bewoond door de heer en mevroww C. da Bruin, werd door de burgemeester geopend. Hij bood namens het ge meentebestuur een fraaie mand fruit Numens de Dorpsvereniging sprak de heer G. Kroon woorden var licitatie. Hij deelde mee, dat door de P.E.N. Noordlholland en de Dorps vereniging een boiler is aangeboden. Alle bewoners van de huizen kregen een mooie plant. De nieuwe huizen, gebouwd vol gens het W.oningwetsysteem, bevat ten een grote woonkamer, 3 slaap kamers en een ruime vliering. De huizen zijn gebouwd door aannemer Bakker uit Bennebroek. Er komt over de sloot aan de zijde var Lhsserweg een brug die toegang zal verschaffen tot de nieuwe woonwijk. Thans moet men zich nog behelpen met een zijweg als noodweg. Als gevolg van de gladheid bij het viaduct over de Leidse Straatweg in Wassenaar ging zaterdagmorgen een truck van de fa. J. Kloos uit Noordwijk geladen met acht ton vis op weg naar Den Haag en bestuurd door de 26-jarige chauf feur A. Snijder uit Katwijk aan Zee aan het slippen. De wagen kantelde en schoof dwars over de weg, in zijn vaart een lantaarn paal, een klok en verkeersborden meesleurend. Tegen de muur van park Marlot bleef de wagen liggen, maar ook de muur moest het zwaar ontgelden. Het ongeluk ont stond toen een 17-jarige scholier met een sjaal zwaaiend voor de gladde plek waarschuwde. J Sfeer in 't gezin jj De ,JVieuive Leidse" er in I Over lonen en prijzen in Valkenburg VALKENBURG In de consistorie, kamer van de hervormde kerk kwam de afdeling Valkenburg van de Christelijke bedrijfsgroepen Centrale in ledenverga- Noordzee was aanvankelijk grote. vaste 1 dering bueen. De sceretaris. de heer Chr haring, dan wel maatjesharing van vrU I Gravekamp noemde in «jn jaa-verslai goede kwaliteit, later in dc maand werd het afgesloten jaar een jaar met grote de haring paairijp met van twintig tot beroeringen, op politiek en sociaal ge. Redelijk Van IJmuiden uit namen 48 schepen an deze vissery deeL Gevist werd bij de Vikingbank, Lengbank Eastbank de Doggersbannk. Gevangen werd haring, makreel, koolvis, schelvis en ka beljauw. De uitkomsten waren redelijk. Wat de kotters betreft namen veertien kotters van IJmuiden uit aan deze vis sery deel. Gevist werd op de Middle Bank. Middle Rif en Doggersbank. Ge vangen werden haring, schelvis, kabel jauw en makreel. De vissery heeft een aflopend karakter en er werd by na geen gezouten haring meer aangevoerd door de kotters. Van Scheveningen was deze vissery van weinig betekenis. By de haringdrijfnetvissery n: uit het rayon Scheveningen 43 sche pen aan deze vissery deel. De vis gronden lagen zeer verspreid, name lijk by Leman Ground. Winterton Twenties, Brown Bank. Noord- en Zuidkust van de Gaten tot aan IJmui- der Ground. Op de noordelyke gron den werd prachtige volle baring zeer goede kwaliteit gevangen, o zuidelijke visgronden was de kwaliteit van de volle haring dan wel vai yle haring vry goed te noemen, blank en met een behoorlyk vetgehalte. De vangsten waren onbevredigend, gemiddeld vyftien kantjes per schot. De gevangen haring werd overwegend tot steurharing verwerkt. Mede door de geringe aanvoer waren de prijzen de steur haring goed: f 45 tot f 50 per Van IJmuiden uit namen veertien schepen aan deze visserij deel. alle uit Katwijk. Gevist werd bij de Hills, de Doggersbank en by de Engelse Wal. De aangevoerde haring was volle en steurde haring van goede kwaliteit. Tot nu toe had de haringdrijfnetvisserij redelijk verloop, vergeleken met de rige jaren, en de verwachting was bied. Als afdelfng had men een vry goed jaar. Het ledental ls met 2 omhooggegaan bedraagt nu 32. Penningmeester A. de Roode had een batig saldo van 43.42. De aftredende bestuursleden H. Heus Adr. de Roode werden met grote meerderheid herkozen. Districtsbestuurder J. v. d. Windt sprak rer lonen en prijzen. In 1957 is in Nederland en ook in andere Europese landen een ongewone situatie ontstaan. Maar vooral in Nederland heeft men wat de lonen en pryzen betreft met gebon- denheid te maken, ook wel veroorzaakt door het E.E G.