N.S. dringen aan op tariefverhoging Trein bestaat 125 jaar Overdracht Lcidsc school aan de ouders Concurrentie-vervalsende steun aan spoorwegen moet worden beëindigd Van Leeuwen en Pels (orgelbouw) zijn fusie aangegaan SECRETARESSE UITVOERDER Gymnastiekleraar M.O. constructeur /fe^eüen met NIEUWE LEIDSE COURANT Ir. Lohmann ziet mogelijkheid voor sluitend beleid TAE SPOORWEGEN bestaan dit jaar 125 jaar. Niet de N.V. Neder- landsche Spoorwegen, want ieder weet, hoe die is gegroeid uit een groot aantal ondernemingen: de Staatsspoor wegen, de Hollandsche IJzeren Spoor weg Maatschappij, de Rijnspoorweg, de Zuidhollandsche Electrische Spoor wegmaatschappij. Maar op 20 septem ber 1839 werd de eerste spoorlijn Nederland, die tussen Amsterdam en Haarlem, geopend. 1964 is dus voor de N.V. Nederland- sche Spoorwegen een feestjaar met een officiële herdenking en allerlei activi teiten, die nu al druk worden voorbe reid. Dat feestjaar kan de N.V. Nederland- sche Spoorwegen, zoals president-direc teur ir. J. Lohmann donderdagmiddag op de nieuwjaarsbijeenkomst te Utrecht constateerde, met redelijke optimisme in gaan, mits de bij de minister ingediende voorstellen tot verhoging van de tarieven worden aanvaard. Ir. Lohmann consta teerde, dat op het ogenblik van de nieuw jaarsbijeenkomst men met deze tariefs verhoging ten opzichte van de loonsver hogingen al negen dagen achterop was. Het optimisme voor wat betreft de be drijfsresultaten kon ir. Lohmann grond vesten op de resultaten van het afgelopen jaar. Geen verlies meer 1962 werd afgesloten met een verlies van 29 miljoen gulden, terwijl ondanks een kostenstijging van 25 miljoen gulden de rekening van 1963 waarschijnlijk na genoeg sluitend wordt, hetgeen aldus de heer Lohmann te danken is aan het feit dat de ontvangsten in 1963 in totaal onge veer zeshonderd miljoen gulden, ongeveer 54 miljoen gulden hoger waren dan in het daaraan voorafgaande jaar. Een groot deel van die inkomsten stijging werd veroorzaakt door extra- vervoer in de strenge winter, toen het vervoer te water praktisch stil stond. Zelfs de reizigersdienst moest enkele be perkingen ondergaan ten behoeve van dit extra-vervoer, dat voor het merendeel brandstoffen omvatte. Voor het eerst in de geschiedenis van de spoorwegen in Nederland zijn de dertig miljoen ton goe deren overschreden. Dit moest alles geschieden met een zeer krappe personeelssterkte, die in de loop van het jaar nog krapper werd. Er is nu een tekort van 1250 man. Een oorzaak zag ir. Lohmann in de lange looptijd van de arbeidscontracten maar daarin is op 1 januari verandering gekomen. Bezoldi ging en secundaire arbeidsvoorwaarden zijn nu aan dezelfde regels gebonden als die welke gelden voor het vrije bedrijfs leven. Ir. Lohmann schetste het belang van het moderne materieel en het is de bedoeling dat in 1964 er meer van dit nieuwe materieel zal worden aange schaft, waarbij de eerste wagens, die montering van automatische koppeling mogelijk zullen maken. Sneller Voor de nieuwe dienstregeling kon de heer Lohmann een aantal verbeteringen toezeggen zoals een sneltrein Groningen— Den Haag en terug met een rij tijdver korting van 21 minuten. De mogelijkheid, dat de nieuwe Schiphollijn er komt, is niet uitgesloten. Aandacht vroeg ir. Lohmann in het bijzonder voor de toenemende interna tionalisering, die duidelijk blijkt uit de vervoerscijfers: van het vervoer is 42 procent grensoverschrijdend, het dubbele van tien jaar geleden. Die internationali sering loopt parallel met de industriali satie want handel en industrie komen steeds losser van de landsgrenzen te staan. Op de internationale lijnen kon ir. Lohmann ook enige verbeteringen be loven: de dieselelektrische TEE-trein ParijsAmsterdam wordt vervangen door een elektrische en ook het verkeer met Scandinavië wordt aanzienlijk verbeterd. De elektrische spoorwegnetten van Ne derland en West-Duitsland zullen op elkander worden aangesloten. Ook op het gebied van wetenschappelijk onderzoek groeit internationale samen werking, aldus ir. Lohmann. De studie van automatische koppeling en interna- tionele standaardisatie van motoren en locomotieven komt in een beslissend sta- Elektronische revolutie Zeer belangrijk achtte ir. Lohmann voor de toekomst van het railvervoer de ontwikkeling van de elektronische appa ratuur, die bü het opzetten van dienst regelingen, regeling en beheersing van de wagenloop, zitplaatsenreservering, voorraadadministratie en allerlei zaken op administratief gebied enorme perspec tieven opent. Ir. Lohmann verwachtte, dat het rail- vervoer zich daarmee sprongsgewijs op een hoger technisch plan plaatst. Voor wat betreft het gecombineerde auto-treinvervoer zag ir. Lohmann gun stige resultaten van het sinds drie maan den regelmatig toegepaste z.g. kangoeroe vervoer tussen Rotterdam en Parijs: het laden van opleggers op speciaal daarvoor ingerichte treinwagens. De ontwikkeling van dit gecombineerde vervoer zal nog veel verder voortgaan. Ten opzichte van de vervoerspolitiek in Europees verband was ir. Lohmann niet zo prettig gestemd. De Europese Com missie heeft voor wat betreft tarieven en concurrentie-voorwaarden nog geen voor Nederland acceptabele voorwaarden kunnen vinden en vooral het thans aan de orde zijnde stelsel van tarieven zou voor de Nederlandsche Spoorwegen zeer nadelig zijn. Ten slotte staan de Nederlandsche Spoorwegen met het probleem van een doelmatige beveiliging van de onbewaak te overwegen. Er zijn nog 345 overwegen, die zijn opgenomen in het tien-jarenplan. Daar bij zijn er in de loop van de tijd twee honderd bijgekomen die beveiliging vergen, zodat er nu nog niet minder dan 545 onbewaakte overwegen in Ne derland zijn, waarvoor beveiliging een dwingende noodzaak is. Aan deze over wegen wordt zoveel mogelijk gewerkt. Maar ir. Lohmann vestigde er óók de aandacht op, dat een machinist, die een obstakel voor zich ziet, niets meer kan doen, terwijl een automobilist veel meer mogelijkheden heeft Zolang deze over wegen nog niet alle zijn beveiligd, is dus een goed opletten van de automo bilisten een factor, die zeker niet is te verwaarlozen. Randstadexpres De Nederlandsche Spoorwegen zullen met ingang van de nieuwe jaardienstrege ling vanuit Groningen een Randstad expres laten lopen. Deze sneltrein rijdt 's-morgens om even voor half acht uit Groningen en is reeds om negen minuten over tien in Den Haag. De trein vertrekt weer om half vijf 's middags uit Den Haag en rijdt om zes minuten over zeven het Groninger station binnen. De stations Beilen, Hoogeveen, Meppel, Gouda en Voorburg zullen niet worden aangedaan door deze expres. LEIDEN Het bestuur van het Chr. Orthopedagogisch Instituut te Leiden heeft het voornemen, op 18 jan. om half 11 in de foyer van de Gehoor zaal zijn christelijke streekschool voor slechthorende en spraakgebrekkige kinderen te Leiden, Hoge Morsweg 12, over te dragen aan de door de ouders opgerichte Chr. Vereniging voor on derwijs aan slechthorende en spraak gebrekkige Kinderen. De overdracht zal worden verricht door de heer N. IJ. Vlietstra, hoofdinspecteur van hel Buitengewoon Lager Onderwijs. (Van onze sociaal-econ. redactie) Alle vervoersondernemingen dienen op commerciële wijze te werken, het geen in het bijzonder betekent dat er een eind moet komen aan de „concur rentie vervalsende steun" aan de spoorwegen en dat de tekorten der spoorwegmaatschappijen door een commercieel beleid moeten worden opgeheven. Tot deze conclusie komt de Algemene verladers en eigen vervoerders organi satie (E.V.O.) in een brochure, waarin deze organisatie haar standpunt heeft neergelegd ten aanzien van het gemeen schappelijk vervoersbeleid in de E.E.G. Bij de E.V.O. zijn meer dan 35.000 be drijven aangesloten. Zoals bekend, moeten de zes E.E.G.