-verband. De loonsverho gingen zijn de laatste jaren steeds weer gekoppeld geweest aan styging der pro- Uitvoerig ging spreker in op de zoge naamde diepte-investering en de breedte investering. By de zwarte lonen is van wetsovertreding SDrake. Is hier van ho- gerhand wel voldoende tegen opge treden? De vakbeweging heeft haar taak ver- staan en ook het landsbelang op het oog gehad. Natuurlijk mag niet worden beweerd, dat de vakbeweging onfeilbaar is, maar ze is niet door de knieën gegaan voor de zgn. koppelbazen. Als men de lonen gaat optrekken, kan men de pryzen helaas niet bevriezen. Er volgde een uitgebreide discussie Gevraagd BANKETBAKKERSBEDIENDE Banketbakkerij W. DEN DULK Co. Varkevisserstraat 37 Katwijk aan Zee. Telefoon 2294 van een goede vissery onder de Engelse Wal geprofiteerd kon worden, maar aan het eind van de maand was daarvan nog niets gebleken. Van rayon Scheveningen uit namen twee spannen aan de spanvisserij deel van IJmuiden uit veertien. De vangsten bestonden uit haring en pilchards. Van het rayon noord uit visten 33 spannen. Hoewel de spanvisserij de nodige last van het sllechte weer ondervond. Het geen resulteerde in een aantal verlet dagen of in enkele gevallen in aanzien lijke nettenschade. konden de resultaten in het algemeen lonend worden genoemi NOORDWIJK In het Hof land hield de afdeling Noordwijk vau de Kon. My. voor Tuinbouw en Plant kunde de jaarvergadering, onder leiding van de heer M. J. C. Verwey. Deze gaf een jaaroverzicht, waaruit bleek dat het ledental geiyk gebleven was. namelyk 112. Het vergaderingbezoek werd geroemd en ook zyn enkele zeer goed geslaagde excursies gehouden. Voorts bleek de bindcursus een doorslaand succes te zijn geweest en ook de exposities huisbroei zijn uitstekend geslaagd. Het puntenstelsel voor ingezonden bloemen heeft als resultaat opgeleverd over het gehele jaar 1963: 1 J Bergsmit, 2 F van Zuylen; 3 Mej A v d Meer De penningmeester was in zijn jaar verslag optimistisch Er kon een behoor lijk bedrag aan de reserve worden toe gevoegd, zei hü. De bestuursverkiezing werd verscho ven naar de volgende vergadering. Mej. C. Mol uit Leiden, hield hierna een boei ende causerie, toegelicht met fraaie dia's, over haar indrukken van een reis naar de Canarische eilanden Er volgde nog een verloting van een aantal planten. Medegedeeld werd dat d- volgende vergadering wordt gehouden o 13 februari. Hierop zal de geschieden van de tulp worden behandeld. Agenda Noordwijk NOORDWIJK Maandag: Die Osse wa 2 uur jaarvergadering algemene bon van bejaarden; Jowé Schafferstraat 7.3 uur bijeenkomst schaakvereniging Danië Noteboom; Royal 8 uur vergadering Hol landse Maatschappij voor Landbouw. Dinsdag: De Beurs 7.30 uur: feestavond Door eendracht verbonden, toneeluitvoe ring door H.T.I.O.S. van ,.U spreekt met uw moordenaar"; Restaurant De Boer Hoofdstraat 8 uur: ledenvergadering Noordwij ksc middenstandsvereniging „Noordwijk actiief". Woensdag: Lidotheater 8 uur: uitvoe ring Chr. mondaccordeonvereniging Con cordia: Noordzee 8.30 uur: vergadering Noordwykse amateurfotografen: Casino 8 uur: feestavond Northgo-rulters; zaal Geref. Kerk Vinkenlaan 8 uur: vergade ring Christen Vrouwenbond, spreekster zr. M. Baalbergen: „Praatje bij een plaatje over Nieuw-Guinea".

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 4