- landen volgens het Verdrag van Rome tot een gemeenschappelijk vervoersbe leid komen, waarvoor de Europese Com missie voorstellen heeft gedaan, die scherpe kritiek ondervinden zowel van vervoerders als van verladers. Beperkt ingrijpen De E.V.O.. die haar standpunt ter ken nis heeft gebracht van de regering, de Staten-Generaal autoriteiten van de E.E.G. en Nederlandse en Europese orga nisaties van handel, industrie en ver voer, is voorts van mening, dat het ver voer tussen de lidstaten van alle kwan titatieve en fiscale belemmeringen moet worden vrijgemaakt De toegang tot de vervoersmarkt mag slechts geregeld wor den door het stelen van eisen van vak bekwaamheid en kredietwaardigheid aan de vervoerders, terwijl volgens de E.V.O. het overheidsingrijpen op het ge bied van de capaciteit en de vrachtprijs vorming dient te worden beperkt Prijsvorming Het tot stand brengen van een zo groot mogelijke vrijheid op het gebied van de vrachtprijsvorming is volgens de orga nisatie eveneens nodig, teneinde het slui ten van vervoerscontracten mogelijk te doen blijven. Voor zover in het interna tionale vervoer tijdelijke tariefregelingen worden gehandhaafd, dient te worden uitgegaan van het zgn. „nationaliteits beginsel". Het eigen vervoer zal noch langs de weg van extra heffingen noch langs de weg van contingentering mogen worden belemmerd, aldus de E.V.O.. die voorts meent, dat alleen in tijden van recessie mag worden gedacht aan maatregelen tei regulering van de vervoersmarkt Deze overdracht is in tweeërlei op zicht uniek in ons land: 1. het beheer van de school komt geheel aan de ouders; 2. in deze schoolvereniging zijn alle Chris tus belijdende Kerken vertegenwoordigd. Het besuur van het Chr. Orhopedago- gisch Instituut bestaat uit de volgende personen: A. Huigens, voorzitter. Leiden: J. W. Postma, secretaris, Leiden: B, D. Arents- horst, penningmeester, Noordwijk aan Zee; G. Koerselman, Koudekerk a/d Rijn;.-B. H. Koomans. Rijnsburg; W. Trapman, Boskoop; A. F. Zeelen, Leiden: Prot. Chr. Ver. voor onderwijs aan Slechthorende en Spraakgebrekkige kin deren: B. H. Koomans. voorziter, Rijns- burg; Mevrouw D. Boekkooi-van Wijk, seer., Oegstgeest; P. J. van Remundt, vice-voorzitter, Leiderdorp; B. D. Arents- horst, penningmeester, Noordwijk aan Zee; Mevrouw A. Wijnnobel v. d. Luyt, Noordwijk aan Zee; P. van den Broek Leiden; J. vah Ewijk, Voorschoten: A. Gravenkamp. Valkenburg (Z-H); J. de Water, Alphen a/d Rijn. De Canadian Pacific Airlines boekte in 1963 een bedrijfswinst van ruim an derhalf miljoen gulden tegen f 5.4 min. verlies in 1962 en f 22 min. in 1961. De inkomsten stegen 15%, de kosten 11,6%. Aan de Canadese regering is toestem ming gevraagd voor een dienst Toronto- Montreal-Amsterdam op grond van de luchtvaartovereenkomst met Nederland. Akkoord tussen reders en erkende bonden Naar wij van de zijde van de Chris telijke Bedrijfsgroepencentrale verna men, is tijdens een vergadering van erkende bonden en de reders, die gis teren is gehouden een akkoord be reikt over een nieuwe arbeidsovereen komst, die met ingang van 1 januari 1964 in zal gaan. De inhoud van de nieuwe c.a.o. kon echter nog niet be kend worden gemaakt. Vanmiddag is er over een en ander opnieuw verga derd. De woordvoerder van de Bond van Zeevarenden had geen commen taar op het akkoord tussen reders en erkende bonden, maar zinspeelde wel op eventueel op handen zijnde veran deringen in de thans haast geconsoli deerde stakingssituatie. Olympische Spelen Eindelijksneeuw Tirol was donderdagavond in feeststem ming: de Olympische Winterspelen van Innsbrück, die over nog geen drie we ken beginnen, scbjjnen te zjjn gered. Kort nadat de duisternis was gevallen begon het in Seefeld, waar een groot deel van de Noordse ski-nummers moet worden verwerkt, te sneeuwen. Eerst, bij twee graden onder nul, slechts schaarse vlokken, doch later werd de sneeuwval heviger zodat de groene weiden en de bomen spoedig onder een wit dek verborgen waren. Enthousiast was ook het organisatie-co mité van de Spelen toen de eerste be richten over de sneeuw uit Seefeld binnenkwamen. Uitgebreid werden de weerrapporten bestudeerd. „De sneeuw zou komen. We wisten het allemaal", zei een van de officials met een lach, „De wolken zullen deze kant opdrijven en morgen zal ook rond Inns bruck de sneeuw wel gaan vallen, zo dat ook de Alpine nummers zijn gered. Overigens, zouden er ooit Winterspelen zün georganiseerd zonder dat er vele weken tevoren bijna dagelijks meldin gen werden gedaan, dat sneeuwgebrek de Olympische plannen in de weg zou Aftrekposten belasting De editie 1964 (15de druk) is versche nen van het handige werkje Aftrekposten bij de inkomsten- en vermogensbelasting, uitgegeven door de Nederlandsche Uitge versmij. N.V. te Leiden. Er zijn ongeveer 200 bladzijden met gegevens en tabellen, waarin nieuwe wenken zijn verwerkt o.a met betrekking tot studerende kinderea Huisvrouwen luisterden naar Diet Bouwknecht LEIDEN, De afdeling Leiden-Oegst- geest van de Ned. vereniging van Huis vrouwen heeft gistermiddag in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal het seizoen geopend met voordrachten van mevrouw Diet Bouwknecht. De belangstelling was Mevrouw Bouwknecht begon met het verhaal „Overmorgen begint mijn leven" van A. M. Selinko. dat handelt over een directeursvrouw, die het geheugen ver liest na een verkeersongeval. Dit ongeval werd veroorzaakt door een schok naaf aanleiding van het feit. dat haar man haar niet trouw bleek te zijn. Bij het herwinnen van haar geheugen volhardt ze toch in het verlies ervan. Mevrouw Bouwknecht bracht dit stuk suggestief. Dat was minder het geval bij „Het zilvermannetje" van Henriëtte van Eijck, dat handelt over een labiel oud manne tje in de tijd, dat van A.O.W. geen sprake was. Zeer geestig was Anton Tsjechows „In het donker", waarbij de voordrachts kunstenares duideliik de dolkomische si tuaties kon schetsen. Trouwens het gehele tweede gedeelte van het programma bestond uit luchtiger voordrachten, zoals Anita" van Godfried Bomans en drie korte verhalen, „Het concert van de arme Grieken". „Of wij een soort bladluizen zijn" en „Adverten- ties lezen" van Annie M. G. Schmidt, die alle op kostelijke manier vertolkt wer- LEIDEN Naar wij vernemen, is er een fusie tot stand gekomen tussen de orgclfabriek van de heer W. van Leeuwen te Zoeterwoude-Hoge Rijndijk en de or- gelfabriek N.V. B. Pels en Zoon te Alk maar. De fa. Van Leeuwen is omgezet in een N.V., waarbij het dagelijks bestuur is opgedragen aan Pels en de heer Van Leeuwen zelf intern adviseur blijft. De Om aan haar enige uitbreiding te geven, is bij haar de vroegere firma Valckx en Vancouteren te Rotterdam, ook een orgelbouwbedrijf, ondergebracht. Deze firma was reeds een filiaalbedrijf van de Alkmaarse fabriek. Personeel gevraagd Gevr. winkeljuffrouw, Liefst met het vak bekend; vijfdaagse werkweek. Brood- en Banketbakkerij J. Boo- kamp, Adm. de Ruiterlaan Katwijk aan Zee. Telef. 01718-2208. Verpleeghulp gevraagd. Rust- en verpleeginr. „Wel tevreden". De Laat de Kan- terstr. 2, Leiden, Tel. 24173. 0 Verpleeghulp gevraagd in- of extern. Goed loon. Ver pleeghuis Samech, Lange Nieuwstraat 51. Tel. 69554. Schiedam. 0 Gevr. 2 werksters of mcis- de gehele dag. Reisgeld wordt vergoed. Land- tuin bouwschool ..Warmonder hof'. Oranje Nassaulaan 10, Warmond. Tel. 01711-315. 0 Dahlia speciaal bedrijf: Ballego Zn.. Rijnsburger- weg 131-133. Leiden, vraagt aankomende bloemist, 15- r v. vast, 5 d. ww. Net meisje gevraagd v. halve dagen in klein gezin op flat. Mevr. Perquin, Haag- weg 240 Leiden. Net meisje, 3 a 4 mor gens per week. Mevr. Keij- Rijnzichtweg 1 Oegst- Personeel aangeb. 0 Het Studenten Bjjlestbu- reau. Voor alle vakken van Gymn. HBS en MULO. Ook huiswerkleiding. Groenhaze- gracht 27. telefoon 343995 en DE ANTICHRIST II Een boekje met ontstellende onthullingen over de gehei me Roomse vereniging van de Ridders van Columbus. Dit boekje wordt U franco toegezonden na storting van 61Tcent op gironr. 299048 van de Administrateur der Presb Herv. Kerkgemeenschap te Leiden. T.Y. 59 cm. met 2e programma van 965,— voor 695,- Nord-Mende Coslma BANDRECORDERS Grundig T K. 19 Grundig T.K. 23 CENTRIFUGES National van 520.— voor 378.— Div. andere apparaten zoals radio's - platenspelers enz. Ook tegen aanmerkelijk lagere prüzen. WERKHOVEN EN BLEIJENBERG Op een advocatenkantoor in het centrum van de stad is plaats voor een bij voorkeur met enige ervaring. Steno en typen vereist. Brieven te richten aan het Bureau van dit blad onder nummer 6604. N.V. Bouw- en Exploitatiebedrijf B. J. HUURMAN ZOON, LEIDEN vraagt voor zo spoedig mogelijk een Tot zijn taak behoort: Dagelijkse leiding en uitvoering van grote pro jecten utiliteits- en luxaflexbouw Uitvoering van eenvoudig werk- en tarief administratie. Vereist is een ruime praktijkervaring. Zij, die menen voor deze functie in aanmerking te komen, dienen hun sollicitatie met uitvoerige gegevens te richten aan de Directie van bovengenoemde N.V., postbus 214 te Leiden. 's-GRAVENHAGE STICHTING ZUID-HOLLANDSE CHRISTELIJKE DETAILHANDELSVAKSCHOOL jevraagd zo spoedig mogelijk sollicitanten voor Sollicitaties aan de secretaris van het bestuur, Valkenbos- kade 473, 's-Gravenhage. Een INDUSTRIËLE ONDERNEMING te LEIDEN vraagt EEN VROUWELIJKE KANTOORBEDIENDE voor het verrichten van diverse administratieve werk zaamheden. Leeftijd 1722 jaar. Geboden wordt een prettige werkkring. Bovendien bestaat de mogelijkheid deel te nemen aan een aantrekkelijke spaarregeling. Brieven met volledige inlichtingen onder no. 6612 bur. bl 12 i of PRIJZEN VOOR KOERIERS: 1 TOT 30 WOORDENƒ1.75 ELK WOORD MEERƒ0.10 Voor Koeriers onder nummer wordt 25 ct extra in reke ning gebracht. Bewijsnummers (alleen op verzoek) 15 cent KOERIERS WORDEN ELKE DAG GEPLAATST. Solide thermosfles 2,50 0 Zaterdagmarkt. Twee- Houdt uw dranken 24 uur persoons lakens nu 4.98. Zeer Stevige metalen huls leuke coektailsehortjes Te huur gevraagd 0 Jongedame zoekt ongein, kamer. Brieven onder nr. 5610 bur. v.d. blad. Te koop gevraagd In- en verkoopcentrale koopt alles, zoals radio's, mo toren, televisie, fietsen, mo torfietsen, auto's enz. Tevens :olderopruimingen. J. Vos- ;ensteeg 20. p Te koop gevr. Rashond jes en gewone hondjes tot 6 mnd. Br. aan postbus 4010 Rijswijk. Te koop aangeboden 0 Aangeboden Opel Olyrn- pia '54 wegens omstandighe- in prima staat. Met ka- en wegenbelasting van particulier. Prins Bernhard- .aan 20, Voorschoten. Tel J1717-4621. 0 Doe Uw voordeel, prima automobielen, nu nog tegen winterprijzen. Opel Kapitan type 1962, van le eigenaar, schadevrij bereden met onze oëkende gar., prijs slechts 5250.- Garage v. d. Meer, Hoge Rijndijk 4a. Tel. 25259. Daf 750 met schuifdak S, zeer weinig bereden nu >r 3450,- Austin Cam- oridge 1960 een vorstelijke auto voor 2850,- Fiat 600 1959 uitzonderlijk mooi wa gentje f 1900,- Garage v. d. Meer, Hoge Rijndijk 4a. Tel. 25259. 0 Zeer mooie en gave DKW 3 6 1959, met radio, rol- ik en vele accessoires voor 2750,- DWK standaard 1959 betrouwbare oersterke auto voor 2250.- Garage Meer, Hoge Rijndijk 4a. Tel. 25259. 0 Diverse Volkswagens de Lnxe 1960 f 3000,-; 1959 f 2500,-; 1956 1400,- Bestel wagens 1962 met ruiten van af 3600,- Garage v. d. Meer Hoge Rijndijk 4a Tel. 25259. 0 Citroen Ideal 1959 met radio, nieuw „gespo ten, in üitst. staat prijs 2250.- Vauxhall Victor 1958, zuini- 4 drs auto, slechts 2350,- De zaak met de meeste sor tering: Garage v. d. Meer, Hoge Rijndijk 4a. Tel. 25259. 0 Diverse goedkope inruil- wagens tegen spotprijzen. Consul 1956 mooi 4 deurs wagentje 1250,- Taunus 15 M met roldak 1957, pak meer voor 1400.- Leuke Volkswagens vanaf 1250,- Garage v. d. Meer, Hoge Rijndijk 4a. Tel. 25259. 0 Consul type 1958 in wonderlijke mooie staat le eigenaar, slechts weinig gelopen, deze wagen kunnen •ij afgeven voor 2250,- _arage v. d. Meer, Hoge itijndijk 4a. Tel. 25259. 0 Messerschmitt scootmo Diel, mag op motorrijbewijs worden reden, loopt 1 27 goedkoopste wegenbelasting Spotprijs 900,- Inruil mog. Garage v. d. Meer, Hoge Rijndijk 4a. Tel. 25259. 0 43 cm T.V. met antenne, pracht beeld. 325,- Dames- sportfietis 75,-; Herensport- fiets 3 versnellingen 75,- Solex, prima lopend 85,-. Philips radio 45,-; Hand- stofzuiger 125 V 17,f" Aloëlaan 18. 0 Schotse collie - Lassie mnd. Kampioen afstamming 100.- Tel. 070-725793. 0 Te koop: Opel Rekord 1961 deskundig onderzoek toege staan. Te bevr. Tel.24784 0 43 cm T.V. compleet met antenne spelend f 185,-. Tel. 30184. 0 Huiskamerameublement «angeb. bevattend een «chuiftafel, 4 stoelen, clubs, 1 rookstoel. Te zien bij W. v. Oosten, Oude Sin gel 184 Leiden. 0 TV apparaten, slechts Icele stuks 43 cm met 6 mnd volle garantie. Compleet ge- olaatst met antenne voor f 295.Ook nog enkele 53 <m. Te bevr. Haarlemmer- «traat 307. Leiden. Tel. 30979. 0 Krediet tot 4000,— voor aankoop meubelen en woningtextiel. Vraagt gra tis folder. Discrete behande ling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083 Rotterdam. 0 Bontmantels, kort en lang, reeds vanaf 2.per week of 5,per maand Vraagt gratis folder. Brie ven onder no. R 1115 bur. bl 0 Dressoir, massief eiken hout stijl old finish. In pri ma staat. T.e.a.b. Hoge Mors weg 70 Oegstgeest Telefoon 22716. Diversen 0 Voor Judo, Jiu Jltsu, bok sen en indoortraining naai Sportschool De Vries. Lessen staan o.l.v. L. N. de Vries, kamp. van Ned. '63. Geves tigd te Leiden. Oegstgeest en Sassenheim. Aanmelden Herensingel 26, Leiden. 0 Slroopwafcls (warm) di. rekt van de bakker. U proeft de roomboter. Kers vers, 10 stuks 1,— H. C. Vergunst (let op de naam en het adres) Zaterdags oP de markt Don- kersteegbrug. 0 Waar beb je die leuke geboortekaartjes laten druk ken? Natuurlijk bij Verhoog. Die heeft een pracht sorte ring in geboorte-, verlovings- en huwelijkskaarten. A. A. Verhoog en Zn., Haarlem- merstr. 29. TeL 22197-25374 met grote plastic schroefbe- ker. Vastgestelde prijs 2,98 Alleen met advertentie 2.50 I.V.A., Haarlemmerstraat 48 Nova, Noordeinde 43 Leiden. 0 Sporttruien in veel des sins. pullovers, werktruien damesvesten. twinsets. Gro sortering jongens en meis jestruien, spijkerbroeken Leunc, Janvossensteeg 67. Telefoon 22415-32256. 0 Kostuums. Zeer goedkope aanbieding, 55,- 65,- 79,- 89,- 110,- 129,-. Ook grote maten. Leune, Janvossensteeg 67, Tel. 22415-32256. 0 Jacks - Parka's. in pop lin, nylon vanaf 9,75 14,75 17,50. Monty Coats in blauw, camel. Zeer goedkoop. Leune. Janvossensteeg 67. Telefoon 22415-32256. 0 Schoolbroeken. Manches ter. Corduroy spijkerbroe ken. Terlenka enz. 8,95 11,75 13,75 16,75 18.75 22,50. Leune Janvossensteeg 67, Telefoon 22415-32256. Regenjassen voor dames heren 29,75; 39,-; Prima kwaliteit zeemleder 49,75 57.50. Grote sorte ring plastic en nylon. Leune Janvossensteeg 67. Telefoon 22415-32256. 0 Winterjassen. Voor da mes en heren, meisjes en jongens jekkers in de nieuw ste de6sins. Tweed, Mohair enz. enz. Leune, Janvossen steeg 67. Tel. 22415-32256. 0 Dclanka broeken. Spe ciale aanbieding voor kinde ren, meisjes en dames, veel kleuren 6,95 8.95 10,95 12.50 14.75 19.75 24.75 29,75 Leune Janvossensteeg 67, Telefoon 22415-32256. 0 Kolbcrts. Grote sortering 29,75, 37,50, 49,75. 55.- Pan talons in alle soorten Terlen ka enz. 19.75, 24,75 29.75 39.- Leune, Janvossensteeg 67. telefoon 22415-32256. Bedrijfskleding. Heren bakkers, slagers, kruideniers kappers, groente en melk handelaren, koopt bij ons uw vakkleding. Beter en goed koper. Zichtzending vrijblij vend. Leune, Janvossensteeg 67. Telefoon 22415-32256. 0 BON. Voorraadbus 48 ct. Geheel van zacht onbreek baar plastic. Met schroef deksel. In de deksel een schuif. Normale prijs 95 ct. Uitsluitend met inlevering van bon 48 ct. Victorie, Mag. Hogewoerd 22. BON. Steelpan 98 ct. Zware kwaliteit aluminium. Glim mend gepolijst Met schenk- rand, morsen uitgesloten. Flinke maat. 14 cm. door- Normale prijs 1.85. Uitsluitend met inlevering van bon 98 ct. Victorie, Mag. Hogewoerd 22. 0 Metalen droogrek, ge heel geplastificeerd, dus roestvrij, grote maat 2,98. Oliekannen, 5 liter inhoud 1,88. Frituurpannen, zwa re kwaliteit aluminium met net 3.88. Plastic pedaal emmer 3,98 Victorie, Mag. Hogewoerd 22. 0 Kop en schotels, mooie decors. 6 stuks 3,98; Kolen kitten. 50 cm. hoog 2,85; Metalen strijkplank, ver stelbaar, zwaar buismafe- riaal 14,95; Theebeurs. prima kapokvulling, afwas- baar plastic slechts f 4,98 Victorie, Mag. Hogewoerd 22 0 Laat uw auto wassen, doorsmeren, olieverversen bij garage W. C. A. v. Kerk hof. Narmstraat 2 Leiden. Tel. 25555, ook zaterdags. 0 Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bol man. Hekkelaan 223, Der Haag. Telefoon 600355. Frisse keuken doeken 1.98 nu 125. Grote douchelakens. frisse kleuren Nieuwstraat hk Hoogl. kerkgracht. Japie. Zaterdagmarkt. Damcs- siips tot 48 69 ct. Leuk jon gens- en meisjesgoed 69 ct. Echte Noorse dames- en herentruien met het kroon tje 29,98 nu nog 21,98. Nieuw straat hoek Hoogl. kerk gracht. Japie. 0 Zaterdagmarkt. Echte wollen jongens- en meisjes truien vanaf 7.98 en 15% korting. Lamswollen dames vestjes geen 19,98 maar 11,98 Stretchbroekjes met pijpjes 3.98. Nieuwstraat hk Hoogl. kerkgracht. Japie. 0 Zaterdagmarkt. Losse damespyamajasjes 40 en 42 nu 2,98. Leuke jongens- en meisjespyama's vanaf 2,98. Trappelzakken 1,75. Heren- pyama's alle maten 5.98. Nieuwstraat hoek Hoogl. kerkgracht. Japie. 0 Zaterdagmarkt. Gemol- tonneerde lange onderbroe- borstrokken lange u 4.98. Gemolton- neerde directoirs wit en rose tot 54 nu nog 2,98. Gemol- tonneerde onderjurken tot 52 5,98. Nieuwstraat. Japie. Zaterdagmarkt. Lange onderbroeken en borstrok ken vijf, zes en zeven 2,98. Twee stuks vijf gulden. Leu ke damespyama's tot 48 nu nog 5.98. Baddoeken 1.50. Nieuwstraat hoek Hoogl. kerkgracht. Japie. 0 Metalen droogrek 2,98 Uitklapbaar, kan aan deur stoel, trapleuning enz. opge hangen worden. Prima ge galvaniseerd. dus antiroest Zeer solide kwaliteit buig' niet door. I.V.A. - Haarlem merstraat 48; Nova - Noord einde 43 - Leiden. 0 Plastic W.C.-bril 3.98 Kleur zwart. Zware kwali teit plastic, geheel compleet Alleen eerste kwaliteit zon der fouten. Past op elke ste nen w.c.-pot. I.V.A, - Haar lemmerstraat 48. Nova Noordeinde 43 - Leiden. Metalen tafel 19,95 Grote maat keukentafel 50 x formica blad met plastic rand. Vastge stelde prijs 25,— Alleen met deze advertentie voor 19.95 I.V.A. Haarlemmer straat 48; Nova, Noordeinde 43 Leiden. 0 Strijkplanken - Trappen Metalen strijkplank 14,98 extra zware kwaliteit.- Me talen huishoudtrappen met plateau, luxe uitvoering, vier treden 19,95 - vijf treden 24,95 - zes treden f 29,95.1.V.A. - Haarlemmer straat 48. Nova - Noordeinde 13 - Leiden. 0 Alle soorten oliekannen Metalen oliekan met plastic schenktuit, 4 liter inhoud f 1,98. Zware plastic olie kan met schenktuit, 10 li ter inhoud, 3,98 enz. I.V.A. Haarlemmerstraat 48. Nova - Noordeinde 43 - Leiden. 0 Voor autoplaatwerk naai Blonk's Autobedrijf. Nieuw straat 33-41, Leiden. Tel. no. 30600. 0 Huisjestenten, tentdaken, onderdelen v. tenten fiets tassen, regenkleding, auto- scooterparkeerhoezen. Brus- se Zeilmakerij. Middelweg 32 bij Kaasmarkt. Leiden. Tel. 25307. 0 Gootstenen, aanrechtbla- den en keukenkasten, ge- leel pasklaar, eerste klas materialen, zeer lage prij zen. Zaterdagsmorgens is on< bedrijf geopend. Jac. Arnol- dus Zn., Minnebroers- gracht 9 0 Autorijschool en verhuur zonder chauffeur. Remmers- waal. Nieuwe Renault On- dine 1961. Dauphines. Volks, wagen. Opel Kapitan Bill, tarieven. Utrechtse Jaagpad '6A Telefoon 21966. 0 „Roslne" geeft de hoogste orijs voor goud, zilver en iuwelen. Grote keuze in ver lovingsringen, gouden, zil veren en verzilverde artike- !en. Het adres voor alle re paraties en uunverken. Steenstraat 16. Telef. 26854 0 Sonnenschein motor- scooter batterij e-i, nog steeds de beste en meest gevraag de batterij, met 12 maanden garantie. Vraagt Uw han delaar. Groenen Accu-Ser vice. Nieuwe Rijn 106, Lei den. Tel. 20500-23140, b.g.g. 34928-23858. 0 10 volle uren autorijle* voor 47,50. Fonkelnieuw lesmateriaal. Gedipl. instruc teurs. Losse lessen 6.50 Erk. Bonds Autorijschool „De Centrale", Veerstraat 31 Telefoon 24600. Populieren straat 9. Roelofarendsveen. HU loopt weer puik met onderdelen van Struik. Dus voor al uw motor-, scooter- en bromfiets-onderd. naar T Struik Groenesteeg 3. 6 en 8. Tel. z2026. 0 Markiezen. Rolschermen Al. Jalouzieën. Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. Vraagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkan- toor van Melchers Markie- zenfabriek C. E. Jedeloo, Juffermansstraat 35, Oegst- "eest Tel 01710-53105. V.W. de Luxe. radio V.W. de Luxe, schuifd. 1962 Isar T 700 U.S.A [sar T 700 Ford Consul 1700 1960 V.W. stationcar I960 Citroen 2 CV de Luxe 1959 Goggomobil T 400 schuifd195! V.W. de Luxe 195 V.W. stationcar 195' Fiat 500 de Luxe 195: V.W. stationcar195 V.W. combi 195 Opel bestel195 V.W. de Luxe 195: Opel bestel 195 Hillman Commer 195- V.W. de Luxe cabr. 195: Inkoop Garantie Inruil Financiering Official dealer Leiden e.o. Glas - Isar - Goggpmobil Kort Galgewater 14—16 Leiden Tel. 3.33.55. R.K. TECHNISCHE AVONDSCHOOL „DON BOSCO" - LEIDEN leraar voor technische theorie aan automonteurs i het schoolbestuur p.a. Boerhaavelaan 44, N.V. Hollands# Signaalapparaten Postbus 42 - Hengelo (O) Sinds 1922 producent van reken- en radar- apparatuur ten behoeve van geleidingssys temen voor zee-, lucht- en landbeveiliglng, alsmede van o.a. automatische luchtver keersleidingssystemen (SATCO), roept in verband met uitbreiding van haar Construc tiebureau sollicitanten op voor de functies van respectievelijk t e k e n a a r-c onstructeur bij voorkeur met HTS-opleiding (e. of wtb.) Tekenkamer-ervaring strekt tot aanbeveling Procedure: sollicitatiebrief met gebruikelij ke gegevens, onder vermelding van dit blad te richten aan onze afdeling Personeelsza ken. Aan de hand hiervan wordt snel gede cideerd over een kennismakingsgesprek met de chef van de afdeling. Hierna zal via onze gebruikelijke selectie procedure over de vervulling van deze va catures worden beslist DS. GAil VAN DUININ Een prachtig boek voor ogenblikken van rtilt. en bezinning Verrassend door zijn warme toon en originaliteit Gebonden f A90 VIRKRQCIAAR IN Dl ROEKHANDII. H.V. GBBR. ZO M BR A KBUNINGS U1TG8VSRSMB WAGBNtNGIN

Nieuwe Leidsche Courant | 1964 | | pagina 6